Prijskamp met den Kaatsbal op if htuid i!orvvGito\oi:\, as uzi E KSC 0 0 L. OVERJARIGE PANDEN. NIEUWE GOEDEREN, Openbare vei kueniiig van een HUIS, Bij uitverkoop. Openbare verkooping BEHUISDE HOFSTEDE, Zaailanden, een perceel Mcerseli, van een perceel Meersch, van goede ZAAILANDEN, BOOME1T, Get. - Het Bestucr is nog voornemens dien muerop halen, en indien't werk niet voltrok ken is, is 't by gebrek aen geldmiddelen. M. Lippens. Als 't werk aangevangen wierd, had gy geen krediet in 't budjel Gel. - Wy dachten dit werk te kunnen ver richten met de gelden die jaerlyks bestemd worden voor 'l onderhoud van 't gemeentehuis en 't schoollokaeldoch de pannen waermeê dit gebouw is gedekt, zyn van zulke slechte kwaliteit, dat wy jaerlyks nog te kort komen om de dak te doen herstellen. Dees jaer is 't werk zeker niet konnen voltrokken worden, daerwyeenen muei erop te bouwen hadden, gestaen tusschen de school en eenen aenpalen- den eigendom, die door den grooten vorst was omverre gevallen. Voorz. De onderwyzeres is door u be dreigd geweest, de pannen van dun muer te moeten herstellen die haer broeder er zou moeten afgestooten hebben Gel. Ik heb de onderwyzeres in 't huis van den sekretaris doen ontbieden, alwaer soms de politiczaken behandeld worden, om haer bekend te maken, dat ik had hooi en zeggen dat haer broeder de pannen van den muer had gestooten en dat indien hy dit waerlyk gedaen had, ik den muer ten hare kosten, zou doen herstellen. Ik had reden te denken dat die jongen de plichtige was, omdat ik hem, zoo ik denk, eenigen tyd te voeren, op den muer had zien zitten. Voorz. Waerom ten hare koste Gel. Omdat haer broeder-minderjarig was. Voorz. Zy is niet verantwoordelyk voor haer broeder indien myn broeder een glas breekt, ben ik verantwoordelyk Get. Dan was zyne moeder aensprekelyk, doch ik had gedacht haer hier over te mogen aensprekelyk maken, omdat hy by haer in woont. Voorz. De onderwyzeres heeft verklaerd dat zy hierdoor erg aengedaen is geweest. Get. Ik denk niet dat die juffer dan ziek was en zy kon hiervan toch niet ziek worden. Voorz. Ja, maer de wyze. waerop men wordt aengesproken kan ontroeren Get. .la en de manier van antwoorden,kan ook wederantwoorden uitlokken. Voorz. Hebt gy de onderwyzeres geen be zoek gebracht in Februari lest? Get. Ja, ik heb haer in Februari een be zoek gebracht, en heb haer niet beschuldigd eenen naemloozen brief te hebben geschreven, maer haer alleenlyk gevraegd of zy hem niet had geschreven. M. De Vigne. l)e onderwyzeres was ziek en te bed Get. Ja, zy was inderdaed ziek en te bed, had ik geweten dat zy ziek was, ik zou er niet zyn binnen gegaen, en gewacht hebben lot na hare genezing. Voorz. Het is nog al erg iemand van 't schryven eens naemloozen briefs te beschul digen 't is immers eene lafheid een naem- looze brief te schryven Get, Ja, maer stelt u eens in de plaets van eenen Burgemeester die 't slachtoffer is van die lafheid. Voorz. De onderwyzeres heeft verklaerd dat gy haer gezegd hebt dat gy hetonderwyzend personeel wel eens zoudt gevonden hebben Get. lk loochen stellig, dit ooit gezegd te hebben ik zegde dat moest het nog voor vallen, ik my tot de hoogere Overheid zou wenden, 't geen heel verschillig is. Juffer Van Woensel teruggeroepen verklacrt dat zy houdt slaen dat de Burgemeester haer zegde Ik zal het onderwyzend personeel wel eens vinden zy voegt er by dat de heer Bur gemeester wist dat zy ziek was aengezien zy schriftelyk, uit hoofde van ziekte, een verlof van twee of meer dagen gevrregd heeft. De heer Burgemeester houdt slaen dat hy dit nooit heeft gezegd maer alleenlyk verklaerde, dat hy zich lot de hoogere Overheid zou gewend heb ben indien hel nog voorviel. Verder zy heeft slechts een verlof van twee dagen gevraegd.Die twee dagen waren reeds verloopen, toen hy haer bezocht. De onderwyzeres Van Woensel verklaert dan dat de heer Burgemeester zyn bedreiging tegen 't onderwyzend personeel uitsprak in tegenwoordigheid van haer broeder en zuster. (Toen jufier Van Woensel dezelaetste verklaring had gedaen wierp zy eenen onder vragende blik op zekere persoonen onder 't publiek, als wilde zy vragen Wat denkt er u van; is 't nu wel!)De heer Burgemeester logen straft nogmaels hare verklaring. Voorz. Wat is er nu van't plaetsen van de stoof Waerom wierd zy op eerste aenvracg niet geplaetst Get. Ik heb my persoonlyk by den smid begeven om hem 't bevel te geven de stool te gaen plaetsen des anderendaegs ben ik gaen zien en daer die werkman het werk nog niet had verricht, heb ik hem hierover berispt en hem gezegd dat bleef dit duren, ik 't werk voortaen aen eenen anderen smid zou doen verrichten. Vgorz. 't Is eene droevige omstandigheid M. de Burgemeester Get. lk kan myn bed in de school toch niet maken. Voorz. Ja, maer de tweede stool in deklas van juffer De Backer, wal is er van Get. Wat het plaetsen der tweede stoof aengaet, herinner ik my niet een vraeg ont vangen te hebben ik denk nogthans, neen ik geloof dat het uil eigen beweging is dat ik die stoof heb doen plaetsen den dag zeiven dat de heer Schoolopzichter my met de benoeming eener hulponderwyzeres bekend maekte. Jutter Van Woensel teruggeroepen verklaert dat zy zich herinnert den 24 Januari lest schriftelyk, de plaetsing der stoof gevraegd te hebben en zy haren brief aen den heer Burge meester heelt doen dragen er is meer, den 2" Januari, dag op den welken juffer De Backer in dienst is gekomen, heeft zy weêr eene schriftelyke vraeg gedaen en den brief naer 't huis van den Burgemeester doen dragen T is des anderendaegs, een woensdag, ziende dat de stoof niet geplaetst wierd, dal zy ge schreven heeft aen den heer Schoolopzichter en des anderendaegs 's avonds wierd de stoof geplaetst. De heer Burgemeester verklaert dat hy dit niet kan aennemen en als onmogelyk aenziet en wel zeker is dat hy aen de vraeg zou beant woord hebben had zy waerlyk gedaen geweest. De heer Verleysen houdt slaen dat hy nooit iets anders heeft ontvangen dan eenen brief van den Schoolopzichter die hem de benoe ming beteekende. M. De Vigne. Is de subsidie voor de prys- deeling niet afgeschaft Get. Ja, zy is afgeschaft, omdat die som in rekening niet kan gebracht worden voor 't bekomen van subsidien van den Staet. M. De Vigne. Hel warmgeld is ook ver minderd Get. Ja, de Gemeenteraed heeft de som verminderd, omdat er toch geene klassen moeten verwarmd worden waer geene leerlin gen in komen. Meester Singelyn onderbreekt en zegt dat de klassen op 391eerlingen zyn geschikt en daer er heden 99 leerlingen zyn, zouden de dry klassen gebezigd worden, maer er zyn maer twee onderwyzers. Vroeger bestonden er ook maer twee klassen. (Wy zullen eene bemerking maken. Meester Biechtstoel (hola!) Singelyn zegt vroeger waren er 200 jongens in de school nu daer de klassen zyn gemaekt op 39 plaetsen, moesten de scholieren daer ingepakt zitten gelyk den haring in de ton). M. De Vigne. Er is ons aengebracht dat met toestemming van het gem.-bestuer, in 't schoollokael eene meeting is gehouden tegen de schoolwet? Get. Ja, de gem -school is ter beschik king gesteld geworden van de inrichters van eene meeting tegen 't wetsontwerp op 't on- derwys, en ik dacht dat ik het recht had dit toe te slaen ik heb hierover geraedpleegd. MM. Van Wambeke en Verbrugghen en deze heeren waren van 't zelfde gevoelen. Na voorlezing worden de verklaringen ge- teekend. De zitting wordt om 12 t/2 uren geheven en zal om 5 uren hernomen worden. Zitting van den namiddag. By het hernemen van de zitting kondigt de heer Voorzitter aen dat de heer Lippens zich oogenblikkelyk heeft moeten verwyderen en dat de onderhooring zal voortgezet worden Woensdag aenstaende 20 October, om 8 1/2 ure voormiddag. De getuigen moeten alsdan opnieuw verschynen en zullen dub belen taks ontvangen. De heer Reyniers, Hoofdonderwyzer te Aelst, verklaerde onder andere, en men vcrgctc niet dat het onder eed was, dat het Annbured van Aelstde bestedelingen welke by den jenoeindcn Potter inwoonden, uit de ollic. school heeft ge trokken en ze naer de catli. school zondt. Nu, wat is erdaervan En wy antwoorden niets hoege- etnd niets!! En inderdaed, het gesticht, of liever 'l huis waer een vyftiental bcstedclingen van 't Armburcel gevoed en gelo geerd wierden, is sedert 't jaer 187-i afgeschaft.... Dus kon het Armbureel met October 1879, ae bestedelingen by Potter gelogeerd, nimmer uit de oflie. school trekken, om de goede •ede dat er by Poffer, sedert vyf jaer, niet een enkele meer verbleef De heer Reyniers heeft dus iets verklaerd dat volkomen tegenstrydig is aen de waerheid Wy willen heden niet onderzoeken of M. Reyniers het Armbestuer van Aelst met kwaed inzicht en wetens en willens onrcchtveerdiglyk beschuldigde, doch dc heer Hoofdondenvyzer zal met ons moeten bekennen dat liv met eene laekbare licht zinnigheid handelde, waeiover hy zich onmogelyk veront schuldigen kan... Het is immers te Aelst algemeen gekend, dat die specie van Weezenhuis, door de liberalen in stryd met de wet, by Potter ingericht, sedert 1874, door de catholicken is afgeschaft.... En nog meer,'t logisthuis van Potter was immers geene honderd uren van zyne wooning gelegen om zich persoonlyk niet te kunnen gaen inlichten.... Wat nu de verdere feiten betreft, door den heer Reyniers,'t Annbestuer ton laste gelegd, namely k als zouden zekere arme lieden min buitengewoonen onderstand ontvangen hebben dan voortyds, en dit, omdat zy hunnc'kinderen naer de offic. school zenden, mogen deze feiten, in tegenwoordigheid der zaek Potterals onnauwkeurig of ook tegenstrydig aen de waerheid aenschouvvd worden,en dit dan nog destemeer, omdat de heer Reyniers zich wel gewacht heeft eigenamen aen te halen. De hulp-onderwyzer Praet kloeg op zyne beurt ccn feit van drukking.dooi een Armbezoeker gepleegd,aen, doch 't manne- wachtte zich ook eigennamen te noemenWaerom die me lieden, die, zoo zy zeggen,verdrukt zyn geweest, niet met naem en stuk noemen en de vvyk of straet aenwyzcn waer zy nonen Waerom deden zy dat niet? Wy hebben bemerkt dat de heeren Leden der Enkwest- Kommissie, telkenmale er het minste feit van drukking, door een Armbestuer gepleegd,wierd aengcklaegd, onmiddelyk naer de namen en vvooning der verdrukkers en verdrukten vroegen. Waerom hebben de Inkwisiteurs die aenwyzingen aen dc heeren Reyniers en Praet niet gevraegd Acnzagen de Inkwisiteurs de aengeklaegde feiten als onbeduidend,ofwel, wist men dat zv in de lucht waren gegrepen Wat er dan ook van zy, de eer en de vveérdigheid der Leden in 't Aimbestucr van Aelst vergen dat deze zaek worde onderzocht Wat dc zaek Potter betreft, moet men den heer Reyniers tot eene openbare herroeping zy ncr onrechtvccrdigc beschul diging dwingen... Voor de twee andere feiten moet het Arin- hurecl een ernstig onderzoek instellen, en, indien er één Arm bezoeker wordt gevonden, die zich aen ecnige drukking of ou-cchtveerdigheid, jegens lieden die hunne kinderen naer de ollic. school zendenrpliehtig maekte, dan hoeft hy, tot voor beeld van al de anderen, onmiddelyk te worden afgesteld, inte gendeel, indien de aengeklaegde feiten tegenstrydig zyn aen de waerheid dan moet men het luide verkonden dal de heeren Reyniers en Praet 't Armbestuer van Aelst en zyne onder- hoorigen onrechtveerdiglyk hebben beschuldigd Wy hopen dal de heer Burgemeester, als Voorzitter van rechtswege van't Armbureel, acn zyne plicht niet zal te kort blyven W y hebben veertien dagen geleden meegedeeld dat een geneesheer en een notaris van Uordegcin eene associatie hadden aengegaen om tegen de kiezei sly sten te reklameeren, en dat die twee slimmeiikken, zich leelyk den vinger in de oog hadden gesteken, met te verwacrlooz.cn een en 't zelfde domicilium te verkiezen. Wilt gy nu weten, geeerde lezers, wal 't Verbond lot verde diging van dc twee liberale uilen bybrengt, luistert Naer wy vernomen hebben, zouden onze vrienden door te veel vertrouwen gezondigd hebben, met zich te verge noegen de stukken te teekenen in plaets van ze naer te zien. k Wy vragen liet, kan men nu iemand en vooral acn een geneesheer en een notaris heter een koppel ezelsooren aen 't hoofd hechten Overlast van bezigheden heeft ons niet toegelaten onze informeerkazak en zevenurenbotten aen te trekken, doch wees maer gerust slim koppel van twee, wy zullen u eens andreas- sen dat uw geuzenvel er zal blyven acnplakken In den loop dezer week zyn de werken aengevangen voor de legging der nieuwe gasbuizen iu onze stad. De heeren Somsce en C", hebben te rekenen van 1 October lest het gas- „esticlit overgenomen, liet Gasgesticht zal dus tvdelyk blyven gestaen waer het zich beden bevindt. De vertrekuren der treinen zyn met de meeste zorg vuldigheid in ons blad veranderd. Verscheidene bemerkingen op de verklaringen van zekere getuigen door de Enkvvest-Kommissic onderhoord, zyn in ons blad, uit hoofde van plaetsgebrek, niet kunnen opgenomen worde». OP DE HOUTMARKT. Om 2 1/2 uren namiddagde groole be slissing, de party Bruyndonck tegen die van L. Spaeris (Aelst). naer vier jaren overgeving. maegziekte, hert- en lenden pyn, afwezenheid van slaep, enz. M. Johnen Guisse, van Couillot, (Henegauwen,) sehrvfl ons Had ik de Revalenta, die my de doctors voorgeschreven hadden niet gebruikt, zou ik cr nu niet meer zyn. N° 78,3b4. M. en Mme Léger, van leverziekte, afgang, zwelling en brakingpn. iN° 68,671. M. den abt Pieter Castelli, van vol ledige uitgeputheid op den ouderdom van 85 jaren de Revalenta beeft my weder jong gemaekt. Ik predik, hoor biecht, breng bezoek aen de zieken, doen redelyke lange reizen le voet, myn geest is hel der en het geheugen frisch 2. Vicrmacl voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-niandaet, de doozen van 36,'en 70 franco Bewaerplaetscn overal, by de apothekers en de kruideniers. Depót van Do Barry en C°, (limi ted) Algcmeene agent voor België M. Einiei Tinunermniis, 6 en 8, Rouppcpiaats Brussel. Depols lo Aelst, by Vanden llerrewcghe en Beydlcr apothekers,Vander Stappen, droguiste, kupelleslraet. Geeraerdsbergen, by D. Willinek, apotheker. Ninove, by E. Druwë-Jelie POPERINGHE lo OCTOBER. Hoppe 1879. Stad. Fit. (3500 0000 s Gemeenten 50—00 5300 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 05 balen hop; gewas 1880, verkocht1® kwaliteit van 4o tot 47 fr. 2° 00 tot 00 fr. de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen Tarwe fr. 25-00 a 28-50 Masleluin 22~0<> 24-00 Rogge20-00 22-00 Geerst. 00-00 00 - 00 Haver. 18-00 21-00 Aerdap. (roodo de 109 kil. 7—00 8 00 Idem, (witte). 0—00 0—00 Botei, de 3 kilogram 8 54 10— 54 Eijers, dc 25. 2—63 2-81 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggcns hel koppel 50 i>0 70— 00 Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 VnouwEL. 6 HUWELYKEN. C. Van de Mecrssclie, kuiper, met E. Van Ransbeeck, dienstm. E. Boulembercq, kleerrn. met M. De Gendt, z. b. A. Ruclens, steenkappers^, met M. Schollaert, braeist. A. De Backer, schaliedek. met M. Van der Hulst, z. b. J. Van den Borre, stcenkappersg. met V. Van Wesemael, dienstm. D. Van Impe, dagl. te Erembodegem, met A. Schutyzer, kantw. OVERLYDENS. P. Van Overstraeten, wed'De Smedt, in. Bauwens, z. b. 76 j., Leopoldstraet. M. De Vos, vr. De Coninck, herberg. 56 j., Pontstraet. M. De Smet, z. b. 22 j., Mylbeke. C. Davcraes, 8 j., Schaerbeke.J. Thybaert, m. Van Geit, boekdrukkeisg. 53 j., Hoogstraet. A. D'hauwe, wed' Ricque, m. Maes, twyndersg. 61 j., Denderstraetje. J. Van Nuffel, wed* Soetens, landb. 79 jSchaerbeke. J. Boelens, wed* Vermeulen, z. b. 78j., Mylbeke. Een kind onder de 7 jaren. Stad Aalst. OPENBARE VERKOOPING \an scboonc gelegen °p den Uam, aan de haai van den gecanaliseerden bender en langsheen de IJzeren Weg van Brussel naar Gent. De Burgemeester en Schepenen zullen op de hierna gemelde 7itdagei<, door het ambt van den Notaris Joseph VERBKUG GHEN, te Aalst, onder de nadere goedkeuring der bevoegd Overheid, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 16 aren 19 centiaren Grond, gelegen op den Dam, aan de Kaai der Vaart en langsheen den IJzeren Weg, gecadastreerd wijk A, nummer 657 en nummer 729. Verdeeld in 51 loten of koopen. ZITDAGEN "Kirt, 11 Verblijf, Maandag 18 T'clkens ten 5 uren juist namiddag, ten Stadhuizc, in dc Vergaderingszaal van den Gemeenteraad. De koopers zullen hunne koopprijzen mogen kwijten op de volgende wijze: De gereede betaling na de goedkeuring der verkooping. Bij nuddel eener jaarl(jkschc rente van 41/2 ojo hunner koopsom. Ofwel mits gedurende 60 jaren te rekenen van de goedkeu ring der verkoopingen den intrest aan 5 0/0 's jaars van hunne koopsom te betalen. De verkoopingsvoorwaarden en het plan van verdeeling der loten, berusten ter inzage van eenieder ten bureclc van Stads Sekretaris en ten kanloore van bovengenoemdeu Notaris VER BRUGGHEN, aan liet Esplanadeplein. Gedaan in Zitting van den 1 October 1880. De Sekretaris, De Burgemeester en Schepenen, Joseph VERLEYSEN. VAN WAMBEKE. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakclyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mocilyken eetlust, slechte spysverteringen, longziekte, maeg- ontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym,de braeklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, dc belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uit de hersenen en hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen, bewerkstelligd, waerondor die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédë, Wurzer, Doktors Campbell, Shorland, Ure, gnuelstein, enz., enz., waervan uittreksel. ©vergeving, mnegzieklon, enz. Jumel by Charleroi, 19 mei 1863. Dank aen dc Revalenta, heeft de vrouw van M. L.-J. Dury, genezen geweest STAD AALST. Opening der leergangen. De Bestierende Commissie der Muziekschool heelt de eer ter kennis van 't publiek te brengen, dal de leergangen van 't schooljaar 1880-81, zul len aanvangen den Maandag 11 October 4880, om 6 uren 's avonds, in 'l Lokaal der Brusselsche- straat (Pontstraat). De Persoonen welke de leergangen wenschen te volgen, vervoegen zich leu bovengemeld Lo kaal, alwaar, te rekenen van 11 October aan staande tot het einde der zelfde maand, alle werkdagen, van 6 lot 7 uren 's avonds, de aan- nemingskaarten, door den heer Sekretaris, zul len afgeleverd worden. Dus, te rekenen van den 1 November zullen er geene aannemingskaarten meer afgeleverd. Gedaan le Aalst den 28 September 1880. De V 'oorzitter. De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. PAUL LEIHENS. TV jiijejin Eenen schoonen welgelegen UUIOII. n0f rnel wooning, omringd met muren, gestaen in de St-Jorisstraet te Aalst, om er met 1 November 1880, van ingebruik le komen. Zich te bevragen by M1"' )Ved' A.Boonc De Wolf, Zonnestraat, N° 1, le Aalst. RftnVllt FeRD- R0G(JEMAPi-bUYTGAERENS, Dt I ÏUUI. le Aalst, in de Leopoldstraet. Houdende magazyn van glas en porcelynen, en koopman in wynen, maakt bekend, dat by binnen weinige dagen per stoomschip Jhon Cunnigham, kapi tein Arquita, op den weg van Spaniën naar Antwer pen, eene groote hoeveelheid spaanscbe wynen zal ontvangen, alle van de beste hoedanigheid, zooals Malaga, Porto, Moscatel, Lagrima en Modére, welke by zal alleveren aen den prys van 2 franks den liter. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN ©p ©oiulerdng 4 Aovcmber l&SO, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RINGOIR, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd staande panden der maanden April, Mei en Juni 1879, beslaande in gouden en zilveren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijuwaad, katoenen en meer andere voorwerpen to veel om le molden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau betaling, mits stellende voldoende borgc, met vermeerdering van 5 p. "lo voor alle kosten^ Bij uitscheiding van bedrijf. VRIJ WILLIGE VERKOOPING van op den hoek en ter woonst van sieur Claessens-Van Geit, te Aalsl-Mijlbeke, Moorselschebaan. Op Maandag 18 October 1880 en volgende dagen, telkens om 2 uren fix namiddag. Door het ambt van Deurwaarder NOTERIS. te Aalst, Windmolenstraatje. De Notaris BRECKPOT, le Aalst,zal ten over slaan van M' den Vrederechter, met gewin van palmslag en gelag, in het openbaar verkoopen Een Muis met grond, geslaan en gelegen te Aalst, in liet Windmolenstraatje, geteekendn0 4, en gekadastreerd wijk A, nummers 1783 en 1784, met eene oppervlakte van 1 aar 40 centiaren, houdende van de eene zijde aan een huis en den grond van Jufvrouw de weduwe De Sadeleer en van de andere zijde aan hel woonhuis van Domi- nicus Ringoir. Laasl bewoond geweest door wijlen de wed" van Marlinus Van den Brempp ZITDAGEN Instel Dijnsdag 26 Oktober Verblijl 9 November Telkens om 3 uren namiddag, ter Zittingszaal van het Vredegerecht, op het Stadhuis, le Aalst. Groole vermindering van prijs, bij Mathildb DE PRIL, Lange Zoutslraat Aalst, neven de heer Borreman-Maily. van schoone Winterstoffen en alle andere El legoederen. Door 'l ambt van den Notaris EEMAN, tft Erpe en op Maandag 8 November 1880, om 9 uren voormiddag. van 220 koopeu Eiken waaronder versehillige Molenassen en Pestels, zware Canada Loomen, Wilgen, ALeelen en Olmen, tc Erpe, Oonegem. Men zal vergaderen te Erpe aan het hol van den lieer Gustaaf De Boeck, alwaar opgezegde dag en uur men met de venditie zal overgaan. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eene te Aalst-Mijlbeke, Moorselschebaan. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wie het behoort en luidens de wet van 15 October 1854, openbaarlyk verkoopen: Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Mylbeke, aan de. Moorselschebaan, ge kadastreerd wyk E, nummers 245a en 246a, met eene grootte van 10 aren"80 centiaren, pa lende oost Amandus De Smet, zuid den steen weg. west Ursula Willems en noord de weduwe Judocns Elon als gebruikster. Bewoond en gebruikt door P Adam. ENKELE ZITDAC: Woensdag 10 November 1880. Om 4 uren namiddag, ter herberg genaamd De Klokkenboi, by d'heer Louis Foncée, te Aalst, aan de Vcrkensmarkl. OPENBARE VERKOOPING van goede en een perceel Bosch, GELEGEN TE MEIBE EN I1AALTERT. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens die het behoord met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlyk verkoopen- GKUEENTE HEIRE. 1« Koop. Een perteel MEERSCH, gelegen op het Geete- gemveld, groot 29 aren, bekend by kadaster wyk O, deel van nummers 151a, 152, 153 en 154, palende ten ooste aan de straat, ten zuidc aan Costant De Smet, ten weste aan ver scheidene, ten noorde aan den voetweg. Boomprys fr. 30. Gebruikt by Constant De Smet, te Mcire. 2' Koop. Een perceel LAND, gelegen op Oostdorp, be kend by kadaster wyk C, nummers 697a, 697n en 697nis, met eene grootte van 17 aren 10 centiaren, palende ten ooste d'heer Van der Gueht, ten zuidc de weduwe Licvens, ten westc met halliosbaan de Oostcrveldstract cn ten noorde d'heer Joannes-Baptist Coppens. Gebruikt bij Cheribinus Dc Windt, te Meire. 3° Koop. Een perceel LAND, op den Grootkauter, bekend by kadaster wyk C, nummer 758, met eene grootte van 13 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan d'erven De Smet, ten zuidc aan den voetweg, ten weste aan de straat en ten noorde aan Van der Haegcn. Gebruikt by Carolus De Boeck, te Meire. i« Koop. Een perceel LAND, op bet Oostervcld, ook ge naamd de Botereik, bekend by kadaster wykC, nummer 765, met eene grootte van 51 aren 20 centiaren, palende ten ooste niet balflosbaan, ten zuide aan Cannllus De Saedelcer, ten weste ook niet balfbaan en ten noorden aan verscheidene. Gebruikt door Constant De Smet, te Meire. 5* Koop. Een perceel LAND, op den Grootkauter ofRyk, gekadastreerd wyk C, nummer 813, met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan Franciscus Maes- schalck, ten zuide aan den voetweg, ten weste aan Joannes- Baptist Van Liedekerke en ten noorde aan «Ie weduwe Lievens. Gebruikt door Engelbertus Scbouppe, te Haaltert. 6C Koop. Ken perceel DAND, op den Appelsakker, be kend by kadasder wyk C nummers 10«7a en 1067u, niet eene gioottc van 15 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan d'erven Goeman, ten zuide aan Josephus De Groot, ten weste aan de straat en ten noorde aan d'erven Goeman. Gebruikt by Josephus De Groot te Meire. 7° Koop. -r Een perecelLAND, op den Appelsakker, bekend by kadaster wyk C, nummer I129uis, met eene grootte vau 9 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de kinderen Van de Weghe, tenzuidenaan Donatus Van der Gueht en anderen, ten weste aan Ferdinandus De Smet en ten noorde aan Caro lus Megancken Alexander De Pril. Gebruikt by Franciscus De Pauw, te Meire. 8* Koop. Een perceel LAND, op den Appelsakkcr, be kend by kadaster wyk C, nummers 1135, 1155msen 1136, met eene grootte van 33 aren 90 centiaren, palende ten ooste den Arme van Meire, zuid den Anne van Erpe, west den heer De Sadeleer, te Haaltert en noord den heei Baron Bethunc- Eliaert. Verdeeld in oost- cn westhelft. Gebruikt door Seraphinus Matthys, Cherubinus Dc Windt en Dommicus Dc Troyer. 9* Koop. Een perceel BOSCH, op het Geetegeraveld, be kend bij kadaster wijk C, nummer 91, met eene grootte van 13 aren 30 centiaren, palende ten ooste aan den voetweg, ten zuide aan Rosalia Redant, ten weste aan d'heer Franciscus De Groeve en ten noorde aan d'heer Dominicus Van der Haegen. Boomprijs fr. 130. Gebruikt door Engelbertus Scbouppe, te Haaltert. GEMEENTE HAALTERT. 10* Koop. Een perceel LAND, in de Geetegemmcer- schen, ook genaamd de Klitsen, gekadastreerd wijk G, num mer 47, met eene grootte van 18 aren 50 centiaren, palende ten ooste aan de Klitsenstraat, ten zuide en ten weste min dc beek en ten noorde aan Dominicus Lievens. Gebruikt door voornoemden Engelbertus Scbouppe. ZITDAGEN Instel Oonberdag 28 Octorer .ggA Verblijf 5 4 November Telkens 0111 5 uren namiddag, ter herberg gehouden doo d'heer XAV1ER VAN CAUTER, te Mcire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING te Nieutoerkerken, in de Laarebroeck. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen eenicf. koop Een perceel Meersch gelegen te Nieuwerkerken, in de Laerebroeck groot 27 aren 57 centiaren, palende ten ooste en ten noorden onderscheidene eigenaars, ten zuiden het Damveld en ten weste van ouds Bernard Boelaert. Boomprijs fr. 170-00. ZITDACEN VerbMjf (9 Oktober ,880. Telkens om vier uren namiddag, ter herberg ge houden door Leo Van den Hende, te Nieuwer kerken, Dorp. OPENBARE VERKOOPING Meerschen en een perceel Bosch, gelegen te Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens die het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1' koop. Eene partij Zaailand, gelegen te Erpe, op het Kammeveld, groot 30 aren 80 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 456a, palende oost Bernard De Bruecker, zuid den voetweg, west Petrus De Wolf en noord Franciscus De Smet. 2C koop. Eene partij Land. gelegen alsvoren, op den Papesté, groot 12 aren 62 centiaren, hekend bij kadaster, wijk nummer 74, palende oost Francies Roels, zuid Karei Van Wezemael, west ile Kauterbaan, noord Domien Van Halen. Boomprijs fr. 40. 3* koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in de Kruiskens, groot 14 aren 29 centiaren, bekend bij kadaster, wijk D, nummer 660, palende oost August Lievens als gebrui ker, zuid Jozef De Saedelcer, west de erven Domien De Rrucc- ker en noord Domien De Swaef. Boomprijs fr. 161. 4' koop. Een perceel Meerseh. gelegen .alsvoren, in de Oostmeerschen, groot 10 aren 80 centiaren, bekend bij kadas ter wijk D, nummer 899, palende oost de Beek, zuid den Armen vau Aalst, west de erven Lievens, noord den Notaris Verbrugghen. Boomprijs fr. 100. 5C koop. Eene partij Land ten deele Meersch en ten deele Bosch, gelegen alsvoren, op den Seskenskauter, groot 58 aren 28 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummers 971 en 972, palende oost de kinderen De Swaef, zuid den Los, west de weduwe van Anathasius Hendriekx, noord d'heer Van Sande. Boomprijs fr. 83. 6' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op den Seskenskauter, groot 25 aren 85 centiaren, bekend hij kadas ter wijk D, nummers 8l3u en 813c, palende oost Lcander Van Sande, zuid de weduwe Hcudrickx, west Bertrand Ma- bilde, noord Eugéne Hendriekx. 7* koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op het Langcveld, groot 9 aren 55 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 669a, palende oost Leander Stalpaert, zuid den voetweg, west Jan Sonek, noord Adriaan Meuleman. 8* koop. Een perceel Meersch, gelegen alsvoren, in het Vert, groot 25 aren 98 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummers 220\, 220b, 221a en 222, palende oost Jan-Baptist Burgelmaen, zuid en west den Los en noord Jan-Baptist Dan- neboom. Boomprijs fr 184. 9' koop. Een perecel Meersch, gelegen alsvoren, in de Meyraeersch, groot 11 aren 05 centiaren, bekend bij kadaster wijk nummer 288.\, palende oost de weduwe Pieter Dc Swaef, zuid de weduwe Pieter Schcllaert, west Isidoie Saev en noord de Losliacn. Boomprijs frs. 10. 10° koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den kleinen Duinaejt. aan den Zadelweg, groot 27 aren 90 centia ren, bekend bij kadaster w(jkC, nummer 418, palende ten ooste aan d'erven Evit, ten zuide aan liet Sijp, ten weste aan de kinderen Ruyssinck, als gebruikers en ten noorden aan den Zadelweg. 11* koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, aan de Rommelslraat, groot 17 aren 54 centiaren, bekend bij kadas ter wijk C, nummers 728 en 729, palende ten ooste aan d'erven Meuleman, ten zuide aan den voetweg, ten w este aan Joannes Van Landuyt als gebruiker en ten noorde aan Nico- demus Nectens. Boomprijs fr. 48. 12* koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op het Langeveld, groot 15 aren 64 centiaren, bekend bij kadaster wijk D, nummer 666a, palende ten ooste Jan-Baptist Coppens, ten zuide Carolus De Saedeleer en ten noorde den ijzerenweg. 15' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoien op het Keizersveld, bekend bij kadaster wijk D, nummer 870, groot 15 aren 70 centiaren. Boomprijs fr.s 63. 11' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Molenkautcr of Kruiskens, groot 18 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster wijkD, nummer 703a. 15' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den Schoonegeni, groot 9 aren 01 centiaar, palende oost Carolus Verbcrckmoes, zuid Bencdiktus Van Wezemael, west August Bosman, noord de Baan. 16' koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, op Erpe- kauter, groot 15 aren 20 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, deel van nummer 271, palende oost Augusticn De Bruec ker, zuid Dommicus Hossclaer, west August Stalpaert en noord de Audenaardschchaan. 17' koop. Een perceel Bosch, gelegen alsvoren, op het Walzijp, groot 28 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster wijk C, nummers 686a en 686\bis, palende oost vcrscheide eige naars, zuid den heer Boone, west de Beek, noord den Ai me n Aalst. Boomprijs fr. 453. J8' koop. Eene partij Land gelegen alsvoren op den Ses kenskauter, groot 25 aren, bekend bij kadaster wijk D, num mer 823, palende oost Nicodemus Neetens, zuid Alphouse Verbruggghcn, west Franciscus Van Laetliem en noord Louis Van der Biest. Boomprijs, frs. 31 ZITDAGEN Instel Maandac 18 Oktober .oon Verblijf id. 25 in. 1XW" Tclkons om 3 ure namiddag ter herberg Het Brouwershuis, bij d'heer Xavier Vermei ren, te Erpe, Dorp. MERKWAERDIGE VERKOOPING vnn allerschoonste te VLII'jUZELE, wyk Bussegem, en van afgebroken Bouwmaterialen, te OORDEGEM, wyk Dorp. De Zaokvvaernemer MATTHYS, tc Oorüegem, zal onder bevoegd ambt, op Maendac 25 Octorer 1880, ten 8 uren voormiddag, namens Madame weduwe van Mynheer Constant Matliiys, grondeigenares te Wette- ren, binnen de gemeente Ylierzelc, wyk Bussegem, openbaerlyk verkoopen 200 koopen allerschoonste langstammigc Bosch- boomen, bestaende in de volgende 185 koopen Kanada van 1 1/2 lot 2 meters omtrek, zynde dc schoonste van de omstreek. 10 koopen Eschkens 3 koopen Eikskens on 2 koo pen Herlaer. Verders nog eenige koopen sparren, esschen en eisen Slaghout. Al du voormelde Doornen, zeer gemakkclyk gcslaen voor het vervoer. Men zal vergaderen en beginnen in den bosoh digt aen het hof der kinderen De Moor. Na de verkooping van al het vorcnslaende, zal men ten aenzoeke van den heer Eugene Van der Eer keu aen hel Dorp, tc Oordegem, te koop bieden Vele koopen afgebroken Bouwmaterialen, zoo goed als nieuw, bestaende inoiken balken, sclieerwerken, vlieringen, kepers, platen, deuren, hekken, luüO roode pannen, eene schoone diepvoorploeg, egge, slede, vlasreep, schoone arduinen rolle, hakkar met aelstuk cn veel andere voorwerpen, le lang om le melden. De koopers moeten al voorzien wezen van goede borgen. N. C. AI degeno die gekocht hebben in gevallene verkoopingen gehouden door genoemden MATTHYS, zyn verzocht hunne koopen binnen dc 8 dagen by hem le gaen voldoen.

De Denderbode | 1880 | | pagina 3