n/sen- MUZIEKSCHOOL. In den drykleurigen Hoed. NATION ALK MILITIE. F. Van der Stappen-Smeesiers, drogist. Institution (le J. Verleyseu, Een Fabriek taa Zeep cn Poeder Coke of Gaskolen. Verandering van woonst. Voor zorggelijk# Hsishaates i! IID IJ VV O N 11 E N van goede ZAAILANDEN, Van Rechtswege. Ministère de la Cueree. (30EDF. 7.A \IL.\\I)F,\T, van een perceel .Meersch, G-OEDEBE1T Hit der hand te koop. van Ruizen,eenen Lusthof, Men heeft al gedaen wat inogelyk is, om jacht te maken op jongens te vergeefs, en de derde meisjesschool, die honderdduizenden kosten zal, kan niet anders dan hetzelfde lot ondergaen 't is dus enkel eene moedwillige geldverkwisting, die men aeu de gemeente oplegt. Die slechte dacd, zooals de Patrie ze noemt, heeft de, vcrontweerdiging in het volk gebracht en de uitdryving der Broeders, heeft die ver- onlweerdiging nog doen klimmen. liet is dus zeker eene slechte, eene boos- aerdige daed, van wege de liberale pers, die alweer de lafste beschuldiging uitwerpt legen de gecstelyklieid. die hel volk zou hebben opgestookt." De Gazelle liegt dan ook dat zon dag al de pastoors op den preekstoel het volk hebben opgejaegd Indien iemand het volk heeft opgejaegd dan zyn het handlangers van het goevernement, die de willekeurigsle maetregels nemen tegen een onderwys, waerover hel volk tevreden is en dat met zyne gevoelens overeenkomt. Volgens de Gazette werd de gendarmerie met stecnen geworpen, en werden er verscheidene aenhoudingen gedaen, onder ander van een lid van een kerkfabriek. De commlssaire spécial, M. Valcke, door den oploop in de schoolgebouwen geblokkeerd, is door de openbare macht los gemaekt en in een rytuig, vergezeld van gendarmen,weggereden liet volk jouwde hem hevig uit. Maetregels werden er genomen om 's avonds de rust te behouden. De Chronique vertelde'in hare brutale tael het volgend i M. Valcke heeft zyn mandaet in den mor gen volbracht en de broeders zyn uit de school gegaen, aen het hoofd hunner leerlingen en zyn processiegewys door heel het kwartier getrokken, gevolgd door eene menigte voyous en megèresdie brulden weg met Van llumbeeck, weg met Heyvaert. De menigte die gekomen was, bestond uit eerlyke huisvaders en huismoeders, wier kin deren by de Broeders naer schole gaen, en die verontweerdigd waren over de willekeurige handelwyze die het liberalismus aen den dag legt. De Gazette van Brugge meldt dat een agent van politie thuis gebleven is en geweigerd heeft te helpen aen de uitdryving der Broeders. Vervolgens zet zy haer verhael in dezer voege voort De Patrie van Brugge zegt dat M. Valcke groen eri blauw zag van schrik, en zelfs de van policie M. Caüwe hem niet tol bedaren brengen kon. De beweging is kolossael ge weest, doch er is geen enkele ruit gebroken geworden. Ziedaer het verschil met de mani festaties der geuzen De liberale gazelten beweeren dat de pas toors zondag opstokende sermonen hebben gehouden. De liberale gazelten liegen en ze weten dat ze liegen. Er is in de sermonen van zondag zelfs niet de minste zinspeling gemaekt op de uitdryving om tie goede reden dat nie mand er iets van tuist. Wat M. Heyvaert aengaet, deze heeft zich, in dees geval, meer en meer vyanden gemaekt, omdat hy zich rechten acnmaligde, die hy niet heeft. De wet zegt wel dat hy het leger en de gendarmen kan rekwireeren, maer van de po licie wordt er niet gesproken. Het volk wil niet dal die prokureur zich in de plaets stelle van de geraeentclyke overheid Wat zynen commissaire spécial aengaet, die had, zooals wy zegden, den doodschrik op het lyf. Toen dc menigte gedurig aengroeide, zat hy, bleek als 'nen doek, op de binnenplein, bevend als een riet en meer dood dan levend. Wat nog het hevigst de bevolking tegen de borst sloot, is dat de procureur der provincie den burgemeester der stad niet verwittigd heeft-, maer toen 's namiddags M. Heyvaert huurde, zegt de Patrie, dat men ging manifesteeren, en en held als hy is, vreezende dat men hem eene ovatie aen zyn hotel zou brengen, schreef hy van uer tot uer, aen den burgemeester smee- kende brieven, om hem de manifestatie te doen verbieden. De burgemeester deed niets. De prokureur haestte zich nu hel bevel over de policie af te staen, aen hem wien het toe kwam. De manifestatie had plaets. De orde werd niet gestoord, tenzy door eenige schreeu wende geuzen. De helft van de policie was voldoende, en de gendarmerie bleef thuis. M. Heyvaert heeft eene geduchte les gekre gen. Hollow ay's Pillen en Zalf. Deze opmerkelijke mid delen worden met reyt in alle werelddeelen geacht, want er bestoet geene inwendige of uitwendige kwael, welke len minste voor genezing valbaer is, of een van beiden is een afdoend middel er voor. Doorbrekingen, gezwellenscheur buik, schurft, kanker, asthma, rhumaliek, jicht tn water zucht verdwynen geheel en al door de vereenigde wei king dezer middelen, en slechte spijsverteringmisselijkheid, hoofdpijn, gal, zwakheid en andere ongesteldheden voor komende uit de inwendige organen, leveren de Pillen de wonderlijkste resultaten op. Zy maken elk uilwerpings- orgaen gezond; zij werken onmiddehjk op het afzonde- rings systeem, op de longen op hel hart en op den bloed somloop, terwyl zij onveranderlijk energie, geeskracht. enz geven, aen al de naluerlyke werkingen des levens. doen redelyke lange reizen te voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch 2. Viermacl voedzamer dan hel vlcesch, spaert zy nog Sc mael haren prys in medecynen. In doo/.en, l/i kil Ir. 2.25; 1/2 kil 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 Ir. De Beschuiten van Revalenta, in doozea van 4, 7 en 10 fr. De Revalenta Cliocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 Ir. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, liy do apothekers en de kruideniers. Deput van Du Barry en C°, (limi ted) Algemeene agent voor België M IEuiic-1 Ttitimersautus, G en 8, Rouppeplaats, Brussel. Depots to Aclst, by Vanden lltrroiveghe en Beydler apothekers,Vander Slappen, droguisle, kopcllcslracl. Gceraordsborgen, by D. Witlinck, apotheker. Ninovo, by E. Druwé-Jclie. POPERINGHE 1 OCTOBER. Hoppe 1879. Stad. Fit. 00—00 0000 Gemeenten 0000 70—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 102 balen hop; gewas 1880, verkocht1' kwaliteit van 45 tot 48 fr. 2C 00 tol 00 fr. de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen Tarwe. fr. 25—00 a 27—00 Masteloin 21—00 22 -00 Rogge. 19-00 21-50 Goorst. 18-00 19 00 Haver. 19 -00 21—00 Aerdap. (roode dc 100 kil. 7 50 8 50 Idem, (witte). 0—00 0—00 Boter, dc 3 kilogram 8-36 10—34 Eijers, de 25. 2—45 2—63 Vlas per 3 kilos. 4- 00 5-25 Viggens het koppel 50 00 70—00 ST NICOLA ES, 26 Sept. per 106 liters. Tarwe. fr. 23- GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbioed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onverandertyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysverleringen, longziekte, maeg- ontstckingen, de gal.de winden, de zuerheid, het slym.de braeklusl, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, dc uittering, al do wanorders veroorzackt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uit de hersenen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskovv en de markiezin Bréhan, MM. do professors Cëdé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelstcin, enz., enz., vvaervan uittreksel. Overgeving, mnogztekten, enz. Ju met by Charterer^-19 mei 1863. Dank acn de Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. maègzïcklc, hert- en enden pyn, afwezen cid van slaep, enz. M Johncn Guissc, van Couillct, (Ifcncgauwcn,) schryfl ons Uad ik dc Revalenta, die my dc doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik er nu niet meer zye. N° 78,364. M. er. Mmc Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom vau 85 jaren do Revalenta heeft my weder jong gemaekt. lk predik, hoor biecht, breng bezoek aen dc zieken' Boekweit Haver. Geerst. Lynzaed. Erwten Aerdappelcn per 100 kilog Vlas, per kilogr. ruw Boter. Hooi, 100 bussels Eieren, per 26, 45- 13- 14- Idcm. 23- NIN0VE, 24Sept per hectoliter. Tarwefr. 25—00 a 2700 Rogge20-00 21—00 Haver17-00 19—00 Koolzaed, par 88 kil. 31- -00 32- -00 Lynzaed, par 100 kil. 30- -00 31- -00 Boter, per kil. 1 -45 1 -60 Aerdappelen per 100 kil. 7- -00 8- -00 LEUVEN, 36 Sept Tarwe. fr. 00- -00 00- -00 Rogge. 20- -00 20- -50 Boekweit. 00- 00 (jd- -00 Brouwcrshaver. 18- -00 00- -fü Voederhavcr 23- 00 09— -00 Geerst. 19- -50 00- -00 Koolzaedolic. 66 -MO 00- -10 Lynzaedolie. 66 00 00 00 Hooi. 0- -00 00- -00 Strooi 0- -00 00- -00 Aerdappelen wille. 00- -06 00- -00 Bcrdappelcn roode. 00 00 110 -Oo Aoicr, den kil. 0- -00 «0- -Oü ANTWERPEN, 30 Scpt De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, acn de pryzen van fr. 3,50 a fr. 4,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. ,60 a 2,20 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 h 2,< 0. De ciers betaelde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,15 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hei Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 24—00 a 00—00 Rogge, 20- 50 22—00 Wintergcerst, 2l 00 22—00 Zomergeerst, 00—00 i'O—00 Haver, 0000 00 - 00 Boekweit, 20—00 Ou—00 Boonen, 00—00 00 -00 Bitterpeën, 22—00 Go—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN Mannelyk 5 .A Vrouwbl. 5 HUWELYKEN. Jh. Van Micgem, katoentwynd. niet D. Boelaert, kaïltw. B. Schellinck, wever, met M. Van Cauter, herbergierster. E. Ringoir, werkman, niet J. Meert, braeister. J. D'hondt, steenkappersg., met A. Molen, twynster.C. Wellekens, slotmakersg., met M. Van Geert, naeister. OVËRLYUENS. L. Herremans, vr. Claes, z. b. 44 j.. St-.lob. P. Wauters, m. Walgraef, 56 j., twyndersg., Mylbeke. P. Nieuwlandl, 8 j., St-Job. J. Buys, wedc Van Geert, z. b. 75 j., Mylbeke. G. Borezée, vr. Gilson, winkelierst. 58 j., Lange-Zout- straet. Twee kinderen ouder de 7 jaer. STAD AALST. Opening der leergangen. De Bestierende Commissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van T publiek te brengen, dal de leergangen van 't schooljaar 1880-81, zul len aanvangen den Maandag 11 October 1880, om 6 uren 's avonds, in 'l Lokaal der Brusselsche- straat (Pontstraat). De Persoonen welke de leergangen wenschen te volgen, vervoegen zich ten bovengemeld Lo kaal, alwaar, te rekenen van 11 October aan staande tot hel einde der zelfde maand, alle werkdagen, van 6 tot 7 uren 's avonds, de aan- nemingskaarlen, door den heer Sekrelaris, zul len afgeleverd worden. Dus, te rekenen van den 1 November zullen er geene aannerningskaarten meer afgeleverd. Gedaan te Aalst den 28 September 1880. De Voorzitter, Dc Sekrctaris, V. VAN WAMBEKE. PAUL LEI BENS. By E. VAN RATTEL, Korte Zoulstraet, N° 27, fabrikant van Mans- cn Vrouwenhoeden, maekt ook van oude nieuwe hoeden Hy beveelt zich in de gunst van het geëerd publiek. JOZEF ERTEL, agent in militie-zaken, te Dftiidernioi.ile, Groot e Markt, .V 12. brengt Ier kennis der huisvaders die aen het goevernement de som van 200 fr. gestort hebben en van het zelve geenen man bekomen kunnen, dal hy hen aanstonds eenen remplapant kan beschikken aen de voorwaerden zoo als hy vroeger met zyne menigvuldige kalanten gehandeld heeft. Geene betaling zal geschieden dan met het afleveren der vryslelling van militie. MEN VRAEGT Jongelingen van 20 lot 50 jaren oud, alsook degenen die gediend hebben, zullen aenvaerd worden tol 50 j ren. Goede belooning voor de aenbrengers. Malvina De Kegel, institutrice diplu- mee et Félicie Kieckens. rue de Bruxelles, 48. External pour demoiselles, Ecole du soir et Jardins d' Ënfanls. Le prix de external el de I' .'vule du soir est de trois fr*jiics par inois ccliii du jardin d' enfants de 2,50 francs. Les garvons sonl admis au ja:dia t^'enfanis jusqu'a I' age de six ans Ij'entrèe est fixée au 5 October. KAPELLESTHAATN" 1, AALST. Zeer voordeblic mengsel om llancl, wolle Klecde- ren en Kousscn in 't nieuw te wasschen zonder eenig nadeel aan het goed toe le brengen. Men behoeft daarbij geene zeep te gebruiken. Lustrine om in den Ameldonck te doen voor stijftf. glans aan het lijnwaad te geven. Zeer voordeelige zeep (genaamd steenzeep) verslijt et goed veel minder als souda, en maakt het witter klaarder. Deze artikels zijn door ondervinding goed en voor- declig bevonden. l.andbouwpocder voor 't zwart der granen. Pakje van fr. 0-40 cn 0-75. Voorts alle soorten van Drogerijen, Specerijen, Borstels, Verwen cn Vernissen, aan voordeelige prijzen. rue de Bruxelles, 49, Alosl. Les plus jeunes élèves seront plaeées sous la surveillance d'une monitrice. Ré'ributiou annucllc de 24 a 42 frs. payable par dixième le 28 des dix premiers mois de l'année scolaire. R?nlrée 27 Septembre. vraegt in betrekkingen te komen met Hui zen, liandeldryvende in 't groot, welke de magazynen van Goloniale waren, droge- ryen en verkoopers van kleuren be zoeken. Dit product, reeds zeer gunstig gekend, is een artikel van noodwendigheid en van groot verbruik voor bet wasschen der linnen cn liet kuischen, geworden, liet verschaft honderd ten honderd spao.rzaemheid in tyd en geld. De pakken zyn van 100 grammen, om 15 centimen tcverkoopen, in kisten van 100 pakken, zy 10 kilogr. netto. Het zelfde huis levert insge- lyk pakken van 250-500 grammen en 1 kilogr. in kisten van 25 kilogr. /.roti le wenden tot M. Portal, fabrikant, St.-Marguerilestraet, n° 47, te Luik. wel bekend met liet omgaen mot poerden cn 't onderhoud van voituren en harnais. Zich le bevragen ten bureelc van den Denderbode. Te bekomen aan 50 centimen den hal ven hecto liter (liter), bij Leopold Podcvyn, in 'r muisken» Brusselschenslcenweg, Aalst Mijlbeke. 400') Nasthoutcn tc koop, in het a»l_ I SCIIi. j(|cin (jen^ Nieuwstraat, bij Jean Sluis vau vertrouwen. P. J. LOMBAERTS, Meubelmaker, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dal hij zich komt le ves tigen Groote Merkt, N° 24, le Aalst, oud-huis Modeste Dc Melle. Er zijn bij hem te bekomen schoonc meubels in accajou, notelaar, palissander, enz., alsook gemeine meubels, aan zeer voordeelige prijzen. Ibj verhoopt door de goedheid van zijn werk cn gematigdheid zijner prijzen, de gunst van hol geëerd publiek le verwerven. '■"'p I. Een gentsche karre (dakkarre), ivf KUIJJJ. oenen camion, etnen nieuwen Tulberie met zomerkas, eenen Tulberie ("rencontre), eenen Tulberie voor ponney, een Victoria (rencontre) in goeden stnel. Te bevragen by Joseph Van dei- Biest, rylnigmaker, Nieuwslraet, N° 50, Aelst. ST.-LIEVENS GESTICHT. Keizerlijke plaats, te Aalst. Externaat. Heropening der klassen 2 October. Schoolgeld 10, 12, 15 frank, volgens af- deeling. Voor hetgeen het kwaart-Kostgeld, enz. aangaat, inlichtingen vragen aan het Bestuur ptcn en 2-,-d October. De Plombagine Pure. Oneindig fijn en zuiver Indisch metaal door gansch Europa gekent en gebruikt om gemak kelijk en spoedig alle slach van Stooven, Ka chels, Rijke vuurbn enz. lo kuischen en (e po lijsten. Prijs 10 centiemen de doos. De Brabantsche Tripoli. Oe beste stuf bekent voor liet kuischen van Juweelen in Goud, Zilver, Nickel, enz. Hiermede worden ook wonderlijk schoon gc- polijstvulle voorwerpen in Koper, Tin, Blik, enz Doozen a 40 en 20 centimen pakken 10 centimen. A Idcze prod uk len dragen de handleeken van de eenige eigenaars Gebr. Peeters le Loven, als waarborg. Te Verkrijgen In T groot en bij uitlevering le Aalst, M. Felix Van der Stappen Drogist ka- pelleslraat, en bij ai de winkeliers. Deze laatste genieten prijsvermindering van 's minsten, 40 °/0 Stad Aalst. OPENBARE VERKOOPING van schoone gelegen "p den Dam, aan de Kaai van den gecanaliseerden Dender en langshei n de IJzeren Weg van Brussel naar Gent. De Burgemeester en Schepenen zullen op de hierna gemelde Zitdagen, door het ambt van. den Notaris Joseph VERBRUG- GHEN, tc Aalst, onder de nadere goedkeuring der bevoegde Overheid, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 46 aren 19 centiaren Grond, gelegen op den Dam, aan de Kaai der Vaart en langsheen den IJzeren Weg, gccadastrcerd wijk A, nummer 657 en nummer 729. Verdeeld in 51 loten of koopen. ZITDAGEN Instel, Maandag II Verblijf. Maandag 18 UcT0BER ,88U> l'elkens (en 3 uren juist namiddag, ten Stadhuize, in de Vergaderingszaal \an den Gemeenteraad. De koopers zullen hunne koopprijzen mogen kwijten op de volgende wijze: De geiveöe betaling na de goedkeuring der verkooping. Bij middel eeuer jaarlijksche rente van 4 i/e ojo hunner koopsom. Ofwel mits gedurende 60 jaren te rekenen van de goedkeu ring der verkoopiugen den intrest aan 5 0/0 's jaars van hunne koopsom tc betalen. De verkoopingsvoorwaarden en het plan vau verdeeling der loten, berusten ter inzage van eenieder len bureele van Stads Sekrelaris en ten kantoore van bovengenoemde)! Notaris VER- BRUGGI1EN', aan het Esplanadeplein. Gedaan in Zitting van den I October 1880. De Sekrelaris, De Burgemeester en Schepenen, Joseph VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. OPENBARE VERKOOPING Meerschen en een perceel Bosch, gelegen te Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens die het behoort» met gewin van palmslag en gelagen, openb'aarlijk verkoopen l' koop.Eene partij Zaailand, gelegen te Erpe, op het Knmmcveld, groot 50 aren 80 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 456a, palende oost Bernard De Bruecker, zuid den voetweg, w est Petrus De Wolf en noord Franciscus De Smet. 2' koop. Eene partij Land. gelegen alsvoren, op den Papcsté, groot 12 aren 62 centiaren, bekend bij kadaster, wijk P, nummer 74, palende oost Francies Roels, zuid Karei Van Wezemael, west de Kauterbaan, noord Domien Van Halen. Boomprijs fr. 40. koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in de Kruiskens, groot 11 aren 29 centiaren, bekend bij kadaster, wijk D, nummer 660, palende oost August Licvens als gebrui ker, zuid Jozef De Sacdeleer, west de erven Domien De Bniec- r en noord Domien De Swacf. Boomprijs fr. 101. 4' koop. Een perceel Meersch. gelegen alsvoren, in de Oostmcerschen, groot 10 aren 80 centiaren, bekend bij kadas ter w ijk D, nummer 899, palende oost de Beek, zuid den Armen van Aalst, west de erven Licvens, noord den Notaris Verbrugghen. Boomprijs fr. 100. koop. Eene partij Land ten dcele Meersch cn ten dcele Bosch, gelegen alsvoren, op den Seskcnskauter, groot 58 aren 28 centiaren, bekend hij kadaster wijk D, nummers 971 en 972, palende oost de kinderen De Swacf, zuid den Los, west de weduwe van Anathasius Hcndrickx, noord d'heer in Sande. Boomprijs fr. 85. 6C koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op den Seskcnskauter, groot 25 aren 85 centiaren, bekend b(j kadas ter wijk D, nummers 813h en 8!3c, palende oost Leander Van Sande, zuid de weduwe Heudrickx, west Bertrand Ma- bilde, noord Eugène Hendrickx. 7° koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op het Langeveld, groot 9 aren 55 centiaren, bekend bij kadaster wijk D. nummer 669a, palende oost Leander Stalpaert, zuid den voetweg, west Jan Sonck, noord Adriaan Meuleman. 8C koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in het Vcrt, groot 25 aren 98 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummers 220a. 220», 221a cn 222, palende oost Jan-Baptist Burgclmacn, zuid en west den I.os en noord Jan-Baptist Dan- neboom. Boomprijs fr 184. 9C koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in de Mcymecrsch, groot t l aren 05 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 288a, palende oost de weduwe Pieter De Swacf, zuid de weduwe Pieter Schellaert, west Isidore Sacycn noord de Losbaen. Boomprijs frs. 10. 10- koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den kleinen Duinacrt. aan den Zadel weg, groot 27 aren 90 centia ren, bekend bij kadaster wijk G, nummer 118, palende ten ooste aan derven Evil, ten zuide aan het Sijp, teil ueste aan dc kinderen Ruvssinck, als gebruikers en ten noorden aan den Zadel weg. 11' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, aan de Rommelstraat, groot 17 aren 54 centiaren, bekend bij kadas ter wijk C, nummers 728 en 729, palende ten ooste aan d'erven Meuleman, ten zuide aan den voetweg, ten weste aan Joannes Van Landuyt als gebruiker en ten noordé aan Nico- demus Neetcns. Boomprijs fr. 48. 12' koop. Eene partij Land. gelegen alsvoren, op het Langeveld, groot 13 aren 64 centiaren, bekend bij kadaster wijk nummer 666a, palende ten ooste Jan-Baptist Coppens, ten zuide Caiolus De Sacdeleer en ten noorde den ijzerenweg. 13" koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op het Keizersvcld, bekend bij kadaster wijk D, nummer 870, groot 15 aren 70 centiaren. Boomprijs fr.s 63. 14' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Molcnkautcr of Kruiskens. groot 18 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 705a. 15' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Schooncgcm, groot 9 aren 01 centiaar, palende oost Carolus Verberckmoes, zuid Benediktus Van Wezemael, west August Bosman, noord de Baan. 16' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op Erpe- kauter, groot 13 aren 20 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, deel vau nummer 271, palende oost Augusticn üe Bruec ker, zuid Dominicus llosselacr, west August Stalpaert en noord de Audenaardsclicbaan. 17' koop. Een perceel Bosch, gelegen alsvoren, op liet Walzijp, groot 28 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, nummers 686a en 686Abis, palende oost verschelde eige naars, zuid den heer Boone, west de Beek, noord den Arme van Aalst. Boomprijs fr. 455. 18' koop. Eene partij Land gelegen alsvoren opdenSes- kenskautcr, groot 23 aren, bekend bij kadaster wijk D, num mer 823, palende oost Nicodcmus Neetcns, zuid Alphonsc Verbruggghen, west Franciscus Van Laethem en noord Louis Van der Biest, Boomprijs, frs. 51. ZITDAGEN Instel Maandag 18 Oktober ,OÖA Verblijf id. 25 in. ,ÖS0' Telkons om 3 ure namiddag ter herberg Hel Brouwershuis, bij d'heer Xavicr Ycrmeiren, te Erpe, Dorp. Op Zaterdag 9 October 1880, om 9 uren "s morgens, op de groote markt, voor het stad huis, te Aalst, zal er, openbaarlijk verkocht worden MeubelsMeubelaire Voorwerpen, Karre, Zeekstuk en Karre, Kruiwagen, Wan molen, Raapmolen, eene groote hoeveelheid Aardappels, Ajuin en gezwingeld Vlas, onge- dorschen Graan en meer andere voorwerpen. Denzelfdk dag, 0111 2 uren nanoen, in hel beluik der hofstede bewoond door Ludovicus Peynsaert, landbouwer te Aalst-Scbaarbeke, aan de Koolstraat, nabij den steenweg naar Gent, Vruchten te velde, als Billeraven, Raa- peo, Wortels, Aardappels, Hoppe en meer an dere veldvruchten. Met gereed geld, zonder onkosten. II sera procédé le 23 Octobre 1880, a midi, dans les bureaux de Monsieur le Commandant de la place, a Alost, a ["adjudication puhlique pour Fentreprise de la fournilui e de Ia VI AN DE nécessaire, pendant l'année 1881, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de l'entreprise est déposé chez Monsieur le commd. de la place, Marché aux Grains, oü les personnes qui désire- raient prendre part a I'adjuuicalion peuvent en prendre connaissar.ee tons les jours non fériés. Le Ministie de ('Instruction puhlique, chargé par interim du portefeuille du département de ia Guerre, P. VAN HUMBKECK. OPENBARE VERKOOPINt; van gelegen te Meldert. Dc Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal, open baarlijk yerkoopeu 1' koop Eene partij Land, gelegen te Melden, wijk Parijs, groot 43 aren 4 centiaren, sectie 1», N" 502a. Verdeeld in 2 deelén. In gebruik bij de weduwe Franciscus Fiere- mans, Auguste Fieremans en Franciscus Van den Bossche. Eerste deel. Ingesteld fr. 1210. Tweede deel. Ingesteld fr. 1300. 2" Koor, En eene partij Land gelegen le Mel dert, op het Panjsveld, groot 11 aren 57 centi aren, sectie B, Nns 363 en 564. ln gebruik bij sietir Van den Steen. Gebracht op 'fr. 900,00. Derden en Laatsten Zitdag Woensdag 13 October 1880, om 5 uren namiddag, ter herberg Het Stadhuis, bewoond bij sieur Franciscus Fieremans, te Mel dert, Parijs, OPENBARE VERKOOPING te Nicuwerkerken, in de Laarebroeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien bet behoort, niet gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP Een perceel Meersch gelegen te Nieuwerkerke», in de Laerebroeck groot 27 aren 57 centiaren, palende ten ooste en ten noorden onderscheidene eigenaars, ten zuiden hel Dam veld en ten weste van ouds Bernard Boelaert. Boomprijs fr. 170-00. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 5 rk,.OOA Verblijf id. 12 0ktober W8°' Telkens om vier uren namiddag, ter herberg ge houden door Leo Van den Hende, te Nieuwer kerken, Dorp. OPENBARE VERPACHTING DER behoorende aan het Gemeente- en Kerbesluur van Vlierzele, gelegen le Lellerhaulem, Vlier- zele, Zonnegem, Baavegem en Borsbeke. Door T ambt van Meester EEMAN, Notaris, te Erpe, op Maandag II October 1880, om 9 uren voormiddag, ten Gemeentehuize, bij Constant De Groote, te Vlierzele, aan het dorp. A'. B. - De pachters die hunne verschenen pachten niet zullen betaald hebben, ten dage der verpachting, zullen noch als pachter, nocli als borger aanvaard worden. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. Een welgelegen Winkeliershuis, gestaan te Aalst; in de Leopolds!raai, bewoond door Jufv. Weduwe De Pril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich teu voormelde kantoor. VERKOOPING Zaailanden en eenen Meersch, te Aalst en Lede. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarhjk ver koopen STAD AALST. Eerste koop. Eenen Eigendom, groot in grond 5 aren 70 centiaren met twaalf Huizekens, gestaan en ge legen op de Burgt, over de Visclimarktbrug. Verhoogd tol fr 8,150. Tweede koop. Een Huis melden grond, groot 40 centiaren, in de Leopoldstraal, te voren Kattestraat, gelee ken nr 48. Verhoogd lot fr. 5,050. AALST-SCHAARBEEK Sierde koop. Eenen schooneti Lusthof, groot 51 aren 12 centiaren, met een Huis en grond, groot 1 aar 10 centiaren, wel beplant met schoone goede en kostelijke fruilboomen, arhuslen en bloemen, omringd met hagen, wel gelogen voor Bouw grond, op het Dmfkensveld of veld Aalst, nabij de Dcndermondsche kasseide en de statie van den ijzeren weg. Verhoogd tol fn. 12,000. Tierde koop. Eene partij Zaailand en Bouwgrond, groot 35 aren 67 centiaren, gelegen op hel veld Aalst of Duifkensveld. Verhoogd lot fr. 5,000. Vijfde koop. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 60 centia ren, gelegen op den Molenkauter. Ingesteld fr. 4,500. Zesde koop. Eenen goeden Meersch, groot 94 aren 91 centiaren, gelegen op den Hoonegem of klein Binnenveld, met een kleiu deelken op Hofstade, aan de Baardebrug. Ingesteld fr. 5,200. Zevensle koop Een perceel Zaailand, groot 8 aren 63 centi aren en volgens kadaster 14 aren 56 centiaren, gelegen op het vette Ochlveld. Ingesteld fr. 400. AALST-MIJLBEKE. ilchfstc koop. Eene partij Zaailand, groot 45 aren 20 centi aren, gelegen op den Wijngaard. Ingesteld fr. 4,150. GEMEENTE LEDE. A'cgcnslc koop. Eene partij Zaailand, groot 57 aren 20 centi aren, gelegen op den Kleinenkauter. Ingesteld fr. 4,100. Superabondanten Zitdag DONDERDAG 14 OCTOBER 1880. Om 5 uren namiddag juist, ter estamiiiet de oude Koning van Spanje, bij d'heer Pietf.r Le Leu, Nieuwstraat, te Aalst. Alle inlichtingen zijn te bekomen ter studie van den Notaris MICHIELS. GELD. Bij den Notaris MICHIELS zijn er altijd groote en kleine Kapitalen le bekomen, aan gewonen intrest, mits bezet op Grondgoederen.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3