Geneeskundige Brieven. In den Zwarten Hoed. Bi tücTiï! NATIONALE MILITIE- van a"e numeiOS' Uit der hand te koop BERICHT. EXTERN AT PóÜR DEMOISELLES. STAAT E\ LEEST. Goed Hooi te koop. TE HUREN Uit der haud te koop, Vogelschieling met de botte TE HUREN Sparren HOPPESTAKEA Hopstaken en Boonstaken, VAN 2 HUIZEN, Groote Venditie te Hofstade (BleUc), Goede Partij ZAAILAND Te hureu ofte koop, INDISCHE PILLEN. Onroerende Goederen HOLLAND. Hel mond-en klauwzeer onder het vee heeft ,ich in Noord Brabant op nieuw vertoond, in de „meenten Nistelrede en Heusdcn. In eeneonder 3c gemeente Eetlien gelegene weide is eveneens bet mond* en kluuwzeeruitgebroken. ier stuks runderen zyn aengetasi. FUAMvRVK. De stad Orleans vierde zondag laelsileden den vierhonderd-twee-en-vyl'ligslen verjaerdag ba rer verlossing door Jeanne d'Are. Ier dier ge- eenheid werd in de kathedrael een plechtige Ivkdienst gecelebreerd, waeronder de lofrede der moedige inaegd werd uitgesproken. Na den dienst had de jaerlyksche processie pluels.weke door al de gekonstitueerde korpsen gevolgd M. Gambetta gaet trouwen M. Gambetta Caet niet trouwen ziedaer twee uitecnloopende eezeden, waerover de dagbladen zoo wel van Pu vsals van het binnenland, ellenlange artikels schrwen. Wat er van zy, de toekomende bruid van den voorzitter der Kamer, zou zekere jiitv. Durand zyn, de vyf-en-twintigjange dochter van een ryken amerikaenschen planter, van fianschcn oorsprong. Figaro, dit gerucht van- daeg besprekende, zegt dal jufv. Durand van 7per kristelyke gevoelens is en zeer godsdrens- ijrr in haren handel en wandel. Zy leeft ook in de beste verstandhouding met al de adelyke ja- miliën van Europa. Zoo dus de groole republie- kaen de verjager van paters en nonnen zou de eehlg noot worden van eene calholieke vrouw, uit de arislokralische wereld. ENGELAND. De pokziekte woedt op verschrikkelyke tfvze in de volkswyken der hoofdstad de gast huizen zyu zoodanig opgekropt met lyders, dat de kommissie der openbare werken het noodig geoordeeld heeft er nieuwe te bouwen. In al- wachling zyn in de volkswyken van Londen groote barakken opgericht, waer de pokzieken verzorgd worden. TUNIS. M. Barthelemy Saint-Hilaire heelt aen de franlche ambassadeurs in den vreemde een om zendbrief gesluerd, waerin de oorsprong dei- kwestie van Tunis wordt uitgelegd en het doel wordt opgegeven dat door de fransèhe expeditie wordt beoogd. De grens van Algerië, die volgens de cirkulaire, onlangs zou geschonden zyn, en de kwaedwilligheid, door het Kardo ten opzichte van al de fransche ondernemingen getoond, zyn de beslissende oorzaken der expeditie geweest; doch, zegt het stuk verder, is de vyandelvke invloed tegen Frankryk, die allyd door den bey goed onthaeld wordt, daeraen niet vreemd ge lleven. Frankryk, zegt de cirkulaire, wil dus en heeft het recht te willen, dat die invloed in ge geven omstandigheden, geen aenleiding zou ge ven lot ernstige moeilykheden. Terwyl Frankryk de orde zal herstellen op de grens, zal het tevens een traktaet eischen, om eene waerborg te be komen tegen de onrechtzinnige handelwyze, waer van het Bardo het uitgangspunt is, en legen de aen vallen van de volksstammen, die op de algeriaensche grens verblyven. Verder bespreekt de omzendbrief ook de aenspraek der Porte op de suzereiniteit over Tunis, en weigert volstrekt dal gezag te erkennen. RUSLAND. Tvdingen uil Rusland melden dat er een groote paniek heerscht te Odessa, ten gevolge eener anti-joodsche beweging, die door de nihi listen wórdt verwekt. De joden, die te Elisa- betligrad beroofd zyn, hebben ten gelulle van minstens duizend, eene deputatie naer Odessa gezonden om hulp te bekomen. De policie heeft. zes honderd personen aengehouden. Ook te 01- viopol en te Bebriacz, zyn dezer laetste dagen onlusten uitgeberslen, en te Podol heelt de be volking de joden mishandeld. De troepen heb ben de orde hersteld De Toestand. Verscheidene dagbla- deu beweeren, sedert eenige dagen, dat de kei zer oen Jessa Helffmann g<-nade zou hebben ver leend. De Intransigeant van heden komt hierte gen op, en zegt uit goede bron le welen, dat die lyding onwaer is Aen de vvyze van scheyven van liet blad, zou men byna gelooven, dat die gena de, welke bet op alle wyzen schynl te eischen, by hem meer pyn dan vreugde verwekken zou. Hetzelfde blad zegt verder, dat de keizerin dezer dagen in hare kerkboek eene teekening gevonden heelt, die er moest ingelegd zyn door eene vreemde hand. Op die beide zyden van 't papier was eene galg geteekend aen de eene galg hing Jessa Helfmann en aen de andere de keizerin zdl- Aen den voet van beide galgen lag een pas ge boren kind. Onder de teekening de keizerin voorstellende stonden de volgende woorden Oog voor oog Uw kind zal het lot ondergaen van het myne Op het zicht der teekening is de keizerin in Onmacht gevallen en sedert is zy zeer lydend. Niellegenstaende alle mogelyke opzoekingen omden pliehtige te ontdekken, is men er tot nu toe niet in gelukt. Twaelf nihilisten, waeronder 7 mannen, 5 vrouwen ën 2 kinderen le Jassy, op aenvraeg van het goevernemenl aengehonden, zullen naer de grenzen van Rumenië gebracht worden, daer de wetten van het land stipt verbieden hen uit te leveren. De russisehe policie heeft echter hare maelregelen genomen en men doet trouw de grenzen bewaken. Het hoopt gemakkelyker van een ander goevernemenl le verkrygen het geen Rumenië verplicht is hem le weigeren. De groot-hertog Nikolaes, die, zooals men weet, naer Dunaburg, is overgevoerd, schynt den eed van getrouwheid aen den nieuwen czaer geweigerd le hebben. Zyne gemalin is voor het oogenbhk by hem i) heeft van den keizer de toelating bekomen om de gevangenis van haren echtgenoot te dee- len. Hel proces dor studenten van Moscou is lol 20 mei uitgesteld. Men seint uit St-Pelersburg aen de Kolnischc leitung Het getal nihilitische manifesten groeit alle dagen aen. Hen verspreidt ze in al da provin ciën van het ryk, zelfs langs de kusten der Bal- tische-zee, waer men er tot nu toe was van ge- spaerd gebleven. Er gaet geen dag voorby, zon der dat men te Moscou, KiefT, Odessa enz., ma nifesten aenplakt van da Nurodja Valja. Men vond er zelfs tot achter de sloven in de kazer nen. Men vond er cok in paescheieren te Eka- terinoslaw wei den er op den eersten Paeschdag, gedurende de wyding der brooden, op de kerk muren geplakt. Het grootste getal der hooggeplaelste person- nagies van St-Pelersburg hebben nihilitische proklamaliën ontvangen, in byzonder grove tael opgesteld maèr hel volk wórdt min of meer onverschillig en lacht met die bedreigingen. Den 10 meert stond er, in het dagblad de Herold eene duilsche aankondiging, waervan de inhoud verdacht voorkomt. Zy was geleekend Goldstuk en eindigde met de woorden Voor de honden een hondendood. Sedert woensdag is men begonnen de werklie den en bedienden te onderhoorei). Men zegt, dat de aankondiging in kwestie betrekking heeit op den aenslag van 15 meert. TURKYE. Moord op Abdul-Aziz. De i\'euc Freic Presse van Weenen ontvangt van haren byzon- deren korrespondent te Konstantinopel de vol gende byzonderheden, belrekkelyk de moord, op den sultan Abdul-Aziz gepleegd Het is de tegenwoordige sultan zelf, die hel geheim, dal de misdaed onsluierde, ontdekt heeft. Abdnl-Hamid, die in persoon de uilgaven van zyn huis regelt en alles met eigen oogen wil nazien, vond over eene dagen eenige reke ning, waerop hy zag dat twee houtvesters der keizerlyke eigendommen elk eene som van 10,000 piasters of 2500 frank per maend trok ken Nu de gewone jaerwedde van dergelyke bedienden is slechts 400 piasters per maend. Dit overgroot verschil maekle de verwon dering van den sultan giende. Ily vroeg zich af wat hiervan wel de oorzaek kon wezer.. Hy d ed nader onderzoek en bevond dat de ver meerdering van jaerwedde der Iwèe houtvesters dagteekende van den dag der troonbeklimming van Murad. Die byzonderheid was een lichtstrael voor Abdul Hamid hy deed de twee houtvesters nog denzelfden dag hy hem brengen, ondervroeg hen en beide eindigden met te bekennen, dal zy Abdul-Aziz verinoord hadden. Zy maekten hem bekend mot al do omstandigheden der misdaed en met de namen hunner opstoken. Men zegt, dat er eerlang een memorandum verschynen zal, belrekkelyk die ingewikkelde zaek, waervan tegenwoordig te Konstinopel meer gesproken wordt dan van al de ernstige politieke vraegstukken. Al de byzonderheden der misdaed en de namen van al de pliebtigen zullen er in voorkomen. III. Hemorrhoïden. De hemorrhoïden, ook aanbeien genaemd, doen zich in menigvuldige vormen voor, vooral wanneer men op de pijnen lel, waarover de lij ders klagen. Pijnen en ongemakken ontstaan alle door een opeenhooping van bloed in den endel darm en in de anus, waar zich kleinere of groo- tere zwellingen vormen. Zoo zyn het allereerst de deelen, waarop men zit, de schoolstreek het onderlyf, de maag die mede lijden. Vooral wor den die personen er door gekweld, die weinig beweging hebben, veel zitten of door andere in spanning een meer dan gewone bloedslrooming naar het onderlijf doen ontstaan. De patient heeft een angstig gevoel, slechten sloelgang, spanning over de maag en het onder lijf, geen eetlust, is opgeblazen en zwaar in het hoofd enz. Tevens veroorzaakt de pijn, die ont slaat in den zetel der kwaal en die zich Daarbo ven uitstrekt over het stuitbeen en den rugge- graat, dat ook de nek en liet achterhoofd mede lijden. Zeer veel menschen lijden aan hemor rhoïden zonder dat ze het weten en meestal worden tegen de genoemde ziekteverschijnselen middelen aangewend, die niet balen, daar ze geen invloed uitoefenen op de hoofdkwaal en niet bij machte zyn genezing te brengen hun werking is meestal sterk laxeerend, waardoor de onderlijfsorganen nog meer verzwakt en in de war gebracht wórden. Wel zyn er enkele ge neesmiddelen, wier bijzonder gunstige werking bij Je re< ds besproken kwalen is gebleken en die opwekkend op de onderlijfsorganen werken en ze dwingen tot meerdere werkzaamheid. In '1 bijzonder munlèn daeronder uit de steeds met het beste gevolg aangewende, door den apotheker RICH. BRANDT le Schajfhausen vervaardigde Zwitsersche pillen, die men reeds in geheel Oostenrijk kan vinden en die ook hier evenals overal elders als een werkelijk onschade lijk en als een in ieders bereik vallend huismid del burgerrecht verkregen hebben. De heeren apothekers F. Van den Herrnweghe en Gustaaf Beydeler hebben zich voor Aalst met een depot belast, terwijl dit echt en zonder pijn werkend geneesmiddel, de Zwitsersche pillen van den apotheker Rich. BRAN'DT.in bijna elke goede apotheek in geheel België slechts le ver krijgen is in blikken doozen van 50 pillen voor 70 cent en in kleine pröefdöosjes van 45 pillen voor 25 cent. Men moet er steeds op letten, dat de doozen zijn voorzien van een rood etiquette met hel Zwitsersche kruisen van de handleeke- ning van den apotheker BRANDT. Souseription de trente millions de francs en obligations de la Compagnie auxiliairë des 'chemins de fer. Ce litre s'adresse lout particulièreinent aux rentiers sérieux, désireux de faire produire a leur capita! un interêt renumérateur mais dans des conditions de securité compléte. Les avantages offerts a ce point de vue par ('obligation de la Compagnie auxiliairë sont absolus. Le coiipon est de 20 francs Au laux d'emis- sion c'csl du 5 42 o/o. La prime de remboursement est en outre de 140 francs. La prospérilé de ia Compagnie est déja un gage de sécurilé. Mais le gage foncier et le gage mobilier sont des garanties réelles largement suflisantes. L'ermssion se fait par les soins de Monsieur Ed. EMPAIN, banquier 5 Bruxelles, avec de puissanles maisons de banque de Paris, Elle aura lieu les 25, 24 et 25 de ce mois. Nous en publierons ultérieurement toules les conditions. MM. de professors Cédé, Wurzer, doctors Campbell, Shorland, Ure, Gnuelslein, enz., enz., waervan uit treksel. Blyttpejisfc M. J.-J. Noël van Thuillies (Hene- gauwen), van twintig jaren dyspipsic. Dartres M. Gr. Voos, van Luik, verlaten van de doctors die verzekerde dal aen zyne ouderdom (53 jaren) alle genezing onmogelyk was, heeft geheel en ganseli van zyne darlerendoor liet gebruik van dc Reva- lenta genezen geweest. Lessen, 24 december 4863. Men zegt hier veel goed van uwe Revalenta zy heeft al vier genezingen gedaen. Van de Putte. N° 45,270. Teering. M. Iloberis van eene meren- verleering, met hoest, brakingen, opstopping en doofheid van 25 jaren. N° 68,443. M Lacan, vader, van, 7 jaren lam heid in de beencn, de armen en de long. Viermael voedzamer dan liet vleesch, spaert zy nog 50 mael haren prys in medecynen. In doozen, 1/4 kil. fr. 2,25; 4/2 kil. 4 fr. 4 kil. 7 fr.42 kil. 70 fr. De Beschuiten van Revalenta, in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenta Chocolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 36 en 70 fr. Opzending legen post-mandaet, de doozen van 36 en 70 franco Bewaerplaetscn overal, by dc apothekers en de kruideniers. Depót van Du Baury en C°, (limi ted) o Algemeene agent voor België M. Einiel Tiiumeriuaas, 6 en 8, Rouppepiaals Brussel. Depots to Aelst, hy Vanden ilerreweghc en Beydler apothekers,Vander Slappen, droguiste, kapelleslraet. Geeracrdsbergeu, by D. Wittinck, apotheker, -f Ninove, by E. Druwë-Jelie. 47. IIolowav's Zalf en Pillen. Een onfrilbaer mid" del voor kwade boenen en a'.le soorten van wonden' Zy genezen spoedig kwade bcenen, oude wonden' scheurbuik en huidziekten. Duizendc menschen die aen deze verschrikkelyke kwalen leiden zyn er door genezen, nadat alle andere middelen gefeild hadden, en het is eene zaek builen allen Iwyfel, dat er geen geval is, hoe verhard en verouderd ook of het kan door dezé wonderlyke middelen spoedig en volkomen genezen worden. Hunne vereenigde kracht is onwe- derstaenbacr, meer behoeit men niet le zeggen van deze benoemde Pillen Dat zy, die aen hunne uitmun tende, eigenschappen Lwyfelen, er de proef van ne men Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 8 Vrouwel. 9 HUWELYKEN. F. Callaert, mulsonmaker, metS. Van derHaegen, z b. B. D'llaeseleer, slotmakersgast, met N. Van Vderenbergh, dagloonster. L. De Neef, daglooner, met M. Illiano, landbouwster N. Van Malderen, kaeiwerker, met A Van Opdenbosch, dagloonsler. G. De vieeschauwer, twyndersgast, met M. Gillade, twynsler. OVERLYDENS. John Anderson, man Halden, meestergast, 43 j woonende te Paisley (Schotland.) M. Libaut. 40 j., Klapstrael. J. Arenls, wed'Pieters, 84 j.. Leopold- slraet. J. De Smet, daglooner, 70 j Mylbeke. M, Robert, wedr Van der Borght, z. b. 84 j., Zonne- straet S. Van den Driessche, man Beerens, landbr 47 j,, woonende le Hcldergem. C. De Saedeleer, braeister, 14 j Mylbeke. M Hermans, vr. Ver- lynde, bezondere, 56 j Schaerbeke. 3 kinderen onderdo 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 4264 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn; ossen, fr. 0.77 lot 4.02; stieren,0.66 tot 0.86; koeien en veerzen, fr. 0.66 tot 0.86. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 6 Stieren, 0 70 tot 0 00 52 Ossen, 0 80 0 90 45 Koeien, 0 70 0 80 459 Kalveren, 4 05 1 18 POPERINGHE 45 MEI. Hoppe 4879. Stad. Fr. 55—00 00—00 Gemeenten 0000 0000 TtT ifciliïïiï* Ee" Too= mel Koffymolen IL ■awU'* aen, gedienstig voor winke lier, by L. Renneboog, Nieuwstraet, N° 7, HOPMARKT VAN AELST. Hedën werd de hop, gewas 1880, onder koop lieden verhandeld h fr. 60. AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. Tarwe, fr. 27 00 a 29—00 Masteluin 25—50 27 -00 Rogge23-00 25 00 Geerst. 00-00 00-00 Haver22-00 24-00 Aerdap. (roode de 400 kil. 6-Pt' 6—50 Idem, (wille). 0—00 0—00 Botei, de 3 kilogram 8—00 9—63 Eijers, de 25. 4—63 4 81 Vlas. per 3 kilos. 4— 00 5—25 Viggens het koppel 50 00 80— 00 GEZONDHEID AEN ALLEN teruggegeven zonder medecynen, zonder purgatie en zonder kosten, door de smakelykc gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARABIGA. Dertig jaren onveranderlyke uitslagen. Zy bestrydt met goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, longziekte, maeg- 'ontstekingen, de gal, de winden, de zuerheid, het slym,de bracklust, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem- i haling, dé uillering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem, luchtpypen f blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko, mende uil dehersenen n het bloed. Zy heeft reeds 80,000 gene?iugcn bewerkstelligd, waeronder die van den groef Pluskow en de markiezin Bréhan- N1N0VE, 10 Mei. per hectoliter. Tarwefr. 27—50 a 28—25 Rogge. 24 -00 2450 Haver21 -00 22—00 Koojzacd, par 88 kil. 34—00 35—00 Lynzaed, par 40(1 kil. 32—00 33—00 Boter, per kil. 1—45 4 -55 Aerdappelen per 4Cf kil. 0—00 o—00 F. CaI.LAERT-VAN Dlill HAEGHEN, 4 Kerkstraat 4, Aalst. Zyden, feuter en strooien hoeden. Zyden, laken, feuter en elastieken mansklak- ken. Hoedjes in feuter en strooi (fantaisie) voor kinderen. Zwarte en gekleurde zijden cols. N. i> Men gelast zich met hel nicuwwasschen van strooien hoeden. Prijzen builen alle concurrentie. Wel acht nemen op het adres 4 Kerkstraat 4, Aalst. rp-j K Ann Een camion met overdeksel. Een 1 t> KUUp» jjjjppgijQn 0p ressorts. Eene voiluur genaamd Coureuse. Brij harnassuren waaronder een schoon onlangs nieuw. Zich te bevragen bij M. Albert Beeckman, oud St-Anlonius hof, le Aalst. Agent: Joseph Rummens, Esplanade Aalst. Benoemd bij Ministerieël besluit van 21 Maart 4881. De hierboven genoemde Agent vraagt vrijwil ligers met premie aan 1600 franks. Tp hpLnmpn By d'erven SEPS.koop- IC Vlliuilieu. mms in Bouwmateri alen, over de Vaert, le Aelst. Draeineerbuizen, MET GROOT GEMAK VAN BETALING 5 koopen schoon Maeigras wassende op den meersch gelegen op Popenrode-Dries, Mylbeke. Zich te bevragen by den eigenaer Felix De Cock, Breedestraet, Mylbeke. Adolphe Lenain, Meester Plafonneur in de Vryheidstraet, N° 9, Aeisl, laet welen dat hy nu wéér in de stad gekomen is, en beveelt zich aan het geëerd publiek voor alles wat zynen stiel aengaet. Ifoicnn a vendre ou a louer. Place de la lVIdISOU Slalion 5i Occupeé par Mr jxmand Van der Smissen. HMEGANCR, steenhouwer, Keizerlijke plaats te Aalst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat er bij hem le bekomen is, alle soor ten van Cimenlvloeren. Ciment en Plaaster per 400 kilos. Malvina DE KEGHEL, institutrice diplómée rue Leopold, N° 48. Prix du mois Grandes élèves 5,00 francs. Petites élèves 2,00 1"-„ L,.„An een groot Magazijn met woonst, t? Ilulcll) gelegen in de Molenstraat, le Aalst, in gebruik lot 1 Juli aanstaande door de heeren Achilles Eeman en Cle Zich te bevragen bij De Wolf-Coevoet, Molenstraat, te Aalst. Martinus Coppens, meester Schoenma ker wonende le Aalst, langezoutslraat, heeft de eer het geacht publiek te berichten, dat zijn ma gazijn gestadig goed voorzien is vau eenen bui tengewonen. schoonen keus van alle soorten van schoenen aan zeer geringe prijzen, te beginnen van fr. 40,50 voor mansbotline» en fr. 8,50 voor vrouwbottinen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder, Zich te bevragen by den heer Moyersoen-Van den Hende, Staliestraet, Aelst. ANTWERPEN, 43 Mei. De kuipboter werd beden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,60 a fr. 3,50. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 4,60 a 2,00 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 beet. worden verkocht fr. 1,4 0 k 4,25. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,50 a 2,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 400 kil. fr. 26—50 a 27—00 Rogge, 26- 00 27—00 Wintergeerst, 24 50 2250 Zomergeerst, 49—50 20—00 Haver, 24—00 22 - 50 Boekweit, 00—00 Ou—00 Boonen, 2350 00 -00 Bitterpeën, 20—00 00—00 om aanstonds in gebrnik te treden. 4° Eene schoone Hofstede, met circa 1000 roeden Uoveniersgrond, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, gehucht St-Job. 2C Een Huis mei stal, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, Wijngaard, met circa 576 roeden Meersch en Uoveniersgrond. Zich te bevtragen bij de heeren gebroeders VANDER SMISSEN,Keizerlijke plaats, te Aalst. bij uitscheiding van bedrijf. Eend welgokalandeerde Olieslagerij en Graanmolen, doorstoom bewogen, met eene kracht van 8k4ö paarden, onlangs nieuw, gestaan en gelegen te Nieuvverkerken, kanton Aalst, provincie Oost-Vlaan- deren, wijk Resiert, op ontrent 42 aren grond, met I de boomen en hagen er op staande i ln "gebruik "met betaling der koopsom. 1 Te bevragen bij d'heer Felicianus VAN DEN BRUELE; olieslager en molenaar te Nieuwerkcrken ft/w.L hin/L>rii p" LisiEnm Hoedeeck, DOtïliüIUUt-1 IJ Wonende te Aalst, in de Klapstraal, 8, komt zich le vestigen als Boekbinder, Vergulder en Doozenmaker Hij bevoelt zich in de gunst van hel geeërd publjek voor alles wat zijn vak betreft, Kerkboeken, Registers, Studieboeken, Prachtboeken, voor Bibliolhëken, enz in alle soor ten van banden. Hij verzekert sterken en goeden band en gematigde prijzen. op Donderdag 19 Mei 4881, ter herberg den Gracf van Vlaenderenby Fr. Beeckman, St. Job. De inleg is bepaeld op 55 centimen per scheut. Een schoon Huis dienstig voor allo bedrijven, uit makende den hoek van de Nieuwslraat en Vrijheid straat Zich te bevragen bij de eigenaars de gebroeders De Roover, Nieuwslraat, Aalst. VENDITIE VAN 8000 en 50 bus iels Slrooilalleu, te Erembodegem aen de Dendcrbrug en aen de Statie van den yzerenweg. op Donderdag 19 Mei 4881, om 1 ure namiddag, Door het ambt van den notaris DE SMET, te Erembodegem. VENDITIE VAN Ie Aalst, Vanriknni, op Woensdag 48 Mei 4884 om 2 uren namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING te Denderhautem, Vondelen, alsmede van Bezette .Schuldvorderingen. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, daartoe in rechte benoemd, zal, met tusschenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris BOONË, te Aalst, openbaarlijk verkoopen 4eKoop. Een Huis met zijne Erve en alhange- lijkheden, te Denderhautem, ten Vondelen, «eclie A N08 404d en 404e, groot in gronde aren. Gebracht op fr. 2,900.00 2C koop. Een Huis mei zijne Erve en verdere afhangelijkheden, le Denderhautem. ten Von delen, groot in gronde 40 aren 45 centiaren, sectie A N°' 565, 564, 565 en 566. Gebracht op fr. 1,800.00 5° koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 25,066-46, eischbaar den'27 Fe bruari 4882, intrest gevende aae 4 1/2 0/0 's jaars verschijnende jaarlijks den 27 Februari. Gebrachj op fr. 44,440,00 4° koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 7,000-00 intrest gevende aan 5 0/0's jaars, verschijnende jaarlijks den 51 Ja nuari, eischbaar sedert 51 Januari 1884. Gebracht op fr. 6,420.00 5® koop. Eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 5,500-00, eischbaar den 8 Octo ber 1887, intrest gevende aan 5 0/0 "'s jaars, verschijnende jaarlijks den 8 October. Gebracht op fr. 5,160.00 6® koop. En eene bezette Schuldvordering, ten kapitale van fr. 12,000-00, eischbaar den 17 No_ vember 1889, intrest gevende aan 5 0/0 's jaars" verschijnende jaarlijks den 17 November. Gebracht op fr. 11,020.00 DERDEN EN LAATSTEN ZITDAG Donderdag 49 Mei 1881, om 2 uren namid dag, ter Zittingszaal van den heere Vrederechter, te Aalst, Groote Markt. Door uitscheiding van bedrijf en woondverandering. van huisraad, beeslialen waaronder sterk paard, allerbeste koeijen,runders,pluimgedierte,schoo ne harnassuren, wagens, karren, aardappelen, hooi, strooi, groole partij brandhout, droog berd en vele andere voorwerpen den landbouwsliel rakende, ten hove en verzoeke van den heer Schepenen Camiel Daelman, grondeigenaar te Ilofstade, en op ontvangst en bestuur vtfn den Notaris VAN DER SLOTEN, te Sint-Martens- Laatliem, mei bevoegd ambt op Dijnsdag 17 Mei 4881 om 8 uren 's morgends en des noods den volgenden dag om zelfde uur.Gewone konditicn. De koopen tot en met vijf franks kontant te be talen. OPENBARE VERKOOPING van eene te Hekelgem. De Notaris BRECKPOT, le Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 46 aren 90 centiaren goed Zaailand, te Hekel gem, op den Kluiskauter, sectie A N° 96. ZITDAGEN Telkens om 4 uren namiddag, ter Eslaminet a De Roos, le Aalst-Mijlbeke, Brusselschen- steenweg, bewoond bij d'heer Constant Van Geit-De Smedt. aan gunstige voorwaarden, TE LI EDE KERKE OP DE PLAATS. Een schoon groot nieuw Huis met twee ver diepen, groote magazijnen, schunr en hof, aller- voordeeligst gesteld voor het uitoefenen van alle bedrijven alsook voor bezondere woonst. Zich te vervoegen bij Mme Euph. Heiremans, te Denderléeuw. Het geheim dezer pillen, welke zulke uitste kende diensten bewijzen aan de arme Indische bevolkingen door de teering weggerukt, werd uit Indië meêgebrucht door eenen missionnaris die het aen de doktors van het Geneeskundig Gesticht deed kennen.Onder hunnen weldoenden invloed verdwijnt de hardnekkigste hoest en het slijm houdt op. De eetlust keert teruggeen nachtelyk zweet meer gezondheid en krachten hernemen spoedig. Eene duidelijke uitleg ging is bij elke doos pillen gevoegd. PRIJS 4 FRANK. Men zende die pillen franco aan de personen die ze vragen, met het beloop daarbij in een postmandaat, aan M. den apotheker van het Geneeskundig Gesticht, Brogniezslraat 28 te Brussel, OPENBARE VERKOOPING VAN te Vlierzele, alsmede te Burst en Letterhauttm. De Notaris SOINNE, le Gent, zal, met gewin van instelpenningen, openbaar verkoopen Gemeente Vlierzele. Koopen 1 tot 9. Landen en Meersch, op Uilenbroeck, in Drieschmeersch en Bakkersveld, sectie A, N" 168, 195, 215, 405. 4066w, 406, 426bis, 456 en 475, groot 5 hectaren 45 aren 99 centiaren. In pacht bij Ch.-Louis De Clereq en anderen. Koopen 40 en li. Landen, in Nederheije, sectie B, N" 206, 22, 25, 52 en 55, groot 52 aren. Koop 12. Huis, aan den steenweg. Dorp, sectie E, N" 58, 59, 40 en -45, groot 50 aren 70 centiaren. Bewoond door Ch.-Louis De Meyer. Koopen 15 tot 21. IIo/stede, Landen en Meerschwijk Moorlegem. sectie F, Nrs 165, I660, 1666, 180, 22, 25, 56, 80a, 82, 174, 229, 250, 254, 232 en 2286is, groot 1 h. 82 a. 80 c. In pacht bij Petrus Van Wassenhove. Koop 22. Boomgaard, sectie F, nummers 489 en 490, groot volgens koopbrief, 21 aren 14 centiaren. In pacht bij Jan-Bap. Van Wassenhove. Gemeente Burst. - Koop 23. Meerschop Moorlegemkauter, sectie A, Nrs 96 en 98. groot 15 aren 40 cent. Gemeente Lettcrhautem. Koop 24. Land, op Hëllegrachtkouter, sectie B, Nr 322, groot 40 aren 20 centiaren. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 17 4ftH. Verblijf, Oijnsdüg 2-f j Me' ,8!U- Om 2 uren namiddag, tc Oordegem, in de afspanningDe Zwaam, aan den gróoten steen- "weg. Allichen zijn te bekomen Lij voornoemden Notaris SOINNE, St-Pielersmcuwslraat, N° 39,

De Denderbode | 1881 | | pagina 3