oryzen. Men vraegl. Coke of Gaskolen. Verandering van woonst. Een Fabriek van Zeep en Poeder Prijskamp met den Kaatsbal oji illiand lüslitulion de J. Verleyseu, Ministère de la Guerre. een HUIS en LANDEN. Van Rechtswege. ran een perceel Meersch, GOEDEBEU Lit der hand te koop. HUIS EN ERVE, van Huizen, eenen Lusthof, ik verzocht onmiddelvk den veldwachter opening der school bekend te maken; hy stem de hierin toe maer deed het niet, omdat het hem verboden is geweest door den Bu meester. l)e veldwachter is my dit zelf komen verklaren. Ik heb onmiddelyk bemerkt dat de kruisbeelden uit de school weggenomen waren, ik heb dezelve onmiddelyk terug gevorderd, en deze gaf my voor antwoord dat die kruisbeel den den persoonlyken eigendom waren van den ontslaggevenden onderwyzer. Hy gal my nogtlians geene almakende antwoord om rede de gemeenleraed daerover te beraedslagen had de beslissing van den Raed was weige rend ik heb alsdan gezeid dat ik verstond dat er een Christus in de school zou zyn, dat ik liever myn ontslag zou gegeven hebben als te dienen in eene school zonder Cod. Van lioo- gerhand is er alsdan bevel gekomen een kruis beeld te plaetsen, 't geen gebeurd is. Voorz. Wat weet gy verder, M. De Boeck Get. Ik heb de gelegenheid gehad door meer dan een feit my te overtuigen van den graed van welwillendheid van 't Gemeenlebe- stuer ten opzichte myner school. De water pomp was opengevrozen en men heeft my dry maenden lang zonder water gelaten, ik moest er omzenden by de geburen de bel was ge broken, ik kon gcene andere bekomen en wan neer ik eindelyk eene andere verkreeg, wierd zy, twee dagen nadien, ook gebroken 't geen my niet weinig verwonderde. Wanneer ik klaegde, zei de Burgemeester, bel nu met de stukken man Daerenboven'lieelt 31. de Bur gemeester my nog beschuldigd van dit alles de ooi'zaek te zyn aen den lieer arrondisse- meuts-kommissaris, waervan ik kennis gehad heb. Getuige verklaert ook geene bezondere feiten van dwang te moeten doen kennen. Deze laetste verklaring wordt niet opgeschre ven. Gcene voorlezing wordt gegeven. Getuige. De Temmerman August, o/ficieele onderwyzer le Bambrugge. Voorz. 31. De Temmerman, zeg ons in korte woorden, wat gy weet over den school- twist in uwe gemeente Gd. Ik ben, sedert 25 jaren, onderwyzer van Bambrugge, als de nieuwe wet opkwam wierden er hevige sermoonen gepredikt, de absolutie geweigerd aen onderwyzer, ouders die hunne kinderen naer de gem.-school zou den zenden en alle voorstaenders van 't offi cieel onderwys. Voor wat 't armbestuer aen- gaet, ik ken een man die my, in October 1879, zyne twee kinderen onttrok, zulks alleenlyk deed, omdat hy anders van eenen trok van 40 franks 's jaers zou beroofd zyn. Deze man met naem Dominicus Janssens verklaerde my dit in de tegenwoordigheid van den kantonalen schoolopzichter. Voorz. Weet gy nog iels Gel. Op date 6 October 1879, zyn er vyf myner leerlingen, Jan-Bapt. en Louis De CokerGustaef en Marie Lemmens en Charles- Louis Van Kysselberg door den Pastor op zyuen hof gejaegd en aldaer opgesloten gedu rende den lyd misschien van eene halve uer dit was loutere plagery voor de gem.-school van die leerlingen zyn er twee achtergebleven, Voorz. Ga voort... Get. Op 17 November 1879. wierd de cath.-school plechtig ingehuldigd, 't gemeen tehuis wierd bevlagd, en de Burgemeester was aen 't hoofd van den stoet, men heeft my ver teld dat hy alsdan drager was van zynen sluier, maer ik heb het niet gezien daer dit gedurende de schooluren gebeurde. De Burge meester is eigenaer van de cath.-school. In 't jaer 1879 was er een groote meeting te Bam brugge op den koer van 't gemeentehuis was 't volk vereenigd de heer Mussely, lid der Bestendige Deputatie heelt aldaer eene hevige redevoeringtegen de nieuwe wet uilgesproken. De verklaring wordt zonder voorlezing ge- teekend. De zitting wordt om 6 uren geheven. De Voorzitter zegt tot de vyf overblyvende getuige dat zy zich zonder nieuwe uitnoodiging moe ten aenbieden op Donderdag 50 October aen- staende. Wy vernemen dat de Gemeenleraed van Scliendelbeke, den heer minister van openbare werken een verzoekschrift komt toe te sturen, in 't welk de Raed de aeridacht van dezen hoo- gen Ambtcnaer inroept, op 't feil dal den dienst der statie aldaer verricht wordt, in een wacht huisje. Wy bidden onze heeren Volksvertegenwoor digers en Senateurs de vraeg des gemeente raeds van Scliendelbeke uit alle hunne krachten te ondersteunen. De Staet is, sedert lang, eigenaer van den grond, noodig voor 't opbou wen eener statie, en wy begrypen niet waerom het tot heden toe is uitgesteld geweest de statie aldaer op te bouwen, welke er nogthans, zoo in 't belang der veiligheid en van 't verkeer der reizigers, als in 't belang van handel en nyverheid dringend noodzakelyk is. STERFGEVAL. Het bisdom heeft een zeer groot verlies ge- daen. De Eerw. Heer Victor De Clippele, over ste van het collegie van Geeraerdsbergen, is den 20 September na eene kwynendo ziekte in den lieer ontslapen, tot den laelsten oogen- blik zyne ziel met volle kennis aen God over gevende. Na twee jaren in het seminarie van Gent overgebracht te hebben, werd hy naer Rome gezonden hy werd er Doctor in de godgeleerdheid uilgeroepen en door kardinael Patrizi priester gewyd. In September 1876 werd hy professor van rhetorica benoemd in het collegie van Oudenaerde, en overjaer Over ste van hel collegie van Geeraerdsbergen. D5ar gaf hy zich geheel ten beste voor zyne leerlin gen doch zyne krachten voldeden niet aen zynen iever. Door eene bloedspuwing aenge- daen, ging hy rust zoeken by zynen broeder, den E. H. Pastoor van Meldert, en daer stierf hy allengskens, vooraleer-hy zyn 29,: jaer vol trok. PR1ESTERLYKE BENOEMINGEN. Z. D. II. de Bisschop heeft de volgende be noemingen gedaeu De Eerw. Heer Segcrs, lie. in letterkunde en professor van poësis te Eekloo, tot Overste van het collegie van Geeraerdsbergen de Eerw. Heer Vossaert, professor te Oudenaerde, bestierder van het gesticht van 0. L. V. te Zot- tegem. Zyn benoemd in de eollegies Te S. Nicolaes de Eerw. Heer Van Kerkvoorde te Eekloo 31. Alp. Bogaert en M. Schneiders te Oudenaade M. Van derStée; te Dendermonde M. Cnoc- kaertte Lokeren M. Mistiaen in de Normale School 31. Joos, prol. te Ronse en 31. Bottel door te Ronse M. Boone. De Eerw. Heer Maillet, onderpastoor te Herzele, is pastoor benoemd van Liefferinge, en de Eerw. Heer Van Hollewynkel, proost der kapel van Drongen. De zittingen der enkwest-kommissie zullen nog meer dan één dag duren. 55 getuigen, zoo gedagvaerden als vrywilligen, zyn naer de zitting van aenstaenden Donderdag verzonden. Nu 't is onmogelyk dit getal getuigen in eenen dag le onderhooren. Verder, naer men ons verzekert blyven er nog een groot getal getui gen van BaerdegemMoorsel, Meldert, Erpe Meire, Nieuwerkerken, llerdersem, Gysegem en onzer slad le dagvaerden, zoodanig dat het Tribunael der inkwisitie hier nog weken lang zal zetelen. Ziethier de namen der vrywillige getuigen in de zaek van Wichelen, welke niet aenhoord zyn geworden, maer die volgens de verklaring van den heer Voorzitter, later zullen mogen spreken 1° Serlippens Hilarius, uit zyn huis gezet. 2° Goeman Frans, land ontnomen. 5° Henderikx Hyp. id. 4° Galle Leo, id. 5° Van Hecke, id. 6" Janssens Delphina, bedreigd haer huis, dat op cynsgrond staet, boven haer hoofd te zien afbreken. 7° De ftleester, uit zyn pachthof te Ledegezet. En dit alles gepleegd door de agenten van eenen ryken geus, om de eenige reden dat die lieden hunne kinderen naer de catholieke school hebben gezonden. Woensdag na de zitting der enk westkom missie zaten twee getuigen neven elkander op eene bank, staende op 't plankier eener esta- minel ter groote mei kt alhier. De baes des huizes welke zich aldaer ook had nedergezet om wat lucht te scheppen, hoorde 't volgende gesprek af tussehen deze twee persoonen. lc Getuige. Maer ik moet bekennen dat ge uwe verklaring wel hebt afgegeven. 2C Getuige. Dat kon niet missen, jonge, men had my gisteren avond myne les wel geleerd(Historiek.) kiezerslysten. De persoonen tot de CATHOLIEKE BEWARENDE DENXWYZE toe- behoorende, welke dezer dagen, by aenbevolen brief, een reklaem tegen hunne inschryving op de kiezerslys ten hebben ontvangen, worden ver zocht, dit stuk te behandigen aen een lid van 't middenkomiteit of ten Bureele van den DENDER- BODE. Catholieke Schoolpenning. Verga dering der leden op Maendag 27 September, om 8 i/2 ure stip, ter Estaminet St-Lucas, by de Kinderen Van Mahleren, Klapstraet. -- Veeziekte. 3Ien schryft uit GentDe muilplaeg is verschenen in de gemeente Bevere em.heerschter in een groot getal stallen. Eenige nieuwe gevallen zyn te Audenaerde bestatigd. Te Melden is de ziekte teenemael verdwenen. Niettegenstaende herhaelde vermaningen, zyn er nog veehouders die verzuimen zich naer de wet te gedragen, hunne verklaring aen de gemeente-overheid te doen, en de zieke of verdachte dieren op stal te houden. Die land bouwers verliezen uil het oog dat zy, zoo han delende, zich blootstellen aen vervolging voor de rechtbanken. Dry jaren geleden werd een landbouwer van Ruien tol zes weken gevan genis en eene geldboete, en vyf landbouwers van Melden tot aenzienlyke geldboeten veroor deeld, omdat zy verzuimd hadden aen het gomeenlebestuer te verklaren, dat zy in hunne stallen dieren hadden, die aen de muilplaeg leden. Een ongeval, dal erge gevolgen had kun nen hebben heeft zondag namiddag in de Nati onale Tentoonstelling plaets gehad, in het paviljoen rechtsis een der tentoongestelde voorwerpen losgeraekl en op eene dame ge vallen, die nog al erg aen den schouder ge kwetst werd. Na de eerste zorgen in de ambu- lancie te hebben ontvangen, is de dame naer hare wooning gebracht. Donderdag morgend liep een razende hond in de gemeente Marcinelle, Couiliet en Nalinnes rond. In deze laetste gemeente viel het dier een achtjarigen kuaep aen, die het middageten naer zyn vader droegde twee handen van het kind zyn door den hond afgrys- lyk verscheurd en zullen moeten afgezet wor den. Verder heeft het razende dier een meisje van 20 jaer in de beenen gebeten. Dry andere vrouwen werden insgelyks door den hond gekwetst. Daerna is hy naer Jamioulx geloo- pen, alwaer men hem eindelyk heeft kunnen dooden. ENGELAND. Eene noordpoolexpeditie is le Londen ont worpen. De zending zou plaets hebben, onder bevel van den kouimandant Cheyne, op de Vega, het vaertuig van kapitein Norkensjold 50,000 p. st. zyn voo'' de ontworpen expeditie noodig en het daerloe ingericht komiteit beeft reeds een goed deel dier som gevonden. Veertig onver schrokken zeelieden zouden onder bevel van M. Cheyne de reis meemaken, die dry jaer moet duren. In luchtballen zou de grond onderzocht worden, waerover de sleden de reizen ter aerde on ever den sneeuw moeten aen vangen. VEREENIGD E-STATEN. Per Express gezonden. Zaterdag kwam te Pittsburg een jongen aen vaneen tiental jaren. My was toevertrouwd aen een bode der express- maetschappy Baltimore and Ohio. De kleine Cassey Pemmel genaemd, reisde als koopwaer, per express verzonden en kwam van de uiterste palen van den Texas. Op zyn rug was een plankje vast gemaekt, waerop het adres stond van den persoon aen wien de jongen verzonden was. Hy wierd van den eenen bode aen den anderen overgeleverd, en allen gaven kwittancie toon zy hem ontvin- gen. Hy was uil den Texas verzonden met een pak, waerin eenig geld stak, een getuigschrift van zyne reispakken en een reiskaertje van Pitts burg naer Philadelphia. Wanneer de jongen wilde eten of eene andere begeerte uitdrukte, nam de bode geld uit zyne tesch, kocht hem het gevraegde en teekende'de uitgaven op. Cassey werd zondag op een trein van Pennsyl vania ingepakt en kwam gelukkig aen by den persoon, aen welken hy verzonden was. I Ilolloway's Pillen. Zeenuwzwukheid. Menschen, die door hel vcrandelyke weder, lydcn zoodat de gewone werkzaemheden des levens eene zware laek, de noodzake lijkheid van te denken, iets vermoeiends wordt. In dien cenmael de zenuwen in de tear zyn, veroorzaekt elke dag eene reeks van werkclyke of ingebeelde ellende. Om aen die pijnigingen te ontkomen is het alleen noodzakelyk om Ilolloway's Pillen de gebruiken welke een verzwakt, ge schokt gestel meer dan eenige andere artseny ter wereld zuiveren en versterken. Zy reinigen het lichaem van alle onzuiverheden, geven veerkracht aen demaeg, rcgehnael aen de hersenen, werkzaemheid aen de nieren, de blaes en de darmen. Zie verdry ven neerslayligheid en tigchu- melyke vermoeidheid, en geven den geest kracht en vro- lykhcid weder. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder inedecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelykc gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jareu onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, slechte spysvericringen, longziekte, maeg- onlstekingen, de gal, dc winden, de zuerheid, het slym, de braeklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, adcmsleni, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uit dc hersenen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, maegziekten, enz. Jumct by Charleroi, 19 mei If63. Dank aen de Revalenta, beeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maegziekte, hert- en enden pyn, afwezen eid van slaep, enz. M Johnen Guisse, van Couiliet, (llenegauwcD,) chryft ons Uad ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik cr nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. er, Mm0 Léger, vau leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671.— ,M. den abt Pieter Castelli, vaD vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta heeft my weder jong gemaekt. 1^ predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken' doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is hel der en het geheugen friseh. Viormael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozon, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. Dc Beschuiten van Revalenta, in doozen van 7 en 16fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplactscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Depót van Du Barry en C°, (limi ted) o Algemeene agent voor België M. Emlel Timmermans, 6 en 8, Rouppeplaats, Brussel. Depots lo Aelst, by Vanden Herrewcghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapellestraet. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. ST.-LIEVENS GESTICHT. Keizerlijkeplaats, te Aalst. Externaat. Heropening der klassen 2 October Schoolgeld 10, 12, 15 frank, volgens al deeling. Voor hetgeen het kwaart-Kostgeld, enz aangaat, inlichtingen vragen aan het Bestuur l«icn en 2«n October. met peerden en 't onderhoud van voituren en harnais. Zich te bevragen ten bureele van den Denderbode. Eenen bekwamen knecht wel bekend met het omgaen Te bekomen aan 50 een timen den halven hecto liter (liter), bij Leopold Podevyn, in 't muisken» Brusselschensteenweg, Aalsl-Mijlbeke. ïfcpriplif 4000 Nasihouten te koop, in het Klein Gent, Nieuvvstraat, bij Jean Roelandt. Huig van vertrouwen. PJ. LOM RA ERTS, Meubelmaker, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich komt le ves tigen Groote Merkt, N° 24, te Aalst, oud-huis Modeste De Mette. Er zijn bij hem te bekomen schoone meubels in accajou, notelaar, palissander, enz., alsook gemeine meubels, aan zeer voordeelige prijzen. Hij verhoopt door de goedheid van zijn werk en gematigdheid zijner prijzen, de gunst van het geöord publiek te verwerven. vraegt in betrekkingen te komen met Hui zen, handeldryvende in 't groot, welke de magazynen van Coloniale waren, droge- ryen en verkoopers van kleuren be zoeken. Dit product, reeds zeer gunstig gekend, is een artikel van noodwendigheid en van groot verbruik voor het wasschen der linnen en het kuischen, geworden. Het verschaft honderd ten honderd spaerzaemheid in tyd en geld. De pakken zyn van 100 grammen, om 15 centimen teverkoopen, in kisten van 100 pakken, zy 10 kilogr. netto. Het zelfde huis levert insge- lyk pakken van 250-500 grammen en 1 kilogr. in kisten van 25 kilogr. Zich te wenden tot M. Portal, fabrikant, St.-Margueritestraet, n° 47, te Luik. Tö koon gentsche karre (dakkarre), I eenen camion, eenen nieuwen Tulborie met zomerkas, oenen Tulberie /rencontre), eenen Tulberie voor ponney, een Victoria (rencontre) in goeden ,fr»aet. Te bevragen by Joseph Van der Biest, rytuigmaker, Nieuwstraet, N® 50, Aelst. POPERINGHE 24 SEPTEMBER. Hoppe 1879. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 60—00 70—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 102 balen hop; gewas 1880, verkocht1" kwaliteit van 42 tot 49 fr. 2C 00 tot 00 fr. de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 160 kilogrammen. Tarwefr. 24—00 a 26—50 Masteloin 21—00 23-00 Rogge. 19-00 22-00 Geerst. 18-00 19—00 Haver18-00 20—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 6—00 8—00 Idem, (wille). 0—00 0—00 Bote/, de 3 kilogram 8—36 10—34 Eijers, de 25. 2—45 2-63 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens het koppel 50 00 70—00 ANTWERPEN, 24 Scpt De kuipbotcr werd heden morgond ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,50 a fr. 4,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,60 a 2,20; zwaor gewicht fr. 0,00 a 0,00. De acrdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 3 2,i 0. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,15 Ziehier de pryzen der granen op dc merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. Rogge, 24—00 a 00—00 Wintergeerst, Zomergeorst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 20-50 21-00 00—00 00-00 20-00 00—00 22- 00 22—00 22—00 00—00 00 00 Ou00 00 -00 00—00 17 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 8 HUWELYKEN. A. Valckonborgh, twyndersg. met M. De Schryver, twynster. L. Thienpont, werkm. met B. Van den Bossche, twynster. A. Van den Bergb, werkm. met C. Van Wesemaol, dienstmeid. OVERLYDENS. R. Van Himbeeck, wed8 Van den Steen, z. b 85 j., Mylbeke J. Basliaens, wed8Coppens, z. b. 91 j., Denderslraet. 8 kinderen onder do 7 jaren. OP DE HOUTMARKT. (3C ronde). Om 2 uren namiddag: de party van Em. Gits, tegen die van L. Spaens (Aelst). Ten 5 uren, afspeling van den onderprys. rue de Bruxelles, 49, Alost. Les plus jeunes élèves seront placées sous la surveillance d'une monitrice. Rétribulion annuelle de 24 a 42 frs. payable par dixième le 28 des dix premiers mois de l'année scolaire. Rentrée 27 Septembre. Tn i.pl. nm.m By d'erve" SEPS, koop- inans in Bouwmaterialen, ever de Vaert, te Aelst. Draeincerbuizen, van alle numeros. Zolder te buren. 11 sera procédé le 23 Octobre 1880, a midi, dans les bureaux de 3Ionsieur le Commandant de Ia place, k Alost, k J'adjudication publique pour l'entreprise de la fouruilure de Ia VIANDE nécessaire, pendant l'année 1881, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de l'entreprise est déposé chez 3Ionsieur le commd. de la place, Marché aux Grains, oü les personnes qui désire- raient prendre part k l'adjudication peuvent en prendre connaissance lous les jours non fériés. Le Minist/e de lTnstruclion publique, chargé par intérim du portefeuille du département de la Guerre. P. VAN HUMBEECK. Door 't ambt van den Notaris VERBRUGGHEN te Aalst. OPENBARE VERKOOP1NG 1° koop. Een Huis met grond te Aalst, Molenstraat, wijk A, n° 511, met eene grootte van 50 centiaren. Ing. fr. 4000 2" Den naakten eigendom van een perceel Land, te Aalst-Mijlbeke op Overham, wijk G, ne 89, met eene grootte van 15 aren 50 centi aren. 5° Een perceel Land, te Aalst-Mijlbeke aan den Hamkauter, wijk G, n° 90, met eene grootte van 15 aren 50 centiaren. 2 en 3 koop te samen ingesteld fr. 1600 4° Een perceel Land, te Lebbeke op Wijn- veld of veld ter velde, wijk A, n° 74a, met eene grootte van 13 aren 90 centiaren. Ing. fr. 500 5° Een perceel Land, te Lebbeke op het Koningsveld of deggote.wijk A, n° 825, met eene grootte van 31 aren. Ing. fr. 1000 6C Een perceel Land, te Baevegem op den Langekauter, wijk B, n° 365 met eene grootte van 16 aren 20 centiaren. Ing. fr. 200 7° Een perceel Land, te Herdersem op het Rundersveld, wijk B, n"982A, met eene grootte van 18 aren 70 centiaren. Ing. fr. 1000 8° Een perceel Land, te Moorsel op Kruisa- beel, wijk E, n° 556 groot 24 aren 80 centiaren. Ing. fr. 2400 0 Den naakten eigendom van een perceel Land, te Erembodegem op den Zavel, wijk A, n° 963, met eene grootte van 28 aren 90 centi aren. ing. fr. 300 ZITDAGEN. Instel Zaterdag 18 September .QOA Verblijf 2 October 88ü* Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St.-Eloi, bij d'heer J. B. Meert, te Aalst, aan de Esplanade. Op Zaterdag 2 October 1880, om 9 uren 's morgens, op de groote markt, voor het stad huis, te Aalst, zal er, openbaarlijk verkocht worden 3IeubelsMeutaelaire Voorwerpen, Karre, Zeekstuk en Karre, Kruiwagen, Wan molen, Raapmolen, eene groote hoeveelheid Aardappels, Ajuin en gezwingeld Vlas, onge- dorschen Graan en meer andere voorwerpen. Denzelfde dag, om 2 uren nanoen, in het beluik der hofstede bewoond door Ludovicus Peynsaert, landbouwer te Aalst-Schaarbeke, aan de Koolstraat, nabij den steenweg naar Gent, Vruchten te velde, als Bitteraven, Raa- pen, Wortels, Aardappels, Hoppe en meer an dere veldvruchten. Met gereed geld, zonder onkosten. OPENBARE VERKOOPING te Nieuwerkerken, in de Laarebroeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Een perceel Meersch gelegen te Nieuwerkerken, in de Laerebroeck groot 27 aren 57 centiaren, palende ten ooste en ten noorden onderscheidene eigenaars, ten zuiden het Damveld en ten weste van ouds Bernard Boelaert. Boomprijs fr. 170-00. ZITDACLN Ve'rWij'f "''id'36 it 1 Oktober 1880. Telkens om vier uren namiddag, ter herberg ge houden door Leo Van den Hende, te Nieuwer kerken, Dorp. OPENBARE VERPACHTING behoorende aan het Gemeente- en Kerbesluur van Vlierzele, gelegen te Lelterhautem, Vlier- zele, Zonnegem, Baavegem en Borsbeke. Door T ambt van 31eester EE31AN, Notaris, te Erpe, op Maandag 11 October 1880, om 9 uren voormiddag, ten Gemeentehuize, bij Constant De Groote, te Vlierzele, aan het dorp. N. B. De pachters die hunne verschenen pachten niet zullen betaald hebben, ten dage der verpachting, zullen noch als pachter, noch als borger aanvaard worden. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. Een welgelegen Winkeliershuis, gestaan te Aalst, in de Leopoldstraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich ten voormelde kantoor. Bij daadlijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te Moorsel, Houtenkruis. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, krach tens bevelschrift van den heer Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg, zitting houdende te Dendermonde, den 5 Augusti 1880, ingevolge het artikel 90 eii volgende der wet van den 15 Augusti 1854 en het artikel 99 der wet van den 16 December 1851, openbaarlijk verkoopen Een schoon en groot Huis met zijne Erve en verdere afhangelijkheden, te Moorsel, aan het Houtenkruis, groot in gronde 29 aren 74 centi aren, sectie E, n. 265. Bewoond en gebruikt bij sieur Louis Van de Meersscbe. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 14 c JOOA Verblijf Dijnsdag 21 Septeïber 1880. Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van sieur Albien Bosteels, te Moorsel, aan het Dorp. VERKOOPING Zaailanden en eenen Meersch, te Aalst en Lede. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen STAD AALST. Eerste koop. Eenen Eigendom, groot in grond 5 aren 70 centiaren met twaalf Huizekens, gestaan en ge legen op de Burgt, over de Viscbmarktbrug. Ingesteld fr. 7,250. Tweede koop. Een Huis met den grond, groot 40 centiaren, in de Leopoldstraat, te voren Kattestraat, cetee- ken n' 48. Ingesteld fr. 2,600. AALST-SCHAARBEEK Derde koop. Eenen schooneu Lusthof, groot 51 aren 12 centiaren, met een Huis en grond, groot 1 aar 10 centiaren, wel beplant met schoone goede en kostelijke fruitbooraen, arbusten en bloemen, omringd met hagen, wel gelegen voor Bouw grond, op het Duifkensveld of veld Aalst, nabij de Dendermondsche kasseide en de statie van den ijzeren weg. Ingesteld fr. 8,810. Tierde koop. Eene partij Zaailand en Bouwgrond, groot 35 aren 67 centiaren, gelegen op het veld Aalst of Duifkensveld. Tljfde koop. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 60 centia ren, gelegen op den Molenkauter. Ingesteld fr. 4,500. Zesde koop. Eenen goeden Meersch, groot 94 aren 91 centiaren, gelegen op den Hoonegem of klein Binnenveld, inet een klein deelken op Hofstade, aan de Baardebrug. Ingesteld fr. 5,200. Zeven sic koop. Een perceel Zaailand, groot 8 aren 63 centi aren en volgens kadaster 14 aren 56 centiaren, gelegen op het vette Ochlveld. Ingesteld fr. 400. AALST-MIJLBEKE. Achtste koop. Eene partij Zaailand, groot 43 aren 20 centi aren, gelegen op den Wijngaard. Ingesteld fr. 4,150. GEMEENTE LEDE. üegensle koop. Eene partij Zaailand, groot 57 aren 20 centi aren, gelegen op den Kleinenkauter. Ingesteld fr. 4,100. ZITDAGEN Instel Donderdag 16 iooa Verblijf id. 30 Se,te""er 188e- Telkens om 3 uren namiddag juist, ter esta minet de oude Koning van Spanje, bij d'heer Pieter Le Lel\ Nieuwstraat, te Aalst. Alle inlichtingen zijn te bekomen ter studie van den Notaris MICHIELS. GELD. Bij den Notaris MICHIELS zijn er altijd groote en kleine Kapitalen te bekomen, aan gewonen intrest, mits bezet op Grondgoederen.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3