reoonvLZEisr, NATIONALE MILITIE. Institution tie J. Verleysen, Verandering; van woonst. MUZIEKSCHOOL. In den drykleurigen Hoed. BOUWGRONDEN, NIEUWE GOEDEREN, een III! 18 en LANDEN. Ministère de la Guerre. van goede ZAAILANDEN, GOEDE ZAAILANDEN, van een perceel Meersch, O-O Uil der hand te koop. sementskommissarisenbyzonderekommissans voor liet uitdryven der Zusters Verrue, Wat zal liet parket daervan zeggen Het heeft onderhooringen gedaen en wy weten dat zy ten voordeele van Bouez noch van de gen darmen niet strekken. En het volk vraegt met welk recht en welke bevelen de gendarms die geweldenaryen gepleegd hebben. Waerom heb ben zy de bevelen van den burgemeester niet afgewacht Voor heden zullen wy niet meer daerover zeggen, maer wy verwachten uitleggingen over de zaek. Vrydag achternoen is de Prokureur generael by liet hof van beroep van Gent aengekomen. De gendarmerie van Moskroen is per telegraef geroepen geweest; heeft een deel vin den ach ternoen gestaen langs den steenweg naer Heule.maer heeft dan bevel gekregen van terug te keeren. Wy ontleenen 't volgende aen 't Handelsblad van Antwerpen Ik kom van Heule. Alles is er doodsch als lag er in ieder huis een lyk. Wat verandering vroeger was hier alles stilniemand sprak van politiek en nu is er slechts ééne stem men spreekt overal van de dooden van gisteren. Met hoe weinig goeden wil zou men alles vermeden hebben Aenval- len, kwetsen wou niemand doen. Niemand???.. Doch ietswaervan ik zeker ben, is dat niemand te lleule het volk beschuldigen zal. Maer vergeten wy dit alles, verhalen wy de zaek van Heule, meer niet, en zooals zy eigen- lyk gebeurd is. Het lokael vvaervan spraek is, is gelegen in den Krakeelhoek. De Krakeelhoek is eene lange straet, gelegen aen den linkerkant des dorps, vooraleer, hetgeen men de Plaets noemt, bin nen te komen. Ik zelf arriveerde van Korlryk. Ten halve de straet staet eene wooning, wat hooger dan de woningen die ze omringen. Deze woning heeft eene verdieping in tegenoverstelling der andere twee vensters en eene deur beneden en drie vensters boven. Wanneer men de woning langs voren beziet, zyn eenige huizen ter rechter zy door wevers bewoond, dry ten hoogste; dan ziet men een huis bewoond door de moeder van den burgemeester. Langs deze woning drong de commissaire spécial binnen. Een haeg werd hie voor vernield. Toen kon het lusschen 8 en 8 1/2 ure van den morgend zyn. Het volk was binnengedrongen doch liet zich zonder eenigen tegenstand door de gen darmen buiten dryven. De deur werd gesloten. Eenige kinderen, die voorop stonden, drongen ze weerom open. Nog eens drongen de Heule- naers binnen, nog eens werden zy buiten ge dreven. Honderden mensehen, die achteruit gaen voor twee mannen wat kwaed wilden zy doen Weer was de deur gesloten of hetgeen men hier noemt legen (zichtbaer gesloten, doch mogelyk langs binnen open.) Toen het volk nog eens de deur open drong is een gendaam bui ten gekomen en heeft een schot gelost. Was dit schot datgene wal de dry sommaties moes ten zyn Het kan want niemand hoorde nog iets van hetgeen binnen gebeurde. Daei builen zong het volk: Zy zullen haer niet hebben enz. Een klein half uer nadien stampte een jon gen nog eens op de deur deze vloog toen eensklaps open en twee schoten vielen. Een persoon, zekere Cocquyt, zakte met verbryzel- den schedel ten gronde een andere, Duyck genaemd, bekwam eerst een bajonnetsteek in de rechterzyde van de borst, die gelukkig op een der ribben afschampte en daerdoor niet doodelyk is; zichomkeerende ontving hy langs achter een schot in de lenden, dat langs voren in den onderbuik uitkwam. Eene vrouw werd verder door een bajonnetsteek gewond. Het tweede slachtoffer is nog in leven doch er bestaet twyfel of men hem het leven zal kunnen redden, Deze twee persoonen ziende vallen, bleef het volk onbeweeglyk staeti niemand had tot geweld zyuen toevlucht willen nemen men wilde toonen hoe geerne het geusch onderwys hier gezien is, meer niet. Ja Zy zullen haer niet hebben, steeg uit honderde monden opmen zong, men floot, men wierp met aerde, doch meer werd er niet gedaen. Waren de gendarmen binnen gebleven de orde zou niet gestoord zyn. Wat het libera- lismus enzyn waerheidsminnende gazetten ook zeggen, ik daeg ze uil naer Heule te komen en met my aen die brave bevolking te spreken, en dan te «lui-ven schryven wat ze gehoord hebben. Ik vraeg het was het bovenstaende eene reden om twee menschen dood te schie ten Ik vraeg het aen al wie met my de zaek gezien, gehoord of bygewoond hebbe ant woordt, was het volk van Heule plichtig De stormklok klepte meer en meer volk kwam van alle kanten toegestroomd. Na het eerste oogenblik van schrik door den dood van twee hunner vrienden, ik durl zeggen twee hunner broeders, want de inwoners van Heule vormen slechts een groot huisgezin, voorby was, begon het volk razend te worden het vlaemsche bloed ging aen het gisten. Wraekkreten stegen nu uit de menigte op, het gedrang werd geweldig de gendarmen zouden een slecht oogenblik beleven. Op dit oogenblik dringt een man door het volk. Woorden van vrede sprekende komt hy tot by de ziellogeuden. IHaf komt gy hier doen vroeg een der gerdarmen, lerwyl hy den pries- ter het geweer op de borst hield. Die stervenden helpen zoo liet mogelyk is antwoordde hy, en verder met myn zwart kleed doen wat met uwe bajonnetten onmogelijk is ge worden, namelijk dit volk tot bedaren te brengen. En de beide armen open spreidende, hield hy het volk tegen en drong zelf de razende menschenmassa terug. Dan boog hy zich over de twee stervenden en diende hun de laetste troostmiddelen toe. Wanneer hy hiermee gedaen had, waren de gendarmen verdwenen. Een hunner ging zyn peerd naer de herberg de Kroon halen, en reed te viervoet naer de stad om de wet en hulp. Ten I I ure kwam het geregt aen met zeven of acht gendarmen te peerd. De orde was reeds hersteld"doch nu nog kon het volk slechts met moeite tegen gehouden worden. De woede van het volk dreigde weer los te bersten, en er ontstond nogmaels een oogenblik van bange spanning. Gelukkig hadden er geene moord- tooneelen meer plaets en de orde werd her steld. borst en der longen. De zalf goed op do borst en op den rug gewreven, dringt door de huid, wordt op gezogen en onmiddelyk in de longen overgebragt, waar zv, in onmiddelyke aennking met hel omloo- pende bloed komende alle onzuiverheden onschade- iyk maekl of verdry ft, die de grondslag zyn van le ring, asthma, bronchitis, en longziekte. Alle kwalen der longen worden aldus gemakkelvk genezen. De aemborstige wiens ademhaling by mistig, vochtig weder byna verstikt wordt, wordt door Ilolloway's Zalf en Pillen vry gemaekt, die mede den korten, droogcri en leriogachtigen kuch genezen, en ook hel zware spuwen, waervau bronchitis vergezeld gael. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecyncn, zonder purgntie en zonder kosten, door de smakelyke gczondlieidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd R EVA LENTA ARAB1CA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moellyken eetlust, slechte spysvertenngen, longziekte, maeg- ontstekingen, de gal.de winden, de zucrheid, hel slym. de braeklusl, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ariemstem, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uit de hersenen en het bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. Overgeving, maegziekten, enz. Jumet by Charleroi, 19 mei 1803. Dank aen do RevaleDla, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest naer vier jaren overgeving. macgzieklc, hert- en enden pyn, afwezen eid van slacp, enz. M. Johncn Guisse, van Couillet, (Hencgauwen,) schryfl ons Uud ik de Revalenla, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik cr nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. cr, Mn,e Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingen. N° 08,671. M. den abt Pietcr Castclli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren do Revalenla heeft my weder jong gemaeltt. IK predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen te voel, myn geest is bei der en hot geheugen frisch. 2. Viermacl voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prvs in medecynen. In doozen, t/1 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaelsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Depót van Du Barry en C°, (limi ted) 0 Algemeene agent voor België M. Emiel Timmermans, fi en 8, Rouppeplaats Brussel. Depots to Aclsl, by Vanden llerrevveghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapellestraet. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druvvé-Jelie. POPERINGHE 8 OCTOBER. Hoppe 1879. Stad. Fr. 7000 0000 Gemeenten 0000 7000 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 102 balen hop; gewas 1880, verkocht1° kwaliteit van 42 tot 47 fr. 2C 00 tot 00 fr. de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen Tarwe fr. 27 00 a 28—00 Masteluin 21-00 23- 00 Rogge. 20 -00 21 00 Geersi. 17-00 19-00 Haver. t"-00 21—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 7—00 8—00 Idem, (witte). 0—"0 0—00 botei, de 3 kilogram 8—b4 10—54 Eijers, de 25. 2—63 2—81 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens hel koppel 50 00 70—00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 Vrouwel. 9 HUWELYKEN. P Van Geert, werkman met H. Bruvvier, naeister. OVEKLYDENS. L. Hocbeeck, vr. Michiels, z. b. 77 j. Molendriesch. F. Spins, m. De Saedelccr, landbouwer, 83 j., Schaer- beke. E. De Pelsemaekcr, vr. Vincent, z. b., 28 j Molenstraet. 4 kinderen ohder de 7 jaren. 15 JOZEF ERTEL, agent in militie-zaken, te Dendermonde, Groole Markt, N° 12. brengt ter kennis der huisvaders die aen het gouvernement de som van 200 fr. gestort hebben en van het zelve geenen man bekomen kunnen, dal hy hen aenstonds een en rempla^ant kan beschikken aen de voonvaerden zoo als hy vroeger met zyne menigvuldige kalanten gehandeld heeft. Geene betaling zal geschieden dan met het afleveren der vivslelling van militie. MEN VRAEGT Jongelingen van 20 tot 50 jaren oud, alsook degenen die gediend hebben, zullen aenvaerd worden tot 50 j.iren. Goede belooning voor de aanbrengers. Malvina De Kegel, institutrice dipló- mée el F"élicie Kieckens, rue de Bruxelles, 48. External pour demoiselles, Ecole du soir et Jardins d' Enfanls. Le prix de 1' external el de 1' école du soir est de trois francs par mois, celui du jardin d' enfanls de 2,50 francs. Les garcons sont admis au jardin d'enfanis jusqu'a I' age de six ans Ventrèe est fixêe au 5 Octobre. rue de Bruxelles, 49, Alosl. Les plus jeunos élèves seront placées 3011s la survcillanco d'unc monitriee. Retribution annuelle de 24 a 42 frs. payable par dixièmo le 28 des dix premiers mois de l'annéc scolaire. Renlrée 27 Seplembre. TV> htirprt Een schoon 00 gerieflijk HUIS, J c illll C/I» gestaan te Aalst, aan de Keizer lijke plaats. Voor verdere inlichtingen zich te be vragen bij den heer P J. Van den Berghe tol Okegcm. Huis van vertrouwen. P. J. LOMBAERTS, Meubelmaker, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij zich komt le ves tigen Groote Merkt, N° 24, te Aalst, oud-huis Modeste De Melle. Fr zijn bij hem te bekomen schoone meubels in aecajou, notelaar, palissander, enz., alsook gemeine meubels, aan zeer voordeelige prijzen. Hij verhoopt door de goedheid van zijn werk en gematigdheid zijner prijzen, de gunst van het geëerd publiek te verwerven. Burgerlijke Stand der Stad Ninove. Aangiften van den 18 Sept. tol den 8 Oct. 1880. GEBOORTEN: Hollowuy's Zalf en Pillen. Kortheid van adem, Verkoudheden, Hoeslbuijen. Duizenden getuig- schiflen kunnen afgegeven worden, om de kracht te bewyzen die deze 'heelmiddelen bezitten in gevallen van asthma, beginnende lering, en alle kwalen der Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk a 5 HUWELIJKEN. P. J. Dc Saedclecr, 26 j., vuurstoker en V. Souf- friau, 26 j., handschoenmaakster. OVERLIJDENS. F. Van Peleghem, 30 j., kantwerkster, vr K. L. De Paepe, Graanmarkt. - M F. Vcrgauwcn, 77 j., non, Burglitstraai. C. Do Buysl, 83 j., gaieelmaker, wed'. R. Foubert, Briisselslraat. K. L. Meert, 56 j., twijnder, m. B. F. Slandaert, Burghtsiraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. STAD AALST. Opening der leergangen. De Bestierende Commissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van T publiek te brengen, dal de leergangen van 't schooljaar 1880-81, zul len aanvangen den Maandag 11 October 1880, om 6 uren 's avonds, in T Lokaal der Brussélsche- straat (Pontstraat). De Persoonen welke de leergangen wenschen te volgen, vervoegen zich ten bovengemeld Lo kaal, alwaar, le rekenen van 11 October aan staande lot liet einde der zelfde maand, alle werkdagen, van 6 tot 7 uren 's avonds, de aan- nemingskaarlen, door den heer Sekretaris, zul len afgeleverd worden. Dus, te rekenen van den 1 November zullen er geene aannemingskaarten meer afgeleverd. Gedaan te Aalst den 28 September 1880. De Voorzitter, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. i PAUL LEIRENS. i By E. VAN BATTEL, Korte Zoulstrael, N° 27, j i fabrikant van Mans- en Vrouwenboedel), maekl ook 1 j vau oude nieuwe hoeden. i Hy beveelt zich in de gunst van het geëerd publiek, j Te k OOIt Een Senlscho karre (dakkarre), u I'* oenen camion, cencn nieuwen Tulberie met zoraerkas, eenen Tulberic (rencontre), eenen Tulberie voor ponney, een Victoria (rencontre) in goecien staet. Te bevragen by Joseph Van dei- Biest, ryliiigmaker, Nieuwstraet, N° 50, Aelst. Stad Aalst. OPENBARE VERKOOPING van schoone gelegen "p den Dam, aan de Kaai van den gecanaliseerden Dender en langsheen dc IJzeren Weg van Brussel naar Gent. De Burgemeester en Schepenen zullen op de hierna gemelde 7itdagen, door het ambt van den Notaris Joseph VERBRUG GHEN, te Aalst, onder de nadere goedkeuring der bevoegd Overheid, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 40 aren 19 centiaren Grond, gelogen op den Dam, aan dc Kaai der Vaart en langsheen den IJzeren Weg, gecadastreerd wijk A, nummer 657 en nummer 729. Yet«ieeld in 31 loten of koopen. ZITDAGEN Instel, Maandag 11 Verblijf, Maandag 18 OlT0HKR l88°- T'elkens ten 5 uren juist namiddag, ten Stadhuize, in de Vergaderingszaal van den Gemeenteraad. De koopers zullen hunne koopprijzen mogen kwijten op de volgende wijze: De gcreede betaling na de goedkeunng der verkooping. Bij middel eener jaarlijksche rente van 4 172 0/0 hunner koopsom. Ofwel mits gedurende 60 jaren te rekenen van de goedkeu ring der verkoopingen den intrest aan 3 0/0 's jaars van hunne koopsom te betalen. Dc verkoopingsvoorwaarden en liet plan van verdeeling dei- loten, berusten ter inzage van eenieder ten bureele van Stads Sekretaris en ten kanloore van bovengenoemden Notaris VER- BRUGGHEN, aan het Esplanadepleiii. Gedaan in Zitting van den I October 1880. De Sekretaris, De Burgemeester en Schepenen, JosEPn VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. Bij uitscheiding van bedrijf. VRIJ WILLIGE VERKOOPING van op den hoek en ter woonst van sienr Claessens-Van Geit, te Aulst-Mijlbeke, Moorselschebaan. Op Maandag 18 October 1880 en volgende dagen, telkens om 2 uren fix namiddag Door het ambt van Deurwaarder NOTERIS. Door 't ambt van den Notaris VERBRUGGilEN te Aulst. ST.-LIEVENS GESTICHT. Keizerlijke plaats, te Aalst. Externaat. Heropening dc. klassen 2 October. Schoolgeld 10, 12, 15 frank, volgens af- deeling. Voor hetgeen bet kwaart-Kostgeld, enz. aangaat, inlichtingen vragen aan het Bestuur ls,tn en 2en October. OPENBARE VERKOOPING 1° koop. Een Huis met grond le Aalst, Molenstraat, wijk A, n° 511, met eene grootte van 50 centiaren. Gebragt fr. 4500. 2° Een perceel Land, le Aalsi-Mijlbeke op Overham, wijk G, nc 89, met eene grootte van 13 aren 50 centiaren. 5° Een perceel Land, te Aalsl-Mijlbeke aan den Hamkuuler, wijk G, n° 90, met eene grootte van 15 aren 50 centiaren. 2 en 3 koop te samen gebracht fr. 1900. 4° Een perceel Land, te Lebbeke op VYijn- veld of veld ter velde, wijk A, n" 74.v, met eene grootte van 15 aren 90 centiaren. Geb. fr, 660. 5° Een perceel Land, te Lebbeke op het Koningsveld ol deggote.wijk A, n° 825, met eene grootte van 51 aren. Gebracht fr. 1560. 6e Een perceel Land, le Baevegem op den Langekauter, wijk B, n" 365 met eene grootte van 16 aren 20 centiaren. Boomprijs fr. 160. Gebracht fr. 200. 7° Een perceel Land. te Herdersem op het Rundersveld, wijk B, i)0982a, met eene grootte van 18 aren 70 centiaren. Gebracht fr. 1640. 8° Een perceel Land, le Moorsel op Kruisa- beel, wijk E, n°536 groot 24 aren 80 centiaren. Gebracht fr. 2400. 9° Den naakten eigendom vwi een perceel Land, te Erenibodegem op den Zavel, wijk A, n° 963, met eene grootte van 28 aren 90 centi aren. Gebt;a,cht fr. 600. Superabondanten Zitdag. Zaterdag 16 October 1880. Om 4 uren namiddag, ter herberg St.-Eloi, bij d'heer J. B. Meert, te Aalst, aan de Esplanade. 11 sera procédé le 25 Octobrl 1880, midi, dans les bureaux de Monsieur le Commandant de la place, a Alost, a 1 adjudication publique pour l'entreprise de la fouruiture de la VIANDE nécessaire, pendant l'année 1881, aux corps de troupe qui occuperont la place d'Alost. Le cahier des charges de l'entreprise est déposé chez Monsieur le commJ. de la place, Marché aux Grains, oü les personnes qui désire- raient prendre part A l'adjudication peuvent en prendre connaissance tous les jours non fériés. Le Ministre de 1'Instruction publique, chargé par interim du portefeuille du département de la Guerre. P. VAN HUMBEECK. MERKWAERD1GE VERKOOPING van allerschoonste te VLIEBZELE, wyk Bussegetn, en van afgebroken Bouwmaterialen, te OOBDEGEM, wyk Dorp. De Zaekwaernemer MATTHYS, le Oordegeni, zal onder bevoegd ambt, op Maendag 25 October 1880, ten 8 uren voormiddag, namens Madame weduwe van Mynheer Constant Mallhys, grondeigenares te Wctto- ren, binnen de gemeente Vlicrzele, wyk Bussegem, openbaerlyk verkoopen 200 koopen allerschoonste langslammige Boscli- boomen, bestaende in de'volgende 185 koopen Kanada van 1 1/2 tol 2 meiers omtrek, zyndc de schoonste van de omstreek. 10 koopen Eschkens 3 koopen Eikskens en 2 koo pen Heriaer. Verders nog eenige koopen sparren, esschen en eisen Slaghout. Al de voormelde Boomen, zeer gemakkelyk gestaen voor het vervoer. Men zal vergaderen en beginnen in den bosch digt aen hel hof dèr kinderen De Moor. Na de verkooping van al het vorenstaende, zal men ten aenzoeke van dén heer Eugène Van der Eecken, aen het Dorp, te Oordegeni, te koop bieden Vele koopen afgebroken Bouwmaterialen, zoo goed als nieuw, bestaende in eiken balken, sclieerwerken, vlieringen, kepers, platen, deuren, hekken, 1000 roode pannen, eene schoone dicpvoorploeg, egge, slede, vlasreep, schoone arduinen rolle, bakkar met aelstuk en veel andere voorwerpen, te lang om te melden. De koopers moeten al voorzien wezen van goede borgen. N. B. Al degene die gekocht hebben in gevallene verkoopingen gehouden door genoemden MATTHYS, zyn verzocht hunne koopen binnen dc 8 dagen by hem le gaen voldoen. OPENBARE VERKOOPING Meerschen en een perceel Bosch, gelegen te Erpe. Dm Notaris EEMAN, te Erpc, zat namens die liet behoort, met gew in va» palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1' koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erpe, op het Kamnieveld, groot 30 aren 80 centiaren, bekend bij kadaster wijk D. nummer 456a, palende oost Bernard De Bruecker, zuid den voctweg, west Petrus De Wolf en noord Franciscus De Smet. 2* koop. Eene partij Land. gelegen alsvoren, op den Papesté, groot 12 aren 62 centiaren, bekend bij kadaster, wijk D, nummer 74, palende oost Francies Roels, zuid Karei Van Wezemael, west dc Kauterbaan, noord Domien Van Halen. Boomprijs fr. 40. 5« koop. Een pereecl Meersch, gelegen alsvoren, in de Kruiskens, groot 14 aren 29 centiaren, bekend bij kadaster, wijk D, nummer 660, palende oost August Lievens als gebrui ker, zuid Jozef De Saedeleer, west de erven Domien De Bruec ker en noord Domien De Swaef. Boomprijs Ir. 161. 4« koop. Een peiceel Meersch. gelegen alsvoren, in de Oostmeerschen, groot 10 aren 80 centiaren, bekend bij kadas ter wijk D, nummer 899, palende oost de Beek, zuid den Armen van Aalst, west de erven Lievens, noord den Notaris Yerbrugghen. Boomprijs fr. 100. 5« koop. Eene partij Land ten decle Meersch en ten deele Bosch, gelegen alsvoren, op den Seskenskauter, groot 58 aren 28 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummers 971 en 972, palende oost dc kinderen De Swaef, zuid den Los, west de weduwe van Anathasius Hendrickx, noord d'heer Van Sande. Boomprijs fr. 83. Gc koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op den Seskenskauter, groot 25 aren 85 centiaren, bekend bij kadas ter wijk D, nummers 815b en 813c, palende oost Leander Van Sande, zuid de weduwe Hendrickx, west Bertrand Ma- bilde, noord Eugène Hendrickx. 7C koop. Eene party Land, geicgcn alsvoren, op het Langevcld, groot 9 aren 55 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 669a, palende oost Leander Stalpaert, zuid den \oetweg, west Jan Sonck, noord Adriaan Meuleman. 8C koop. - Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in liet Vert, groot 25 aren 98 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummers 220a, 220b, 221a en 222, palende oost Jan-Baptist Burgelmaen, zuid en west den Los en noord Jan-Baptist Dan- neboorn. Boomprijs fr 184. 9« koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in de Meymeerscli, groot 14 aren 03 centiaren, bekend bjj kadaster wijk D, nummer 288a, palende oost de weduwe Pietcr De Swaef, zuid de weduwe Pieter Schellaert, west Isidore Saey en noord de Losbaen. Boamprijs frs. 10. 10° koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den kleinen Duinaert. aan den Zadelweg, groot 27 aren 90 centia ren, bekend bij kadaster wijk C, nummer 418, palende ten ooste aan d'erven Evit, ten zuide aan het Sijp, ten weste aan de kinderen Kuvssinck, als gebruikers en ten noorden aan den Zadelweg. IP koop.Eene partij Land, gelegen alsvoren, aan dc Rommelstraat, groot 17 aren 54 centiaren, bekend bij kadas ter wijk C, nummers 728 en 729, palende ten ooste aan d'erven Meuleman, ten zuide aan den voetweg, ten weste aan Joannes Van Landuyt als gebruiker en ten noorde aan Nico- demus Ncetens. Boomprijs fr. 48. 12c koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op het Laugeveld, groot 15 aren 64 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 666a. palende ten ooste Jan-Baptist Coppens, ten zuide Caiolus De Saedeleer en ten noorde den ijzerenweg. 13' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op het Keizersveld, bekend bij kadaster wijk D, nuuiruer 870, groot 15 aren 70 centiaren. Boomprijs fr.s 63. 14c koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Molenkautcr of Kruiskens, groot 18 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 703a. 15' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Schoonegem, groot 9 aren 01 centiaar, palende oost Carolus Verbercknioes, zuid Bepcdiktus Van Wezemael, west August Bosman, noord de Baan. 16c koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op Erpe- kauter, groot 15 aren 20 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, deel van nummer 271, palende oost Augustien De Bruec ker, zuid Bomiuieus Hosselaer, west August Stalpaert en noord de Audenaardschebaan. 17c koop. Een perceel Boscb, gelegen alsvoren, op het Walzijp, groot 28 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, nummers 686a en 686Abis, palende oost vcrscheidc eige naars, zuid den lieer Booue, west de Beek, noord den Arme van Aalst. Boomprijs iï. 435. 18c koop. Eene partij Land gelegen alsvoren op den Ses kenskauter, groot 23aran, bekend bij kadaster wijk D, num mer 825, palende oost Nicodemus Neetens, zuid Alphonse Verbruggghen, west Franciscus Van Laethein en noord Louis Van der Biost. Boomprijs, frs. 51 ZITDAGEN Instel Maandag 18 Oktober .r.™ Verblijf id. 25 in. 18ÖU' Telkans om 5 ure namiddag ter herberg Het Brouwershuis, bij d'heer Navier Yermeiren, te Erpc, Dorp, OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Meldert. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, open baarlijk yerkoopeu Ic kooi- Eene partij Land, gelegen te Melden, wijk Parijs, groot 45 aren 4 centiaren, sectie li, N" 502a. Verdeeld in 2 deelen. In gebruik bij de weduwe Franciscus Fiere- mans, Auguste Fieremans en Franciscus Van den Bossche. Eerste deel. Ingesteld fr. 1210. Tweede deel. Ingesteld fr. 1300. 2C kooi-, Er, eene partij Land gelegen le Mel dert, op hel Pnnjsveld, groot II aren 57 centi aren, sectie B, N°* 365 en 564.In gebruik bij sieur Van den Steen. Gebracht op fr. 900,00. Derden en Laatsten Zitdag Woensdag 13 October 1880, om 3 uren namiddag, ter herberg Het Stadhuis, bewoond bij sieur Franciscus Fieremans, te Mel dert, Parijs, OPENBARE VERKOOPING te Nieuicerkerken, in de Laarebroeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien bet behoort, mot gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen eenice koop Een perceel Meersch gelegen te Nieuwerkerkeu, in de Laerebroeck groot 27 aren 57 centiaren, palende ten ooste en ten noorden onderscheidene eigenaars, ten zuiden het Damveld en ten weste van ouds Bernard Boelaert. Boomprijs fr. 170-00. ZITDAGEN virbiyr Dijadae ll j 0ktober Telkens om vier uren namiddag, ter herberg ge houden door Leo Van den Hende, te Nieuwer- kerken, Dorp. OPENBARE VERPACHTING behoorende aan het Gemeente- en Kerbesluur van Vlierzele, gelegen le Letterhautem, Vlier- zele, Zonnegem, Baavegem en Borsbeke. Door 't ambt van Meester EEMAN, Notaris, te Erpe, op Maandag 11 October 1880, om 9 uren voormiddag, ten Gemeentehuize, bij Constant De Groole, te Vlierzele, aan het dorp. N. B. -• De pachters die hunne verschenen pachten niet zullen betaald hebben, ten dage der verpachting, zullen noch als pachter, noch als borger aanvaard worden. Studie van Meester EEMAN, Notaris te Erpe. Een welgelegen Winkeliershuis, gestaan le zYalsl, in de Leopoldstraat, bewoond door Jufv. Weduwe De Bril. Voor den prijs en voorwaarden, bevragen men zich leu voormelde kantoor. ""verkooping van Huizen, eenen Lusthof, Zaailanden en eenen Meersch, te Aalst en Lede. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal met ge win van palmslag en gelagen, openbaarlijk ver koopen STAD AALST. Eerste koop. Eenen Eigendom, groot in grond 5 aren 70 centiaren met twaalf Huizekens, geslaan en ge- leger, op de Biirgt, over de Viscbtnarklbrug. Verhoogd tot fr. 8,150. 't weede koop. Een Huis met den grond, groot 40 centiaren, in de Leopoldstraat, te voren Kaltestraat, getee- ken nr 48. Verhoogd tot fr. 5,050. AALST-SCHAARBEEK Hei de koop. Eenen schoonen Lusthof, groot 51 aren 12 centiaren, met een Huis en grond, groot 1 aar 10 centiaren, wel beplant met schoone goede en kostelijke fruilboome», arbusten en bloemen, omringd met hagen, wel gelegen voor Bouw grond, op het Duifkensveld of veld Aalst, nabij de Dendermondsche kasseide en de statie van den ijzeren weg. Verhoogd tol fu. 12,000. Vierde koop. Eene partij Zaailand en Bouwgrond, groot 55 aren 67 centiaren, gelegen op het veld Aalst of Duifkensveld. Verhoogd lot fr. 5,000. Vijfde koop. Eene partij Zaailand, groot 47 aren 60 centia ren, gelegen op den Molenkauter. Ingesteld fr. 4,500. Zesde koop. Eenen goeden Meersch, groot 94 aren 91 centiaren, gelegen op den Hoonegem of klein Binnenveld, met een klein deelken op Hofstade, aan de Baardebrug. Ingesteld fr. 5,200. Zevende koop Een perceel Zaailand, groot 8 aren 65 centi aren en volgens kadaster 14 aren 56 centiaren gelegen op het vette Ochlveld. Ingesteld fr. 400. AALST-MIJLBEKE. Achtsle koop. Eene partij Zaailand, groot 45 aren 20 centi aren, gelegen op den Wijngaard. Ingesteld fr. 4,150. GEMEENTE LEDE. Vegensle koop. Eene partij Zaailand, grool 57 aren 20 centi aren, gelegen op den Kleinenkauter. Ingesteld (r. 4,100. Superabondanten Zitdag DONDERDAG 14 OCTOBER 1880. Om 5 uren namiddag juist, ter estaminet de oude Koning van Spanje, bij d'heer Pietf.r Le Leu, Nieuwstraal, te Aalst. Alle inlichtingen zijn te bekomen ter studie van den Notaris MICHIELS. GELD. Bij den Nolaris MICHIELS zijn er altijd groote en kleine Kapitalen te bekomen, aan gewonen intrest, mits bezet op Grondgoederen.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3