WT" GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID Gemeentebestuur van Aalst. TE HUKEN Verandering van woonst. Verandering van woonst. In den Zwarten Hoed. Kunstmatige Tanden TOOVEÏl-SCHEERMES Eenige Depot. TE BEKOMEN Te Koop. ""magazijn Boiiillekolcn en Broiiweryarlikelen, Meubelaire verkooping Behuisde Hofstede, KANADA BOOMEN, Vendilie PAÏITIJ ZAAILAND, GOEDE ZAAILANDEN, GOEDE ZAAILANDEN ZESTIEN HUIZEN, ITALIË. De Onderhandelingen met den II. Stoel. De roomsche correspondent van het Berliner Tage- blalt verhaeld, dat dr Busch op zyne pleizierreis naer Capri, in 't begin in 't geheel geen zending te vervullen had. Op zyne terugreis, door Rome komende, stapte hy in hel dnilsch gezantschap af en bekommerde zich om geen Vaticaen. Plotseling echter kreeg hy te Capri eene zen ding uit Berlyn en kwam nu zyn intrek nemen in hel IIólel de CEurope te Rome. Driemael be zocht hy den kardinael-slaets-secretaris Jacobi- ni, doch ontving, om alle opzien te vermyden, geen tegenbezoek. In dezedrie korte gesprekken kunnen natuurlyk geen gewichtige kwesties af- gedaen zyn zoodat de correspondent denkt, dat dr Busch slechts zaken van ondergeschikt belang, vermoedelyk persoonlyke kwesthn, te bespreken had, en dat hy onder ander bepaelde kandidaten heeft aenbevolen voor de bisschop- pelyke zetels van Paderborn en Osnabrïick. Die mening schynt inderdaed gegrond want juist denzelfden dag (Zaterdag vóór Kersmis) dat dr Busch te Berlyn weerkeerde verscheen de auditor der nuncialuur te Munchen, Mgr Tarnassi, die vroeger ook te Trier de benoeming van Mgr Korum kwam aenkondigen, Ie Fulda, om in de vergadering van hel kapitel belangryke meêdeelingen te doen namens den H. Stoel. Zondag morgend reisde RIgr Tarnassi met de zelfde zending naer Osnabrück, maer keerde Maendag avond te Paderborn weêr, waer neg eene kapittel-vergadering ondertusschen had plaets gehad. Dinsdag morgend werd in tegen woordigheid van den auditor nogmaels zitting gehouden, zoodat men gelooft, dat thans de keuze reeds voltrokken moet zyn. Men moet hierby wel in hel oog houden, dat de kapittels van Paderborn en Osnabrük daer zy indertyd wegensden kulturkampf niet binnen den kanonieken lermyn van drie maenden, de lyst van kandilaten konden opmaken, eigenlyk het verkiezingsrecht verloren hadden. Het IFest- fiilisch Volksblatt veronderstelt nu, dat de Paus hun dat recht heeft teruggegeven, maer niet in de gewone onbeperkte male. In plaets van eene volledige vryheid te heb ben in de keuze der kandidaten, waertusschen dan de personen minus gratce zou kunnen aen- wyzen, mag wellicht thans slechts eene keuze gedaen worden uit de lyst van persona grata, tusschen de regeering en den 11. Stoel opge- maekt, Is die veronderstelling juist dan is Mgr. Tarnassi slechts gekomen om die lysten aen te bevelen, en wanneer die keus zal gedaen zyn, zal men dus geene weigering van wegede regee ring moeten vreezen. Het kapittel van Paderborn, dat vroeger uit 14 leden bestond, teller thans nog negen den wybisschop Freusberg, den plebaen Peine, den vicaris-kapitulaer Drobe, de kanuniken Schulte, Wasmuth, Bieling, Bartscher en Klein en einde- lyk den eeredomheer Zehrl von Heiligenstadt. Het kapittel van Osnabrïick, beslaet nog slechts uil den vicaris-kapitulaer Hütingen den kanunik Schade. Koning Humbert zal by de sluiting van den zitlyd der Italiaensche Kamer, eene redevoering uitspreken over den politieken toestand. Reeds by de ontvangsten op nieuwjaersdag heeft de koning daerover eenige woorden gezegd. Hy ver- klaer.de dal Italië de denkwyzen van al de gou vernementen zal eerbiedigen, op voorwaerde dat men eerst de zyne eerbiedige.Tol nu toe had men nog niet te klagen over een gebrek aen eerbied, doch om alle misverstand te voorko men. zegde de koning, is het noodig wel te doen verstaen, dat Italië geen diskussie en nog min der eene tusschenkomst vau eene vreemde mogendheid in zekere kwestien van de binnen- landsche politiek zal dulden. Welke de kwestien van binnenlandsche poli tiek zyn, weet men genoeg. De houding door het italiaensch gouvernement in die kwestien aengenomen, schynt ons echter zeer onvoor zichtig. Inderdaed, in den legenwoordigen toe stand kan eene toenadering tusschen het itali aensch gouvernement en hel Vatikaen, slechts geschieden of door de bemiddeling eener vreemde mogendheid, ol wel, indien het Quiri— nael zelf de eerste stappen doet. Tot nu toe be slaet er geene hoop dat dit laetste zal gebeuren, en door alle vreemde tusschenkomst af te wyzen sluit het italiaensch gouvernement zich zeiven allen weg lot eene goede regeling der binnen landsche politiek af. Het is noglans algemeen erkend.dat die rege ling van dag tot dag meer noodzakelyk wordt. Er is vooral iemand die eene oplossing der romeinsche kwestie wil, en die iemand is ge woon geen weerstand te dulden. Hoe de zaek zal afloopen, is tot nu toe moeilyk te voorzien. Alleen kunnen wy niet nalaten eene vergelykiug te maken tusschen den tegenwoordigen toestand van Italië en den toestand, waerin Frankryk zich bevond vóór den oorlog van 1870-1871. Even als thans in Italië, hefte toen in Frank ryk de revolutie en de republiek het hootd op, en om den omwentelingsgeest, die in het land hecrschte, te bedwingen, zocht keizer Napo leon een oorlog met Duitschland. Italië is thans ook overgeleverd aenden revolutionnairen geest dieden troon van Humbert I aen't wankelen ge bracht heeft. Denkt men nu in Italië aen een oorlog Wy durven hel niet bevestigen, doch na gezegd te hebben dat hyin Italië alle vreemde tusschenkomst afwees, vroeg koning Humbert aen M. Farini, voorzitter der Kamer van Afge- veerdigden, wanneer de Kamer de bespreking zou kunnen beginnen van het wetsontwerp be treffende het leger. Het is hoogst noodig, zou hy er by gevoegd hebben, de inrichting van het leger zoo spoedig mogelyk te voltrekken. De liberale bladen jui- ehen die woorden toe, en vooral den zin dien men er aen moet hechten namelyk dal Italië zich gewapender handzal verzetten tegen de vreemde mogendheid, die den Paus zou willen bescher men. Zulke oorlog zou misschien waerlyk het italiaensch koninkryk een oogenblik kunnen redden een anti-godsdienstige oorlog zou de revolutionnairen inderdaed voor eenigen tyd kunnen tevreden stellen, doch voor hoe lang En nog, welk zou de afloop van dien oorlog zyn? righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blacs krampen on stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij liet opslaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachlzweeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven allo andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl het fabriekmerk. «Revalenla Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllesluart, den hertog V3r. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen Nr 48,816 Getuigschrift van den vermaarden doc tor Rudolph Wurzer. Deze lichte en aangename bloem vervangt uitmuntend alle medecijnen in vele ziekten, zooals Suikervloed, hardnekkige en ge woonlijke. verstoptheid, buikloop, lendenpijn en blaasontsteking,graveel, brandige oploopen en kram- )en in de darmen, speen, longziekten, vallingen, ïoest en tering. Doctor Rud. Wurzer, lid van verscheidene wetenschappelijke genootschappen, Bonn. Nr 73,632,25, Bakkerstraat, Mulhouse, 2 februari 1870 Na 5 maanden de Revalenla gebruikt te hebben, ben ik gansch genezen van eene slepende leverziekte die mij sedert vijftien jaar deed lijden. N -J CharlierT 4 Teering Roberts van eene longlering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende25jaren. Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,251/2 kil. 4 fr. t kilo. 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenla in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenla in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; de 120 tassen, 16 fr de 576 tassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emile Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. EETLUST, SPIJSVERTEER1NG, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder .Kosten, aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARABICA Du (Carry van Londen..Ililliocncu genezingen Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruischiDg in de ooren, zuur, wrangheid, slijme- Holloway's Zalf en Pillen. Een Officier in Indië vermeldt, dat gedurende de laetste muitery, hy dik werf in slaet was de ellende der arme getrouwe Indi anen te verlichten door hun deze medicynen, immer zyn reisgezel, te geven. Deze lieden reisden nader hand honderde mylen om hunne geheelde wonden te vertoonen en den zegen van hunnen God over hunnen weldoener af te smeeken. In het bezit van deze Geneesmiddelen is iedereen zyn eigen Dokter. Dezelfde Officier zegt dat in hel Oosten niemand ooit zonder dezelfde behoort te zyn. In China, Java en het gansche Oosten worden deze medicynen veel gebruikt en grootelyks geacht; in Java inderdaed wordt een geschenk van eene doos met Holloway's Zalf en Pillen als een hoogst kostbare gift brschouwd. 13. Burgerlyke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelyk 7 Vrouwel. 6 OVERLYDENS. C. Schockaert, z. b. 23 j Mylbeke. L. Kesle- leyn.vr. Van de VeV**"*"",^. 58 j Zonnestraet E. Schellinck, man Van Langenhove, Iandb. 79 j., Mylbeke. S. Van Santen, wed0 Van de Water, z. b. 77 j., Keizerlykeplaets E. De Corte, man Welle- man, z. b. 70 j., Leopoldstrael. A. De Backer, vrouw De Smet, z. b 28 j., Schaerbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke stand der stad Ninove. Aangiften van den ZO Dec. 1881 lot den 6 Jan. 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk d 2 OVERLYDENS 3 kinderen onder de 7 jaren. HOPMARKT VAN AELST. Heden zaterdag 7 januari, werden er 9 zakken hop, gewas van 1881 ter merkt, ge bracht en verkocht aen den prys van fr. 74 tot Ir. 7fTde 50 kilos. POPERINGHE 6 JAN. Hoppe 1881. Stad. Fr. 95—00 0000 Gemeenten 90—00 00—0q Onderzoeksraad der Burgerwacht. Het College van Burgemeester en Schepenen der stad Aalst, verwittigd de belanghebbenden dal de onderzoeksraad der Burgerwacht dezer stad, eene buitengewone zitting znl houden den Maandag 23 Januari 1882, om elf uren 's morgens, in de groole benedenzaal ten Stadhuize, ten einde te beslissen op de vragen der personen die zouden denken recht te hebben tot vrijstelling van den werkenden dienst der Burgerwacht, uit hoofde van lichaamsgebreken en andere reden. De manschappen die vermeenen recht te hebben tot hunne definitieve afschrijving, moeteo voorzien zijn van een exlrakt van geboorte afgeleverd door het Gemeeutebestuur. Gedaan te Aalst, den 3 Januari 1882, De.Burgemeester en SchepeneD, De Sekretaris. (GelVan Wambeke. (GetJh. Verleysen. Bericht aan de Groote Konijnenlief hebbers van Aalst. Er zal op den 8 Januari 1882, om 10 uren 's morgens, een jaarlijksche Prijskamp van groote Konijnen, ter herberg Aux Champs Elysèes, Molendriesch, N° 4, bij Frans Frank, plaatsgrijpen. De lielhebbers worden verzocht er te komen naar zien, hij zal zeer belangrijk zijn. Er zijn twee medaliëo te winnen: een voor het zwaarlst oud konijn en een voor hel zwaarlst kweeke- ling konijn. De Secretaris, De Voorzitter, Fr. Temmerman. J. Berrkbet. ip„ 1. Een schooncn toog of buffet, fl L. KDOjJ een bascule met balancen en gewichten, messen voor beenhouwer en yzerwerk alles in zeer goeden slaat en aan een geringe prijs bij Th. LlEECKMAN. Sloofslmat. N° 2n Een schoon Huis dienstig voor alle bedrijven, uit makende den hoek van de Nieuvvstraal en Vrijheid straat Zich te bevragen bij de eigenaars de gebroeders Do Roover, Nieuwstraat, Aalst. Louis De Scliryvcr, Schoenmaker, Langczout- slraal te Aalst, n° 31, heeft de eer het geëerd publiek te berichten, dat zijn magazijn en werkbuizen zullen verplaatst worden, zelfde straal, n° 32, rechtover zijne oude woon, zijnde bet aloud bekend huis, dc goude Laars, van d'heer Van den Bossche-Vao de Putte. Zijn magazijn zal als voren altijd wel voorzien zijn van alle slach van schoenen en bottinnen voor mans, vrouwen en kinderen, alles van zijn eigen maaksel en aan prijzen buiten alle concurencie mansbottin- nen in volle verlrouwen en op maat, te beginnen van 12 franken; vrouwbottinnen, te beginnen van 9 fran ken jacht- of waterbotten, te beginnen van 25 fran ken, alles is gewaarborgd. N B. Al wie van mijn werk zoude hebben wat los gegaan is, mag het terug brengen het zal koste loos hernaaid worden. Hij vraagt ook bekvvaame gasten onnoodigzich aan te bieden zonder wel zijn stuk te kunnen slaan De GEBROEDERS SCHOOIS'JANS, maken aen hel geëerd publiek bekend, dat van heden af, hun winkel en magazijn, overgebracht zijn van de Moleu.iraal naar de Vaart (hoek van den Dam en Molendriesch.) Er zal, even als vroeger bij hun te bekomen zijn Genever, likeuren, tijne-en fjaarlemsche olie, tabac, cigaren, Hollandsche-Nimysche-Fransche- en Duitsche Pijpen, porte-cigaren, tabakzakken, enz.; alle slach van borstels, koorden, matten, stopsels, sponcen, zeemvellen, garens, speel kaarten, kruidenierswaren, vischgerief, enz.enz, Alles in 't groot en klein. TE BEKOMEN van heden, by P. De Poorter, in het kasteel van Spaniën, Korte Sint-Jorisstraet, n* tb, bygenaemd Kiekestraatje, eerste kwaliteit Ajuinzaed, prys fr. 1®,50 de kilo. Aelst, 7 Januari. Per 1 heel. 32 lit. 50 cent. Tarwe fr. 28-00 30-00 Masteltiin 24-00 27-00 20-50 21-50 Geerst 00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 18-00 2C—00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaed per 1C0 kil. 37-O" 00-00 Lynzaed 29-00 30-00 Koolzaedolie 70—00 70-50 Lynzaedolie, 56—00 56-50 Koolzaedkoeken, id. 19— 20—00 Lyr.koeken, 22-00 23—00 Aerdap. (roode de 100 kil. 7—CO 7-50 Aerdap. (geelej 0—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8-76 10—09 Eijers, de 55. 3—00 3-18 Vlas per 3 kilos. 0—00 0—00 Viggenen, per stuk, 1° soort 25 00 30-00 Lynwadcn ter markt stuk verkocht ANTWERPEN, 6 Januari. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aen de pryzen van fr. 2,50 a fr. 3,00. De ponden of halve kilogr. betaeldo men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,90 zwaer gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aerdappelen zyn per 4/4 heet. worden verkocht fr. 1,00 ti 1,50. De eiers betaelde men per 25 stuks fr. 2,50 a 3,00 Ziehier de pryzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—00 a 28—50 Rogge, 22-50 23—50 Wintergeerst, 24—00 24—50 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 19—00 23 - 00 Boekweit, OU—00 00—00 Boonen, 22—50 23 -50 Bitterpeën, 00— 00 00—00 Op de*veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1122 stuks vee te koop gesteld. De besteedde pryzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.72 tot 1.00; stieren,0.60 tot 0.81; koeien en veerzen, fr. 0.60 tot 0.81. F. CALLAERT-VAN DER H AEG HEN, 4 Kerkstraat 4, Aalst. Zyden, feuteren strooien hoeden. Zydeu, laken, feuter en elastieken mansklak- ken. Hoedjes in feuter en strooi (fantaisie) voor kinderen. Zwarte en gekleurde zijden cols. N. B. Men gelast zich met het nieuwwasscnen van strooien hoeden. Prijzen buiten alle concurrentie. geplaatst zonder pijn. volmaakte nabootsing der natuur, onbederflijk en zonder geur. Onzicht bare haakjes. Brevet van uitvinding. TRENTELS, gediplomeerde tandmeester, 5, Boomkweekerij-straat, Brussel. Consullatien te Aelst o Hotel de Flandre, Statieplein, alle donderdagen van 9 uren tot den middag. Kostelooze Consullatien voor de behoefligen van 8 tot 9 uren voormiddag. Ziehier de prijzen van liet vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet, 6 Stieren, 0 75 tot 0 00 49 Ossen, 0 88 0 94 23 Koeien, 0 70 0 80 137 Kalveren, 0 95 1 08 OMWEKITELIMG IN DE KUNST VAN ZICH TE SCHEREN. AMERSKAAXSSCH (Gebrevcteerd door Z. IV. D G.) Het is onmogelijk in eene annonce om een volledig gedacht te gtven van de buitengewone voordeelen dezer wonderbare uitvinding. Dit toestel verrechtva3rdigl teenemaal zijnen naam, het stelt iedereen in staal zich te scheren zon der er de gewoonte van te hebben en zulks zonder gevaar zich te snijden. Al ware men blind of met beving aangedaan, men kan zich beter scheren dan het de handigste barbier niet een gewoon scheermes zoude doen. De uitslag dien men met dit nieuw schceermes bekomt is zoo buitengewoon, dat liet zeker is, dal het overal het oud stelsel 2al vervangen het is genoeg het eens beproefd te hebben, om zich niet meer te willen scheren of laten sche ren op dc oude wijze. Niet te verwarren met gelijksoortige toestellen, welke geen der voordeelen van amerikaansch tooverscheermes hebben. Om het franco te bekomen, zendemenfr 5-5ö ineen postmandaat, aan M. MICHEL, 37, rue des Solitaires, Parijs. Huis «L Dc Troch-Borrcman, Lange Zout- straat. Magazijn van alle soorten van Amerikaansche Cols en Manchetten voor man- cn vrouwspersonen en voor de heeren Geestelijken. Deze Cols wasschen zich met water en zeep cn zijn oogcnblikkelijk droog na het vuile er afgewas- scben is. Zij verslijten of ontvezelen aan de boorden niet. Ta h li TA 11 Een schoon en geriefiyk Huis, j. C nul LU met magazyn, geslaen te Aelst, in de Stoofstraet. Adres te vragen ten bureele van den Denderbode. Tfl lim,An Een schoon en geriefiyk Jc IIII It; II Huis met Hof, hebbeDde verscheidene beneden en bovenplaetsen, voorziet van pomp-en regenwater, gestaen te Aelst, aen de Graenmerkt, N° 9. Zich te bevragen by Jufv. Fany VAN DER NOOT, Keizerlyke plaets aldaer. T. I*iii»on Een schoon en geriefiyk Huis, A t? IIUI LU in de Nieuwstraet, N° 42. Zich te bevragen by den heer P. J. RAES, zelfde straet. bij Louis BUEKENS, verzekeringsagent tegen brand gevaar, Korte Zoutslraat, 33, Aalst. Allerfijnste likeuren, alle soorten van wijnen, Wy- negemsche Maagmiddel, genever, fijne olie, wijn azijn, slopsels, houten kranen, enz., aan gematigden prijs. Uit der hand met alle gemak van betaling een schoon en gerieflijk Huis met drie er aanhangende huizen,hebbende het voornaamste Huis, eenen groo- ten koer, eenen paardenstal, twee groole magazynen met drie groole zolders, als ook Uvee groote kelders geslaan en gelegen op de Sleenebruggc tegen de- Vcrkenmarkt, bewoond door den eigenaar Eduard Pyck, te Aalst. Deze gebouwen zijn zichtbaar alle dagen.Verders is er nog te koop een Paard ruin, ne gen jaren oud. van Doornijksche Kalk, Pannen, Boomschen en anderen Steen, Hovenierstraat, N° 4, te Aalst. De heer Camille VAN GEEM, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat hij komt op rechten een magazijn van kalk, pannen en steen. ..Hij verhoopt door de goede hoedanigheid zijner waren en de geringheid zijner prijzen, de gunst van eenieder te bekomen. MAGAZYN VAN aen zeer geringe pryzen van de beste boedanigheid- A. 'VAN IMPE-SOETENS, Geerardsbergschestraat, N° 66a, Ninove. in dc Pnstory te lYicniverkerkcn, op Maendag 9 Januari 1882, ten 9 ure 's mor gens, onder de directie des Notaris DE BEER, en ministerie van Deurwaerder NOTERIS. OPENBARE VERKOOPING van eene IE EKPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eeno behuisde Hofstede, geslaan en gelegen te Erpe, aan do Koeibrugslraat, bekend bij kadaster wijk C nummers to3, 104, 105, 106 en 107, groot 15 aren 90 cent. palende ten ooste en ten zuide Rosalia Ruyssinck, ten wesle de straat en ten noorde den Collemkauterlos. Bewoond bij den eigenaar den heer Alphonse Roe- landt te Erpe. ZITDAGEN Instel Maandag 9 Januari Verblijf Maandag 23 löaz' Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg Den Vriendenkring gehouden bij den^heer Domi- nicus Hendnckx, te Erpe nabij het Dorp. Meubelaire verkooping. Voornoemde Notaris EEMAN zal op Maandag 53 Januari 1882, te beginnen om 2 uren namiddag, te Erpe, ten huize bewoond door den heer Alphonse Roelandt to Erpe, openbaarlijk verkoopen -. A. Eenige huismeubels zooals een onlangs nieuwe sloof, stoelen, tafel, bedsloel en eene broodmouille. B Het landbouwersalem, zoo als kruiwagen, beerkuip, scheppers, schuppen, braken, meslhaak en gaffel. C. Eenen kanadaboom D. En eene hoeveelheid brandhout, mesten aal in den put. Verders op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling miis stellende goede cn gekende borge en betalende de koopen onder de drij franks comptant. OPENBARE VERKOOPING VAN schoone en zware allen gestaan te Nieuwei kerken. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens de vol gende eigenaars, op Donderdag 12 Januari 1882, om 1 uur stipt nanoen, in het openbaar verkoopen* 1° Namens den heer Joannes Baeten en jufvrouw Joanna Baeten Ie Nieuwerkerken 32 schoone Knnada Boomen gestaan te Nieuwer kerken op den Dries, ter plaats genaamd den Rotzak. En 2° Namens den heer Petrus De Kegel te Nieuwerkerken 21 schoone Kanada Boomen gpstaan alsvoren te Nieuwerkerken op den Dries,aan de voormelde plaats der. Rotzak. Alle deze boomen zijo geslaan in de nabijheid der kasseide alsook tegen de statie van Haaltert, dus voor een gemakkelijk vervoer. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge. Bij uitscheiding van bedrijf. >an Meubels, Landbouwersalem, 2 melkkoeien, 2 varkens, strooi, mest, brand- en andere houten, belraven en loof te Velde Te Erembodegem, Terjoden. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal door bevoegd ambt, ten verzoeke van d'heer Adolf Verleyen 't zijnen hove te Erembodegem, Ter joden, genaamd het Hof-ter-Wilgen, op Don derdag 12 Januari 1882, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen de leu hooide gemelde voorwerpen. OPENBARE VERKOOPING van eene goede TE MOORSEL, WAVER. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk erkoopen 59 aren 81 centiaren goed Zaailand, te Moor- sel, Waver, sectie C, N° 689. In gebruik bij d'heer Charles De Smedt, te Aalst-Mijlbeke. Verdeeld in 2 deelen lc deel 24 aren 91 cen tiaren ten ooste; 2° deel 54 aren 90 centiaren ten weste. ZITDAGEN Telkefis om 5 uren namiddag, ter Estaminet Den Hophandelbij d' heer Philamou De Smedt-Podevyn. te Aalst-Mylbeke, aan de Moor- selschebaan. OPENBARE VERKOOPING va a gelegen (c MeuwerkerLen, wijk Edixvelde. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hot behoort, met gewin vau palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, bekend bij kadaster sectie C nummers 859a en 859b, aldaar groot 21 aren 50 centiaren en volgens meting 20 areu 16 centiaren, palende len ooste de straat, ten zuide Eugenius De Coeker, len weste de erven van Dominicus Van Wezemael en ten noorde het slraaljen. Tweede koop. Eene partij 'Land, gelegen te Nieuwerkerhen, wijk Edixvelde, bekend bij kadaster sectie C, nummer 847a. aldaar groot 12 aren 30 cen tiaren, cn volgens meling 12 aren 31 centiaren, palende ten ooste do erven De Schaepmeesler, ten zuide de weduwe Ringoot, ten wesle den Arme van Nieuwerkerken, en ten noorde do erven Josse Roelandt. Derde koop. F,ene partij Land, ook gelegen te Nieuwerkerken, wijk Edixvelde, bekend bij kadaster sectie C, nummer 681, aldaar groot 13 aren 90 cen tiaren, en volgens meting 12 aren 95 centiaren, pa lende ten ooste de weduwe Ringoot, ten zuide de erven Roel andt, ten weste met den voetweg aan den beer Roggeman, en ten noorde den heer Josoph De Backer. De koopers zullen van voorzegde goederen in hcr vrij gebruik mogen treden mot de betaling hunne koopsom. i ZITDAGEN Islcl Donderdag 12 Januari 4ggj Yerblijf Donderdag 26 5 0m4 uren van den avond, ter herberg gehouden j bij den heer Leo Van den Hende, te Nieuwerkerken, j aan het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van cn een parceel !Heersch, GELEGEN TE St. BLASIUS-BOUCLE. De Notaris DE BEER verblijvende te Ste-Maria- Hoorebeke, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, dc volgende goederen, gelegen le St-Blasius-Boucle, te weten Eerste koop. Een parceel Land op de Nederhheve, gekadastreerd wijk B, nummer 586«, of met eene groo'te van 17 aren 70 centiaren, palende ten ooste aan den heer Tbienpont, ten zuide aan den heer De Rouck, ten weste aan J.-B. Van den Driessche en ten noorde aan den los. Gebruikers de kinderen van Constant Pollet. Tweede koop. Een parceel Land op de Neder- hoeve, gekadastreerd wijk B, nummer 60, met eene grootte van 28 aren 90 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Hertogh, ten zuide aan het Arm bestuur van St-Blasius-Boucle, ten weste aan den voetweg, en ten noorde aan Bernarrius Van der Haeghen. Gebruiksler de wed. Louis Van Dries sche Derde koop. Een parceel Land op de Nederhoeve, gekadastreerd wijk B, nummer 575, met eene grootte van 65 aren, palende ten ooste aan de kinde ren van Petrus Coppens, ten zuide aan'de straat, ten weste aan Petrus Van Nuffel, en ten noorde aan den heer De Hertogh. Gebruikers de kinderen Pollet en de wed. Van Driessche. Verdeeld in oosthelft en westhelft. Vierde koop Een parceel Land op het Diertveld, gekadastreerd wijk B, nummer 650a, met oene grootte van 32 aren 40 centiaren, palende len ooste aan Louis Baele, ten zuide aan de kinderen Leleup, ten wesle aan Bernardus Van der Haeghen, en ten noorde aan de straat. Gebruiker Frans De Rouck. Vijfde koop. Een parceel Land op het Cauteren, gekadastreerd wijk A, nummer 263b, met eene grootte van 54 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan Alberlus Eeckhoul, ten zuide en ten weste aan de straat, ten noorde aan Louis Schietecatte. Ge bruikers Petrus Ghys en Petrus Schietecatte. Verdeeld in oosihelfi en westhelfl. Zesde koop. Een parceel Land op den Malcgem, gekadastreerd wijk A, nummer 329, met eene grootte van 75 aren, palende ten ooste aan Jufvrouw Sophia Van den Broucke, ten zuide aan den los, ten weste aan Petrus-Livinus Meerschaut en anderen, ten noorde aan Ludovicus Van der Haeghen. Go- bruiker Ludosicus T'Kindt. Verdeeld in oosthelft en westhellt. Zevende koop. Een parceel Meersch in de Broek- meerschen, gekadastreerd wijk A, nummers 28 en 29, met eene grootte van 23 aren 10 centiaren, pa lende ten ooste aan de kinderen van Constant Cop pens, ten zuide aan de Beek, ten weste aan de wed. Van Crombrugghe, en ten noorde aan Jufvrouw Sophia Van den Broucke. Gebruiksler dejwed. Louis Van den Driessche. EENIGEN ZITDAG Maandag 16 Januari 1882, ten 2 uren namiddag, ter herberg van Polrus Van Huffel.teSt. Blasius-Boucle op 't DorjL VERKOOPING van TE AALST, nieuw Statiekwartier. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal open- baarlyk verkoopen ZESTIEN onlangs gebouwen HUIZEN, waar onder renteniers, buizen met koetspoorten, twee stagien, groole hoven, te Aalst, in de voor uitgangstraat, Denderstraal en Koophandel- straat, breeder by plakbrieven beschreven. DERDEN ZITDAG: Dijnsdag 10 Januiari 1882, om 2 ure na middag, ter estaminet De Casino een der te verkoopen huizen, bewoond door Mmo Rajon, in de Koophandelstraal, aan de statie, te Aalst. De Notarissen DE PAUW en MICHIELS, beide te Aalst, zullen ingevolge de wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Eene Behuisde Holstede, le Aalst, in de Maan- straat en aan den Postweg, groot bij meting 86 aren 16 centiaren, verdeeld in 30 koopen t'elks gerief, breedvoriger beschreven bij plak brieven. In 'l geheel gebracht op fr. 23,200 SUPERABONDANTEN ZITDAG: Zalurdag 14 Januari 1882, om 1 ure namiddag, ten Stadhuize, ter gewoone zittingszaal vau het Vredegerecht.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3