Opgelel. n - - lYleii vraagt Te huren terstond. ON DIHWin; zy bevat. Onnoodig dus die te beschryven zeggen wy alleenlyk dat de banketzael op de prachtigste wyze was versierd. Langs de mu ren waren schilden aengebracht, waerop de beeltenis der groote mannen prykte, die Brugge hebben beroemd gemaekt vaendels, vlaggen en bloemen, die de twee honderd voet lange zael omkransten, schenen als eene reusachtige kroon te vormen. Een vierdubbele talel bezette de zael in gansch hare lengte. Onmogelyk het juiste getal te zeggen van de uitgenoodigden die er plaets aen namen tot op het laetste oogenblik had het komiteit talryke bytredingen ontvangen. Maer de lezer zal licht het getal op ruim zeven honderd schatten, als wy zeggen dat niet eene plaets van de vier talels overbleef. Het banket was voorgezeten door M. den ridder Rusette. Er zyn verscheiden toasten uitgesproken van het grootste belang. De kreet die boven andere alle weerklonken heeft, was: deStaet buiten (le school. Wy zyn gelukkig te mogen zeggen, dat al de heildronken uitgemunt hebben door de afwezigheid van die politieke windsels, welke zoo dikwyls de gedachte verflauwen of anders doen opvatten dan sprekers inzicht is. Geene kronkelwegen Ons doel is gekend vrijheid voor allen, dus ook voor ons. Te lang zyn wy beschaemd geweest over onze eigene rechten het is tyd dat wy er openlyk voor streven. M. ridder Ruzette heeft den eersten dronk gebracht aen Z. H. den Paus en daerna aen den koning. M. Surmont de Volsberghe, Sena- teur, stelde den dronk voor aen M. Van Ocker- hout. c Wat my het meest in de zegeprael van 12 october verheugt, riep hy uit, is dat wy er met recht een goed voorteeken mogen in zien voor den uitslag der kiezing van 1880. De geu- zery heeft het land in slaep willen wiegen, door het liedje van niets is veranderd. Maer de Belgen, de Vlamingen byzonderlyk, hebben verstaen dat niets in de liberale huichelary ver anderd is en zy hebben bewezen dat zy geene huichelaers willen, 't Is daerom dat het kie zerskorps van Brugge M. Van Ockerhout heeft aengesteld als eene protestatieLeve Van Ockerhout Toasten werden daerna ingesteld door M. Ruzette, aen M. De Cock, het achtbaer lid der bestendige deputatie van West-Vlaenderen, die door onpasselykheid het banket niet kon by- wonen door M. Woeste, aen de innige ver standhouding. die tusschen de gansche rech- terzy heerschtdoor M. de Burlet aen het kiezerskorps van Brugge, de drukpers en vooral aen M. Neut. Door M. Eug. de Kerchove werd in eene prachtige vlaemsche redevoe ring den lof gemaekt der catholyke vlaemsche bevolking. De Italia, zégt 't Handelsblad, deelt eenige inlichtingen mee over de onderhandelingen, die tusschen den H. Stoel en het pauselyk goevernement zouden hebben plaets gehad. Wy nemen er enkel het volgende uit De Paus en kardinael Nina hehben, met veel gematigheid aen het belgisch goever- nement doen opmerken, dat de bisschop- pen, in de tegenwoordige kwestie, die eene kwestie van recht is, genoodzaekt waren te handelen zooals zy gehandeld hebben in- dien zy anders gehandeld hadden, zouden zy aen de eerste hunner plichten zyn te kort gekomen. Men bekent dan eindelyk dat al de telegram men van den Havas, over de oneenigheid tus schen Z. H. den Paus en de bisschoppen, geen schyn van waerheid hadden. Wy hebben er nooit aen getwyfeld. Verder zegt de Italia dat de twee pariyen van gedacht zyn, dat men de zaek niet heviger moet maken dan zy reeds is. Het goevernement zou minder strenge maet- regels nemen, tegen de scholen der geestelyk- heid, en de geestelykheid zou alle tweedracht vermyden. Het laetste, dunkt ons, zou men vooral goed doen aen de liberale party te zeggen, dewyl zy het is die tot geweldige middels aendryft. Opening van den Wetgevenden Zittyd. Dynsdag 11. werd, volgens de voorschriften der Grondwet, de Wetgevende Zittyd 1879- 1880, zonder troonrede geopend. 'T SENAET, na de kiezingen van Ath en Brugge goedgekeurd te hebben, is onmiddelyk tot de vorming van zyn bureel overgegaen. Werden gekozen Voorzitter, M. de Baron de Tornaco Ondervoorzitters, MM. Baron d'Anethan en de Selys-LongchampsSekretaris- sen, MM. /'hint de Roodenbeke en Graef de Looz- Corswarem; Quaestors, MM. Willems en Bali- saux. De vergadering verdaegde zich daerna onbepaeld. DE VOLKSKAMER ging insgelyks, na de goedkeuring der kiezing van M. Ilalflands, te Leuven, tot de samenstelling van haer bureel over M. Guillery werd tot Voorzitter en MM. De Wael en Descamps tot Ondervoorzitters gekozen. Verder werden MM. Pely de Thozée, Lescarts, d'Adrimonl en De Vigne tot Secreta rissen benoemd. De heer D'Elhougne kondigde aen dat hy den minister van buitenlandsche zaken, dynsdag a. zal interpelleren betrekkelyk de onderhande lingen die ons goevernement, in deze laetste tyden, met den II. Stoel heeft gehad. M. Frère antwoordde dat hy bereid was die onderhande lingen te doen kennen. Dit was onbelwistbaer aldus overeengekomen. Wat de catholyken be treft, ze verwachten de uitleggingen van minis ter Frère, met heel gerust gemoed af. Te rekenen van 1 januari 1880, zullen de italiaensche muntstukken van 20 en 50 centi- men, van één en twee franks nimmer gangbaer zyn in ons land, 't is te zeggen, dat men ze nimmer zal ontvangen in de nationale bank, by de ontvangers der Contributien en van de Domeinen, in de Statiën en Postbureelen. Ook niemand moet ze, na 1 januari 1880, nog in betaling ontvangen. Te rekenen van heden mag men bedoelde italiaensche muntstukken in de agencien der Nationale Bank en in die plaetsen waer geene agencie der Nationale Bank bestaet, by de ontvangers der Contributiên gaen uitwisselen tegen gangbare belgische, fransche, grieksche en zwitsersche munt. De Paerdenmarkt,is, zoo als voorgaendelyk, schier onbeduidend geweest e,n zestigtal paerden, of liever kajuiten, waren ter merkt gebracht. Ons Gemeentebesluer zou dienen onze Paerdenmarkten aen te moedigen met. even als voor de veemerkt, premiën uit te lo ven. Wy weten het, dit middel is nog beproeld geweest, en mislukte, doch niets zou beletten het uitloven van premiën te hernieuwen onder andere voorwaerden dan over eenige jaren. De Veemarkt, integendeel, was buitenge woon voorzien rond de 400 runddieren van alle slach waren te koop gesteld. De handel was zeer levendig. Indien onze Paerdenmarkt ter hoogte, van onze Veemarkt kon gebracht worden, dan zou onze Jaermarkt van St. Mar- tinus een der belangrykste van Vlaenderen wezen Wy blyven by onze meening en zyn hierin de tolk van de groote meerderheid onzer neeringdoeners, dat het voor den kleinhandel veel voordeeliger wezen zou onze Jaermarkt van St. Martinus altyd te houden op den Zaterdag die naesl den feestdag van onzen Patroon-Heilige valt. Wy hebben vorige jaren de reden die ten voordeele van ons stelsel spreken breedvoerig besproken en denken ze heden niet te moeten herhalen. KUNST-EN LETTERNIEUWS. De Schoolwet van lstl" Juli 1879 en het geweten der katholieken door den Eerw. P. K. Verbeke, S. J. Wy vernemen met genoegen de uitgave eener editie van propagande, en ook de vlaemsche vertaling van dit uitmuntend werkje, bezon- derlyk aenbevolen door HIJ. DD. HH. de Bis schoppen van België. De twee uitgaven worden verkocht ten profyte der Catholyke Scholen. Pryzen de 100 fr. 2-00 de 500 Ir. 7-00 de 1000 fr. 12-00. Zich te bevragen by M. Quarré, Parochianenstraet, 12, te Brussel. St. Martinusjaarmerkt. Onze jaermerkt van St. Martinus, door be trekkelyk aen 't seizoen tamelyk goed weder begunstigd, heeft, dees jaer, meer volk dan na gewoonte, naer onze stad gelokt. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. De Eerw. Heer F. Maroy, pastoor van het Begynhof alhier, is pastoor benoemd te S. Ma- ria-Hoorebeke De Eerw. Heer Sonneville, onderpastoor van Kluizen, is pastoor benoemd van Waterland-Oudeman. «De beste en goedkoopste VLOERSTEE- NEN voor SCHOLEN zyn te bekomen by G. FIEVÉ en Cn,e, Boulvard Lousbergs, 12, te GENT. Men zendt Albums kosteloos. Ter gelegenheid der benoeming van een nieuwen voorzitter van den Senaet, verhaelt een brusselsch dagblad de volgende weinig gekende byzonderheden uit het parlementair leven onzer Patres Conscripti. De voorzitters van den Senaet en der Kamer van Volksverte genwoordigers zyn, gezamentlyk met den mi nister van binnenlandsche zaken, aengesteld als bewaerders van een meter en een kilogram, bewaerd in eene kas met dry sloten, waervan elk der dry personagien een sleutel heeft. Wanneer eene nieuwe voorzitter in bediening treedt, wordt hem den sleutel der kas met groote plechtigheid overhandigd. Het bureel biedt hem denzelve aen op een zilveren scho tel, terwyl het hem de volgende gekende ver zen toestuert Qui que lu sois, voici ton mètre, II l'est, le fut, ou le droit être. Die meter en die kilogram zyn de oorsprou- kelyke ykmaten der maten en gewichten. De brusselsche dagbladen melden dat de sektie van financiën van den gemeenteraed van Brussel, in grondbegin, de vermeerdering der lasten heeft aengenomen. Die vermeerdering bedraegt 600,000.fr. Zy werd aengenomen door 14 stemmen tegen 7 onder deze laetsten waren de burgemeester en twee schepenen. De meerderheid der brusselsche raedsheeren beweert dat 600,000 fr. nog niet genoeg zyn om te voorzien in al de noodwendigheden der stad, en om hel budjet in evenwicht te houden. Al. sterker en sterkerDe ontelbare circulairs, door het ministerie uitgegeven, om de menschen over de onderwyswet te mislei den, zyn niet meer voldoende. De Moniteur van vrydag bevat een koninklyk besluit, dat een beslissing van den gemeente raed van Duffel vernietigt, die de wet op het onderwys in den waren zin had willen toepas sen. De raed had de kruisbeelden uit de school laten wegnemen, die zekere huisvaders in de school hadden geplaetst. Het koninklyk besluit verbreekt nu die ge meentebeslissing van Duffel. M. Van Humbeeck die vroeger het catholi- cismus in den put wilde steken, heeft zeker, gelyk vroeger keizer Constantyn, aen den he mel een lichtend kruis zien verschynen, met de woorden in hoe signo vinces, door dit teeken zult ge overwinnen. Hy hoopt zonder twyfel, door de gemeenten te dwingen, het heilig teeken der Verlossing in de school aen te nemen, de victorie te be halen op de kristenen, die tegen de ongeluks wet stryden Te vergeefs die wet is slecht. 350,000 huisvaders protesteerden tegen die wet en M. Van Humbeeck heeft hen niet willen hooren, en nu nu misschien een half dozyn huisvaders van Duffel, tegen dewelin, de school wéér godsdienstig willen maken, beweert hy dat men tegen den wil der huisvaders ingaet, als men verklaert dat de school van 1879, onzydig is en onzydig moet blyven, zoolang de oorlogs- wet bestaet Kostelyk Men ziet vandaeg wonderlyke dingen de vrymetselary wil kost wat kost het air hebben, catholyk en ultramontaen te zyn Vragen uit den Geuzen-Catechismus. V. Welk is de allerzaligste leering onder al de wetend heden der wereld A. De leering der geuzen of der vrymetse- laers V. Waerom A. Omdat zy alleen leert wat men in het catholyk België moet doen om niet vervolgd te worden. V. Wie moeten die leering weien en onder houden in hel byzonder A. Alle officieële schoolmeesters want dat is de wil van Pier Van Humbeeck, en anders kunnen zy geen geuzenschoolmeesters zyn, noch i00 frs. meer trekken in dit leven. V. Wat moet men doen om den geuzen- catechismus wel te leeren en er voortgang in te doen A. Zich niet onthouden van zonden, nooit bidden om de gratie van Pier Van Humbeek niet te verliezen, en de braspartyen der geu zen wel bywoonen en wel overwegen. V. Hoeveel deelen zyn er van de leering der vrymetselaers A. Vyf principale, te weten het eerste sprekende van het geldhet tweede van het drinken het derde van de losbandigheid het vierde van de zeven Geuzen-Ministershet vjlde van de revolutie. V. Wat is de mensch A. Een wiel van den Staet. V. Uit hoeveel deelen bestaet de mensch A. Uit een deelhet lichaem. V. Wat is het lichaem van den mensch A. Het deel van den mensch dat lasten be- taelt en bekwaem is om ransel en geweer te dragen. V. Wat geschiedt er als de mensch sterft A. Hy zal moeten begraven worden als een hond. V. Tot wat einde is de mensch geschapen A. Om in dit leven de vrymetselaers te die nen, en altoos hoogere lasten te betalen. Een meisje van achttien maenden oud, dat op eene kamer der tweede verdieping van een huis der Lakenschesiraet te Brussel was alleen gelaten, is door het venster op het dak van een hangaer gevallen en van daer op de binnenplaels gerold. Degeburen, die den val gezien hadden, dachten dat zy nog slechts een lyk zouden vind' n doch, toen zy het kind opnamen, bestatigden zy dat het slechts eene kneuzing aeu het hoofd en eene lichte woude aen de hand had bekomen. Verleden week zyn twee vreemde kerels 's avonds gedrongen in het huis van de weduwe Goetgebuer, le Maria-Aeltre (Gent). Zy hebben de vrouw op den grond geworpen en haer ge zegd, dal zy alles moest geven wat zy bezat, of anders dat zy haer zouden vermoorden. Eerst gaf zy hun uit een koffer 210 frank, maer de misdadigers beweerden dat zy nog meer moes- tgn hebben. Een hunner wierp haer op den grond, slak eene prop in haren mond, om haer te beletten te roepen, en bedreigde haer ver der met een mes. De andere onderzocht intus- schen het koffer, waeruit zy het geld had genomen, en nam er nog eene som van onge veer 1500 fr. uit en eenig goudwerk, waerna zy vertrokken. De twee misdadigers worden door de policie opgezocht. Verleden zaterdag avond is le Brugge eene aenranding en moordpoging gepleegd. Rond 6 ure keerde de genaemde Jan De Somer, van den Koophandelsdok, naer zyne woning weêr. Aen de Gentsche vaert zag hy dry man nen die tegen de houten leuning stonden. Zy naderden De Somer en vroegen hem of hy geld by zich had. Op zyn ontkennend antwoord gre pen twee van de dry den werkman vast, wier pen hem op den grond en ontnamen hem zyn geld, ongeveer 1 fr. 40 cent. De Somer riep om hulp, doch zyne noodkreten werden niet gehoord de misdadigers namen hem vervol gens op en wierpen hem in de vaert. Gelukkig viel De Somer aen den kant der vaert, zoodal hy het drooge kon bereiken. De laffe aenran- ders namen ondertusschen de vlucht. Voor of nademisdaed, hadden zy eene aelmoes en den weg naer Antwerpen gevraegd aen de vrouw Neutens, maer deze had hun stoutweg geantwoord, dat zy maer moesten werken. De kerels hadden een sterk vlaerngchen tongval. Dank aen de vlyt der policie zyn de misdadi gers maendag morgend by hunne aenkomst te Gent aengehouden.Zyzyn dynsdag naer Brugge overgebracht en ter beschikking van den pro- kureur des konings gesteld. Liberale Beulen. De Four de Luxem bourg verhaelt een feil dat aen elkeen de zwarte ziel der liberhalery doet kennen. In een ellen dig verblyf lag op eenen hoop drooge binders eene arme vrouw die zeer ziek was en daerby lam en byna blind. Zy had twee kleine kinderen die de catho lyke school bywoonen. De geuzen kwamen haer over eenige dagen opzoekingen om liaerte verklaren dat'tArmen- bestuer haer allen onderstand zou weigeren, indien hare kinderen de catholyke school ble ven bywoonen. Die brave vrouw, die deugdzame moeder antwoordde: Tusschen myn ellendig bestaen en de ziel myner kinderen is myne keus gauw gedaen doet met my wat gy wilt, laet my van honger sterven, indien gy zulken moed hebt, maermyne kinderen zullen decatholyke school blyven bywoonen. Schoon antwoord Schoon voorbeeld Later ontving de Voix de Luxem bourg de tyding dal de goede vrouw overleden is. Eer en lof aen die deugdzame moeder Schande, eeuwige schande voor die brood- roovende geuzen, voor die zielroovende beulen Drama te Slekene. Vrydag 7 dezer, werd de gemeente Slekene in rep en roer ge zet door een verschrikkelyk drama, dat op eene builerrivyk dezer gemeente was voorge vallen. Ziehier het gebeurde. De gebroeders Mortier, gekend als smokke- laers en wildetroopers, waren tot eene gevan genisstraf veroordeeld en werden door de plaetselyke policie en de gendarmen opge zocht. Sinds maenden werden zy om zoo te zeggen nagejaegd, zonder dat men ze kon in handen krygen. Eens gelukte het de gendarmen, e«m der broeders aen te houden, doch deze brak de koorden waermeê hy gebonden was en kon ongehinderd het hazenpad kiezen. Niet alleen waren de Mortiers sterke kerels, maer ook looze vossen, die telkens de opzoe kingen der gendarmen en der policie wisten te verydelen. Zy werden hierin geholpen door de inwooners, die hen telkens kwamen verwitti gen als de policie op jacht was. Verschillende brigaden gendarmen zyn beur telings met de aenhouding gelast geweest, doch allen moesten onverrichter zake terug- keeren. Eenige gendarmen werden zelfs hier voor verplaetst of gestraft. Vrydag morgend waren de gendarmen der brigade van Stekene wederom op zoek, en vonden, zoo men zegt, de gebroeders Mortier in een huisje, omtrent een bosch. Wat daer gebeurd is, kunnen wy met zekerheid niet zeggen. Heefier eene worsteling plaets gehad tus schen de gendarmen en de gebroeders Zyn de gendarmen bedreigd geweest of werden de Mortiers in hunne schuilplaets verrast Hoe het zy, de gendarmen hebben van hunne wapens gebruik gemaekt en ditmael werd een der broeders door een kogel getroffen en bleef dood ter plaetse. De andere, zegt men, is ge kwetst. De luitenant der brigade van Dendermonde en de wachtmeester der gendarmerie van St-Nikolaes, zyn 's namiddags ter plaets ge weest om een eerste onderzoek te doen, in af wachting van het parket. der geamnestieerden eischte. Nu een der scheepskapiteinen, die er op zyn bodem eeni- gen naer Frankryk weêrbracht, vertelde laelst het volgende aen een der schryvers van den Figaro Men had hem twee honderd vyftig geamnes tieerden toevertrouwd. Hunne toegenegenheid willende winnen en begeerig de reis voor hen zoo aengenaem mogelyk te maken, kocht hy gereedschappen en toestellen van allen aerd en sprak in dezervoegende hem toevertrouwde mannen aen Werkt gedurende den overtocht; de tyd zal min lang schynen. In het schip zult gy alles vinden wat gy daertoe noodig hebt. Naluerlyk dat elke werkman \oor hem en huisgezin zal mogen houden hetgeen hy maken kan. Wilt gy weten hoeveel van die tweehonderd vyftig mannen, door de parysche nyverlieid terug geêischt, gewerkt hadden Zes. Gaen de dames zich nu kleeden gelyk Pruisische uhlancn Dit is het groote vraeg- punl, dat eerlang in de parysche modewinkels waerschynlyk opgelost zal worden. Wat er ook van zy, wy zouden het beginnen te geloo- ven, want er zyn reeds eenige schoonen, die hoeden dragen, waervan de linten en snikken zoodanig geplaetst zyn dat het vrouwelyk hoofddeksel wonderwel aen den duitsehen helm gelykt. CHINA. Een nieuw Stoomschip. De Chineezen zyn de grootste uitvinders dor wereld dat is over bekend. Voor ons kennen zy de drukkery, het kruid, het zeekompas. Nu schynt het dat zy een nieuw bewegingstelsel hebben uitgevon den. Ziehier wat wy daerover in den Moniteur van Peking lezen 13 juni 1879. Keizerlyk dekreet. De Censuer heeft ons een vertoog ingediend, mel dende dat Tung-Yu-Chi, uit de provincie Anh- Wui, voorstelt een schip te maken, dat door stoom, zonder vuer verkregen, in beweging zal gebracht worden en dat in vlugheid al de bestaende vaertuigen moet overtreffen. Met het bouwen van het schip is men reeds ver gevorderd. Nog enkel 3000 taëls (fr. 24,000) zyn noodig om het te voltrekken. Een plan en de leekeningen zyn de makers van het verloog voorgelegd. Indien hel schip door gemelden leeraer uitgevonden, goed en vlug is, dan valt het buiten twyfel dal het zal aenveerd worden. Bygevolg, gebieden wy aen Shen-Pao- Chen van de 3000 taels te bezorgen. Daerenbo ven, zullen Li-Hung-Charig en Thing-Jih-Chang de teekening nauwkeurig nazien en onderzoe ken. Zoohaest het vaertuig voltrokken is, zal Shen-Pao-Chen en de hoogere officieren het onderzoeken en ons erover verslag indienen, hierby voegende of het met nut kan gebruikt worden. Wy hebben denzelfden dag geboden, dat de onderzoekers aen Tung-Yu-Chi moeten la ten weten dat hy met Shen-Pao Chen naer Nanking komen moet. Wy hebben de onder zoekers nog geboden dat Siien-Pao-Chen plans van het vaertuig zullen gegeven worden en dat al de hoogere officieren de noodige inlichtingen zullen gegeven worden. AEI.ST, markt van heden. Tarwe. por 131 lit 50 fr 16 00 a cenlil. 31 75 Masteluin 23—00 25-50 Rogge. 21-00 23-00 Geerst. 00-00 00—00 Haver. 20-00 22-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 11-00 13-50 Idem, (witte). 0—00 O—00 Boteide 3 kilogram 8—27 9-27 Eijers, de 25. 3—00 3-18 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-25 Viggens bet koppel 30-00 40-00 NINOVE, 11 nov per hectoliter. Tarwe. fr. 28—00 a 30—00 Kogge 22-00 23—00 Haver. 18-00 20—00 Koolzaed, par 88 kil. 31—00 31—00 Lynzaed, par 100 kil. 33—00 34—00 Boter, per kil. 1-40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 12—00 13—00 ANTWERPEN, 14 nov bc kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,40. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,50 a 1,85 zwaer gewicht fr. 0,00 o 0,00 lie aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,75 h 2.0». De ciers betaelde men per 25 stuks fr. l.^S a 3,0(1. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29-00 Rogge, 23 00 24-00 Wintergeerst, 00—06 00—00 Zomergeerst, 25—oo 00—00 Haver, 21—50 22—00 Boekweit, 21—00 00—00 Boonen, Oo—00 00—00 Bittorpeën, 25 -00 26—00 YZEBENWEG ANT)VEBPEN-DOUAI. SEKTIE AALST—LONDERSEEL. VERTREKUREN. WEG. FRANKRYK. Gelukkig Frankryk. Iedereen weet, hoe dringend de parysche nyverheid den terugkeer Hollowtn/'s Pillen. Kwade beenen. wonden zwe ren van alle soorten worden onmiddelyk genezen door een geschikt doch vlytig gebruik van deze on schatbare preparaten. Om te beproeven een kwaed been te genezen, door de randen der wonde le zamen le plakken is eene dwaeshcid want in geval de huid toetrekt, blyven er vuile smelslollen onder, die bin nen weinige dagen met vernieuwde kracht op nieuw zullen uitbreken. De eemge grondige volmaekle be handeling bestaet in liet verdryven van de ontsteking in en rondom de wond, in liet verzachten van de digtst by zyndo zenuwen, in bel verkoelen van het verhitte bloed terwyl het door de vaten heen stroomt en het vasten gezond maken van de dunne, water achtige, weiachtige stoffen, die de wond uitwerpt. Gelukkig voor de lvdende menscheid, bereikt Hollo- way's Zalf, door behoorlyke dosissen zyn er Pillen geholpen deze doeleinden met onfeilbare zekerheid. GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gczondheidsblocd van Du Barry, van Londen, gezegd KEVALENTA ARAB1CA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertenngen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lusl, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de berse- ber. en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, kewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- gow en de markiezin Biéhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nouelslcin, enz., enz., waervan uittreksel. N° 49,842. M° Marie Joly, van 50 jarige verstopt-- hcid, onverleerbaerheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270. M. Roberts, van eene longtering vergezeld van hoesicn, spuwen, verstoptheid en doofheid van 25 jaren. N° 46,210. M. de doklor-chirurzyn Martin, van eene buikloopiog en eene maegverhitiing van 15 tol 18 malen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. - De kolonel Watson, van de jicht, zenuvvpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doklor-chirurzyn Shorlaod, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakking, geraeklheid in de blaes en lidmaten, ten gevolge van overtollige uitspanning in de jeugd. i. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in mcdecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Rcvalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco. Bewaerplaelsen overal, by do apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van 't Iflof, 1G, Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe on Beydler apothekers. Geeracrdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPERINGHE 14 NOVEMBER. Hoppe 1879. Stad. Fr. 112— ,0 120—00 9 9 Gemeenten 100—00 10500 HOPMERKT. Aelst, 15 November 1879. Heden zyn er 70 zakken hoppe, nieuw gewas 1879, ter merkt gebragl geweest en werden verkocht 1* kwaliteit van fr. 90 tot 102 de 50 kilogr. 2« van fr. 00 tot 00 Aelst V. s'morg. 5 03 s'morg. 9 20 namiddag 3 13 s'morg. 6 12 Moorsel A. V. 5 12 5 13 9 30 9 35 3 22 3 23 G 21 6 22 Opwyck A. 5 23 5 24 9 46 9 51 3 33 3 34 0 32 6 33 Londerzeel A. voorloopige statie V. 5 37 5 38 10 05 10 OG 3 47 3 48 G 46 G 47 CapelletenBosoh A. 5 46 5 47 10 15 10 17 3 56 3 57 6 55 6 56 Humbeeok A. V. 10 26 10 27 7 04 7 05 Mechelen A. G 00 10 34 4 10 7 11 WEER. Mechelen V. s'morg. G 30 s'morg. 10 55 namiddag 4 40 s'av. 7 45 Homheeok A. V. 7 51 7 52 CapelletenBosoh A 6 43 G 14 11 18 11 17 4 54 4 57 8 00 8 01 Londerzeel A. V. G 52 G 53 11 17 11 18 5 21 5 26 8 09 8 10 Opwyck A. 7 06 7 07 11 31 11 32 5 37 5 42 8 23 8 25 Moora.i A. 7 47 11 ia a *7 8 Sit V. 7 18 11 43 5 42 8 36 Aelst 7 27 11 52 5 52 8 45 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 v Vrouwel. 6 HUWELYKEN. D. Van Oost, wever, met L. Van Gysegem, kantw. F. Vlaeminck, dagl. met B. Eeman, dagl. D. Verbrakel, twynd. met C. Geysens, dagl. OVERLYDENS. J. Willems, m. Boel, z. b. 75 j. Hoogstraat. M. Van Huffel, wed. Bosschaert, z. b. 84 j. Leopoldstraet. C. De Vylder, m. Van der Biest, schoenm. 61 j. Nazarethstraet —V. Plas, 8 j. Mylbeke. P. Hendrickx, m. Van den Steen, brouwersg. 50 j. Mylbeke. Dry kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 1 tol den 15 November 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. J. A. Bernaert, 22 j. met R. Van den Dries- sche, 30 j. P. J. Neukermans, 60 j. en M. J. Baeyens, 53 j. Th. Huart, 21 j. met S. Michiels, 20 j. OVERLIJDENS. Th. J. De Smet, 89 j., bezondere, wedc F. C. De Mont, Burgtdam. J. B. Baeyens, 88 j., z. b., Burgtsiraat. M. Th. Van Opdenbosch, 65 j., bezondere, groote Markt. 1 kind onder de 7 jaren. P.ilrm te bekomen aan voordeelige prijzen bij lil po m Guillaume VAN MOL, aan de Moor- selscbcbaan, nabij het Slachthuis, te Aalst. Maalschappy de Kloppelingen. Groote vogelschieling met de Bolle, in het droog, by Leopold De Schryver, le Erembodegem.St-Rochus. Op Zondag 16 November 1879. Inleg 60 centimen. Vooruit 7 Corinthenbrooden. voor een Handelshuis dezer Stad, één bekwamen Reiziger voor de plaatsing van Brouwerijarlikel3. Men gelieve zich aan te bieden bij gefrankeerde brief onder de letters A. P. ten bureelo van den Denderbode, Molenstraat, N° De beste getuigschriften zullen gëischt worden. Een schoon en gerieflijk HUIS, dienstig en zeer voordeelig gelegen voor allo bedrijven, gestaan in de Lange Zoutstraat, nabij de Groote Markt, een der meest bezochte stralen der Stad, thans bowoond door de eigenaresse Jufv. De la Royère-Callebaut. (au Bureau d'Alost,) un jeune horome désirant faire les études préparatoires a la Carrière de rEnrégistremeni.

De Denderbode | 1879 | | pagina 2