Buitengoed, Prijskamp imï den Kaatsbal op d hand Te bekomen- BTJSiaiTY, i=> - 1=0 s I sB '5? 3 -Q O ■g J 1 se "3 2 Hit der hand te koop. een parceel ZAAILAND OVERJARIGE PANDEN. v»n 1G knopen selioone HAVER. GRAAN - WINDMOLEN, Marseille. De Gazelle du Midi verhaelt nog het volgende schandalig feit, dat in den nacht van 14 tot 15 juli heeft plaels gehad. Eenigen tyd na middernacht doorliepen eenige slrael- jongens de Cannebière zy hadden een hunner in pater verkleed, eene koord rond den hals geworpen en sleepten hem nldus voort onder het roepen van In hel water en het huilen der Marseillaise. De politie liet de deugnieten doen, en het was slechts voor de krachtige lusschen- komst van eenige deftige personen, dat zy einde- lyk hun slachtoffer loslieten. Het volgende opschrift te Marseille, op eene kazerne geplaetst, heeft den 14 juli de algemeene opmerkzaemheid gaende gemaekt Vereeniging van het volk en het leger tegen alle reaktie. Was dit zooveel niet getegd als Indien men ons noo- dig heeft, waer wanorde heerscht, zullen wy altyd met 'f canaille samenspannen. Republikaensche Cathecismus De kon- kurrenlie, die door M. Gambelta aen het kris- tendom gedaen wordt, niaekle noodzakelyk dat er een catechismus bestond. M. Paul de Leoni heeft de voornaemste artikels van dit boekske in le Pays publiek gemaekt. V. Wat is Gambetta A. Gambetta is God. V. Heeft Gambelta een zoon A. Gambetta heeft geen zoon hy is éénig in zyne soort. V. Wie heeft de wereld geschapen A. Gambetta heeft de wereld van het oppor- tunisinus geschapen. V. Wat is bet opportunismus A. Dat is de kunst de republikanen in de doe ken te leggen, en hun appelen voor citroenen te verkoopen. V. Wat is Henri Rochefort A. Dal is eene ingeving van Satan. V. Moet men gehoorzamen aen Henri Roche fort A. Nieuw-Culedonië, het eiland Nou en hef schiereiland Duclos. V. Welk zyn de belooningen die u wachten, als gy trouw gehoorzaemt aen het Gambetlismus? A. Algemeene ontvangersplaelsen, tabaksbu- reelen, prefekturen, kruiskens en medaliekens (Met een beetje verandering zou men dien re- publikaenschen catechismus kunnen toepassen op M. Bara in België.) Mevrouw Parès, eene vyf-en-derligjarige dame. zoo schryft men uit Oran in Algerië, lag verleden woensdag rustig le slapen, toen dry onbekenden voor had bed verschenen, en voora leer zy den tyd had om hare wapens ter verde diging te nemen, dry pistoolschoten op de onge lukkige losten. De arme vrouw was in volle borst geraekt en slierl eenige oogenblikken later in de schrikkelyksle pynen. Men denkt dat deze mis daed uit hael bedreven werd. Men schryft uit Dieppe Langs de geheele normandische kust, voornamelyk hier, richtte de storm van 15 dezer belangryke schade aen. 's middags heersehte een drukkende warmte tegen den avond kwamen uit het Zuid-Westen donkere wolken aengedreven en binnen weinige oogenblikken brak het onweer los, die de ge heele zee in beroering bracht en een hagelbui deed ontstaen die akkers en velden vernielde. Steenen zoo groot als duiveneieren sloegen het ooft van de boomen en verbryzelden de ruiten in de woningen. Een aental huiten werden door den wind van het strand geveegd. Eensklaps, als door een tooverslag, werd alles weër stil in de natuer, maer de aengerichte schade bleef be- staen, en zal nog lang door het landvolk en vis- schers met smart worden gevoeld. De goëllet Le Plongeur bevindt zich met eenige duikelaers te Lannion, waer in 1851 een schip verging met zilveren slaven geladen. Het doel is de juiste plaels te zoeken waer zich 't vaerluig bevindt. Volgens men beweert heeft een duikelaer hel gevonden naby de rotsen van Triagos. Men zou zelf reeds eenige duizende kilos van het verloren koslbaer metael hebben boven gebracht. PAUS LEO XIII. De Figaro deelt een schoon artikel meé over een bezoek in 't Valikaen. Opzichtens den Paus. Z. H. Leo XIII, zegt de journalist Eindelyk klinkt eene bel, eene gordyn wordt lerzy gehe ven en ik bevind my voor Leo XIII. De Paus is een schoon grysaerd, recht en vol levenskracht, niet blinkend verstandelyk en doordringend oog, met edele en indrukwekkende houding, en wiens geheelen persoon te gelykertyd weerdigheid en goedheid ademt. Hy is mager als een streng vastend man, en als men een zonnestrael hem ziet omgeven, denkt men geerne dat er geen lichaem in dien witten toog zit, maer enkel eene ziel een van die mannelyke sterke zielen, waer- van Bossuet zegt dal ze meester zyn over een zwak en leer lichaem. De hairen zyn sneeuwwit, zelfs witter dan de kleine kalot van satyn, onder welke zy uit komen. De stem is krachtig en doordringend met een edelen toon en de beweging die ieder woord vergezelt geeft hem, ik weet niet welke macht en grootheid. De samenspraek gaet ge- makkelyk Leo XIII spreekt met de meeste zuiverheid de fransche tael. Kommissaris van Politie. Eene belangryke aenhouding heeft te Neuilly plaels gehad M; Chassagnac, kommissaris van policie is aenge- houden. Deze politieman gaf zich over aen ban - delsoperatiën, en wel in den wynhandel. Hy had eene maetschappy gesticht, ten kapitale van 400,000 franks, waervan hy directeur was. Die gelden zyn verknoeid geworden in gewaegde speculation en valsche bilans werden opgemaekt, om de te-korten te dekken. M.Chassagnac was een beschermeling van Gambelta, aen wien hy als kiesagent groote diensten had bewezen. Neuilly bracht hem, met hel een en ander, 10,000 fr. op doch dat (rak* tement was blykbaar niet voldoende voor hem. De spekulant was getrouwd doch leefde niet met zyne vrouw by hem woonde eene juffer, die hy voorstelde als de onderwyzeres zyner kin deren. (Nadere by zonderheden.) Ziethier een feit, dat, zoo het bevestigd wordt en niets doet voorzien dat zulks zal gebeuren, de zaek van Chassagnac, de kommissaris van Neuilly, dynsdag aengehouden erg moet be zwaren Dezer dagen haelde zekere M. X... uil de Seine het lichaem van eenen persoon, die zich gezelfinoord had. M. X.... zoohaest het lichaem op den oever gebracht was ging zyne verklaring maken by M. Chassagnac. Deze bestatigde het overlyden, on derzocht de zakken van den doode, en haelde er eene portefeuille uit, waerin volgens de verkla ring van M. X.... een gansche bundel bankbil jetten staken. Over deze byzonderheid wordt geen woord gerept in het proces-verbael. M. X...., is reeds woensdag ondervraegd geworden. Men meldt uit Baslia dat eenige invloed- ryke kiezers van Ajaccio besloten hebben, tot kandidaet voor den .dgemeenen raed le nemen, prins Jeróme Napoleon Bonaparte. Te Estagnes heeft een landbouwer, in een aenval van zinneloosheid, zyne moeder dood geschoten, en zich daerna op dezelfde wyze van het leven beroofd. ENGELAND. Een Onweér. Een verschrikkelyk onweër is den 15 in den morgend over het zuiden van Ierland losgeberslen alsook over het ooslelyk ge deelte en het centrum van Engeland. In verschei dene graefschappen, onder ander in Leicesters hire is de teweeggebrachte schade aenzienlyk. In de nabyheid van Kebworlh zyn verscheidene huizen door den bliksem vernield het dorp Sys- ton staet onder water te Leicester zelf is er watersnood. De wolkbreuk was zoo geweldig dat de rytuigen niet vooruit konden en een rytuig van den tramway van de riggels werd geworpen. De yzerenwegen zyn insgelyks erg beschadigd. In de omstreken van Lincoln is het hooi door nat geweekt en bedorven. Te Huntingdon, is de rivier de Ousse over hare dyken gestroomd en gansch hel koersplein stael onder water. Te Nor thampton zyn twee schippers en een peerd ver dronken. Te Tavistock ondergingen dry myn- werkers hetzelfde lot. Te Waterford werden vele runderen dood gebliksemd. Te Cork is het materieel van den telegraef gansch in wanorde gebracht en de bediende, een zekere Walpole, verkeerde een geruimen tyd in volle gevoelloosheid het verkeer per telegraef gansch in wanorde gebracht en de bediende, een zekere Walpole, verkeerde geruimen tyd in volle gevoelloosheid hel verkeer per telegraef tusschen Cork en Mallow is onderbroken. Te Clonakilty werd eene vrouw doodgebliksemd. Ontploffing van Grauwvuer. Herlver- scheurend zyn de byzonderheden, die men uit Newport aen de bladen meldt over de gazont- ploffing in de groote steenkolenmyn Risca. Of schoon men weel dat het aental mannen en jon gens, die zich op het oogenblik van de ramp in de myn bevonden, 119 bedraegt, heeft men tot vrydag avond niet meer dan 14 lyken gevonden. Er zyn ook een zeventigtal peerden omgekomen. De verwarring in de myn teweeggebracht, en de ondragelyke stank, die er heerscht, maekten 't werk der opdelving zeer moeilyk. De versla genheid te Newport is zonder palen 350 a 400 vrouwen zyn van alles beroofd. De meier van Newpoort heeft met dien van Londen een be roep op de liefdadigheid gedaen, en een inschry- ving voor de slachtoffers geopend. ZWITSERLAND. Men seint uit Coire, date 17 juli, dat het dorp Rémus, sedert den vorigen dag aen hel branden was. De brand is in hel midden des dorps be gonnen en heeft zich met eene overgroole snel heid uitgebreid. De ramp schynt zeer aenzienlyk te moeten zyn. RUSLAND. Russische Policie. Te Kursk had een die venbende, die uit zes personen bestond, onlangs het plan beraemd om de woning van een ryken koopman, die dikwyls uil de stad was, geduren de zyn afwezigheid 's nachts met een bezoek te vereeren en lot dat einde de dienstboden uit het huis voor zich trachten te winnen. De afspraek werd gemaekt. dat een bepaelde deur niet op het nachtslot zou worden gedaen, zoodal de dieven zonder gedruisch.binnen konden komen. Verder behoefden de knechten zich niet met de zaek te bemoeien zy zouden toch hun aendeel in den buil bekomen. De bedienden waren echter eerlyke lieden, zy hadden de plannen der dieven slechts gebii- lykl, om beter achter de geheimen le komen en waerschouwden nu hunnen heer. Deze kon onmogelyk in de ktad blyven, doch verwittigde de policie en vier agenten zouden dien nacht in zyne woning doorbrengen, terwyl de dienstbo den bevel kregen zich stipt aen de aispraek met de dieven te houden en verder rustig te blyven. Op den bepaelden tyd was alles gereed. De policieagenten vatten in een kamer dicht by den ingang post en hielden zich doodstil. Uil 'voor zorg had de eigenaer echter het grootste deel zyner kostbaerheden toch in veiligheid gebracht en later had hy geen reden om zich over die voorzichtigheid te beklagen. Werkelyk versche nen de dieven tegen middernacht en maekten zich, zonder den valstrik te vermoeden, die men hun had gespannen, gereed om twee kassen, waerin zy hoopten een aenzienlyken buit te vin den, weg te dragen. In dit oogenblik kwamen echter de policie agenten te voorschyn en overvielen de roovers. Zoo meende men wellicht maer alles bleef doodstil en de dieven konden ongestoord hun werk volbrengen. Den volgenden morgend vond men het huis leeggedragen, de dieven verdwe nen en... de policie-agenten nog bezig met hun ne roes uit le slapen. Zy hadden nog nooit zul- ken rustigen nacht doorgebracht. ITALIË. Slechte Klucht. Dezer dagen heeft te Aosle een verschrikkelyk drama plaets gehad. Een soldaet der laelste lichting was buitenge woon bygeloovig. Zyne kameraden verlustigden zich met den armen jongen alle soort van sprook jes te vertellen, die hem schrik aenjoegeu. Een hunner, die den vorigen nacht aen de gevan genis de wacht had gehouden, vertelde hem dat hy een verschrikkelyk wit dier had gezien dat in het ronde dwaelde en een akelig geschreeuw liet hooren. 's Anderendaegs moest de nieuweling aen de gevangenis de wacht optrekken. Te middernacht bedekte zich de verteller met een wil bedde- laken, sloop traegzaem langs den muer der ge vangenis, een vreemd geluid uitbrengende. De arme schildwacht beefde van schrik eensklaps ligt hy op het dier aen, roept de gebruikelyke dry Werda'sen daer hy geen antwoord bekomt lost hy zyn geweer. Het zoogezegde dier viel zonder een kreet te slaken ten gronde. Een kogel had den fargeur het hert doorboord. Garibaldi en de Jesuïeten. De aenkomst van eenige Jesuïeten op beljeiland Sardiniën heeft Garibaldi een doodelyken angst over het lichaem gejaegd. Ziehier, volgens de Unila Cattolica, kopy van eenen brief, ter dezer gelegenheid, door den held van Aspramonte, aen een zyner vrienden geschreven Caprera 8 Juli 1880. VVeerdsle Baudi, Ziedaer de Jesuïeten op Sardiniën Die wol ven. uit Frankrxk veijaegd, bevinden zich te midden dier goede, onschuldige en herbergza me bevolkingen, zoo vaderlandslievend dat de dwingeland der Seine, nieltegenstaende alle middelen tot verderf, door hem in haer midden geworpen, haer vast geloof in Italië niet heeft kunnen tot wankelen brengen. Welnu dit goe de volk heelt de klokken - bestemd om eens in kleine sou,s onder hen te worden uitgedeeld - hooren luiden, om de aenkomst te begroeten der aenhangers van de inkwisitie, verdedigd door de Jesuietachtigste der goevernementen. Meer zeg ik niet maer dal Italië wete, dat de Jesuïe ten, uit Frankryk verjaegd. in Italië worden op genomen. Altyd uwe Guiseppe GARIBALDI. PERZIE. Téheran, 20 juli. De shach van Perzië schynt, beter dan onze fransche naburen, de vryheid van godsdienst le verslaen, en weet beter dan zy de zelfopoffering en de edele deugden der geestelyke congrega tiën naer weerde te schatten. Hy heeft zuster Carolina, de moeder der zusters van liefde van Teheran, op eigen kosten, naer Parys gezonden om er zooveel mogelyk liefdezusters voor zyn rvk te halen. Holloway's Pillen. Maeg en slechte spysver- teering. De maeg voorziet elk orgaen, van zyn stofTelyk onderhoud. Indien zy van streek is, kwynl 't geheele lichaem, maer hoe sterk soms aengetasl zal hare veerkracht altyd kunnen hersteld werden door deze onweerslaenbare Pillen. Galziekte, slechte spys- verteering, leverkwalen, en alle ongemakken der maeg kunnen gemakkelyk genezen worden door hel gebruik van Holloway's Pillen, Duizenden bevestigen deze verzekering, en geen lyder, die ze ooit beproefd heeft zal er de buitengewoone werking vao ontken nen in elk geval van maegkwalen, van af de gering ste dyspepsia of slechte spysverteering tol aen den verschrikkelyken kanker v3n af de gewoone misse- lykheid tot aen het brekon als gevolg van eene zwe rende maeg, geven deze Pillen onmiddellyk verzach ting, in het algemeen genezing. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medeeynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABIGA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uilslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, maegontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym, de braek- lust, de maeg, opwerpen uitwerping,den buikloop, den hoest, de belemmering aen ademhaling, de uitte ring, al de wanorders veroorzaekt, door borstontste king, keel, ademslem, luchlpypen; blaes, lever, len den, ingewanden, slym voortkomende uit de herse nen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Plus- kow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelsloin, enz., enz., waervan uittreksel. Dyspepsie M. J.-J. Noöl van Tbuillies (Hene- gauweu), van twintig jaren dyspipsic. Dartres i M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (5.1 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darterendooi- hei gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 15,270. Teering.M. Roberts vau eene nieren- verleering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beencn, de armen en de tong. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haron prys in medeeynen. In doozen, l/l kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendiug legen post-maudaet, de doozeD van 36 en 70 franco Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de Kruideniers. Du Barry en C°, (limited) berg van 't Hof, 16, IBrussel. Depots to Aelst, by Vanden Ü6rreweghe en Beydler apothekers,Vandcr Slappen, droguisle, kapelleslraet. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPER1NGHE 23 JULI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. Tarwe fr. 26-00 a 29-00 Mastolüin 00—00 00-00 24-00 26-00 18-00 20-00 22-00 23-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 6-00 7-00 Idem, (witte). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 8-81 9-06 Eijers, de 25. 1—90 2-09 Vlas per 3 kilos. 4-00 5-25 Viggens het koppel 50-00 70-00 N1N0VE, 20 Juli. - per hectoliter. 29—00 a 30—00 24-00 25-50 Haver. 21—00 22—00 Koolzaed, par 88 kil. 00—00 00—00 Lynzaed, par 100 kil. 0'»—00 00—00 Boter, per kil. 1—40 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 7-00 8-00 ST NICOLA ES, 22 Juli. per 106 liters. 25—50 20-50 Boekweit. 22-50 18-ro Geerst. 13-50 Lynzaed. Idem 22—50 21—50 Aerdappelen per 100 kilog 8—50 Vlas, per kilogr. ruw 5-10 Boter. 3-09 Hooi, 100 bussels 49 -00 Eieren, per 26, 2—18 LEUVEN, 23 Juli. fr 29-00 a 30—00 Rogge. 24-50 25—00 Boekweit. 00-00 OM—€0 Brouwershaver. 24—00 00-CO Voederhaver 23-00 00—00 19-00 20—00 Koolzaedolie. 68—25 00-00 Lynzaedolie. 64-50 00—00 Hooi. 0-00 00—00 Strooi 0—00 00—00 Aerdappelen witte. 00-00 00—00 Aerdappelen roode. 00-00 00-00 Boter, don kil. 0-00 00-00 ANTWERPEN, 93 Juli De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,60 a fr. 2,9'». De ponden of halve kilogr. botaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,80; zwaer gewicht fr. 1,70 a 1,75 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,00 k 1,40. De eiers belaelde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26—00 a 26—50 Rogge, 23-00 25-50 Wintergeerst, 23—00 2400 Zomergeerst, 0000 oo00 Haver, 2400 00 - 00 Boekweit, 00—00 Ou00 Boonen, 0000 00 01) Bitlerpeën, 25—50 00—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 8 HUWELYKEN. J. Meert, werkman, met B. De Craecker, landb. OVERLYDENS. B. De Pré, man Motte, z., b., 89 j., St-Jorisslraet* A. DeSmedt, vrouw Van de Putte, 71 j-. Korte- zoutstraet. C. Mortier, z., b., 16 j., Mylbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren. 17. OP DE HOUTMARKT. Zondag 25 Juli, om 10 1/2 uren 's morgens. De party van Al. Cornant tegen degone van S. Kollenet. Om 3 uren namiddag de party van Daelman tegen degone van Matthieu. Om 4 uren de party van Bruyndonkx tegen degone van Walgraef. TE BEKOMEN geweid voor paarden terstond, bij Jh VAERMAN, Denderleeuw sche Tarwe kleine en groote spaen- TV Lu w>n Efcn schoon Huls,zynde win- 'c HUicili met toog en loketten, her berg en hof, hebbende twee beneden en twee boven kamers, twee kelders, put- en regenwater en peer- denstal Te bevragen by P. J. De Smet, in het Mul dershuis, Nieuwstraetpoort, le Aalst. Gemeente Nieuwerkerken, (Groolen Dries,) op 10 minuten afstand der statie van Haaltert. PRIJSKAMP MET DUIVEN UIT OP ZONDAG 25 JULI 1880, voorgedragen door dc Maatschappij d'Eendracht, gevestigd In hel Kasteel van Laken, bij J Van Horreweghe. 25O Fr. vooruit Fr. Ï50. De inleg is bepaald op 2-00 franken per duif. De Sekretaris, De Voorzitter, M. Van den Brulle. Constant De Boeck. De Schatbewaarder, De Ondervoorzitter, J. Vos. L Ortibus. CO I p-i CS3 pT 3 a r o 53 A M -P T0 LAnn een goeden Sehaarmolen mei 1 tj KUUJJ» loebehoorten. Zich te bevragen bij A. De Winter, schrijnwerker, te Aalst, Rosmarijnstraat N° 2, nabij de Groote Kerk. L/vrkrv een onlangs nieuw Breimaehiea ROU|Jj ui el 141® naalden. Zich te bevragen ten bureele dezer. Tp Kpknmpii Bii Frans°,s boelandt, 1C UCKUI1ICI1. Meester-Kasseier, Korte-Nieuwstraat, n* 10, Aalst, nieuwe en oude Kasseisteenen, te leveren per duizend of per meter en ook eerste klasse van Rakail aan 35 fr. den wagon van tien duizend kilos. rp I Bij den beer SM EKENS, Naza- 1£ KOOp* rethstraal, Aalst, eenen goeden Paardekensmolen met 48 paarden, 4 bakken en vervoerwagen aan zeer geringen prijs. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. rr Een PIANO buffet, van occasie, 1 6 KOOp. bij (yjr Goedertier-Wandels, te Lede. rtfnim Au complant le matëriel de fonde- A ne el d'atelier de construction du Coin de Dëchargement. Zwartenhoekavec marchan- dises, accessoires et clientèle. Prix avantageux. S'adresser au Bureau du Journal ou écrire a Gand, Posle Restante, aux init. ii. Gesticht II. Aloysius le Gyseghem. Lalynsche klassen. Schoolgeld fr. <100. Fransche klassen voor de leerlingen boven de eerste communie, schoolgeld fr. 4100. Voor dc leerlingen onder de l,u communie fr. 300. Le commandant de l'Ecole des enfants de troupe recevra, jusqu au lr Aoüt procbain, les soumissions pour la fourniture du charbon de terre nécessaire a la dile école pendant l'hiver 1880-1881. Les personnes disposeés a soumissionner, pourront prendre connaissance des conditions auxquelles la fourniture devra s'effectuer, au bureau du commandant, tous les matins de 10 heures a midi, les dimancbes et jours de fétes exceptés. Een welgelegen Winkeliershuis, gestaan te Aalst, in de Leopoldslraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich ten voormelde kantoor. OPENBARE VERKOOP1NG VAN TE MOORSEL, WAVER. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Eene partij LAND, gelegen le Moorsel, ten gehuchte Waver, groot 46 aren, bekend bij kadaster wijk C, deel van nummers 685 en 686, palende ten ooste Frans De Smet, ten zuide Jan-Baptist Hutsebaut, ten weste Petrus-Josephus Caudron en ten noorde de weduwe Nackers. Verdeeld in oost- en wesldeel, ieder ter grootte van 23 aren. ZITDAGEN. INSTEL MAANDAG 26 JULI VERBLIJF 2 AUGUST1 18H"- Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg IN BATAVIA, gehouden door Jufvrouw weduwe De We ver, le Moorsel, Waver. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1T1E VAN Op Woensdag 4 Augusti 1880, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm- bcrligbeid te Aalst, en in deszelfs lokaal, gestaan in de Leopoldstraat', door bel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd staande panden der maanden April, Mei en Juni 1879, beslaande in gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,loper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau beteliug, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. Studie van den Notaris BREC POT, te Aalst. Derde en laatste ZitdagWoensdag 4 Augusti 1880. Om 3 uren namiddag, ter estaminet aux Arcades bewoond bij den heer Camiel Van den Broeck, te Aalst, aan de statie. Van eene partij LANDte Liedekerke op het Visschersveld, groot 1 hectaar 37 aren 96 centiaren, sectie A N° 223. In gebruik bij Joseph Vernaillen, Petrus Segers, Louis De Braeckeleer en Judocus Engels. Verdeeld in vijf deelen, te samen gebracht op fr. 7400-00. VEND1TIE te NIEUWERKERKEN, rechtover het kastéél van St-Job, op Maandag 9 Augusti 1880, om 3 uren namiddag door het ambt van den No taris BRECKPOf, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eenen in steen gestichten te Aalst'Schaarbekc. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen Eenen in steen gestichten graanwindmolen en Bloemmolen, hebbende twee koppelen engelsche steenen, rasp of kuismolen en buidelmolen, met alle zijne slaande en draaiende werken en met bouwgrond en hof, te samen groot in gron de 12 aren, gestaan en gelegen te Aalst-Scbaar- beke, aan de kasseidebaan of Hellestraat, lei dende van aen steenweg van Nieuwerkerken naar den steenweg van Geeraardsbergen, sectie B, n° 3536 en 353c. ZITDAGEN Instel Zaterdag 31 Juli Verblijf 14 Augusti Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet van d'beer Félicien Goosseus, te Aalst, Zout- straatpoort, aan de kerkbofstraat. Om uil de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING Ie Heldert, bij Aalst. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, in hel openbaer verkoopen Het Buitengoed, bewoond geweest door wijlen den beer Baron Ferdinand Van der Noot, met behuisd Hofstedeken daarnevens, dienende voor wooning van den hovenier, gestaan en gelegen te Meldert, ter plaats genaamd de Bevenhouten, tusschen de ge meenten van Moorsel en Baardegem, aan de kasseide van Aalst naar Vilvoorden en op eener. afstand langs den steenweg van 2 kilometers der standplaats van den ijzerenweg van Antwerpen naar Douai door Aalst, le zamen groot in gronde volgens titel 2 hect aren 20 aren 50 ceniiaren, gekadastreerd sectie A, N" 23a, 14a, 28, 27, 26a, 20,-12, 11 en 13, met eene oppervlakkige grootte van 2 hectaren 13 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de heeren Coore- man en Moens,ten zuide aan de kasseide van Moorsel naar Baardegem, ten weste aan sieur Verbaegeu en ten noorde aan verscheidene. Deze eigendom is door zijne ligging le midden van opone velden, aan de kasseide en in de nabijheid der siandplaats van den ijzerenweg, zeer voordcelig ge schikt, om cr eene aangename en gemakkelijke ver blijfplaats van te maken. lu gebruiklreding met de betaling van den koopprijs. Opleg der hoogstammige boomen, fr. 2000,00. ZITDAGEN INSTEL dijnsdag 20 JULI VERBLIJF 10 AUGUSTI 1ÖÖW- Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet HET BRUSSELSHOF, bij den heer De Winter, te Aalst, aan de Boternierkt, N° 2. Voor vedere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris BRECKPOT, en voor het goed le bezichtigen ten kasteele van Mijnbeer Baron Jozef Yan der Noot le Moorsel.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3