Uit der hand te koop Maison Te koop.. BiKHür NATIONALE MILITIE- Te bekome». By d'erven sEPs.koop- iMustïn: i»ii u;\. BERICHT. ËXTIJBNAT P0UH DEMOISELLES. STAAT EN LEEST. Goed Hooi te koop. Vogelschieting met de bolle TE HCJREN Te huren of le koop, AUX ASTH1IAT1QIJES Sparren HOPPESTAKEN Goede Partij ZAAILAND Onroerende Goederen Sl rael mest zich had. kennis gemaekt met een kerel die hy niet kende. Beiden bezochten verscheidene herbergen en weldra verkeerde de man met het geld in een volkomen staet van dronken schap. 's Anderendags 's morgends vond men hem, den hals byna half overgesneden, in eene gracht naby den openbaren weg liggen. Al zyn geld was verdwenen, Gelukkig is zyne wonde niet doodelyk. De werkstaking, die acht dagen geleden in de koolmyn d'Orlaimont te Charleroi was uitgebersten, dreigt zich uit te breiden. Woens dag hebben twee werkstakers de mynwerkers bedreigd, die in den put n. 2 daelden. Donder dag moesten de werklieden der putten n" 1 en 2 den arbeid slaken; ten einde alle wanorde te beletten, heeft de luitenant der gendarmerie Lechat met 15 gendarmen zich ter plaets bege- ven.fcNaer men thans meldt,is alles rustig alge- loopen, en zyn er slechts weinig arbeiders die hel werk gestaekt hebben. Een erg ongeluk is maendag morgend voorgevallen in de koolmyn van Wonceau-Fon- taine, te Forchies-la-Marche. Eene aenzienlyke instorting heeft in eene verdieping dier kool myn plaets gehad vier werklieden werden onder de puinen verpletterd en een vierde erg gekwetst. Woensdag ten 3 ure namiddag is het grauwvuer in eenen put der koolmyn Henri- Guillaumete Seraing, loehoorende aen de maetschappy Cockeril, in brand geraekt. Die put was onlangs gevuld seweest by middel van steenen en stukken hout. Een brigade vverk- lieden begon aenstonds dit hout uit den put te halen, terwyl anderen er water in goten, om de vlammen uil te dooven, die tot boven de ope ning sloegen. Er zyn geen ongelukken te be treuren Ten 9 ure 's avonds was men er reeds in gelukt het vuer totael uit te dooven. Diefstallen in Limburg. In den nacht van verleden donderdag tot vrydag is de kerk te Zeelhem bestolen. De dieven zyn by middel eener ladder, weggenomen by eenen herber gier naby de statie, door een venster in de kerk gedrongen zy hebben al de offerblokken zorgvuldig geledigd, het tabernakel opengebro ken en de ronde of maen, die de 11. Hostie bevat, uit de remonstrancie genomen, alsook het kruis der ciborie. De miskleederen zyn op den grond gewor pen, doch al wat flanel of linnen was, is ver dwenen. De koperen gewichten der horlogie in de sakrisly zyn gestolen het uerwerk stond stil op 1 uer 's nachts. De policie van Hasselt heeft zaterdag dry kerkdieven aengehouden De Onafhankelyke van Hasselt deelt over de aenhouding de volgende byzonderheden meê Zaterdag namiddag bood zich by M. Philip pen-Vinckenbosch, goudsmid, eene vrouw aen, om een misvormd stuk zilver te verkoopen. M. Philippen herkende er in de helft der maen van eene remonstrancie en deed onmiddelyk de policie verwittigen, terwyl hy de verdachte vrouw binnensloot. Op het policiebureel ge bracht, verklaerde zy het stuk zilver gevondeu te hebben. Terwyl men haer onderzocht, vond men op haer de andere zilveren halve maen, benevens een gouden voorwerp. Tezelvertyd ontdekte men dat zy onderkleeren droeg, gemaekt van kerklinnen, en dat zy woonde buiten de Maes- trichterpoort, met zekeren L., scharenslyper, geboren te Asch. De prokureur des konings, vergezeld van de policie deed eene huiszoeking. Men vond in de woning der belichte eene groole hoeveelheid voorwerpen, komende uit kerken van den om trek, die onlangs gestolen werden. 's Anderdags ontdekte men nog menigvul dige andere voorwerpen, byna allen van de zelfde bron voortkomende. Er zyn dry personen aengehoudende vrouw de man en de schoondochter. Deze twee laet- sten zyn zeer gevaerlyke personen zy werden vroeger nog voor diefstallen veroordeeld. Naer men verzekert, zyn het meestendeel der ontdekte voorwerpen reeds herkend door de eigenaers. De pastor van Wychmael zou voor 500 fr. gestolen voorwerpen herkend hebben en een landbouwer van Hechtel al zyn waschgoed, dat hem op zekeren nacht ont vreemd werd. HOLLAND. Horlogiemakers-Brief. In Sint-Eloy wordt de volgende brief openbaer gemaekt van eeu verliefd horlogiemaker Hooggeërde juffrouw Sedert ik u zag, zyt gy de spil myner gedachten. Een onrust bezielt my, door geen spirael te regelen, en die oor- zaek is, dat de slingeringen van mynen geest heel onregelmatig geschieden. Gy zyt de veer, die T gansche raderwerk van myn bestaen in be weging brengt al de slagen van myn hart zyn slechts voor u, hooggeërde jufvrouw uw mond is voor my het fynste échappement,uw lippen zyn als robynen, waervan ik voor den goeden gang van myn bestaen 't eenige geluk verwacht. Maer, ik bid u, wind my niet op, om my daer- na weer meëdoogenloos te laten a/loopen. Verbreek den ketting niet, die my nu reeds aen u verbindt ik wil voor u zyn als een kompas door het leven niets liever wensch ik dan myn bestaen als gesel te verwisselen voor dat van patroon de kas, die ik bewoon, worde door u en met u veranderd in een paradys uw oogen zullen voor my steeds zyn als de wyzers van het cyferblad, die my zeggen hoe laet het is. Vergun ray, dal ik van deze schriflelyke ontboezeming mondelings eene repetitie mag geven bepaeld plaets en uer, waer wy elkaer kunnen ontmoe ten gy zult my boven alle anderen zien uitste ken door myn cilinderhoed en mocht het noodlot willen dat ik, trots alle garantie, niet in uwe keuze val, dan blyft me niets anders over, dan me te laten sloopen. FRANKRYK. Dynsdug morgend kwam een dier rytuigen cab genaemd, voor de afgebrande magazyneu van den Printemps, te Parys gereden. In den cab zaten MM. Daguin en Ed. Pascal, beiden be stuurders der Banque d'Escomptc. De koetsier reed onbedacht voort, toen eensklaps eene groote balk van eene stelling op het ryluig neêrviel en het om zoo te zeggen te midden doorsneed. MM. Pascal en Daguin werden heiden gansch bebloed ';d doodelyk gewond naer hunne woningen ge bracht. ENGELAND. Voor eenige dagen is een engelsche lord op- zeltelyk naer St-Petersburg gereisd, om te zien of er geene mogelykheid bestond, de slede te koopen, waerin keizer Alexander II van de plaets, waer de moordenaers hem getroffen had den, naer het Winterpaleis gevoerd werd. De Engelschman bood tol vyfduizend roebels voor het ryluig; die som echter werd door kolonel Dvorjitzki, aen wie de slede behoorde, van de i hand gewezen, daer hy ze als familie aendenken wi! blyven bewaren. Zaterdag avond, toen het volk zich gereed maekte de schouwburg van Leeds te verlaten, riepen verscheidene stemmen onder hen Laet ons de gaz uildooven en aenstonds stond het gansche gebouw in de duisternis. Eene ontzag ge'yke schrik ontstond onder de toeschouwers, elk wilde het eerst buiten komen. Ook vooraleer men het licht weer had aengemaekt, waren reeds een twintigtal vrouwen en kinderen onder de voelen getrapt. OOSTENRYK. In de Kamer van Oostenryk heeft dezer dagen een zonderling tooneel plaets gehad. Een libe- rael afgeveerdigde, die zyne redevoering geen digd had met de woorden Wy zyn en wy zul len allyd de zwart en gouden vlag (hel oosten- rysch vlag) getrouw blyven kreeg van een fe derael hel volgende klinkend antwoord zeg liever wil en zwart(de kleuren van Pruisen.) Dat de liberalen hierop zich tol razerny lieten vervoeren en hunne politieke tegenstrevers aller lei scheldwoorden naer het hoofd wierpen, laet zich lichlelyk verslaen. Niets treft het libera- lismus zoo zeer in het hart dan het verdiend ver* wyl, dat hel overal de party van den vreemde is. AFRIKA. La Galle, 4 mei. De origaden Vincendon en Galland, der divisie Delebecque, en die gekampeerd is op de eerste bergtoppen van het land der Kroemiers, hebben byna dagelyks schermutselingen met deze biet sten. Die schermutselingen gaen waerschynlyk den algemeenen aen val vooraf Het tunisiaensch gouvernement heelt, na ver- klaerd te hebben dal hel niet stryden zou tegei. de rranschen een kontingeni goums afgezonden, die zich by de Kroemirs hebben gevoegd, om de franscbe troepen te bevechten. Een Europeaen, die men veronderstelt engelsch toerist met name Perkins te zyn. bevond zich lusschen de Kroemirs en schoot van uit hunne voorposten, met zyne karabyn een jong infanterie officier een kogel in hel hoofd, die hem op den slag doodde. Tunis, 3 mei. Gisteren, toen Mustapha vernam dat de fran- sche troepen te Biserla aen wal waren geslapt, werd hy woedend en riep u Verloren voor verloren, er blyft ons nog slechts ééne zaek te doen. Wy hebben reeds te veel lyd verloren. Laet ons spoedig den heiligen oorlog doen pre diken te Kérouan! Men verzekert dat 's morgends ten 4 ure, vier Araben het Bardo verlaten hebben, om zich naer Kérouan te begeven. Ziethier, volgens de engelsche korresponden- ten, welke de voorwaerden zouden zyn, die Frankryk aen den bey opleggen wil 1° Afstelling en bestraffing van Mustapha-ben- lsmail, eerste minister; 2" Afstand der haven van Bizerta en van een gedeelte van het grondgebied der Kroemirs 5° Een protektoraet waerdoor de bey zou verplicht zyn al zyne diplomatische Iransuklien te onderwerpen, aen de goedkeuring van den franschen resideerenden gezant 4° Bezetting van Kef, Béja en van het dal der Medjerda, tot de oorlogschadeloosslelling zal betaeld zyn, welke men later bepalen zal. TURKYE. De moord op Abdul-Aziz. De Standard bevat, in een partikulier telegram uit Konslan- linopel, a! de gruwelyke omstandigheden, waer onder de sultan Abdul-Aziz werd vermoord die byzonderheden zyn van aerd, geen den minsten twyfel te laten over het schelmstuk der samenzweerders, dal. door de wraekzuchl eener lurkinuit Mahmoed Daraads harem, cindelyk aen hel licht is gekomen, ofschoon het na Abdul- Aziz dood door menigeen werd vermoed. Volgens de bekentenissen, door eenige der saemgezworenen gedaen, is er kort na de alzet- ting van Abdul-Aziz, eene kommissie gevormd, met geen ander doel en mandaet, dan om den gevallen sultan van kant te helpen, en zyn schat ten te bemeesleren. De kommissie bestond uit Hussein Avni pacha» Da mad pacha, Noerid pacha, (beiden schoon zoons van Abdul-Medjid), en twee gewezen groot-viziers, Midhat pacha, de tegenwoordige gouverneur van Smyrna eu Mahmoed Rushdi pacha. Zekere Fahri bey, kamerheer en vertrouwe ling van het slachtoffer, werd gekozen om den moord ten uitvoer te brengen. Toen het oogen- blik gekomen was, plaetste hy [schildwachten by de deur der sultanin Valide, moeder van Abdul- Aziz, wier vertrek aen zyn kamers grensde De wachters kregen bevel de sultanin onder geen voorwendsel, de vertiekken baers zoon te laten binnentreden desnoods moesten zy haer dooden. Fahri bey drong nu in Abdul-Aziz' kamer, vergezeld van twee dienaers en van een worste- laer van beroep, den bulgaerscben muzelman Pomak Ibrahim. Fahri bey sprong op den sultan toe, wierp hem op een divan en ging op zyn hoofd zitten, om hem hel schreeuwen te beletten. De twee dienaers hielden des sultans beenen vast, en Pomak Ibrahim opende hem, met een dolk, de rechter polsader. Maer Abdul-Aziz bezat nog veel spierkracht. Ily worstelde met zyne aen- randers en wierp Fahri bey van zicb. Deze her nieuwde den aenval en sloeg zyn slachtoffer verscheiden raaien op hel gelaet met zulk geweld, dat hem landen uit den mond vielen. Pomak Ibrahim voltooide de gruweldaed, door ook de linkerpolsader door te snyden. Abdul-Aziz stortte ter aerde. Hel bloedverlies deed hem in bezwyniing vallen, en weinige oogenblikken later gaf hy den geest. De moor denaers verlieten het vertrek, zonder op het uileii.de te wachten, maer zy plaetsten eene scheer in de linkerhand van bet slachtoffer, om aen een zelfmoord te doen gelooven. Later kwam Fahri bey, voorgevende, zooeven in het paleis te zyn teruggekeerd, aen de deur van Abdul- Aziz' kamer kloppen. Er wordt niet opengedaen. Fahri bey veinsde ongerust te worden. Hy brak de deur open en vond den ontzielden sultan badende in zyn bloed. Hy geboerde aen de vreeselykste wanhoop ten prooi te zyn. De moeder, de bewoonsters van den harem, de dienaers van het paleis, de kinderen allen komen, op Fahri bey's jam merkreten, loegeloopen en aenschouwen het a'gryselyke bloedbad, terwyl Fahri bey. han denwringend, uitlegt, dat zyn meester," in een vlaeg van melankohe, de hand aen zich zeiven heeft geslagen. Inlusschen waerschuwt men den medeplich- tige Hussein Avni pacha, die daerop ylings komt en bevel geeft het lyk met een laken te bedekken en naer de wachtkamer, boven die van den ver- slageue, te vervoeren. Het licbaem, dat ook op de maeg teekenen van geweld moet hebben ver toond, werd vervolgens ineen hemd gehuld, op zoodanige wyze, dal enkel de armen en het gelaet zichtbaer blyven. Zy slellen alsdan het bekende rapport op, waerin verklaerd wordt, dat Abdul-Aziz, door zelfmoord zyn leven ein digde, en teekenen het. Daermeê was de sombere tragedie afgespeeld. lot nu toe, zoo seint de koirespondent van den Standard, is Mahmoed Damad de eenige, die alle medeplichtigheid aen den moord loo chent, ondanks de verpletterende bewyzen, tegen hem ingebracht, maer het is cok gebleken, dat de saemgezworenen later veel plannen koester den. Immers zouden zy de moord van alle leden der keizerlyke familie, met uitzondering alleen van de verwanten des loenmaligen Moerad, hebben beoogd. Al de slachtoffers werden op een feeslmael genoodigd, en daer zouden zy één voor één worden omgebracht. De tegenwoordige sultan, deslyds de kroonprins, rook, op de eene of andere wyze, lont, en wees de uilnoodiging van de hand, terwyl liy ook andere prinsen wist over te halen thuis Ie blyven. Verscheidene hooge personagiën, waeronder ook de generael Suleiman pacha, die in den laetsten oorlog een hoofdrol speelde, behooreu tot de medeplichtigen, of althans lot de ver dachten. Al de beschuldigden zullen eerstdaegs terechtstaen voor den Hoogen Raed van Justitie. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 6 Stieren, 70 Ossen, 45 Koeien, 141 Kalveren, 0 70 tot 0 00 0 80 0 70 1 05 0 90 0 80 1 20 POPERINGHE 6 MEI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 35—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden werd de hop, gewas 1880, onder koop lieden verhandeld fr. 60. AELST, markt van heden. per 400 kilogrammen GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder mcdecyncn, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidshloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARARICA. Dertig jaren onvoranderlyke uitslagen. Zy beslrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spvsverleringen, longziekte, maeg- ontslekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym.de hraeklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpypen blaes, lever, lenden, ingewandeu, slym voortko mende uit dehersenen n hel bloed. Zy heeft reeds 80,00(» genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan- MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelstein, enz., enz., waervan uil treksel. Dyspepsie M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene, gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres t M Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dat aen zyne ouderdom (55 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en gansch van zyne darterendoor het gebruik van de Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 21 december 1863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta -, zy heeft al vier genezingen gedacu. Van de Putte. N° 45,270. Teering. M. Roberts vau eene nieren- 'erteering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,413. M Lacan, vader, van 1 jaren lam heid in de beenen, do armeD en de tong. Viermael voedzamer dan het vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kil. 7 fr.42 kil. 70 Ir. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 46 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending tegen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetsen overal, by de apothekers en de kruideniers. Depót van Du Barry en C°, (limi ted) o Algemeene agent voor België M. Emiel Timmermans, 6 en 8, Rouppeplaals. Brussel. Depots to Aelst, by Vanden H6rreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapelleslrael. Geeracrdsbergeo, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. IIoi.loway's Pillen. Galaendoeningen en maeg- kwalen veroorzaekt door overmatige warmte, of te veel gebruik van spyzen, zyn indien zy niet te vroeg beteugeld worden dikvvyls van onaengoname en ern stige gevolgen vergezeld. Indien iemand bevindt, dat hy minder gemakkelyk denkt dan gewoonlyk.dat het voorzynen oogen schemert, dal zyn hoofd duizelt terwyl hy ongeschikt is voor alle, zoowel lichamelyke als gceslelyke inspanning, dan kan hy zeker zyn dal liy in de onmiddelyKste noodzakelykheid is van het eene of andere verkoelend raiddel. om gevaerlyke ge volgen te voorkomen Dat by dadelyk eene doos Hol- loway s Pillen te halen, en na een paer dosissen zal zyn hoofd helderder zyn geen meer opgeruimd, en zullen zyne krachten hersteld zyn Gedrukte verklarin gen tol gids voor de patiënten omtrent het gebruik van deze bewonderendsweerdigearlseny zyn aen elke doos bevestigd. 30- -00 Maateluin 25—00 27 -00 Rogge. 23 00 24 -25 Geerst. 00 -00 on -00 Haver. 22-00 24 -Oil Aerdap. (roode de 400 kil. 5—75 6 -50 Idem, (witte). 0—00 0- -00 Boteide 3 kilogram. 8 —48 9- -27 Eijers, de 25. 4—63 1- -81 Vlas per 3 kilos. 4—00 5- -25 Viggens het koppel 60 00 80- -00 NINOVE, 3 Mei. per hectoliter. Tarwe. fr. 27—00 a 28- -00 24- -50 20 00 23- -00 Koolzaed, par 88 kil. 34—00 35- -00 Lynzaed, par 406 kil. 35-00 36- -Oil Boter, per kil. 4-45 4- 55 Aordappelen per 4Cl kil. 6—00 7- 00 ANTWERPEN, 6 Mei. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,i>0 a fr. 3,25. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 4,26 a 4,80 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,50 k 4,75. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 4,80 a 2,25 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 26—50 a 27—00 Rogge, 22-50 26—00 Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Biltorpeën, 24-50 49-50 24—00 00-00 23—50 20-00 22- 20—00 22 - 50 Ou00 00 -00 00-00 MET GROOT GEMAK VAN BETALING 3 koopen schoon Maeigras wassende op den meersch gelegen op Popenrode-Dries, Mylbeke. Zich te bevragen by den eigenaer Felix De Cock, Breedeslraet, Mylbeke. Adolphe Lenain, Meester Plalonneur in de Vryheidstrael, N° 9, Aelst, laet welen dat hy nu wéér in de stad gekomen is, en beveelt zich aan het geëerd publiek voor alles wat zynen stiel aengaet. Een camion met overdcksel. Een karreken op ressorts. Eene voituur geriaamd Coureuse. Drij harnassuren waaronder een scboon onlangs nieuw. Zich le bevragen bij (I, Albert Beeckman, oud M-Aotomus hof, te Aalst. Ageul: Joseph Rummens, Esplanade Aalst. Benoemd bij Ministerieel besluit van 21 Maart 1881. De hierboven genoemde Agent vraagt vrijwil ligers met premie aan 1600 franks. mans in Bouwmateri- alen, over de Vaerl, le Aelsl. Draeineerbuizen, van alle numeros. Het geheim dezer pillen, welke zulke uitste kende diensten bewijzen aan de arme Indische bevolkingen door de teering weggerukt, werd uit Indië meêgebracht door eenen missionnaris die het aen de doktors van het Geneeskundig Gesticht deed kennen.Onder hunnen weldoenden invloed verdwijnt de hardnekkigste hoest en het slijm houdt op. De eetlust keert teruggeen nachtelyk zweel meer gezondheid en krachten hernemen spoedig. Eene duidelijke uilleg ging is bij elke doos pillen gevoegd. PRIJS 4 FRANK. Men zende die pillen franco aan de personen die ze vragen, met het beloop daarbij in een postmandaat, aan M. den apotheker van het Geneeskundig Gesticht, Brogniezstraat 28 te Brussel, a vendre ou a louer, Place de Ia Slation N° 5. Occupeé par Mr /iinand Van der Smissen. HMEGANCK, steenhouwer, Keizerlijke plaats te Aalst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te bekomen is, alle soor ten van Cimentvloeren. Ciment en Plaaster per 100 kilos. Malvina DE KEGHEL, institutrice diplómée rue Leopold, N° 48. Prix du mois Grandes élèves 3,00 franca. Petiles élèves 2,00 d 12. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannei.yk 5 Vrouwel. 7 HUWELYKEN. B Chavé, iwyi.dersgast, met F. De Trocli, z. b. P. David, dagl met M Speeckaerl, z. b. J. Wclleman, dagl met C. Van Cauwenbergh, kleermacksler E. De Rouck, olieslagersg. met P. De Coninck, twynster. C. De Koecker, wever, met J. Christiaens, diensten OVERLYDENS. J. Temmerman, vr. Meert, wasscheresse, 7 2 j., Schaerbeke J. Wauters, wed" De Petier, dag loonsier, 58 j., Schaerbeke. - F. De Wolf, bliksl. 23 j., Nieuwst. C Miehiels, kleermacksler, 45 j Leopoldslraet. A. De Wandoleer, man Van Vae- renbergh, daglr56j., Mylbeke. 3 kinderen onder de 7 jaren Tp hnrpi) een gr0°l MaSaz'J" mel woonst, n x: nui gelegen in do Molenstraat, te Aalst, in gebruik lot 1 Juli aanstaande door de neeren Achilles Eeman en Cle. Zicb le bevragen bij De Wolf-Coevoel, Molenstraat, te Aalst. Burgerlijke stand der Stad Ninove. Aangiften van den 16 April tot den 6 Mei 4881. GEBOORTEN: Mannelijk geslacht 8 Vrouwelijk 10 HUWELIJKEN. R. J. Colson, schrynw. met M. J Van den Broucke, kleermaekst. P. J. Van Overstraeten, z. b. met C M. J De Coen, z b. F. Wachtelaer, smid, met M. M. Simon, naeister. Th. Van Wilder, Iwynder, met P. De Cooman, haudschoenmaeksler. C. Bas- cour, twyndor, mot M. H. De Mol, handschoenm. P J. Boyens, Iwynder, met U. Lauwereys, hand- schoenmaekster. OVERLIJDENS. J M. De Coen, 72 j., non, Burgtsl. -- D. De Coninck, 68 j z. b. Groote Markt. M. Vyvermans, 58 j., vr. J. Van Londerseele, Geeraerdsb. D Cob- baut, 79 j., z. b. Groote Markt. J. C. Van Droogen- broeck, 81 j., z. b. Bevorst. L. Van den Hoven, 62 j., Burgtsl L. Van Pachtcrbeke, 54 j kleerm. wed' M Th. Dauw, Brusselst. J. Pardaens, 49 j., vr. J. Walravens, Vestbarmsiraet. 6 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1253 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 tot 1.00; slieren,0.63 tot 0.83; koeien en veerzen, fr. 0.53 tot 0.83. Martinus Coppeus, meester Schoenma ker wonende le Aalst, langezoutstraat, heeft de eer het geacht publiek te berichten, dat zijn ma gazijn gestadig goed voorzien is van eenen bui tengewonen. scnoonen keus van alle soorten van schoenen aan zeer geringe prijzen, te beginnen van fr. 10,50 voor mansbottinen en fr. 8,50 voor vrouwbottinen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder, Zich te bevragen by den heer Moyersoen-Van den Hende, Statiestraet, Aelst. L&aaLÏxiiiHpi1! 1 Lisaerde-Hoebeeck, Duekimiuei ij wonende le Aa)sli in de Klapstraal, H, komt zich te vestigen als Boekbinder, Vergulder en Doozenmaker Hij beveelt zicb in de gunst van het geeërd publiek voor alles wat zijn vak betreft. Kerkboeken, Registers, Studieboeken, Prachtboeken, voor Bibliotheken, enz in alle soor ten van banden. Hij verzekert sterken en goeden band en gematigde prijzen. op Donderdag 19 Mei 1881, ter herberg den Graef van Vlaenderen, by Er. Beeckman, St. Job. De inleg is bepaeld op 55 centimen per scheut. Een schoon Huis dienstig voor alle bedrijven, uit makende den bock van de Nieuwstraat en Vrijheid straat Zich te bevragen bij de eigenaars de gebroeders De Roover, Nieuwstraat, Aalst. nan gunstige voorwaarden, TE LIEDEKEBKE OP DE PLAATS. Een schoon groot nieuw Huis met twee ver diepen, groote magazijnen, schuur en hof, aller- voordeeligst gesteld voor hel uitoefenen van alle bedrijven alsook voor bezondere woonst. Zich te vervoegen bij M™ Euph. Heiremans, te Denderleeuw. L'Asthme, la Toux, l'Oppression, la Bronchite. le Catarrhe et toutes les maladies des voies respi ratoir es sont guèris par. le traitement de i)l. AUBBEE. mèdecin-pharmacien. Un traitement dont la répulation s'appuie sur 19 aDS d'existence.quiest journellementordonné par d'illuslres médecins de France et de l'élran- ger, qui a permis de réunir un tel nombre d'at- teslations de guérisous, que deux jours suffisent 6 peine pour en pendre connaissance, qui n'a jamais provoqué le plus léger accident, qui n'exige aucun régime particulier, qui peut étre suivi parlout, même en voyage, est qui est a la portée des plus petites bourses, ce traitement sans rival, seul curalif de 1'aslhrae, mérite bien la confiance que le public lui accorde. Des vieil- lards, Agés de plus de 90 ans, lui doiveot leur guérison. Se défier des contrefagons, n'avoir confiance que dans les produits qu'on recevra directement de notre maison. Consultations par correspon- dance, renseignements gratuits. Adresser les lettres; GUILLEMA1N-AUBRÉE. A Ferté- Vidame, Eure-et-Loir (France). VERKOOPING VAN 4000 TE ERE1IBODEGEM, aen de Denderbrug en aen de Stalie van den Yzerenweg. Op Donderdag 12 Mei 4884, om één uer namiddag, door 't van den Notaris DE SMET, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING vao eene te Hekelgem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 16 aren 90 centiaren goed Zaailand, te Hekel gem, op den Kluiskauter, sectie A N° 96. ZITDAGEN Instel Zaterdag 7 400. Verblijf Zaterdag 21 1881. Telkens om 4 uren fiamiddag, ter Estaminet De Roos, te Aalst-Mijlbeke, Brusselschen- steenweg, bewoond bij d'heer Constant Van Geit-De Smedt. OPENBARE VERKOOPING VAN te Vlierzelc, alsmede te Burst en Letlerhautem. De Notaris SOINNE, te Gent, zal, met gewin van instelpenningen, openbaar verkoopen Gemeente Vlierzele. Koopen 1 tot 9. Landen en Meersch, op Uilenbroeck, in Drieschmeersch en Bakkersveld, sectie A, N" 168, 193, 213, 403. 4066ü, 406, 4266Ü, 436 en 475, groot 3 hectaren 45 aren 99 centiaren. In pacht bij Ch.-Louis De Clercq en anderen. Koopen 10 en I I. Landen, in Nederheije, sectie B, Nrs 206, 22, 23, 52 en 53, groot 52 aren. Koop 12. Huis, aaa den steenweg. Dorp, sectie E, N" 08, 59, 40 en 43, groot 30 aren 70 centiaren. Bewoond door Ch.-Louis De Meyer. Koopen 13 tot 21. Hofstede, Landen en Meersch, wijk Mooriegem, sectie F, Nr3 165 166a, 1666, 180, 22, 25, 56, 80a, 82, 174 229* 230, 231, 232 en 2286Ü, groot 1 h. 82 a! 80 c! In pacht bij Petrus Van Wassenhove. Koop 22. Boomgaard, sectie F, nummers 189 en 190, groot volgens koopbrief, 21 aren 14 centiaren. In pacht bij Jan-Bap. Van Wassenhove. Gemeente Burst. Koop 23. Meersch, op Moorlegemkauter, sectie A, N" 96 en 98. groot 15 aren 10 cent. Gemeente Letterhautem. Koop 24. Land, op Hellegrachlkouter, sectie B, Nr 322, groot 40 aren 20 centiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 17).,. IOOJ Verblijf, Dijnsdag 24 1881. Om 2 uren namiddag, te Onrdegem, in de afspanning De Zwaam, aan den grooten stecn- weg. Affichen zijn te bekomen bij voornoemden Notaris SOINNE, St-Pielersnieuwstraat, N° 39. Op Zalurdag 14 Mei 1881, ten 1 ure Cx na middag, verkooping van 30 loten Straelmest, op het plein, tegen de Osbroeken le Aelst.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3