GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID MUZIEKSCHOOL BURGERWACHT. BERICHT. AVIS. UITVERKOOP Pensionnaat van Jufvrouwen, HOTEL DE BELLE-VUE AVIS BYNA VOOR IVIET Vcmlilie van nieuwe Koopwaren, HUIS, LANDEN EN MEERSCIIEN EN ABEELE BOOMEN, nemen wel is vvaer eene niet zeer schoone kleur aen, doch het is juist die kleur welke voordeelig is voor het behoud van het gebit. Moord te Verviers. Aenhouding van den moordenaer. Wy weten reeds dat Louis Dumont, de moordenaer van het meisje Leon- tine Thiolet, zich maendag avond, op het po- licie-bureel te Verviers is komen gevangen geven. Hy tracht zyne misdaed uit te leggen door te zeggen, dat hy door liet meisje aengevallen is. Hy beweert dat zyn slachtoffer hem ten 6 ure 's morgends een eersten messteek heeft toegebracht en als bewys toont hy eene wonde in de borst. Hy zou dan het mes afgenomen en haer gedood hebben. Hy kan echter de wanor de niet uitleggen, die in de kamer heerschte, en die een bewys is van den hevigen weer stand dat zyn slachtoffer hem geboden heeft. Al de meubelen in de kamer waren omverge worpen. Onmiddellyk na de misdaed heeft hy de vlucht genomen. Hy had slechts 4 fr. 50 cent. by zich. Hy beweert toen het gedacht gehad te hebben, zich gevangen te geven. Hy is te voet naer Andrimont en Henri-Cha pelle vertrokken vandaer heeft hy zich naer Nederland begeven. Hy vermeed de dorpen en nam zynen weg langs de bosschen. Donderdag was hy te Visé, in België, teruggekeerd, waer hy in een dagblad het verhael zyner misdaed las. De vrees beving hem op nieuw en hy keerde naer Nederland terug. Den ellendigen toestand, waerin hy verkeerde, en den honger hebben hem aengezet naer Verviers, de plaels* zyner misdaed, Maendag avond ten 9 ure bood hy zich op het policie-bureel aen. Dumont schynt berouw te hebben over zyne misdaed en gelaten te zyn in zyn lot. Hy heeft den nacht in de stadsgevangenis doorge bracht. en is den volgenden morgend ter be schikking gesteld van den prokureur des ko- nings. HOLLAND. Spoorwegramp by Rotterdam. Wy lezen in een rotlerdainsch dagblad Een ontzettende schrik heerschle dezen mor gend in de stad. Op den Beukeldysehen weg moest den vorigen avond een groole spoorweg ramp hebben plaets gehad, dal door het ge rucht in nog afgryselyker kleuren werd afge schilderd, dan het zich werkelyk had voorge- daen. Er waren een groot aental dooden en het getal ernstig gewonden, zou 50, ja 50 bedragen. Al vroeg begaven wy ons dan heden morgend naer de plaets van het onheil, en wezenlyk was de eerste indruk, welken de aenblik van de ver woesting op ons maekte, zoodanig.dat wy niet twyfelden of het gerucht sprak waerheid. De lokomotief en tender slaen opzy van de .«ails. Een goederenwaggon is vooruitgeschoven, van achter door de lokomotief aengereden en verbryzeld. Van een waggon 3e klas is niets te vinden dan een hoop splinters, lerwvl het onderstelisstaen- de gebleven, waerover een goederenwagen ge heel is heengeschoven, tot over de tender der lokomotief. Van nog een andere waggon 5e klas is even eens het geheele bovenslel verbryzeld alhoewel nog staende gebleven. Wat toch had er plaels gegrepen Zooals men later vernam was een voerman gelast geworden een order over te brengen aen den wisselwachler, doch dit was, door welk toe val dan ook, niet geschiedt, en alzoo had het verplaetsen van een wissel geen plaels gehad, zooals had behooren te geschieden. Door het verplaetsen van dien wissel, die in de richting van het goederentrein lag, stortte de reizigerstrein nr 51 der Hollondsche Spoor- wegmaetschappy, die dynsdag avond ten 9,35 ure van Amsterdam vertrok en hier ten 11,34 moest aenkomen, aen den Beugeldykschenweg (gemeente Overschie) naby de grenzen dezer ge meente, op een lokomotief, waeraen een baga- giewagen vast was, ten gevolge waervan twee bagagiewagens en dry waggons van 5" klas uil het spoor geraeklen en letterlyk werden verbry zeld. Zeven personen zyn ernstig gekwetst én twee gedood, waervan één doorgesneden is. Tot dusverre verkeeren geen der gekwetsten, die allen gehuwd zyn, bepaeld in levensgevaer. Juslicie en policie doen het noodige onder zoek onmiddellyk na de ramp 'oorviel, was er geneeskundige hulp ter plaets. De machinist Keizer en de stoker van de loko motief, Walhalla genaemd, werden van het ma- chien geworpen, doch zyn er ongedeerd van af gekomen, ofschoon een hunner nog een slag tegen hel hoofd had gekregen, door de kap van een goederenwagen die over den tender en ge- deeltelyk over de lokomotief was heengescho ven. Naest den gekwesten konaukteur de Graeff zat op een der goederenwagens de hoofdkon- dukteur Bosing, die als door een wonder gered werd. Hoe weel hy natuerlyk zelf niet. Geheel werktuigelyk had hy zich langs den wagen waerop hy neder was gekomen laten af- glyden en kwam eerst tot bezinning toen hy zich op den grond bevond. Het bevryden der gekwetsten was natuerlyk het eerste werk, doch geenszins gemakkelyk. Naer men zegt, moest een der gekwetsleu uit den waggon uitgezaegd worden. FRANKRYK. Het gewezen Jesuietenkollegie van de rue Lhomond, te Parys, heeft dit jaer weêr vyf-en- twintig zyner leerlingen in de polytechnische school doen aenveerden. Dien buiten gewoon schoonen uilslag kan hel radikalismus niet over het hart krygen. Aen hel hoofd van hel kollegie stond tot nu toe nog altyd een pater jesuiet. Ten einde zich min of meer ie wreken is er in het ministerie besloten, dat het kollegie der rue Lhomond aenstonds zal gesloten worden, indien pater ioubert hel langer blyft beslieren. Zoo dus een enkele jesuiet is een kongregatie gewor den of het is aen een jesuiet verboden in Fran- kryk zyn brood te verdienen. O radikale vrv- heid Werkstakingen. De werkstaking der timmerlieden te Parys blyft voortdurend. Dynsdag hebben in de zael Molière twee be- langryke vergaderingen plaets gehad de eerste ten 8 ure 's morgends. Op die vergadering had de uitvoerende kommissie al de meestergasten van het Seine-departement uitgenoodigd. Vyf-en-zestig van hen hadden den oproep beablwoord. De belangen der ncering werden in het lang en 'l breed behandeld en men zegde, natuurlyk dat de werkstakers in hun necht wa- ren. Eindelyk kwam men lol het besluit, dat de meestergasten hun werk moeten verlaten vier- en-zestig hebben beloofd hiertoe over te gaen. Donderdag avond zal dit besluit in eene algc- meene vergadering der meestergasten bespro ken worden. 's Namiddags ten 1 uer kwamen de gasten op hunne beurt byeen, en er werd besloten den slryd voort te zetten. Zelfs timmerlieden die lot nu toe van geene werkstaking wilden hoort-n, zyn den nieuwen lariel bygetreden. De toestand is zeer gespanneu. Vyf-en-veertig pianofabrikanten hebben dyns dag morgend hunne werkhuizen gesloten, om- dal zy de werklieden de gevraegde vermeerde ring van dagloon niet willen toestaen. De Vuerlanders te Parys. Sedert eeni- ge dagen was de kleine Vuerlander in den Jar- din de Plantes somber en zwygend geworden, hy at byna niet meer. en uitte nu en dan smarte- lyke kreten. Hel arme kind was ziek, maer niemand scheen er acht op te geven, en voor alle behan deling, als hel te hart schreeuwde, gaf men het eenige schoppen. Vrydag morgend is het ongelukkig kleine wezen bezweken. Toen begonnen eerst de moeilykheden der aenstalten voor de begrafenis. De vuerlanders hebben geen hurgerlyken stand ook gingen men naer de mairie bekend maken, dat de klei ne wilde overleden was. Dit was niet voldoende om een akte van overlyden te bestaligen er moest eene akte van den burgelykee stand zyn. Hoe hieraen te geraken Men moest nieuwe stappen doen. Eindelyk werd hel parket hier van verwittigd, en men ruimde die moeielykhe- den zooveel mogelyk weg. Eindelyk is men tot eene plechtigheid kunnen overgaen, die na tuerlyk burgelyk was, daer hel kind het doop sel niet had ontvangen. DUITSCHLANDff De Landdag van Insprück heeft met groole meerderheid een besluit aengenomen, om hel goevernement te verzoeken, door eene verande ring der tegenwoordige wet op hel lager onder- wys, de konfessionneele scholen weêr op te rich ten,om de godsdienstige opvoedingalsgrondslag van het lager onderwys weêr in te voeren, en om aen Tyrol het recht te geven om op vrye en onafhankelykc manier de samenstelling zyner scholen in te richten. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonder Purgalien en zonder Koslen, aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem,gezegd REVALENTA ARABICA HuBnrry van Londen. Ilillioeuengenezingen Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterm gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in deooren, zuur, wrangheid, slijme righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der ldaes, krampen en sluipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitpuiling, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloadgebrck en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij liet opstaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, dc slem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven allo andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl het fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllesluart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuarl de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen N' 48,816 Getuigschrift van den vermaarden doc tor Ri'dolph Wiirzer. Üeze lichte en aangename bloem vervangt uitmuntend alle medecijnen in vele ziekten, zooals Suikervloed, hardnekkige en ge woonlijke verstoptheid, buikloop, lendenpijn en blaasontsteking,graveel, brandige oploopen en kram- ien in de darmen, speen, longziekten, vallingen, loest en tering. Doctor Rud. Wurzer, lid van verscheidene wetenschappelijke genootschappen, Bonn. Nr 73,632,25, Bakkerstraat, Mulhouse, 2 februari 1870 Na 5 maanden de Revalenta gebruikt te hebben, ben ik gaDsch genezen van eene slepende leverziekte die mij sedert vijftien jaar deed lijden. N.-J Charlier. 4 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende25jarcn. Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenla in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24tassen, 4 fr.; dc 48 tassen, 7 fr.; de 120 t3ssen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agcut voor België: M. Enille Tlm- mcrinnns, 6 en 8, rue Rouppe, te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Ilolloway's Zalf en Pillen. Verkoudheden. Hoest- buijen, Dipnteria, Bronchitis. Deze geneesmidde len zyn onfeilbaer voorde genezing dezer borstkwa len, die, wanneer men ze verwaerloosl dikwyls op bepaeldo asthma of tering uilloopen Indien do Zalf goed op de borst en den rug gewreven wordt, dringt zy door do huid, en wordt zy dadelyk naer de longen overgebracht, vvaer zy alle onzuiverheden verdryft. Al het bloed van het licbaem gaet voortdurend door de longen en daer kunnen alle schadelyke bestanddeelen, die eene kvvael kunnen voortbr engen spoedig, door en door, en bestendig, geneutraliseerd, ouschadelvk geniaekt of uit hel stelsel verbannen worden. Ilollo way's Zalf en Pillen volbrengen volkomen deze zuive ring, en door het aldus gezuiverde bloed, bereikt de invloed deze wonder-middelen de verwyderdste dee- len van het menchelyke licbaem, en geneest aldus allo schadelyke werking, het zy in of uitwendig. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN. M. Schollaert, blauwverwersgast met M. Van der Ween, kantw. A. De Prez, landb' te Ilofslade, met M. Van Asschc, hov. OVERLIJDENS. L. Timmermans, vr. Cornelis, z. b. 70 j., Fabriek- daats. J Pilaete, man Van Gyseghem, landb' 60j Hylb. J. De Pourcq, wed* Van Geel, z. b. 79 j., Leopoldsl. E. Joos, vr. Possemiers, z. b. 35 j., Vaart. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke stand der stad Ninove. Aangiften van den 3 Sept. lol den 7 Oct. 1881. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 15 Vrouwelijk 11 HUWELYKEN. I. B H. Van f.aulaerl, 2t j. met L. M Van Damnic, 19 j. J. B. Duym, 24 j. met A De Scbryver, 22 j. E. Hannot, 2b j. met M. M. J De Pril, 23 j J. Van Muylem, 32 j. mctJ.J. Dumst, 25 j. F. C. De Lombaert, 42 j., z. b. met B. Gocssens, 47 j., hand- schoenmaekster. OVERLYDENS. J. Malbrain, 53 j. werkman, wed. M. J. Gellemun, Vestbarmstrael J. Callebaut, 18 j Kerkstraeije F. De Leeuw, 50 j. vr. K. Persoons, Burglstracl. C Adriaens, 59 j, twynd. ecblg. Fr. Cornelis. 4 Kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1154 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.78 lot 1.05; stieren, 0.64 tot 0.86; koeien en veerzeti, fr. 0.64 tot 0.86. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 14 Stieren, 0 65 tot 0 00 207 Ossen, 0 80 0 90 157 Koeien, 0 70 0 80 128 Kalveren, 1 00 1 10 POPERINGHE 7 OCT. Hoppe 1881. Stad. Fn. 90—00 00—00 Gemeenten 75—00 8000 HOPMARKT VAN AELST. Heden zaterdag 8 october, werden er 50 zakken hop, nieuw gewas van 1881, ter merkt gebracht en verkocht aen den prys van fr. 75 tot Ir. 82 de 50 kilos. AELST, markt van heden. per 100 kilogrammen. Tarwefr. 32-00 a 32—25 Ma3telbin 25—00 27-50 Rogge22-00 24-00 Geerst. 00-00 0C—00 Haver20-00 23—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 6—75 7—M) Idem, (witte). 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram 8-91 10—17 Eijers, de 25. 2—34 2—67 Vlas per 3 kilos. 5—00 5—75 Viggens het koppel 58 00 71—00 ANTWERPEN, 7 October. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 3,00 a fr. 3,20. De ponden of halve kilogr. betaelde men volgens kwaliteit, fr. 1,60 a 2,00zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,25 k 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in he Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil, fr. 28—00 a 30—50 Rogge, 24-00 21—50 Wintergeerst, 00—00 00—00 Zomergeerst, 24—00 25—Cu Haver, 19—00 22 - 50 Boekweit, 20—00 21—00 Boonen, a 00—Ou 00 —00 Bitlorpeën, 21 00 00—00 ffiHu Slaat en leest De ondergeteekende Frans Lievens-Van Over- straeten, grondeigenaar en landbouwer te Wichelen, Heide, maakt bij deze bekeud.dat hij te rekenen van heden hoegenaemd niet zal erken nen allen handel, ontvangsten van pachten, wedergaven van geleende gelden, betalingen van intresten, noch alle hoegenaemde overeenkom sten welke zyne vrouw Maria-Francisco Van Overstraeten, dochter van wylen Victor, zoude doen, willende, als man en hoofd der gemeen schap, het recht hem door de wetten toegekend alleen uitvoeren. Wichelen, den 7 October 1881. F. G. L. Lievens. STAD AALST. opening der leergangen. De Bestierende Commissie der Muziekschool heeft de eer ter kennis van 't Publiek te brengen, dat de leergangen van 't schooljaar 1881-82, zullen aanvan- genden Maandag loOclober 188l,om6uren's avonds, in 'l Lokaal der Brusselsche-straal (Pontstaat). De Personen welke de leergangen wenschen te vol gen, vervoegen zich ten bovengemeld Lokaal, alwaar den 10 October aanstaande, van 6 tot 7 uren 's avonds de aanemin skaarlen, door den lieer Sekrelaris, zullen afgeleverd worden.. Dus. te rekenen van den 10 October zullen er geene aanemmgskaarten meer afgeleverd worden. Gedaan le Aelst den 23 September 1881. De Voorzitter, Do Sekrelaris. V. VAN WAMBEKE. PAUL LE1RENS. Ministère de la Geurre. 11 sera procédé le5 NOVEMBRE1881 üt midi, dans les bureaux de Monsieur le Commandant de place a Alost, ('adjudication publique pour l'enlreprise de la fourniture de la Viande neces saire, pendant l'année 1882,aux corps de troupe qui occuperont la dite place. Le cahier des charges de l'enlreprise est dé- posé dans lessusdits bureaux, Place du Marcbé aux Grains, N° 2, ou les personnes qui dési- reraient prendre pait it ('adjudication peuvent en obtenir communication tons les jours non fériés. Le Ministre de la Guerre, (S.) A. GRATRY. STAD AALST. De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis der belanghebbenden, dat de milicianen der klas van 1875, die zullen aanzien worden als vrygesteld van dienst, le rekenen van 1 Oktober 1881, alsook de mannen die uit hel leger zyn onlslagen voor den ouderdom van 50 jaren, zich zullen moeten doen inschrijven binnen de 14 dagen voor den dienst der burgerwacht, over eenkomstig de schikkingen der organieke wet van 8 Mei 1848 gewijzigd door die van 13 Juli 1853. Gedaan en afgekondigd te Aalst den 6 Okto ber 1881. De Burgemeester en Schepenen, (Get.) Van Wambeke. De Sekretaris, (Gel.) Jh. Verleysen. Te huren of uit der hand te Koop. Ëenen sleenen Gracnwindmolen, gestaan en gelegen le Wetteren, wyk Jabeke. Zich te bevragen by den eigenaer, Judoeus Van Pollaert, te Wetteren, Jabeke. STAD AALST. MAATSCHAPPIJ gevestigd ter Estaminet Het Muisken. Brusselschepoort. HA ND BOO C. SC III ET ING op Zondag 10 October 1881. fr. :>o vooruit :;o. fr. EN EENE INLANDSCHE HESP. te verdeelen als volgt N° 1, Ir. 25.— N° 2, Ir. 12,50. N° 3, fr. 12,50 De maatschappij behoudt zich het peloton N° 1zonder vergelding. Zooveel vogels als schutters, de drij prijsvogels inbegrepen. HT Eene inlandsche hesp zal geplaatst wor den op een kleinen vogel door een der oudste vreemde schutters aan te wijzen. Inleg fr. 4-00. Terug 3-50. 12 centi men pijlrapersgeld. Begin om 2 ure, eindigen om 5 ure. DE BESCHRIJVERS E. DE LOOSE. C. VAN DE PUTTE. vraaof Eene bekwame winkel 1 viciwjyi» dochter, voor den artikel Merceries. Zich to bevragen ten bureele dezer. TE BEKOMEN van heden, by P. De Poorter, in het kasteel van Spaniën, Korte Sinl-Jorisslraet, n* tb, bygenaemd Kiekestraatje, eerste kwaliteit Ajuinzaed; prys 15 frank de kilo. De Zink der Vieille Montagne is verre uit voor de beste kwaliteit erkend Het merk is te bekomen bij E. De Coen, depositaris, te Aelst, Lange Zoutslraat. Marie Snel et Sceurs, ont l'honneur d'infor* nier les families, qu'k dater du 26 September 1881, elles ouvriront un External de Demoiselles, quart de pension el Jardin d'enfanls, rue des Moulins N»34. L'éducalion aura pour base la Religion et la Morale L'enseignement comprendra toutes les matières qui constituent un cours complet d'études primaires Les gar^ons seroot admis depuis l'age de 4 ans ONDER DEN PRIJS VAN FACTUUR van alle soorten van ijzeren keukengerief, schrijnwerkersalm enallehoegenaamde ijzerwer ken te veel om te melden, bij jofv. \Vede DE VALCK-MERTENS, Lange Zoutslraat Nc 10, Aalst. Uit der hand te koop EEN TILBURY en DOGKAR. Zich le bevragen bij M. Moyersoen-Van den Hende, Statiestraat le Aalst Te koop. Eel! pooeypaardje. jr, oud 6 jaren, met voiluer en harnassuer. zich le bevragen by den heer Frans BEECKMAN, stads- waegmeoster, Denderstraet, le Aelst. To llliron Een schoon en gerieflyke huis c uui dl# staende in de Lange Zoulstraet, N° 12, zeer wel gelegen voor alle bedryf als nu be- vvoond door de Juffers Willekens, voor do conditiën zich to bevragen by den eigenaer Ignace Cammaert, Brabanlstraet, N° 41 bestuurd door de Zusters der HH. Harten, TE NINOVE. Kostgeld 300 franken. Dit gesticht verschaft aan de ouders alle waar borgen onder hel drievuldig opzicht van ge zondheid, onderwijs en opvoeding. Bedevaart naar Lourdes-Oostacker. katholiek Huis, Stallepleln ft» lO, (regtover den ouden ingang der sialic.) Een dagelijksche dienst van omnibussen is inge richt lusschen Gent en Lourdes. De rijtuigen dragen de nummers 1 en 17, en vertrekken van de Antwer- sche of Dampoort alle half uren van 7 uren des mor gends tot 8 uren des avonds. Men beveelt zich in de gunst van een ieder, handelt op voorhand met congregatiën verzoekt eenieder uil voorzichtigheid de nummers 1 en 17 en het op schrift der rijtuigen wel in aandacht te nemen. De prijs voor gaan en keeren is vastgesteld aan C,40 cenlimen. Een bijzonder rijtuig, dragende het nummer 18, bevindt zich aan de sialie van den Staat hij het aan komen van alle treinen om van daar de reizigers,mits 20 cenlimen per persoon naar de statie van het Land van Waas over te voeren. Le Commandaul de l'École des enfanls de troupe fera procéder, le lundi 3 October prochain a midi, en son bureau, place du marché auxgrainsk Alost, ül'ad- judicationde la fourniture des pommesde terre, néces saires aux besoinsde la dite École jusqu'au 1" Juillet 1882. Le clauses el conditions de l'enlreprise seront com- muniquées aux personnes qui se présenterout a l'éla- blissemenl pour en prendre Connaissance. By uitscheiding van bedryf, tekoopslelling met 75 ten honderd vermindering op de waerde, van eene groote hoeveelheid Britannia Zilverwerk, voortsko- mende van de failliet der Vereenigde Fabrieken van Britannia-Zilver. VOOR FRS. 17,50 ALLEEALIJh, zyndeslechts dehelflvan denmaekloonen't geen voor- tyds frs 60 verkocht wierd, verzenden wy franco en tot bestemming hel volgende tafelservies in exlra-fyn en duersaem Brilania Zilver 6 tafelmessen in brilannia-zilver met engelsche lemmers 6 engelsche vorken id. id. 6 lepels. id. id. 6 koffylepels id. id. 1 meiklepel id. id. 1 dieclepelvoordesoep id. id. 3 eiërdopjes id. id. 2 kandelaers id. id. 3 kleine suikerpotjes of zoutvaten. 34 stuks. Ongeschondene wilheid, gewaerborgd 10 jaren. Men ontvangt het bovengemelde servies tegen de voorafgaende zending van 't beloop of tegen rem- boursement. Zonder post - of douanerechten, noch kosten van welken aerd ook, met te schryven aon 't volgende adres M. RUNDBAKIN, II, Hedwiggasse, 4. Vienne, (Aulriche.) De liefhebbers konnen bedoeld servies ten bureele van den Denderbodc bezichtigen. By uitscheiding van Bedrijf. te Aelst, Lange-Zoulstraet, N" 12. iLurwacrdcr RINGOIR, to Aelst, zal voor Jufvrou wen gezusters Willekens. aen hunne woont, te Aelst, Lange-Zoulstraol, op Maendag 10, Dynsdag 11 Octo ber 1881, van 9 uren's morgens, openbaer verkoo- pen, de nieuwe koopwaren, hierna gemold. 1"»' meters élasliquc, 18 gilets, I4melers baei, 15 meters zwarlo zydc. 20 doeken geborduerde en andere, 100 meters ccoss3ls, wil en blauw, 40 meters grenadine, 30 meters luslrine in verschillige kleuren, 4 meiers verscheidene klecrstoffen, 100 meters gekleurde mrrinosson voor klccderen en drapeaux. Alles op tyd van betaling voor de koopen boven de 5 franken, degene daeronder moeten comp- tant betaeld worden. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Liedekerke, Teralphene, Baardegem en Hofslade. De Notarissen DE PAUW te Aalst en EEMAN te Erpe, zullen ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk ver- koopen I* Koop. Een Huis en Erve, te Aalst, in de Lange Zoulstraat, gecadaslreerd sectie A Nr 1211 mei eene groolto van 1 aar 10 centiaren, houdende van den eenen kant aan d'erven van d'heer Joseph-Guillaume Van den Bossche en van den anderen kant aan dame weduwe Cammaert-Speeckaert. Bewoond door sieur Gouberl Peereboom. Ingesteld fr. 4500,00 2' Koop. Een perceel Land, le Liedekerke op Neer- Liedekerkerke, gecadaslreerd sectie A, nummer 394, met eene grootte van 4 aren 30 cantiarcn, palende aan den voetvveg, de erven Judoeus Janssens, Joseph Valckenborgh en de weduwe Eugenius Schelfhout. Gebruikt door Judoeus Engels, te Liedekerke. Ingesteld fr. 170,00 3e Koop. Eenen Meersch, te Liedekerke, op den Lessenbergh, gecadaslreerd sectie A, ex nummers 57d, 65d en 05f, deel van meerdere, groot het le verkoopeu deel, volgens meting 2 heklaren 97 aren 58 centiaren, palende oost den arme van Liedekerke en Frans BosteeU, zuid Ferdinand Verhulst en Mijn heer Leopold Van Brantegiiem, wesl den tragel der vaart en noord de erven van madame Van den Bossche- Van de Putte en de Bellebeek. In pacht bij Mijnheer Frans Bauwens. Deze meersch zal opgeroepen worden in 9 deelen le weten 1' deel. 34 aren 13 centiaren, ten noord oosten. Boomprijs fr 230.' 2 deel 34 aren 13 centiaren, daarnevens en ten norleu-, o. Boomprijs fr. 150. 3 deel. 31 aren 13 centiaren, daarnevens en ten noorden. Boomprijs fr. 160. 4 deel. 34 aren 13 centiaren, ten zuiden der 2* on 3* deelen. 5' deel. 34 aren 12 centiaren daarnevens. 6' deel 34 aren 12 centiaren, daarnevens en nevens den eigendom van Mijnheer Verhuist. 7e deel. 30 aren 94 centiaren, ten zuiden nevens den eigendom van Mijnheer Van Branleghem. 8* deel. 3D aren 94 centiaren daarnevens. 9e deel. 30 aren 94 centiaren daarnevens on nevens den eigendom der erven van Madame Van den Bos sche Van de Putto. I deel ingesteld fr. 2000,00 deel id. fr. 2000,00 3 deel id. fr. 2400,00 4 deel id- fr. 2650,00 5 deel id. fr. 2700,00 6 deel id. fr. 2800,00 7 deel id. fr. 2600,00 8 deel id. fr. 2^00,00 n 9 deel id. fr. 2750,00 4 Koop. Een perceel Meersch, te Teralphene. achter den Daale, gecadaslreerd sectie A,uummer53 met eene grootte van 9 aren 60 centiaren, groot volgens titel 10 aren 21 centiaren, palende van ouds oost de weduwe Franciscus Droeshout, zuid de kin deren Pieter De Backer, west den gewezen ouden Dender en noord Joannes Asselman. Gebruikt bij Domien Goclvinck te Teralphene. 5' Koop. - Eene partij Land, te Baardegem, ge naamd den Zeepscherfbosch, gecadaslreerd sectie C nummer 633, met eene grootte van 67 aren 70 cen tiaren. groot volgens meling «5 aren 30 centiaren palende oost het kerkgoed van Baardegem, zuid dé weduwe Henri Plas en Petrus-Josephus Uyllersprol west Charl6s-Louis Van Langenhoveen noord Cornelis Van Langenhovo. In pacht bij sieur Judoeus Van Biesen. Dit perceel zal opgeroepen worden in twee deelen. te weten 1* deel. 32 aren 65 centiaren, ten noorden. Boomprijs fr. 10. 2* deel 32 aren 65 centiaren, ten zuiden. 1 deel ingesteld fr. 1050,00 2 deel id. fr. 1000,00 6* en laatste koop. Eene partij Land, le Hof- stade. op de Slruikte, gecadaslreerd sectie C, num mers "10a en 71 2b, met eene grootte van 62 aren 20 centiaren, groot volgens meting 61 aren 66 cen tiaren, palende noord Mijnheer August Coppens, oost Anselmus Daelman, zuid de weduwe Lconardus Dael- man en west den ijzerenweg Brussel-Gent. Gebruikt bij Seraphien Samuël te Hofslade. Dit perceel zal opgeroepen worden in twee deelen, te weten 1' deel. 30 aren 83 centiaren, ten westen. 2" deel. 30 aren 83 centiaren, ten oosten. 1 deel ingesteld fr. 1060,00 2 deel id fr. 1100,00 De koopers zullen van voorschrevene goederen In gebruik komen van koop 1 den 16 Februari 1882 van de koopen 2, 4, 5 en 6 den 24 December 1881 en van den 3 koop den 25 December 1883. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 September 100. Verblijf, Woensdag 12 October Telkens om 2 uren namiddag, ter Estaminet Het Pavillon, bij den heer Robert Van de Maele, te Aalst, Groote Markt. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ten kantoore van bovengenoemde Notarissen. OPENBARE VERKOOPING van Boschkanadn, ll'ilge, Buebc TE ERPE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal ten verzoeko der volgende eigenaars, op Maandag 17 October 1881,om 12 uren 's middags openlmrlijk verkoopen 10 Namens Mm' Clementine Rasschaerl te Erpe 40 Boschkanadaboomen en eenen Abeel gestaan te Erpe in den Zurenbosch. 2° Namens den heer Dom. Verhoeven le Erpe: 13 Boschkanadaboomen gestaan te Erpe,in T Fooi; 2 Wilgen op hel Zevenkoot en eenen Buek 3en de hofstede van voornoemden heer Verhoeven 3° Namens den heer Seraphir. De Boeck lo Erpo 4 Kanadaboomen geslaan le Erpe aan de Ledesche- kalseide. 4° Namens Jufv, Clemencia Redant W* Benediklus Rcnneboog le Erpe Eenen schoonen Notelaar gestaan te Erpe, nabij het dorp aan hare hofstede. Men zal vergaderen te Erpe, in den Zurenbosch aan den meersch van voornoemde Mmo W* Rasschaerl. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling mits goedo en gekende beige,

De Denderbode | 1881 | | pagina 3