GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID MUZIEKSCHOOL AVIS BYNA VOOR NIET tol Uilkeering bij Overlijden. UITVERKOOP VAN EEN HUIS, Vcntlilic van nieuwe Koopwaren, Bouwgronden en Hofland, Voituren, Camions, enz. EN ABEELE BOOMEN, met zyne If imilie te midden zyner klachten de kreten van pyn, vroeg hy altyd naer zyne vrouw en kinderen. De reizi gers van den trein, ten gelalle van ongeveer twaelf, byna alien Engelschen, zy er met licl ite kneuzingen afgekomen de kus sens der .kompartimenteu van 1°cn 2° klas. waerin de reizigers zich bevonden, hebben de hevigheid van den schok verminderd. Er waren geene kon ïpartimenten van 3* klas aen den trein. Na de r: imp, boden de omstreken der statie van Verlryck een oprecht treurig schouwspel aen. In dun bof van den statie-overste lagen de lokomo tief en de tender, geheel gebroken en uiteeng eschokt. De schok is zoo lievig ge weest, dat de lokomotief byna half in den grond gezakt is. De eerste fourgon, totael in stukken, Lag eenige meters verder, dweers over het spoor. De andere waggons waren gedeellelyk op de riggels gebleven. Het eerste rytuig, een waggon van lc klas was om zo o te zeggen in tweeën gesneden. De andere xvaggons, waeronder twee rytuigen van de Rhy nmaetschappy en een duitsch ry tuig van de linie Berlyn-Oostende, waren ins gelyks in zoer ellendigen staet de laetste rytuigen alle-en zyn niet beschadigd. De stoffe- lyke schade is zeer aenzienlyk. Op het eerste bericht der ramp, zyn MM. de Thier, inspekteur-generael, de diensloverste Sauvigny en de inspekteur Masion ter plaetse gesneld en lie bben de noodige maetregels doen nemen om de baen op te ruimen. Later. De trein reed met de gewone snel heid van 70 a 75 kilometers per uer toen het ongeluk is voorgevallen. De machinist De Namur wierd onder de lokomotief geworpen, waer hy half onder de kolen begraven lag. De stoker Radoux wierd half bewusteloos gevon den in den hof van den statie-overste. De trein overste en cle treinwachter, die zich in den eersten fourgton bevonden, gevoelden eenen hevigen schok. Daerna zagen zy datzy gevan gen waren in de fourgon, die reeds gansch op gevuld was met stoom welke uit de gebroken lokomotief onl snapte. Zy stampten eenen kant van den fourgon in, en gelukten er alzoo in zich te redden. Het parket van Leuven heeft zich ter plaetse begeven, en het bestuer der spoorwegen heeft van zynen kant ook een onderzoek ingesteld. Een hulptrein was van Brussel naer de plaets der ramp gezonden. De stoker Radoux, hel byzonderste slacht offer van de spoorwegramp te Vertryck, is zaterdag in het gasthuis te Thienen overleden. De toestand van den machinist De Namur, die in het St-Jans gasthuis te Brussel verpleegd wordt, is een weinig beter. Men denkt dat de diepe wonde die hy in de rechter zyde beko men heeft, veroorzaekt is door eenen hefboom waertegen hy geworpen wierd. M. Sainctelel- te, minister van openbare werken, heeft den gekwetste een bezoek gebracht in het gast huis. De oorzaek der ramp is nog niet gekend. Maendag heeft te Thienen, te midden van een grooten toeloop van volk, de begrafenis plaets gehad van den stoker Radoux, het slachtoffer van de spoorwegramp te Vertryk. M.Thiery, inspecteur, talryke ambtenaers en agenten van den spoorweg, treinoversten, treinwachters, machinisten, enz. woonden de treurige plechtigheid by. Verleden zondag was het kermis te Grez- Doiceau, op het gehucht Gastuche, gelegen op de grens van de vlaemsche en waelsehe streek. Sedert lang reeds bestaet er eene ernstige on- eenigheid tusschen de waelsehe bewoners van Gastuche en de inwoners van de vlaemsche gemeente Ollenburg. Byna eiken dag hebben er twisten en vechtpartyen plaets. Zondag was er wéér twist ontstaen in eene herberg van Gastuche. Eenige jongelingen van Ottenburg legden zich in hinderlaeg en wachtten in het bosch van Lorentsart een jongeling van Gastu che af. Het was zeer donker en omtrent 3 ure na middernacht, zagen zy een voorbyganger, waerin zy den persoon meenden te herkennen met welken zy getwist hadden. Zy vielen hem aen en sloegen hem met een stuk hout. 's An- derendags, omtrent 10 ure 's morgens, vond men den ongelukkige stervend,met verbryzelde kaeksbeenen, de oogen byna uit het hoofd ge rukt en den schedel ingeslagen. Hy werd naer zyne woning gebracht waer hy omtrent den middag stierf. Naer het schynt hebben de aen- vallers een verkeerden persoon aengerand. Men schryft uit OlseneDynsdag had alhier ter gelegenheid der gemeentekermis,eene tentoonstelling plaets van koeien en peerden, alsook van landbouwgereedschap. Rond den middag had er een droevig ongeluk plaets; een vader, met zyn zevenjarig meisje aen de hand, was te dicht by de koeien genaderd, en het kind werd dooreen der dieren omver gestampt en dan onder de poolen van de koe byna ver pletterd. Het bloed stroomde het meisje uit monden neus en men zegt,dat het kind slechts eenige uren het ongeluk heeft overleefd. Dynsdag morgen, greep er in Sint-Hilo- nius kerk te Iseghem, eene aendoenlyke plechtigheid plaets. Immers de Eerw. Pater Hilonius (Henri De Lobelle), Recollect en In structor te Lokeren, deed er zyne Eeremisse, bygestaen door al de hinders van zyn huis, te weten Aloysius De Lobelle, Priester en Pro fessor te Rousselaere Franciscus, Subdiaken by de Redemptoristen te Wittem, en Josephus Minorist in 't Seminarie te Brugge. Er wierd gepredikt door P. Hubertus De Preitere, Recollect en ook inboorling van Iseghem. Woensdag nacht, omtrent 2 ure, is de koopwarentrein n' 4601 van Antwerpen naer Luxemburg, tusschen de statiën Haeren en Schaerbeek, op een anderen koopwarentrein geloopen, die insgelyks van Antwerpen kwam en vóór den eerste vertrokken was.Er is alleen stoffelyke schade. Een fourgon en vyf waggons, waervan een geladen met vaten petrool, wer den erg beschadigd en versperden den weg naer Antwerpen. Ten gevolge van die botsing is de dienst tusschen Haeren en Schaerbeek tot ure 's morgens op een spoor moeten geschie den en hebben verscheidene treinen aenzien- lyke vertragingen ondergaen. De oorzaek der botsing wordt toegeschreven aen den dikken mist, die belette de signalen te zien op eenige meters afstand. Een zestienjarig meisje, Mej. M...., was zondag morgend bezig de woning barer ouders Ie Hoei, op te schikken. Ongelukkig stootte zy legen een geladen geweer, dat aen den muer mng. Het schot ging af en het meisje werd aen de ïechterslaep getroffen door verscheidene Joodkorrels. Naer men zegt, zou het meisje in zeer bedenkelyken toestand verkeeren. De groote weyery van M. E. Delro, te Men meent te weten, dat by de opening onheelbaer beschouwd werd, en dat toch Holloway's Surdents-Slembert, is dezer dagen door een j van den aenslaenden zittyd der fransche Kamer, I Zalf in veenig ng met zyne Pillen, de meest wanho- brand vernield. Men had tot 10 ure 's avonds M. Gambella niet tot president zal benoemd f P'f>e wonden genezen Deze middelen zyn zonder gewerkt. Na middernacht, omtrent half een, berstte de brand uit. Er daegde spoedig hulp op,doch er viel aen geen blusschen te denken, des te meer daer er gebrek was aen water. Dry personen,die in de fabriek sliepen, hebben zich by tyds kunnen redden, dank aen de tegen woordigheid van geest van den stoker. Deze laetste, die op de eerste verdieping woonde, had bet eerst den brand bemerkt. Hy maekte aenstonds zyne twee kameraden wakker en snelde naer de machien, waervan by de verze- keringsklep opende, ten einde eene oniploffing te voorkomen Toen by met de twee werklieden langs den trap wilde vluchten,stond deze reeds volop in brand zy moesten terugkeeren en sprongen langs een venster op een dak vaneen klein gebouw, aen bet fabriek palende, van waer zy zich op den grond lieten glyden. De oorzaek van den brand is niet gekend. Het fa briek is totael vernield slechts de vier half verkoolde muren zyn blyven rechtstaen. Een groot getal arbeiders zullen zich, ten gevolge van die ramp, zonder werk bevinden.Het ver lies wordt geschat op 4 a 500,000 fr. Alles was verzekerd. Een onderzoek is geopend. Men schryft uit VyncktZondag avond rond 9 uren, kwam de veekoopman Martens uit eene herberg van het dorp met een zyner makkers, toen hy werd aengevallen door twee kerels, met welke hy in de herberg eene kleine woordenwisseling had gehad. Zonder dat hy een woord had gesproken, bekwam hy een steek in den rug. Hy viel in bezwyming en werd naer huis gedragen. Een geneesheer van Deinze, die terstond werd geroepen, vond hel slachtoffer in bedenkelyken toestand en deed hem berechten. Martens wist niet wie van de twee aenvallers hem den steek had toege bracht, en daer het donker was, had zyn ge zel dit ook niet gezien. Het parket is maendag ter plaets geweest en is er in gelukt den dader te ontdekken. Het is zekere C. Dhaenens, werkman te Vynkt. Het dolkmes, waermeé de misdaed is gepleegd, en dat aen Dhaenens toe hoort is reeds in handen van het parket. De gekwetste verkeert in het grootste gevaer. Zondag heelt te Mellet, tydens de ge meentefeesten, een erg ongeluk plaets gehad. Eeu zoogezegde hommecanon, deed in zyne barak zyne gewone oefeningen, toen zyn kanon eensklaps ontplofle en hem op verschrikkelyke wyze verminkte de rechtervoet was afgerukt, het vleesch van het linkerbeen toetael ver scheurd, een der armen gebroken en de andere uiteen geschokt. De ongelukkige is zoo spoe dig mogelyk naer het gasthuis te Charleroi gebracht zyu toestand is zeer bedenkelyk. Werkstaking in de Koolmynen. Men schryft uit Bergen dat dry duizend mynwer- kers te Cuesmes en te Flénu het werk ge- staekt hebben zy vragen eene vermeerdering van dagloon. Behalve een put, ligt gansch de koolmyn van den Levant du Flénu, te Cuesmes, stileenige werklieden van de koolmyn des Produitste Flènu, hebben ook geweigerd in de putten te dalen. De werkstakers zyn rustig. In de koolmyn du Levant had men verleden week eene verhooging van loon verleend, doch de werklieden vonden ze niet groot genoeg, in evenredigheid met de groote kolenverzen- dingen, die eiken dag geschieden. De dage- lyksche opbrengst is niet meer voldoende voor de verzendingen, en de stocks op de oevers zyn byna uitgeput. Te Bremen, eene duitsche haven, is dezer dagen de 100,000s,e landverhuizer inge scheept. Waer gaet dat naertoe FRANKRYK. Geen Jesuïelen meer Wy wezen er reeds meermaels op, hoe de arme fransche soldaten op de slagvelden en in de hospitalen en ambu lancen van Tunis en Algerie.van alle godsdiens tige hulp verstoken, sterven. Eenige moedige priesters, door de liefde tot hunnen evenmensch aengedreven, hebben zich aengeboden om hun geestelyk ambt als vrywillige almoeseuiers in Afrika te gaen uitoefenen. Onder dezen bevond zich eenen Jesu'iel, pater de Damas. Al de overi ge priesters werden uengenomen pater de Damas alleen kreeg geen toelating om op de slagvelden de zieken te gaen helpen De Union bespreekt in de volgende bewoor dingen, die dwaze daed van ongehoorde wille keur Die weigering is te buitengewoner, daer de generael aen de paters van andere kongregaliën, zooals aen kapucienen, enz. de gevraegde toe- laling wel heeft willen verleenen. Waerom die onrechlveerdigheid Neen altyd vervolgden, gy zult onze zie ken en on/.e gewonden niet verzorgen Gy zult niet van vermoeienis en uitputting byna stervend neerzakken, aen liet bed dei- soldaten welke door uwe opoffering, geruimen tyd aen de dood zouden betwist en eindelyk ontrokken worden. Op bevel van generael Farre, op bevel der republiek Verbod van u te slachtofferen Verbod van te sterven 116 Jaer. Te Lucy woont eene weduwe, zekere mevrouw George, die in 1766 geboren werd zy is dus 116 jaer oud. Zy leefde onder Lodewyk XVI, zag de revolutie, het schrikbe wind. hel directorium, het konsulaet, hel kei- zerryk, der restauratie, de regeeringen van Charles X en Louis-Philippe, de republiek van 1848, de regeering van Napoleon III en einde lyk de tegenwoordige republiek. Zy woonde dry invallen by, zag dry koningryken en twee keizerryken verdwynen en beleefde den val van twee republieken. Mevrouw George woont zooals wy hooger zegden te Lucy, een dorp in het departement Saóne-et-Loire, met twee barer achter klein dochters. Een lichte doofheid is in het eenig licliaemsgebrek, waeraen zy lydtzy teekent hare brieven zonder bril en verzorgt haer huis- gezin zooals de beste jonge huismoeders het doen kan. Altyd is zy opgeruimd en met zorg aenge- daen dit laetste dryft zy zoo ver, dat zy nooit voorkomt zonder opgeschikt te zyn en zelfs ge coiffeerd. Heur haer is grys, sommigen bewee- -en dat het over veertig jaer wit was. Mevrouw George is sedert zeven-en-zestig jaer weduwe. Binnen twee jaer, zegde zy nog dezer n, zal het honderd jaer geleden zyn dat ik trouwde. Die oude vrouw eet nooit vleesch hare mael- tyden beslaen uit eenige groenten en brood nooit drinkt zy iels anders als water. Zy gaet met zonnenondergang slapen en staet altyd zeer vroeg op. worden. Naer het schynt. trekt M. Gambetta zelf zyne kandidatuer in. Men heeft reeds de kandidaluer van M. Brisson voorop gezet. Naer men geloofd zal hy het meeste kans hebben om den presidenlsloe! in te nemen. MEXICO. De grootste der Spoorwegrampen. Dry hon derd vy/tig Dooden. Fen ingenieur der werkplaetsen te Pelil- Boury, M. Raymond Gautliier, die met de Lafayette uit de spaensche Antillen is aengeko- men, verliaell ons liet verschrikkelyk ongeluk, dat op eene spoorweglyn, niet ver van Mexiko heeft plaets gehad. Deze lyn met haren rechllynigen weg, die door een huis der Vereenigde Stalen is aenge- legd, heeft zeer sterke hellingen die lol 18 U.O bedragen, en de treinen zyn voorzien van twee lokomolieven, eene van voren, volgens gewoon stelsel, en de andere van achter, volgens het remstelsel, om den trein legen te houden als hy op de hellingen aenkoint. Den 12 augusli, in liet vallen van den nacht, ging een trein, die voorop uil twee waggons petroloiie, en een zeker getal rytuigen met 500 gewapende soldaten en 50 reizigers bestaende, een steile helling af, die op eéne brug boven een zeer diepen afgrond uitliep, toen de stoker der lokomotief met remloeslel, aen het einde van den trein ontdekte, dat alle waggons by de brug die in tweeën gesplist was, een voor een verdwenen. Hy dacht aen een aenval van struik- roovers, zooals in dit land dikwyls gebeurt. Hy en een ingenieur der maetschappy Fives-Lille. die aen de voorgaende statie te laet was geko men en juist den tyd had gehad om by den sto ker der achterste lokomotief in teslygen, spi on gen op den weg. De stoker en de ingenieur vluchtten in een naburig bosch en konden niet meer twyfelen aen liet lot, waeraen zy ontsnapt waren, want zy hoorden in de verte in de richting van den afgrond, het knallen van een goed onderhouden geweervuer daer zy geen wapens by zich had den, moesten zy zich wel verborgen houden. Inlusschen was de nacht gansch ingevallen en het geweervuer had opgehouden, maer hoe ver wonderd stonden zy te zien. toen zy uit hel bosch komende een groot licht onlwaerden, dal van den kant van den afgrond te zien was. Zy richtten voorzichtig hunne slappen naer dien kant en werden ooggetuigen van een verschrik- kelyk schouwspel. De gansche trein stond met zyne 550 reizigers in brand. De brug was ingevallen onder het gewicht van de eerste lokomotief en daer niet eene|ver- bindingskeiling gebroken was, waren al de wag gons in den afgrond gestort. De vaien petrool waren gebersten en de brand bad aenslonds zulke uitbreiding genomen, dat slechts dry reizigers er in gelukt waren over handen en voeten weg te kruipen en ook zy nog hadden verschrikkelyke brandwonden bekomen. Hetgeen de stoker en de ingenieur voor een ge weervuer genomen hodden, was niets anders dan het springen der kardoezen van de ongeluk kige soldaten. De ingenieur deed het mogelyke om de arme slachtoffers ter hulp te komen, maer vruchte loos de laetste stierf eenige uren later in de hevigste pynen. Wy denken, dat die spoorwegramp de groot ste is, welke tot nu toe heeft plaets gehad. 19. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonder Purgalien en zonder Kosten, aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem,gezegd REVALENTA ARABICA Dn Barry van l.nndcn. IHillioenen genezingen Sedert 18-16 geneest zij de slechte spijsvertenn gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in de ooren, zuur, wrangheid, slijme righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen eu stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag. abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitpuiling, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opslaen, of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachlzweelen, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl het fabriekmerk. «Revalenta Arabics dn Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllesluart, den hertog var, Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzcr, enz., enz Ziehier eenige genezin gen: Nr 9,180: M. Gaulhier, te Luzarches, van eene aanhoudende verstoptheid, verlies van eetlust, zware verkoudheid en eetlust. Genezing nr 65,311. Mynheer. God zy gedankt, uwe Revalenta Ara bics heeft my het leven gered. Myn natuurlyk zwak gestel was ten onder gebracht door eene schrikke- lyke slechte spysverteering die Sjaren heeftgeduurd, en die zonder goeden uitslag door de geneesheeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer ie leven had, als hel uitstekend vermogen van uwe Revalenta my de gezondheid heeft terug gegeven. A. Bruneliére, pastoor. Genezingen n' 45,270. 3 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende25jaren. Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 Ir. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24tassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; de 120 t3ssen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 cemiemen de las. Verzending legen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideuiers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene ageut voor België: M. Émile Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe. te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. 1 zyn zonder weerga wat aengaet de genezing van scheurbuik, en buid ziekten, enz By allo huid aendoeningen, waermede de kinderen dikwyls geplaegd worden, vnn de eenvoudige roodc dragt der oogen tol aen de ingewikkelde scheurbuik kwalen; oefent Holloway's Zalf een opmorkelyk verminderd, en minder pyn aen den ongeduldigen lyder doet ondergaen. Burgerlyke Stand der Stad~Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 10 Vrouwel. 9 HUWELIJKEN. J. Quintyn, koopmansklerk, met F. Dc Nef, z. b. P. Van Gele, vuersl. met M. Van Vaerenbergh, dagl. T. Delcord, dagl. met H. Beeckman, weefster. A. Fransaert, dagl. met M. Schollaert, dagloonster. J. Willems, steenkappersgast.mel P. VanGysegcm braeister. OVERL1JDENS. B Callebaut, wed* Uytlersprot, landb. 95 j Geo- raerdsb.st. - C.De Wolf, m. Van Droogcnbroeck,boek binder, 63 j Roosenmaryustraet. M. Boel, z. b. 56 j., Klapstraet. C Van der Poorten, kleermaek- ster, 70 j., Zonnest. P. Ruyssinck, z. b. 20 j., Schaerb. L. De Bisschop, wedr Herreman, landb' 76 j., Mylb. A. Van Cakenbergh, vr. Van de Macle, winkelierster, 36 j Molenst B. Van der Haeghcn vr. De Waen, z. b. 59 j Schaerbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1134 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.78 tot 1.05; stieren,0.64 tot 0.86; koeien en veerzen, fr. 0.64 tot 0. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 16 Stieren, 0 70 tot 0 00 232 Ossen, 0 80 90 153 Koeien, 0 70 0 80 141 Kalveren, 0 95 1 05 POPERINGHE 30 SEPT. Hoppe 1881. Stad. Fr. 75—00 82—00 Gemeenten 00—00 75—00 HOPMARKT VAN AELST. Heden zaterdag 31 sept. werden er 45 zakken hop, nieuw gewas van 1881, ter merkt gebracht en verkocht aen den prys van fr. 64 tot fr. 70 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 160 kilogrammen. Tarwefr. Mastelain Rogge Geerst. Haver Aerdap. (roode de 100 kil. Idem, (witte). Boter, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggens hel koppel 31-00 a 33—00 25-00 22-00 00-00 19-00 6-50 0-00 8-72 2—45 5-00 50 00 26-00 23-50 OC-OO 21-00 7-50 0—00 10-09 2-63 5-75 60-00 ANTWERPEN, 30 September. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,30 a fr. 3,30. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,70 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,10 k 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,75 Ziehier de pryzen der yranen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—00 a 30—00 Rogge, 24-00 25—00 Wintergeerst, 00-00 00—00 Zomergeerst, 24—00 25—Co Haver, 19—00 23 - 00 Boekweit, 21—00 22—00 Boonen, 00—Ou 00-00 21-00 00—00 Holloway's Zalf en Pillen.Eene genezing voor zweren, aenbeyen, fistula en zweren. De vele voldoende genezingen die het gebruik van deze on- waerdeerbare Zalf voortkomen, in de gevallen, waerin dc patiënten acn deze kwalen geleden hebben, hebben vele geneeskundige practici genoopt om ze in de hospitalen, cn in hunne byzondere praktyk in te voe ren en vele voorbeelden zyn er dat de lyder als STAD AALST. opening; der leergangen. De Bestierende Commissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van 't Publiek tc brengen, dat de leergangen van 't schooljaar 4881-82, zullen aanvan- jenden .Maandag Io0cloberl881,om6urcn's avonds, 0 't Lokaal der Brusselsche-straat (Ponlstaal). De Personen welke de leergangen wenschen te vol gen, vervoegen zich ten bovengemeld Lokaal, alwaar den 10 October aanslaande, van 6 tot 7 uren 's avonds de aanemin<. skaarlen, door den beerSekrelaris, zullen afgeleverd worden.. Dus. te rekenen van den 10 October zullen er geene aanemmgskaarten meer afgeleverd worden. Gedaan te Aelsl den 23 September 1881. De Voorzitter, De Sekretaris. V. VAN WAMBEKE. PAUL LE1RENS. Le Commandant de l'Ëcole des enlants de troupe fera procéder, le lundi 3 October prochain k midi, en son bureau, place du marché auxgrainsa Alosl, al'ad- judicalion de lafournilure des pommesdeterre,néces saires aux besoinsde la dite École jusqu'au 1" Juillet 1882. Le clauses et conditions de rentreprisesoront com- muniquées aux personnes qui se présentcronl a l'éta- blissement pour en prendre Connaissance. Rpril'hf Eea bekwaam jongeling, voorzien Ul* van goede getuigschriften, en de beide talen kennende,vraagt eene plaats van tweede schrijver of boekhouder. Adres te nemen ten Bureele van den Denderbode. By uitscheiding van bedryf, lekoopslelling met 75 ten honderd vermindering op de waerde, van eene groote hoeveelheid Britannia Zilverwerk, voorlsko- mende van de failliet der Vereenigde Fabrieken van Br ilannia-Zilver. «OOK FRS. 17,50 ALLEENLIJK, zyndeslechts dehelflvan denmaekloonen't geen voor- tyds frs 60 verkocht wierd, verzenden wy franco en tot bestemming het volgende tafelservies in extra-fyn en duersaem Rrilania-Ztlver 6 tafelmessen in britannia-zilver met engelsehe lemmers 6 engelsehe vorken id. id. 6 lepels. id. id. 6 koftylepels id. id. 1 meiklepel id. id. 1 dieclepel voorde soep id. id. 3 eierdopjes id. id. 2 kandelaers id. id. 3 kleine suikerpotjes of zoutvaten. 34 stuks. Onyeschondene wilheidgewaerboryd 10 jaren. Men ontvangt het bovengemelde servies tegen dc voorafgaende zending van 't beloop of tegen rem- boursement. Zonder post - of douanerechten, noch kosten van welken aerd ook, met te schryven aen '1 volgende adres M. RUNDBAKIN, II, Hedwiggasse, 4. Vienne, (Aulriche.) De liefhebbers konnen bedoeld servies len bureele van den Denderbode bezichtigen. MAATSCHAPPIJ Opgericht tc Utrecht, 6 December 4847. Directeuren W. P. Ingenegeren en I. P. Bol. Deze 111:1 at schappij heeft ion Joel, tegen eene ge ringe wekelijschc prenuo aan do deelnemers eene uilkeering l»ij Overlijden te verstreken, ter tege- moeikoming der kosten die een sterfgeval altijd veroorzaakt. Zij onderscheidt zich door de prompt- heid, waarmede zij steeds hare uiikeeringen doet, zelfs in jaren van groote sterfte als 1849 eü 1866, toen de cholora en 187o 71 toen do pokken-epidemio zoo menig slachtoffer eischte. O/er het jaar 1880 betaalde zij uit in S533 geval len voor een bedrag van 264761 gulden en zag des niettegenstaande hare rcseive met 139156,37 1/2 vermeerderen. Dat het nut en de soliditeit deze reeds 33 jaar bestaan hebbende Maatschappij dan ook steeds meer en meer wordt ingezien, wordt wol ten duidelykste bewezen door het dagelijks toenemende ledental, hetwelk thans reeds bedraagt twee honderd negcn-en-twinlfg duizend eou- tribuëcrende leden. Deze Maatschappij biedt onder meer dit voordeel aan, dat de kinderen van leden, uit vorig of tegen woordig huwelijk, tot hun achtste jaar vrij zijn van het betalen derpremie en toch ingeval van overlijden eene uilkeering daaraan wordt gedaan, naar gelang der klasse waarin de ouders lid zijn. Voorts kunnen kinderen reeds van hun 4* jaar voor de hoogste uilkeering verzekerd worden. Zelfs voor de hoogste uilkeering na overlijden ge niet men dadelijk aanspraak, zoodra men de polis in handen heeft. Alleen gezonde personen mogen ter inschrijving voorgesteld wordenalle inschrijvingen geschieden kosteloos. Nadere informatien te hekomen bij den Agent P. COLLIN, Varkensmarkt, 24, te Aalst NI. K. Betalingen aan andere personen gedaan zijn niet geldig ONDER DEN PRIJS VAN FACTUUR van alle soorten van ijzeren keukengerief, sclirijnwerkersalm enallelioegenaamde ijzerwer ken te veel om te melden, bij jofv. \Vedc DE VALCK-MERTENS, Lange Zoutslraat N'e 10, Aalst. OPENBARE VERKOOPING te Erembodcgcm. De Notaris Jules DE PAEPE, te Herzele, zal ter tusschenkomst van den bevoegden lieer Vre derechter, openbaer verkoopen Een schoon Huis met verdieping, hebbende verscheide boven-en benedenplaetsen, groote poort, stallingen en remisiën, op en met 7 aren 24 centiaren grond en lochling, gestaen en gele gen te Erembodegem, aen de Plaets, zynde eene gewezene herberg, het oud-Gemeentehuis ge- naemd De Concorde. Laelst bewoond geweest door dame W" Mari- nus Langelet-De Ridder. ZITDAGEN: Instel, Dynsdag 27 September loa. Verblyf, Dynsdag 4 October 831 om 3 uren namiddag, ter herberg van M. Josf.f Van Varenbergh, te Erembodegem aen de Den- derbrug. By uitscheiding van Bedryf. te Aelst, Lange-Zoutslraet, N° 12. Deurwaerder RING01R, lo Aelsl, zal voor Jufvrou wen gezusters Willekens, aen hunne woont, te Aelst Lange-Zoutslraet, op Maendag 10, Dynsdag 11 Octo ber 1881, van 9 uren 's morgens, openbaer verkoo pen, dc nieuwe koopwaren, hierna gemeld. 150 meiers élaslique, 18 gilets, 14meters baei, 15 meters zwarte zyde, 20 doeken geborduerde en andere, 100 meiers écossals, wit eu blauw, 40 meters greoadine, 30 meters lustrine in verschiilige kleuren, 4 0 meters verscheidene kleerstoflen, 100 meters gekleurde merinossen voor kleederen en drapeaux. Alles op tyd van betaling voor de koopen boven de 5 franken, degene daeronder moeten comp- tant betaeld worden. OPENBARE VERKOOPING van welgelegene te Aalst, in St-Jansstraat, en de nieuwe aangelegde straat loopende naar den Postweg. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen Een perceel Bouwgrond, te Aalst, nabij de Rontmarkt, in de St-Janslraal en in de nieuwe aangelegde straat, loopende naar den Postweg, groot 37 aren 70 centiaren, verdeeld in 15 koo pen breeder bij plakbrieven aangeduid. Gebruikt door Domien Marcel-Biddelo en Antonius Lefebvre. ZITDAGEN Instel Vrijdag 25 September JOQI Verblijf 4 October Telkens om 3 uren namiddag, ter estaminet - de vier Winden, bewoond bij d'heer Leo Perreman, te Aalst, Keizerlijkeplaats. VENDITIE VAN TE AALST. De Notaris MICHIELS, le Aalst, zal Dijnsdag 4 October 1881, om een uur namiddag, aan het magazijn/van den heer J.-B. De Coninck, le Aalst, in de Langeridderstraat, nr 14, openbaar- lijk verkoopen Schoonen Phaëton, schoone Calèche, twee goede Camions, Harnais, Bachen, Brandpomp- darmen, Balken, Planken, Deuren, Vensters, enz. enz. OPENBARE VERKOOPING van Bosehknnada, «Vilgo, Biieke TE EBBE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal ten verzoeko der volgende eigenaars, op Maandag 17 October 1881,om 12 uren 's middags openbaarlijk verkoopen 10 Namens Mn" Clementine Rasschacrt te Erpe 40 Boschkanadaboomen en eenen Abeel gestaan te Erpe in den Zurenbosch. 2° Namens den heer Dom. Verhoeven le Erpe: 13 Boschkanadaboomen geslaan te Erpe,in 'l Foot; 2 Wilgen op het Zevenkoot en eenen Buek aen do hofstede van voornoemden heer Verhoeven. 3° Namens den heer Seraphin De Bocck le Erpe 4 Kanadaboomen gestaan te Erpe aan de Ledesehe- kalseide. 4° Namens Jufv, Clemencia Redant W* Benediklus RenDeboog te Erpe Eenen schoonen Notelaar geslaan tc Erpe, nabij* het dorp aan hare hofstede. Men zal vergaderen ie Erpe, in den Zurenbosch aan den meersch van voornoemde Mmo W* Rasschacrt. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling mits goede en gekende borge.

De Denderbode | 1881 | | pagina 3