Merkt pry zen. H 1/AADI HKs de stad Aelst eene verlichting van gelyke hoedanigheid en aen den zelfden prys le- verde. Zietdaer de vragen van 't Verbond beant woord en wy laten onze medeburgers nu oor- deelen of onze Gemeenteraed lichtzinnig ge handeld heelt, gelyk de onnoozele kwant uit 't Verbond het beweert.... 't Verbond vraegt ons wie heden de bloem in de Hospicien levert en wanneer de aenbe- steding heeft plaets gehad. Meester, 't spyt ons u geene volledige ant woord te kunnen geven. Wy weten niet wie heden de bloem levert, maer wat wy weten is dat de Hospicien heden treffelyk gediend worden, omdat 1° de zakken heden hun gewicht hebben 2° er geen kortmeel in de bloem is gemengd 5° de bloem met geenen china clay ol ge malen kryt is vervalscht, enz. enz. Zou 't Verbond kunnen bewyzen dat, ten lyde der liberale administratie, de bloem altyd in zulke treffelyke voorwaerden is geleverd ge weest Wy twyfelen er grootelyks aen en velen met ons Men schryft ons uit Berlaere, 28 Januari 1880. Heer Denderbode, In de gemeentekiezing van 1878 zijn de uit tredende liberalen hier buitengestemd en ver vangen door zes katholieke drie liberalen der voorgaande kiezing bleven nog in den Raad. M. Michiels, Notaris en Burgemeester, die over twee jaren met de bijna eenparigheid van stemmen, provinciaalraadslid gekozen wierd in het kanton Zele, werd door M. Rolin gere leveerd, niettegenstaande de katholieke kie zing en de meerderheid van 8 tegen 3, en ver vangen door eenen hevigen liberaal Gustaal de Smet. In 1875 had M. Michiels het meeste getal der stemmen en M. de Smet het minste... Het katholiek lid, M. Van der Cruyssen, gestorven zijnde in November laatstleden, heelt de gemeenteraad onnoodig gevonden van eene nieuwe kiezing te doen. Maar M. Rolin. op aandringen van zijne vrienden, heeft eene kie zing beroepen, verzekerd dat deze zou liberaal geweest zijn, mits zij eenen eersten kandidaat hadden. De kiezing moest plaats hebben op de Jaarmarkt van Zele, de welke zeer bezocht wordt door de boeren van Berlaere de libe ralen dachten dat vele naar Zele zouden gaan, maar allen waren op hunnen post op 27 dezer maand. Getal ingeschrevene stemmers 243 Stemmers. 235 Mr Van den Bossche-Bauwens katholiek, 122 stemmen. Mr Jules Janssens liberaal 102 stemmen. 11 stembrielkens wierden vernietigd. De schoolkwestie wierd bijzonderlijk gehandeld bij de kiezers. De liberale tellen hier 50 kinderen in de school meest alle gedwongen, waaronder 16 onder de zes jaren. Drij meesters en eene nieuwe onderwijzeres onderrichten die kinders volgens de wet van l,t,D Juli 1879, en zullen betaald worden door de Gemeente. De Katholieke scholen tellen 550 leerlingen. X. Men schryft ons uit Denderhautem Maendag 19 january heeft in onze volkryke gemeente de plechtige inwyding der vrye catholyke school plaets gehad. Nogtans sedert de maend October werd het catholyk onderwys in twee voorloopige lokalen gege ven. Reeds van in den vroegen morgen hoorde men een dof geschut in de gemeente weerklinken. Om 9 i/s ure had de solemnele mis plaets die gecelebreerd werd door onzen E. H. pastor bygestaen door 6 andere priesters Na het Evangelie beklom den E. H. Puissant oud-onderpastor van Denderhautem thans on derpastor van Lokeren, een der beroemsle predikanten van ons Vlaenderen, den predik stoel, alwaer hy op eene deftige en treilende wyze de noodzakelykheid van den Godsdienst in zake van onderwys deed uitschynen. Hy verklaerde ook hoe de vrymetselaers zich be drogen vonden in hunne listige plannen die zy bewerkt hadden om de zielen onzer duer- bare kleinen aen onze harten te ontrukken. Na het eindigen van dit wonderbaer sermoen wierd er in de kerk eene omhaling gedaen door twee priesters inboorlingen der gemeente. Na het eindigen der mis wierd de stoet gevormd. Het kruis en het vaendel van den H. Francis- cus-Xaverius ging voorafhierop volgden de Franciscanen en de leerlingen der jongens school onder hel geleide van hunnen ieverigen onderwyzer M' Prosper Morraye en den hulp- onderwyzer Mr P. Haezaert, daerna de congre- ganisten en de leerlingen der meisjesschool geleid door hunne ievervolle onderwyzeres jufvr. Euphrasie De Decker en de hulponder- wyzeres jufvr. R. De Schryver. Eindelyk kwa men de zangers vergezeld door verscheidene priesters en den E. H. deken van Ninove onder hel aenheffen der litanie van alle Heiligen. Al de huizen waren bevlagd ter uitzondering van slechts één, dat van den alombekenden godsge- leerden uit de wyk Borreken. De weg was versierd met talryke praelbogen en jaerschrif- ten. Aen het schollokael gekomen wierden de 400 kinderen met hunne onderwyzers en on- derwyzeressen onder de luidruchtige toejui chingen der menigte onthaeld, en het geroep van leve de catholyke school, leve het catho lyk onderwys weergalmde door de lucht. In de school gekomen deed de E. H. deken de plechtige inwyding, waerna hy, in weinige doch welgepaste woorden, de catholyke wel doeners der gemeente bedankte voor hunne milde opofferingen die zy zich getroost hadden van op min dan 3 maenden tyds zoo een reu- zengebouw tot stand te brengen. Eer er. dank aen onzen E. H. pastor en onze heeren onderpastors die zich geene moeite ge- spaerd hebben om de kinderen onzer gemeente een waer catholyk onderwys te verschaffen. Eere, ja, duizendmael eere aen al degenen die het hunne bygedragen hebben om ons prachtig lokael helpen opterichten dat als gedenkteeken zal dienen van de christelyke gevoelens, die de catholyke bevolking van Denderhautem bezielen. X. HANDEL EN NYVERHEID. Kolen en yzer. Er is weinig nieuws op de kolenmarktde pryzen zyn vastgestemd, doch weinig veranderd. Tot nu toe heeft men geen reden om te vreezen dat de prysverhooging niet zal blyven bestaen. De glasnyverheid bevindt j&ich in een uitmuntenden toestand, het jaer belooft gunstig te zyn voor de suikerny verheid: de herneming in de zaken wordt van dag tot dag vaster en de winter is zoo streng, als de eigenaers der koolmynen maer kunnen wen- schen. By de laelste aenbesleding van kolen voor den Staet, bedroeg de laegste aenbieding 14 fr. 50 de ton. Er waren overigens slechts twee aenbieders, hetgeen bewyst, dat de kool mynen bestellingen genoeg hebben. Verleden jaer, in mei, werd dezelfde aenbesleding toe gewezen aen 7 fr. 24 dit is dus eene prys verhooging van 100 t. li. Op de yzermarkt wacht men de aenbesteding van den Staet, voor 200 lokomotieven met tenders, 2000 waggons en 10,000 ton yzeren rails. De pryzen zyn ongeveer dezellde geble ven. Eleklnek liclit.—De maetsehappy der Calha- rina-Dokken te Londen, heefteen bericht uil- gegeven aen de kompagniën van elektriek licht, vragende dat zy zouden willen sonmissionnec- ren voor het verlichten der kaeien en openbare raagazynen. liet gebruik van de gaz wordt geheel en al verlaten, uit oorzaek van de dui zenden gevaren welk zy meebrengt en het weinig doelmatige van haer licht. Yzerlagen in Nederland. In de gemeente Dalem, in de provincie Drenthe, hebben land bouwers yzererts gevonden, van zeer goede hoedanigheid, hetwelk de bezitters aen hooge pryzen naer Duitschland verzenden. VOLKSKAMER. De Kamer heeft deze week den algemeenen redetwist over '1 budjet des ministeries van onderwys voortgezet. Do ongelukswet van 1879 werd nogmaels door de catholyke rede- naers aengerand en algekeurd. Zy deden op nieuw de verregaende hypokriete handel- wyze des ministeries in de uitvoering der bedoelde ongelukswet uitschynen. De verdruk king der armen door zekere weldadigheids- bureelen werd ook aengeklaegd en gelaekt. Het ministerie keurde die schandelyke handel- wyze van zekere weldadigheidsbureelen in 't geheel niet af, in tegendeel, het toonde er zich min of meer verheugd over. Deze laekbare houding van 't ministerie zal door alle ware Belgen afgekeurd worden. Nog eene weigering. De heer Paerwyck van Erpe, tegen wil en dank, lid van het schoolkomiteil Hambrugge, Burst, Erondeyem, Erpe, Meire, Ottergein en Vleckem, genoemd zynde, heeft op 12 Januari II., den minister zyn ontslag toegestuerd. De heer Paerwyck is zeer verwonderd dat er geene melding van zyn ontslag in den Moni- teur gemackt wordt. Bericht aen onze geëerde abonnenten. Wy verwittigen onze geëerde abonnenten welke hun abonnement van 1879 nog niet hebben betaeld, dat wy de vryheid zullen nemen, hen, dezer dagen, eene kwittantie met de post toe te sturen. Wy hopen dat eenieder op eerste verzoek zal betalen ten einde ons dubbel werk en onkosten te sparen. Gelyk wy in ons voorgaende nummer gezegd hebben, heeft men, gisteren vrijdag 30 januari, het vaendel en den bol op de nieuwe spits van ons Belfort geplaetst. Om 11 1/2 uren, wierd de yzeren spil opgehaeld en op klokslag van twaelf uren was zy voorloopiglyk vastge hecht'en wierd het verguld vaendel aen de grillen van den wind overgeleverd. Nanoen heeft men de spil voor goed vastgemaekt en om 2 1/2 uren plaetste men den bol. Indien bet weder gunstig blyft, laet alles verhopen dat binnen dry weken de spits totael zal hersteld wezen. De horlogie is zoo goed als gereed en de klokken des beijaerds reeds gegoten, zoo danig dat men verzekerd is dat de beijaerd onze aenstaende kermis van 1880 met zyne vrolyke arias zal verlustigen. In den nacht van Zondag tot Maendag zyn er dieven gedrongen binnen de Kerk van Liedekerke. De booswichten hebben het Ta bernakel opgebroken en er twee heilige vaten uitgenomen. Het een (de custode) hebben zy meegenomen hel ander (de ciborie) hebben zy erg beschadigd. Ongeveer 300 H. Hostiën wier den op de tafel van den autaer verspreid. De dieven hebben gepoogd in de sakristy te gera ken, doch al hun geweld bleef vruchteloos. De boven sakristy werd bezocht alles wierd er overhoop geworpen doch niets geroofd. De offerblok van O.-L.-Vrouw te Muylem werd opengebroken, doch hy kon nauwelyks eenige stuivers en cemen inhouden. Maendag vroeg wierd eene byl op 't Kerkhof gevonden, die zonder twyfel gediend heeft om 't Tabernakel open te breken. Het parket van Brussel werd onmiddelyk verwittigd. Morgen Zondag, 1 Februari, zal er een plech tig Lol gecelebreerd worden waeronder Ser moen, door den E. H. Onderpastor van Den derleeuw, gevolgd van smeekgezangen en ge beden om zooveel mogelyk den oriafmeetbaren smaed te herstellen aen onzen Goddelyken Za ligmaker in zyn II. Sacrament aengedaen. Cansch de bevolking van Liedekerke is over deze heiligschendende kerkdievery ten hoogste verontweerdigd en zou zeer veel willen geven om de schelmen te kunnen doen by de kraeg vatten. Vrydag 11. zyn er dieven gedrongen in de Kerk te Smellede. Een offerblok en kas werden opengebroken. Het Tabernakel werd ook ge opend. De linnen en handdoeken die de boos wichten hebben gevonden,werden hier en daer geworpen. Onnoodig te zeggen dat de offerblok wel geledigd wierd. Zaterdag 11.. rond zes uren des morgens is Marie Dirick, dienstmeid lot Oordegem, op den openbaren weg, door een gemaskerde persoon aengerand, die haer al 't geld dat zy op zich droeg ontroofde. De dader blyft onbe kend. De Moniteur bevat de wet, waerdoor het personeel van elk der rechtbanken van eersten aenleg te Turnhout, Veurne, Marche en Neuf- chateau met één rechter vermeerderd wordt. De Moniteur bevat hel volgende Signa lement van M. Ferdinand-Jan-Jozef Van Dyck, notaris te Antwerpen, die zyne woning verla ten heeft op 2 januari 1880, om zich naer Charleroi te begeven. Sedert dien heelt men geen tydingen meer van hem ontvangen. Oud 54 jaer, hooge gestalte, bruin hair, bruine baerd beginnende grys te worden, lang gezicht. Byzonder teeken kael. Kleeren zwarte over jas in molleton, broek, gilet en Irak zwart blauw, kleine vilten hoed. De policie van Biussel heelt in de Sl-Hui- lu echts-gaendery een piek - pocket aengehouden, op het oogenblik dat hy uil den zak eener dame een geldbeugel wegfutselde, inhoudende 300 li De aengehoudene is een /.eer- gevaerlyka kwaeddoenor, die sedert lang door de policie werd opgezocht. Maendag avond kwam een man, in staet van dronkenschap, post vatten voor het buis n. 14 der Van der Kinderenslraet, te Brussel hy had een geladen revolver in de hand en na langen tyd bedreigingen te hebben uitgespro ken tegen zyne vrouw, welke dit huis be woonde, loslte hy eindelyk een revolverschot op de denr. Eene talryke menigte was rond den woestaerd samengeschoold, doch niemand dacht er aen, hem gevangen te nemen. Toen de policie ter plaetse kwam, was de kerel ver dwenen. Het is een man, die sedert 8 maenden van zyne vrouw gescheiden leeft. Op de veemarkt donderdag te Brussel, gehouden, waren 1181 stuks vee te koopge- steld. De besteedde pry/en per kilogram op voet zyn ossen, fr. 0-75 tot 0 97 stieren, fr. 0-6B lot 0-85 koeien en veerzen, fr. 0-65 tot 0-85. Dynsdag heeft de burgerlyke rechtbank van Brussel zich bezig gehouden met de zack door den baron de Coels ingespannen tegen de erfgenamen van graef Roger de Grimberghe. Er is in die zaek kwestie van de verdwyuing van een testament, dat, naer baron de Coels beweert, ten zynen voordeele gemaekt was. De zaek zal op 4 februari aenstaende voortge zet worden. M. Moncheur, Volksvertegenwoordiger van het arrondissement Namen, is zondag plotseling ziek geworden. Zyn toestand is ech ter niet gevaerlyk. Wy vernemen nog de volgende hyzon- derheden betreffende den brand der suikerfa briek te Bernissen. Naer men zegt, zou het vuer op verschillende punten zyn uitgebersten hetgeen doet gelooven dat de ramp aen kwaed- willigheid toe te schryven is. Verleden jaer zyn in de nabyheid talryke hooi- en strooimy- tèn ook in brand gesteken. De suikerfabriek was verhuerd aen eene maetsehappy van ny- veraers en landbouwers de brand is voor hen, als ook voor de werkmansbevolking eene ware ramp. Dynsdag rond 7 1/2 ure 's avonds, heb ben verscheidene soldaten \an het 4C regiment lanciers te Amienaerdc, in eene herberg te Leupeghem vei schillende voorwerpen verbry- zeld, eene ton bier laten alloopen en den ge- naemden Reynaert, herbergier, doodgeslagen. Men leest in het Journal de Bonen Het bestuer der douanen te Havre heeft vrydag 36,000 cigaren in beslag genomen, in de vol gende omstandigheden Op de fransehe stoom boot Ville d'Anvers, komende van Antwerpen, bevond zich een passagier. Michaud genaemd, en die zich uitgaf voor geattacheerde aen de ambassade van Engeland. Die persoon had on der andere pakken, zes kolis, die volgens ge bruik onderzocht werden. Deze hielden 36,000 cigaren in. Michaud beweerde dat de cigaren in Engeland verkocht waren en dat men hem mocht vergez-ilen tol by den konsul van En geland. Men geleidde hem echter naer den in- spekleur der douanen, doch onderweg koos Michaud liet hazenpad, en lot nu toe is hy niet teruggevonden. De schade door den vorst toegebracht aen de bloemistery, in België en Frankryk, is aenzienlyk. Vele bloemen zyn dezen winter to tael verloren gegaen. Uit Holland vernemen wy nu, dat dc rozen veel hebben geleden. I11 Boskoop, zegt liet Ulrechlscli Dagblad, is de schade overgroot, ook aen het buitengoed maer vooral zyn er duizenden stamrozen be- vrozen Dok te Utrecht zyn deze 111 de meeste kweekeryen lotael weg een enkele bloemist had ze per geluk binnen en heeft ze dus be houden. Ook van de verschillende buitenplaet- sen verneemt men algemeen de klacht, dat er zeer veel bevrozen is het is de tweede keer in 25 jaren tyds, dat zoo iets gebeurt, en het is dus gelukkig als een byzonderheid te reke nen. De ramp op de Schelde heeft in de ge- meenten', beneden de rivier gelegen,een diepen, een pynlyken indruk te weeg gebracht eu deze indruk is vandaeg nog zoo levendig als op den dag van de ramp. De slag, zoo beweert men, toen de holland- sche boot op de antwerpsche sleepboot liep, was zoo geweldig dat hy op Frederik, door de wakers van een daer gelegen gesticht, gehoord werd. Het geroep der ongelukkigen en het aenhoudend gefluit van de stoomschouw, werd tot op verren afstand gehoord, en het is ook van Doel, dat, hoe laet ook, hulp kwam op zetten. Op Frederik waren schippers thuis zy kon den zeer goed met hunne boot uitvaren en zouden in weinige minuten ter plaetse geweest zyn doch ongelukkig sliepen die menschen en mochten niets van de ramp vernemen. Hadden zy die, zooals men beweert, de kreten gehoord hebben, dit geweten en er aen gedacht daer hulp te zoeken wie weetof er geene mogelykheid had bestaen om eenige redding toe te brengen, aengezien men rechts en ljriks zegt, dat de drenkelingen zeer lang tegen den dood hebben geworsteld. Doch het is alsof alles noodlottig moest te samen loopen, en ervan geene redding kwestie zyn mocht. De ramp, wy herhalen het, heeft de peverbewoners onzer Schelde diep getroffen en des te meer daer liet hun letterlyk onmoge- lyk is geweest, hulp toe te brengen. Over de ramp op de Schelde vernemen wy nog verder, dat er nog geen der ontbrekende lyken is teruggevonden. De twee werklieden die verdronken zyn, na bet omslaen van liet bootje van den Aclif, zyn tot nog toe niet ge kend zonderling is het, inderdaed, dat nie mand zich aenmeldt 0111 die persoonen op te zoeken. Telkens by lage ly zoeken bewoners van Beirendrecht de zandplaten af, om de lyken der ontbrekende slachtoffers te vinden. Men schryft uit Lanaken Zaterdag mor- gend heeft men te Wezeth, gemeente Reck- iieim, eene ongelukkige familie gevonden, die in de grootste ellende, verkeerde de moeder was met een kind aen de borst gestorven de man en een tweede kind bevonden zich in den deerniswekkendslen toestand. De honger, liet gebrek aen kleeren en dekens en misschien de rook van liet groen hout, dat op de sloof te droogen lag, hadden de dood der twee slacht offers veroorzaekt. Men hoopt nog den vader en het tweede kind te redden. Zondag laetstleden mancevreerde een waggon, met steenen geladen, komende van Olloy en iu bestemming voor Landrecies, in de statie van Momignies, toen onverwachts, tengevolge van een stoet op de buffers, een der steenen ter aerde viel, brak, en er, lol verba zing der aenschouwers, een grootc rol tabak uit te voorschyn kwam. Na onderzoek bleek het, dat al de steenen tabak inhielden, te sa men omtrent 800 kilo. Het bestuer der yzeren wegen kan den verzender niet vinden, daer by een valschen naem en een valsfch adres heeft opgegeven. De Comercio de Lisbona, ecu dagblad van Lissabon, deelt de volgende iulichiingen mee door de aerdrykskuudige maetsehappy van Lissabon ontvangen De ontdekkingsreiziger Stanley heelt onlangs de eerste hanrielsstalie gesticht voor Belgie, aen den rechteroever van den Congo, oaby den laetsten waterval te Yallala. Het gezag over dc landstreek, waer die static werd aangelegd, wordt opgeêisciit door Engeiand en door Portugal. If.ts voort ZANGF.ns. De duiiselier Bech- stein heeft getracht in letters, den zang van den naciitegael uit te drukken, en wel op de volgende wyze Zo zo zo zo zo zo zo zo zo zo zo zo zirrliadirg. Ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze ze towar ho dze hoi, liigai gai gai gai gai gai gai gai gai gai guavagai coricor dzio pi. Gemeente Haaltert. LUISTER RIJ li in het Lokaal der school van den H. Gaugerious, TEN VOORDEELE VAN HET CATHOLIJK VRIJ ON DE BW IJS, op Zondag S Februari I88O, oiBi -4 1/2 ure stipt namiddag. PROGRAMMA EERSTE DEEL. VARIA VOOR CONCOURS, openingstuk door de Fanfareumaatschappij oc jonge 2. ROMANCE, gezongen door den heer 3. FANTA1S1E voor Viool, door Mr August Lenssens. i. TISTJE FLANKAERT OP DE FOIRE, muziek van Frans De Vos, woorden van VVytynck uitgevoerd door Mr Frans De Temmerman. TWEEDE DEEL. 1. De Tempel der Schepping, voordracht door den heer Jan-lgnace De Bucker, Professor in Natuurwetenschappen en Li l van den Provinciulenraad te Antwerpen. 2. UNE PENSEE, door de Fanfarenmaatsehappij de JONGE KUNSTMINNAARS. PRIJZEN DER INGANGSKAARTEN Eerste Plaats, 1 frank tweede Plaats, 1/2 frank. Kaarten zijn van nu af verkrijgbaar. GEZONDHEID AAN AlLFN teruggegeven zonder rnedeeynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondbuidsblocd van Du Barry, van Louden,gezegd REVALENTA ARABICA. lieriig jaren onveranderlyku uitslagen. Z\ beslrydi met goeden uilslag den moeilyken oeutisl, sloctiïo spysvertenngen, raaegontstekingen, •le gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- iiist, de maeg, opwerpen uitwerping,don buikloop, don hoost, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring al de wanorders veroorznekt. door borstontste king, keel, atlcmslem, luehtpypen; blaon, lever, len den, ingewanden, slym voorikomende uit do herse- ber. en hel bloed. Zy hoctl reeds 80,000 genezingen, kewerkslehigd. waerondor uic van den graef Plus- gow en de markiezin Bréhan, MM. de professor» u-éde, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, nmic's'ein, evz., enz., waervan uittreksel. N° 49,842. - M* Ma-ie Joly, van 50 jarige verstopt heid, onverteerbaarheid, zenuwachtigheid, slape loosheid, valling, hoest, winden, krampen en bra kingen. N° 46,270 M Roberts, van eeno longtering vergezeld van hoesicn, spuwen, verstoptheid eu doofheid van l'i jaren. N" 40,v'.l(i M. dc doktor-chirurzyn Martin, van eene buiklooping en eene maegverhiiliug van 15 tot 18 molen per dag vertoonden gedurende acht jaren. N° 46,218. De kolonel Watson, van de jicht, zenuwpyn en hardnekkige verstoptheid. N° 18,744. M. de doktor-chirurzyn ShorlaDd, van waterzucht en verstoptheid. N° 49,522. M. Baldwin, van eene volledige ver zwakkiug, geraeklheid in de blaes en lidmateD, ten gevolge- van overtollige uitspanning in de jeugd. 1. Vmrtnael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medeevnen. In doozen, l/t kil. fr, 2,25; 1/2 kil, 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen posl-mnndaet, de doozen van 36 en 70 franco Bcwaerplaetsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) berst va» 't Slof, ÏO, fLtruüsel. Drpois te Aelst. bv Vanden Herrewegho en Beydler apothekers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. 15. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannei.yk 6 VttOUWEL. 9 HUWELIJKEN. F Viellefond, twyndersg. metM. Camphyn, Iwynst. J. liaeleydl, landb met A. De Neef, dagl. A. Van der Taelen, koopmanski, met A. Ltfeverc, klt-erm. OVERLYDENS. L Bac'.aerl, vr Keppens, klecrm 39 j Mylbcke. J Veimeirtn, religieuse, 35 j., Achterslrael. A. De Biock, vr. Van den Bremt, strykster, 38 j.t i Zouiii's' riict. Vier kinderen ouder de 7 jaren. I Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 3 tol den 20 Januari 1880. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht Vrouwelijk 0 20 13 HUW ELY KEN. L. Du Four, 29 j., twvud. en A. C. De Wmne, .40 j., handschoenm F. Lambrecht, 51 j., dagl. en S. Geer'?, huishouds'er. - V Roobaort, 29 j., werkman by den yzcremveg en C. Ph. Du Four, 35 j dienstm. Ed M. Robert, 22 j., pasteibak, en Cl. Bombeok, 28 j., winkelierster OVERLIJDENS. J. De Cooman, 6u j kleerm. Kerkbofstraet. P.J. Facs, 77 j bezooderc, ucde G. Mallegho, Groote Markt. C. De Leaner, 36 j., kanlw. vr. F. Dauw, j Vestbarm -- G. A De Moeseneer, 60 j„ landb. man FRAXKRYK. De Pa trie van Parys zegt dat vrsclmiderie Duitschers die in de werkhuizen arbeidden in de wyken St-Antoine en du Tempte, naer duilscli- land zyn teruggeroepen en Parys verlaten heb ben. Te Poitiers had een liefhebber gewed dal hy in het leeuwenhok der menagerie van .Mad. Pezon zou gegaen zyn. Op het gestelde lier was de mail op zynen post en hy stond in hel hok, waerin drie gruote leeuwen zaten. Ken dezer wierp zich op den onverwachlen bezoeker en sloeg hem woedend den klauw in de horst, ton bang geroep ging onder de toeschouwers op; allen dachten den man verloren, inner deze clblbryn, Ke^khofst^' - A IVerstracten. 64 j., sprong de deur uit, die hy had opengelaten en schaliedek. wed' ïii Branckaert, Burgtsiraei. - J. sloot die achter zich G( lukkig voor hem, want M. Van der Haegen, 73 j winkelierst. Slatieslraet. zonder deze omstandigheid ware hy zonder twy- j C. De Ryck, 81 j., huishoudster, wed' J. F. Boyc- fel dood geweest- kens, Kloosterplein P. F. De Vleminck, 62 j., Evn Echte Republikein. - Wy leien in hel j man J Pf, Vestbarm. - (1. L. Dam, 59 j. ijl-.- bezondere, vr K. F. Fransman, Beverstraet. Vyf Journal de1Am kinderen onder do 7 jaren. M. d Oustry, prelekt van hel departement der Rhóne, zou waeischynlyk eene go^de noot willen k-yg'-n, van M. Lepere, daeiom zal hy, gedurende de laatste openbare gebeden, in de St-Junskerk, te Lyon den hoed op bet hoofd ge houden hebben De ceremoniemeester der kalhedrael is hem beleefd genaderd en heeft hem gevraegd zynën hoed te willen afnemen. Vooraleer te antwoorden aerzelde M. d'Oustry een weinig, dan zegde hy dat het te koud was. De kerk is verwarmd, antwoordde de ceremoniemeester indien gy het Legeert, M. de prefekt, zal ik u den thermometer brengen eu gv zult kunnen bestaligen, dal gv hier, zon der vrees voor de koude, de welvoegelykheid kunt in acht nemen. Gy wordt onbeschoft, sprak nu M. d'Oustry ik mag wel doen gelyk gy gy hebt immers uw barrel op het hoold. Nu nam de ceremoniemeester zyn barret in de hand en ze den prefekt acnbiedende zegde hy Zy is ten uwen dienste, indien gy er volstrekt aen houdt. Doe uwen houd af en neem myn barrel, ik zal niets meer te zeggen hebben. Dan eindelyk deed de prefekt zynen hoed af doch de barret liet hy aen den ceremonie meester. ITALIË. Eene depeche uit Rome zegt dat Z ff. de Pausf woensdag in eene audiencie op eens door eene sprnekverdooving werd getroffen en hy zich zoo ongesteld gevoelde dat hy zich in een zyner by- zondere vertrekken moest begeven. De gonees- heeren zeggen echter dat dit geval niets ge- vaeriyks heeft en enkel het gevolg is eener verkoujheid, waeraen de Paus sedert eenigen tyd geleden heeft. Garibaldi heeft aen den koning geschreven ten einde dezen bekend te maken met zyn huwe- lyk, met Francesca Armosino. De koning heeft den condoiliere in antwoord een telegram vol hartelyke gelpkyvenschen gestuurd. Waerom niet flolloway's Pillen. - Leverkwalen en ongesteldhe den der maeg. Het is onmogclyk de buitengewone deugden te overdryven, die dit middel by de behan delingen van alle leveraendoeringen of onregelmatig heden der darmen kenmerken In gevallen van bedorven of overmatigen gal. hebben deze Pillen, voor zoo ver bekend is. nooit gefeild. In darm kwalen werken zy even krachtig, maer dan moet men een spaerzaem gebruik ervan maken, daer elk middel, Tarwe, dat tol losmaking dient voorzichtigheid verciseht Rogge, indien de daimen van streek af zyn gerackt, ofschoon Wintcrgecrst, een zaenter en natuerlyker middel dan deze Pillen, Zomurgeerst, by gcmaligde hoeveelheden gebruikt, nooit gevonden j Haver, is geworden. Indien zy volgens de bygaende verkla- Boekweit, ringen gebruikt worden, genezen zy niet alleen de Boonen, kwael, maer verbeteren nog het geheele stelsel. j Biberpeën, POPERINGHE 30 JANUARI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 110—00 000—00 Gemeenten 90—00 95—00 HOPMERKT. Aelst, 31 Januari 1880. Heden is er 1 zak hoppe, gewas 1879, ter merkt gebragt geweest en werd verkocht fr. 95 00 de 50 kilogr. AELST, markt van heden. Tarwe Ma3telt»in Rogge Geerst. Haver Aerdap. (roode de 100 kil. idem, (witte). boiei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel per 100 kilogrammen, fr. 28-00 a 31-50 25-00 27-25 20-00 OO-OO 19-00 13-00 0—00 9-27 2-18 4-00 30-00 23-00 00-00 22-00 15-50 0—00 10-81 5-25 40-00 LEUVEN, 30 Jan. Tarwe. fr. 28-75 a 29—75 Rogge. 22-00 22—50 Boekweit 60- Q0 On—(50 Brouworshaver. 19-25 00-(Q Voedorhavcr 18-75 00—00 Geerst. 23—0n 00—00 Koolzaedolie. 74-50 00-00 Lynzaedoiie. 61-50 00—00 Hooi. 0—00 00-00 Strooi 0—00 00—00 Acrdappcleu witte. 00—00 00—00 Aerdappclen roode. 14-00 00—00 Boter, den kil. 0-00 00—00 ANTWERPEN, 30 Jan. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr 3,20. De ponden of halve kilogr. betaclde men volgens kwalueit, fr. 1,50 a 1,60; zwaer gewicht fr. 1,80 a 2,00 De aerdappolen zyn per 1/4 beet. worden verkocht fr. 2,00 h 3 00 Dc eiers belaelde men per 25 stuks fr. 2,50 s 2,80. Ziehier dc pryzen der granen op dc merkt in het Bolleken gehouden per 100 kil fr. 27—00 a 28-50 51 - 50 23—56 00-00 19-00 00—00 00—00 25 - 00 22-50 00-00 00—00 22—00 00—00 On—00 00—00

De Denderbode | 1880 | | pagina 2