Verandering van Werkhuizen. BERICHT. GROOTE SCHIETING OP DEN RAK Men vraegt .L,NÜE,!?(,BTb>'ie Uit der hand te koop IXTKRMT POUR DEMOISELLES. U AG AZIJN 3&) den Zwarten Doeil, TE HEREN! üleubelaire-Vendutie PERCEEL LAND, perceel Meersch en 2 perceelen Land PERCEEL LAND, BEHUISDE HOFSTEDE Goede Partij ZAAILAND PERCEEL ZAAILAND, Hel lyk dat men in eenen beemd le Tra- ze^nies gevonden heeft,is dal van den genoem den J. B. Dave,oud 10 jaer schoenmaker,vader van 5 of 6 kinderen. Dave heelt zich gezell- moord uit verdriet, omdat hy voorden vrede rechter moest verschynen, om eene som van 52 Ir. te betalen, die hy aen zynen huisbaes schuldig was.Het isby middel v;m een oud pis- lool'dat Dave zich gezelfmoord hceft.'t Losbran- den'van het pistool heeft het vuer meegedeeld aen de kleeren van den ongelukkige, die ver brand waren. Zaterdag morgend is te Fexhe-le-Haut- Clocher eene moordpoging gepleegd. Dc ge- naemden J. Hacha en Jos. Frankinet, hadden eenen twist gehad in eene hei berg Frankinet ging de eerste uit, wachtte Hacha af en loslte een geweerschot op hem. Hacha werd erg aen den arm gekwetst. Men denkt dat de arm zal moeten afgezet worden. Hel parket van Luik heeft een onderzoek ingesteld. Verleden jaer werd in de kerk te Chènée een aenzienlyken dielstal van kerkgewaed ge pleegd de dieven bleven onbekend.Ken land bouwer heeft nu, verleden week toevallig een klein gedeelte der gestolen voorwerpen begra ven gevonden aen den boord van een boschke, op den weg van Vaux naer Romsée. De gevon den voorwerpen waren van weerde en zyn nu ganschbedorven: alles wateenige weerde had, hebben de dieven meêgenomen. VVy hebben reeds gemeld, dat men in de omstreken van Charleroi,verleden week eenige aerdbevingschokken heeff waergenomen. ine schokken zyn vooral lievig gaweest te Raqsart en teHeppignies.Aldeinwoonersdiergemeenle vluchtten verschrikt naer buiten,daer zy dach ten dat hunne huizen instortten. Er hebben echter geen persoonlyke ongelukken plaets gehad. Een geus, 'ne groote zatlap, beweerde in een gezelschap dat de mensch na zyne dood in eene plant of bloem verandert. Daerop zei een vieze snaek als gy in eene bloem veran dert, dan beklaeg ik de bieèn die aen die bloem zullen zuigen, want zy zullen er allen zal af vallen.... En mynheer de geus was kwaed... RUSLAND. Dezer dagen had te St-Petersburg eene zon derlinge doch hartroerende plechtigheid plaets, namelyk de verdeeling onder de soldalen der keizerlyke lyfwachl van de acht-en-derlig uni formen van den overleden czaer. Elke uniform lag op een fluweelen kussen, dal door den kei zer zelf overhandigd werd aen een kompagnie van een aengeduid regiment. Dan trokken die kompagnién, voorafgegacn door het muziek van het regiment, door de byzonderste straten der stad, naer eene der kerken en aen hel leger be- hoorende, waer zy hunne gift eerbieding ter be waring neerlegden. Jodenvervolging in Rusland. De jo- vervolgingen in het z.uid-westelyk gedeelte van Rusland breiden zich voortdurend verder uit, en naderen al meer en meer de oostenryksche grens. Het russische stadje Woloczyska, dat van de oostenryksche gemeente Pod woloczyska, slechts door een smal rivierke gescheiden is, werd in de laetste dagen herhaeldelyk door plunderende boeren bezocht. Eerst gelukte hun dit niet, wyl zy le gering iu getal waren en door de joden met bebloede koppen werden terug geslagen. Desniettemin zyn de joodsche inge zetenen der gezegde plaets by hoopen naer oos- temyscli grondgebied gevlucht. Een telegram aen de N. Fr. Presse uit Podlowozyska van den 20 meldt over de gebeurtenissen hel volgende De joodsche bevolking van Woloczyska en uit den ontliek, reeds opgewonden en ontsteld door de schrikaenjagende berichten uit vele zuid-russische steden, werd door bedreigingen en waerscbuwingen, dat vóór den IS mei een aenval op Woloczyska beraemd was, door een schrik aengegrepen. Daer de russische overhe den geen maelregelen hadden genomen, om liaer te beschermen, vluchtte hel begoede ge deelte der bevolking, terwyl de achlerblyvenden de noodige voorzorgen namen tot tegenweer en de b ocren aenmaenden zich van uitspattingen te onthouden. Den 15, omtrent middernacht, weerklon ken hulpgeroep en jammerkreten uit Woloczys- ki, en vervolgens hoorde men drymael de stormklok luiden. De inwoners en de troepen "nzer stad aenschouwden een verschrikkelyk tooneel. Honderden vrouwen, half naekl, met zuigelingen op de armen, en de anderen kinde ren met zich voortsleurende, vluchtten jam- uierend en gillend naer de grenzen Deels legden zy zich by ons in de reeds overvolle huizen op den grond neer, deels trokken zy klagende door de straten. De overrompeling van Woloczyska mislukte evenwel, wyl de boeren, nieltegenslaende dry mael dc sloimkh k was geluid, niet verschenen, een gedeelte der joden don troep met slraellan- leen s voorzien, le gemoet trok. Op hunne tocht, verwoesten de aenvallers alle vensterlui ken en eene herberg en dreigden voor den vol genden dag met een krachtigen aenval. d Op den morgend van 16 mei keerden de vluchtelingen naer Woloczyska terug, om hun have en goed over de grens te bergen Een lan ge trein boerenwagens, met gruen, huisraed en beddegoed beladen, afgewisseld door wagens, waerop kraemvrouwen, zieken, grysaerds en kinderen gezeten wa'en.en geleid door vluchte lingen, bewoog zich onophoudelyk door de slra ten. De aenval, waermeê voor dien dag gedreigd was, bleef niet weg. Een sterker troep dan daegs le voren, met revolvers, bylen en breek- Yzers gewapend, stormde onder luide hoera's liet stadje binnen en sloeg deuren en vensters in. Weldra was men handgemeen, en van weêr- zyden werden verwondingen toegebracht, waer- onder doodelyk Sommige huizen werden ge heel verwoest, andere handelshuizen geplun derd, en de gemecnlelyke apotheek om zoo te zeggen afgebroken. Op de grens herhaelden zich de loonee- len van den vorige» nacht zoo mogeiyk nog ver- schrikkelyker. Byna alle te Woloczyska en in den omtrek gebleven vrouwen en kinderen van het armste gedeelte der bevolking liepen in doodsangst, sidderend en half verstvfd van kou de. over de grens, waer zy onder den blooten hemel overnachtten de ellende en de nood ne men hier van uer tot uer toe. De zwaerbeproefde lieden moesten in den nacht van 17 nog een derden aenval doorslaen, en ten aenschouwen van de werkeloos blyvende russische gendarmerie, werden vensters en deuren van schier alle by de statie gelegen bui zen vernield en veel daertegenover gelegen ma- gazynen geheel uitgeplunderd. Terstond wer den hier maelregelen genomen ter verlichting Vau den nood. In de ruime zael der GeschaflshaJ- le werden 134 kinderen, 55 vrouwen en 59 zieke mannen en grysaerds gehuisvest. Hel uitzicht dier lieden, die met pak en zak daer liggen, is allertreurigst. Zeven vrouwen bevielen onty- dig vyl in de open lucht twee mannen kregen een beroerte en niet minder duu 20 kin deren werderen ernstig ziek. Nadat het werk der verwoesting byna ge ëindigd was. rukten russische t.'oepen Woloc zyska binnen en namen vele uslstoorders gevangen. Nog erger dan te Woloczyska schynt liet in andere zuid-russische sleden te zyn toe- gegaen. Over de ongeregeldheden van gelyken aerd te Kief, deelt de Univers nog het een en ander mee, dat niet van bt-lang is ontbloot. De gouvernenr-generael Drenlelu zegt dit blad was in een ryluig de plunderaers, toen zy van de eene wyk der stad naer de andere gingen, le gemoel gereden. Hy wilde ben met woorden tegenhouden, maer zy wierpen zich op het rytuig, onder den kreet Weg met den gouverneur! en dat de generael hun ontsnap te, had hy te danken aen zyn koetsier, die in vollen gallop voortreed. Achter de» gouverneur echter kwam een afdeeling troepen met een kolonel aen het hoofd. TUNIS. De heilige stad Kairuan, in Tunis, waerheen de bey zich begeven heeft, om zich voor de Fransclien in veiligheid te brengen, heeft den naem van heilig bekomen, omdat geen christe nen, .heidenen of joden ooit binnen hare muren mogen komen. Indien men er eeii kristen aentreft, zoo wordt hy naer het marktplein vervoerd en daer door een heilige onthoofd. De heidenen daerente- gen worden op het hooldplein gegeesseld, ter wyl de israëlielen verbrand worden. Daer een ongeloovige doode aenzien wordt als een werk den Heere aengenaem, zoo zyn er uityd genoeg liefhebbers, die bereid zyn bel ambt van scherp rechter uit te oefenen. Er zyn echter twacll eere-scherprechters, die dit vak mogen uitoefe nen. VEREENIG DE-STATEN. liet einde der Wereld. Een Amerikaen heeft de volgende gekkigheid gevonden Den 12 november aenslaende, met klokslag twaelf ure, middernacht, zal de wereld ver- gaen Dat onze lezers het weteu Wy deelen hun de tyding mee opdat ze van nu tot toen hunne zaken zouden kunnen in orde brengen. Het juiste oogenblik, waerop die groote om wenteling zal plaets hebben, werd gevonden en met cyfers bewezen door den amerikaenschen professor M. James Swormstedl. Ziehier nu hoe de zaek zich zal voordragen In den verschi ikkelyken nacht van 12 novem ber, juist met klokslag 12 ure, zullen Jupiter, de Aerde en de Zon zich juist in rechte lyn be vinden Op dit oogenblik zal eene overgroote sleertster onlstaen, en met onweerstaenbaer ge weld de aerde uit hare hangsels stooien. Onze ongelukkige planeet, door dien onlzag- gelyken schok bedwelmd, zal de liaer voor eeu wen aeugeduide baen niet meer terugvinden en in den niet te recht komen. Wat wy, de ongelukkige bewoners der aerde op dit oogenblik zullen gewaer wo,-den of wat er van ons geworden zal, heeft professor James Swormstedl vergelen le zeggen. Schaffhausen. Toen ik een jaar geleden aan de Apothekers in Relate de door mij volgens genees kundig voorschrift bereide Zwitsersche pillen te koop aanbood, verklaarden zich aanvankelijk slechts weinigen bereid, om zich met den ver koop van dit nieuwe geneesmiddel ie belasten. De meeslen toch hielden zich teruggetrokken en wilden eerst afwachten, hoe de Zwitsersche pil len door de geneesheeren en het publiek zouden worden opgenomen. Was deze omstandigheid voor mij ook al niet juist bemoedigend, zoo bad ik daarentegen, steunende op de geneesheeren, die op mijn hand waren, en op de uitstekende werking der Zwitsersche pillen, genoeg zelfver trouwen, dal ik bij mijzei! dacht de pillen zul len wel langzaam, maar daarom des te zekerder opgang maken. En zoo is het gebeurd. Langza merhand kwam er navraag, maar voortdurend nam het debiet toe en nu hebben bijna alle goede apothekers in Belgie de Zwitsersche pillen van RICH. BRANDT, en vele duizenden, die er hun genezing aan te danken hebben, helpen om den kring van hen, die met dit werkelijk geneesmid del op hebben, te vergroolen. Er zijn veel mid delen, die even spoedig gekomen, als weer ver dwenen zijn, maar waai* eenmaal de Zwitsersche pillen ingang vonden, bleven zij voortdurend Bij verstopping, slechte spijsvertering, opgeblazen heid gepaard aan hoofdpijn, pijn in hel onderlijf, in de borst, den rug.oprispingen van het zuur, loomheid en vermoeidheid der ledematen, duize lingen,onzuiverheid van het bloed, jicht en rlieu- matiek, last van hemorrhoiden,benauwde adem haling, huidziekten, zweren, open wonden,hart kloppingen enz. munten de Zwitsersche pillen uit door de bloedzuiverende en de werking van de maag en het darmkanaal bevorderende eigen schappen,terwijl zij in T bijzonder alseen zonder pijn le veroorzaken,aangenaam werkend genees- middelaan hysterische en zenuwachtige vrouwen zijn aan te bevelen.Mijn Zwitsersche pillen wor den niet anders dan in blikken doozen, inhou dende 50 pillen voer 70 cis., en in kleine proef- doosjes van 15 pillen voor 25 cis., verkocht en zijn in de goede Apotheken te Aalst bij MM. E. Van den Ilerreweghe en Gustaaf Beydeler te ver krijgen. Men lette er nauwkeurig op, dat de doozen moeten voorzien zijn van een rood etiquette mei hel Zwitsersch kruis en met mijn handteekening R. BRANDT, Apotheker, Schaffhausen (Zwit serland). GEZONDHEID AEN ALLEN' teruggegeven zonder mcdecynen, zonder purgatic en zonder kosten, door de smakelyke gezondheidsbloed van Du Barry, van Londen, gezegd REVALENTA ARA RICA. Dertig jaren onveranderlyke uilslagen. Zy bestrydt mot goeden uitslag den moeilyken eetlust, slechte spysvertermgen, longziekte, maeg- onlslekingen.de gal.de winden, de zuerheid, het slym.de braeklusl, de maeg, opwerp en uitwerping, den buikloop, den hoest, de belemmering aen adem haling, de uittering, al de wanorders veroorzaekt, door borstontsteking, keel, ademstem. luehtpypen blaes, lever, lenden, ingewanden, slym voortko, mende uit dehersenen n het bloed. Zy heeft reeds 8ft,(»0i« genezingen bewerkstelligd, waeronder die van den graef Pluskow en de markiezin Bréhan- MM. de professors Cédé, Wuizer, doctors Campbell, Shorland, Uro, Gnuelstein, enz., enz., waervan uit treksel. N° 66,811.— M. de pastoor A. L'mnellière, van eene slechte spysverlenng van 5 jaren, nadat de ge ncesbeeren hem hadden voorspeld, maer eenige maenden meer le zullen leven. N° 69,711). -- Waterzucht, opstopping. Dry zyn volkomen van genezen. Zy doel onmuldclyli den hoest by eene verkoudheid opgedacn, ophouden; voor de v.atoiopstopping en de maegziektsn, brengt dit den besten uitslag voort en vcrdrylt de zwaerbloedigheid. 6. Langevyn, pastoor. Viermael voedzamer dan het vieesch, spaert zy nog 50 maol haren prys in medeevnon. In doozen, l/l kil. fr. 2,25; 1/2 kil 4 fi 1 kb 7 fr.12 kil. 70 fr. De Beschuiten van Bevalenta. in doozen van 4, 7 en 16 fr. De Revalenla Cfmcolaet, in doozen van fr. 2,25, 4 fr. 7 fr. 46 en 70 fi Opzending legen post-mandaet, de doozen van 3t'. en 7" franco Bewaerplnelsen overal, by de. apothekers en de kruideniers. Depót van Du Baury en C°, (limi ted) Algemeene agent voor België M. Ernie? H'iuimeruinas, 6 en 8, Rouppeplanls Brussel. Depots te Aclst, by Vanden ilerreweghe en Beydler apothekers,Vander Stappen, droguiste, kapelleslraet. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apotheker. Ninove, by E. Druwé-ielie. Holloway's Pili.en. Zuiver Bloed. Daer bet levens vocht; zoo lang het in een gezonden toestand verkeert, elk deel van het mensehelykc ligchaem onderhoudt en vernieuwt, maer er daerentegen juist den tegen overgeslelden invloed uitoefent, zoodra het arm of onzuiver wordt, is het ten zeerste duidelyk dal elk middel, dat den bloeds omloop niet bereikt eene kwael nimmer kan uitroeien, macrelk preparaet, dal in stael is om eenen heelznmen invloed op hel bloed uit to oefenen, moet daermede overgebragt worden, lot eiken levenden vezel van het stelsel. Het hart, de longen, de lever, de nieren, de huid trekken allen hun voordeel uil den goeden toestand van het bloed. Holloway's zuiverende Pillen wei ken dadelyk en krachtig op dc geheele bloed massa, het zv in de gewone of in de slagaderen. Zy versterken de maeg, brengen de lever en de nieren in orde, ver- dryven de kwalen, en verlengen hel bestaen. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 9 Vrouwel. 5 HUVVELYKEN. P. Spiltaels, kleermaker, met V. Eemans, winkel dochter te Brussel. D De Trogh, marmerhou- wersgast, met C. Van Geert, braeisier. M. Van Mulders, daglooner, met M. Porriau, braoister P. Luypaeri, broodbokkersgast, met M. Ledegen, Iwynster. OVERLYDENS. P. Corihals, we De Smet, z. b. 71 j Schaerbeke. J. Schollaert. man De Groot, blauwverver, 64 j., Keizerst. C. Wezemael, landbr 31 j.,Mylbeko. A. De Jonghe.z. b. 80 j., Molenstraet. 4 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1182 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.74 lot 1.00; slieren,0.64 tot 0.84; koeien en veerzen, fr. 0.64 tot 0.84. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 9 Stieren, 0 70 tot 0 00 45 Ossen, 0 85 0 95 14 Koeien, 0 69 0 78 156 Kalveren, 1 04 1 18 POPER1NGHE 27 MEI. Hoppe 1879. Stad. Fr. 5500 0000 Gemeenten 00—00 0000 HOPMARKT VAN AELST. Heden werd de hop, gewas 1880, onder koop- jieden verhandeld a fr. 64. \ELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. Tarwe fr. 27-00 a 28-00 Mastelnin 25—00 26-75 Rogge 23-00 24-00 Geerst. 00-00 00-00 Haver 22-00 23-00 Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (witte). 6 - UI' 7-00 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 8 -00 9-27 Eijers, de 25. 1-63 1-80 Vlas per 3 kilos. 4—00 5-50 Viggens het koppol 60 00 75- 00 N1N0VE, 24 Mei. per hectoliter. Tarwefr- 27-50 a 28—00 Rogge 24-50 25-00 Haver. 21—00 22—00 Koolzaed, par 88 kil. 33—00 34—00 Lynzaed, par tOff kil. 33—00 34-00 Boter, per kil. 1—40 1-45 Aerdappelen per KI kil. 7-00 8-00 ANTWERPEN, 27 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzeD van fr. 3,i"'0 a fr. 3,25. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,6(' zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,o0 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. t.00 h 1,40. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 1,70 a 2,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2650 a 2750 Rogge, 26-00 27—00 Winlergeerst, 22 00 22—50 Zomergeerst, 21—00 00—00 Haver, 22-00 23 - 00 Boekwoit, 0000 Oo00 Boonen, 2350 00 -00 Bitlorpeën, 20— 00 00—00 Te bpginnen van 1 Juli aanstaande zullen de werkhuizen en magazijnen Yan Chemische Vetten van het huis AchillesEeman enC'4., Molen straat te Aalst, overgebracht worden naar zijn nieuw fabriek alhier aan de Hoogevesting tegen den Uzerenweg en Dam. te bevragen ten bureele dezer. goed als nieuw, zich HMEGANCK, steenhouwer, Keizerlijke plaats le Aalst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat er bij hem te bekomen is, alle soor ten van Cimentvloeren. Ciment en Plaaster per 100 kilos. Ta hnrAit Een gr00t en geriefelijk huis, A C ij til ofi, geschikt voor alle bedrijven gelegen in de Molensliaal, N° 34. Zicb le bevragen bij M. De Wolf-Coevop.t. naar sar. 7 rooten Varkenskop, ter herberg De Pookt, Lij DGMIEN DE WINNE, le Aalst-Mijlbeke Binneslraat. •Wp ïmtdag 28 3Set ISSfl. Nieuwsirael Aelst. lieer Maes, Beeldhouwer, Do voorkeur aen 'i droog. MET GROOT GEMAK VAN BETALING 5 koopen schoon Maeigras wassende op den meersch gelegen op Popenrode-Dries, Mylbeke. Zich te bevragen by den eigenaer Felix De Cock, Breedestraet, Mylbeke. Adolphe Lenain, Meester Plafonneur in de Vryheidstrael, N° 9, Aelst, laet welen dat hy nu wéér in de stad gekomen is, en beveelt zich aan het geëerd publiek voor alles wat zynen stiel aengaet. Malvina DE KEGHEL, inslitutrice diplómée rue Léopold, N° 48. Prix du mois Grandes élèves 3,00 francs. Petiles élèves 2,00 van Doornijksche Kalk, PannenBoomschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N° 4, te Aalst. De heer Camille VAN GEEM, heeft de eer bei publiek kenbaar te maken dat hij komt op rechten een magazijn van kalk, pannen en steen Hij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren eu de geringheid zijner prijzen, de guust van eenieder te bekomen. F. callaert van der haeghen, 4 Kerkstraat 4, Aalst. Zyden, feuter en strooien hoeden. Zydeu, laken, feuter en elastieken mansklak- ken. Hoedjes in feuter en strooi (fantaisie) voor kinderen. Zwarte en gekleurde zijden cols. N. B. Men gelast zich met het nieuwwasschen van strooien hoeden. Prijzen buiten alle concurrentie. 'JiïHP3' Wei acht nemen op het adres 4 Kerkstraat 4, Aalst. om aanstonds in gebruik te treden. 1° Eene schoone Hofstede, met circa 1000 roeden Uoveniersgrond, geslaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek, gehucht St-Job. 2e Een Huis met stal, gestaan en gelegen te Aalst-Mijlbeke, Wijngaard, met circa 575 roeden Meersch en Hoveniersgrond. Zich te bevragen bij de heeren gebroeders VANDER SMISSEN,keizerlijke plaats, te Aalst. De Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst, zal op Donderdag 2 Juni 1881 om 4 uren namiddag openbaarlijk verkoopen J.S lroopen Kcoigras en Toemaat, op het buitengoed der EE. PP. Jesuieten te Aalst- Mijlbeke. Gewoone konditien en tijd van betaling mits goede gekende borg. op Maaudag 30 Mei ten 1 ure namiddag, te Aalst in de Rrusselschestraat.len huize van Jufv. Jose phine Verleysen. Onder het bestier van den Secretaris VER LEYSEN, te Aalst. OPENBARE VERK00P1NG van een gelegen tc Aalst Schaarbeek, op Sieseyemkauter. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hel behoort, mot gewin van palmslag on gelagen, open- baarlijk verkoopen Eenige koop. Eene partij Land, gelegen te Aalst- Scbaarbeek, op Siesegemkautcr, groot 18 aren 78 centiaren, bekend bij kadaster sectie C, N° 1401c, palende oost Florenlius Halcyat, zuid voortijds Judo- cus Huylebroeck, west d'erven van Joannes-Baptiste Roels en den Arme van Aalst en noord zelfde erven Roels. Gebruikt door Alphonse Verleysen enCharles-Louis Huylebroeck beide le Nieuwerkerken. ZITDAGEN Instel Zalurdag 11 Verblijf 18 Juni Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St. Anna, gehouden door d'beer Josephus Boeykeus, le Aalst, Nieuwstraalpoort. OPENBARE VERK00P1NG van een TE MEI RE ES ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoorl met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel Meersch, gelegen te Meire in den Daal, bekend bij kadaster wijk B, num mer 762, met eene grootte van 19 aren 40 centiaren, palende ten ooste en ten zuide aan den los ol uittrede, ten weste aan den heer Van den Dorpe, en ten noorde aan Mijnheer Liénart. Gebruikt door d'beer Josephus De Feyter, te Erpe. Tweede koop. A. De helft ten weste van een per ceel Land, groot 28 aren 29 centiaren, gelegen te Erpe in den Schoonegem, gekadastreerd wijk C,num mer 868, mei eene grootte van 26 aren 80 centiaren, palende deze helft op zicb zelve, ten ooste aan de wederhelft, ten zuide aan het volgende perceel, ten weste aan den heer C. L. Callebaut, en tea noorde aan den Arme van Erpe. B. De helft ten meste van een perceel Land, groot 8 aren 20 centiaren, gelegen te Erpe, op den Hoog kauter, gekadastreerd wijk C, nummer 927, met eene groote van 7 aren 40 centiaren, palende deze helft op zich zelve, ten ooste aan de wederhelft, ten zuide aan de Meirestraat, ten weste aan J. B De Nys, ten noor- do aan voorgaando perceel. Gebruikt door d'hecr Benoit de Feyter, te Meire. Derde koop. - A. De helft ten ooste van het per ceel Land, by voorgaenden koop beschreven onder de letter A, palende deze oosthelfl op zich zelve, ten ooste aan Petrus en Isabella Van Landuyt, ten zuide aan den heer Gustaaf De Ryck en het volgende per ceel, ten weste aan de wederhelft.cn ten noorde aan den Arme vau Erpe. B De helft ten oosto van het perceel Land, bij voor gaande» kocp beschreven onder de letter B, palende ten ooste aan de heeren Gustaaf De Ryck en Petrus Van Cauter, ten zuide aan de Meirestiaat, ten weste aan de wederhelft, en ten noorde aan voorgaande perceel. Gebruikt door d'heerB. DeFeytervoornoerad, ZITDAGEN. Instel Maandag 13 Juni.uQ4 Verblijf 20 Telkens om 4 uren s' avonds, ler herberg gehouden door d'heer Jh. De Feyter, to Erpe dorp. OPENBARE VERKOOP ING van een Liü EE.l PERCEELi KOSCII, GELECES TE MEIRE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, open baarlij i. verkoopen Eekste koop. Een perceel Land, gelegen to Meire op het Langeveld, bekend bij kadaster sectie B, N# 610, groot 19 aren 60 centiaren en volgens moting groot 19 aren 7u eontiaren, palende oost Karei Do Saedtdeer, zuid de Kauterhaan, west Franciscus De Jaegher on noord Josephus De Schuüer. Tweede koop Een perceel Bosch, gelegen te Meire in den Daal, bekend bij kadaster sectie B, nummer 870, mei ctuc grootte van !-i aren 90 centiaren, pa lende ten ooste aan Pelrus-Franeiscus Van den Bremt te Nieuwerkerken en anderen, ten zuide aan de kin deren van Andreas Coppens te Meire, ten weste aan Pelrus-Jaeobus De Feyter en anderen, en ten noorde aan voornoemden Petrus-Franciscus Van den Brempt en andere. Boomprijs fr. 190-00. Beide perceelen in gebruik bij Donatus en Belar- mina Van Damme to Meire tot Kersmis aanstaande. ZITDAGEN Instel Woensdag 8 Juni l00. Verblijf 15 l°81- Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg gehou den door d'heer Xaverius Van Cauter, te Meire, dorp. OPENBARE VERKOOPING van eene welgelegene te Meire. De Notaris H RECK POT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen Eene welgelegene behuisde en bebouwde Hof- slede met lochtmg, zijnde eene tweewoonst, te Meire, Steenslraat, groot 12 aren 53 centiaren. Bewoond en gebruikt bij de verkoopers en bij Franciscus Van den Steen. Deze hofstede is verdeeld en zal in 3 deelen opgeroepen worden. ZITDAGEN instel Dijnsdag 31 Mei 100. Verblijf Dijnsdag 7 Juni Telkens om 4 uren namiddag ter herberg Sint Eloi,» bij d'heer Franciscus Maesschalck- De Coninck, te Meire, Dorp. OPENBARE VERKOOPING. van eene te Hekelgem. De Notaris BRKCRPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen 16 aren 90 centiaren goed Zaailand, te Hekel gem, op den Kluiskauter, sectie A N° 96. Derden en laatsten Zitdag Zaterdag 4 Juni 1881. om 4 uren namiddag, ter estaminet a De Roos,» te Aalsl-Mijlbeke, Brusselschensteenweg, be woond bij d'heer Constant Van Geit-De Smedt. OPENBARE VERKOOPING van oen CELEGES TE OOSTERZEELE, op het Hoeksken ter Hulst. De Notaris BOUCKAERT te Oosterzcele.zal ler lus- schenkomst van zijnen ambtgenoot den Notaris EEMAN te Erpe, namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen «Eenige kooi* Een perceel Zaailand, gelegen le Oosterzeele, op het Hoeksken ler Hulst, bekend bij kadaster wijk C nummer met eene grootte van 1 hectaar 30 centiaren, palende oost en zuid Mijnheer Delbecque, west de erven Versmessen en noord den Kauterslag. Verdeeld in 3 gelijke deelen van den oosten naar den westen. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 7 JUO, Verblijf Dijnsdag 14 Jun' 1K8'- Telkens om 3 uren stipt namiddag, ter herberg ge houden door d'heer Ephraïn De Groote-Opstal, lo Moorlzeele aan de Statie. Studie van den jNotaris BOONE, te Aalst. De Notaris BOONE te Aalst, zal met de tus- schenkomst vau den Notaris DE BEER, le S'. Maria-Hoorebeke, met gewin van palmslag en met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van wie het behoort, te weten. GEMEENTE HOFSTADE. 1° Eene partij Land te Hofstade, Meirveld of Huijversputte»,groot 51 aren 70 cent. sectie A n" 91. In pacht bij Joseph Everaert. 2° Eene partij Land te Hofstade, Golliusbosch, sectie A, n° 387, groot 15 aren 80 cent. Pachter Frans Pannecoeck. 3° Eene partij Land te Hofstade, Reutelaer sectie C. n° 69 groot 50 aren 70 cent. Verdeeld in 2 deelen. zuiddeel groot 30 aren 35 cent. en noorddeel 20 aren 35 cent. Pacher Joseph Everaert. 4° Eene partij Land te Hofstade, Blekte, sectie C n° 585, groot 54 aren 15 cent. Pachters Frans Van Goelhem en Alouis Bon- narens. 5° Eene partij Land te Hofstade, Vorenste Stuikte, sectie C, n° 688, groot 60 aren 88 cent. Verdeeld in oost en westhelft. Pachter van oosthelft Xavier Daelman en van westhelft Frans Peynsaert. 6° Eene partij Land te Hofstade, Spiegelveld, sectie C, n* 794 en 795, groot 41 aren 80 een. Pachter Xavier Daelman. 7° Eene partij Land le voreh Bosch te Hof stade Achterste Stuikte, sectie C, n° 716, groot 40 aren 90 cent. Pachter Frans De Smet-De Man. 8° Eene partij Land te Hofstade, Vischauwe, sectie C, n' 724 en 725, groot 86 aren 88 cent. Verdeeld in oost en westhelft. Pachter Adriaan Van Gyseghem. GEMEENTE LEDE. 9° Eene partij Land te Lede, Sleente sectie G, 11* 1014, groot 1 hectaar 13 aren 40 cent. Verdeeld in zuid-raidden-en noordderde. Pachster de Wc Coppens-Peynsaert. 10° Een Hofstedegrond tc Lede, Tusscben- brugge Holiestraet, groot 8 arm 50 cent. sectie B, n5 690 691 692. Pachter Petrus Bogaert. 11° Eene partij Land te Lede, Speckaart, Roijen, sectie C. N" 955, groot 23 aren 80 cent. Pachter Felix De Wandel. Instel, Maandag 15 t ,OQJ Verblyf, Maandag 20 ■,uni lb81' Om 2 ure na noen, le Aalst, Groote Markt, ter Zittingzaal van het Vredegerecht.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3