VIA ASTHMATIQUES Van der Taelen-Lefèvere, Uitverkoop jOta, HU U It II OU DEK IJ AÜk over te nemen. Huis te huren met Hof, VAN P E T E G II E 41, Uit der hand le koop. licriclil aan dc laiidboiitvcrs. PULPEN. Bericht aan de Landbouwers. NATIONALE MILITIE. NATIONALE LOTERIJ. OVERJARIGEPANDEN Vcudilie van BOOM EN, I Paard, 1 Veulen, 5 italfkoeien en 1 Stier, 2 PERCEELEN LAND, ZAAILANDEN, WINKELIERSHUIS, Er hebben overslroomingen plaets gehad in devalleiën van den Eber en den Cualdalquevir, alsook in de provinciën Castillié, Léon, Astu- riën, Murcia, Valencia en Gornua. Talryku schepen zyn op zee vergaen. Te Rvsel heerschte 's nachts een wezenlyke sneeuwstormbynaal de treinen zyn gesiaekt of komen mei vertraging aen. Donderdag was hyna overal in het land het verkeer op de spoorwegen hersteld. Op zekere plaetsen echter, aen de uiteinden van liet land was de sneeuw zoo overvloedig gevallen dat de dienst nog onderbroken is. Het verkeer tusschen Esschen en Antwer pen is hersteld tusschen Weerde en Meche- len is de gemeenschap hersteld, doch slechts op eene baen, en de dienst kan slechts zeer moeilyk gedaen worden. De sneeuw ligt op ze kere punten tot 2 1/2 meters hoog. In de zuiderstalie te Brussel waren eergiste ren een vyftigtal soldaten bezig de sneeuw weg te ruimen gisteren avond was hun werk nog niet geëindigd. In Frankryk heelt de sneeuwstorm ook zeer hevig gewoed. Op de meeste spoorweglien was de gemeenschap onderbroken. Op de noorderlinie moesten al de treins stilhouden te Survillers, voor eene bergholte, waer de sneeuw meer dan 3 meters hoog lag. frankryk. De Patrie van Parys beschouwt den uitslag der herstemmingen die zondag te Parys plaets hadden, als eene nieuwe neêrlaeg voor het op- portunimus. Veel is Trinquet hiel gekozen, zegt het blad, maer de neerlaeg die de Opportuni sten op andere punten leden, is veel meer betee- kenisvol dan die van Trinquet, daer de parlv Gambella hoegenaemd niets had onaengewend gelalen, om onder ander M. Cleray te doen ge lukken. Tegenover dien Cleray hadden de radi- kalen zekeren Rouzé voorgesteld, een man die vroeger door de werking van Cleray was afge steld van een openbaer ambt. Cleray, Spuller, Gambelta, zegt een radikael blad, zyn dry hoofden in één muts. die in 'I geheel geen phry- gische is. Welnu, juist die afgestelde Rouze is zondag met eene oveigioote meerderheid geko zen, legen zynen afstelier, wiens mededinger by was. Het opporlunisinus scheen al zyne eie ren te hebben gelegd in die mand, ongelukkig zonder bodem. Geen enkel republikaeusch kan- didact had zich als zuiver Gambettist durven voorstellen, dan a'leen M. Cleray, en ook hy bekwam de kolossaelste neerlaeg die hy vreezen kon. Hei Événement verhaell een nieuw soort van diefstal, dezer dagen te Parys gepleegd. In de Noorderstatie werd zekere M. B..., makelaer in juweelen en die bet vertrek van den trein af wachtte, eensklaps door een aenval van vallende ziek te getroffen. Te rwyl men hem ter hulpsnelde kwam eensklaps eene vrouw aengeloopen, die zich op M. B..., wierp terwyl zy uitriep Myn man! ach! myn man! enz. De zieke werd in eene zael gedragen, waer de vrouw hem de tee- derste zorgen toediende. Eindelyk kwam een geneesheer, die, bevreesd voor de wanhoop der vrouw, dc/.e verzocht z:ohte vervyderenomhare ontsteltenis te herstellen. Teen M. B...> tut het bewustzyn teruggekeerd was, zegde men hoe bezorgd zvne vrouw voor hem was ge\»e»-.sl. Wat myne vrouw, riep M. B... verwonderd uit, ik ben niet getrouwd. Hy betastte zyne zakken,e Lemei kte daCncn hem zyne horlogie, zyne portefeuille en zynen geldbeugel li.iu ont stolen, Toen men op zoek ging naer die vrouw, was deze naluerlyk verdwenen. DUITSCHLAND. Te Berlyn gaf over eenigen tyd een soort van goochelaer allerhande ongeloofelyke loeren te zien. Hy stak zich onder andere een 21 duim langen degen in den mond, door den slokdarm tot in de maeg en hing dan aen bel gevest, dat buiten zyn mond uilslak, twee stoelen op. De degenkling, die eenige dagen te voren gebroken en gelascht was, kon het gewicht der stoelen niet meer dragen en brak af, zoodat den gooche laer een stuk van 13 i/a duim in het lichaem bleef steken, terwyl hel andere stuk met de daer aen hangende stoelen op den grond viel. Oogenblikkelyk werd heelkundige hulp ingeroe pen de kunstenmaker werd voorzichtig op het biljart gelegd, en aenstonds werden de eerste pogingen in hel werk gesteld, om het stuk de gen uit zyn lichaem te verwyderen. Daer dit on danks alle moeite niet gelukte, werd de onge lukkige met groote omzichtigheid naer het gasthuis vervoerd, waer men hem eene beslis sende operatie deed ondergaen, daer hy in liet ernstige levensgevaer verkeerde. De slokdarm werd aen den hals geopend en met behulp van chirurgische instrumenten werd het stuk stael te voorschyn gebracht. De ongelukkige gooche laer verkeerd nog in den meest bedenkelyken toestand. De Dank van den Banneling. De ryn- landsche bladen maken den brief van dankbe tuiging van den aertsbisschop van Keulen, Mgr Dr Paulus Melchers, openbaer.Na de geloovigen bedankt te hebben voor al de bewyzen van lief de met den Nieuwjaersdag, zegt de bisschop De tegenwoordige toestand der katholieke Kerk in Pruisen is alleszins geheel en al on- houdbaer en eischt dringend spoedige verbete ring. Vooral is ten gevolge van het groote getal sterfgevallen onder de geeslelykheid en van de onmogelykheid, om de vacante posten weer te bezetten. in de meeste plaetsen reeds een zeer pynlyk drukkend gebrek aen geestelyken ont- staen. In het diocees Keulen zyn, volgens een vertrouwbare berekening der vacatureu in Prui sen van den laetsten tyd, 199 parochicu zonder pastors en van welke ongeveer liet derdegedeelte in hel geheel geen priesters meer heelt. In de gezamenllyke pruisische diocessen bedraegl het getal verweesde parochiën reeds meer dan 1000, eu die der gezamenllyke plaetsen meer dan 1500, Er zyn reeds streken,waer 4 i»5 naest elkan der liggende parochiën in bet geheel geen pries ters niper hebbenbovendien is er een groot getal priesters door ziekte en zwakte tengevolge van ouderdom geheel onbruikbaer voor den dienst geworden een onvermydelyk gevolg van deu bovenmatigen arbeid en de ongehoorde inspanning, xvaeracn, by een zoo nenmerkeiykc veiniinderingdergeestelykewerkkrachten tegen woordig byna geen enkel priester zich onttrek ken kan D En volgens de liberalen geeft Duitschland ons voorbeelden die hier dienen nageleefd te wor den, Het voorstel-Windthorst brengt gansch de duilsche drukpers in oprchudding. De dag der beraedslaging is nog niet bekend, en men weet lelfs nog niet juist hoe het gouvernement gezind is ten opzichte van bel ontwerp. Wanneer men de liberale oflicieuse en zoogezegde k mservatieve dagbladen b est,vreest men dat de billyke rekla- men der duitsche catholieken nogmaels door de parlementaire raeerdei heid zullen worden van de hand gewezen. Ziehier den letterlyken tekst van het voor- stel-Windlhorst De toediening der sakra- meuten en het celebreeren der mis zyn niet onderworpen aen de strafbepalingen der wel- ten van 41 mei 1873, betreffende de studie en a de benoeming der priesters van 12 mui 1873, aengapnde de disciplinaire macht en de instel- ling der koninklyko lechtbank vo«r de kerke- lyke zaken van 20 meert 1874, betreffende het bestuer in de openslaende bisdommen van 21 mei 1874, aengaende de verklaring der wet van 11 mei 1875, betreffende de studie en de benoeming der priesters en van 22 april 1873, betrekking hebbende op de opschorsing van de betaling der calholieke bisschoppen en priesters. Zooals men ziel, zou door de aen- neming van dit wetsontwerp om zoo te zeggen een einde worden gesteld aen den kulturkamf. ENGELAND. Sneeuwstorm. De engelsche dagbladen deelen de volgende byzonderheden meé over den sneeuwstorm, die dezer laetste dagen in Euge- land gewoed beeft. In de meeste straten van Londen was de sneeuw tegen de huizen langs den eenen kant der straei opgewaeid, terwyl de andere kant vry bleef Na 4 ure 's namiddags werd er geen rytuig noch omnibus meer in de stralen gezien, terwyl de meeste tremen niet hebben kunnen vertrekken. Tot overinaet van ongeluk, onderging de Teems die met groote ysschollen bedekt was.de hoogste ly van liet jaer, en daer men de gewoone voor zorgen niet had kunnen nemen, beeft het water den rechteroever overstroomd, van aen Blackfri- ars lot aen de London-Bridge, en den linkeroe ver aen de Victoria Embarkement. Het water drong in de woning der arbeiders en in de ma- gazynen en entrepots. De storm is byzonder hevig geweest op de kus ten. Te Brighton was allen handel onderbroken; de sueeuw lag op zekere plaetsen 3 a 6 voeten hoog; het is slechts met de grootste moeite dat men eenige magazynen heeft kunnen openen: wanneer men de deuren opende, bevond men zich voor eenen stevigen sneeuwuiuer. De koopvaeidy heelt grootte verliezen onder gaen. Tusschen Pernarth en de Punt van Laver- noch, in de nabyheid van Cardiff werden 17 vaertuigen op de kust geworpen. Te Yarmouth ziel men de toppen der masten van een schip, dat aldaer gezonken is en dat men denkt een fransch vaertuig te zyn indien de veronder stelling waer is zal het verlies aen menschenle- vens groot zyn. Verscheidene andere schepen hebben omtrent dezelfde plaets schipbreuk geleden; de reddings boot is omgekanteld, terwyl zy een hunner, de Guilding Star. ter hulp snelde na een man der ekwipagie aen boord te hebben genomen; men vreest dal by dit nieuw ongeval vyf manoen van de ekwipagie der reddingsboot verdronken zyn. Te Hastings heeft men het bericht ontvangen der schipbreuk van eene stoomboot naby Peven- sey De fiunsche logger Piovidunce, met aard appelen geladen, is op het eiland Wight op de kust geworpen. De bemanning is door de kust wacht gered. Te St. Ives in Cornwallis, heeft men een fran- sche schooner. Rosavan St. Vaest naer Cher- burg, met kolen geladen, noodseinen zien uitwerpen; de reddingsboot na vele vruchte- looze pogingen, is er in gelukt, de ekwipagie ie redden. De fransche schooner Charlotte Dun bar, van Lorient, met kolen is te St. Agnes, op de eilanden Sorlingues, op de kust geworpen en verbryzeldmen heeft geen tydingen van de ekwipagie. De trein van H -ure 's morgends, van de mae'schappy South Coast, van Portsmouth was in den sneeuw blyven steken, die de hoogte der vensters bereikte eerst ten 9 ure 's avonds heeft men de reizigers uit hunne moeilyken toe stand kunnen redden en zyn zy naer Portsmouth kunnen terugkeeren. Kortom, het verlies aen menschenlevens en de schade aen de eigendommen is zeer groot, en elk uur brengt ons de tyding van nieuwe rampen aen. Holloway's Pillen. Zyn het beste geneesmiddel der wereld voor van streek af geraekte lever, gal en slechte spysvertering. De vvonderlyke Kracht van dit heilzame middel, en de goede resultaten verkregen by patiënten, die aen gemelde kwalen leiden, zouden ongeloofelyk schynen, waren zy niet bevestigd ge worden. door de lallooze genezingen er dooi be werkstelligd, en door hel bestendige voordeel uit hun gebruik gelrokken Deze or.waerdeerbare Pillen verzachten cn versterken het zenuwstelsel, zuiveren het bloed regelen de atzonderingen. en versterken het gestel. De kwael vliegt voor ben weg. Zy zyn geheel zamengesteld uit uillreksclen van planten, onvermengd met bel eene of andere mineraelachtige of schadelyke bestanddeel. Zy kunnen daerom gerust en volkomen veilig gebruikt worden voor zwakke vrouwen en jonge kinderen. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelykc gczondheidsblocd van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABICA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, longziekte, maeg- ontstekingen.de gal.de winden, de zuerheid, hel slym.de braeklüst, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, dc belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uil dehersenen n het bloed. Zy heeft reeds 8ft,00t> genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan- MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelstein, enz., enz., waervan uit treksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene, gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle J genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch j van zyne darlercndoor het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. (Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenla zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering. M. Roberts van eene nieren j verteering, met hoest, brakingon, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 7 jareD lam heid in de beenen, de armen en de tong. Viermael voedzamer dan hel vleesch, spaert zy nog 50 mael baren prys in medecynen. In üoozen, 1/4 kil. fr. -2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenla. in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. - Opzending tegen post-mandact, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Depöt van Du Bakry en C", (limi ted) Algemeene agent voor België M. Emiei Tiinmcruiau*, li en 8, Rouppepiaats Brussel. Depots te Aelst, by Vanden Herreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguisle, kapellestraet. Goeraerdsbergen, by 0. Willinck, apotheker Ninovn. by E Druwé-Jelie Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN. G. De Koninek kleerra. met C. Geeraertsz. b. A. Terrace vleeschouwer met C. Van der Biest kleermaekster. J. De Coninck, werkman met M. De Block, z. b. OVERLYDENS. S Van de Velde man Cooreman vuerst. 49 j., Mylbeke. —F. Librecht, hovenier 74 j.,Leopold- stiaet. T. Ledeghen wed. Meersman, z. b. 72j., Leopoldstr. R. Schelfhout wed. Brison gepen.77 j., Esplanadestr. R. Vander Maeren, Begyn, 80 j, Beggynhof. F). Van Pantel, man De Brucker, dagl. 48 j., Schaerb. P. Bisschop man Crick z. b. 74 j., Mylbeke. Zes kinderen onder de 7 jaren. POPERINGHE 21 JANUARI. Hoppe 1879. Stad. Fr. (53—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werden alhier 00 balen hop; gewas 1880, verkocht4® kwaliteit van 00 tot 00 fr. 2® 00 tot 00 fr. de 30 kilos. AELST, markt van heden. per 100 kilogram nen Tarwe. fr 26-00 27- -00 Masteluin 22—CO 23 -75 Bogge 20-00 22- -oo Geerst. 00-00 00- -00 Haver. 18-00 21- -00 Aerdap. (roode de 100 kil. 7- OU 7- -50 Idem, (witte). 0—00 ü- -06 Boter, de 3 kilogram 8-81 10- -72 Eijers, de 25. 3-00 3- -18 Vlas per 3 kilos. 4-00 5- -25 Viggens hel koppel 50 00 70- -00 ST NICOLA ES, 20 Jan. per 106 liters. Tarwe. fr. 23- -00 Rogge. 17- -00 Boekweit. 19- -00 Haver. 13- 00 13- -00 Lynzaed. Idem. 23 -00 18- -50 Aerdappelen per 100 kilog 7- -00 Vlas, per kilogr. ruw 4- -80 Boter. 2- 7" Hooi, 100 bussels 46- 00 Eieren, per 26, 2- -90 tNINOVE, 18 Jan per hectoliter Tarwe. fr. 26—00 a 27- -00 Kogce. 20 -50 21- -50 Haver. 19 -oO 20- -00 Koolzaed, par 88 kil. 00—00 00- -<■0 Lynzaed, par lOtf kil. 00-00 00- -00 Boter, per kil. 0-oü 1 - 59 Aerdappelen per 11 f kil. 6—50 7- -00 L' Asthme, la TouxI'Oppression, la Bronchi te' le Catarrhe et toules les maladies des voies respi ratoires sont guéris par le traitcment de M~ A URRÉE. médecin -pharmacien Un traitcment dont la imputation s'appuie sur 49 ans d'existencc qui est journellemenlordonné par d'illustres médecins de France et de l'étran- ger, qui a permis de réunir un tel nombre d'ut- teslations de guérisous, que deux jours suiüsent a peine pour en pendre connaissance, qui n'a jamais provoqué le plus léger accident, qui n'exige aucun légime particulier, qui peut être suivi partout. méme en voyage, est qui est a la portée des plus petites bourses, ce trailement sans rival, seul curatif de Taslhme, mérite bien la conliance que le public lui accorde. Des vieil- lards. agés de plus de 90 ans, lui doivenl leur guérison. Se défier des contrefa<;ons, n'avoir conliance que dans les produils qu'on recevra directement ae notre maison. Consultations par correspon- dance, renseignements gratuits. Adresser les iettresGU1LLEMA1IN-AUBRÉE. 4 Ferté- Vidame, Eurf.-et-Loir (France). f£prir«ht L.enA. DE VIDTS, Aalst oude Graanmerkt Nu 6, nabij de St- Marlinuskerk. Fabriek van alle slag van katoene Geweefsels, zooals onderbroeken (Calefons), Slaeplyven.enz. Korte Zoutstraat, 2, Aalst. Fabriek van Bouquets voor huwelijken en alle andere feesten. Bloemen, Pluimen, Blonden, Tullen, Linten, enz. aan bijzondere lage prijzen. ANTWERPEN, 21 Jan Dc kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,50 a fr. 4,00. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,60 a 2,10 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,40 h 1.50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 3,00 a 3, 25 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 25—00 a 26—00 Rogge, 21— 50 23-50 Winlcrgecrst, 21 00 22—00 Zomergeerst, 19—00 20—00 Haver, 20—00 2t 00 t Boekweit, 00—CO Ou—00 Boonen, 23—00 23 50 Biltorpeèn, 20— 50 00—00 aan den prijs van inkoop, van Gleiswerk, Cris- taal, Glas en Porcelein, bij Josephine Verieysen, Pontstraat, F°49. Aiy rlonvintlo Un jeune homme ayant Lfii uemaiiue. fajl de bonnes éludes pour un bureau de la ville. Ecrire sous X. Z. but eau du journal. Over le nemen de van oudsgekende huurhou- derij van Petrus Van den Bonne, nu heden ge houden, door Cn. Corael-Van den Bonne, alhier, zeer wel gelegen, met nieuw opgebouwde stallingen, remisiên groot genoeg om er tevens andere bedryven uit te oefenen. Versclnllige schoone rijtuigen, goede paarden wel in staat om den dienst nog lang te vervullen. Voor verdere inlichtingen wende men zich by Ch. Corael-Van den Bonne, Keizerlijke Plaats, N° 20, Aalst. dienstig voor winkel en herberg, genaamd den Roskam gestaan le Aalst, in de Èrembudegem- scheslraat, nevens het huis genoemd Biddelo. Zich te bevragen by Frans Peerlinck, bakker, Zoulslraatpoort te Aalst. Extra vermindering van Prijs, bij BEHAEGEL gewezen bestuurder der Apotheek 11 Korte Zoutstraat 11 te Aalst. Wijnen en Likeuren aan alle prijzen. By Edward PYCK te Aelst, een ruiopaerd acht jaren oud, gew3erborgd. Een Camion cn een Tilbury, als ook veel berd (duim) rebben en eiken balken, hooi on strooi alles aen geringe pryzen. Josse VAN GEERT,JardinierdiploméA Alost, residanl dans la rue Leopold N° 38, chez Ber nard De Bruyn, se recommande A la faveur du public pour Touvrage des jardins polageis et Angleis et Ia taille des arbres fruitiers. Te bekomen aan zeer voordeehge prijzen alle soorten van voedsel voor bet vee, zooals natten, gedroogden en gepersten Pataltenpulp van acht tot vijftien franken dc 100 kilos, alsook Ditlusiepulpen, Maïs (spaansche tarwe), Rijstmeel. Spellen Kaf, enz., bij d'heeren Henri DE CLERCQ LECLERCQ, recht over hel Postkantoor en Edouaru SERGEANT, aan de Statie beide le Aalst. Te bekomen by d'heer Renncboog Louis Rvks- Veearts te Aelst, Nieuwstraet, 7, eerste kwali teit van Rigascb-tonnezaed, Zeeuwsch zaeilyn- zaed en Klaverzaed, aen eenen zeer geringen prys. P. A. Willens, Agent-Generaal in Remplace- menten te Mechelen. Begynepslraat Ne 10, heeft de eer aan liet publiek kenbaar le maken dat bij verzekeringen aangaat voor de loting van in of uit voor de Miliciuanen van 1881 Degene welke verdere inlichtingen verlangen kan men ze kosteloos bij mij bekomen ol bij den beer F. Boeykens, Bierslraal Ne 8 te Aalst. ï&prii'ht By Jozef PYCK, N° 8 aan de Vaart te Aalst, te bekomen van heden afaan, eerste hoedanigheid van Iolandsch- Hollandsch-en Fransch Ajuinzaad, aaa zeer voordeelige pryzen. Tentoonstelling der loten. DE TENTOONSTELLING der aengekochte voorwerpen en gedane giften voor de NATIO NALE LOTERY, zal open zyn ten PALEIZE DER SCHOONE KUNSTEN, Regentschap- straet, te Brussel, te rekenen van 9 Januari 1881, om II uren voormiddag. De inganggprys is EEN frank per persoon. Elke bezoeker ontvangt eer. billet der lotery. Alle dagen van 2 lot 4 uren des namiddags CONCERTS VAN SYMPHONIE onder de lei ding van.M. Fritz SENNEWALD. De TENTOONSTELLING is open alle dagen van 10 's morgens tot 4 uren namiddag. Rerg van Rermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 3 Februari 1$SI, om t ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hartigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder R1NG01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd staande panden der maanden October, November en December !W9,bestaande in: gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee len, <oper, tin, kleedercn, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen lo veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op lijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. "lo voor alle kosten. Studie van den Notaris BOONE, te Aalst. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlyk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een Huis met Grond, zijnde de welgekende herberg genaamd liet half Maantje allerbest geslaan te Aalst, aan de Sl. Martinuskerk, in het begin der Pontstraat sectie A Ne 1259. Bewoond door d'lieer Anionics Van der Borght. Onmiddelyke iugebruiktreding. Instel 27 Januari ,as. Verblijf 3 Februari1001 Om 5 uren namiddag.ter herberg «Het Brus sels hof, te Aalst, aan de Botermarkt. Zelfde Notaris BOONE, zal op Donderdag 5 Februari 1881, ten 9 uren 's morgens overgaan, ter hierboven beschreven te verkoopen herberg Het balf Maantje tot de openbare \erkoo ping van allerhande buismeubelen.keukengerief, bedstoelen, matrassen en sla'^pgeriel", volledig herbergerief en scbrijnwerkersalam. te Erembodegem en Hekel gem, De Notaris DE SMET, te Ercuibodegem, zal op Waendag 51 January 1881, opeubaerlyk ver koopen de volgende koöpen Hoornen A. Om 1 uren namiddag le Erembodegem, in den Osbroeck,namens den beer Francois Aloyer- soen, eigenaer, le Aelst 75 Canadas, hebbende alle eene dikte van 4 meter lol 4 inet< r 50 c.,staende naby zynbuiten- goed, in den Osbroeck. B. En oiimiddeiyk daerna ter herberg van J.-B. De Coninck, te Erembodegem, aen de Kerk. 45 Wilgen van omtrent 2 nieters dikte,staende te Hekelgeui, naby hel dorp, beneden het Gast huis, op den meei'sch van de W® Cornelis De Coninck, te Erembodegem. C. En 3 Eiken van omtrent de 2 metersdikte, staende le Hekelgem, op de hofstede van Juf vrouw De Wever, ook naby bet dorp, nevens hel Gasthuis. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING vaa Landbouwersalera en Meubels, TE MOORSEL. De Secretaris P. J, DE WOLF, te Moorsel, zal door bevoegd ambt op 24 Februari 4884, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, te weten Ter hofstede van d'heer P. J. Van den Bos sche, wyk Houtenkruis, le Moorsel Een Paard, een Veulen, drij extra schoone jonge vol kalf zijnde Melkkoeien waarvan de oudste nog geen vier jaren oud is, en een jonge Slier. Landbouwersalejn, als karre, ploeg, egge, slede, volledig paardenharnassuur, beerbak, raapmolen, enz. Meubels als botervat, melkkuip eu meer andere voorwerpen. Vruchten als 64,50 aren loof te velde, bette- raven, hooi, strooi, enz. De beesten zullen om 42 uren stipt verkocht worden. Verders gewoone conditiën en tijd van beta ling mits goede en gekende borg te stellen. Men zal verborgen ter herberg Dbn Vijf H oek, bij Ferdinand Vermoesen, te Moorsel, wijk Houtenkruis. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Erpe, Mculekuuler en Boschstraat. De Notaris EE MAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 4® KOOP. Een perceel Land, gelegen te Erpe op den Meulekauter, groot 44 aren 45 centiaren, ge kadastreerd wijk B nummer 724 met eene grootte van 45 aren 20 centiaren, palende ten ooste d'erven De Ridder, ten zuide Bellarminus Schockaert, ten weste aen het gescheed van Erondegeni en ten noorde de rede. 2® KOOP. Een perceel Land, gelegen alsvoren, wijk Boschstraat, bekend bij kadaster sectie A num mer 322 met eene grootte van 9 aren 20 centi aren. palende ten ooste den voetwegen daarover Jozef Roelandt en andere, ten zuide en ten weste Jan-Bapliste Van Moorier en ten noorde Jan Paerewyek. ZITDAGEN Instel, Donderdag 20 .,,a. Verblijf, Donderdag 27 Januar' 188*- Telkens om 4 uren stipt namiddag, ter her berg gehouden door d'heer Josephus DeFeyter, te Erpe, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van Gelegen Te Erpe. Dc Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag, en navolgende de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaerlyk verkoopen: Eerste Koop. Een perceel land gelegen te Erpe op den ondersten Cotlemkauler, gekadastreerd wyk C nummer 137c, met eene groote vaD 21 aren 3o centiaren palende ten ooste aen Carolus De Landlsheer, ten zuide aen d'heer De Vos, ten weste aen Carolus Van Moorter en ten noorde aen voeruoemden De Landlsheer eu da rede. Tweede Koop. Een perceel land gelegen alsvoren op het lange- veld, gekadastreerd wyk D nummer 665b met eeno grootte van 14 aren, palende ten ooste aen Judocus Stalpaert, ten zuide over den voetweg aen Alphonse Van Biesbroeck ten weste aen d'erven Callehaul en ten noorde aen de spoorbaen. SUPERABONDANTEN ZITDAG Dynsdag 1 Februari 1881. Telkens om 4 uren slipf namiddag, ter herberg genaemd In dc vyf Huizen,by d'heer Judocus Vermassen, te Erpe. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, in de Léopoldstraat. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag cn gelagen, open baarlijk te koop bieden Eenige koop Een wel gelegen Winkeliershuis. te Aalst in dc Leopoldstraat, bekend bij kadaster wijk A nummers 393 cn 394 met eene grootte van 2 aren 10 centiaren, houdende van de eene zijde of zuid waarts aan een huis van d'heer Franeiscus De Vos, van de andere zijde of noordwaarts aan de Stads apotheek van achteraan Stads-oudmannenhuis Laast bewoond geweest door jufvrouw weduwe De Pril. ZITDAGEN Instel Zaturdag 29 Januari <CQ, Verblijf 5 Februari 1881- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Het Klem Gent, gehouden door J.-B. Roelandt te Aalst, Nieuwslraat.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3