z - - z BERICHT. Het lydstip wanneer de uitgifte zal worden gedaen, zal later bekend gemaekt worden. Brievenpost. Te beginnen van 1 november is de inzamelingstaks der kwitianciën, by middel van den post, vastgesteld als volgt Voor alle som, de 20 frank niet overtreffende, 10 centiemen. Voor een som van meer dan 20 tot 50 frank, 20 centiemen. Voor meer dan 50 tot 100 fr., 50 centiemen. Verders bestaelt men 20 centiemen voor elke 100 fr. meer of elke breuk van 100 fr. De taks moet betaeld worden in postze gels, op de kwittancien geplakt. Er is geen maximum meer bepaeld voor bet bedrag der kwittancien. Geene kwittancie wordt meer dan tweemael den schuldenaer aengeboden, in geval van niet betaling by de tweede aenbieding wordt ten huize van den belanghebbende een bericht gelaten, waerin deze verzocht wordt, in het bureel te komen betalen binnen de vier-en- twintig uren; na dit tydverloop wordt de kwit tancie beschouwd als oninvorderbaer. De kwittancien, die niet kunnen ontvangen worden uil hoofde van verkeerdeaenduidingen of van verandering van verblyfplaets der schuldenaers, worden naer den deposeerder weérgezonden, die dezelve later opnieuw mag voorbrengen, mits de helft van den gewonen taks te betalen. De taks op de abonnementen aen de vreemde dagbladen wordt gebracht op 5 p. c. met een minimum van 25 cenlimen per abonnement. De taks en de voorwaerden van uitgifte en betaling der mandaten zyn niet gewyzigd, be halve dat der mandaten, betaelbaer ten huize, buiten den gewonen taks nog met eenen by- zonderen taks belast zyn, bepaeld op 5 centie men tot 50 fr. en op 10 centiemen voor elke som boven de 50 fr. De maendelyksche som, te betalen door de personen die zich eene bus voorbehouden voor het al halen hunner korrepondentien op de post, is gebracht van 2 op 1 fr. voor de plaetsen, voorzien van een bureel van 3e klas of minder. 'I Verbond loochent in zyn Nr van zondag II., dat zekere liberale opperhoofden van fabrieken hier hunne werklieden vervolgenDit heelen wy dom weg de middagzon loochenen!... Weihoe, men durft dit loochenen, wanneer gansch do stad weet, dal zekere liberale opperhoofden van fabrieken aen hunne werklieden den keus hebben gelaten tusschcn hunne kinderen caer de goddelooze scholen te zenden of hun werk te verlaten?. Is dat zyne werklieden niet vervolgen Als een meester zyne werklieden aen de deur zet omdat zy hem hunne geheiligde recbtQn van familievader, hunne godsdienstige vryheid niet willen afslaen en hun geweien goweld aendoen met hunne kinderen naer de goddelooze geuzenscholen te zenden, is dat geene schandige dwingelandy?.. is dit geene laekbare vorkrenking van de gewetensvryheid in den persoon hunner werklieden gepleegd Moeten die arme brave werklieden zich dan niet ge folterd of liever in hun hert gepynigd gevoelon Zyn die werklieden dan geene martelaers der gewetens vryheid Vele werklieden door den bitteren nood gepraemd hebben toegegeven, doch eenigen hebben liever het werk verlaten dan zich aen die vryheidsdoodende eischen te onderwerpen.... En indien er op 't oogen blik gemakkelyk aen 't werk te geraken ware, geene tien zouden zich hebben willen onderwerpen, 't is te zeggen, hunne kinderen naer de geuzenscholen zenden. Dit is door gansch de stad gekend en gewe ten.... Daerby het zou ons zeer gemakkelyk wezen eenige gevallen aen te halen en eigen;: uner. te n< men. Wv zouden onder andere een geval aenhaier waerin men zelfs zoo verre ging een werkman te j dr willen dwingen zvne kinderen die reed» op stiel zvn en den vader-weduwenacr bet dagelyks brood helpee winnen, van hun werk af te trekken om ze naer de v Verbond met dees g< di mei bekend is dat het inlichtingen vrage aen Karel Kwint deze zal hem op de volledigste wyzo kunnen onderrichten. Plaetsgebrek noopt ons hier onze bemerkingen te staken doch later komen wy op deze kwestie terug Zooals wy bet hebben aengekondigd, heeft Zondag 11. de plechtige inhuldiging plaets ge had van de E. II. Désiré Willemsde nieuw benoemde pastor onzer St. Jozefsparochie. Rond 2 1/2 ure werd de E. II. Willems aen de afspanning In St. Anna door den Kerk- raed ontvangen en verwelkomd. Kortdaerna stelde zich de stoet van rytuigen, die zich aldaer had gevormd en opgeluisterd was door onze Koninklyke Harmonie, in beweging om den Eerw. nieuwen Herder, langs de ryk ver sierde, bevlagde en met zegebogen beplante straten, naer zyne Kerk te geleiden, alwaer Hy door Onzen Z. E. H. Pastor-Deken in zyne nieuwe bediening plechtiglyk geinstalleerd werd. Tydens het Banket aen 'twelk de geestelyke en wereldlyke Overheden deelnamen, vereerde onze Koninklyke Harmonie den nieuwen Herder met eene luisterryke serenade. Ondanks het onstuimig en regenachtig weder had deze feest eene groote volksmenigte uitgelokt, welke zich op gansch den doortocht had geschaerd om den nieuwen Pastor te ver eeren te verwelkomen. Onze Stedelyke Gemeenteraed heeft zaterdag 11., eene zitting gehouden in dewelke de zoo belangryke kwestie der gasverlichting besproken werd. Daer ons verslag over deze zitting zeer wyd- loopig is, noopt plaetsgebrek ons het tot een toekomend nummer te verschuiven. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. De Eerw. Heer Massot, pastoor van 't Bcgyohof te Dcndermonde, is aengesleid als aelmoezenier van liet cellengevang in dezelfde stad hy volgt den Eerw. Heer d'llollander op, die directeur blyft der Theresianen. De Eerw. lieer Van Loo, onderpastoor van Grimbergen, is directeur benoemd van het Weezen- gesticht van Mallebrugge by Gent. Zyn onderpastoor benoemd de volgende Eerw. Ileeren te Knesselare M. Libaut, onderpastoor van Ooslerzelo te Sint Anna-Hamme M. Versluys, onder pastoor van het II. Hert, by Gent; te Oostende M. De Baets, coadjutor van Kleitte Desteldonk Mynheer Cooreman, directeur te Mallebrugge te Grimbergen M. Do la Croix, onderpastoor van Desteldonk op het H. Ilerl, M. Timmerman, prof. in S. Lievensgeslicht. M. Huyghe, seminarist, volgt hem op. Catholyke Schoolpenning. De hee- ren Leden van den Catholyke Schoolpenning worden verzocht de algemeene vergadering by te woonen, welke zal gehouden worden op Maendag 27 October aanstaendeom 8 1/2 ure, ter estaminetIn den Biekorf,nabyde groole 'Kerk, gehouden door den heer Victor Vanden Eymle. Woensdag namiddag viel alhier aen de Werf een kleine jongen, zoon van den politie-agent Ryns in 't water. Gelukkiglyk waren de ge naamde Florent Van Nu/Iel, en Petrus Bombeeck, metser, in de nabyheid, welke hem van eene gewisse dood redden. Maendag 27, Dynsdag 28, Woensdag 29 en Donderdag 30 October, zullen, ouder de directie van den heer Schneider, de tafereelen van het lyden van O. H. Jezus-Chrisius, ge- trouwelyk volgens de vermaerde Oberammer- gauer eiken avond, voorgesteld worden in den Kring Dc Vriendsehap Korte Zoutstraat. Begin om 7 1/2 ure. Pryzen der plaetsen Eer ste, 2 fr.; Tweede 1,00 fr.; Derde 0,50 fr. De kinderen betalen half geld op de eerste en tweede plaetsen. Kaerten zyn verkrygbaer ten bureele van den Denderbode. De lieer Karei De Vis van Moorsel, stu dent aen de catholyke Hoogschool le Leuven, komt het laatste exaem van candidaet-nolaris af te leggen. Feesten te Moorsel. Morgen zon dag 2(5 oclober, zullen ter gelegenheid der opening van den yzerenweg, luisterryke feesten te Moorsel plaets grypen. Het programma ver meldt onder andere eene groole muziekale feest j waeraen verscheidene muziekmaelschappyen, vvaeronder onze Koninklyke Harmonie, zullen deelnemen. Om 8 uren zal er een prachtig vuerwerk worden afgeschoten. Daerna fakkel tocht met bengalsche vuren naer de statie door al de deelnemende Muziekmaelschappyen en verlichting des statiegebouws. Een speciale trein zal des avonds om 9 uren uit Aelst en te Moorsel om 9 uren 14 minuten vertrekken om de reizigers voor Opwyck ett Londerzeel huiswaerts te voeren deze trein zal van Londerzeel lerugkeeren om teri 10 uren 18 minuten de reiziger» voor Aelst op te nemen. Men heeft ons verhaeld dat donderdag de officieële onderwyzer te Vleckem is aenge- komen, en daer de nieuwe school nog niet voltrokken is, had de magister geen logement. Doch onze magister moest eten en slapen en een der Schepenen vergezelde hem otn eene verblyfplaets te zoeken. Te vergeefs wendde men zich tot byna al de inwooners der ge meente, niemand wilde den gast herbergen. Eindelyk na vele moeite gelukte men er in te slapen te krygen voor eenen enkelen nacht. Gisteren vrydag moest onze magister kost en nachtverblyf op eene vreemde gemeente gaen zoeken. Dwingelandy. De Courrier signaleert een geval, schandelyk, wreed onder alle op zichten. Te Teralphene was een kind besteld by de familie Van Varenbergh, die het opvoedde als haer eigen kind van weerskanten was er eene groote verkleefdheid kortom, het weeake had eene moeder gevonden. Dezer dagen kwam er een heer, die van een bestier van godshuizen deel maekt, by de Van Varenberghs en eischte het kind terug. Waerom neemt gy het weg Omdat gy bet niet naer de gemeente school zendt. Maer het gaet naer de catholyke school. Dat willen wy niet. Die brave menschen smeekten om hel kind te mogen behouden het kind zelf klemde zich aen de ouders vast, die bet zoo goed verpleegd hadden. Niets te doen. dagen later giog de vader -aer het godshuis en bood aen, bel kind voor nieme.'i- 3p te voeden, als men bet hem wilde j teruggeven. Nogmaels niets Lc doen. Zietdaer een kind, dat troost in zyn ongeluk had gevonden en zich in het huis der pleeg ouders weer t'huis gevoelde en men komt het in blinden haet, aen dien toestand ont trekken In den nacht van donderdag tot Vrydag is le Zwynaerde, een vvreede moord gepleegd. Sedert eenigen tyd bestond er oneenigheid tusschen zekeren Lybaert, vleeschhouwer, eu Moerman, roeper by openbare verkoopingen. Die eenigheid scliynt voortgekomen te zyn tengevolge eener schatting van koeien, waer- door Lybaert zich benadeeld meende. Vrydag had eene nieuwe verkooping plaets gehad en de personen die meègedongen hadden, ver- maekten zich tamelyk laet in de herberg La Vitte de Bruxettes, tegenover de kerk. Lybaert was er ook en Moerman speelde met de kaert, in het byzyn van een twintigtal andere perso nen. Lybaert verliet plotseling de herberg, liep naer huis en keerde eenige oogenblikken later weer, met een groot mes. lly viel den onge- lukkigen Moerman aen, en bracht hem ver scheidene steken toedie hem ten gronde deden vallen. De aenwezige personen waren door dit yse- lyb tooneel zou zeer getroffen, dat zy er niet eens aen dachten den moordenaer aen te hou den. Een priester, weinige stonden in aller- haest geroepen, heeft den gekwetste nog de laetste Sakramenten kunnen toedienen. Wat Lybaert betreft, deze beeft zichzelven gevangen gegeven aen de plaetselyke policie. Hy is woensdag avond gebonden, en op een kar naer de gevangenis van Gent gebracht. Donderdag is te Brussel in de Dag-en Nachtslraet, een bouwvallige huis ingestort, in zynen val een nevenstaende ook bouwval lige huis medeslepende. Deze huizen waren door verscheidene huisgezinnen bewoond. Dry persoonen die by tyde niet hadden kunnen vluchten zyn uit de puinen gehaeld. Twee mannen zyn aen 't hoofd gevaerlyk gewond en eene vrouw bet been gebroken met verdere kneuzingen. Ramp op den Spoorweg Een versctarik- kelyke ramp heeft maendag avond op den spoorweg van Mechelen naer Antwerpen plaets gehad. De gewone trein, die ten 9 ure uit Brussel vertrekt, om hier ten half 11 ure aen te komen, stoomde rond 10 ure uit de statie van Mechelen, toen de machinist, op de hoogte vart Neckerspoel bemerkte, dat de goederen trein van Luik aenkwam en hem van terzyde zou verrassen. Reeds meer dan eens beeft men gezien dat de nieuwe verbindingslinie van Leuven naer den weg van Antwerpen zeer gevaerlyk was. De machinist ziende dat hy den aensnellenden trein moeilyk kon ontwyken, zette allen moge- lyken stoom by, om het gevaerlyk punt voorby le komen, doch het mocht niet gelukken. De koopwareritrein stoomde op de achterste rytuigen van den reizigerstrein en in den schok die verschrikkelyk was, werden die rytuigen verpletterd. Het tooneel beschyven zou oumo- gelyk zyn. Het was donker en dit vergrootte nog de yselykheid. De reizigerstrein was door een talryk publiek bezet. Uit die verschrikke- Iyke verwarring steeg een gehuil en gejammer op, dat verre moet weerklonken hebben. Men bracht zoo spoedig mogelyk hulp aen, en men begon allengs te zien boe groot de ramp was. De laetste waggons zyn letterlvk vermorzeld en werden van boven in de diepte geworpen. De stoker en freinwachter zyn in stukken geslagen en hunne lyken onkenbaer, De tydingen die wy ontvangen dezen mor gen, spreken nog slechts van die twee doodeu doelt zy melden ons zeven erg gewonde reizi gers, waervan er zonder twyfel nog zullen sterven, ten minste als de verwondingen zoo erg zyn als men zegt. Er waren vele Antwei' penaers op den trein; men noemt namen, doch wy derven tot nu toe geene namen opgeven Behalve deze zeven, zyn er een groot getal personen die verwond en gekwetst zyn. Aen hulp, zoo spoedig mogelyk aengebracht, heeft het niet ontbroken. Doktors en priesters zyn ter plaets gesneld eu hebben alle hulp toe gebracht die vereischt werd. Het parket is insgelyk op de plaets der ramp geweest. Wy wachten nadere tydingen af. Al de expresstreinen die van Brussel of Antwerpen kwamen, hebben moeten transbor- deeren, zoodal de aenkomslen gisteren avond erg vertraegd werden en de trein van Brussel eerst in den nacht arriveerde. Ook dezen morgend zyn de treinen in vertraging geweest, ten gevolge der belemmering van den weg. Eene andere dame die acht uren lang onder de waggons gelegen had, is er behouden en ongedeerd uitgehaeld. De rytuigen zyn in de diepte geworpen, welke men van Antwerpen komende, op de rechlerzy van den spoorweg ziet, aen dezen kant der rivier. Men spreekt van 14 tot 18 gekwetsten. (Nadere by zonderheden.) Het bestuer der Staetsspoorwegen beeft, betreffende die ramp, de volgende nota meege deeld aan de brusselsclie dagbladen 1 Eene ramp, waervan de gevolgen byzon- der betreurensweerdig zyn, beeft maendag avond plaets gehad naby Mechelen de twee laetste rytuigen van den reizigerstrein, uit die statie ten 9 uren 49 naer Antwerpen vertrok ken, zyn van terzy geraekt geweest, aen de vertakking van Neckerspoel, door een koop- warentrein, komende uit de richting van Leu ven. De stoker en de Treinwachter van den koop wareritrein werden gedood en zeven reizigers, waervan de namen volgen, gekwetst of ge kneusd; te welen M. Frans Miran, van Wilryck gekwetst aen den linkerarm M. Lodewyk Versloeft, van Reeth, gekwetst aen het hoofd M. Pieter Theumans, van Linth, gekwetst aen den rug, het hoofd en het rechterbeen Mej. Alina Seghers, van Antwerpen, ge kwetst aen het linkerbeen en het hoofd. Mej Justina Truis, van Antwerpen, ge kwetst aen bet hoofd. M. Frans Dieles, van Wilryck, lichtelyk ge kwetst aen het hoofd. M. Vandervloet, van Leent, gekwetst aen het hoofd. De wonden zyn gelukkig van geen ernstigen aerd. Men denkt dat die ramp het gevolg is van een misslag, begaen door een signaelwach- ter een onderzoek is onmiddellyk geopend trein aen en de lokomotief van dezen laetste trof de dry laetste rytuigen van den eerste. Twee dezer rytuigen bevatten reigizers, de derde was een bagagiewagen. Het eerste gedeelte van den reizigerstrein zette zyne reis voort, en eerst omtrent St- Cathariua-Waver, bemerkte een treinwachter, die de koepons afliaelde, dat een gedeelte van den trein achtergebleven was. Ondertusschen was de statie-overste van Mechelen, M. Martens reeds verwittigd en be gaf zich met zyn personeel ter plaetse der ramp, terwyl men uit bet arsenael liet noodige materieel voor de reddingswerken deed halen, De twee reizigerswaggons, die door den koopwarentrein waren getroffen, waren den talus afgestortde eerste, van zyne wielen be roofd, was beneden den talus in den grond blyven steken de tweede was den talus afge rold en terechtgekomen op het plafon van den eersten, dat door liet gewicht verbryzeld werd. De twee waggons bevonden zich, de een boven den anderen. De fourgon, die insgelyks van de riggels worpen was, is op halfweg, op den talus vast- geraekt en alzoo blyven hangen. Men legde onmiddellyk de band aen de red dingswerken behalve liet personeel der sla tie, waren een aenlai soldaten van het 20regi inent-artillerie, waervan de kazerne zich tegen over het tooneel der ramp bevond, aeustonds ter plaelse gesneld om hulp le bieden. Een verschrikkelyk schouwspel bood zich daer voor hunne oogen aen by het zwak licht van eene lanteern, kon men nauwelyks de dry verbryzelde waggons bemerken terwyl hart verscheurende kreten en klachten uit de pui nen opstegen. De redders haelden aeustonds eenige rcizi- geis uit de gracht, die zich nevens dc baen be vindt en hielpen dc anderen, die zich nog in de waggons bevonden, uit hunnen gevaerlyken toestand. Reeds van dynsdag morgend w«t> de spoor wegramp van Met liplen akiier gekend. Zooafs gewoonlyk hei ge\al is, varen er overdreven verbaten in omioop men sprak van een groot getal dooden en van een nog grooler getal ge kwetsten. üe gevolgen der ramp, hoe betreurnis- weerdigook, zyn nogthans zoo verschrikkelyk nietZooals men in de bovenslaende officiëele nota gezien heeft, zyn er twee dooden en zeven gekwetsten. Geen dezer laetsten bevindt zic.h in levensgevaer. Ziehier de inlichtingen, welke wy betreffen de die ramp hebben ingewonnen Een weinig voorby de statie van Mechelen, op de linie van Mechelen naer Antwerpen, eenige meters voorby de brug over de Dyle, tusschen deze en aen steenweg naer Diest, is eenige maenden geleden eene vertakking aen- gelegd, die de spoorbaen naer Antwerpen, in reclitstreeksche gemeenschap stelt met de linie naer Leuven, zonder oponthoud in de statie te Mechelen. De twee linies zyn aldaer in talu's en aen den linkerkant der linie van Meclielen-AntWerpen bevindt zich eene nog al aenzienlyke diepte, waer een oud gebouw staet, dienende tot infirmerie voor de peerden van liet garnizoen van Mechelen. Aen de vertakking bevindt zich een pavil- joen-Saxby, dat is, een dier houten paviljoe nen, waer zich de bedienden ophouden, gelast om de handboomen der exentrieken in bewe ging te brengen. Het is op eenige meters afstand van dit pa viljoen dat de ramp beeft plaets gehad. Een koopwarentrein van Luik langs Leuven, naer Antwerpen, is van terzy geloopen op den reizigerstrein naer Antwerpen, die ten 9 uren uit Brussel, en ten 9 uren 49 minuten van Mechelen vertrekt. Uit liet onderzoek, onmiddellyk geopend door de gerecluelyke en de administratieve overheid, schynt te blyken dat de ramp ver oorzaekt is door eene verkeerde beweging van den signaelwacliter, in den Saxby. Ter gelegenheid der kermis van Duffel, was tgsschen deze gemeente en Mechelen een by gevoegde trein ingericht. Die trein was eenige minuien na 9 uren uit Mechelen r.aer Duffel vertrokken. Eenige oogenblikken later vroeg men per lelegraef uit Muyseti eene nieuwe statie van de linie naer Leuven of de weg vry was en een koopwarentrein mocht voorby ryden. De signaelwacliter, die zich niet meer herinnerde, dat er een bygevoegde trein was ingericht, dacht dat de trein, dien hy had zien voorbyryden, de trein was van Brussel-Meche- len-Antwerpen. Hy antwoordde dat de baen vry was. Op hetzelfde oogenblik verliet de reizigers trein de statie uit Mechelen. De signaelwach- ter bemerkte weldra zyn misslagby begaf zich op de baen en voorzien van eene lan teern, trachtte hy de machinisten der twee treinen den koopwarentrein uit Muysen, en den reizigerstrein uit Mechelen van het ge- vaer te verwittigen. Geen hunner bemerkte echter de lanteern. Ondertusschen werd de machinist van den koopwarentrein den reizigerstrein gewaer, die met vollen stoom voortreed; en waerop hy ongelwyfeld zou te recht komen Hy trachtte zyn trein te doen stilhouden, doch het was te laetde botsing was onvermydelyk. Op het oogenblik dal de reizigerstrein voor by de vertakking reed, kwam de koop waren - Sedert eenigen tyd 'werden lalryke dief stallen gepleegd in de kerk Saint-Loup te Namen stoutmoedige misdadigers roofden in vollen dag den inhoud van zekere offerblokken. Ondanks alle opzoekingen was men er niet in gelukt de misdadigers te ontdekken. Zondag echter hadden twee kerkbedienden zich in een hoek van liet hoogzael verborgen en bleven er zoolang de kerk open was op een oogenblik dat er geen volk in de kerk was, zagen zy een kerel binnenkomen, die, na goed te hebben rondgezien, zich naer een offerblok begal en er den inhoud begon uit te halen. De twee be dienden snelden toe en bielden den dief aen, die geen weêrstand bood. Hy werd naer het loliciebureel gebracht, alwaer hv verklaerd leeft, dat hy de diefstallen pleegde met de hulp van een medeplichtige, den zoon eener achtbare familie van Namen. Cp bel oogenblik dat men vrydag avond in de koolmyn Midi du Mons, te Ciply, hel vuer stak aen eene myn, heeft er eensklaps eene ontploffing van grauwvuer plaets gehad, op eene diepte van 345 meters. 125 werklieden bevonden zich op dit oogen blik in de myn twee hunner werden on den slag gedood; Désiré Roland, oud l*;aer en F. Paulet. oud 22 jaer, beiden ongehuwd. Vierlien andere werkiiedf.ji werden gekwetst' I verscheidene ouder iien zoo erg, dat men voor hun teven vreest. Al de gekwetsten zyn nog- liiüiis kunnen w.eii .which, alwaer men nun de eerste zorgen heeft toegediend. Het bestuer der mynen en het parket van Bergen zyn zaterdag ter plaets geweest, eti hebben een onderzoek geopend. De schade door de ontploffing veroorzaekt is niet zeer aenzienlyk, en het werk zal reeds dynsdag kunnen hernomen worden. Denzelfden dag, vrydag, beeft in de nabv- lieid van Douai insgelyks eene ontploffing van grauwvuer plaets gehad. Misschien staen die beide ontploffingen in verband met elkander, en hebben zy dezelfde oorzaek. Nu het tientallig stelsel algemeen by maten, munten en gewichten in gebruik is, begint men er aen le denken, liet ook op de tydverdeeling toe te passen. Zekere M. Boll, te Brandenburg, beeft reeds eenige jaren geleden voorgesteld, den dag in 20 uren, het uer in 100 minuten en de minuet in 50 seconden te verdeelen en dan de uren te noemen van 1 tot 20 ure. Men zou dan niet meer behoeven te spreken van dag of nacht, 's morgends of 's avonds, en de lydrekening zou er veel eenvoudiger door worden. Men scliynt er echter nog niet veel van te willen weten op het laetste kongres van tele grafisten, die er groot belang by hebben, is het als a niet geschikt ter bespreking ter zyde gelegd. Maer anderen, by voordeeld DrForster, direkteur van het observatorium te Berlyn, zyn zeer met die nieuwigheid ingenomen. M. Roll laet dan ook den moed niet zinken. Hy heeft een aental horlogiennaer zyn systeem laten inrichten en die op verscheidene open bare plaetsen gehangen, om het publiek een denkbeeld te geven van zyn nieuwe tydverdee ling. lly is er van overtuigd, dat zyn stelsel eens algemeen zal worden toegepast* Maer het zal zeker nog wel eenigen tyd duren vooraleer men daertoe komt. Het oude systeem is door eeuwenlang gebruik goed gevonden. Ili kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 ff- De Beschuiten van Bevalcnta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bcwaerplaelsen overal, by de apothekers en de a rui deniers. Du Barry en C°, (limited) berg v«n I Slof, IO, Brussel. Depots lo Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Ilolloway's Zalf. Mazelen Rookvonk. Deze zyn de eerste grootste beproevingen waeraen de kinde ren na hunne geboorte bloot staen Beide kwalen zyn zeer besmettend en beiden vereiscben eene zorgvul dige oppassing. By den een lydl de borst, by don ondor de keel het meest maer de moeder of de min zal in Holloway s Zalf een puik middel vinden tegen deze lastige kvvaleu. Wanneer zy goed op de keel, de borst en den rug gewreven wordt, wordt zy opge zogen, de ademhaling wordt regelmatiger, de kwael wordt minder lastig, de lippen minder blauw, het oog wordt helderder, en het aengezicht verliest dien angsligen schyn, die allyd de voorbode is van eenen hevigen aenval op het gestel, en het zenuwstelsel. Deze onwaerdeerbare Zalf geneest niet alleen do dreigende leekenen, maer verivyderl verder nog alle gevacrlykc gevolgen. VZERENWEG ANTWERPEN-DOUaC SEKTIE AALST—LONDERSEEL. VERTREKUREN. WEG. Aelst V. s'morg. 5 05 s'morg. 9 20 namiddag 3 15 s'morg. 6 12 Moorsel A. V. 5 12 5 13 9 30 9 35 3 22 3 23 6 21 6 22 Opwyck A. V. 5 23 5 24 9 40 9 51 3 33 3 34 6 32 6 33 Londerzeel voorloopigc A. statie V. 5 37 5 58 10 03 10 06 3 47 3 48 6 40 6 47 Capelleten BoschA. V. 5 46 5 47 10 15 10 17 3 56 3 57 6 55 6 56 Humbeeck A. V. 10 20 27 704 705 Mechelen A. 6 00 10 34 4 10 7 11 WEER. Mechelen V. s'morg. 30 s'morg. 10 55 namiddag 4 40 s'av. 7 45 Hombeeck A. V. 7 5! 7 52 Capelle tenBosoh A. V. 6 43 C 44 li 18 11 17 4 54 4 57 8 00 8 01 Londerzeel A. V. 6 52 6 53 11 17 11 18 5 21 5 26 8 09 8 10 Opwyck A. V. 7 06 7 07 11 31 11 52 5 37 5 42 8 23 8 25 Moorsel A. V. 7 17 7 18 11 42 11 43 5 37 5 42 8 35 8 36 Aelst 7 27 11 52 5 52 8 45 kocht walit HOPMERKT. Aelst, 25 October 18 71 zakken hoppe, nieuv gefcragl geweest en gewas verden :it van fr. 98 tot 110 de 50 kffogr. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Derlig jaren pnveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegoiilstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse- bec en het bloed. Zy heeft reeds 60,000 genezingen, kewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- gow en de markiezin Bréhan, MM. do professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darterendoor het gebruik van de Reva lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedacn. Van de Putte. N" 45,270. Teering.M. Roberts vau eene nieren- verleering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. 4 Viermael voedzamer dan het vlcesch, spaert zy nog 50 roaol haren prys in medecynen. In doozen, POPERINGHE J4 OCTOBER. Hoppe 1878. Slad. Fr. 125—00 150—00 Gemeenten 000—00 000—00 AELST, markt van heden. per 131 lit 50 eentil. Tarwefr. 28-00 a 33—00 Masteluin 24—00 27—00 Rogge22-00 24-00 Geerst. 20-00 21—00 Haver20-00 21—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 12—00 14—50 Idem, (witte). 0—00 0--00 Bote., de 3 kilogram 7-63 9—54 Eijers, de 25. 2—63 2—90 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens het koppel 30—00 40—00 LEUVEN, 24 Oct. Tarwefr. 31—00 a 31—50 Rogge22—00 23—00 Boekweit00- 00 0«—€0 Brouwershaver. 20—00 00—CO Voederhaver. 19—5o 00—00 Geerst23—00 00—00 Koolzaedolie. 71—50 00—00 Lynzaedolie. 63—00 00—00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelon witte. 00—00 00—00 Aerdappelen roode. 13-00 00—00 Boter, den kil. 0—00 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannklye 5 V llOUWEL. 9 j HUWELYKEN. J. Luycx, twyndersgast, met V. Van Cauwenbergh, dagl. A. Van Nuflei, dagl. melT. De Backer, dienstm. E. De Buck, blikslager, met M Bibau, kantw. OVERLYDENS. J. Coslens, dienstkn., 17 j., wonende te Brussel. J. Van Vaerenberg, soldaet 21 j., overleden te Dcndermonde. A. Praet, tabakb., 17 j., Zonnestr. Van Limbergen, wede Javaux, eigenaresse, 78 j., Vryheidstr. E. Scholliers wed* De Wolf, z. b., 69 j., Mylbeke. C. De Loose, z. b., 71 j., Leopoldstr. M. De Fyter, vr., Mergan, landb., 69 j Mylbeke. Dry kinderen onder de 7 jaren Ta La An Honderd ledige WYNSTUKKEN m. o ivuup» verschafgetrokken. By J. Moyersoen-Van den Hende.Staliestraet, Aelst. Alfons DE BOLLE, Brusselsche of Pont' straat, A'° 8, Hoek der Stoof'straat, heeft de eer het publiek le berichten dat hij zich komt te placeren als tapissier. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. 14. Ta hiiFAn Schoon en gerieflijk Woonhuis, li lil til» Nieuwslraat, N° 4u, Aalst, ge schikt voor bezonderen, handelaars, enz laatst ge diend hebbende voor lluurhouderij, bekend onder den naam van Oude Poéerij. Zich te bevragen bij den eigenaar M. Francois Moyersoen, Nicuwslraai, 36, Aalst. le bekomen bij Severin DE BOE, Nieuw- straal, N° 52, oud huis van E. De Haeck, engelsche Oesters, eerste kwaliteit, aan zeer geringe prijzen. Hij verhoopt de gunst van een ieder.

De Denderbode | 1879 | | pagina 2