KERMIS 1880. vXr zyia,j «i ,8s° B u i ten goed, Prijskamp mei den kaatsbal op il liand Kiimstrijd mei de Teerlingen. Men vraagt eenen Hovenier Groot Huis te Huren, Te huren Terstond. BEHUISDE HOFSTEDE, Hit der hand te koop. van I G knopen schoone HAVER, GRAAN - WINDMOLEN, ZAAILANDEN en MEERSCIIEN. Of de diefstal vóór of na den moord ge pleegd is weet men nietdoch liet is zeker dat, zooals wy reeds gezegd hebben, de misdadiger vrouw Van Turnhout op verraderlyke wyze moet verrast hebben. Het gerucht dat in omloop is, als zou men den moordenaer zaterdag avond in de statie te Meclielen gezien hebben met bebloede handen, schynt van allen grond ontbloot. Tot nu toe heeft men het spoor van den misdadiger niet ontdekt. Zooals gemeld wordt, is de dader van den rnoord, zaterdag ie Meclielen gepleegd, te Quiévrain (Henegauw) op de fransche grenzeu aengchouden, na zich aldacr aen eene nieuwe misdacd tc hebben plich- tig gemaekl Ziehier in welke omstandigheden Maandag kwam een kerel ie Quiévrain in hel loge ment, gehouden door M Richard, kruidenier en drankslyler. tut logement is gelegen op ongeveer 15o meters afstand van de static, nahy de Groolo Markt. De kerel bleef der. heelen dag in'l dorp. M. Ri chard, by wien hy zyn intrek had genomen, bemerkte spoedig dat hem iets* scheelde hy trachte met hem in gesprek te komen en zag dat zyn gast zeer verle gen en ongerust was. M. Richard, het een of ander misdryf vermoedende, las de dagbladen en zag dal hel signalement van den vennoedelyken dader van den moord te Meclielen, overeenkwam mol dat van zynen kliënt. Ily riep zyne dochter en legde liaer de zaek uilhet meisje ging de gendarmerie verwittigen, en twee gendarmen, de genaemden Colas en Derobcrlmasure, begaven zich onmiddelyk naer hel logement van TVIRichard. Zy vonden er den betichte en vroegen licm zyne papieren de kerel verzocht hun, hem naer zyne kamer te volgen daer draeide hy de lamp uit, viel de gendarmen aen by middel van cencn dolk en bracht hun verscheidene steken toe. Op de noodkre ten der slachtoffers snelden eenige personen toe en hielpen den moordenaer aenhouden. Een klerk der douanen, de genaemde Wallet, heeft zich byzonder in dees geval onderscheiden door zyne koelbloedig heid en zynen moed. Zonder hunne tusschenkomsl z<">u de misdadiger er waersehynlyk in gelukt zyn, de twee gendarmen ter placlse te vermoorden, want beiden waren ongewapend. De twee gendarmen waren erg gekwetstColas werd onmiddelyk bediend en naer men ons meldt, is hy in den nacht overleden. Derobcrlmasure bevindt zich insgelvks in levensgevaer. Aenstonds na zyne aenhouding heelt de kerel be kend, dal hy de moordenaer van vrouw Van Turnhout te Mechelen was. Het parket van Bergen was dynsdag morgend ten 6 uren reeds ter plaelsc. M. Varlez, prokureur des konings te Mechelen, en M. Verdossen, prokureur- generael by het hof van beroep te Brussel, perdepe- che verwittigd, hebben zich ook onmiddellyk naer Quiévrain begeven, om liet onderzoek by te wonen. Het is slechts met de grootste moeite dal men den moordenaer aen de woede der bevolking heeft kun nen ontrukken eene talryke menigte W3S voor het logement van Richard samengeschoold, en loon men den misdadiger wegbracht werd by met uiljouwingen en slagen overladen men trok hem by de haren en zonder de tusschenkomsl der overheid en van eenige burgers, zou hy ter plaetse zelf de straf zyner misda den ondergaeu hebben. Naliet vervullen der noodige foimaliteilen, zal de moordenaer waersehynlyk naer Mechelen gebracht worden. En zeggen dat voor zulke monsters de dood straf met meer bestaet Wy vernemen nog later De byzonderheden welke men ons meédeell over de worsteling lusschen de twee gendarmen en Libert, zyn verschrikkelyk. In slryd met het geen ons vroeger weid gemeld, is tot nu toe geen der gendarmen dood zooals wy echter hooger meldden, is er geen hoop meer op red- ding. De gendarmen, uitgeput door het bloedver lies, hebben het huis van Richard niet kunnen verlaten een hunner, Colas, bevindt zich in de kamer van den moordenaer, waer de worsteling heeft plaets gehad de audere, Derobertmasure, ligt in eene kamer der bededenverdieping. Colas heeft verscheidene dolksteken beko men een dezer heeft de huid van hel voorhoofd in twee gesneden. Het lemmer van den dolk is vervolgens langs den neus afgeschampt en heelt een der neusgaten afgerukt. Een andere steek heeft den hals, achter het linkeroor, doorboord een derde is door de kleêren gedrongen en heeft het schouderblad gekwetst. De verschrikkelykste is echter die, welke Libert hem in den rug, boven de lenden heeft toegebracht die wonde is ongeveer twee centimeters breed, de dolk is tol aen het gevest in 't vleesch gedrongen, van onder naer boven, en heeft de linkerlong getrof fen. Een zwart dik bloed, dal uit de aders komt, stroomt overvloedig uit de wonde en ver vult geheel het bed by elke ademhaling van den gekwetste, hoort men de lucht door liet ver band heen in de long dringen. Derobertmasure die in eene benedenkamer ligt, heeft minder steken bekomen, doch hy is insgelyks erg in de borst getroffen. De twee gendarmen verkeerei. in doodsge- vaor, elk oogenblik vreest men dat zy aen hunne wonden zullen bezwyken. Beiden hebben echter hunne tegenwoordigheid van geest behouden. De vrouw van Colas bevindt zich by haren man en deze tracht liaer te troosten van zynen makker Derobertmasure sprekende, zegde hy Gy liadt moeten zien hoe moedig hy gevoch ten heeft. Men schryft uit Quiévrain dat hel de genaem den Louis Nouvelles, E. Goflin en Richard zyn- die de eersten in de kamer van Libert gedron gen zyn, terwyl deze aen T worstelen was met de gendarmen. Zy hebben den moordenaer vast gegrepen, hem de gendarmen doen loslaten en hem op het bed uitgestrekt gehouden, tol er meerder hulp opdaegde. Toen Libert met de geddarmen in zyne ka mer was gegaen, onder voorwendsel van zyne papieren te toonen, heeft hy de lamp welke een der gendarmen droeg, uitgedoofd, en het is in de duisternis dat hy hen, by middel van zynen dolk, aengerand en en gekwetst heeft. De toestand der gekwetsten is nog allyd zeer gevaerlyk. De trein n. 650, uit Heyst vertrokken, maendag ten 4 ure namiddag, is naby de sta tie van Blankenberghe ontriggeld. Destolfelyke schade is nog al aenzienlyk. Van de zeven waggons werden er vier van de baen gewor pen en gansch verbryzeld; de andere dry wer- ded erg beschadigd. Er waren slechts zeven reizigers in den trein, en door een gelukkig toeval is geen hunner gekwetst. De ontrigge- ling wordt toegeschreven aen het breken ec- ner riggel. Ziehier eenige nadere byzonderheden over de ontploffing welke zaterdag in de steen- bakkery te Lobbes heeft plaets gehad. De ge volgen waren verschrikkelyk. MM. Cador, be- stuerder en Abels, mekanicien,waren bezig den ketel te onderzoeken, toen deze eensklaps in stukken sprong. MM. Cador en Abels wer den op den slag gedood en hunne lyken in duizende brokken verscheurd, die op groote afstanden geworpen werden. Twee werklie den werden erg gekwetsteen hunner, Ro- cliez, zal zyne wonden niet overleven. Men denkt dal de ontploffing veroorzaekt is door hel gebrek aen water in den ketel. De begra fenis der slachtoffers heeft dynsdag plaets ge had. MM. Cador en Abels laten beiden eene weduwe met verscheidene kinderen achter. Te Wiclsbeke, een dorpke langs de Leie, welk maer omtrent 1700 zielen telt, schynt het eene gezonde landstreek te zyn. Sedert nieuw- jaer laetst zyn er reeds 36 kinders gedoopt, terwyl er sedert zeven maenden nog maer acht begravingen plaets hadden, waeronder dry van minderjarigen. Nu, M. de Pastor van NVielsbeke geeft het goed voorbeeld van taeie gezondheid, en draegt moedig en opgeruimd zyne 78 jaren. Sanderus, van in zynen tyd, zei dat hy Wielsbeke in een aengenaem en vermakelyk oord langst de Leie vond. 'i Moet zyn dat het dorpke zyne oude, goede hoedanig heden bewaerd heeft. Spytig is het dat de slechte boerejaren daer, lyk elders, somtyds ook nog duistere wolken in den helderen hemel doen dryven. HOLLAND. Tegenhanger van Dr Tanner Indien de Anierikaen Dr Tanner wil doen zien, hoelang men zonder eten kan blyven, te Greszwardein heelt een jong man geloond, hoe veel eten soms een menschenmaeg zonder ge- vaer kan bevallen. Om te voldoen aen eene wedding heeft die jongeling van 's avonds half negen tot midder nacht de volgende spyzen gebruikt een portie gebradon vleesch met aerdappelen een kotelet- te met doperwten een portie ossenschyf, een varkenskarbonnade met komkommers 1/4 eend met augurken een portie gebraden gans 1/2 gebraden kicken een portie gebraden vleesch met ajuin, een biefsleek met eieren, een gebra den kalfslever, een portie hersenen en nieren, nog een paer porties vleesch, een gebakken gan zenlever, en een kieken met raepkoolen. Hy dronk er 1 1/2 liter bier, 2 1/2 flesschen ouden wyn en verscheidene flesschen water by. Toen hy dien maeltyd, tot groote verbazing der talryke toeschouwers, geëindigd had, vroeg hy nog een paunekoek en al dien nog niet groo- len smaek op. Dat stevige mael moet hem goed bekomen zyn doch niellegenstaende dal, zouden wy ie dereen aenraden, evenmin zyn voorbeeld te vol gen als dat van dr. Tanner. FRANKRYK. Volgens de uilslagen der kiezingen in Frank- ryk die tot nu toe gekend zyn, hebben de alge meen? raden van 67 departementen van de 90 eene republikaensche meerderheid. Op de zegekreten, door de opportunisten en radikalen aengeheven over den uilslag der kie- zing, antwoordt de Patrie, dal de kiezing van I augusli niets bewysl dan dat de ollicieele kandi- datuer over gansch het grondgebied van Fran- op de meest onbeschaemde wyze is heringericht. De meerderheid, zegt het blad, is enkel beko men door eene verschrikkelyke drukking, en reeds voor 1 augusli is de haudelwyze onophou- deud aengeklaegd. Geen enkel departement is er, of de prelëkt is in het slrydperk afgedaeld. Alle hulpmiddelen, toelagen voor de kerken en scholen, passeerden de handen van den afgeveer- digde of van den kandidaet. Hoe zou men niet overwinnen met zulke handelwyze Doch onder die voorwaerden kan de zegeprael slechts van korten duer zyn, hoe gelukkig zy de opportunis ten dan ook voor het oogenblik inaekt. De kiezing van 1 augusli is dus enkel een zweepslag die het fransch gouvernement nog meer aendryft op de helling naer het radikalismus en de maetschappelyke ontbinding. De prysuifdeelingen die thans in Frankryk plaets hebben in al de onderwysgestichten, heb ben hel middel aen hel licht gebracht dat de vervolgde kongregatien van zin zyn aen te wen den, om hun werk te kunnen voortzetten. De sehool St. Ignacein 1874 te Pary in de rue de Madrid geslicht, en die ten gevolge der dekre ten van 29 meert moest gesloten worden, zal door de Maetschappy der Huisvaders, welke eigenares is van hel gebouw, veranderd worden in een onderwysgeslichl van tweeden rang. Dal gesticht zal ingericht worden op dezelfde grond slagen van vroeger en is bestemd om er pensi- onnairen en externen in te ontvangen. Hel ge slicht zal den titel nemen van External de la rue de Madrid. Hel byzonder initiatief zal aldus de groote maetschappelyke ramp vervangen. Men denkt dat dit voorbeeld over gansch Frankryk zal gevolgd woiden In hel departement Mans heeft de bisschop, die de prysuildeeling in het Jesuielen-Kollegie voorzat, aengekomligd dal het kollegie op eersten October zal heropend worden, onder het besluer der priesters van het diocees. De republikaensche dagbladen spuwen vlam en vuer legen dien maelregel, door de on- derwyzende kloosterlingen genomen. Doch, zegt de Patrie van Parys, wy zullen aen die vryheids- vrienden zeggen Er is noch wet, nocli dekreet die de vryheid van onderwys tolael afschaffen. Het goevernement en het besluer doen alles wat zy kunnen om met behulp van laekbare midde len lot dien uitslag te komen, doch er zyn zeke re hinderpalen waer ze nog niet over kunnen. Den een of anderen dag zullen zy deze wel te bo ven komen of verbryzelen, daervan zyn wy zoo overtuigd, als wy zeker zyn van naer de revolu tie te gaen maer, lot dan toe moeten zy tevre den zyn met hetgeen zy hebben. Tegenwoordig wordt le Parys ook een bieènmarkt gehouden, waer koninginnen per stuk verkocht en somtyds met tien en meer frank worden betaeld. De liooge pryzen echter kun nen den bieénhouder niet afschrikken deze le koopen, daer hy wel weet dat eene enkele ko ningin spoedig eene geheele bieënkolonie om zich schaert. Men seint uil Bordeaux, dat de eerw. pa- Iers Jesuielen eene klacht hebben ingediend, by den onderzoeksrechter, legen den preiekt en den kommissaris van policie dezer stad, met het doel die beide funktionarissen te doen vervolgen voor schending der persoonlyke vryheid. De 139 geamnestieerden met de stoomboot Tage naer hun vaderland terug gebracht, zyn donderdag nacht te Parys aengekomen. Een vier honderdtal personen,"waeronder de bloed verwanten van de aenkomendenwachtten hen aen de statie af. Onder deze bevonden zich Jules Vallés, Lucipia en l.epelletier. Ten 4 uren kwam Rocheforl met zynen zoon en eene dame. Hy ging de statie binnen juist wanneer de trein aenkwam. Uochelorl drukte de hand aen M. Pain, die de geamnestieerden naer Brest was gaen alhalen. Alles is rustig afgeloopen. DLITSCHLANR. Duilschland klaegt zeer over de belastingen van allen aerd, die op dat land drukken inder- daed, zy zyn zeer zwaer. en noglhans is er erns tig kwestie ze nog le verzwaren. In grondbegin is zulks reeds besloten in de laetste konferencie. die te Coburg door de financie-ministers der verschillende duitscbe Staten gehouden is. Vol gens de laetste geruchlen zouden de ministers hel eens zyn, eeno belasting te stellen op alle beursopcratiën en de rechten te verhoogen op het bier en de sterke dranken. Over de kwestie van hal tabaksmonopolium zou voor het oogen blik niet gesproken worden, doch het goeverne ment heeft van dat ontwerp nog niet afgezien. SPANJE. Feest van den II. Ignatius. Nog nooit van 's menschen geheugen werd hel feest van den stichter der Jesuietenorde met zooveel plechtigheid gevierd als dit jaer.NVy lezen hieromtrent in eene korrespondencie uit Loyola, aen den Figaro van Parys gezonden Nooit hel» ik treffender, grootscher en godsdiensliger belonging hygewoond, dan de processie, welke zich jaerlyksch van de kathe draal van Aspeilia naer hel klooster van Loyola begeeft. De toeloop was dit jaer byzonder (alryk. Eene ontelbare volksmassa vergezelde hel zilveren standbeeld van den grooten heilige. De byzondersle hedevaerlplaels is hetgeen er overblyll van hel kasteel, waer de heilige vroe ger woonde. Er dient hier echter gezegd te wor den, dat er van het oude kasteel niets overblyft dan een oude toren waervan, alle plaetsen in kudellen veranderd zyn. Doch het eenige waer- Ivk ziensweerdige vertrek is dq kamer, vroeger door den H. Ignatius bewoond. Zy is gelegen op de tweede verdieping. Een kant van den muur er van werd omgeworpen en vervangen door een koperen tralie. Een in zwart fluweel ge kleed liguer verbeeldt den heilige, liggend op een praelbed, even als toen hy er gewond werd gebracht na den slag van Pampelune. Deze fi- guer bevindt zich op het groot altuer lusschen de zinnebeelden der Hoop en van het Geloof. ITALIË. Wy lezen in de Patrie van Parys Leo XIII is sedert twee of dry dagen onpasselyk hy heeft zich verplicht gevonden zyne byzondere verhoo- ren te onderbreken. Men schryft de oorzaek de zer onpasseJykheid toe aen het overvloedig wer ken van den Paus aen de encykliek, die binnen weinige dagen inoet worden in 'l licht gegeven. Hollowav's Pillen. Maeg en slechte spysver- loering. De maeg voorziet elk orgaen, van zyn stoffelyk onderhoud. Indien zy van streek is, kvvynl 'i geheele liohaem, maer hoe sterk soms aengelast zal hare veerkracht allyd kunnen hersteld werden door deze onweerstaeebare Pillen Galziekte, slechte spys- verteermg, leverkwalen, en alle ongemakken der maeg kunnen gcmakkelyk genezen worden door het gebruik van Holloway's Pillen, Duizenden bevestigen deze verzekering, en geen lyder, die ze ooit beproefd heeft zal er de builengewoone werking van ontken nen In elk geval van maegkvvalen, van af de gering ste dyspepsia of slechte spysverteering tol aen den verschrikkelyken kanker van af de gewoonc misse- lykbeid tol aen het braken als gevolg van eene zwe rende maeg, geven deze Pillen onmiddellyk verzach ting, in het algemeen genezing. POPERINGHE 6 AUGUSTI. Hoppe 1879. Stad. Fr 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. fr 29-00 31-00 Maateluin 25-06 28-00 Rogge. 19-00 •21-00 Geerst. 18-00 19-00 Haver. 20-00 22-00 Aerdap. (roodo de 100 kil. 6-00 6-75 Idem, (witte). o—oo 0—00 Botei, de 3 kilogram 7-81 9-27 Eijers, de 25. 2-00 2-18 Vlas per 3 kilos. 4- Oil 5-25 Viggens hel koppel 50- 00 60- 00 ANTWERPEN, 6 Augl De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,60 a fr. 2,75. Do ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 12,0 a 1,80 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,«0. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,00 1,15. De eiers betaelde men per 25 sluks fr. 1,95 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in liel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 26—00 a 00—00 Rogge, 23- 50 24-50 Wintergecrst, 23-00 00—00 Zomergeerst, 00—06 60—00 Haver, 24—00 00 - 00 Boekweit, 00—00 Ou—00 Boonen, 00—00 00 00 Bitlerpeën, 25—00 Oü—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 g Vrouwel. 4 HUWELYKEN. A. Waulers, Iwyndcrsg. met C Luycx kanlw. E Eemans, barbier, met V. Cardon, dagl. J. De Smet, bed. met M. Baillius, z b. OVERLYDENS. C. Podevyn, twyndersg 60 j., Mylbeke. P. Du- mortier, wed* De Latlre, z. b. 76 j., Leopoldstraet. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 31 Juli tol den 6 Augusti 1880. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk a 2 HUWELIJKEN. L. J. Jacobs, 21 j werktuigkundige, met M. Pb. Vermeulen, 2-2 j., handschoenmaeksler. OVERLIJDENS. P. F. Van üpdcobosch, 65 jeigen Groote Markt. Twee kinderen onder de 7 jaren. OP DE HOUTMARKT. Zondag 8 Augusti, om 10 1/2 uren 's morgens: de party van Gits tegen degone van Robrecht (Aalst.) Om 3 uren namiddagde party van Spie- geleer (Lede) tegen degone van Jud. Kiekens (Aalst). Vergaderen by Edm. Van Assche, Hout markt. STAD AALST. Ingericht tor estamincl Sl. Ivo, bij den heer Fr. Van Rillas, Keizerlijke Plaats. Do prijzen beslaan in een schoon Schouwstclsel, Pendul en Kandelabers in verguld metaal. Sluiting van den Kampstrijd op Zondag 8 Augusti 188u. De ingeschrevene liefhebbers worden verzocht hunne seriën zeiven le komen werpen. Den prijskamp zal aanvang nemen van 4 uren na middag. op het kasteel T'Gendhof, te Baesrode. Tl? II I'D TM EEN GERIEFLIJK IIUIS, IIJJ lllnLiV. gestaan te Aalst, in de Klapslraat, thans dienende tot HUIDE- VETTERIJ, bewoond bij den heer Schotte- De Castekeii. Zich le bevragen bij den bewooner, heer Schotte, of bij den eigenaar, Brusselschestraat (Pontstraat) N° 35, le Aalst. TE BEKOMEN geweid voor paarden terstond, bij Ju VAERMAN, Denderleeuw Tn Een P'ANO buffet, van occasie, t; KUO|). |jjj [\jr Goedeiiier-Wandels, te rFnPli Au comPlanl 'c materiel de fonde- rie et d'atelicr de construction du Coin de Déchargement. (Zwartenhock) avee marchan- dises, accessoires el clientèle. Prix avantageux. S'adresser au Bureau du Journal ou écrire a Gand, Poste Restante, aux init. ii. GEMEENTE HAELTERT. Programma der Feesten. Zaterdag 21 Augusti. Om 8 uren 's avonds zullen de feesten door het klokkengespel en door het geschut des kanons aange kondigd worden. Om 8 1/2 ure 's avonds muzikale wandeling rond het dorp, met fakkellicht en bengaalsch vuur door de fanfarer.maalschnppij De Jonge Kunstminnaars. Zondag 22 Augusti. Om 4 uren namiddag. Verbroederingsfeest van ver scheidene muziekmaatschappijen op de Dorpplaals. Om 7 uren 's avonds opstijging van den Fuchibol GLORIEUX, op de Hoogstraat. Maendag 23 Augusti. Wandeling naar het gchueht den Eeckent. Om 4 uien namiddag, vermakelijke t'olksspcleii voor schoone Geldprijzen Dijnsdag 24 Augusti. Om 3 uren namiddag, luisterrijke Prijsdeeling in de school van den II. Gaugerieus. Om 5 uren namiddag, jaarlijkscbc Vogelsehieling met de Bol in 'l droog, ter herberg van Desiderius Van den Steen, Hoogstraat, opgeluisterd door de voornoemde Fanfarcnmaatschappij. Donderdag 26 Augusti. Om 4 uren namiddag uitstap der Jonge Kunsl- minnaers naar 't gehucht den Brul. Om 5 uren vcrmakelijko Volksspelen over den Waalpul, voor Geldprijzen, gevolgd door eene kluch tige Pantomime. Om 6 uren Mastklimming na3r schoone Prijzen, Ier herberg van de W* Karei Van den Stock. Zondag 29 Augusti. Luisterrijke Ringsleking le Paard. De ringsleking zal aanvang nemen om 3 uren na middag en plaats hebben op de Dorpplaals in rechte lijn en behoorlijken galop. VOORUIT 150 FRANKEN. (Onverschillig hel getal medekampende Ruiters.) Verdeeld in de volgende prijzen |Suii pfljs go franks jen pn-jS franken 3en prijs 20 franken 4'" prijs 15 franken 5,n prijs 10 franken. De inleg is bepaald op 1 frank 50 cent. per Ruiter. Eene premie van 15 franken zal geschonken wor den aan liet grootste getal ruiters eener zelfde ge meente lei' minste 10 in getal en eene van 10 fran ken aan de vcrslafgclcgene ten minste 5 in getal. Een getuigschrift hunner plaatselijke Overheid zal vcr- eischt worden. De Ringsleking zal door de muzickmaalschappij De Jonge Kunstminnaars, opgeluisterd worden. Namens de uitvoerende kommissie De Sekrelaris, De Ondervoorzitter, De Voorzitter, Ed. Scheerlinck. Fr De Cracvc, E: De Sadcleer. Gezien en goedgekeurd door het College van Bur gemeester cn Schepenen tc Haallerl, in zitting van 28 Juli 1880. Hel Schepencollege, OP REVEL A. R0ELANT, De Sekrelaris, Pil. VAN LONDERSELE, FR. REYNAERT. C. VAN LANDUYT. gelogen te Aalst, aan den Dender, dienstig voor alle bedrijven en nijverheden, met grooten uilge- slreklen koer, omringd van werkhuizen cn remisien met twee woonhuizen poort en deur Verdere inlich tingen zyn te bekomen iu ons bureel Een schoon en groot HUIS, met koetspoort, deur, stallingen en twee hoeven, dienende vooralle bedrij ven, geslaan le Lede, in den Dreef, nu bewoond door den eigenaar den heer Jozef Saey. Vogelschieting met de BOLLE, gegeven door de maatschappij den Stalen Arm, in haar lokaal, a l'aigle D'or, bij den heer D. De Roeck, Zwarten Hoek. Op Zondag 22 Augusli 1880. ooruil 15 Franks. De Sekrelaris, De KoningDe Voorzitter, J. VanCaelenberg. J. DeVidts. J Hoeueke, OPENBARE VERKOOPING van eene schoone 7 E II OF STA DE. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal niet ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver- koopen Eene schoone en welgelegene behuisde en bebouwde Hofstede, te Holstade, tegen het dorp, aan den steenweg van Aalst op Dender- monde, zijnde thans eene herherg genaamd De Afspanning groot in gronde 20 aren 89 centiaren, sectie A, n° 1160, 1161, 1105 en 1106. ZITDAGEN Telkens om 3 uren namiddag, Ier le verkoo- pen herberg De Afspanning, bewoond by Vic tor llerlsens, le Holstade, legen hel dorp. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe» Een welgelegen \Yinkeliersbuis, gestaan le Aalst, in de Leopoldslraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich ten voormelde kantoor. VENDITIE te NIEUWERKERKEN, rechtover het kasteel van St-Job, op Maandag 9 Augusli 1880, ora 5 uren namiddag door het ambt van den No taris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eenen in steen gestichten te Aalst-Schaaroeke. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver- koopen Eenen in steen gestichten graanwindmolen en Bloemmolen, hebbende twee koppelen engelsche sleenen, rasp of kuismolen en buidelmolen, met alle zijne slaanje en draaiende werken en met bouwgrond en hol, te samen groot in gron de 12 aren, geslaan en gelegen te Aalst-Scnaar- beke, aan de kasseidebaan of Hellestraat, lei dende van den sleenweg van Nieuwerkerken naar den steenweg van Geeraardsbergen, sectie B, n° 3536 en 353c. ZITDAGEN Instel Zaterdag 31 Juli Verblijf 1880 14 Augusti Telkens om 5 uren namiddag ter Estaminet van d'lieer Félicien Goossens, te Aalst, Zout- slraatpoort, aan de kerkhofstraat. Om uil de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van een Ie Sleldcrl, bij Aalst. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, met winst van palmslag en gelagen, in hel openbaer verkoopen Het Buitengoed, bewoond geweest door wijlen den heer Baron Ferdinand Van der Noot, met behuisd Hofstedeken daarnevens, dienende voor wooning van den hovenier, gestaan en gelegen te Meldert, ter plaats genaamd de Bevcnhoulen. lusschen de ge meenten van Moorsel en Baardegem, aan de kasseide van Aalst naar Vilvoorden en op eener. afstand langs den steenweg van 2 kilometers der standplaats van den ijzerenweg van Antwerpen naar Douai door Aalst, te zamen groot in gror.de volgens titel 2 hect aren *20 aren 50 centiaren, gekadastreerd sectie A, N,s 23a, 14a, 28, 27, 26a, 20,-12, 11 en 13, met eene oppervlakkige grootte van 2 hectaren 13 aren 50 centiaren, palende ten oosto aan de heerep Coore- man en Moens,len zuide aan de kasseide van Moorsel naar Baardegem, ten weste aan sieur Verhaegon én ten noorde aan verscheidene. Deze eigendom is door zijne ligging te midden van openc velden, aan de kasseide en in de nabijheid der standplaats van den ijzerenweg, zeer voordeelig ge schikt, om er eene aangename en gemakkelijke ver blijfplaats van te maken. In gebruiktreding met de betaling van den koopprijs. Opleg der hoogslammige boomen, fr. 2000,00. Ingesteld fr. 14,000,00 ZITDAGEN INSTEL DIJNSDAG 20 JULI VERBLIJF 10 AUGUSTI Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet UET BRUSSELSHOF, bij den heer Do Winter, te Aalü. aan de Botermerkl, N° 2. Voor vedere inlichtingen begeve men zich ter studie van genoemden Notaris BRECKPOT, en voor het goed te bezichtigen ten kasteele van Mijnheer Baron Jozef Van der Noot te Moorsel. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te llerdersem, Mespelaere cn Denderbelle. De Notarissen Ycrbrugghen, te Aalst» en Mlchicl*, ie Berlaere, zullen ten aanzoeke van wie hel behoort, openbaarlijk verkoopen llerdersem Eerste koop. - Eenen blok ZAAILAND, en WEIDE gelegen le llerdersem, wijk Engelsveld sektie A. N° 734. 735, 736 en 737, groot 2 hectaren 93 aren 50 centiaren, palende oost Mijnheer Leon Van Grootven, zuid den heer Judocus De Cock, te Aalst en jufvrouw Slaes, le Lebbeke, west den tragel aao den Dender en noord Mijnheer den graaf de Clercque-Wissocq. Gebruikt door Van Cleempulte en de erven Van Keer. Mespelaere. Tweede koop. Eenen blok ZAAILAND, gelegen te Mespelaere, op Hoogcdonck of Kareelhovc, oenige sectie n° 473, 474, 475 en 475bis, groot 2 hectaren 35 aren 60 centiaren, palende oost den ouden Den der, zuid Mevrouw Lccandèle, west Mijnheer den graaf de Kcrckhove de Denterghem, noord denzelven en de Brempstraal. Gebruikt door Jozef De Beule cn Rornard Rob- brecht. Onder voorbehoudenis van accumulatie zullen deze goederen opgeroepen worden tc weten. De eerste koop iu 9 deelen. De tweede koop in 6 deelen. Dit alles zoo bij nevengevoegde plans aangeduid en boven den boomprijs daarbij bepaald. Denderbelle. Derde koop. Eene partij ZAAILAND gelegen te Denderbelle, in de Waalbosschen sectie It, n° 24a, groot 48 aren, palende oost de heeren Duerinck- Moens te Dendermonde en Schaer-Lcmaire, te Door nik, zuid den heer August Van den Bossche, west de straat, noord de enen Charles-Frans Van Vossel en Seralien Van Vossel. Gebruikt door Vincent De Smet en Frederie Van Praet. Boomprijs fr. 400,00 Vierde koop. Eene partij HOOILAND, gelegen te Denderbelle, genaamd Houtmeersch sectie A, n* 523, groot 42 aren 20 centiaren, palende oost jufvrouw Barbara-Paulina De Voegel, de erven Louis Coppens, den heer Beeckman-Roggeman, de erven Pieter-Jan Elskens en August Lenssens, lo Denderbelle, zuid de erven Louis Coppens voornoemd, west de Beek, noord den heer Victor-Amand Van Biesen. Gebruikt zonder voorwaarde door den heer Van Roy. ZITDAGEN Instel Donderdag 19 Augusti ,QQn Verblijf 2 September Telkens om een ure namiddag, ter herberg van de kinderen Cool, aan het Sas, tc llerdersem, genaamd het sas van Wieze. Voor verdere inlichtingen vervoego men zich ter studiën van voornoemde Notarissen.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3