Waterglas. --3»sv ;.o»a Wy schreven in ons nummer van zondag lest dut,op't oogenblik dut ons blad verscheen, wellicht eene tweede kerkliol-schendery zou gepleegd wezen, en dit namelyk, tot Vlierzele. Tot heden toe is er niets in dien acrd te Vlier zele gebeurd,en, indien onze inlichtingen juist zyn, zou men aen Hoogerhandaerzelen denoo- dige bevelen te geven, niettegenstaende de glazenbreker van Bambrugge en de liberale haenljes-vooruit van Oordegem, Baevegern en meer andere piaetsen de zolen van hunne schoenen loopen, om de noodige bevelen uitte lokken. Die aerzeling aen Hoogerhand schynt voort te spruiten uit 't feil dat de echtgenoote van den overleden kleermaker schriftelyk den wensch heeft uitgedrukt,dat men haren ovQr- leden man, in zyn graf, zou laten rusten. Wat er van deze zaek zal gesvorden, moet men verder afwachten. willen aen uwe klachten.... terwyl de hert lappen. de vloerkruipers en mouwstrykers van 'tgeuzenministerie zeiven niets kunnen beko men Ten anderen Weest zeer voorzichtig, en heft uwe oproerige klachten maer niet te hooge, want de Burgemeester van Hofstade,en de mond van den Dender zyn niet vervan hier, weet gy Dirk. Waterglas, waerover wy reeds in één onzer vroegere nummers spraken, wordt op menig vuldige wyzen gebruikt voor de bereiding van verschillende industriëele voortbrengselen. In de laetste jaren heelt het ook toepassing gevonden in de huizen en in de landhuishoud kunde. Waterglas by v., is een uitmuntend wasch- middel. Men wascht er de schapen meè, wol, katoenen, linnen- en wollen goederen. Men bestrijkt hout en steen met waterglas. Om wolvee te wasschen, bereidt men in een kuip of bak een oplossing van 1 deel waterglas in 40 deelen warm water (45° c.) en roert dc vloeistof goed om. Men bindt de dieren dc oogen dicht, wascht ze eenige minuten lang en spoelt ze in zuiver water af. Hunne wol is dan sneeuwwit. Een soortgelyk mengsel bereidt men voor de wohvasschery 1 deel neutraelwaterglas in 40 deelen water. Ook nu wascht men de wol eenige minuten en spoelt ze in zuiver water omze is dan zoo beider en reukeloos dat men er zich geen denkbeeld van maakt. Wil de huisvrouw katoenen of linnengoed wasschen, dan gebruikt zy de waterglas-com positie. Zeep heelt ze verder niet uoodig Ook is hel waterglas goedkooper dan de zeep en suaert men er lyd, arbeid en zelfs het goed by, want er valt niets te slaen, te wryven noch te borstelen. Men lost in één emmer kokend water i/s kil. waterglas op; legt het linnen eenige minuien in die heete loog, roert het met een stok her- haeldelyk om en ziet het dan nazyn er nog vlekken in, dan wascht men die afzonderlyk in een meer verdunde loog. Daarna spoelt men hel goed nog eens in heet water om, of liever men laet het uitkoken, en 't wordt schitterend wit, zonder het minst daerby geleden te heb ben. Men moet echter niet te veel met de handen in die loog plassen, want even als zy 't vet en vuil oplost in wol oflinnen-en wollengoed, zoo ook lost zy 't vet der huid op, die daerdoor broos wordt. Men bezigt dezelfde compositie om linnen en katoen en garen te bleeken. Belatigryk is het waterglas verder alar een verfmiddel, waermede men het hout van wo ningen en stallen bestrykt; het wordt daerdoor byna onverbrandbaer, want by de felste hitte kan het hout slechts verkoolen. In de stallen dient het om alle hout te bewaren dat gedurig blootsiaet aen de vochtige dampen der mest stoften en de uitwaseming der dieren buiten de stallen en woningen om 't hout te vrywaren tegen vocht en regen tol dit doel ook bestrykt men er de muren en gebouwen meê uit ailer- Volkskamer. De Kamer heelt zich voortdurend met de bespreking van 't adres in antwoord op de Troonrede, onledig gehouden. De redetwist liep vooral op de opscborsiug onzer diplomatische betrekkingen met den II. Stoel. De Ileeren Jacobs'en Malou deden op hunne beurt.de dubbelzinnige handelvvyze van Z. M. Frere Iuitschynen. Plaetsgebrek laet niet toe ons hierover ver der uit te weiden. De twee geleerde liberale bollen van Oorde- gern die eene associatie hebben acngegaen om tegen zekere catliolieke kiezers dier gemeente, in't groot, te reklameren, hebben voorzeker reeds ondervonden welke dommigheid zy be dreven hadden... Indien de twee jannen dan stillekens den bek in de pluimen hadden gehou- houdenen nederig uitgeroepen: 't Is onze schuld, onze allergrootste schuld, dan zouden zy zich wat min belachelyk hebben gemaekt... Maer dan nog eene tweede dommigheid op de eerste henten, dat is wat grol', wat veel te grof.... De ezel, al heeft hy de reputatie van 't domste beest der schepping te wezen, handelt nog met meer geest en vernuft dan zy1; de ezel stronkelt immers nooit tweemael tegen den zelfden steen.... Weet gy, geëerde lezers, wat die twee vernulte liberale bollen nu hadden uitgedacht, om zich pogen uit den slag te trekken Wel, z'hebben zich doen procuratie verleenen door de persoonen wier inschryvmg zy vragen,zon der er aen te denken dat hiermee de voor schriften van 'tart. 64 niet waren volbracht!.. En noglhans, als men meester Dooreman hier te Aelst voor het Inkwisitie-tribunael hoorde peper geven over de sermoonen van den overleden pastor Dc Vreese van Oordegem, zou men waerlyk gezegd hebben dat Pic de la Mirandolle in hem verrezen wasMaer eilaes Wy hebben ons bedrogen Is 't niet geestig Een eindeloos rumoer van klachten en ver* wenschingen welt op in de handels-en nyver- heidskringen van Aelst, zooals van andere steden.... Men boort overalmyne koopwaren zyn sinds vier dagen uit Bergen verzonden, en nog niet aengekomen, roept de eene.... Doch men antwoordt hem,meest in bergenmeerschen fransch (Monsieur s&chez bien que les jours de depart et d'arrivèe ne comptent pas, et que nous avons trois jours francs puur faire le trajet; trois et deux font cinq.... j'ai l'lwnneur de vous saluer. Ik heb reeds acht dagen eenen ledigen wagon aengevraagd om eene verzending te doen schreeuwt een andere. (Monsieur nous n'avuns pas de materiel disponible dplus laid Een derde roept by de vaten bier (uf vvyn) die men my uit Brussel gestuerd heeft, waren er twee nS»S»n°??v iS'TJ' ,ener 'S êeene °pe- Uandes,ee„ opgemetseld, ning aen te vinden Is de trein aengerand ge- r weest door een leger baenstroopers (Voire expédition n'étail pas assurée, monsieur, done vous u'avez rien ii réclamer, salut en de bakte Wat blyft myn voerman, om Gods wil, doen aen het koopwaren bureel brult een vierde. Van over drie uren staet by daer met zynen wagon hop te schilderen(Monsieur votre ouvrier doit attendee son tour comme les autres, au guichet.) Wel, sakermillementen! dan is er hier gebrek aen personeel en er moeten twee kyk- deurkens gemaekt worden... (Piiistl.... Mon sieur, doucement, nous ne pourrions non plus peser toules les marchandises a la fois.) Goed datEr is dus gebrek aen materiel ook al Waerom dan geen twee of drie waegstelsels geplaetst....? En zoo is het van patati... en van patalalangs alle kanten en zyden En zeg gen dat die in hunnen intrest gekrenkte hau- delaers en nyveraers.met vollen ernst en goede meening hun beklag laten hooien! Ha ha ha ba Wat moet ik lachen met die sukke- laers Ha ha hagy verliest zeker toch uwe vyf, jongens lief! Meent gy dat Sainl-Télct de vermenigvuldiger der Brooden en Centen is van het nieuw Tes tament Over eenige dagen maekten de kool- puthccren uit het Walenland immers ook groot lawyt, omdat er allyd en eeuwig gebrek is aen spoormaterieelSainctélelte glimlachte van verre op die heeren, en stak eene dreigende vuist uil achter den rug van Pier zynen collega. De aenklagers verstonden hunnen vriend, die wilde zeggen Beste kiezers, gg hebt wel dui- zend mael gelyh, ik weet dat er een groot getal vrachtwagens ontbreek dat wy die zouden moeten maken om ze in den nood te beziyen, en ze verder te verhuren zooveel mogelyk;dat die Piuisissche machienm ons maenden lang tus- schen de drie en vier duizend franken per dag hebben gekost, maer wal er meê gedaen Die byyeworpen slokker daer, smelt onze kluiten gelyk boter Die verdoemde lykvreter, snoeit aen alle budjetten, en zal ons nog met krot en mot opvreten. Spreken wy hem van spoormaterieel, hy grynst dat de wagons de helft van 't jaer zullen leeg slaen. Niemand durft hem autwoor- den dat zyne scholen geheel het jaer ledig slaen en dat zyn geliefkoosde luiaerdsleger, schaem- teloos gelyk hel ongediert, alles wegscheirt wal ons ten uiterste noodig is om het algemeene nut te bewerken Maer, helaes goede brave kiezers, het is te laetwy hebben met vollen buik alles goedgekeurd ivat die blagueur ons heeft voorgesteld, thans moeten wy geduld nemen, en meêhmlen als hel vandoen is En nu meent gy, geachte lezers, dat die kooljannen de schandelyke kwistigheid van Pier Van Humbeek gaen voor het scherven recht dagen, en zyne luije dwergen en kwar- rels naer de maen zenden Aeiaeigeloof er, om Gods wil niets van Immers het antwoord is Eerst vooral ledige scholen, gladzakken en mamezellen en daerna het noodige en is de Staetskoei afgemolken, dan roepe men luidkeels het is de fout der jesuieten. Wat u betrea, handelaers van Aelst, behoort gy tot de geuzenparty, maekt u dan ook niet belachelyk met over deontoereikendheid van het Staetsmateriecl te klagen, dewyl het met uwe volle toestemming is, dat de centen aen het uitvoeren van zoovele dommigheden ver bruikt] worden En gy, katholieke oproermakers, sluit maer dapper den bek, en doet ons zoo niet meer lachen Wat l watgy zoudt voldoening Maendag lest greep alhier de prysdeeling plaels aen de leerlingen der Zondagscholen van de St. Martinus-Parochie. Onder het H. Misoffer predikte Mgrde Battice een uitmun tend sermoon, in 't welk hy de heeren mees ters en meesteressen bedankte over hunne vrywiliige medewerking aen dit clnislelyk liefdewerk. Z. H. zal ook de prysuitreiking voor. Na liet gebruikelyk bankethebben eenigen der heeren meesters aen hunne con fraters eene avondfeest aengeboden, tot de welke ook vrienden en kennissen genoodigd waren.... Verscheidene kluchtige gezangen en twee tooneelspelen wierden met veel kunsten smaek opgevoerd. Morgen Zondag 5 December, om 6 uren *s avonds stipt, zullen de heeren Meesters dezelfde Avondfeest den Leden van den Kring de Vriendschap acnbieden. Eene rondhaling zal ten voordeele van den Catliolieken Schoolpenning gedaen worden. RECHTERLYKE KRONYK. Het Journal de Charleroi had onlangs eene pastor van liet kanton Genappe beschuldigd (zonder echter den naem te noemen), zyne dienstmeid te hebben weggezonden, omdat deze in belangwekkenden toestand verkeerde. Al de pastors van het kanton kwamen te samen en spanden een proces in tegen het dagblad. De rechtbank van Charleroi heeft de pastors gelyk gegeven en het Journal veroor deeld voor laster, tot twee insertien van het vonnis; de pastors worden daerenboven gemachtigd het vonnis in andere nieuwsbladen naer hunnen keus, te doen opnemen. De Avenir meldt dat een leerling der ge meenteschool van Charleroi door de correcti- onneele rechtbank dier stad veroordeeld is tot zes maenden gevangenis voor aenslag op de zeden, gepleegd op een meisje van min dan 11 jaren oud. STERFGEVALLEN. De Eerw. Heer H. De Beul, pastor van Sley- dinge, is aldaer, na eene lange ziekelykheid, uitgeput van krachten, godvruchtig in den Heer ontslapen den 50 November. Ily was te voren onderpastor geweest op O. L. V. le St.Nikolaas, te Geeraerdsbergen en te Aelst, later pastor le Voorde en sedert ruim elf jaren was hy pastor te Sleydinge. PRIESTERLYKE BENOEMINGEN. De Eerw. Heeren pasfors van Schelderode, Meigein, Elene en Oombergen hebben hunne demissie gevraegd, inziende hunne hooge jaren. Zy worden vervangen door de Eerw. Heeren De Jonge, Verhellen, Lebacq en Burrick, voor- gaende coadjutors. De volgende heeren 't besluerlyk arrondis sement Aelst bevvoonende, zyn door 't lol aengewe/.en om deel te inaken van den jury, gedurende de 2C reeks van den 4° zitlyd, der Assisen onzer provincie, welke zal geopend worden le Gent, den 13 December aenstaende, onder Voorzitterschap van M. den Raedsheer De Scliryver Blondiau Victor, fabrikant, Aelst. Breckpot Edmond, notaris, Aelst. Dt- Clippele Wilfried, koopman, Aelst. Van Assehe R., stoker, Aelst. Matthys, notaris, Soltegem. Autheunis Ch., eigenaer, Geerardsbergen. D«. Boe A., gem.-ontvanger, Geerardsbergen. De Blondel A Burgemeester, Viane. Kiezing te Brussel. Van de 19,000 kie zers, die liet arrondissement Brnssel bevat, zyn er maendag zoo wat duizend gekomen, om te stemmen zooals de klik der associatie bet gewild heeft. Naluerlyk, ciloyen Vauder Kindere is de ge kozen met 1073 stemmen. Wanneer zal Brussel weerdigheid genoeg vinden, om het verstompend juk der Associa tion gezegd liberale af te schudden Peperduer Weet ge wie in de kiezing van M. Vauder Kindere er het best by gevaren is De presidenten, sekrelarissen en leden. Ieder van deze krygi... 20 fr. welnu, er zyn niet minder dan 52 bureelen; ieder is saemgesteld uit een president, vier stemopne- mers en een sekretaris 6 52 maekt 312 man, om die komedie te spelen. 20 512 maekt 9240 fr. uit de kas van't goevernement. Voegt men hier nu nog by 2500 fr., die de stad Brussel moet uitgeven voor het schikken der 52 lokalen, dan komt men tot 8740 fr. Welnu, die 8740 fr. kon mensparen: waerloe dient de kiezing inderdaed De gezwo ren Association libérale heeft bepaeld dat zy dezen kandidaet, en geencn anderen, kiezen zal. Dewyl er geen andere kandidaet meer kan zyn, weten wy niet waerom er 8740 fr. moet worden uitgegeven, om de klucht le volledi- gen. Op de veemerkt, welke gisteren te Brus sel gehouden werd, waren 1102 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilo gram op voet zyn: ossen, 0.79 tot 1.04; stieren, 0.68 tot 0.89 koeien en veerzen, 0.68 lot 0.89. De Maas, geuzen blad der stad Maeseyck, sprekende over de Leopoldsorde, wier inrich ting ten jare 1«32 mei slechts twee stemmen meerderheid door de Kamer van Volksverte genwoordigers werd goedgekeurd, zegt in haer nummer van verleden zondag Maer twee stemmen meerderheid Oh, wat hebben die twee stemmen, sinds 48 jaren, gelukkigen gemaekt en hoe veel zullen zy er nog maken. Maer ook hoe veel teleurstellingen, hoe vele misnoegdheid zyn daer niet uit voortgesproten. Wel, de ongelukswet op het Lager Onderwys werd slechts gestemd met ééne slem meerder heid, die van M. Boyaval. Zoude de Maas ook kunnen zeggen hoe veel gelukkigen (V!) die wet op één jaer lyd gemaekt heeft en hoe veel zy er nog zal maken En weet het Maeseyker- blad ook hoe veel misnoegdheid uit de Bova- valswet is voortgesproten en nog voortspruit?.. Groote opschudding te Turnhout. Dezer dagen stond de zoon van oenen minister voor de rechtbank te Turnhout, en wel M. Edouard Rolin, zoon van den minister van binnenland- sche zaken. Aengezien! hy minder dan 20 jaer oud is, was papa Rolin burgerlyk verantwoor- delyk voor hem. In gezelschap van J. Desmedt, toeziener van de eigendommen van M. Rolin, vader, te Min derhout en van J. De Roover, jachtoppasser, was de jonge Rolin op de jacht der kolonie van Merxplas gekomen, welke liet eigendom is van eene jagerssociëteit van Hasselt en die deze huert voor 800 frank 's jaers. De trio bevond zich volop in de gepriveerde jacht toen een simpele jachtoppasser hem het halte-h)toeriep, en niettegenstaende de jonge Rolin zich beriep op den titel van zyn papa en de gewaende machtiging, hem gegeven dooi den directeur der colonie, dresseerde deze wachter proces-verbael tegen den zoon van den machtigen vader. Wat heeft men al niet gedaen om dat schrik- kelyk proces te doen tegenhouden]! Te Antwer pen waren al de kopstukken in beweging de namen van Bara en Rolin speelden in die bewe ging eene groote ro! en er waren liberalen, die dachten dat het hunne plicht was de yselyke veroordeeling af te weerenvan hel jonge hoofd van Rolin II. Al de pogingen hebben niet geholpen het stelsel van verdediging, door de overtreders aengenomen, viel als een kaertenhuis in dui gen, en de jonge Rolin en zyne kameraden werden veroordeeld, ieder tot 50 fr. boete, 40 fr. schadevergoeding en solidairlyk tot de proceskosten. Papa Rolin, was zooals wy zeg den, geassigneerd als burgerlyk verantwoor- delyk voor den zoon. The Graphic, een lydsclirift van Londen, geeft telkens met Kerstdag eenen byzonderen nummer uit. Dit jaer wordt die nummer op 400,000 exemplaren getrokken. 450 personen werken er gedurende 6 maenden aen. De schryvers, teekenaers en graveerders trekken er voor 425,000 franks. Hel papier kost 125,000 franks. Het klicheeren en drukken kost 150,000 franks. De nummer kost dus te samen 460,000 fr. Moord le St-Amandsberg. Nauwelyks is de zaek van Clementina Naudts, de moorde naresvan vrouw Van Ooleghem, te St-Amands berg, voor het assisenhol van Oost-Vlaenderen afgeloopen, of een tweede moord, byna in dezelfde omstandigheden gepleegd, brengt die gemeente wéér in de grootste verslagenheid. Ziehier wat wy ter plaels over die moord vernomen hebben Donderdag, rond 5 ure, werd te St-Amands- berghet gerucht verspreid dat aldaer een moord was gepleegd. Op den Antwerpschen steenweg in het huisvn 27, dragende voor uithangbord In het gouden hand, by L. Dc V'uyst, heeft men, rond 5 ure, liet lyk gevonden van Clemencia Boussaer, oud 35 jaer, eclitgenoole van Leo De Vuyst. Deze personen waren omtrent 2 jaren ge trouwd het was een gelukkig huwelyk en zy waren, door hunnen handel, welstellende bur gers. De Vuyst dreef handel 'in kruidenierswaren, kocht boter en eieren, en reed op zekere dagen der week met zyn peerd en kar naer de nabu rige gemeenten, om zyne waren uit te venten. Donderdag was de man naer Destelbergen gereden. Zyne vrouw was dus alleen thuis. In den namiddag ontving zy nog het bezoek van hare tante, die in het Be'ggynhof woont en die by haer bleef tot 4 i/i ure. Toen deze het huis verliet, zat in de herberg een man, die 't voor komen had van een rondleurder. Clemencia Boussaer had, zoo liet schynt, de gewoonte in den namiddag, na 4 ure, een potjekoflie tegaen drinken in het huis daer rechtover. Daer zy donderdag niet kwam, ging men eens zien waerdoor zy belet was, maer de deur was ge sloten en men dacht dat Clemencia uit was. Een weinig later keerde men weer en dan vond men de deur openmen riep, doch te vergeefs, er werd niet geantwoord; men keerde terug en met eene keers in de hand ging men zien wat er gebeurd was. In de achterplaels vond men het bebloed lyk van vrouw De Vuyst; zy droeg eene breede wonde aen de rechter mang; naer men denkt, heeft de mooruenaer zyn slachtoffer verwurgd nadat hy, uit voorzorg, de voordeur gesloten had. Het aengezieht was gedekt met den voor schoot. Dielstal is de beweegreden van den moord geweest. De moordenaer is, na zyn schelmstuk ge pleegd te hebben, naer boven gegaen. Al het geld was verdwenenook waren eene gouden horlogie en ketting, en de gouden oorringen der vrouw gestolen. De policie van St-Amandsberg verwittigde onmiddelyk hel parket van Gent, dat nog den zelfden avond, ten 8 ure, ter plaels ging om liet onderzoek te beginnen. Vrydag is bel par ket teruggekeerd om het onderzoek voort te zetten. Wat den moordenaer aengaet, tot nu toe weet men nog niet door wien de moord ge pleegd is. Nog denzelfden avond vielen de vermoedens op eene meid, die vroeger by de echtgenooten De Vuyst had gewoond. Zy werd aengehouden doch kon op de stelligste wyze haer alibi be- wyzenlater werd nog een andere persoon aengehouden, dien men ook heeft vrygelaten, daer deze ook zyne onschuld kon bewyzen. De Vuyst vernam eerst de verschrikkeiyke tyding, toen hy rond 6 1/2 ure thuis kwam, van de ronde welke hy naer Destelbergen had gedaen, Het slachtoffer Clemencia Boussaer was in onze stad wel gekend. Vóór haer huwelyk met L. De Vuyst, leurde zy 's zondags met boter koeken en eieren en was gekend onder den naem van Mietje Polka, (Fondsenblad.) (Nadere by zonder heden.) Het Fondsenblad deelt de volgende inlichtin gen meê over Donatus Van Impe: den vermoe- delyken moordenaer van Clemencia Boussaer# Van Impe is 47 jaren oud en geboren te Erondegcm, land van Aelst. Hy is getrouwd doch heelt geene kinderenhy is niet geschei den van zyne vroaw, noglhans hy is van zeer onregelmatig gedrag en een oudveroordeelde. Zaterdag is hy ten 10 i/a ure, in de tegen woordigheid van het parket, by het lyk gebracht, dat nog ter plaets der misdaed lag, zooals men het donderdag had gevonden. Toen hy de plaets binnentraden de ongelukkige vrouw zag liggen, sloeg hy de oogen neêr De prokureur des konings bevool hem het slachtoffer le ontdek ken, en sprak hem de volgende woorden loe Wal dunkt u daervan waerop Van Impe ant woordde Ik ben onplichtig aen deze'misdaed. Op het zien van het lyk is hy doodsbleek ge worden. Daerna werd hy weggevoerd en weèr naer de gevangenis te Gent gebracht. Men heeft bemerkt dat Van Impe, sedert zyne aen- houding, gansch van opzicht is veranderd. Denzelfden namiddag heeft de lykschouwing plaets gehad,de wetsdoktors hebben bevonden, dat dry ribben gebroken waren aen de rech ter wang droeg het lyk tusschen de kin en het kaeksbeen, eene breede wonde door een zeer puntig mes of dolk veroorzaekt. De wonde was dryhoekig men denkt dat de moordenaer ver schillende keeren op dezelfde plaels zyn wapen moet gesteken hebben. Het mes is echter nog niet teruggevonden. Het aengezieht droeg verscheidene kwetsuren de hals droeg de teekens van verwurging, de tong hing een weinig uit den mond. In de plaets waer vrouw De Vuyst vermoord is, heelt men eene kwittancie van huerpacht van '1877 gevonden, algeleverd door M. E..., maer den naem niet dragende van den schul- denaer. Men is om inlichtingen gegaen by M. E., die verklaerdheeft inderdaed aen Van Impe in den tyd die kwittancie te hebben afgeleverd. BERGEN, 30 november. Dezer dagen om trent 40 ure 's avonds zyn twee gemaskerde mannen in de hoeve gedrongen van M. Duponf, te Audregnies; de een was met een sabel, de an dere met een degenstok gewapend. Zonder een woord fe spreken,legden zy op de tafel een papier neër, waarop geschreven was; 5.000fr. ofde\duud! M. Dupont, verschrikt en zonder wapens, haaste zich eene som van 5,000 fr. aan zyne zonderlins ge bezondere te geven; deze namen aanstond in alleryl de vlucht, zonder het overige teeischen De knecht van M. Dupoct bad zicb onderlus- sclien in een koffer verbergen. Tot nu toe, weet men niet hoe de misdadigers, die nog onbekend zyn, in de hoeve zyn gedrongen. De gendarmerie heeft den knecht aangehouden, om dezen uitleg gingen te vragen. Eergisteren morgend had de reizigerstrein die ten 8 ure 35 m. 's avonds uit Parys naar Brussel vei trekt, byna destalie van Hal bereikt, toen de machinist een rood licht op de baan be merkte; hy deed onmiddelyk de freins in werking stellen en de trein stilhouden: eene losse loko motief bevond zich op de dezelfde baan. Hel is dank aan de snelheid waarmee de machinist den expreslrein heeft kunnen stilhouden, dat een ongeluk, dat misschien erge gevolgen had kun nen hebben, niet heeft plaats gehad. man Gorteman, smid, 58 j., Schaerb. P. Van Goethem, man Michiels, werkm. 60 jSchaerb. Zes kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der Stad Nlnove. Aangiften van den 20 Nov lol den 3 Dee. 1880. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 4 q Vrouwelijk a 5 HUWELIJKEN. J. Soelens, 24 j., Ivvyndersg. en M. Milo, 22 j., handschoenm. J. M. Timmermans, 22 j., bez. en li. Malbrain, 24 j., bez. C. Van Bol- seele, 27 j., Laenw. en A. Volckaerl. 24 j., handschoenm. S Merken, 38 j., gendarmeen C. Druwee 29 j., bestuurster eens fabriek*. OVERLIJDENS. J. De Wit, 61 j., slagter, Burglslr. J.-B. L- Caulaert, 80 j., schryver, man C. De Cooman* Brussels!. C. Suenaert,62 j., z. b. Geeraerds, bergschest. 5 kinderen onder de 7 jaren. Holloways 's Zalf.—Roode loop Diarrhée en Darm kwalen. fn alle gevallen van rooden loop en diar rhée waerby Holloway's Zalf twee of driemael per dag goed op den onderbuik gowreven is gewordsn, heeft men steeds bepaeld verligting bespeurd en het voortgaen met dezelfdo veilige behandeling goholpen door het gebruiken van warme zemelen pappen heoft steeds genezing bewerkt. Tot melkkost en meelspy- zen, moet men ook, gedurende den aenval zynen toe vlucht nemen. Vaste zelfstandigheden, vruchten en groenten moeten zorgvuldig vermeden worden, tot dat de meest verontrustende tekenen verdwenen zyn, door vlytig met deze genezende cn verkoelende Zalf in te wryven. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakclyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mooilyken eetlust, slechte spysverleringen, longziekte, maeg- ontstekingen, de gal.de winden, de zuerheid, het slym.de braeklust, de maog, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchlpypen blaes, lever, lenden, ingewandeu, slym voortko mende uit dehersenen n hel bloed. Zy heeft reeds 80,000 genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graof Pluskow en de markiezin Bréhan, MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelstein, enz., enz., waervan uit treksel. Ilyspc-psle M. J.-J. Noël van Tbuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres t M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft gehoel en gansch van zyne darlerendoor het gebruik van de Reva- lonta genezen gevyoest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy beeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering. M. Roberts vau eene nieren- vcrlecring, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N# 68,413. M Lacan, vader, van 7 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. a Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy oog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzendiug legen post-mandaet, de doozeo van 36 en 70 franco Bewaerplaclsen overal, by de apothekers en de kruidoniers. Depót van Du Bakry en C°, (limi ted) Algemeene agout voor Belgiö M. Emlel Tiuimermaus, 6 en 8, Rouppeplaals. Brussel. Depots le Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguisle, kapellestraet. Geeraerdsbergen, by D. Wiliinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. POPERINGHE 3 DECEMBER. Hoppe 4879. Stad. Fr. 65—00 68—00 Gemeenten 00—00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 26 balen hop; gewas 4880, verkochtlc kwaliteit van 54 tot 62 fr. 2* t 00 tot 00 fr. de 50 kilos. 14. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 5 HUWELYKEN. G. Amant twyndersg. met M. De Vleeschau- wer, braeister. E. de Vigneron, bez. te Nesles-la-Vallée, met L. Cumont, bezondere. OVERLYDENS. J. Van de Vondel, bed, aen den yzeren weg, 21 j., overl. te Lillois-Witterzée. J. Jacobs, AELST, markt van hoden. per 100 kilogrammen Tarwefr. 26-00 a 27-75 Mastclnin 23—00 23-50 Rogge22-00 22-75 Geersl. 18-00 19—00 Haver18-00 21-00 Aerdap. (roode de 100 kil. 6—75 7 25 Idem. (witte). 0—00 0—06 Bote,, de 3 kilogram 7-27 9—27 Eijers, de 25. 3—27 3—45 Vlas per 3 kilos. 4—00 5—25 Viggens het koppel 50 00 70—00 ST NICOLAES, 2 Dcc. per 106 liters. Tarwefr. 24—00 Rogge18-00 Boekweit19—00 Haver14-50 Geerst15—30 Lynzaed. Idem. 23—50 Erwten21—50 Aerdappelen per 100 kilog 6—50 Vlas, per kilogr. ruw 5—00 Boler. 2-91 Hooi, 100 bussels 47-00 Eieren, per 26, 2—91 NINOVE, 30 Nov. per hectoliter. Tarwefr. 27—00 a 28—00 Rogge22-00 23—00 Haver19—00 20—00 Koolzacd, par 88 kil. 34—00 34—50 Lynzaed, par 100 kil. 35—00 36—00 Boter, per kil. 1—45 1-50 Aerdappelen per 100 kil. 7—00 8—00 ANTWERPEN, 3 Dec De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen do pryzen van fr. 2,85 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 2,50 a 2,1# zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 ti 1,50. De eiers belaoldc men per 25 stuks fr. 2,90 a 3,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 25—00 a 26—00 Jge, 22-75 24-25 Wintcrgeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 21—50 22—50 Haver, 19—50 21 - 00 Boekweit, 21 00 Ou— 00 Boonen, 2300 00 Oo Bitterpeön, 20—50 21—00

De Denderbode | 1880 | | pagina 2