Merhtpryzen. Ten bureele van den Di'isih'linilc zin Y!'i'lin«l):ioi' SCSfEURKALENDERS, Uitverkoop O11 demaiule. Bericht aan dc landbouwers. PULPEN. AUX ASTIIH VTIQUES Bericht iiiiu de Landbouwers. Van der Taelen-Lefèvere, HUUKHOUimUJ over te nemen. Huis te huren met Hof', VAN P E T E G H E Al, Uil der hand le koop. NATIONALE LOTERIJ. BURGERWACHT. Hiioinsnoci en \vil«e Boomen Boomen, Bord, Loof 011 Strooi 1 Paard, I A eulen, 3 kallkoeien en 1 Slier, 2 PERCEELEN LAND, ZAAILANDEN, SCHAARHOUT, Aiiiizieiiclijke Doomverltouping. gen; gy zyl dan raaer een speelpop geworden, in de banden van Gainbelta 'f Zekere oude juffer Chopin kwam eenigen lyd geleden le Parys.by haren nee! aenkloppeii, en zyue hulp alsmeeken, aengezien zy niets meer had dan 300 fr. rente. He goede neef nam haer in. en zag nooit een cenliein van haer doch by hare dood vond men een lest anient, waerdoor de neef algemeene erfgenaem werd. Uitdeed velen lachen; doch by onderzoek vond men in hare koffers verborgen cene weerde van 125,000 fr. Men vernam later dat die oude in het dorp waerjzy geleefd had. gedurig voorgaf verliezen te hebben onderstaan, en er alzoo in gelukt was, niet te moeten betalen en gemelde som byeen te zamelen. Felix Pyat zegtaen de goevernementeelen dal zy, en zy alleen Blanqui vermoord hebben, wiens vaderland de gevangenis geworden was. En nu, zegt Pyat, danst nu rond zyn graf, spouwt op zyn lyk, beleedigt de smart zyner familie! Maer pas op. het volk zal er aen den- ken en hy kan u, al is hy dood, nog van 't zelfde laken een broek passen dat is, hy kan u ook nog naer de gevangenis, naor de dood zenden. Felix Pyat blylt alzyd dezellde razende wildeman. De begrafenis van Blanqui had eene groote volksmenigte gelokt. Aan het hoold van den stoet bevond zich Henri Rocheforl; verder bemerkte men Louise Michel, Lissagaray, Lon- gust. Valles, en andere communards. Kreten van: Leve Rocheforl! werden gehoord. Op den Boulevard d'Italië bevonden zich ongeveer 30,000 personen. Op het kerkhof riep men: Leue de Com mune. Eudés en Louise Michel hielden redevoe ringen op het graf en deden een oproep aen de jeugd, voor eene socialistische wereldrevolutie. By hel verlaten van het kerkof beeft het volk Louise Michel vergezeld lol aen de Bastille, onder hel zingen der Marseillaise. Rochelort had reeds te voren het kerkhof verlaten. Er hadden eenige worstelingen plaets onder het volk,doch ernstige wanorde is er niet geweest. Moedermoord. Eene afgryselyke misdaed heeft dezer dagen te St-Desert,in het departement van Saöne-et- Loire plaets gehad. Een meisje dier gemeente, oud 30 jaer, heeft in den nacht van zondag tot maendag gepoogd hare oude moeder te vermoorden, die ziek is en met welke zy woont. Zy had een brandend koolvuer geplaetst in een klein vertrek onder den trap, en poogde hare moeder er in op te sluiten, om haer te doen verstikken. De oude vrouw kon gelukkig haren arm tus- scheu de deur houden en riep om hulp. Eenige geburen snelden toe en verlosten haer. Terwyl de moeder hare hand door de deur stak vroeg de ontaerde dochter eene byl aen haren broeder, om de hand af te kappen, die haer belette de deur te sluiten. De moordenaer- ster is door de gendarmerie aengehouden en naer Chalon gebracht, waer zy in de gevange nis is opgesloten. HOLLAND. Uil Vlissingen meldt men dat aldaer gis teren avond omtrent 10 uren, een ongewoon luchverschymel werd waergeuomen. Van uit het noorden steeg een kolom licht omhoog lot aen hel zenith, doch werd aldaer zeer onduide- lyk en eindigde in een zuiver ronde scbyf van ongeveer 1 meter in de doorsnede; die schyf was in het midden lamel yk helder, doch werd naer den rand onduidelyk. Aen den horizon by en in den omtrek der lichtkolom bewoog zich een lichtgloed op en néér,die eerst nog al hevig -was, doch later flauwer werd. Omtrent 10 1/2 ure was het verschynsel verdwenen, doch de lichtgloed was nog lang zichlbaeren breide zich uit van het Noord-Westen tot het Noord-Oosten De lucht was betrokken, anders zou het ver schynsel duidelyker geweest zyn. 's llertogenbosch6 jan. Hel water blyft vallen; de stand bedraegt heden morgend 6.13 m. boven A. P. De berichten uit Keulen en Maesfricht blyven gunstig. De bovenmond der Beersche Maes werkt nog over eeue lengte van 65 meter met 32 centimeter. Aen de sluis te Crevecoeur is de waterstand Maeszyde 5.60, Diezezyde 5.28 boven A. P. De Bokliovensche Overlast werkt gemiddeld met 94, de Baerdwyk- sche met 27 centimeter. Door afleiding van den stroom is men er in gelukt de kerk le Nieuwkuyk le behoudenvoor -verschillende partikuliere gebouwen, bestael er echter gevaer voor instorten, door dal de stroom zoo sterk is als in volle rivier. Hierdoor wordt het ook moeilyk de gemeenten te bereiken alleen metervaren schippers kan die tocht on dernomen worden, Gisteren nog bestond er groot gevaer voor eene kleine schroefstoomboot, waerin zich eenige ingenieurs bevonden; niet dan met veel moeite werd de bemanning gered. Ooggetuigen verzekeren dat de schade, die de bewoners aen huisraed, aen verlies van oogst, raaer vooral aen gebouwen, aen verzanding en verwoesting van landeryen hebben geleden, zoo groot is, dal aen herstelling niet meer kan wor den gedacht. De gemeente is vernieldwelge stelde landbouwers en neeringdoenden zyn ge heel geruïneerd en lol armoede gebracht. Hoe veel ellende herhaelde waterrampen over Noord- braband ook hebben uitgestort, zooveel schade als Nieuwkuyk heeft nog nooit eene gemeente getroffen. Venloo, 6 jan. Eindelyk is de straet vry van water. De rivier is thans met hare boor den gelyk. ENGELAND. LONDEN, 5 jan.Een ernslige oproer had gisteren plaets le Claremorris. Het volk wilde eeo deurwaerder beletten een bevel van uitzet ting aen den pachter te beteekenen, die weigerde zyne huur te belalen. De policie is genoodzaekt geweest met de baijonnet op het volk in le ruk - ken. Verscheidene personen werden gewond waeronder vier doodelyk. DUITSCHLAND. In het dorp Witlenheiiu by Mülhausen heeft een smid zyne vrouwen twee kinderen vermoord. De man was in dronken toestand thuis gekomen en schvnt in een aenval van waerzin die misdaed begaen te hebben. Hy had de beide kinderen het hoofd byna ganscli van het lichaem gekapt, terwyl ïyn vrouw verscheidene bylslagen op het hoofd had bekomen, 's Middags vond men den misdadiger, die zich op den zolder van zyn huis had verborgen. VERHAEL EENER ZEGEPRAEL - TROOST VOOR DEN LIJDENDE. Het h gei n geringe troost wanneer men bedenkt, dut hoe de indringer ook voor een ooyenblik moge bloeien, het hem toch niet kan gelukken den mensch langen tyd Ie misleiden Hoe velen slagen er in om zich eenen korten voorbygaenden uaem te verwerven, die naderhand wedei tot oneer en vergetelheid vervullen. Dit is voornamelijk wuer met hen, die geneeskundige bekwaemheid voorwen den, en die, in eene eeuw, wuerin er zou vele ziekten zyn, beproeven zich in het vertrouwen van het publiek te dringen, en hel te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeene beroemd heid van Professor Holloway, wy zyne verhevene aen- spraken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scherp zinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oordeel niet zou kunnen verschalken Ten nederigste vragen wy hem m vergiffenis voor dit onrechlvaerdige verwytEene nauw keurige studie van zyu stelsel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dat de wereld, om hem recht te doen wedervaien, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeners zon rangschikken, zoo als nu zeker latei- zal yebeuren lly heeft het geheim der mensclielyke kwa len opgelost en bewezen, dat alle geneeskundige behande ling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jen- ner brayt geen grooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken le behandelen, dan Holloway gedaen heefl in de genees- en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Hel menschelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft. Het is, hoe men zich ook over dit beweren verwonderen moge Leven. Om kort te zyn, het is hel leven in den mensch alle physioloyische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, maeg, alle onzuivere zamenhoopingen in het lichatm, en een groot gedeelte der overerfelyke, en inheemsche ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van het bloed. Zuiver dat, en houdt het zuiver, en geeue ziekte kan hel stelsel verzwakken of zelfs aenvallen Deze sthoone ontdekking heefl aen llolloway's uaem zulk eenen luister bijgezet, dat deze zelfs den roem van helden en staetslieden over- schrydl. Washington Commonwealth. IIolloway's Pii.i.en.Zenuw-zwakheid Menschen die door hel verandelyke weder, lyden zoodal de ge wone werkzaamheden des levens eene zware laek, de uoodzakelykheid van ledenken, iels vermoeijeDds wordt. In dien cenmacl de zenuwen in de war zyn, veroorzaekl eiken dag eene reeks van werkelyke of ingebeelde ellende. Om aen die pyningen to ontko men is hel alleen noodzakelyk om Holloway's Pillen te gebruiken welke een verzwakt, geschokt gestel meer dan eenige andere artscny Ier wereld zuiveren en verstei ken. Zy reinigen liet lichaem van alle on zuiverheden. geven veerkracht aen de maeg, regrl- mael aon de hersenen, werkzaemheid aen de nieren, de blacsen de darmen. Zy verdryven neerslagligheid, en lichamelyke vermoeidheid, en geven den geest kracht en vroolykheid weder. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smokclyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARAB1CA. Dertig jaren onvcranderlyke uitslagen. Zy beslrydt mot goeden uitslag den mocilykon eetlust, slechte spysvertenngen, lougziekto, nmeg- ontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, hel slym.de braoklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, don hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzackt, door borstontsteking, keel, adomstem, luchtpypen blacs, lover, lenden, ingewanden, slym voortko mende uil dehersenen n het bloed. Zy heeft reeds 8n,00d genezingen bewerkstelligd, waeronder dio van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan- MM. de professors Cédë, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelslcin, enz., onz., waervan uit treksel. DygpepNle i M. J.-J. Noël van Thuillies (Heno, gauweri), van twintig jaren dyspipsic. Itarlre* M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors dio verzekerde dal aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heefl geheel en gauseh van zyne darlercndoor het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lossen, 21 docember 1863 Men zegt hier veel goed van uwe Revalenla zy heeft al vier genezingen gedaeo. Van de Putte. Nu 45,270. Teering. M. Roberts van eene nieren- verteering, met hoost, flrakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 7 jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. t Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.42 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 on 70 fr. Opzending tegen posl-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideuiers. Depót van Du Baiiry en C°, (limi ted) Algemeene agent voor België M. Emlel Timmermans, 6 en 8, Rouppepiaats Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapclleslraet. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelio. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN Mannelyk 6 Vrouwbl. 8 4' OVEKLYDENS. J. Van den Bergli, man De Vrient, landb. 66 j., Schaerbeke. E. Van de Velde, rentenierster, 46 j., Keizer- lyke plaets. J. De Neef, vvedr Ringoir werkm. 77 j., Hoogstraet. M. Rodevyn vr. Heervvegh, winkel. 50 j., Leopoldstraet. C. Goossens wed. Sterck, landb. 61 j., Schaerbeke. V. Spacns man Uyttendaele, werkm. 59 j., St. Jansslraet. M. Roelandt, wed. Van de Meerssche, z. b. 68 j., Schaerbeke. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burerlijken stand der Stad Ninove. Aangiften van den 48 Dec. 4880 tot den 7 Jan. «884 GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk 10 OVERLIJDENS. V. Nerincx, 84 j.. Iiuish. wed0 P. J. Van Pachterbeke, Burgtdamslraat. D. Van Londerseele, 19 j., koopman in fruit, Geerardsbergschestraet. M. J. Vanderhaegen, 77 j., huish. vr. L. Van der Kelen, Burgtslraet. J. Branckaert, 78 j., z. b. wed0 T. Van Ister- daele, P. J. Zerck. 30 j., metser, man M. J. Wach- telaer, Geeraerdsbergschestraat. F A. Van Mulder, 75 j., landbouwer, man M. T. Vau den Eynde, Bakergem. 3 kindereu onder de 7 jaren. POPERINGHE 7 JANUARI. Hoppe 1879. Stad Fr. 54—00 0000 Gemeenten 00 —00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 6 balen hop; gewas 1880, verkocht: le kwaliteit van 50 tot 00 fr. J 2* 00 tot 00 fr. de 50 kilos. AF.LST, markt van heden. per 100 kilogrammen Tarwe. Maateluin Kogge. Geerst. Haver. fr. 26-00 a 2^-50 22 00 24 - 00 20- 50 24-00 00-00 00-00 47 -00 49-00 Aerdap. (roode dc tOu kil ti 0n 7—00 Idem, (witte). o- no o—06 botei, de 3 kilogram 8 -72 40- 82 Eijers, de 45. 2—9! 3-n9 Vlas per 3 kilos. 4- 03 5—25 Viggens liet koppel 65 00 74-00 ST NICOLA ES, 6 Jan. por 136 liters. Tarwefr. 24-00 Kogge16-00 Boekweit. 19—25 14-25 heerst14—00 Lynzaed. idem. 23-00 e™<"i21-50 Aerdappelen per 100 kilog 7—00 Vlas, per kilogr. ruw 4—75 Boter. 2—72 Hooi, 100 bussels 46—00 Eieren, per 26, 2—81 NINOVE, 4 Jan per hectoliter. Tarwefr. 26—00 a 27—00 Kogge20—00 21—00 Haver48-00 20—00 Koolzaed, par 88 kil. 34—00 35—oO Lynzaed, par 408 kil. 35—00 36—00 Boter, per kil. 1—45 i 50 Aerdappelen per lli kil. 7-00 8-00 ANTWERPEN, 7 Jan De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,60 a fr. 2,80. - De ponden of halvo kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 2,10 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,60 Do aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,4 0 4,25. De ciers betaelde men por 25 stuks fr. 2,50 a 3, lo Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 24—75 a 25—50 Rogge, 21 -Ou 22—50 Wintergeerst, 21 00 22—60 Zomcrgeerst, 49—06 20—00 Haver, 19—60 20 00 Boekweit, a 00—00 Ou—00 Boonen, 23—00 00 05 Billerpeën, 20-50 00—00 de Vlaemsche en Fransche uitgegeven door de calholieke Maetschappy van den H. Augustinus, te Brugge. Geringe prijzen. VISIETKAERTEN (Bristol) fr. 1.50 de 100. Verder raerkelvke vermindering op de pryzen van alle drukwerken uitgenomen der aflichen. aan den prijs van inkoop, van Gleiswerk, Cris- laal, Glas en Porcelein, bij Josephine Verleysen, Pontstraat, F°49. tait ue bonnes etudes pour un bureau de la ville. Ecrire sous X. Z. bureau du journal. Josse VAN GEERT,Jardinierdiploméa Alost, residant dans la rue Leopold N° 38, chez Ber nard De Bruyn, se reconimande h la faveur du public pour l'ouvrage des jardins potageis et Angleis el la taille des arbres fruitiers. Te bekomen aan zeer voordeelige prijzen alle soorten van voedsel voor bel voe, zooals natten, gedroogden en geperslen Pataltenpulp van acht lot vijftien franken de 100 kilos, alsook Diffusiepulpen, Mals (spaanscho tarwe), Rijstmeel. Spellen Kaf, enz., bij d'bceren Henri DE CLERCQ LECLERCfi, recht over hel Postkantoor en Edouard SERGEANT, aan de Statie beide te Aalst. L'Asthme, la Toux, l'Oppression, la Dronchite' le Catarrhe et toutes les maladies des voies respi ratoir es tont gucris par le traitement de i)l- AUBREE. mèdecin-pharmacien. Un traitement dont la réputatiou s'appuie sur 19 ans d'existenee.qui est journellemeutordonné par d'illuslres médecins de France et de l'élran- ger, qui a permis de réunir un lel nombre d'at- teslalions de guérisous, que deux jours suflisent a peine pour en pendre connaissance, qui n'a jamais provoqué le plus léger accident, qui n'exige aucun régime particulier, qui peul être suivi partout. méme en voyage, est qui est a la portee des plus petiles bourses, ce traitement sans rival, seul curatif de Tastinne, mérite bien la conflance que Ie public lui accorde Des vieil- lards. agés de plus de 90 ans, lui doivent leur guérison. Se défier des contrefacons, n'avoir conflance que dans les produits qu'on recevru direclement de notre maison Consultations par correspon- danee, renseignemeuts gratuits Adresser les lettresGUILLEMAIN-AUBRÉE, 2i Ferté- Vidarae, Eure-kt-Loir (France). Te bekomen by d'heer Rcnneboog Louis Ryks- Veearts le Aelst, Nieuwstrael. 7, eerste kwali teit van Rigascli-loiine/aed, Zeeuwsch zaeilyn- zaed en Klaverzaed, aen oenen zeer geringen prys. Korte Zoutstraat, 2, Aalst. Fabriek van Bouquets voor huwelijken en alle andere feesten. Bloemen, Pluimen, Blonden, Tullen, Linten, enz. aan bijzondere lage prijzen. Over te nemen de van oudsgekende huurhou- derij van Petrus Van den Bonne, nu heden ge houden, door Cu. Corael-Van den Bonne, alhier,zeer wel gelegen, met nieuw opgebouwde stallingen, remisiën groot genoeg 0111 er levens andere bedryven uil te oefenen. Verschillige schoone rijtuigen, goede paarden wel in staat om den dienst nog lang te vervullen. Voor verdere inlichtingen wende men zich by Ch. Corael-Van den Bonne, Keizerlijke Plaats, N° 20, Aalst. dienstig voor winkel en herberg, genaamd df.n Roskam d geslaan te Aalst, in dc Erembodegeui- schestraat, nevens het huis genoemd Biddelo. Zich te bevragen by Frans Peerlinck, bakker, Zoulslraalpoorl le Aalst. Extra vermindering van Prijs. bij BEHAEGEL gewezen bestuurder der Apotheek 41 Korte Zoutstraat 11 te Aalst. Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. By Edward PYCK te Aelst, een ruinpnerd acht jaren oud, gewaerborgd. Een Camion en een Tilbury, als ook veel berd (duim) rebben en eiken balken/hooi en strooi alles aen geringe pryzen. Tentoonstelling der loten. DE I ENTOONSTELLING der aengekoclite voorwerpen en gedane giften voor de NATIO NALE LOTERY, zal open zyn ten PALEIZE DER SCHOONE KUNSTEN, Regentschap- straet. te Brussel, te rekenen van 9 Januari 1881 om II uren voormiddag. De inganggprys is EEN frank per persoon. Elke bezoeker ontvangt eer. billet der lotery. Goncerts zullen ingericht worden. Den dag der opening om 11 uren 's morgens, om 1 uer en van 2 (lot 4 uren des namiddags CONCERTS VAN SYMPHONIE onder de lei ding van .M. Fritz SENNEVALD. I)e TEN TOONSTELLING is open alle dagen van 10 's morgens lot 4 uren namiddag. GEMEENTEBESTUUR VAN AALST. Vergadering des Onderzoeksraad De Burgemeester en Schepenen der stad Aalst brengen ter kennis van de belanghebben den, dat naar luid van hel artikel 17 der wet van den 8 Mei 1848, de onderzoeksraad der Burgerwacht in deze slad zich zal vereenigen ten Stadliuize in de Zittingzaal van den Gemeenteraad, op Maandag 17 Januari aan staande, ten 10 uro voormiddag, om le onder zoeken de reklamen der belanghebbenden en overlegaan lot de in-en afschrijving hel zij ambtshalve, hel zij op de inlichtingen door hel gemeentebestuur verschaft. De manschappen welke in de slad Aalst niet geboren zijn en uit hoofde van ouderdom de afschrijving op de konlrole der Burgerwacht kunnen vragen, zijn verzocht zich le voorzien van een exlrakt hunner geboorte afgeleverd door hel Gemeentebestuur waar zij geboren zijn. Gedaan en afgekondigd le Aalst, den 21 December 1880. Het Kollegie De Burgemeester en Schepenen De Sekretaris, (Get.) Van Wambeke. (Get.) Ju. Verleyzrn. VERKOOP1NG van TE AALST-MIJLBEKE achter het kasteel Overarn. Op Maandag 10 Januari 1881, om 1 ure na noen. van 0 koopen eenige Wilge Boomsnoei Boomen. Op aanzoek van den heer Baron Bethune- Eliaert en ministerie van Deurwearder NOTE- RIS. OPENBARE VERKOOPING van le Moorsel. P. J. DE WOLF,Gemeente Sekretaris le Moor sel, zal door bevoegd ambt openbaarlijk ver- koopen 30 koopen canadas abeelen en wilgen boomen in liet Spruithoek. 5 koopen schoon wilgen in den Tinnenboek. 20 knopen canadas op het Kruisabeel. 25 koopen canadas, olmen en eiken boomen te Waver. Rij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem en Meubels, TE MOORSEL. De Secretaris P. J, DE WOLF, te Moorsel, zal door bevoegd ambt op 24 Februari 1881. openbaar lijk verkoopen, le welen Ier bolstede van d'heer P. J. Van den Bosl scire, wyk Houtenkruis, le Moorsel Een Paard, een Veulen, drij extra schoone jonge vol kalf zijnde Melkkoeien waarvan de oudste nog geen vier jaren oud is, en een jonge Stier. D Landbouwersalem. als karre, ploeg, egge, slede, volledig pnardenharnassuur, beerbak,' raapnrolen, enz. Meubels als botervat, melkkuip en meer andere voorwerpen. Vruchten als 61,50 aren loof le velde, belte- raveh, hooi, strooi, enz. De beesten zullen om 12 uren stipt verkocht worden. Verders gewoone conditiën en tijd van beta ling mits goede en gekende borg te stellen. Men zal verborgen ter herberg Den Vijf H oek bij Ferdinand Vermoesen, le Moorsel, wijk Houtenkruis. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Erpe, Meulekauter en Boschstraat. De Notaris EEM AN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° KOOP. Een perceel Land, gelegen te F.rpo op den Meulekauter, groot 14 aren 15 centiaren, ge- kadastreerd wijk B nummer 724 met eene grootte van 13 aren 20 centiaren, palende ten ooste derven De Bidder, ten zuide Bellarminus Schockaert, ten weste aen het gescheed van Erondegem en ten noorde de rede. 2° KOOP. Een perceel Land. gelegen alsvoren, wijk Boschstraal, bekend bij kadaster sectie A num mer 322 met eene grootte van 9 aren 20 centi aren. palende ten ooste den voelwegen daarover Jozef Roelandt en andere, ten zuide en ten weste Jan-Baptiste Van Moorter en ten noorde Jan Paerewyck. ZITDAGEN Instel, Donderdag 20 11)0l Verblijf, Donderdag *27 Ja,luarl N*81' Telkens om 4 uren stipt namiddag, ter her berg gebonden door d'heer Josephus DeFeyter, |e Erpe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING Gelegen Te Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag, en navolgeude dc pleegvormen der wet van 42 Juni 4816, openbaerlyk verkoopen: Eerste Koop. Een perceel land gelegen le Erpe op den ondersten Coltemkauter, gekadastreerd wyk C nummer 137c, met eene grooie van 21 aren 30 centiaren palende ten ooste aen Carolus 'De Landlshcer, ten zuide aen d'heer Do Vos, ten weste aen Carolus Van Moorier en ten noorde aen voernoemden De Landtsheer en da rede. Tweede Koop. Een perceel land gelegen alsvoren op het lango- veld, gekadastreerd wyk D nummer 665b met eeno grootlo van t l aren, palende ten ooste aen Judocus Stalpaert, ten zuide over den voetweg aen Alphonsc Van Biesbroeek ten weslo aen d'erveii Callohaul en ten noorde aon de spoorbaen. ZITDAGEN Instel Dynsdag It Januari .Cöl Verblyf IS Telkens om 4 uren slipt namiddag, ter herberg genaemd In de vyl Huizen,» by d'heer Judocus Vcrmassen, te Erpo. VENDITIE VAN 50 koopen Elzen, Esschen en Notelaren 25 koopen Kanada en Herselaren Boomsnoei en 5 koopen Kanada en Abeele Boomen. TE NIEUWERKERKEN aan het Kasteel van Regelsbrngge, Sl Job De Notaris BREGKPOT, te Aalst, zal ten verzoeke van Mijnheer Charles Liénarl, bankier en grondeigenaar le Aalst, openbaarlijk verkoo pen, 't zijnen kasteele van Regelsbrugge, le Nienwerkerken, St. Job, op Maandag 10 Januari 1881, om 1 hui juist namiddag, hel ten hoofde gemelde houten hoornen. te Massemen- West rem. De Notaris VERSTRAETEN, te Gavre, zal Woensdag 19 Januari 1881, om 10 uren voor middag, door bevoegd ambt, verkoopen 192 koopen hoogslammige Boomen, ten meerderen deele Eiken van 1 m. 50 cent. omtrek, een Eik van van 2 in. 10 c verscheidene zware Beuken en Canada Boomen; alle slaande in eenen boscb te Massemen, dicht bij den Kortenbosch, aan de limiten van Oordegem, boven het hof van den heer Calmaert. Daarna zal men nog verkoopen 25 koopen Canada, Abeelen en Eiken Boomen, op de goe deren van zelfden beer Galmaert en andere, gelegen legen den voormelden bosch. De kooper.s voorzien zich van gekende borgen.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3