n \tio\Tle~m iïïtïe. Meihlpvyzen Van der Taelen-Lefèvere, HUURHOUDERIJ over le nemen. Huis te huren met Hof, Ten bureele van den Di-mlcrliiiile z)ii verkryifbaer SCHEURKALENDERS, llerkelyke vermindering Uitverkoop VAN PETEGIIE M, Uil der hand le koop. NATIONALE LOTERIJ. BURGERWACHT. I Haard, I Veulen, 5 Kalfkoeien en I Stier, Herklit aan de laniliinuwers. PULPEN. OVERJ ARIGE PANDEN. Bericht aaa de Landbouwers. 2 PERCEELEN LAND, ZAAILANDEN, WINKELIERSHUIS, Aauzienelijke Rouii)vcrkou|iing. teraed,voo laen voor de radikaleu is. Delnlran- j siqéant' roept met tevredenheid uit Wy zullen Trinquet en Lanessan, hebben, Tonny Revillon, Maillard, Jules Hoehe, Hovelaeque en Darlot waerschynlyk hebben wy ook Bauer, Lucipta.Ed- mond L-pellelier en eenige anderen, wier eer- lvkheid een darn zal opwerpen tegen de over rompeling der financien en den opkomenden stroom der wynpotjagery. Een paryzar blad zegt dal het onderzoek over de zaek van het sterk water in hel wywa- tervat der Sl-Jacobskerk, op liet punt is een volledigen uitslag op te leveren en voldoening te geven aen het verontweerdigd publiek. Men zal weldra de plichtigen kunnen aenhouden. Wie is geslagen De gazellen van M. Gambella verklaren hoog en luid dal de intran- siganten, dal zyn de teruggekeerden uil de strafkolonie, verpletterd zyn iu de kiezingen van zondag M Roeheforl, integendeel, zegt dal de uitslag bewvst dal de zaek der communards goed staet en de toekomst hun behoort. Een groole reden van mislukking der kandidaten, ligt hierin dat het goevernement verklaerd had, u dal de teruggekeerden geen reehl hadden van gekozen le worden, aengezien zy lien jaren lang in een ander gemeente gewoond hebben. De kiezers hebben daeraen gelooid, en uit vrees van een degenstcek in 't water te geven, hebben zy niet volgens hunne denkwyze gestemd. Ove rigens de cyfers die Trinquet en anderen bekwa men, geven veel le hopen voor de toekomst, zegt Rochelorl. De redeneering van den lanteer- neman is eene redeneert ng zooals ieder geslagen party er vinden kan; wy zeggen nietemin dat het opportunism niet le hoog victorie zingen moet. Paris-Journal van zynen kant gael met cy fers te werk en deze zyn zeker welsprekend. In 1878 namen er nauwelyks 7000 konservatieven deel aen de kiezing ;vandaeg lelt men er 50,000. Als dal geen wakker worden is, wat is het dan? De reehterzy maekt ook reeds het tiende van den paryzer municipalen raed uil. 't Is nog weinig, zal men zeggen 't is veel. als men na - gaet van waer men gekomen is. In stukken gesneden. Men schryft ui' Lyon, 10 januari, dat daer eene verschrikkelyke misdaed ontdekt is. Sedert eenige dagen zag de wachter aen den barrage op de Saone, een pak vlotten op hel water, zonder dal hy daerop juist grootc aendachl gaf. Toen vandaeg de golven dit pak weer deden te voorschyn komen, zag de wachter dat het een zak was en hy gelukte er in. hem aen kant te brengen. De ontdekking was verschrikkelyk die zak bevatte het lyk eener vrouw in stukken gesneden. Het lyk is naer het doodenhuis gebracht Het was gewonden in eenen zak, van pakgoed ge- maekt. De beenen waren van de romp geschei den. De afsnyding was behendig gedaen. De handen waren aen den pols saemgebonden. Op het aengezicht bemerkte men lidleekens. Kwamen deze laelsten voort van eene worste ling olwel werden zy teweeg gebracht door hel wryven en botsen onder het water Zietdaer wal moet onderzocht worden. [Nadere By zonderheden). De lykschouwing heelt plaets gehad de bee nen zyn nog niet terug gevonden. Zooals wy ge zegd hebben, was de romp in een groven zak geborgen. Twee zware steenen waren in den zak aenwezing om te beletten dat hy zou boven dryven. Het rechterbeen is met eene zekere be hendigheid afgesneden het linkerbeen niet De ooren hebben geen ringeD, en een ring werd van den vinger gescheurd. De wonden aen het gezicht zyn, denkt men, teweeg gebracht, door het botsen der steenen onder in. het water. De maeg en ingewanden waren leeg, doch eene laeg vel en vlekken op den lever doen denken aen de gewoonte van je- neverdrinken by de overledene. De dood moet verwekt zyn door versmach- ling, waerschynlyk is hel slachtoffer in den slaep vcrworgd- Men weet niet wie dn doode is Op de vraeg welke vrouwen in den laelsten lyd verdwenen waren, dat dit getal... dertig beloopt. En dit in onzen beschaefden en verlichten lyd 1 Het lyk is dat van eene vrouw, 30 a 3ï> jaer oud, bruin van hair. De teestand der handen en de laeg vet aen den lever schynen aen te dui den, dat zy niet werkte; zy had overigens de ha ren naer de mode opgcmaekl. De handen waren gebonden met eene koord van negen draden, en deze was vyf of zesmael om de polsen gedraeid. Hel is de eerste mael niet dal een dergelyke moord te Lyon plaets heeft. Ongeveer zestien jaer geleden vond men een krom en kreupel manneke, dat de zucht had om zich met aller hande juweelen te versieren, in een afgelegen hopk liggen, en lellerlyk met talent aen stuk ken gesneden. Ken heeft den dader nooit ontdekt. HOLLAND. Moord te Amsterdam. In het hotel Bynsche Hof in de VVarmoesstrael le Amsterdam vond een persoon die aldaer logeerde, toen hy woens dag nacht rond half één thuis kwam, zyn kamer gesloten. Met een anderen sleutel werd de deur geopend, en daer bemerkte de man,toen er licht was ontsteken, eene vrouw die op den grond lag. Het was de dochter van den hotelhouder, eene veertigjarige weduwe. Geneeskundige hulp werd terstond ontboden, doch de doktor kon slechts verkl.ven dat de vrouw overleden was. Volgens het 'Nieuws v. d. Dag zou de ganjon, die met de vermoorde in betrekking stond, by de policic verklaerd hebben, dat hy zonder te weten wat hy deed, in een oogenblik van drift, de hand had geslagen aen die vrouw. De man heeft zich in hechtenis gegeven. Onlusten te Scheoentngen. Maendag avond hebben le Sclfveningen wanorders plaets gehad die naer aenleiding van een konflikt lusschen de visschers en de reeders waren ontslaen, over hun aendeel in de v'nchvangst. Wy vernemen daerovcr de volgende byzonderheden Rond half zes, namiddag, vernam men, dat er een samenscholing van zeevolk aen hel strand plaets had.Een troep Scheveningsche mannen, ten gevalle van omtrent 600, kwamen daerop van den zeekant opdagen en begaven zich naer de maetschappy N'cptunus, waer zy verschillen de ruiten inwierpen met keien en steenen. Aen het verkooplokael iu de Wassenaerschestrael gebeurde hetzelfde, en daerna moesten het de woningen van eenige reeders ontgelden. Van een dipr huizen aen het kanael werden de spie- gelruiruiten verbryzeld, en in de Badhuisstraet werd post gevat voor hel huis van den reeder M. Niet, waer eveneens glasruiten werden aen stuk ken geslagen. Thans wilde de troep hel dorp binnentrekken, doch ontmoette de politie, die verdere balda digheden met kracht tegen ging. De kommissaris van policieliel zyne manschap pen doortastend optreden. Met den blanken sa bel deed hy de menigte uileen dryven, die hierop onmiddelyk uit elkander sloof Verzet werd er legen deze charge niet geboden. Alleen hoorde men den kreet moordenaers. INadat dit krachtig handelen schiik onder de vereenigde personen had teweeg gebracht, tele- grapheerde de kommisaris naer Den Haeg om versterking. Ten 7 1/2 ure kwamen van daer 12 politieagenten met den inspecteur Dietz aen hel hoofd, en ten 8 1/2 ure, de gendarmen. op dit oogenblik liep hel gerucht, dal in de nacht de vloot en de reeders-socieleit in brand zouden worden gestoken. Er werd dus besloten, de vloot en het socië teitsgebouw dengeheelen nacht te doen bewaken door twee sterke patrouilles, samengesteld uit agenten en gendarmen. Ook iu het dorp hebben dergelyke patrouilles dienst gedaen. De afgeloopen nacht is rustig voorbygegaen. Geen sterveling werd op slraet of strand gezien. De prokureur-generael, de burgemeester, de officier en substilnet-officier van juslicie, als mede de hoofdkommissarisvan policie, bevonden zich woensdag avond aen hel kommissariael te Scheveningen. Voor zoover bekend is, werd door de menigte geen verzet gepleegd, zoodat er lol nu toe geene aenhoudingeii hebben plaets gehad. Niettemin wordt er doorde justicie een onderzoek ingesteld naer deze gewelddadigheden. Over de aenleiding tot de onlusten maekt men de volgende voorstelling. In den laelsten tyd is er door de visschers opverregaende wyze bedrog gepleegd met haring en anderen viscb. Herhaelde malen is daerover proces-verbael opgemaekt, hetgeen geleid heeft tot eene veroordeeling van verscheidene personen voor misbruik van ver trouwen. Hierdoor zyn de oogen der reeders opengegacn, die begrepen, dat hun eigenbelang noodzakelyk hel nemen van andere maetregelen vorderde. Zy besloten dus lot eene andere rege ling van het loon dei visschers, waermede deze niet tevreden schynen, Die ontevredenheid heeft zich door de hierboven vermelde baldadigheden geopenbaerd. SPANJE. O die Jesuieten! De dagbladen van Manilla bestatigen het groote belang dat hel observato- ium der paters Jesuieten aldaer, in korten tyd, bekomen heeft. De synometieke lynen, opge maekt door pater Frederik Faura, ter gelegen heid der aerdbevingen in de maend juli, hebben de algemeene bewondering opgewekt. En wy, die allyd hooi en zeggen, dat die dom koppen van Jesuieten legen de wetenschap zyn Nu begint het belang opgewekt te worden van zeelieden en overheden, op de weerkundige waernemingen, die de paters Jesuieten maken, en alles doel zien dat die mannen er meer van weten dau tot nu toe de meeste andere geleer den. Pater Faura heeft in de laelsle twee jaren met juistheid uitgerekend en dil verscheidene dagen te voren, op welk oogenblik de stormen losbers ten. Veertien stormen heeft hy alzooaengewezeu, en hierdoor millioenen schals en het leven van ele zeelieden gered. liet engelsch gouvernement dat zoo dom niet is als de pruisische kulturkampfers, de fransche Gambettisten en de Belgische naapers, erkennen de diensten die deze geleerde mannen bewyzen, en gaen een observatorium oprichten te Hong- Kong. De kapitein-generael der Phillippynsche eilan den. heeft zich tot hel spaenscb gouvernement gewend, om inlichtingen le bekomen van de paters Jesuieten, die aen de wetenschap, in zake van het observatorium, zooveel dienst be wyzen. Hollowav's pii.len.— Ongeregeldheden van Maag en Darmen. Deze Pillen werken met zulk eene beslis sende kracht, en toch zoo zachtjes, dal meuscbeii van het meest zwakke gestel te kunnen innemen met alle vertrouwen om goed te slapen. Zy bevatten geen grein kwikzilver, of ander scbadelyk bestanddeel, daar zij geheel en uitsluitend zijn samengesteld uil zclzamo planten. Zij zijn daarom even veilig als krach- lig bij alle ziekten, cn als huismiddel kan niets van alles wat tot nu toe uitgevonden of ontdekt is, met hen vergeleken worden. Met deze onschatbare Pillen voor zich en de gedrukte verklaring, die aan elke doos bevestigd is, behoeft men geene andere genees- kuudigc hulp in elke gewone ongesteldheid. OVERLYDENS. M. Van Nuffel, vr. Arys, landb. 63 j., Mylbekc. J. Roolandt, man D'Hoey, t wyndersg. 55 jwoo- nende te Erpe P Menens, man Van Mol, twyndersg. 56 j., Stoofs. R. De Neef, man Vereecken, veldwachter;, 52 j., Mylbeke. M. Cominerman, z. b. 23 j Mylbekc. M. Schorreels, b. 7» j Nazaretlislraot. V. Rimbaut, man Roelandi, landb' :.6 j. Mylbeke. 7 kinderen onder de 7 jaren. Korte Zoutstraat, 2, Aalst. Fabriek van Bouquets voor huwelijken en alle andere feesten, i Bloemen, Pluimen, Blonden, Tullen, Linten, enz. aan bijzondere lage prijzen. POPEBINGHE 14 JANUARI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 55-00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 00 balen hop; gewas 1880, verkocht1® kwaliteit van 00 lol 00 fr. 2e 00 lot 00 fr. de 50 kilos. AEI.ST, markt van heden. per 100 kilogrammen Tarwe. fr. 25-50 a 21-50 Ma3telbin 21— (0 21 75 Rogge 20 5'J 21 - 75 Geerst. 17 - 01 19-00 Haver. 20-00 21—00 Aerdap. (roode de lOu kil. 6 O» 7 50 Idem, (witte). 0—00 006 Botei, de 3 kilogram 9 -00 10-64 Eijers, de 25. 3—00 3-18 Vlas per 3 kilos. 4- 00 5-25 Viggcns het koppel 50 00 70- 00 ST NICOLA ES, 13 Jan. per 496 liters. Tarwe. fr. 23—00 Rogge 17-00 Boekweit 19-00 Haver. 13-00 Geerst. 13-00 Lynzaed. Idem. 23-00 Erwten 18-50 Aerdappelen per 100 kilog 7—00 Vlas, por kilogr. ruw 4—80 Boter. 2-70 Hooi, 100 bussels 46-00 Eieren, per 26, 2-90 NINOVE, 11 Jan per hectoliter Tarwe fr. 26—00 a 27—00 Rogge 21 -00 22-00 Haver. 19—00 20—00 Koolzacd, par 88 kil. 34—00 35—60 Lynzaed, par 100 kil. 35—00 36—00 Boter, per kil. 1-50 1 -6.' Aerdappelen per 1C< kil. 6-00 7-00 Over te nemen de van oudsgekende huurhou- derij van Petrus Van den Bonne, nu lieden ge houden, door Ch. Corael-Van hen Bonne, alhier,zeer wel gelegen, met nieuw opgebouwde stallingen, remisiën groot genoeg om er tevens andere bedryven uit le oefenen. Verschillige schoone rijtuigen, goede paaiden wel in slaat om den dienst nog lang te vervullen. Voor verdere inlichtingen wende men zich by Ch. Corael-Van den Bonne, Keizerlijke Plaats, N° 20. Aalst. dienstig voor winkel en herberg, genaamd o den Roskam gestaan te Aalst, in de Erembodegem- scheslraat, nevens hel huis genoemd Biddelo. Zich te bevragen by Frans Peerlinck, bakker, Zoulstraalpoorl te Aalst. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsblocd van Du Barry, van Londen,gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyko uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den mocilykcn eetlust, slechte spysvertenngen, longziekte, maeg- ontstokingen.de gal.de winden, de zuerlieid, hel slym.de braeklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekl, door borstontsteking, keel, ademstem. luchtpvpen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uil doliersenen n hel bloed. Zy heeft reeds 8H.00I' genezingen bewerkstelligd, waerondor die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan- MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelstein, enz., enz., waervan uil- treksel. Ilynpepslc t M. J.-J. Noël van Tliuillies (llcno, gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartre* t M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darlerendoor hel gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalcnla zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 15,270. Teering. M. Roberts van eene nieren- verteering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, do armoD en de tong. a Viermacl voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prvs in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolael, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 od 70 fr. Opzending legen posl-mandaot, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en do kruideniers. Depót van Du Barry en C°, (limi ted) Algemeene ageut voor België M. Fmlel Timmerman*, 6 cn 8, Rouppeplaats Brussel. Depols te Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers,Vandcr Stappen, droguisle, kapellestraet. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. ANTWERPEN, 14 Jan De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,60 a fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. botacldc men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 4,10; zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 beet. worden verkocht fr. 1,10 5 1,25. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,50 a 3,1 o Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwo, per 100 kil. fr. 2475 a 25—50 Rogge, 21-0» 22—50 Wintergeerst, 21 00 22—00 Zomergeersl, 19—00 2000 Haver, 19—00 20 00 Boekweit, 00—00 Ou00 Boonen, 2300 00 05 Bitlorpeën, 20— 50 00—00 de Vlaemsche en Fransche uitgegeven door de catholieke Maetschappy van den H. Auguslinus, le Brugge. Geringe prijzen. op de pryzen van alle drukwerken uitgenomen der affichen. aan den prijs van inkoop, van Gleiswerk, Cris- taal. Glas en Porcelein, bij Josephine Verleysen, Pontstraat, F°49. On il<>m-tn<lc Dn jeune homme ayant ueiiiciiiue. ,ail de bonnes éludes pour uii bureau de la ville. -Ecrire sous X. buteau du journal. Josse VAN GEERT Jardinierdiploméa Alost, residant dans la rue Leopold N° 38, chez Ber nard De Bruyn, se r^coinmande la faveur du public pour l'ouvrage des jardins polageis et Augleis et la taille des arbres fi uiliers. Extra vermindering van Prijs. bij BEHAEGEL gewezen bestuurder der Apotheek 11 Korte Zoutstraat 11 te Aalst. Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. By Edward PYCK te Aelst, een ruinpaerd achl jaren oud, gewaerborgd. Een Camion cn een Tilbury, als ook veel berd (duim) rebben en eiken balken, hooi en strooi alles aen geringe pryzen. Tentoonstelling der loten. DE TENTOONSTELLING der aengekochle voorwerpen en gedane giften voor de NATIO NALE LOTERY, zal open zyn ten PALEIZE DER SCHOONE KUNSTEN, Regentschap- straet. te Brussel, te rekenen van 9 Januari 1881, om 11 uren voormiddag. De inganggprys is EEN frank per persoon. Elke bezoeker ontvangt eer, billet der lotery. Alle dagen van 2 lol 4 uren des namiddags CONCERTS VAN SYMPHONIE onder de lei ding van M. Fritz SENNEWALD. De TENTOONSTELLING is open alle dagen van 10 's morgens lot 4 uren namiddag. GEMEENTEBESTUUR VAN AALST. Vergadering des Onderzoeksraads. De Burgemeester en Schepenen der stad Aalst brengen ter kennis van de belanghebben den, dat naar luid van hel artikel 17 der wel van den 8 Mei 1848, de onderzoeksraad der Burgerwacht in deze stad zich zal vereenigen ten Stadhuize in de Zittingzaal van den Gemeenteraad, op Maandag 17 Januari aan staande, ten 10 ure voormiddag, om le onder zoeken de reklamen der belanghebbenden en overlegaan lot de in-en afschrijving hel zij amblshalve, hel zij op de inlichtingen door het gemeentebestuur verschaft. De manschappen welke in de stad Aalsl niet geboren zijn en uit hoofde van ouderdom de afschrijving op de konlroic der Burgerwacht kunnen vragen, zijn verzocht zich le voorzien van een exlrakt hunner geboorte afgeleverd door liet Gemeentebestuur waar zij geboren zijn. Gedaan en afgekondigd le Aalst, den 21 December 1880. Het Kollegie De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, (Get.) Van Wamiif.kr. (Gel.) Jh. Veri.eyzrn. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING vaa Land hou wersalem en Meubels, TE MOORSEL. De Secretaris P. J, DE WOLF, te Moorsol, zal dour bevoegd ambt op 24 Februari 1881, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, te weten Ter hofstede van d'heer P. J. Vau den Bos* sche, wyk Houtenkruis, te Moorsel Een Paard, een Veulen, drij extra schoone jonge vol kalf zijnde Melkkoeien waarvan de oudste nog geen vier jaren oud is, en een jouge Slier. Landbotiwersalem. als karre, ploeg, egge, slede, volledig paardenharnassuur, beerbak, raapmolen, enz. Meubels als botervat, melkkuip eu meer andere voorwerpen. Vruchten als 61,50 aren loof le velde, bette- raven, hooi, strooi, enz. De beesten zullen oiu 12 uren stipt verkocht worden. Verders gewoone conditiën en lijd van beta ling mits goede cn gekende borg te stellen. Men zal verborgen ter herberg Dbn Vijf H of.k, bij Ferdinand Yermoesen, te Moorsel, wijk Houtenkruis. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 VuOUWEL. 10 HUWELIJKEN. B. Vlasschaert, voerman, met C. Keslelyn, dieuslm. J. Roels, mulder, mol F. Deshommes, z b. 17. Te bekomen aan zeer voordeehge prijzen alle soorten van voedsel voor hel vee, zooals natten, gedroogden en gepersten Palaltenpulp van acht tol vijftien franken de 100 kilos, alsook Diffusiepulpen, Maïs (spaanscho tarwe), Rijstmeel, Spellen Kaf, enz., bij d'heeren Henri DE CLERCQ LECLERCQ, recht over hel Postkantoor en Edouard SERGEANT, aan de Slatlo beide le Aalst. Berg van Bermhcrtigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDIT1E VAN Op Donderdag 3 Februari 1881, om 1 ure nanoen, cn des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den IJerg van Berm- hcrligbeid te Aalsl, en in deszclfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraal, door hel ambt van Deurwaarder RINGOIR, opcnbaarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd slaande panden der maanden October, November cn December 1879,bestaande in: goudenen zil/eren voorwerpen, horlogiëa, ooringen, juwec- lcn,Koper, lin, kleederen, Lijnwaad, katoenen cn meer andere voorwerpen lo veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mils stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. Te bekomen by d'heer Benneboog Louis Rvks- Veearts te Aelst, Nieuwstraet. 7, eerste kwali teit van Rigasch-tonnezaed, Zeeuwsch zaeilyn- zaed en Klaverzaed, aen eenen zeer geringen prys. P. A. Willens, Agent-Generaal in Remplace- rnenten te Mechelen. Begyneuslraat Ne 10, heeft de eer aan het publiek kenbaar te maken dat hij verzekeringen aangaat voor de loting van in of uit voor de Miliciaanen van 1881 Degene welke verdere inlichtingen verlangen kan men ze kosteloos bij mij bekomen ol bij den lieer F. Boeykens, Bierslraat Ne 8 le Aalst. Studie van den Notaris BOONE, te Aalst. De Notaris BOONE, te Aalsl. zal openbaarlvk verkoopen. met gewin van palmslag en gelagen Een Huis met Grond, zijnde de welgekende herberg genaamd Het half Maantje allerbest gestaan te Aalst, aan de St. Martinuskerk, in het begin der Pontstraat sectie A Ne 1259. Bewoonddoord'heer Antonius Vander Rorght. Onmiddelyke ingebruiktrediug. Instel 27 Januari .fia. Verblijf 3 Februari Om 5 uren namiddag,ter herberg Het Brus sels hof, te Aalst, aan de Botermarkt. Zelfde Notaris BOONE, zal op Donderdag 3 Februari 1881, ten 9 uren 's morgens overgaan, ter hierboven beschreven te verkoopen hei berg Het half Maantje tolde openbare verkoo Eing vanallerhande buismeubelen,keukengerief, edstoelen, matrassen en slaapgeriel', volledig I herbergeriefen schrijnweikersalam. OPENBABE VEBKOOPING van gelegen te Erpe, Meulekauler cn Boschstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoorl, met gewin van palmslag eu gelagen, openbaarlijk verkoopen 1° KOOP. Een perceel Land, gelegen te Erpe op den Meulekauler, grout 14 aren 15 centiaren, ge kadastreerd wijk H nummer 724 met eene. grootte van 13 aren 20 centiaren, palende ten ooste d'erven De Bidder, ten zuide Bellarminus Schockaert, ten wesle aen het gescheed van Erondegem eu ten noorde de rede. 2" KOOP. Een perceel Land, gelegen alsvoren, wijk Boschstraat, bekend bij kadaster sectie A num mer 322 met eene grootte van 9 aren 20 centi aren. palende ten ooste den voetwegen daarover Jozef Boelandt en andere, ten zuide en ten weste Jan-Baplisle Van Moorter en ten noorde Jan Paerewyck. ZITDAGEN Instel, Donderdag 20 IUQ1 Verblijf, Donderdag 27 Ja,mar' ,S8t' Telkens om 4 uren stipt namiddag, ter her berg gehouden door d'heer Josephus DeFeyter, te Erpe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van Gelegen Te Erpe. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien bel behoorl, met gewin van palmslag, cn navolgende de pleegvormen der wet van <2 Juni 1816, openbaorlyk verkoopen: Eerste Koop. Een perceel land gelegen lo Erpe op don ondersten Cotlemkauler. gekadastreerd wyk C nummer 137c, met eene groote van 21 aren Hu centiaren palende ten ooste aen Carolus Do Landtsheer, ten zuide aen d'heer De Vos, ten weste aen Carolus Van Moorter en ten noorde aen voernoemden De Landtshoer eu da rede. Tweede Koop. Een perceel land gelegen alsvoren op het lange- vcld, gekadastreerd wyk D nummer 665b met een» grootte van 14 aren, palende ten ooste aen Judocus Stnlpaert, ten zuide over den voetweg aen Alphonse Van Biesbroeck ten weste aen d'erven Callehaut ten noorde aen de spoorbaen. ZITDAGEN Instel Dynsdag 11 Januari lgg. Verblyf 18 Telkens om 4 uren slipl namiddag, ter herberg genaemd In de vyf Huizen,» by d'heer Judocus Vormassen, te Erpe. OPENBAREVERKOOPING van een te Aalst, in de Léopoldstraat. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk le koop bieden Eenige koop Een wel gelegen Winkeliershuis. le Aalsl in de Léopoldstraat, bekend bij kadaster wijk A nummers 393 en 394 met eene grootte van 2 aren 10 centiaren, houdende van de eene zijde of zuid waarts aan oen huis van d'heer Appelmans-Van den Brempt, van de andere zijde of noordwaarts san de stads apotheek van achteraan Slads-oudmannenhuis. Laasl bewoond geweest door jufvrouw weduwe De Pril. ZITDAGEN Instel Zaturdag 29 Januari .8ftl Verblijf 5 Februari ,ö0'' Telkens om 4 uren namiddag, lor herberg Hel Klem Gent, gehouden door J B. Roelandi to Aalst, Nieuwslraal. te Massemen-Westrem. De Notaris VERSTRAETEN, te Gavre, zal Woensdag 19 Januari 1881, om 10 uren voor middag, door bevoegd ambt, verkoopen 192 koopen hoogstammige Booinen, ten meerderen deele Eiken van 1 m. 50 cent. omtrek, een Eik van van 2 m. 10 c verscheidene zware Beuken en Canada Booir.eu; alle staande in eenen bosch te Massemen, dicht bij den Kortenbosch, aan de limilen van Oordegem, boven liet hof van den heer Galmaerl. Daarna zal men nog verkoopen 25 koopen Canada, Abeelen en Eiken Boomen, op de goe deren van zelfden heer Galmaert en andere, gelegen legen den voormelden bosch. De koopers voorzien zich van gekende borgen*

De Denderbode | 1881 | | pagina 3