B u i ten goe d, Groolc met de krulbol. BUSIGUY, MEUBELS, ZEïOZUSTZEDDIE, rad Oiieslamperij en Watermolen Openbare Verkooping DENDER-HOOIGRAS, Kerk van den Jozef, le Aelsl. LEENING van 50,000 Fr. Hit der hand te koop. een parceel ZAAILAND i liet klooster der Franciskanen begeven hadden. Gelukkig waren alle toegangen met soldaten be zet. liet grauw zynen haet niet kunnende koelen tegen de paters, is beginnen te huilen en lieren tegen de troepen. Niemand verstaet zich hier aen de handelwyze van het goevernement. De paters, zoowel als de radikalen, vragen dat men hun de dekreten zou beleekenen, en het goevei nement blyll werke loos. Tc Limoges. De dagbladen bevatten byzon derheden over het proces der Jesuieten van Li moges tegen hunne uildry vers. Na de zitting der rechtbank van vrydag, als de paters de gerechls- zael verlieten, riep men op de straelLeve de vryheid Leve de Jesuieten Eenige republiekanen schreeuwden Weg met de Jesuieten Leven de dekreten Een policie- agent greep een der manifesleerders vast en zegde Roep leve de vryheid, zooveel gy wilt maer roep niet Leve de Jesuieten Eindelyk gingen de groepen uiteen en de straten keerden terug tol hunne gewone rust. De verontweerdiging in de stad is zeer groot. De Courrier du Berry wysl op een echt schan- dael door de republiekanen te Rourges bedreven. De centrale kommissaris, vreezende dat nie mand hem zou hebben willen helpen orn de sloten der deuren van het Jesuietenklooster open te breken, laet een slotmaker roepen en zegt hem, dat hy 's anderdaegs twee werklieden noo- dig heeft dat hy een schandalig feit moet be- slatigen en waerschynlyk zal deuren open te breken hebben. Daer dit nog meermaels gebeurde, zond de slotmaker de werkliedenmen weet het overige de werklieden waren gevraegd om de sloten der deuren van het Jesuietenklooster open te breken. De slotmaker heeft schriftelyk logen deze han delwyze geprotesteerd. De dagbladen melden dal mevrouw de gravin van Aerschot, ten gevolge harer betooging van 3d juni, bevel ontvangen heeft Frankryk te ver laten en reeds naer België vertrokken is. Mont-Roland. De uitdryving der paters Jesuieten uit hun klooster van Mont-Roland is byzonder hartroerend geweest. Ten dry uren in den morgend was de eenvou dige kerk met geloovigen opgepropt de missen volgden elkander gestadig op. Ten acht uren was de toeloop ten hoogste verscheidene bedevaerten uit den omtrek waren den gezegenden berg opgeklommen, ten einde te protesleeren voor de voeten der koningin van Mont-Roland. Zoolang de missen duerden gebeurde er niets byzondersmen bestatigde slechts dat twee policieagenlen aen de deur de wacht hielden, loen de missen gedaen waren, dacht men nood lottig oogenblik gekomen, ledereen bleel aen de kerkdeur staen, doch vruchteloos. De uren volgden elkander op zonder dat iem.md opdaeg- de. Doch men wachtte en bleef wachtten zeven lange uren, terwyl de regen by slroomen neer viel De menigte bad, zong en weende. Ten dry uren kondigt men eindelyk de aeri- komst aen van de openbare machteen sekre- taris der prefekluer, een kommissaris van poli cie, gendarmen en een troep peerdenvolk. Men zou gezegd hebben dal er kwestie was van eene sterkte te belegeren. Op twee honderd meters afstand der kerk bleven de soldaten staen. Zy schenen beschaemd over de rol, die zy hier kwamen vervullen De gedarmen alleen verge zelden den sekrelaris en den kommissaris. Toen zy de kerk genaderd waren, steeg een smeeklied uit duizenden monden ten hemel. De agenten der openbare macht bleven verslagen, byna verschrikt, staen. Eindelyk naderen zy het klooster het besluit van ongerechtigheid wordt den pater overste overhandigd en M. Amodru, advokaet der Jesuïeter. protesteert luid op in hunnen naem, tegen hetongelyk hun aengedaen, Dan verlael iedereen de voorplaets maer allen protesteeren. In en voor de kerk steeg het smeekgezang luider en krachtiger ten hemel. In de kerk zalen de geloovigen opeengedron gen. Met tegenzin deed de wachtmeester der gendarmerie veertig soldaten komen en deed de kerk ontruimen. Geen enkel persoon verliet ze gewilligallen moesten buiten geleid worden. Het volk zong met meer kracht dan ooit. Op dit oogenblik komt de maire van Joude, op het grondgebied van welke stad liet klooster stael van Mont-Roland, en zegt dat hy nooit over deze uitdryving geraedpleegd is geweest. Doch wal kon hy, wat het volk tegen de stellige bevelen van hooger hand bekomen De uitdryving duerde twee uren. Twee uren dreunde het heilig gezang op den gezegenden berg. ten afscheidsgroet aen de Moeder Gods. Slechts nu en dan werd het onderbroken door het niet min beteekenisvol geroep van Leve de Jesuieten Leve O.-L.-V. van Mont-Roland Leve de vryheid Ten half zeven waren kerken klooster ver zegeld. buitengewoon koerier van het keizerlyk huis van Rusland, voorzien van papieren, waerop de zegels van hel hof stonden. De koerier in kwestie vergezelde een trein met reisgoed geladen. Men weel dat deze goe deren van het tolonderzoek vry zyn. Het teeken tol het vertrek des treins was ge geven, toen een bediende zich eensklaps herin nerde dat men ongeveer dry jaer geleden, ver wittigd was geweest van hel'stelen van hel zegel aen het hol van Rusland. De bediende kreeg achterdenken men deed den trein stilhouden en onderzoeken. In de reispakken vond men 24.000 sigaren. De koerier, een Rus, is aengehouden en naer de gevangenis van Nancy gebracht. 's Anderdags werd een tweede koerier met 28000 sigaren aengehouden. Zyn kollega had vruchteloos de toelating gevraegd om eene de- peche te mogen zenden. Andere russische koeriers worden te Pagny verwacht. In het Bosch van Boulogne. 65 acnhou- dingen. Na het aenhouden der bende van Houillon en anderen van geiyken aerd, zou men gedacht hebben te mogen hopen, dat het bosch van Boulogne en deszelfs omstreken nu voor goed van kwaeddoeners gezuiverd waren. Dit was echter zoo niet. Er zyn nauwelyks eenige maenden verloopen en reeds heeft zich eene nieuwe bende gevormd, die met eene stoutmoedigheid en behendigheid zonder weer ga te werk gael. Op de vele klachten, welke op de policie bu- ree'en van Parys, werden neergelegd, begon deze een nauwkeurig onderzoek. Na eenige dagen kwam de kommissaris van Neuilly lot de overtuiging, dat de gansche die venbende, alle avonden rond middernacht op een punt van het bosch, tusschen Neuilly en Suresnes, byeenkwam, ten einde de bevelen te ontvangen van zekeren Thcbard een oudveroor- deelde, die nog onlangs de gevangenis van Pois- sy bewoonde. Eens het vergaderpunt gekend, werden de middelen beraemd, om de kwaeddoeners in handen te krygen. Zondag avond begaven zich eenige brigaden gendarmen en eene afdeeling policieagenlen naer het bosch. Op een gegeven oogenblik werd de bende omsingeld, en niette genstaende eenigen weerstand, bleven 84 man nen en 17 vrouwen in handen der policie. Onder hen bevinden zich niet min dan vyf-en- veertig oud-veroordeelden, waervan verscheide ne reeds meer dan éénc veroordeeling onder- ;aen hadden. Velen van hen dragen zonderlinge lynamen. bv voorbeeld de Adder, Noumea, de Diable a qualrc, de Voorlooper, enz. De jongste is twintig jaer oud en de oudste zes-en-vyftig. De mannen werden naer de gevangenis ge bracht en de vrouwen naer Sainl-Lazare. Overgeving, Hiaegzieklen, enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen de Revalenla, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving, maegziekte. hert- en len den pyn, afwezigheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillet (llenegauwen) schryfi ons Had ik de Revalenla, die roy de doe tors voorgeschreven hadde niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zyn. N° 78,364. M. en Mme Léger, van leverziekte afgang, zwellingen brakingen. N* 68,671. M. den Abt Pieter Castelli, van volle dige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren do Revalenla heeft my weder jong gemaekt. Ik predik hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen rede- lyke lange icizcn te voet, myn geest is helder en het geheugen frisch 5 Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kit. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de zruideniers. Du Barry en C", (limited) bers van t Hof, IG, Brunei. Depots te Aelst, by Vanden llerreweghe en Beydler apothekers.Vander Stappen, droguiste, kapellestraet. Geeraerdsbergen, hy I). Witliock, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie POPERINGHE 9 JULI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 DUITSCHLAND. By hel iluilsche leger zal een nieuw repetitie geweer worden ingevoerd, dat, uitgevonden is door den geweermaker Luawig Löwe te Berlyn en 12 scholen iu 25 seconden lost. Na de verwy- dering van het eenvoudig repelitie-mekaniek, hetgeen in twee seconden kan geschieden, kan hel wapen weer als een gewoon geweer gebruikt worden. MM. Hasselmans en Fritsche, socialisti sche afgeveerdigden by den ryksdag te Berlyn, de residentie vei laleu"hebbende, die hun was aengewezen, zvn volgens de Vossische Zeitung voor de rechtbank van Berlyn gedagveerd, als plichtig aen banbreuk. AELST. markt van heden. Tarwe Masteluin Rogge Geerst. Haver Aerdap. (roodo dc 100 kil. Idem, (witte). Boter, de 3 kilogram Eijcrs, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel per 100 kilogrammen, fr. 28-00 a 31—50 26-00 28-00 23-00 00 -00 22-00 9-00 0—00 8-00 2-00 4-00 50-00 25-10 00—00 23-00 11 0—00 9-27 2-18 5-75 60-00 NINOVE, 6 Juli. Tarwe. Hogge. Haver. Koolzaed, par 88 kil. Lynzaed, par 100 kil. Boter, per kil. Aerdappelen per 100 kil. per hectoliter. fr. 30—00 a 31—00 -00 21 00 00—00 0'»—00 1-40 12-00 25-50 22—00 00—00 00—00 1-50 -•3—00 LEUVEN, 9 Juli. Tarwe. Rogge. Boekweit. Brouwershaver. Voederhaver Geerst. Koolzaedolie. Lynzaedolie. Hooi. Strooi Aerdappelen witte. Aerdappelen roode. Boier, den kil. fr. 29-75 a 30—50 24—50 25—00 00-00 24—00 23-00 22—5(1 72—00 67—00 0—00 0—00 00-06 00-00 0-00 ÖM—€0 OO-f'O 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00—00 00-00 00—00 ENGELAND. De fransche Jesuieten, behalve het noviciaet van Jersey, wier slichting wy reeds meldden, zullen een dergelyk gesticht oprichten op de grenzen van Engeland, in Schotland. Lord Bute en andere voorname cptholieken van den engel- schen adel, zullen voor een groot deel de kosten van oprichting bekostigen. ITALIË. De katholieke dagbladen van Italië deelen de allokutie meê, die door den Paus is uitgespro ken tot de predikanten der verschillende landen, en welke naer Rome gekomen zyn, om Z. H. hunne hulde te brengen. Leo XIII wees er op, hoe de loop der lyden en der gebeurtenissen het menschdom schyuen te willen terugroepen naer de tyden des heidendoms. Die afwyking der tyden en zaken, zegde de Paus, is vooral ziclu- baer in de gedachten, de wetten, de zeden en den gang van het dagelyksch leven. Al wat door de krislene deugd gevormd was en als den stem pel droeg van Jesus-Christus zelven, zien wy thans opgesloten binnen de enge grenzen van het menschelyk verstand en overgeleverd aen den bedorven naluer der menschen. De Paus zc"- i de vervolgens, dat de Predikatie het machtigste I middel is tot beslryding van den heidenschen geest, en sprak zyne toehoorders moed in het hart, om ieverig voort te gaen. Eindigende gaf Leo XIII aen de predikanten den pauselykeu ze gen, Ziethier de namen der magistraten, welke sedert woensdag, om wille der dekreten, hun ontslag gegeven hebben: MM. Dubron, advo- kaet-generael te Douai de Noyelle, sulislituet van den prokureur-generael te Amiens; Dumont, prokureur der republiek, te Riom Dupré Latour, subslituet te Toulon Combette, subsli tuet te NautesDelalande, substituut te Mar- vejols; Fabri, subslituet te Aix Savoye, sub slituet te Trevoux; Roger, subslituet teBourges. Oursel, subslituet te Rouaen de la Fuy, Proust en Chaulin, substituten by de rechtbank der Seine. Vele dier magistraten zyn liberale repu- bliekeinen. Volgens de Votlaire meldt, heeft '1 fransch goevernement er in het geheel niet van afgezien, de meert dekreten uit te voeren tegen de andere kloosterlingen dan de Jesuieten, zooals sommige dagbladen dezer dagen hebben beweerd. Voor liet einde dezer week, zegt gemeld blad, zullen de dekreten uitgevoerd zyn tegen de Franciska nen, de Kapucienen, de Eudisten en de Oblaten. De Patrie van Parys meldt dat de prefekten bevel hebben ontvangen van den minister van binnenlandsche zaken, zonder genade eu onmid- dellyk alle de inairesafte stellen, die hunne ieverigste medehulp niet zullen verleenen voor het vieren van het zoogezegd nationale feest, op j 14 juli. Een groot getal prefekten hebben van bunnen kant den minister verwittigd, dat een overgroot getal ambtenaers van allen aerd hun ontslag zullen geven, indien de dekreten van 29 meert iu al hunne strengheid worden toege past op de niel-erkende kongregatiëu. Belangryke Vangst. Zaterdag avond deden de fransche douaniers, te Paguy, eene schoone vangst. Een trein van Metz bevatte een ANTWERPEN, 9 Juli De kuipboler werd lieden morgend ter merkt per Kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2 25 a fr. 2,60. De ponden of halve kilogr. hetaclde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,60 zwaer gewicht fr. 1,70 De aerdappelen zyn per 1/4 beet. worden verkocht fr. 1,25 5 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 26—50 a 27—00 Rogge, 23-50 26—00 Winlergeerst, 23-50 24—00 Zomergeerst, 00—06 00—00 Haver, 24—00 00 - 00 Boekweit, 00—00 0o—00 Boonen, 00—00 00 -00 Bitterpeën, 24- 00 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelye 7 .q Vrouwel. 5 OVERLYDENS. J. Redant, wever, 28 j Mylbeke. J. Scbepens, wed. Goossens, 72 j. Schoolstraet. J. De Geest, m. Slylemans, voerman, 40 j. Hoogeveslen. l! Van Mol, vr. Van Mol, hovenierster, 40 j. Mylbeke. C Nys, m. Van de Meerssche, brouwersg. 45 j. Myl beke. 9 kinderen onder de 7 jaren. Gemeente Ylierzele. Ter gelegenheid der Nakermis. AEN HET DORP, TE VLIERZELE, op Zondag 18 Juli 1880, om 4 uren 150 franks Prijzen, verdeeld als volgt 1° prijs 50 frs. in geld 2° prijs 35 frs. 3° prijs 20 frs. 4° prijs ió frs. 5° 25 frs. 6° prijs 10 frs. Ieder peloton bestaande uit 4 mannen zal 2 franks betalen. De inschrijving zal plaats hebben van 1 tot 4 uren namiddag, ter herberg van Frans Booykens. Namens de Commissie Aug.Van Lanceer, Frans Boeykens, Const. De Groote Men zie verder de plakbrieven. Tp La An een gooden Sclinarniolen met 1 C HUUJJ, tocbehoorten. Zich lo bevragen bij A. De Winter, schrijnwerker, te Aalst, Rosmarijnslraat N° 2, nabij de Groote Kerk. Tp Laaa een onlangs nieuw Itreimacliien ÜOO|l, met 149 naalden. Zich te bevragen ten bureele dezer. Groote vermindering van prys, OP DE GOUDEN EN ZILVEREN ZAKHORLOG1EN, by De Vidts-Pins, te Aelst, Kerkslraet, N* 5. Gemeente Nieuwerkcrken, (Groolen Dries,) op 10 minuten afstand der statie van Haallert. PRIJSKAMP MET DUIVEN UIT OP ZONDAG 2ii JULI 1880, voorgedragen door de Maatschappij d'Eendracht, gevestigd In het Kasteel van Laken, -» bij J Van llerreweghe. 250 Fr. vooruit Fr. 'i50. De inleg is bepaald op 2-00 franken per duif. De Sekretarts, De Voorzitter, M. Van den Brulle. Constant De Boeck. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter J- Vos. l Ortibus. Tp ItpLAmpn By Lëon Van den Hende, M C ulkoiiilu. kleine en le s sche Tarwe Tp IipLAIT1PA Francois ROELANDT, ACKUiiiLll. Meester-Kasseier, Korte-Nieuvvstraat, n° 1 Aalst, nieuwe en oude j liasseisteenen, te leveren per duizend of per meter en ook eerste klasse van Rakail aan 35 fr. den wagon van tien duizend kilos. Tp Laaa BiJ den heer SM EK ENS, Naza- UUIJ# rethstraat, Aalst, eenen goeden Paardekensmolen met 48 paarden, 4 bakken en vervoerwagen aan zeer geringeri prijs. 'Pp Laaa Een PIANO bullet, van occasie, m c iiuujj. bij- M, Goederlier-Waudels, te Lede. ne et d atelier de construction du coin de Decbargemenl. Zwarten hoekavec merchan dises, accessoires et clientèle. Prix avantageux. Sadresser au Bureau du Journal ou écrire a Gand, Poste Restante, aux init. ii. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwer salem, 2 Kalfkoeien, 1 jongen Os en 1 Varken, TE AALST-MIJLBEEK. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, op Dijnsdag 13 Juli 1880, om 9 uren voormiddag, namens do weduwe van Franciscus Scheerlinck. ten haren huize, te Aalst- Mijlbeeu, op Popenrode, openbaarlijk verkoopen. te weten A. Eenigen huisraad, beslaande in eene onlangs nieuwe sloof met loebeboorten, stoelen, tafels, mclk- kuip, aarden lobbens eu melkteelen, groote wasch- kuip, waschvat, broodmouillie, vleeschblok en vleeschkuip, botervat, kuip, keern cn meer andere voorwerpen. B. Het landbouwersalem sledo en sleepslede, vlasstreep met bank, vlasknap, onlangs nieuw sny- paard, rolblok, kruiwagens, drank- en aalkuipen, eg- gens, wanmolen met ziften, zvvingclmolen en zwin- gelberdens, ploeg, slampbak, slijpsteen met bak, schaafbank, dorschvlegels, schuppen, pikken, braken, zeissens, rieken, gaffels twee houweelen, mest, aal, brandhout en droog berd. C. Twee seliooue Kalfkoeien, jongen Os en Varken. D. De volgende vruchten te velde l° Circa 40 aren masteluin, te Aalsl-Mijlbeek, Po penrode, op 't hooiveld. 2° Circa 15 aren aardappels en 17 aren vlas, alsvo- ren op 't hooiveld. 3° Circa 15 aren aardappels, 15 aren taiwe, 15 aren rogge en 15 aren masteluin, gelegen alsvoren, op het wijngaardsvcld. 4° Circa 1-2 aren rogge, 12 aren aardappels, 12 aren klavers en ongeveer 400 kuilen hoppe, alsvoren aan de damstraat. 5° 36 aren hooi en nagras, alsvoren aan de bree- dostraal. De Beesten zullen om 12 uren 's middags verkocht worden. De koopen van en onder de 3 fr., moeten komptant betaald worden. Üp gevvoonc voorwaardeo en met lijd van betaling, mils goede borg te stellen Le commandant de l'Ecole des enfants de troupe recevra, jusqq au lr Aoul prochain. les soumissions pour la fourniture du charbon de lerre nécessaire a la dite école pendant Thiver 1880-1881. Les personnes disposeés a soumissionner, pourront prendre connaissance des conditions auxquelles Ia fourniture devra s'elfectuer, au bureau du commandant, tous les matins'de 10. heures a midi, les dimanches et jours de fëtes exceptés. Kantoor van den Notaris MANGEZ, te Opwyck. OPENBARE VERROOPING van eene schoone en welgelegene en andere aanhoorigheden. ONDER OPWUCK-CLEI. Groot omtrent 12 hectaren, verdeeld in 42 koopen. De koopen i tot 40, boomprijs begrepen staan op 83,620 franks. De koopen 41 -4i, wezende het pachthof en watermolen, groot 76 aren 38 centiaren, zyn in te nemen met de draeiende werken en boom- prijs op 13,200 franks. Eindelijke toewijzing Donderdag- 22 Juli 1880. Om i uur, in den Hert, te Opwijck, Dorp. Gesticht II. Aloysius te Gyseghein. Lalynsche klassen. Schoolgeld fr. TOO. Fransche klassen voor de leerlingen boven de eerste communie, schoolgeld fr. ÏOO. Voor de leerlingen onder de 1s,e communie fr. ftOO. Holloway's Pillen. Leverziekten. De deug den van deze onvergelyke Pillen worden in elk deel der beschaefde wereld ten volle gewaerdeerd. Daer zy in bet algemeen door den bloedsomlooop op het gcheelc stelsel werken, zyn er weinige kwalen, wel ke zy niet kunnen genezen, maer zy werken in het byzonder goed op dc lever. Daervoor zyn zy een mid del zonder wederga. Zy bezitten eene wecrgelooze kracht om goed te doen, terwyl zy daerentegen nim mer kwaed kunnen veroorzaken De zwakste vrouw of bel zwakste kind kunnen deze Pillen gebruiken zonder liet minste gevaer, behalve door het gebruik er van zoo te overdryven, dat het van de meest ge zonde spyzen ter wereld, kwaed zou berokkenen Door de overvloedige gal te verdryven, de behoor- lyke afscheiding daervan te bewerken, en kracht aen de maeg te geven, verschaffen zy eene volmaektc en voortdurende genezing. Eene proef is alles wat noo- dig is ont bunne heilzame eigenschappen te bewyzen. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barrv van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverteringen, maegontstekingen de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademstem, luchtpypen; biaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Ledé Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure gnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Door vermindering en bij licilatie. in de gemeente Borsbeke. De Notaris DE VUYST, te Borsbeke, zal, ten aanzoeke en bove van de kinders Pieter Ponnet, te Borsbeke wijk Campen, op Üijnsdag 20 en Woensdag 21 Juli 1880, telkens om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen Alle de roerende voorwerpen er te bevinden bevattende al het Huisgerief, kleinalero, enz. Beesl'a'en» 6 Paarden, waaronder 3 mer- rien 2 vol veulen, 1 vierjarige ruin, 2 veulens, 18 koeibeesten, 5 verkens. Hel Gerijd, 2 vierduimers, 1 smalband, 2 treeinkarreu, aalkar, eegdeu, ploegen, extirpa- teur, enz. De vruchten te velde wezende 15 hectaren r°6ge, tarwe, spelt, schokkeloen en masteluin. ORDER DER VERKOOPING. Dijnsdag 20 Juli, de meubels en om 12 uren de beesten en het gerijd. Woensdag 21 Juli, de vruchten te velde. YENDITIE VAN ALLERBESTE le Fremhodegem en Welle, meerschen van den heer L. en familie Borreman. De Notaris DE SMET, te Erembodegeni, zal op Maendag 5 July 1880, om 3 uren namiddag openbaerlyk verkoopen 1° 20 koopen Hooigras, in de meerschen ge- naemd de 18 Dagwanden, achter de herberg S' Pieter, te Erembodegem. 2° 2 koopen Hooigras, daernevens, van den heer Van der Brempt. 3° 20 koopen Hooigras, aen de Kapelle-ter- Aelst"' "aeSl d<i Straet Va" ErembodeSem naer 4" 2 koopen eerste klas Haver, wassende ne vens den hof van M. De Vriendt. De verkooping zal aenvang nemen achter d«. herberg S' Pieter, aen de 18 Dagwanden, om 3 uren juist namiddag, na de aenkomst van den trein van Aelst naer Erembodegem en vervolgens voortgezet worden in het order hierboven be schreven. De verborging zal geschieden ter herberg ge- naerud in den Yzerenweg, bewoond door Frans Lievens. Gedeeltelyke aflossing en betaling der interesten. Hel Kerkbestuer bericht de dragers van obligatien in deze leening dat de betaling van 't eerste halljaer interesten verschenen den 30 Juni 1880 (3C koepon) zal plaets hebben de maendagen 5 en 12 Juli, zynde de eerste en tweede maendagen der maend Juli, van 9 uren 's morgens tol 's middags, ten bureele van den Schatbewaerderder Kerkfabriek,M.Amand Wauthier, te Aelst, Statiestraet, N° 14, alwaer de belanghebbenden verzocht zyn zich, op ge melde dagen en uren, aen te bieden voorzien van hunne iniereslbriefjes. De obligatien by de laetste loting uitgeko men, zullen insgelyks op gemelde plaets, dagen en uren uitbetaeld worden. De uitgekomen nummers zyn de volgende 22 25 29 en 57. Gedaen te Aelst, den 1 Juli 1880. de voorzitter, de sekretaris, J. Van Gijseghein-De Kegel. J. Ver ley sen. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. Een welgelegen Winkeliershuis, gestaan le Aalst, in de Leopoldslraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich leu voormelde kantoor. OPENBARE VERKOOPING VAN TE tl OORLEL, WAVER. .De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene partij LAND, gelegen te Moorsel, ten gehuchte Waver, groot 46 areu, bekend bij kadaster wijk C deel van nummers 685 en 686, palende ten ooste Frans De Smet, ten zuide Jan-Baptist Hutsebaut, ten weste Petrus-Josephus Caudron en ten noorde do weduwe Nackers. Verdeeld in oost-en westdeel, ieder ter grootte van 23 aren. ZITDAGEN. INSTEL MAANDAG 26 JULI l00ft VERBLIJF 2 AUGUSTI ,880- Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg IN BATAVIA, gehouden door Jufvrouw weduwe De We ver, te Moorsel, Wayer. Om uil de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een te ÜHeldcrt, bij Valst. De Notaris BRECKP0T, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, in het openbaer verkoopen Het Buitengoed, bewoond geweest door wijlen den heer Baron Ferdinand Van der Noot, met behuisd Hofstedeken daarnevens, dienende voor wooning van den hovenier, gestaan en gelegen te Melderl ter plaats genaamd de Bevenhoulen. tusschen de ge meenten van Moorsel en Baardegem, aan de kasseide van Aalst naar Vilvoorden en op eener. afstand langs den steenweg van 2 kilometers der standplaats van den ijzerenweg van Antwerpen naar Douai door Aa.st, te zamen groot in gronde volgens titel 2 hect- aren 20 aren 50 centiaren, gekadastreerd sectie A. N" 23a, 14a, 28, 27, 26a, 20,-12, 11 en 13, met eene oppervlakkige grootte van 2 hectaren 13 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Coore- man en Moens.len zuide aan de kasseide van Moorsel naar Baardegem, ten weste aan sieur Verhaegen en ten noorde aan verscheidene. Deze eigendom is door zijne ligging te midden van opene velden, aan de kasseide en in de nabijheid der standplaats van den ijzerenweg, zeer voordeelig ge- schikt, om er eene aangename en gemakkelijke ver blijfplaats van to maken. In gebruiktreding met de betaling van den koopprijs. Opleg der hoogstammige boomen, fr. 2000,00. ZITDAGEN. INSTEL DIJNSDAG 20 JULI VERBLIJF 10 AUGUSTI 188°' Telkens om 3 uren namiddag ter Eslaminet HFT BRUSSELSHOF, bij den heer De Winter le Aalst aan de Boicrmcrkt, N° 2. Voor vcderc inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris BRECKPOT en voor het goed te bezichtigen ten kasteele van'Mijnheer Baron Jozef Van der Noot te Moorsel. 'n,Jnneer

De Denderbode | 1880 | | pagina 3