Geneeskundige Brieven. Vin de Saint-Raphaël. Uit der hand te koop EXTRRNAT PüUlt DEMOISELLES. TE HUREN Te huren ofte koop, BERICHT. STAAT EN LEEST. Goed Hooi te koop. BERICHT. NATIONALE MILITIE- GEMEENTEBESTUUR VAN AALST. OVERJ ARIGE PANDEN. Zaailanden en ileersschen, een Paard, 4 Koeien, VAN 2 HUIZEN, Goede Partij ZAAILAND VENDITIE Sparren HOPPESTAKEA VENDITIE Venditie Hofstede, Bosch en Land, 9 augusti 1874 Louis De Catte, roeier, en Prosper Ostyn, beiden van Breedene. Panesi laet 4 minderjarige kinderen achter en De Catte 5 kinderen. kerkdiefstallen in Limburg. In den nacht lusschen woensdag en donderdag der verledene week, zyn er dieven in die kerk te Beverloo gebroken langs een venster der zy- beuk, by middel van eeue ladder, weggenomen by eenen schynwerker in de nabyheid der kerk. De dieven hebben de offerblokken der kerk gebroken, en het gestoelte der kerkmeesters erg beschadigd. Zy hebben vier flesschen wyn meêgenomen en een vatje met olie laten leeg loopen. Zy heb ben ook de kerkdeur willen openen,doch zy zyn hierin niet gelukt. Daerna hebben zy stoelen op elkander geplaetst en zyn zoo wederom langs het vensters verdwenen. Aen het tabernakel of aen de sakristy is niets geschiedt. Gelukkig dat weinige dagen te voren de offer blokken geledigd waren; de schade aen de meubelen is echter veel grooter, dan wel de som die zy hebben kunnen vinden. Dienzelfden nacht zyn zy ingebroken in de kapel van O.-L. Vrouw van Bystand, naby Be verloo; zy hebben de planken van de deur ge slagen, zyn binnen gegaen en hebben den offer blok verbryzeld. Te Cortenboch heeft men gedurende den nacht van maendag tol dynsdag nochmaels de kerk bestolen. De dieven zyn door een venster binnengedrongen. De offerblokken zyn open gebroken en geledigd, doch gelukkig was er niets of in alle geval niet veel in. Waerschynlyk woedend van in hunne ver wachting bedrogen te zyn, hebben de dieven in de sakristy de kassen geopend en al het kerkgewaed op den grond dooreen geworpen, zonder iets mee te nemen. Alleen een altaer- kleed wordt tot heden vermist. Hel onderdeel van het tabernakel is ook opengebroken, doch er werd niets uit vermist. De daders van al die diefstallen zyn tot nu toe niet gekend. FRANKRYK. M. Macé, opperkommissaris van policie der stad Parys, en die nu een der hevigste voorstan ders is van het onderwys zonder God, heeft, volgens een abonnent van Figaro, zyne opvoe ding genoten in het kollegie van den II. Stanis laus. dat uitsluitend door priesters bestierd werd, De korrespondent voegt hierby: Hy ontving gratis van zyne teerste jeugd af hel onderwys in het kollegie van den H. Stanislaus en deed" er al zyne studiën, zonder ooit eenen centiem vergelding te mooten betalen. Allyd dankbaer die kopstukken der vervolging tegen de Kerk De fransche dagbladen van alle kleur hou den zich veel bezig met de benoeming van Trinquet tot magazynier der stad Parys. Hoe heelt de roode Commune-man die plaets beko men Hierop beweeren al de nieuwsbladen het juiste antwoord te kunnen geven en al die ant woorden verschillen noglans oneindig van elkander. Wy zullen dus slechts dat van Figaro meêdeelen. Het blad zegt overtuigd te zyn en uit goede bron te welen, dat Trinquet zich eerst gewend heeft lot M. Andrieux, denzoo berucht geworden prefekt van policie. Deze zou hem aen bevolen hebben by M Gerold, prefekt der Seine, die hem met goedkeuring van M. Gam- betla tot den gekenden post benoemde. Nog een ander veroordeelde der Commune kwam reeds vroeger in dienst der stad, namelyk hl. G. Arnold, gewezen lid van hel cenlrael komiteit. Hy is toezichter der stedelyke gebouwen, met eene jaerwedde van 3 tot 4000 franks. Diefstal van 240,000 fr. Zondag nacht zyn or kwaeddoeners gedrongeu in het hotel van een der byzonderste bouwkundigen van Parys, M. Généré, N° 5, Boulevard ilorlant, en hebben er eene som van 240,000 fr. gestolen. M. Généré was sedert eenige dagen naer Italië vertrokken en had vooraleer te vertrekken zyne woning aen den portier van het huis N° 7, dat hem insgelyks toebehoort, toevertronwd. De politie is van hel leil verwittigd en een onderzoek is geopend. I. Slechte spijsvertering. Deorganen, waardoor het menschelijk lichaam in staat wordt gesteld de stoffen, die voor zijn voortbestaan noodig zijn, in zich op te nemen zijn untuurlyk voor de gezondheid van het meeste gewicht; elke storing in de werking van deze organen, elke verhindering en stremming in het geen zij moeleu verrichten veroorzaakt in meer dere of mindere mate een ziekelijken toestand. Door de slechte spijsvertering lijden ook de darmen van het onderlijf mede. YVordt niet ter rechter tijd de hulp der geneeskunde ingeroepen, zoo ontstaan menigvuldige ziekteverschijnselen, als bloedarmoede, bleekzucht, loomheid in de ledematen, gebrek aan eetlust, oprispingen van 'l zuur, hoofdpijn, pijn in de maag en ingewan den, vooral in hel onderlijf, verstopping,diarrhée, opgeblazenheid, vermagering, pijn aan de lever en last van gal. Laat men de ziekte ongestoord voortwoekeren, zoo ontstaat daaruit een alge- meene ziektetoestand, die ten slotte een doode- lijken afloop heeft. De statistiek heeft bewezen, dat de tegenwoor dige leefwijze ten gevolge heeft, dat a/s van het menschdom onbewust aan slechte spijsvertering lijden en maar al te dikwijls door eigen schuld, door onwetendheid, onachtzaamheid, door het gebruik van ondoelmatige of zelfs schadelijke middelen zich een hevig lijden op den hals halen, als hypochondrie, melancholie, hysterie, jicht en rheumatiek. Slechte spijsvertering ontstaat meestal door dien de maag-en darmsappen niet genoeg afge zonderd blijven. Hierop dus moet gelet worden bij de genezing van de kwaal, waarom geen krachtig werkende, sterk ontlastende middelen, die de verteringsorganen slechts nog meer in wanorde brengen en verzwakken, moeten worden gebruikt, maar alleen geneesmiddelen die het maagslijmvliesen dedarmklieren zacht laxeerend tot meerdere werkzaamheid dwingen. Als een der zekerst en snelst werkende ge neesmiddelen zijn zeer aanbevelenswaard de door den Apotheker RICH. BRANDT te Schaff- liausen vervaardigde Zwitsersche pillen. Vele geneesheeren hebben geconstateerd, dal zij hoogst aangenaam en opwekkend werken en dal zij geen voor het lichaam nadeelige bestand- deelen bevatten. De Heer Apotheker R. BRANDT te Schaff- hausen wordt te Aalst door MM. E. Van den Herrbweghe en Gustaaf Beydeler, apothekers, j vertegenwoordigd. Dit beproefde geneesmiddel is alleen te ver- «j krijgen verpakt in blikken doozen, inhoudende i 80 pillen voor 70 cents, en in kleine proefdoosjes I inhoudende 15 pillen voor 25 cents, en is in alle i goede Apotheken te verkrijgen. Men lette bij het i koopen er op, dat elke doos van een rood etiket met het Zwitsersche kruis en van de liandleeke- ningvan den Apotheker R. BRANDT moet voor zien zijn. T UDE SUR LE (suite.) Non-seulenient le vin de Saint-Raphaël est agréable au gout, a l'égal des vins de liqueur le plus recherchés, mais il ue produit ni Buffet de cuisson des liquides alcooliques. ni Ie goiit apre el amer des preparations de quinquina. II est ampleet velouté au palais.sucré sans excés.chaud a l'estomac. II marche de pair a cel égard avec les grands crus de Franceeld'Espagne. Mais iloc- cupecertainement la première place parmi lesvin recominandés com me toniffunts et fortifiants, les vins corroborants en uu mot, destinés,jen raison méme de leur puissance, a n'étre pris qu'en pe- liles proportions. M. le docleur N'onat, parlant de l'opporlunité toute spéciale des vins tanniques, les déclare particulièrement efücaces en raison des principes astringents et toniques qu'ils renferment, et Ghomel a reconnu, dans son Traité des dyspep- sies, que, dans Ie milieu de la vie et plus encore dans I age avancé, ces vins, pris en proportions modérées, sont d'une grande eflicacilé pour fa- voriser le travail digestif. Sous le ciel de Paris, dans les pays Iroids, dans les régions bumides, celte indication est, selon lui, encore plus pres sante chez les femmes, chez les enfants, dans le double but de provoquer une chaleur intérieure qui résiste mieux aux conditions de l'almosphère el pour aider a Taction de Tappareil digestif. On sail que les symptómes qui accompagnent Tétat maladif de la digestion sont les suivants un élal de soulfrance, d'intensité variable de tout Tappareil digestifle plus souvent une géne non définie, de la pesanteur, une sensation vague de gonflementel de plenitude; une sorte d'éloig- nement pour le mouvement, d'indifférence pour la conversation la lourdeur de la tête, plus souvent des migraines, et quelquefois des vo- missemenls, puis une somnolence impérieuse après le repas, el Ia nuit, pendant le sommeil normal, de Tagitation, des rêves pénibles et le cauchemar. Pour rétablir Tharmonie dans ce» fonctions aliérées, et pour rendre Testomac Tabondance du sue gastrique, de laquelle dépend Ténergie de son action, il n'esl pas d'agent plus naturel el a la fois plus efficace que Ie tannin. L'influence de celte substance est toute spé ciale dans les conditions nombreuses oü les fonctions de nutrition languissent, oü les orga- nes. frappés d'atonie, deviennent insuflisants pour la réparalion alimentaire paree que le tannin est le principal et le plus sur agent de re- constitution des ferments digestifs et nutrilifs, en dehors des inoyens loujours aventureux et souvent nuisiblesde la chimie et de Teinpirisme. Done, contre ce mal fatal qu'on nomme l'ané- mie, expression de Tamoindrissemenl du sang et du dépérissemenl qui ainéne Talonie des fonc tions vilales, Ia suspension de Taction normale des organes, Tinertie de Testomac, la palenr, la faiblesse, puis ces fièvres hectiques qui minenl sourdement Téconomie el préparent des lermi- naisons fatales, contre Tanémie, il faut une saine hygiene, aidée d'un adjuvant naturel reconstilu- lif, lel que Télément tannique lourni par le vin naturellement tannique de Saint-Raphaël. Sous la généreuse influence de cel agent pré- cieux, les organes essenliels de la vie reprennent peu a peu leur fonctionnemenl régulier. L'appé- til renaitle palais retrouve aux aliments uue saveur oubliée les sues gaslriques se renouvel- lent et reconquièreni leur eflicace énergie. Sous l'influence de Taction digestive devenue normale, le sang circule plus colore, plus chaud, plus nonrri le pouls se relève les muscles se ten- deut et fonctionnent les membres letrouvent leur vigueur la tête se redresse et le regard reprend ces étincelles qui sont Tindice de la vie. Et Tespril obéit celte régénération du corps; le cerveau pense el travaille; Timaginalion se réveille; le sourire revient aux lèvres el le cceur fiat gaiement- L'enfant reprend ses vives couleurs sous les baisers heureux de sa mère altendrie; la jeune femme entrevoit la douce espérance d'êlre mère; Thomme mür voit revenir l'aptilude au travail, et sent grandir les facullés d'esprit et d'inlelli- gence que le mal avail engourdies. La force du corps, la sérénilé de Tespril, la vie en un mot, sont les légilimes conquêtes de l'hygiène et de la santé. Un des médecins les plus distingués et les plus occupés de Paris, M. le docleur X..., pos- sède une aimable et nombreuse familie, trois charmanles fdles et deux beaux gar^ons. L'ainé a dix-neuf ans, le plus jeune huil ans Ce dernier est plein de vie, souriant, turbulent, il a Tespril vif et intelligent. L'esprit est le reflet de l'heu- renx équilibre des fonctions vilales. Le vin de Saint-Raphaël a sa place marquée sur la table du docleur X A chaque repas il est distribué la ronde a chacun des enfants, et doses sagoment calculées. C'est bien le moins que la science et Texpérience soient appelées fournir d'uliles exemples, et les plus éloquents sont ceux qui sont donnés par la familie du médecin. M. le professeur Bouchardat recommande tout particulièrement de n'employer ce vin, dans tous ces cas roaladifs, qu'a doses faibles, c'est-ü-dire dans la proportion d'un verre a bordeaux la fin de chaque repas. Quelquefois aussi il peut êlre pris a des inler- valles de deux heures, et loujours a petites doses, dans tous les cas de convalescence de longues maladies et d'appauvrissement général de Téconomie. La nécessité de Taccoutumance el de la pro gression des doses est, dans toute circonstance, une règle importante, el cetle régie doit être rigoureuscmeni observée, lorsqu'il s'agit d'uli- liser un aussi puissant modificateur que le vin de Saint Raphael, et de rendre fructueux l'énergi- que et secourable emploi de ce précieux cordial qu'on appelle avec juste raison un vin de quin quina naturel. Docteur GERMOND. EXTRAKT ingevolge de schikkingen van artikel 872 van het pleitwetboek. Er blykt uit een vonnis, by verstek, door de rechtbank van eersten aanleg zittinghoudende te Dendermonde, in date 21 April 1881, be hoorlijk geregistreerd en beteekend, dal de scheiding van goederen in zaak van Albertine De Geyter, huisvrouw Josef Standaert, koop vrouw te Aalst, tegen haren voorzegden man uitgesproken en bevolen is. Voor extrakt voor echt verklaart. De avoué der eisscheresse, (Get.) HEYVAERT. GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegdj REVALENTA ARABICA. j Dertig jaren onveranderlykc uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag deu moeilykcn eetlust, slechte spysvertenngen, longziekte, maeg- ontslekingen, de gal.de winden, de zuerheid, het slym.de bracklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanordets vcroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstcm, luchtpypen blacs, lever, lenden, ingewanden, slym voortko mende uil deherscnen n liet bloed. Zy heeft reeds 80,ü0l» genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den gracl' Pluskow en dc markiezin Uréhan MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelstein, enz., enz., waervan uit treksel. Byapcpsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene, gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darterendoor hel gebruik van de Reva- lenla genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van i>e Putte. N° 45,270. Teering. SI. Roberts van eene nieren- verteering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 't jaren lam heid in de beenen, de armen en de tong. Viermael voedzamer dan hel vleusch, spaert zy nog 50 mael haren prysin medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kil. 7 fr.12 kil. 70 fr. Dc Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en löfr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen vau 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Depót van Du Barry en C°, (limi ted) Algemeene agent voor België M. Km lel Timmermans, 6 en 8, Rouppeplaats Brussel. Depols te Aelst, by Vanden H6rreweghc en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapellestrael. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Pillen en Zalf. Deze opmerkelyke middelen worden met regt in alle werelddeelen ge- ajhl, want er beslaet geene inwendige of uitwendige kwael, welke ten minste voor genezing vatbaer is, of een van beiden is een afdoend middel er voor. Doorbrekingen, gezwellen, scheurbuik, schurft, kaü- ker, astbma, rhumatiek, jicht en waterzucht verdvvy- nen geheel en al door de vereenigde werking dezer middelen, en slechte spysvertering, misselykheid, boofdpyn, gal zwakheid en andere ongesteldheden voorkomende uit de inwendige organen, leveren de Pillen de wonderlyksle resultaten op. Zy maken eik uitwerpings orgacn gezond; zy werken onmiddelyk op hel afzonderings systeem, op de longen op het hart en op den bloedsomloop, terwyl zy onverander- lyk energio, geeskraebt, enz geven, aen al de natuur- lyke werkingen des levens Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 5 o Vrouwel. 5 HUWELYKEN. J. De Loose, huisschilder, met L. Van de Maelen, z. b. P. Willems, voerman, met R. Librecht, kleermaekster. -- F. Bogaerl, diens knecht, met F. Van Geert, kanlw. P. Blondeel, metser te Lede, met J. Motiet, diensm. E. Eibers, metser te Lede, met J. Van Hove, braeist. G. Thys, machinist, met C. Noël, dienstmeid. OVERLYDENS. J. De Trocb, bez., 64}., Scbaerbeke. M. Moitié, kantwerkster, 25 j Mylbeke. R. Van Rossem, vr Van Vaerenberg, kanlw., 43 j., Scbaerbeke. F. Jacobs, man Van Langenhove, rondl., 31 j., woo- nende te Zele. A. De Veylder, wede Lievens. 90 j., Leopoldstraet. M. Scheirlinckx, vr. Van den Borre, 49 j-, Hoogstrael. 3 kinderen onder de 7 jaren. MET GROOT GEMAK VAN BETALING 5 koopen schoon Maeigras wassende op den meersch gelegen op Popenrode-Dries, Mylbeke. Zich te bevragen by den eigenaer Felix De Cock, Breedestraet, Mylbeke. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1063 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.72 lot 1.00; stieren,0.62 tot 0.83; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.85. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 11 Stieren, 0 70 tot 0 00 117 Ossen, 0 82 0 92 164 Koeien, 0 70 0 80 16 Kalveren, 1 08 1 25 POPERINGHE 29 APRIL. Hoppe 1879. Stad. Fr. 40—00 4200 Gemeenten 00—00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werd de hop, ge was 1880, onder koop lieden verhandeld fr. 60. AELST. markt van heden. per Tarwefr. Mastelnin Rogge Geerst. Haver. Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (witte). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens het koppel 100 kilogrammen. 27-00 a 29-00 25—('0 26 -00 23-00 24-25 00-00 00-60 22-50 23-50 6—00 6-50 0—00 0—00 8-18 9-63 1—63 1-81 4—00 5-50 50 00 70- 00 Malyina DE KEGHEL, institutrice diplómée rue Léopold, N° 48. Prix du mois Grandes élèves 3,00 francs. Petites élèves 2,00 Een schoon Huis dienstig voor allo bedrijven, uit makende den boek van de Nleuwstraat en Vrijheid straat Zich te bevragen bij de eigenaars de gebroeders De Roover, Nieuwstraat, Aalst. aan gunstige voorwaarden, TE LIEDEKERKE OP DE PLAATS. Een schoon groot nieuw Huis met twee ver diepen, groote magazijnen, schuur en hof, aller- voordeeligst gesteld voor het uitoefenen van alle bedrijven alsook voor bezondere woonst. Zich te vervoegen bij Mme Euph. Heiremans, te Denderleeuw. ïl I'll 1 hlSAERDE-HOEBEECK, DUCKUitiUEi ijWonende te Aalst, in de Klapstraat, komt zich te vestigen als Boekbinder, Vergulder en Doozenmaker Hij beveelt zich in de gunst van het geeërd publiek voor alles wat zijn vak betreft, Kerkboeken, Registers, Studieboeken, Prachtboeken, voor Bibliotheken, enz in alle soor ten van banden. Hij verzekert sterken en goeden band en gematigde prijzen. Adolphe Lenain, Meester Plalonneur in de Vryheidstrael, N° 9, Aelst, laet welen dat hy nu wéér in de stad gekomen is, en beveelt zich aan liet geëerd publiek voor alles wat zynen stiel aengaet. M li SO II veQdre on a louer, Place de la Slation N° 5 Occupeé par Mr mand Van der Smissen. HMEGANCK, steenhouwer, Keizerlijke plaats le Aalst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te bekomen is, alle soor ten van Cimentvloeren. Ciment en Plaaster per 100 kilos. TV |ini>A|t een groot Magazijn met woonst, mc li ui cll, gelegen in jo Molenstraat, te Aalst, in gebruik tot 1 Juli aanstaande door de heeren Achilles Eeman en 0°. Zich te bevragen bij Do Wolf-Coevoet, Molenstraat, te Aalst. Martinus Coppens, meester Schoenma ker wonende te Aalst, langezoutstraal, heeft de eer het geacht publiek te berichten, dat zijn ma gazijn gestadig goed voorzien is van eenen bui tengewonen. schoonen keus van alle soorten van schoenen aan zeer geringe prijzen, te beginnen van fr. 10,50 voor mansboitinen en fr. 8,50 voor vrouwbollinen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder, Zich te bevragen by den heer Moyersoen-Van den Hende, Statiestraet, Aelst. Agent: Joseph Rummens, Esplanade Aalst. Benoemd bij Ministerieel besluit van 21 Maart 1881. De hierboven genoemde Agent vraagt vrijwil ligers met premie aan 1600 franks. TV L a a i Een camion met overdeksel. Een """'karreken op ressorts. Eenevoituur genaamd Coureuse. Drij harnassuren waaronder een schoon onlangs nieuw. Zich te bevragen bij M. Albert Beeckman, oud St-Antonius bof, le Aalst Trichinen-besmetting;. De Burgemeester en Schepenen hebben de eer ter kennis le brengen van het publiek dat M. de Minister van Binnenlandsche zaken bij omzendbrief van den 28 April, 1881, opgenomen in het staatsblad van heden 29 April, n° 119 op het verslag van den Hoogenraod van openbare gezondheid van den 21 Maart te voren, de volgende maatregelen aenbeveelt om de bevolking tegen de trichinen besmetting, voortkomende van het Amerikaanse!) varkensvleesch te vrijwaren te weten: 1° Van geen varkensvleesch 't zij inof uitlandsch te verbruiken, don nadat hel behoorlijk gekookt zij. 2° De duur der koking van het varkensvleesch, dat voor af behoorlijk eenige diepe insneden dient te ont vangen moet berekend worden op een uur per kilo gram; daarbij zal men in acht nemen, dat een weinig azijn bij het water gevoegd de koking veel doeltref fender zal maken. 3° De brading in de pan of op den rooster moet duren zoolang uit het dikste deel van het stuk, wanneer men het doorsnijdt, een rooskleurig nat vloeit. 4° Men zal geen gebruik maken van rauwvleesch in toebereidsels, waar het den graad van gaarheid niet zou bekomen, welke hierboven is opgeheven. Deze eenvoudige en gemakkelijke voorzorgen door de ondervinding voorgeschrevenen door de meest bevoegde personen aenbevolen zijnde, is het van de grootste aangelegenheid de zelve ter kennis van al de inwoners door de grootsteruehtbaarheid te brengen. Afgekondigd en aangeplakt den 29 April 188t De Burgemeester en Schepenen, Op bevel (getVan Wambeke. De Sekretais, (gelJozef Verleyzen. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag 5 Mei 18&I, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm- bertigbeid tc Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door bet ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd staande panden der maanden Januari, Februari en Maart 1880, bestaande in gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,xoper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen le veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle koslen. Door 'I ambl van den Niolnrie EEMAü, te Erpe. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Wichelen, Cherscamp en Schellebelle. 1° 10 aren 36 centiaren Land, gelegen te Wichelen op het Rot, bekend bij kadaster wijk R N° 260. 2° 29 aren 90 centiaren Land en Meerscb, te Cherscamp, wijk Boeygem, bekend bij ka daster sectie E N° 358. 3° 25 aren 90 centiaren Meersch, te Chers camp op Boeygem, bekend bij kadaster wijk E N° 560. 4° 56 aren 10 centiaren Land en Meersch, ook te Cherscamp op Boeygem, bekend bij ka daster wijk E N° 574c. 5° 22 aren 30 centiaren Land, te Schelle belle wijk Ter Brugsken, bekend bij kadaster wijk A N° 1191. ZITDAGEN Instel, Donderdag 21 April ,88, Verblijf. Donderdag 5 Mei Telkens om 2 uren slipt namiddag, ter her berg Den Engel, bij Franciscus De Bruycker, te Wichelen. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Huismeubelen, Land-en Akkeralem en gezaagd Hout, te HleuwerkerkenMaal. Not jFis EES'AN« ,0 ErPe. zal op Dijnsdag 3 Mei en desnoods den volgenden dag, om 8 uren s morgens, ten hoeve van d'heer Edward en jufvrouw Anastasia Van Dc Velde, te Nieuwerkerken, Maal. openbaarlijk verkoopen A. Do huismeubelen, zooals, tafels, stoelen, kleer en andere kassen, bedstoelen, bodgerief, stoof met toebchoorten. hangende horlogie, koperen en ijzeren mooren, koffijpotten, ketels en hakers, koper-iin-ijzer en gleis keukengerief, melkteelen entobbens, houten emmers en waschkuipen, kern, melkkuip zei vleeschkuip en ongeveer 20 kilos garen. B. Hel land-en akkeralem, zooals, karren, paarden- gerier, eggens, sleden, ploegen, rolblok, zadel kruiwagens, aalstuk, aalkuipen, aalpomp, wanmo len, ziften, vlegels, dorschkleed, rieken, vorken barken, braken,spaden,meslhaken,pikken, zeissens! snijpaard, raapmolen, ladders, manden, bijl. hou weel, haverkist, enz. C. Ongeveer 3i*00 bussels strooi, allerlei gezaagd hout en bezonderbjk eiken en wilgen planken diens tig voor karretremen, kruiwagenarmen en egge- balken, eene groote hoeveelheid brandhout, ervvtrijs en twee opstam staande kanada boomen. D Een goed en sterk merriepaard. E. 4 koeien, waaronder eene bekalfde en drij on langs van haar kalf bevallen18 kiekens en eeuen haan. Het paard en het hoornvee, zullen om 2 uren na middag verkocht worden. Op gewone conditiën en met tijd van betaling mits goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING te Denderhautem, Tondelen, alsmede van Bezette Schuldvorderingen. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BOONE, te Aalst, openbaarlijk verkoopen le koop. Een Huis met zijne Erve en alhange- lijkheden, te Denderhautem, ten Vondelen. sectie A N05 404d en 404e, groot in gronde 8 aren. Ingesteld fr. 2500,00. 2l koop. Een Huis met zijne Erve en verdere afhangelijkheden, le Denderhautem. ten Von delen. groot in gronde 10 aren 45 centiaren, sectie A N0> 363, 364, 365 en 366. Ingesteld fr. 1800,00, oa koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 23,066-46, eischbaar den 27 Fe bruari 1882, intrest gevende aae 4 ï'ao/o 'sjaars verschijnende jaarlijks den 27 Februari. Ingesteld fr. 6000,00. 4e koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 7,000-00 intrest gevende aan 5 o/o'sjaars, verschijnende jaarlijks den 31 Ja nuari, eischbaar sedert 51 Januari 1881. Ingesteld fr. 5800,00. 5C koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 3,500-00, eischbaar den 8 Ofcto- ber 1887, intrest gevende aan 5 o/o 's jaars, verschijnende jaarlijks den 8 October. Ingesteld fr. 3100,00. 6C koop. En eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 12,000-00, eischbaar den 17 No vember 1889, intrest gevende aan 5 o/o 's jaars, verschijnende jaarlijks den 17 November. Ingesteld fr. 8100,00. ZITDAGEN Instel Vrijdag 29 April loo. Verblijf Vrijdag 6 Mei Telkens om 2 uren namiddag, ter Zittingszaal van den heere Vrederechter, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene te Hekelgem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 16 aren 90 centiaren goed Zaailand, te Hekel gem, op den Rluiskauter, sectie A N° 96. ZITDAGEN Instel Zaterdag 7 .OOJ Verblijf Zaterdag 21 1881. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De Roos, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen- steenweg, bewoond bij d'heer Constant Van Geit-De Smedt. van 3000 schoone Hopstaken, alsmede van 14,000 Boonstaken, te Aalst, Vaartkaai, op Dijnsdag 3 Mei 1881, om 2 uren namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIE YAN 4000 en 5000 BoouNtaken, te Erembodegem, aen de Denderbrug en aen de Statie. Op Donderdag 5 Mei 1881, om 1 ure nanoen. Door'l ambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem van 8000 extra schoone Hollandsche Hop-en Boonstaeken, te Aelst, aen de Kaey of fabriek van d'heer Jelie, den Dynsdag 5 Mei 1881, om 3 uren na noen, door het ambt van Deurwaer- der RINGOIR. van schoon Maeygras aen het Verbrand Hof te Aelst-Mylbeke, den Maendag 2 Mey 1881, om 2 uer nanoen. TE LEDE, TE KOOI». De Notaris MICHIELS, le Aalst, Statiestraat, N° 25, zal openbaarlijk verkoopen GEMEENNTE LEDE. I. Eene behuisde Hofstede, groot 38 aren 30 centiaren, op het gehucht. II. Eenen Bosch, groot 28 aren, op bet ge hucht, nevens voorschreven hofstede. III. Eene partij Zaailand, groot 15 aren 50 e.f op Over-Impe, op Steenland. Instel Verbluf 19 Mei 1881, om 3 ure namiddag, ter herberg van d'heer Vagenhende, Statie, te Lede.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3