Merhlpryzen. tioko (Gas-Stolen.) Verkooping van Boomen, van een lil IS mei HOF, Champagne excellent. VAX HU1SMEI1 BELS, Boomen en Schaerhoul, Vendilie van BOOMEX, VAX BESTIALE X, BOOME1T, van beste ZAAI LAX l)EX, Verkooping van eene HOFSTEDE. Hofstede en goede Zaailanden, van Huizen en Bouwgrond, IB O O HVCEIsT, de liberale Liberta van Rome, die hier omtrent de volgende opmerkingen maekt Zelfs wanneer men uit de bovenstaende sta tistiek de misdaden van minder aengelegenheid zou weglaten, toonen de bovengemelde cyfers dal Italië er nog ver van af is een beschaefd land te mogen genoemd worden. Onder zekere opzichten en byzonderlyk onder dit van aenslagen op het leven, zyn er provinciën, die zich in een volledigen toestand van regeringsloosbeid, zoo niet van barbae'sch- heid bevinden. En aengezien die topsland sedert jaren duerl en blyft duren, mogen wy hierover niemand beschnldigen, lenzy ons eigen zeiven. Vele staelkundigc personen willen hel niet ver- staen, ma er een zaek is zeker, en deze is, dat dit groot getal misdaden ons onlcert en ons in den vreemde meer schade veroorzaekt als elk andere internationale kwestie. Van eenen anderen kant zyn zy de oorzaek dal onze vyanden in liet in wendige van allengs al stouter worden. Van nu voorlaeu mogen dezen ons beschuldigen, daer wy het leven der personen en hunne goederen niet welen te beschermen. Deze statistiek van misdryven wordt nog vol lediger, wanneer wy naguen wat verschrikkelyke ellende er in al de italiaensche provinciën heerscht. Spreken wy maer alleen over die van Rome de Populo Bomano sclirvfl hel volgende ien een artikel getiteld de Honger in de Pro vinciën In een deel onzer provinciën is de ellende ten top gestegen, en men vraegl ons uitdrukke- lyk dat men niet langer wachten zou de hand te slaen aen de werkzaemheden, welke* men beslo ten heeft uil te voeren, voor liet welzyn onzer behoeftigsle streken. De Italia zegt op hare beurt Alle dagen komen er te Rome werklieden aen, die hopen er huu brood te kunnen verdie nen. Eene bittere teleurstelling verwacht hen echter. Na hel medegebrachte geld verleerd te hebben, vruchteloos aen de deuren van al de ondernemers geklopt te hebben, zien zy zich eindelyk verplicht by de kwesluer de noodige middelen te gaeu vragen ten einde terug naer huis te kunnen keeren. De gangen der kwestuer staen gestadig vol van die ongelukkigen. Dezen morgend zond men er zestig naer huu vaderland terug gisteren vyflig. Kindelyk, hetgeen hier droevigst van al voorkomt is dat die cyfers se dert maenden niet meer veranderen. De Sneeuw. In Italië sneeuwt het ge weldig en de sneeuw veroorzaekt veel schade te Valsassina. Up de bergen bereikt hy 1,50 hoogte en in verscheidene dorpen nog meer. Te Itrob- I bio, viel er zooveel dat er twee wachthuisjes van geilenhoenders vernield werden GEZONDHEID AAN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door dc smakelykc gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd KEVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverlenngen, maegonlstekingen, de gal, de winden, de zucrheid, hel slym, de braek- lusl, de ni3eg, opwerpen uitwerping,den huikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypun; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse- bcr. en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, kewcrkstelligd, vvaeronder die van den graef Dlus- gow en de markiezin Bichan, MM. de professors Cëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillics (llcne- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dar I res M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aen zyne ouderdom (5". jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne dartcrendoor hel gebruik van de Beva len la genezen geweest. Lessen, '21 december 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Rcvaienlu zy heeft al vier genezingen gedacn. Van de Putte N° 15,270. Teering. M. Roberts van eene meren- vcrleering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,-413. M Lacan, vader, van 7 jaren lam heid in de beencn, de armen en dc long. 4 Viermacl voedzamer dan hel vleesch, spaerl zy nog 50 mael haren prysin medecynen. In doozon, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 er, 16 fr. De Revalenla Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, dc doozen van 36 en 7u franco. Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Du Baury en C®, (I united) berg van 'l Blof, IO, (Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers. Geeracrdsbergen, by D. YViltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. 9 Burgerlijke Stand der Stad Ninove Aangiften van den 15 Nov. tot den 5 Dec. 1879. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 0 6 HUWELIJKEN. F Pursoons, 20 j., twynder, met V. Lissens, 26 j., handsehoenmaksi. J.Sociens, 28 j., twynder, met Pi). Van Opdenbosch, 40 jhuishoudster. O VERLIJ DENS. A. V. E. M. Depril, 20 j., z. b Biezeslrael. P. J. Troyer, 75 j., iandbr wedr M. Th. Dc Smet, Burgst- slraet 0. Vanderschueren, 45 j notaris, Bever- straal. Dry kinderen onder de 7 jaren. 9II 111 /on f\ Is te bekomen bij Louis Van J lloulte, bloemist cn zandhandc- laar ie Gendbruggebij Gent, aan 15 franks den kilo. Aangaande de kwaliteit van dezen Ajuin, behoeft niets meer gezegd te worden, ledereen weet dal hij, door zijne opbrengst en lang bewaren, alles overtreft wat lol heden voor den Aalsterschen Ajuin is ver kocht geworden. Hei zaad is gewaarborgd zonder eenige mengeling en als zij dit jaar geoogst. Iiccioliicr (liter) in liet Aan 35 ccnliemeu den I Gaz-Gesticht van Aalst. Te koop. Te bevragen ten bureelc van du bla< schoono Launerboomen, boven vi ;r meters dertig. POPERINGHE 5 DECEMBER. Hoppe 1879. Stad. Fr. 110—00 115—00 Gemeenten 90—00 95—00 Rpl'ioll l F' n0GCEMA!S-Ll)YTGARENS,teAalst, •het welen dat hij eene groote hoe veelheid Spaansche morgen en dessert Wijnen zoo als OPORTO, MALAGA en CtPRENCE, eerstdags te verwachten is en dat bij deze aan zeer voordeelige prijzen in kleine en groote hoeveelheden zal afleveren. Pul ivf» Gepersten en ongeperslcn, te bekomen I F CLAESSENS-BRYS, te HoGlade, Babbclaer. De vraeg moet kortelings geschieden. TV li n pon üm seffens in gebruik te komen, CU gen ||UIS, mel ,0 aren Land, ge legen in de Langesiraat, Aalsl-Mijlbeke, vroeger ge diend hebbende voor Bakkerij. Zich te bevragen bij Jan Van GeilLangesiraat, Aalsl-Mijlbeke. TE LEDE. Op Donderdag 11 December 1879, 1° om 12 uren 's middags aen eenen meerscli te Lede Keiberg toebehoord hebbende acn M. Meynsbrugge, als nu eigendom van Melkebeke verscliillige koopen Canadas, Olmen enNotelaer. 2° Op eenen bosch in de Bosclistraet, te Lede, belioot'cnde aen M. Mevnsbrugge, 68 Canadas, Abeel en Bueken Boomen, onmiddellyk naer dc verkooping der Boomen, zal men den giond van den Bosch voor negen jaren verpachten. Door '1 ambt van den Notaris VERBRUG- GHEN, te Aalst, met liisschenkomst van M. LEQUOIN, Notaris te Ollignies. VERKOOPING te Wichelen. Dc Notaris MICHIELS, te Aalst, zal, door hel ambt van den Notaris DE SCHAEPDRYVER, te Wichelen, openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis, met Lust- en Groenselhol, groot 37 aren 40 centiaren, zeer wel geschikt voor Buitengoed, gestaan en gele gen te Wichelen, ten Dorpe. nabij de Scheld, op eenen alstar.d van een kilometer der statie van den ijzeren weg. Dit huis heeft twee salons, eetplaats, spreek kamer, keuken, remisie, waschhuis, paarden stal, regen-en pompwater. De hof is beplant met hofgewassen en 120 Fruilboomen der beste soorten. Bewoond door den eigenaar den Notaris Michiels. ZITDAG Absoluut Verblijf, Maandag 22 December 1879. Om 4 ure namiddag, ter herberg de Zwaan, te Wichelen, Dorp. HOPMERKT. Aelst, 6 December 1879. Heden zyn er 2 zakken hoppe, nieuw gewas 1879, ter merkt gebragl geweest en werden Het was onmogelyk deze spoedig hulp te bren- verkocht i gen, daer de hoeveelheid gevallen sneeuw hunne huisjes zelfs voor de stoulsten, ongenaekbaer raaekle. Verleden vrydag nochtans hebben eenige jon gelingen hel waegsluk beproefd, en men ver hoopt aal zy nog by tyds hunne vrienden zullen gevonden hebben, om dezen hulp te bieden. Er zyn op hel gebergte nog stallen, waer geiten zyn opgesloten, en aen welke zy voeder moeten brengen, willen zy ze van gebrek niet zien sterven. Alfons DE BOLLE, Brusselsche of Pont straat, N° 8, Hoek der Stoofstraat, heeft de eer het publiek te berichten dat hij zich komt te placeren als tapissier. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. I9 kwaliteit van fr. 90 tot 95 de 50 kilogr. j 2e van fr. 00 tot 00 j AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. RUSLAND. Moordpoging op den Czaer. Ziehier wal wy lieden langs verschillende zyden vernemen over den moorduenslag, op den keizer van Rusland heeft plaets gehad liet Bolt. Nieuwsblad bevat de volgende de- peclien Berlyn, 3 dec. By dc aenkomsl van den keizer van Rusland le Moskou is een aenslag op hem gewaegd, die echter mislukt is Men was van zin den trein, waermeê de keizer aenkwam, in de lucht te doen springen, doch de ontploffing had te laet plaets, nadat de keizerlyke trein de bepaelde plaets voorby was. Keizer Alexander bleef ongedeerd. Van den trein, die onmiddellyk op dien van den czaer volgde, werd een waggon door de kracht der ontploffing van de rails geslingerd. Berlyn, 5 dec. Van russische zyde wordt meegedeeld dat de statie die in de Rogosche voorstad van Moskou ligt, door alleen staende huizen omringd is. Uit een dezer huizen liep een onderaerdsche gang naer de rails. Toen de keizerlyke extra-trein passeerde en een tweede trein mei de bedienden volgde, had de ontploffing plaets. Blykbaer was hel oogen- blik een weinig te laet gekozen. De uitbersling was zoo geweldig, dal er door de ontploffing een kuil van 6 voet diep, 21 voel lang en 24 voel breed werd gemaekt. De rails bogen door en braken, een bagagiewagen werd verbryzeld. twee reizigerswaggons werden dwars over de rails geworpen. Hel huis waer de samenzweerders de myn ge legd hebben is ontdektde opsporing der boos wichten is begonnen. Eerst heden morgend was het bericht van den aenslag te St-Petersburg bekend. De russische hoofdstad bereidt den czaer, die muendog aldaer verwacht wordt, een kolossale ontvangst. De aenslag had plaets op 1 dezer, 's avonds ten 11 uren. Naer men verneemt zond de czaer onmiddellyk bericht van het gebeurde aen kei zer Wilhelm. De keizer deelde diep aengedaen, hel bericht aen zyne omgeving meê. De keizer.de kroon prins en het geheele hof zonden langs lelegrali- sehen weg, een gelukwensch aen den czaer. De Patrie van Parys bevat de volgende depe- che Berlyn, 3 dec. Keizer Wilhelm heeft eene depeche ontvangen, waerin gemeld wordt dal zyn neef, de keizer van Rusland, hel voorwerp geweest is van een moordaenslag, le Moskou. Die poging is mislukt. Wy hebben geen verdere byzonderheden, doch het is waei schynlyk dat het nihilism niet vreemd is aeu die nieuwe misdaed. Tarwe. fr. 28-00 59-00 Masicluin 23-00 25 - 00 Rogge. 21-00 23—00 Geerst. 0Ö-0Ü 00-00 Haver. 18-00 20-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 10-00 12-50 Idem, (witte). 0—00 0-00 Bote/, de 3 kilogram 8 f 0 10-09 Eijers, de 25. 3-18 3-35 Vlas per 3 kilos. 4-00 5-25 i Viggens hel koppel 30-00 40-00 NINOVE, 2 dec per hectoliter. Tarwe. fr. 29-00 3"—00 Rogge. 22 -00 23—CO 1 Haver. 19-00 20—00 1 Koolzaed, par 88 kil. 32—00 33—50 Lynzaed, par 100 kil. 3i—o0 34—50 Boter, per kil. 1-40 1-50 Aordappclen per 100 kil. 12-00 13-00 Veritable depuis fr. 2.50 el plus la bouteille. Deurrine Hollaudaise, cilronnade et objets de grande consommation. S'adresser T. Schlei, chaussée de Grammont. 205, Alost. ST NICOLA ES, 4 December. per 106 liters. Tarwe. fr. 28—00 Rogfc. 18-00 Boekweit. 18-50 Haver. 15-00 16—00 Lynzaed. Idom. 24-00 Erwten 25-50 Aerdappelen per 100 kilog 11—00 Vlas, per kilogr. ruw 5—40 Boter. 2-91 41-00 Hooi, 100 bussels Eieren, per '26, 3-00 LEUVEN, 5 Dec. Holloway's Zalf en Pillen. Rhumatiek-Zenuw- pynen Geene kwalen komen meer voor, zyn pyn- lyker of moeielyker om te genezen dan deze. Voor den aenval dnervan blyft geen weefsel van het men- schelyk lichaem vry geen ouderdom, geen geslacht, hoe veilig men zich ook wane Hel is echter een zegen te weten, dat al deze kwalen geheel en spoe dig kunnen verdreven worden door Holloway's middelen. De Pillen zyn zeer behulpzaem, om aenleg tot rhumatiek en dcrgclyke pvnlyke kwalen te ver bannen terwyl de Zalf dc lokale kwalen geneest verdryven de Pillen alle sloornis in het stelsel, cn regelen zy de onregelmatige werking van elk orgacn "i hel menschelyke lichaem. Dc genezing is noch oppervlakkig, noch Ivdelyk, macr bestendig en vol komen, en de kwael komt zeldeu terug, zoo volmaekt is de zuivering geweest, door deze doordringende arisony bewerkstelligd. Tarwe. fr. 29-00 30—00 Bobso. 23-00 23-50 Boekweit. 00-00 Gc—CO Brouwershaver. 19-00 00-(0 Vocderbaver l 8-5n Oil—00 Geerst. 23—00 00—00 Koolzaedolie. 73-00 00-00 Lynzaedolie. 63 50 00 00 Hooi. 0—00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 00- 60 00—00 Aerdappelen roode. 10-00 13 -00 Boter, den kil. 0-00 00-00 Door Sterfgeval. ZEER MERKWAARDIGE VERKOOPING Beesten, Landbouwalm, Vruchten te Velde en ingeschuurde, enz te Hillegem, op het Hof len Daale. Op Maandag 15 December 1879 en volgende dagen, telkens om 9 uren voormiddag De Iluismeubels, 9 paarden, 55 koeibeesten, 11 verkens, het pluimgedierte, het gerijd, in geschuurde vruchten, looi te velde en behoor- len eener Stokerij. Ziet plakbrieven, te bekomen bij de Notaris sen GALLE, te Sottegem, VERSTRAETEN, te Gaver en DE VUYST, te Rorsbeke. ANTWERPEN, 5 dec De kuipboler werd lieden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,20 a fr. 3,50. De ponden of halve kilogr. belaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,62 a 1,78; zwaer gewicht fr. 0 00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 2,00 2,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,00. Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe. Rogge, Wiotergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitlerpeën, per 100 kil 27 23 - 00 24-00 00 00 20-00 00—00 OU—00 24 -00 50 a 29-50 24—00 —00 00—00 22—00 00—00 OD—00 25-00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannklyk 11 Vrouwel. 6 I1UWELYKEN. G. De Neef, landb., met M Bisschop, landbouwster. H. Van de Velde, sleenkap., met R. Roelandt, b. P. Meert, sleenkap., met II Bombeeck, braeister. 0. Boeykcns, werkm., met S. Dc Pauw, braeister. OVERLY DENS. P. Sluyver, wed' llaegemans, fact. 73 j Peper- V9n de Meersclie, man Meert, twynd. 6|» j., Schaerbeke. C. Hendrickx, vr Van Geil, z. b. 35 J. Mylbeke S. Vlaeinynck, vr. Van Assche, z. b. J Yrouvvstrael. J Van den Bossche, wed' Luvck, Ivvyiid 7-I j., Hoogeveslen - M. Do Clerck, z. b. 23 j Leopoldslraet D. Scliollaert, man Librecht, werkm. 55 j., Visehmarkl. - M Coppens, vr. De Pauw, landb. 37 j„ Mylbeke. - S. Neelens, man Smet, wiukelier, 71 j., Nieuwstraet. VENDIT1E VAN te Erembodegem. De Notaris DE SMET, te Erembodegem, zal op Dynsdag 16 December 1879, 0111 12 uren 's middags, in 'l nageschreven orde, openbaerlyk verkoopen A. Namens M. Camille De Schacpdryver-Ghec- raerdls 6 Canadas, staende op den Zavel, aen eenen Meersch, in gebruik by Charles-Louis De Bundel, achter het buitengoed van M. J. B. Jelie. B. Namens de kinderen Frans De Gols 9 Populie ren, 1 Wilg en t Tronkeik, staende op hunnen Meerscli, op Slillebreek, langs dc Bergcslraet. C. Namens de weduwe Viclor Wellekens 11 Cana das. in de Miroolmeerscheii, aen haren Meersch, naby de Vaert D. Namens M. Dc Cock-Ramani Canada, aen zynen Meersch, in de Kapellemeerschci. 8 Canadas, 3 Abeelen en 3 Esschen, op zynen Bosch, op Ten- Bossche, tegen den Bosschendries. E. Namens M Verpeylen-Arys4 koopen Schaer houl, staende ook nevens voorgaenden Bosschen dries Eu 1 Abeel, staende op den Armenbosch, aen eene parly Laud, in gebruik by Jozef Dierickx, naby den Brusselsclion steenweg. F. Namens M. Judocus De Corl 24 koopen Cana das en Wilgen Boomen. staende op den lloogenvos- holle, tegen Boucaulberg, aen eene party Land, in gebruik by Bernard Goetvinck en Adolphe De Gbyse- leer. Een groot getal dezer tekoop gestelde Boomen hebben van 2 tol 3 meters dikte. te Aalst-Schaarbeke, Erpe en Baardegem. Maandag 15 December 1879, om 8 uren 's morgens, zal, de Notaris VEI.BRUGGUEN, te Aalst, overgaan tot de openbare verkooping Namens het Bestuur der Burgerlijke Godsbuizen, te Aalst I. Om 8 uren, le vergaderen bij Jan Van den Steen- Van der Eist30 koopen schoon achtjarig Eisen Schaarhout, in den Osbroek, achter dë hofstede van den boschwachler Van der Eist. II. Om 9 uren, le vergaderen bij d'heer Schouppe, in 't kasteel van Regelsbrugge, St. Job. 18 schoone Olmen, op eene partij Land, op Siese- gemkauler, tegen den dreef van T kasteel van St. Job. Namens den heer Edm. D'Hondt-Maes III. Om 9 1/2 ure, le vergaderen bij d'heer Boey- kens, St. Anna. 15 schoone Kanadas en een Abeel, aan eene partij Land en Meersch, in Schouw- broek. IV. 20 schoone Kanadas en een Abeel, legen bet geschccd van Erpe,in eenen Bosch, tegen de Eene- gemmcerschen, nabij d'liofstede Dc Vlieger. Gemeente Erpe. Nog namens de Burgerlijke Godshuizen V. 12 extra groote Kanadas, tegen de Molenbeek, aan eenen Meerscli gebruikt door d'erven Cassier. Gemeente Baardegem. Op Dijnsdag 16 December 1879, om I ure namiddag Te vergaderen bij d'heer Jooslens, aan de kerk. 50 schoone Olmen, aan dc kalseide naar Aalst, dicht bij het dorp, te Baardegem. Op gevvoonc konditien en lijd van betaling, mits I achter eiken koop een solidaircn medekooper le k stellen. Bij uitscheiding van bedryf. VERKOOPING GERYÜ, LANDBOUWERSALM EN MEUBELAIRE VOORWERPEN, te Vlürzele, wyk lluilebroeck. De Zaekwaernemcr MATTIIYS, te Oordegem, zal, onder bevoegd ambt, Donderdag 18 December 1879, ten 8 ure voormiddag, ten aenzoeke van den heer Evariste Goederlier en Jufvrouw Emerence Goederlier, binnen de gemeente Vlicrzele, wyk lluilebroeck! openbaer verkoopen 4 schoone en allerbeste Paerden, waeronder eene 1 ljarigc merrie, vol veulen, een 7jarig ruinpaerd, een ■lSmacndig merricpaerd, een dito zuigeling, 6 bekalfde Melkkoeien, 3 bekalfde vaerzen, 2 jonge duo en 4 runders, waeronder 2 sliers, 3 zogen, waeronder eene vette, het pluimgedierte, bestaende in 8 kalkoenen en 50 hoendeis, eene schoone voilure, 2 wagens, waeronder eenen 4 duimer en eenen smallen, 2*kar- ren, waeronder eene aelkar, mei bak en aelsluk, 2 ploegen, 3 eggen, slede, arduinenrol, paerdenharnas- suren, karrekussens, broeken, halszaken, ploeg voor aerdappels aen te kuilen, dobbel snypaerd, karre- en wagenhoepels, zinken waterpomp,'twee dito beer- pompen. goten, ladders, vleeschblok, wanmolen, balance, viggenrenne, reep, schaefbank, snypaerd,' raepmolen, slypsteen, karrewyten, hooirecpèn, pik ken, zeissens, houweelen, spaden, rieken, gaffels, yzeren en houten recken, kern en kuipen, lobbens en melklcelen, koperen en yzeren marmitten, koperen bakers, mooren en koffypolten, braskuipen, eemers, bollanleerns. kleér- en andere kassen, horlogie me'l kas, bedstoelen, tafels, stoelen, moelie, veel abeelen berd, eiken en abeelen planken, eikskens, stoof met toebehoorten, jaglkomfoor, meelbakken, ydele zak ken, vleeschkuip, wymen, hooi, strooi en meerandere voorwerpen te veel om le melden. De bestialen zullen ten 12 ure 's middags worden verkocht. Dc koopers moeten zich al, zonder onderscheid, voorzien van goede bekende solvabele borgen. OPENBARE VERKOOPING van buitengewoone schoone te St. Maria-Lierde. Op ontvang van Réné Penninck-Scheerlinck, te Haaltert, als gevolmachtigde van Mijnheeren Gustaaf, Theodoor en Desiré De Mulder, grondeigenaars le St. Maria-Lierde, en ten verzoeke van M. Pet. Van Helleputte, eigenaar te St.-Mana- I.ierde, zal er door liet ambt van Meester Lucien Van der Linden. Deurwaarder, te Nederbrakel. op Maandag 29 en Dijnsdag 30 December 1879, telkens om 9 uren voormiddag, openbaar verkocht worden 605 koopen Boomen, bestaande in -173 Kanadas, lOAbeelen, 1 Oims, 10 Esschen, 47 Beuken, 21 Eiken, 25 Wilgen, 2 Kerselaars, I Notelaar, wassende allen te St. Maria-Lierde, rond de hofstede der verzoekers, en op de plaatsen genaamd de Broeckcmeersehen, de Broeckebosschen, de Rennersbos- schen, de Ceukenmeerschen, Wuasbergmolen, den Houw, Bullegembroeek, in de Keinaart en Krakelenberg. Onder de te verkoopen Boomen, bevinden zich 4 Eiken dienstig voor molenassen, en dc anderen voor pestels en schipmakers de Esschon hebben eene dikte van 1 tot 2 me ters de Beuken van 1,50 tot 2,00 m.; de Canadas van 1,75 tot 3 m.; en onder de Abeelen bevindt er zich één van 3 meters dikte. De Boomen staan zeer gemakkelijk voor het vervoer, aange zien de nabijheid der statién van St. Maria-Lierde cn Envete- gem en den steenweg van Nederbrakel op Ninove en Geerards- bergen. Men zal vergaderen 111 de herberg aan de hofstede der heo- ren De Mulder om te beginnen op klokslag van 10 uren met de Boomen rond hunne hofstede en zoo voorts in de orde hiervoren aengeschreven. Tijd van betaling, mits goede en gekende borg, cn betalende gereed het ongeld. OPENBARE VERKOOPING EN SCHULDVORDERINGEN. De Notaris DE WINDT, le Moorsel, zal open baarlijk verkoopen 1° 92 aren 9 centiaren Land, te Oordegem, Wijdenwereld, sectie E, 11. 181; in gebruik bij den heer Bernard Steenhout. 2° 79 aren 49 centiaren Land, te Oordegem, op Oordegemberg, sectie D, n. 306in gebruik de lieeren Edtiardu's D'haese, Domien De Pauw en Amelia Claes. 5° Onbezette Schuldvorderingen, opzichtelijk van a 1702 fr. 81 c.; b 1000 fr.; c 1500 fr.; en i) 1600 fr. 4° E11 eene bezette Schuldvordering van 4062 fr. 50 c. Alle de voormelde goederen zijn in tocht be zeten voor haar leven gedurende, door jufvrouw weduwe Steenhaut, te Schellebelle. ZITDAGEN Instel 10 n JO_„ Verblijf 24 Decemljer *8/9. Telkens eenen Woensdag, om I ure nanoen, ter afspanning de Zwaan, te Oordegem, Dorp. Door '1 ambt van den Notaris Verbruggiien te Aalst. te Melden, Dorp, sectie B, nummers 110b en II Id, groot 21 aren 60 centiaren. Bewoond bij P. J. Buyl. Ingesteld fr. 5,300 ZITDAGEN Instel Dijnsdag 2 December JO_ft Verblijf 16 ,8'9- Telkens om 3 uren namiddag, bij M. Fr. Van de Velde, In den Roeper, te Meldert, dorp. De Notaris Roone, le Aalst, zal met de pleegvormen der wel van den 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen 1° Ecu Huis le Aalst-Mijlbeke, Popenrode, zijnde de herberg genaamd in den Dikken Boom, groot 4 aren 98 centiaren. 2° Een perceel Land, groot 51 aren 98 centi aren, palende ten westen aan voorschreven Huis ZITDAGEN Instel Donderdag 4 Verblijf id. 11 Dece™ber *8/9. Om 2 uren nanoen, ter greilie van hel vrede gerecht, stadhuis, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone behuisde TE AALST-MIJLBEKE. De Notaris BOONE, le Aalst, zal ten verzoeke der eigenaars, openbaarlijk verkoopen I. Eene schoone behuisde Hofstede, geslaan te Aalsl-Mijlbeke, legen de stad, aan den ouden Denderinondsche steenweg, gecadastreerd sectie 1), nummers 859 en 840, groot 54 aren 55 cen tiaren. Verdeeld in 2 koopen. II. Een Hoveniers-hof, gelegen te Aalst-Mijl beke, rechtover de voorschrevene Hofstede, ge cadastreerd sectie 1), nummer 846, groot 37 aren 14 centiaren. Verdeeld in 3 koopen. UI. Eene partij Land, gelegen te Aalsl-Mijl beke, Hertshage, gecadastreerd sectie D, num mer 794, groot 17 aren 15 centiaren. IV. Eene partij Land, gelpgen le Aalsl-Mijl beke, Kruisveld, gecadastreerd sectie D, num mer 720bis, groot 34 aren 74 centiaren. Verdeeld in 2 koopen. V. Een perceel Land, gelegen le Aalst-Mijl beke, Geidhofstrajt, gecadastreerd sectie D, nummers 707 en 708, groot 21 aren 32 cent. Alle deze goederen in gebruik bij de eige naars weduwe en kinderen Podevyn-Vun Geem. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 16 n ictmr, Verblijf ld. 23 Dmmb«- <8/9. Om 2 uren nanoen, le Aalsl-Mijlbeke, ter herberg den lloppeuhandel, bij d'heer Phile mon De Sniedl-l'odevyii, Moorsclscbebaan, le Aalsl-Mijlbeke, openbaarlijk verkoopen VERKOOPING te Aalst. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal, ten overslaan van M. den Vrederechter, openbaarlijk verkoopen 1° Koop. Een Huis, le Aalst, inde Leopoldstraal, (Kalte- slraal). Bewoond door M. Du Gaju. 2" Koop. Vijf-en-twintig Huizen, mei 16 aren 90 centi aren Grond, waarop zij slaan, le Aalst, gehucht Schaarbeek, aan de Asscherendriesstraat. Ver deeld in koopen. 3° Koop. En een perceel Bouwgrond, groot 16 aren 90 centiaren, nevens voorgaarde koop, komende ook aan de Asscherendriesstraat. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 2 Verblijf 16 December 1879. Om 2 ure namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst. GROOTE VENDITIE VAN Canada, Wilgen, Eiken, Esschen en andere te Moorsel en Meldert. P J. DE WOLF, Gemeente-Sekrelaris, te Moorsel zal, door bevoegd ambt, op Maandag 8 December 18/3, te beginnen om 8 uren voormiddag, oponbaar- lijk verkoopen GEMEENTE MOORSEL. 1. Namens M. den Burgemeesler Reynlens17 koopen Canadas en 3 koopen Wilgen, omtrent zijne wooning, le Waver. 2. Namons Madame Weduwe Nackers 13 koopen Canadas, achter hare woning en 7 aan 'i Hof t'Exel. 3. Namens hel Armbestuur van Moorsel A. 11 koopen Canadas, aan eene partij Land, nabij hel Dorp, gebruikt door de kinderen Van Brempt. B. 11 koopen Ganadas, 1 Abeol en 3 Wilgen, aan eene partij Land nabij 'l kasteel, gebruikt door A Van Malderen en P. J. Meert. C. 8 koopen Canadas aan eene partij Land, in de Holleslraal, gebruikt door J. Van den Bossche en L De Vos. 4. Namens Madame Van den Hcnde 33 koopen Canadas op den Drijbunder, op eenen Bosch gebruikt door J. Van den Bossche. 5 Namens Cornelis Van den Mecrssclie 1 schoo- nen Abeel, tegen voormelden Bosch. 6. Namens voormeld Armbestuur A. 4 koopen Wilgen, aan eene partij Land, nabij Stcvenskapel, gebruikt doorJ. Van Lysebeth. B. 7 koopen Eiken, 8 koopen Wilgen, 7 koopen Esschen en 8 koopen Canadas, op eenen Bosch ge naamd den Armenbosch. 7. Namens Petrus Üc Rop en Karei Uyltersprot 8 koopen extra schoone Wilgen, aan de hofstede van Karei Uyltersprot, Spruithoek. 8. Namens Gregorius Moens 10 koopen Canadas en Abeelen, omtrent de Boschbaan. 9. Namens Madame Weduwe Muylaert10 koopen Canadas cn Wilgen, aan eene partij Land, in de Bevenhoulen, gebruikt door de weduwe Hendrickx. GEMEENTE MELDERT. 10 Nog namens voormeld Armbestuur8 koopen Canadas en Wilgen, aan eecen Meersch, in de Claar- liaag, gebruikt door J. B. VaB Frachen. Men zal beginnen le Moorsel, Waver, aan de woo ning van den heer Burgemeesler en alzoo het hier boven aangeduid orde volgen. Al deze Boomen zijn van zeer zuiveren wasdom en staan zeer gemakkelijk voor hel vervoer. Alles op gewoone conditiën en lijd van betahog mits voor lederen koop gotdo en gekende borge od le geven. r

De Denderbode | 1879 | | pagina 3