Te koop. -PAARD'- in nve6-l,a"dm vraagt Te huren terstond. 0"\ DFTlAiXDE BËÏUCIIT. beslissing verbreken, dit zal ons tot eer verstrekken, doch nooit zal men ons kunnen vcrwylen dal wy de rechten der gemeente geslachtofferd hebben De hoer Burgmeester stelde eindclyk vóór het vol gende besluit te stemmen er. de gevolgen af te wach ten De Gemeenteraed der Stad Aalst Gezien het besluit van M. den minister van open- baer onderwys in date 21 October 1879 en de wel van t Juli 1879 - Aengezien het blvkt zoowel uit den tekst der artikelen 37 en 48 der wet van t Juli 1879, als uil de parlementaire discussien dal de oude of van vóór de wet bestaende Bevvaerscholen aen hare schikkin gen niet onderworpen zyn cn uitsluilelyk door de Gemeentcoverheid moeten blyven bestierd worden, Aengezien dit ten duidelykste voortspruit uit de woorden van den heer minister van openbaer onder wys, in zittingen van 3 en G Juni 1879, uitgesproken Aengezien het Gemecnlebestuer van Aelst niet verplicht was den heer Goeverneur met de onlslag- geving der twee hulponderwyzeresscn aen de Be- wacrschool bekend te maken, en dat liet aen 't Ge- meentebesluer uilsluitelyk toebehoorl, naer 't getal der leerlingen te waerderen of bet noodzakeiyk is tot nieuwe benoemingen over te gaei:. Aengezien, bygevolg hel onwettclykcr wyzc is dat den heer minister van openbaer onderwys, by besluit van 21 October 1878, twee hulponderwyze- ressen aen de Bewaerschool benoemd heeft Aengezien de Gemeenteraed aen al zyne plichten zoute kort blyven, iodien hy tegen deze benoemin gen niet moest protesteren en indien hy van het recht dat de wel hem geeft geen gebruik moest maken om cr do uitwerksels van legen te werken. Protesteert krachldadiglyk, met eenparigheid der 15 aenwezige Leden, legen de onweltelyke be noemingen amblshalve door 't Goevernement gedaen verklaert dat de hulponderwvzeres3en door M. den minister van openbaer onderwys aen de Bevvaer- rchool benoemd niet zullen toegelaten worden het onderwys in gezegde Bewaerschool te geven cn zy geene hoegenaemde jaerwedden ten laste der ge meentekas zullen genieten belast hel Collegie van Burgemeester en Schepenen dees besluit ter kennis van den heer Goeverneur te brengen. Deze voorstel werd by acclamatie door de 15 aen wezige Leden gestemd waerna de zitting geheven werd. De overgroote meerderheid onzer medeburgers zal ongetwyfeld deze krachtdadige houding van ons Ge- meentobesluer goedkeuren Alle ware aelstenaers zullen onze Gemeenteraed daukbaer zyn omdat Hy onze gemeentclyke vryheden zoo moedig verdedigt tegen de aenvallen dergene die ze totael verminken willen. Neen, het zal niet gezegd zyn. dat het tc Aelst was dat men de geineentolyke vryheden, zon der tegenspraek, liet vernietigen 1 Gaskwestie. Onze inlichtingen aen- gaende de gaskwestie van over acht dagen waren aen geene hechte bron geput. Wy kondigden aen dat de maetschappy Somzeé bereid was de gas te leveren, als volgt Openbare verlichting gratisStedelyke gebouwen 8 cent. den kub. met. Burgers 19 centimen indien er min dan een milli- u oen kubieke meters worden verbruikt en 18 centimen indien het millioen overtroffen wordt. Ziethier de echte voorwaerden aen de welke de bedoelde maetschappy voor eenen termyn van 40 jaren de concessie wil aennemeu Openbare verlichting gratis Stedelyke ge bouwen JO cent. Burgers 19 cent. Errata. In ons verslag over de zitting des Gemeenteraeds waerin de gaskwestie wordt behandeld is eene drukfeil geslopen. Ziethier M. Eeman verklaert den voorstel van den heer Vanderhaegen by te treden, namelyk van de gasverlichting in regie te houden. Al de aen- gehaeide reden tegen de concessie enz. Onze geëerde lezers hebben moeten bemerken dat dit woord concessie by misgreep is gedrukt en het door 't woord REGIE moet vervangen wor den. HANDEL EN NYVERHEID. Het Hollandsch Slachtvee. Wy lezen in de Gazette van Eecloo Sedert eenige dagen is het vleesch aen 't af- slaen. Slachtvleesch, dat 1 fr. 90 en 2 frank per kilo placht te gelden, is tegenwoordig ver- krygbaer aen 1 fr. 50 tot i fr. oö. Waerby komt dat By den afslag van het hollandsch vee Zal dat uithouden Geenzins Holland placht veel slachtvee te leveren aen Engeland doch nu worden de veemarkten in Engeland het meest bevoorraed door de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika, en de Engelschman koopt de amerikaensche slacht beesten veel goedkooper dan de hollandsche. Dat slaet den hollaadschen vetweider erg tegen het heeft den uitvoer van vee in Holland naer Engeland heel gestremd, en daeruit is een gevoelige afslag op den prys van het hollandsch vee ontstaen. Nu zou Holland wel het meest zyn slachtvee naer Duitschland willen uitvoe ren, maer het hooge inkomende recht, dat daerop,sedert korten tyd.aende duitsche grens geheven wordt, verhindert den uitvoer naer Duitschland. Voor Holland staet aldus maer eene veemarkt open, en dat is België. Uit dien hoofde worden de belgische markten thans overvloedig met hollandsch vee bevoorraed, zooals dat wel te zien is aen de veemarkt van Gent, eiken woens dag en vrydag. Natuerlyk maken onze kooplieden zich den afslag van het hollandsch slachtvee ten nutte de wekelyksche veemarkt van Rotterdam, de voornaemste van Nederland, krielt iedermael van belgische liefhebbers. Met kudden worden er de slagtbeesten door hen gekocht en naer de grootste veemarkten van België, byzonder- lyk naer Brussel, Gent en Mechelen overge bracht, en dat zooveel te meer, doordien het vee vry van rechten over de belgische grens komt. Die slachtbeesten zyn bestemd, gedeel- telyk voor het verbruik in België, en gedeelte- lyk voor den uitvoer naer Frankryk. Ziedaer wat den afslag op het slachtvleesch beeft teweeg gebracht. En nu over de vraeg of die afslag lang zal uithouden. Wy zegden geenzins en dat gaen we be- wyzen. In Holland wordt een geheel ander stelsel van vetmesting gevolgd dan in België. In België wordt het vee gevet op stal, maer in Holland gebeurt dat op de weide. Rond mei wordt het jong vee in Holland naer de weide gedreven, en daer graest het zich vet tot in september, October of' uiterlyk november, al naer de winter vroeg uf laet in valt. Zoodra de weityd ten einde gaet, moet de hollandsche landbouwer eraen denken, zyn vee uit de weide trekken en het ter markt aen den man te brengen. Dat geschiedt, zooals we zegden, wat vroe ger of wat later, al naer het achterseizoen meè- ol tegengaet. Wolnu, tegenwoordig is in Holland het tyd- stip nog daer orn het vee uit de weide te halen en'het te markten. Maer, zie, Engeland trekt niet, zooals voortyds, Duitschland is gesloten, en zoo zyn er geene koopers genoeg voor al dat vee, waermeê de hollandsche markten op eens volbezet zyn. De Belg alleen voldoet niet om zooveel vee op te ruimen. Om het even, hy gebrek aen vraeg en by overvloed aen aenbod, wordt, het hem goedkoop, zeer goedkoop afge- staen. Nog eenige weken, nog eenige dagen mis schien, dan is de winter daer, dan zyn de hol landsche vetweiden uitverkocht, en dan heeft de veehandel in Holland opgehouden, ten min ste voor een jaer; want zal Engeland zich ook al blyven bevoorraden aen amerikaensch vee, Holland zal niet altyd overvloed van vee aen België te leveren hebben. Dan ook zal de prys van het slachtvee, en diensvolgens den prys van het slachtvleesch, langzamerhand tot zynen normalen staet terug- keeren. Oogst. Sedert 1816 is er, volgens de Timss geen oogst in Engeland zoozeer mislukt als die van dit jaer. De gemiddelde opbrengst van de tarwe in 1879, staet lot die van andere jaren als 18 tot 29 \i. De Times berekent, dat de be volking daerdoor alleen reeds voor 50,000,000 fr. meer uit den vreemde zal moeten ontbieden. Kiezingen van 1880. Op dynsdag 8 juni 1880 zullen de algemeene kiezers* opgeroepen worden voor de gedeelte- lyke hernieuwing, by helft, der Kamer van Volksvertegenwoordigers, in de volgende pro vinciën Antwerpen 15 Volksvertegenwoordigers, Braband 25, West-Vlaenderen 17, Luxemburg 5 en Namen 8. In het geheel dus 66 Volksvertegenwoordi gers, wier mandaet zal moeten vernieuwd worden van die 66 aftredende leden, zyn er 45 catholyken en 25 liberalen. Aelstersche catholyken, houdt u vast aen de takken van de boomen. De Flandre libérale, het gentsche orgaen der godverloochenaers, deelt in zyn N* van 50 October 11., eene correspondentie uit Aelst meè, welke een helder daglicht werpt op den erbarmlyken toestand waerin het aelstersche liberale* kliekske, op onze dagen, verkeert. Ons inzicht is geenzins gezegde correspon dentie hier letterlyk weer te geven, doch lot onderrichting onzer geëerde partygenoten wil len wy de bezonderste punten behandelen. Ter zake dus a Vooreerst schryft de liberale correspon- dent dat de aelstersche liberale associatie van boven tot onder hervormd is, en dat het Komiteil van heden samengesteld is uit nieu- we mannen gekozen in het werkzaemste en volkgezindste deel der associatie. Die verandering plaetst aen ons hoofd, gaet de liberale correspondent voort, den man van te voren aengewezen, M. den dok- tor Jozef Üe Windt. Dank aen zyne werk- zaemheid, zynen tastzin en zyne groote krachtdadigheid, is deze Voorzitter voor o ons, aelstersche liberalen, eene verzekerde waerborg dat onze toekomende kiesworsie- lingen nimmer tot onze beschaming zullen strekken. Zoo dus, wie kan er een oogenblik aen twy felen,het oud komiieit onzer liberale associatie, 't is te zeggen, MM. Karei Cumont, Voorzitter, B" De Byck, Ondervoorzitter, en eenige ver dere nulliteiten zyn aen de deur gezet omdat zy het aelstersche liberael, kraem in den afgrond hebben gevoerd, en machteloos zyn om het wederom op te rechten. Nu heeft men ze door nieuwe mannen ver vangen die, op hunne beurt, eens gaen onder nemen of het soms niet mogelyk is het zoo deerlyk uiteengeslagen en vervallen liberael kraem uil het slyk te halen waerin het verzon ken ligt, en, na het gekuischt, geplekt, her- plekt, geplaesterd en herplaesterd te hebben wederom op zynepikkelen pogen teplaetsen Onze liberale correspondent denkt dat het nieuwe Komiteit gemakkeiyk zyn doel bereiken zal, en dit bezonderlyk, omdat M. Péchcr,Voor zitter van den liberalen Bond, hulp en bystand heeft beloofd. M. Pécher, zegt de correspondent verder, zal ons nieuwe komiteit met al de kunstkne pen, al de listen, al de lagen, al de oneerlyke middelen, al de kuiperyen bekend maken die de liberalen te Antwerpen hebben in 't werk gelegd om te triomferen. En dan aelstersche catholyken, lioudt u vast aen de lakken van de boomennog, eenige jaren, en zy, liberalen, zullen triomieren niet alleen in de kiezingen voor den Gemeenteraed, maer ook voor de Provincie.de Volkskamer en 't SenaetL... Want meester Pecher zal 't hen leeren hoe men triomferen moet Wy mogen den liberalen correspondent ver zekeren dat er veel volk en zeer veel volk naer de toekomende liberale triomfen zal komen kykenM. Pecher ging de liberalen van Brugge ook leeren triomferen, en ondanks al zyne knepen en listen kreeg de liberale kandidaet eene wel geconditionneerde buis Wat.ons betrelt, wy voorzien dat al die her vormingen, nieuwe komiteiten, enz. aen eene tempeest in een glas water zal gelyken. En inderdaed, indien mannen, gelyk de leden van het afgezette liberael komiteit machteloos waren hier het liberael kraem weder op te rechten, hoe zouden er jannen toegeraken die meer hoogmoed dan politieke bekwaemheid bezitten?.... Wat meer is, wy mogen het nieuwe liberale komiteit verzekeren dat de catholyken er zullen bywezen en het zal we ten, tegen wie te spreken. Wy voorzeggen het eer twee jaren verloopen zyn, zal het nieuwe liberael komiteit even als liet afgedankte den zak moeten opgeven en bekennen dat het libe- ralismus hier voor altyd veroordeeld is en ver oordeeld blyven zal! Geen misericorde Inden azyntobben blyft ge steken en dit voor altyd De liberale correspondent schryft ook dat het werk der oude pettenleers, versletene frak ken, vosgep.... broeken, afgewaschen vrouw- kleederen, rokken en jakken hier is ingericht. Deze oude kleeren worden, zoo hy zegt, ge bruikt om er kleedingen van te vervaerdigen ten einde de arme kinderen toe te lalen de goddelooze stadsscholen by tewoonen. Eenige liberale snotbekken zyn gelast die oude of af gelegde kleederen te gaen opzoeken en aldus aen de oudkleerkoopers concurrentie aen te doen Onze catholyke vrienden zyn dus verwittigd indien een der liberale snotbekken zich by iemand onder hen moest aenbieden om 't een of 't ander oud of afgelegd kleedingstuk te vragen, men vvyze hem 'l gat van den timmer man, want men zou onrechtstreeks aen den helsehen /.ielenroof medewerken. Opgepast dus, catholyken Het einde van dien brief is eene ware jere miade. De liberale correspondent bidt en smeekt al de liberalen van 't land wat compas sie te hebben en den toesiand van 't aelstersch liberael kliekske eens met welwillendheid te willen onderzoeken,omdutzy toch zouden willen bekennen dat indien het aelstersche liberalis- mus lot hiertoe machteloos in den afgrond is blyven liggen,waerin de catholyken het hebben gestooten, het alleen de schuld is van 't afge dankte oude komiteit. Doch hy belooft dal nu dal er nieuwe mannen aen 't hoofd staen, men alles zal doen wat mogelyk is om het liberaal kraem wederom op tc rechten, en aldus den spolnaem van machteloozen nimmer te verdie nen dien men hen gedurig naer 't hoofd werpt. Wat zullen ze botermelk vuil maken 't Zal wreed zyn Catholyke Schoolpenning;. De hee- ren Werkende Leden worden verzocht de ver gadering by te wonen welke zal gehouden worden den Maendag 10 November aenstaende, om 8 iji ure 's avonds ter estaminet in den Engel, by den heer Domien Slandaert, Leo- poldstraet. De beste en goedkoopste VLOERSTEE- NEN voor SCHOLEN zyn te bekomen by G. FIEVE cn Cniu, Boulvard Lousbergs, 12, te GENT. Men zendt Albums kosteloos. De volledige genezing van de aemborsligheid asthmaen de zinklag (catarrhe) te Gent. Over veertien dagen is de gedelegeerde geneesheer van het kabinet Pau, van Parys, afgestapt te Gent, in het Post-Hotel. De grootste byval is hem hier, evenals te Brussel, Luik, Bergen, Namen, enz., te beurt gevallen. Heden is de genezing van het Asthma een bewezen feit onze lezers begrypen de reden waerom de ge neesheer breedvoerig eene lange lyst genezin gen niet mag afkondigen Nogtans hebben eenige personen, in het belang van allen, er in toegestemd hunne genezing, op acht dagen tyds, door de behandeling Pau, te laten be vestigen. By het afkondigen hunner namen, bedankt de geneesheer hen rechtzinnig voor hun bewys van goeden wil. Het zyn M. Mag- née, professor van muziek te Brugge, 55, Sle- Catharinastraet, op 8 dagen tyds van een asth ma van 20 jaren genezen M. Puissant, van Verviers M. Colard, 10, oude Hospitaelstraet, te Verviers Mej. Maria Audas, oud 10 jaer, genezen van een asthma, waermedezy gebo ren was M. Jan Morrin, te Gent, enz., enz. Wy kunnen de personen, die nog aen de genezingen twyfelen, niet genoeg aenraden inlichtingen te nemen en het boekje te lezen dat te verkrygen is by den boekhandelaer Vuylsteke, Kalanderberg, te Gent. De geneesheer ontvangt alle dagen in het Post-Hotel, Kouter, te Gent, van 9 tot 11 en van 2 tot 5 uer. Een jarnmerlyk ongeluk, is woensdag avond buiten de Brugschepoorl te Gent voor gevallen De genaeinde Clara Lapin, wonende op den Brugschensteenweg, was rond 6 1/2 ure 's avonds uit haer huis gegaen en had hare dry kinderen alleen gelaten, waervan het oudste nog geen 4 jaren telt en het jongste slechis 7 maenden oud is. Nauwelyks was zy eenige minuten vertrokken, of een gebuer zag een dikken rook uit liet huis opstygen hy drong er spoedig binnen en stond er voor eene bran dende wieg waerin het jongste kindje lag te weenen. Het slachtoffer heeft erge brandwon den bekomen, die voor zyn leven doen vreezen. Pensioenen der catholyke onderwijzers. Het provinciael komiteit voor het catholyk onderwys van Brabant, heeft eene zeer be- langryke nota uitgegeven, opgesteld door M. Malou, betreffende de pensioenen van de ca tholyke onderwyzers, hunne weduwe en kin deren. Ziehier de besluitselen dezer nota, waerop wy de byzondere aendacht inroepen van de catholyke onderwyzers en van al de personen, die de belangen van het catholyk onderwys ter harte nemen. De onderwyzer, die zyn ontslag heeft gege ven of ontvangen, en gedurende vyf jaren deel- gemaekt heeft van de pensioenkas door den Staet ingesteld, kan aen zyne vrouw en kin deren hunne eventueele rechten op het pensi oen behouden, door, binnen de zes maenden van zyn ontslag, de verbindtenis te teekenen van in 'de kas, per semestre of in den loop van de eerste maend voor den geheelen semes ter, te storten 1° Eene som gelyk aen het bedrag der ge wone som, welke moest afgehouden worden op zyne laetsle jaerwedde en emolumenten. 2° Desnoods, de vollediging der storting welke op zyne laelste jaerwedde nog moest gedaen worden. In geval de onderwyzer die verbindtenis niet aengaet, is hy van alle recht vervallen de sommen, die hy* vroeger gestort heeft, bly ven zyn eigendom. De eerste maetregel, die bygevolg moet ge nomen worden, is de catholyke onderwyzers die uit de gemeentescholen komen, aen te moedigen en te verplichten, zoowel de gehuw den als de weduwenaers met kinderen, binnen den vastgestelden tyd van hun recht gebruik te maken, eu des noöds dit recht door wettige middelen te doen gelden, indien hun moeilyk- heden of zelfs eene weigering in den weg ge steld werden. De andere onderwyzers, gehuwd of niet, zullen moeten deelmaken van de pensioenkas, welke door de zorgen der catholyke komiteiten zal worden ingericht. De manier van inrichting is nog niet vast gesteld. liet provinciael komiteit van Brabant stelt voor, eene algemeene vereeniging inte- richten der komiteiten en stichters van catho lyke scholen, die zich zouden verbinden jaer- lyks eene zekere som in de algemeene kas te storten. Daerenboven zou erop de jaerwedden der onderwyzers 4 a 5 p. h. moeten genomen worden. Deze pensioenkas, welke zal moeten zorgen èn voor de pensioenen der onderwyzers zeiven, èn voor de pensioenen van de weduwen en kinderen der onderwyzers, waerop de hooger aengehaelde maetregel niet toepasselyk is, zou voor 't geheele land moeten dienen. Het provin ciael komiteit van Braband noodigt bygevolg al de bisschoppelyke en provinciale schoolko- teiten des lands uit, een hater leden al te veer- digen, om deel te maken van eene speciale kommissie, gelast met de inrichting eener degelyke pensioenkas. Wy twyfelen er geen oogenblik aen, of die oproep zal beantwoord worden, en binnen eenigen tyd zal de toekomst der catholyke on derwyzers voor goed verzekerd zyn. Dat de schoolmeesters zich niet door be dreigingen of misleidingen laten meeslepen. Zy die hun 27° jaer in 1879, volbracht heb ben, en in den aenvang van dit jaer hun laet- sten uitstel van de milicie hebben gekregen, kunnen irt 1880 niet meer voor den milicie- raed geroepen worden. Echter denkt men, dat zy voorzichtig zullen doen, om alle plageryen te vermyden, eerst in het begin van januari 1880 hunne demissie te geven Eenige beenhouwers van Brussel hebben het voorbeeld hunner hollandsche en gentsche ambachtsgcnooten gevolgd, en de pryzen van hel vleesch eenige centimen verminderd. Op de veemarkt, gisteren tc Brussel ge houden, waren 1127 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voel zyn ossen, fr, 0-75 tot 0-97slieren, 0-60 tot 0-80; koeien en veerzen, fr. 0-60 tot 0 80. Moord te Rouselarc. Wy ontvangen de volgende byzonderheden betreffende Jen moord, zondag avond rond 7 1/2 nre te Rouselare ge pleegd. Twee jongelingen, de genaemden Richard Van Heule, oud 16 jaer, en Guslaef De Splen- tere, oud 18 jaer, deze laeiste geboren te Coolscamp, beiden kleermakersgasten, hadden, naer men zegt, sedert veertien dagen menig- mael twist met elkander gehad. Zondag avond, na ergens op den billard ge speeld ie hebben, kwamen zy langs de Leen- siraet. vergezeld van nog twee andere jonge lingen. Zy waren aen het twisten, want aen het klooster der paters Redemptoristen, hoor den de geburen hen geweldig vloeken en tie ren. Plotseling hoorde men niets. Wat was er gebeurd De Splentere had zyn mes uitgehaeld en Van Heule een verraderlyken steek toegebracht, in de richting van het hart. Van Heule viel op den grond, en was in weinige oogenblikken een lyk. Onmiddelyk na de misdaed, had De Splentere de vlucht genomen, zyne klak en het mes ter plaetse achterlatende. Hy begaf zich aenstonds naer het huis waer hy werkte en inwoonde, namelyk by den kleermaker Hennekent, alwaer hy aen tafel zat, toen de policie binnenkwam en hem aenhield. De Splentere bekende zyne misdaed en werd naer de gevangenis gebracht. Maendag is het parket van Kortryk te Roeselare aerigekomen, en na de gebruikelyke onderzoekingen en de konfrontatie van den moordenaer met het lyk van zyn slachtoffer, is de dader naer Kortryk gebracht. Een zekere M. X.... die den raed van d<? Etoile Beige wilde volgen, was verleden woens dag hy uitzondering in de kerk te Marche ge gaen, en onderbrak den pastoor te midden van het sermoon. Zyne geburen hebben hem echter aenstonds by den kraeg gevat en op straat ge worpen. Het schynt dat die lezer der Etoile Beige een gewezen gedeporteerde van Cayenne is, die veroordeeld werd voor samenzweering tegen Napoleon III. Woensdag morgend is een handelsreizi ger, M. Vandendaele, wonende te Quiévrain, op de spoorbaen van Charleroi naer Bergen, naby de statie te Monceau, door de portel uit zyn komparliment gevallen. Hy werd door de baenwachters nog by tyds opgenomen, om niet door een aenkomenden trein verpletterd te f worden. M. Vandendaele heeft erge wonden aen het hoofd bekomen. Tot nu toe weet men niet hoe hy uit den waggon gevallen is. Was de portel niet goed gesloten of had M. Vanden daele dezelve geopend In alle geval, men kan de reizigers niet genoeg aenraden op den trein voorzichtig te zyn en, onder ander, nooit tegen de portel te leunen, zonder zich te hebben ver zekerd dat zy goed gesloten is. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondbeidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag deD mocilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegonlslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse- ber. en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, kewerkstelligd, vvaerondor die van den graef Plus- gow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorhnd, Ure, nnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. N° 66,811 M. de pastoor A. Rrunellière, van eene slechte spysvertering van 5 jaren, nadat de ge- neesheeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer te zullen leven. N° 69,719. Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doet onnuddelyk den hoest by eene verkoudheid opgedaen, ophouden voor de wnteropslopping cn de macgziektcn, brengt dit den besten uitslag voort en vordrylt de zwaerbloediglieid. 6. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prvs in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozeu van 36 en 7o franco. Bewacrplaetsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van I Hof, IC, Brufcscl. Depots te Aelst, by Vanden Il6rreweghe en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Willinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Hollowuy's Zalf en Pillen. Vrouwelykc kwalen. De geneeskundige wetenschap is er 111 alle eeuwen op uit ge- weesl, om de kwalen, die de vrouwen overkomen, te verlich ten, maer Prof. Holloway's, werd, door de vlytige studie cn dooi' groote opmerkzaamheid genoopt om tc gelooven, dat dc natuer een langdurig onderzoek in gcslacgd, om zyne beroem de Pillen en Zalt zacm te stellen, die of den grondregel rusten, welke door de natuer voor de ondersteuning en genezing van kwalen, dc vrouwen eigen van eiken ouderdom, van elk ge stel, het zy wonende in warm of in gematigd klimaet, aenge wezen worden. Zy hebben herhaelde malen werkingen, die van streek af gcraekt waren, hersteld na dat deze de gewone arteseny, door geneeshceren voorgeschreven, hadden weer stand geboden nog meer voldoenend is het dat dc ziekte vol komen cn bestendig verdreven wordt. POPERINGHE 7 NOVEMBER. Hoppe 1879. Stad. Fr. 112—00 115—00 Gemeenten 100—00 00000 HOPMERKT. Aelst, 8 November 1879. Heden zyn er 80 zakken hoppe, nieuw gewas 1879, ter merkt gebragl geweest en werden verkocht 1® kwaliteit van fr. 95 tot 105 de 50 kilogr. 2° van Ir. 00 tot 00 AKLST, markt van heden. per 132 ht 50 centil. Tarwefr. 2S-00 a 32—50 'dasteluin 26—00 28—50 Rogge. 22-00 23-00 Gcerst. 00-00 00—00 Haver20-00 22-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 11— 00 12—50 Idem, (witte). 0—00 O—00 Hotei, de 3 kilogram 7-72 9—45 Eijers, de 25. 2—81 3—00 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens het koppel 30—CO 40—00 N1N0VE, 4 ïiov per hectoliter. Tarwefr. 29—00 a 31—00 Rogge22-00 23—00 Haver19—00 21—00 Koolzaed, par 88 kil. 31—00 32—00 Lynzaed, par 100 kil. 33—00 34—00 Boter, per kil. 1 40 l-5o Acrdappelen per 100 kil. 12—00 13—00 ANTWERPEN, 7 nov De kuipboter werd heden morgend ler merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 2,00 a fr. 2,2 1. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40; zwaer gewicht fr. 1,50 a 1,60 De acrdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,20 h 2,50. Dc eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,"0 a 1,80. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29-00 Rogge, 23 00 24—00 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 23—00 00—00 Haver, 21 50 22—00 Boekweit, e 2100 0000 Boonen, 00—00 00—00 Bittorpeën, 25 -00 00—00 16. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 Vrouwel. 11 HUWELYKEN. E. De Vyldcr, schoenni. met P. Temmerman, z. b. H. De Backer, twynd. met A. Van den Borre, twynst. M. De Smet, schaliedek. met M. Van den Brando, dienstm. P. DeSmet, landb. met J. Nevens, landb. OVEKLYDENS. P. Lebon, m. Porriau, kaeiw. 41 j., Hoogevesten. A. Vinck, landb. 54 j., Mylbeke. Twee kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 18 tol den 31 Oktober 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk a 4 OVERLIJDENS. F. Vernis, 56 j melserd. wedr Th Van Roy, Nie- persveldeken. J. B Pcnninck, 69 j., kleerm. wed* Th De Schryvcr, Vestbarmsiraet. J. B. Premereur, 68 j., werkluigk. wedrM. J. Hemeryckx, Burgtstraet. B. Aurousseau, 26 j handschoenm. Biezestraet. P. J. Braeckmans, 83 j., bez. wed* M. P. De Muy- ter, Curgtdamstraat. Maatschappij de Kloppelingen. Groote vogelschieting met de Bolle, in het droog, by Leopold De Schryver, teErembodegem.Sl-Rochus. Op Zondag 16 November 1879. Inleg 60 centimen. Vooruit 7 Corinthcnbrooden. Op St-Martens-Jaarmarkt, zijnde II November 1879, om 2 uren namiddag, schieling met de bolle, in de Meiboom, le Aalst. Inleg 55 centimen. 10 Ta hclinmpn by C. Haelteman, Oullre, ucnmuuu jonge Plantsoenen van Ap- pelboomen en Canadas. KAATSSPEL. Wedstrijd, Buggenhout tegen Moorsel, voor eene halve ton bier, eene hesp en tien franks voor pluim en handschoen. De partijen zullen spelen te Buggenhout, dorp, op Zondag 9 November 1879 en te MoorSel, dorp, op Zondag 16 November, bij Ch. L. De Bom, telkens om 5 uren namiddag. To Loon Eene zeer goede BIROUCHETTE, 1 KUU|I« twee Zadels en Toornen. Adres len burcele van het blad. Bij J. Moyersoen-Van den To Loon Honderd ledige WYNSTUKKEN S versch afgetrokken. By J. Moyersoen-Van den Hende,Staliestraet, Aelst. Alfons DE BOLLE, Brusselsche of Pont straat, N" 8, Hoek der Stoofstraat, heeft de eer het publiek le berichten dat hij zich komt le placeren als lapissier. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. To hu*«0n Schoon en gerieflijk Woonhuis, II UI LII. Nieuwstraat, N° 4u, Aalst, ge schikt voor bezonderen, handelaars, enz laatst ge diend hebbende voor Huurhouderij, bekend onder den naam van Oude Poster ij. Zich te bevragen bij don eigenaar M. Francois Moyersoen, Nieuwstraat, 36, Aalst. Men voor een Handelshuis dezer Stad, één bekwamen Reiziger voor dc plaatsing van Brouvverijarlikel3. Men gelieve zich aan le bieden bij gefrankeerde brief onder de letters A. P. ten bureele van den Dcnderbode, Molenstraat, N° De beste getuigschriften zullen gëischt worden. Een schoon en gerieflijk HUIS, dienstig en zeer voordeelig gelegen voor alle bedrijven, gestaan in dc Lange Zoulstraat, nabij de Groote Markt, een der meest bezochte straten der Stad, thans bewoond door de eigenaresse Jufv. De la Royère-Callebaut. (au Bureau d'Alost,) un jeune horome désirant faire les études préparatoires a la Carrière de rEnrégistremeut. Te bekomen bij Severin DE BOE, Nieuw straat, N° 52, oud huis van E. De Haeck, engelsche Oesters, eerste kwaliteit, aan zeer geringe prijzen. Hij verhoopt de gunst van een ieder. B !n JoiJtaiiI Men vraagt droog Linden- fLlUuCllIJiOUl* hout te koopon, bij M Maes, beeldhouwer, Nieuwstraat, Aalst.

De Denderbode | 1879 | | pagina 2