GEZONDHEID EN KR ACHTD ADIGHEID WW Buitengewone occasie Te koop 2 Jachthouden, AVIS. Groote Vogclschieling met dc Bolle Prijskamp buiten met de krulbol. Grooten pryskamp Wat te van Doktor Palisson, MEN VRAAGT. Groote Spaarzaamheid Te huren. Openbare verkooping 2 Hofsteden en Zaailanden Sparren Hoppestaken, Welgelegene I1UIZEIY, YERKOOPÏNG. ken was, en na den gouverneur te hebben on dervraagd of zijne verklaring door de dagbladen juist was meegedeeld, heeft zij, op het bevesti gend antwoord, besloten een onderzoek in te stellen in al de gemeenten der provincie, om na te gaan of er nergens misbruiken door de liefdadigheidsbureelen gepleegd worden. Dit besluit werd met eenparigheid van stem men, behalve die van den gouverneur, aange nomen. Men mag niet toelaten, zoo luidt een der beweegredenen van het besluit, dat men den arme geweld aandoet in hunne vrijheid en in hunne rechten van vader des huisgezins, bij middel der openbare weldadigheid. Het schijnt dat M. Goupy er echter niet aan houdt de waarheid zijner getuigenis te zien onderzoeken.Zou hij vreezen dat de zoogezegde misbruiken, die hij heeft aangeklaagd, niet be staan? Misschien. In alle geval, hij is in beroep gegaan bij den koning, en het onderzoek door de deputatie bevolen, en dat dinsdag moest beginnen, is dus voorloopig moeten uitgesteld worden. Wij zullen nu afwachten wat M. Rolin zal beslissen. Uil Verviers meldt men dat het aldaar fel gesneeuwd heeft. Te Luik daarentegen, in de wijken Vivegnies en Avroy, steekt men dage lijks een groot getal aspergien, die op de markt aan 4 tot 5 fr. den bussel verkocht worden. Zondag gingen verscheidene gezellen van eene herberg uit Moorseele huiswaarts rond 11 ure 's nachts. Op weg zeide een van hun aan eenen anderen Zoudt ge mij durven volgen op dit klaverstuk De jongeling, op niets peizende, volgde hem. Eenige oogenblik- ken daarna hoorden zijne gezellen hem roepen: Ik ben gesteken!Aanstonds snelden zij toe en vonden hunnen gezel door negen steken gewond en badende in zijn bloed. De dader is gevlucht en tot nu toe nog niet gevonden. Het parket is ter plaatse gekomen. Men hoopt dat de gekwetste zal genezen. Verleden maandag was 't een ongeluks dag voor Thielt. Rond 8 ure 's avonds, kwam het peerdje van den heer Christiaens, van Wyngene, van uil de Kortrijkstraat gestormd, en ging met het rijtuig eene tuimeling maken voor de herberg La Plume d'Or, op de Markt. Het paard was niet bezeerd, aan het rijtuig was nog al brake, en de vier personen die er uitgevallen waren, hadden maar eenige kneuzingen bekomen. Rond 9 ure, kwamen drij personen in het rijtuig van den heer Verstraete, brouwer te Thielt, van Kortrijk-foore en waren bijna thuis. Up d'Hulsl liep de cheese met geweld ievers tegen, 't gaf een felle schok, en alle drij degene die er in zalen, stuikten er uit. De genaamde Francies Wattyn, een jongeling van 25 jaar, moest naar zijn huis gevoerd worden, in d'Hoogstraat. Men zag anders niet aan hem tenzij eenige kneuzing aan 't hoofdhij gaf eventwel tale noch teeken meer, en een paar uren later was hij reeds een lijk. De twee andere personen die in 't rijtuig zaten, waren ook min of meer bezeerd. Benevens deze ongelukken, is er den zelfden avond nog eene vechtpartij gebeurd tusschen het Biesgat en de Kluiie, langs den Rijckeghem- Kouter. Eenige jongelingen waren in verschil gevallen, en de genaamde Jules Verhaeghe, van Thielt, heeft verscheidene wonden aan het hoofd bekomen, waardoor hij te bed heelt moeten blijven. De daders zijn gekend; 't zijn er twee van Schuijffers-Capelle. FRANKRYK. Stoutmoedige diefstal. Dezer dagen stapte eene sclioone, kostelijk gekleede mevrouw uit een rijtuig, dat voor de deur van eenen genees heer te Parijs stil hield, en trad de woning van den geleerden doktor binnen. De geneesheer is een specialist, die zich bijna uitsluitend bezig houdt met zieken, die door geestesverzwakking zijn aangedaan. Toen de roevrouw bij hem was binnengeleid, zegde zij snikkend Doktor, gij zijt nog mijn eenige hoop Tot u kom ik om redding. Ik heb een zoon, een eenig kind. die sedert eenigen tijd van mono manie is aangedaanhij doet niemand kwaad, maar denkt gedurig dat hij inkasseerder bij eene geldbank iszijne dagen brengt hij door met nola's, wissels en fakturcn aan al wie hij ontmoet biedt hij ze aan en eischl er de betaling van. Dit alles heeft hem reeds meer dan eene on aangenaamheid op den hals gehaald ik vrees, dat het verstand van den jongen, die anders wel weet wal hij doet, totaal zal verloren gaangij moet en zult bem genezen. De geneesheer begon nu de ongelukkige moe der te ondervragen over de voorgaanden van haren zoon, over de verstandvermogens der andere leden van de familie en hij eindigde met de mevrouw te troosten zeggende, dal hij wel hoopte haren zoon te genezen. Eene laatste aanbeveling, zegde zij, bij het heengaan: Ik zal u mijnen zoon brengen maar, gij verstaat hoe wreed hem de scheiding zal vallen. Wanneer hij hier is, zou ik willen onge merkt vertrekken. Dat is niets, antwoordde de geneesheer, en hij toonde haar de deur van een nevengelegen vertrek langs waar zij in den gang kon komen en het huis verlaten. Twee dagen later kwam de mevrouw terug met eenen jongeling van buitengewoon zacht zinnig en zeer verstandig uiterlijk. Verwittig mijnheer, zegde zij, en zeg hem, dat de persoon welke hij verwacht hier is. Zij richtte zich naar de deur, welke de ge neesheer haar getoond had en een pakske uit de handen des jongelings nemende, zegde zij hem Wacht hier een oogenbliken zij verdween in den gang. Een kwartier uurs, een half uur verliepen en niemand kwam. De jongeling belde een knecht kwam in de kamer Zeg aan mijnheer, zegde hij, dal ik hier verwacht ben en dal hij slechts voor een oogen blik zou komen. Goed, goed, antwoordde de knecht; mijn heer is juist met iemand bezig, en binnen een oogenblik zal hij bier zijn. De geneesheer kwam eindelijk. De jongeling bood hem eene factuur aan. Ja, ik weet daarvan, meende de doktor beu de hand nemende; seffeos zullen wij dat re gelen, en hij vatte den pols van den jongeling. Deze aanzag den geneesheer met verwonde ring. Regelmatige pols! zegde de doktor verder, Mijne factuur, herhaalde de jongeling. Wonderlijk 1 wonderlijk zegde de doktor. Mijn patroon zou kunnen ongerust worden onderbrak nu de jongeling; laat mij heengaan. De geneesheer echter aanzag hem zonder spre ken, Hy wilde hem nog eens den pols voelen. Dejongeling scheen nu al zijn geduld te verliezen: Betaal my en schei uit met alle uwegekkerijen riep hij uit. Hevige aanval, meende koud weg «Ie genees heer; hij belde en gebood aan twee dienlboden Een ijskoud stortbad De arme jongeling werd vastgenomen en twee minuten later lag hij in eenen klampstoel, terwijl een straal ijskoud water op zijn hoofd neerkwam. Hij brulde van woede. Wanneer de genees kundige behandeling was afgeloopen, kwam de doktor zelf om te oordeelen over hare uitwerk sels. De jongeling eischte maar altijd voort zijn geld. Om hem ie voldoen ging men eindelijk op zijne aanwijzingen eenen juwelier halen, die de rue de la Paix bewoont. Deze kwam en dan wist men eindelijk wal gebeurd was. De schoone mevrouw was niet anders dan eene behendige diefegge. Zij had zich naar den winkel van den juwelier begeven en had hem eene paruur van 25,000 fr. gekocht Ik heb de som bij mij niet, had zij gezegd, maar zend een uwer klerken met mij mee; ik woon op de Avenue d'Eylau mijn echtgenoot zal de factuur betalen. Ziedaar hoe eene rekening van 25,000 fr. met een ijskoud stortbad betaald werd. Onder Zee door Men schrijft uit Parijs Hel verbod der engelsche regeering, om voort te gaan mei het boren van den tunnel onder bet Kanaal, heeft hier natuurlijk opzien verwekt. Ik moet eerlijk bekennen, dat naar mijn meening de Engelschen groot gelijk hebben met deze zaak eerst grondig te onderzoeken, want de tunnel kan groote gevolgen ïïeBben. Zij kan in den handel een omwenteling te weeg brengen, die aan drie vierden van de zeehavens van de Zuidoostkust van Engeland en van de Noord westkust van het vasteland, haar welvaart en haar verlier zou kosten. De passagiersboolen van Vlissingen en Oostende zullen hnnne dagen kunnen tellen, wanneer men in een gcmakkclijken slaapwagen van Keulen en Parijs regelrecht naar Londen zal kunnen gaan. En als de engelsche steenkolen zonder overlading in dezelfde waggons het geheele vasteland zullen doortrekken, zal de scheepvaart een schok krijgen, dien zij in jaren wellicht niet te boven komt Hoe zal het zijn, als de spoorwegwaggons, zonder overlading, alle goederen van en naar Engeland over voeren, en de treinen met landverhuizers regelrecht naar Liverpool doorloopen Gelukt de eerste tunnel, zeo komt er spoedig een tweede naast, die met hun beido zich van al het verkeer meester maken. Het moet toegegeven worden, dat dit geen argument is om den tunuel niet te maken, maar het is een bewijs dat bij deze onderneming reusachtige belangen, ook in Nederland op het spel staan. Onderstel nu het geval van een oorlog tusschen Engeland en Frankrijk, ofwel onderstel, wat in <870 zich heeft voorgedaan, dat geheel Noord Frankrijk bezet wordt door een natie die een inval deed uit hel Oosten, dan is hel verkeer gestremd langs dien hoofdader, en dan kan de tunnel lot de meest verras sende gevolgen aanleiding geven Bovendien, Enge- lands kracht heeft steeds daarin beslaan dat hel een eiland is. En men moge zeggen wat men wil, als de tunnel bestaat, is Engeland geen eiland meer. Stel u voor dat in 1870 de tunnel beslaan hadde, zou er dan niet terecht in Engeland een paniek ont staan zijn, nadat in veertien dagen lijds de hoofd macht der Franschen builen gevecht was gesteld Napoleon I heeft twee jaren lang een vloot bijeen vergaderd om een inval in Engeland te doen, en ten slotte heeft hij het niet gewaagd, en is Engeland on gemoeid gebleven, dat later de vrijheid in Europa kon herstellen. Is die rol denkbaar, als er een vaste weg is naar de overzij van het kanaal Er is maar een voordeel in deze onderneming, dat is dal de aaDdeelen van den Franschen Noorder spoorweg en van een paar engelsche spoorwegmaat schappijen de dubbele waarde krijgen, als de tunnel klaar is, en verder ziel men wel van alle zijden lie den, die schade lijden, en welvaart die verplaatst wordt of verdwijnt, maar wat ziel men eigenlijk een goeden kant aan dezen tunuel In het belang der nederlandsche havens hoop ik van ganscher harte, dat de tunnel nooit of nimmer lot stand kome. De Basiliek van het H. Hart. De bouw werken der kerk van liet H. Hart te Parijs gaan nog altijd goed vooruit, niettegenstaande de ge heime vijandschap, de linksche kuiperijen van gouvernement en stadsbestuur. Nog dezer dagen werd de militaire wacht weggenomen, die bij het gebouw waakte. De giften voor het voltrekken van de praal- kerk worden eiken dag belangrijker :den 1 april beliep het totaal der ontvangene sommen reeds 10,975,002 frank en 98 centiemen, of bijna 11 millioen. Enkele giften bewijzen zonneklaar, dat het «eloof in zekere familiën van Frankrijk nog evendig is een onbekende van Toulouse gaf in eens eene som van acht honderd duizend frank. Ter gelegenheid van St-Josephsdag gaf eene ge meente duizend frank. Den zelfden dag, deed men eene omhaling in af de kerken van Par'js die van Ste-Glotilde bracht 3052 fr. op, die van St-Auguslinus 3000 fr., en die van St-Sulpice 2450 fr. De giften bij de bouwwerken zelf ontvangen bedroegen van 25 februari tot 26 meert 2345 fr. 70 centiemen. Uit dit alles blijkt, dat het nooit het geld zijn zal dat zal ontbreken om de kerk te voltrekken. RUSLAND. Wij hebben dezer dagen, ter gelegenheid van Rusland gesproken over de dieverijen, die door de russische ambtenaars gepleegd worden over dit punt is nu een werk verschenen Feuilles vo- lantes des archines du gouvernement russe, het welk doel zien dat wij het duizendste paart niet wisten van al de schurkerijen, die daar door de ambtenaarswereld gepleegd worden. Die publiekmaking heelt voor doel het tegen woordig gouvernement van den czaarom te wer pen en dit door een grondwettelijk gouvernement te veranderen, en van dat oogenblik mogen wij niet alles gelooven wat er gezegd wordt. Op de herbouwing van het wapenfabriek van Tula werden door aannemers en ambtenaars 240,001) roebels gestolen Op bet transport der tioepen langs den ijzerenweg steelt men ontzag gelijk, alsmede op de leveraucie der levensmid delen en munitiën. Bij de bouwing van de forten van Brest-List- woch, verdwenen 80,000 roebels. Op leverancie der konserven voor de troepen, verloor de staat 1 millioen 130 duizend roebels. In Azië begun stigde een intendent eenen leverancier, met wien hij tot akkoord was, voor 7 millioen roebels. Men bakte in vredestijd brood van meel, dat in den oorlog afgekeurd en met pijpaarde ver mengd was de soldaten kregen aanvallen van cholerine,doch de leveranciers werden rijk. Toen de czaar eens rekening eischte over leve- ranciën in de marine, legde men hem voor 7,434 grootboekeu, 13.008 akten en 200,000 dokumenten! Wordt daaruit eens wijs. Aan het bouwen van schepenen werden millioenen roe bels besteed, die niet konden veiaotwoord wor den, enz. Wij zeggen de diefstal in de russische ambtenaarswereld is aan het dagorde, doch het staat te zien of de uitgebreidheid van de dieverij zoo groot is als de Feuilles volantes zeggen. Samenzweering en Aanhoudingen. Men schrijft uit St.-Petersburg, dato 6 april Dagelijks worden niewesanienzweeringen ont dekt. Dezer dagen nog werd de statieoverste van Moscou aangehouden. Ziehier waarom De opzichter van de spoorwegen zou laten welen hebben, dal, indien de keizer, voor hel feest der krooning per spoor naar Moscou kwam het bestuur voor zijne veiligheid niet kon ver antwoordelijk blijven. Hij had namelijk uil meer dan een verslag kunnen opmaken; dat er op meer dan eene plaats langsde baan verdachte personen gezien waren. Een onderzoek werd begonnen en geleidd«- tot de ontdekking van elf mijnen, allen gegra ven onder den ijzerenweg, die de beide hoofd steden verbindt. Men zegt nu dat de keizer, omringd van zijne wacht, in kleinedagreizen naar Moscou gaan zal. Dal is waarschijnlijk overdreven; men kan inderdaad zulke reis van wege de keizerin niet aanemen. Eene zaak echter schijnt stellig het bestaan van een komplot. Er worden verder nieuwe aanslagen gevreesd. Andere tijdingen melden, dat de krooning van den czaar nog zal verschooven worden. De talrijke aanhoudingen dezer laatste dagen gedaan hebben opnieuw de onrust in de keizerlijke familie geworpen. De policie had voor eenigen tijd eenige barer beste agenten naar Moscou gezonden, en deze zouden verklaard hebben, dat de stad vol nihi listen is, en dat er overal zorgvuldige opzoekin gen dienen gedaan te worden. Hierop verklaarde de policie van Moscou, dal zij op hare beurt niet wilde instaan voorde veiligheid van den keizer, gedurende zijn verblijf aldaar. In de forteres van Dunaburg heeft generaal Totleben 500 officiers en soldat n doen aanhou den, onder beschuldiging eene kolossale samen zweering gesmeed en 6000 tonnekens poeier ge stolen te hebben. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARAB1CA Uu Barry van l.onden. Ilillioenen genezingen Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagonlsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in de ooren, zuur, wrangheid, slijme righeid, hoolöpijn. migraine, doofheid, walging, braking na (Tel eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der hlaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumalisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweelen, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl bet fabriekmerk. «Revalenla Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Castlesluart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen: Genezing Nr 79,834. M.H. d'Esclavelles, te Dieppe, stelt de genezing vast van eenen jongen persoon, wiens maeg geheel vernietigd was, en die sedorl 2 jaren leed aan moeilijke spijsvertering, en eene cbronieke longkwaal, met slapeloosheid, vermage ring en alle ellenden van een algemeenen verval. Slaap, gezondheid, kracht en welstand zijn terug gekomen in hunnen normalen toestand. Genezing N'65,311. Vervant, 28 Maart 1866. Mijnheer. God zij gedankt, uwe Revalenta Ara bica heeft mij het leven gered. Mijn natuurlijk zwak gestel was ten onder gebracht door eene schrikke lijke slechte spijsvertcering die 8 jaren beeft ge duurd, en die zonder goede uilslag door de genees- heeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer te leven had, als het uitstekend vermogen van uwe Revalenla mij de ge zondheid heeft terug gegeven. A. Rrunelière, pastoor. Viermaal voedzamer dan hel vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenla in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenla in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; de 120 lassen, 16 fr do 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de las. Verzending tegen goed post-mandaat. Dc doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emtio Tim mermans. 6 en 8, rue Rouppe. te Brussel. Depots te Aelst, by Meeischaut en Beydler, apothe kers. Geeracrdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 73 tot fr. 74 de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPERINGHE 14 APRIL. Hoppe 1881. Stad. Fr. 90—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 2 Stieren, 0 70 tot 0 00 27 Ossen, 0 90 v 0 98 19 Koeien, 0 70 0 80 112 Kalveren, 1 05 1 20 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1230 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 lot 1.03; stieren,0.65 tot 0.85; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.85. Aelst, 15 April. Tarwe, Mastelbin - Per Geerst Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad per 1(0 kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken. id. Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele,) Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, le soort Lijnwaden ter markt stuk 1 heet. 32 lil. 50 fr 27-50 a 24-50 19-00 60 -00 22-00 00—00 00-00 60—00 00—00 00—00 00 -00 OU - 00 8-00 0—00 W 8-64 1-71 327 30 00 2® verkocht cent. 29-50 26-50 21-00 00-00 24-00 00-00 00—00 OU-Oü 00 -00 00-00 00—00 00—00 9-00 0—00 9-81 1-91 4-36 25-00 Ilolloteaij's Pillen en Zalf. Maag en Lever on gesteldheden, graveel, geelzucht, dit zijn de ziekten voornamelijk beersohende in de warme klimaten. Waarlijk eene ontzettende lijsttoen calomel en lancet de eenige generaals waren dezelve te bestrij den. De overwinning was altijd twijfelachtig had men de slang gekorven men bad haar nog niet altoos gedood maar vaak in stilte hare krachten herkrij gende, viel zij op nieuw den armen lijder aan mèt hare vergiftigde tanden, en voerde haren buit weg, in spijt der oude generaals De bewoners van Indië en Java stellen thans hun vertrouwen in zekerdere middelen met Holloway's Zalf en Pillen zijn zij ge reed het arglisiglijk toenaderen van deu vijand tegen te staan, het vergift uitte roeijen, latende elk orgaan even zoo vrij '-an ongesteldheid als voor den aanval. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 12 Vrouwel. 12 HUWELIJKEN. T. Martin, handelaar le St-Jans-Molenbeek, met M. Lammens, kleermaakster. A. Borrc, pasteibak ker, met H Van Ertvelde, z. b. J. Hendrickx, dienstbode, met 0. De Roeck, naaister. P. De Troycr, twijndersg. met E. Van de Vondel, braaisier. J. De Smedt, landb' met II.VanLangenhove, landb1. OVERLIJDENS. J Van Bemten, vr. Neys. z. b. 57 j., Vischm. D. Troch, wed' Van Geel, dagl', 47 jSchaarbeke. G Praet, hulponderwijzer, 26 j., Zoutsl. D. Van Vaerenbergh, wed' Van Heek, z. b. 69 j. Schaarb. E. Pierrel, z. b. 24 j. St. Jorisstraat. T. Merlens, vr. De Landsheere, 41 j. Langeridderst. S. Van Langenhove, landb»1" 62 j. Mijlbeke. H. Walrav6ns, wed® Peereboom, 68 j. Peperst. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 8 April lol den 14 April 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 2 OVERLYDENS M. Th. Perdaens 77 j huishoudster, vr. L. De Mol Kerkhofstr. P Van Laetbem 8i' j., landb. wed' B. De Winne, Geerardsbergschestr. L. Camphyn 21 j j., handschoenm vr. E. Bogaert, Burgtslraat. 1 Een kind onder de 7 jaren. ANTWERPEN, 14 April. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan dc prijzen van fr. 3,40 a fr. 3,50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,70 a 1,95 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. 1,25 k 1,50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,20 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—00 a 28—00 Rogge, 20— 50 22—50 Wintergeerst, 26—00 0000 Zomergeerst, 00—00 0000 Haver, 1950 22 - 50 Boekweit, 0D—00 0000 goonen, 2300 00—00 Billerpeën, 20—00 00—00 Door verandering en vergrooting van woonst. Bij Fr. SEMEY-BEAUDIN, tapissier, Sluier- straat, N° 5, (bij de Groote Kerk), le Aalst. Groote vermindering van prijs op al de artikels zijnen stiel betreffende, zooals schoone nieuwe behangpapieren te beginnen van 25 centimen den rol, en boorden van 75 c. den rol en meer; schouwstukken,geschilderde en papieren storen; wol, peerdshair en erin végétal voor matrassen en ressorts, aan alle prijzen coulils, canevas en madapolam voor slors koorden en franjen, passemenleriën en galon in alle kleurentrap- v|oer-en tafellapijlen, foyers en matten iB alle grootten en prijzengaleriën rolslokken en lallen, ijzerwerk en gewichten, immers al het noodige voor stors en gordijnen, bedhemels, toile cirée, toile gornmée en bavetten, cuir américainmode stoffen en cretonne voor gor dijnen, enz., enz. N. B. Te rekenen van 15 Juni aanslaande, zal het magazijn verplaatst zijn Café de TUni- vers Esplanade, hoek der Statiestraat, Aelst. bij Henri-Ferdinand BAETEN, Hekelgem, Ten-Bosch. Désirant, pour utiliser le temps a sa disposition, rentrer dans la carrière de l'enseignement qu'elle a quittée, il y a seulement quelques mois, la soussignée a l'honneur d'informer sa respectable ancienne clienteHe, ainsi que toutes les families que seraient dans le cas de vouloir profiler de ses services, qu'elle rouvrira ses classes le 17 Avril prochain en sa nouvelle demeure, rue de l'Eluve, N® 9, avec l'as- sistance d'une demoiselle inslitulrice déjii établie Les gargons ne seront admis que jusqu'5 l'üge de 7 ans Elle donnera aussi le soir de 5 a 7 heures un cours destruction, a loule personne méme ne fréquentant pas ses classes ordinaires. Son excellente méthode d'enseiguement, qu'une pratique de 27 ans a mis le public 5 même d'appré- eier, et le soin soucieux avec lequel elle a toujours lüché d'inspirer 5 l'enfance les vrais principes de morale et de religion, seront en lui servant de pro- gramme pour l'avenir, nne recommandalion plus que sufïisante, pense-t-elle, auprès des families catholi- ques. Les prix seront hors de toute concurrence. Josephine VERLEYSEN. NAAR GELDPRIJZEN, gegeven door de Maatschappij De Kupellemannen, in haar lokaal, ter herberg Au Garde Route, bij H. De Deyn, te Aelst-Schaerbeke, Genlschesteenweg OP MAANDAG 17 APRIL 1882. YOOKLIT 15 FRAKKEN Inschrijving van 2 tot 4 uren namiddag. bij Louis WALTERS, Moorsel, Hoeksken, voor drij schoone elastieken broeken en gilets. Men schrijft in van heden af. buylen met de Krulbol, voor dry schoone ronde Tafels en dry Kandelabers, voor den onderprijs, hy Petrus De Gols, Mylbcke, Moorselschebaan. Men schryft in van heden, in den Wael. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelyk en geneest radikaal FLERECYN en REUMATIEK van allen aard, tandpyn, lombagos, ontstekingen der borst en keelpijnen In rollen legen fr. 1 5 en halve rollen legen 80 centiincn bij den heer Victor Meirschout, apotheker Korte Zoutstr. Aalst Eenen reiziger voor een handelshuis dezer stad, zeer wel geschikt voor de plaatsing der brouwerij artikels. Onnoodig zich aan le bieden zonder van goede getuigschriften voorzien te zijn. Men gelieve zich bij franco brieven te adresseeren ten bureele dezes blads onder de letters P. G. TV lull en Een gro°l en gerieflijk Huis IC l uiig li. hebbende verscheidc beneden en bovenplaatsen, twee groote kelders, bakhoven, stalling, remissie en lusthof, gestaan te Aalst, aan de Zetbergschebrug. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris DE PAUW, te Aelst. Huis F. W. ALTGELT, te Crefeld. Kleeren vrij van vergiften, huisgebruik tot het ver wen van stoffen in 15 soorten en in pakjes van 15,40 ea 75 centiemen. Inktpoeder in pakjes van 15 centimen, voor violet- zwart, blauw en rood. Gemakkelijke bereiding Gebruiksaanduiding op ieder pakje. Onovertroffen duurzaamheid. Verwen voor paescheiérs in 7 kleuren en in pakjes van 15 centiemen. Depot voor Aalsl en omstreken bij M. Hubert Van Steenwinkel, 39, lange Zoutstraal Aalst. Kola Voor 1 irank kan men een kleed op eene vol maakte wijze verwen Zich te bevragen voor het groov bij N. WALLEN, BORN, vertegenwoordiger, 6, Arsenaalslraat, te Brussel Een schoon Huis in de Nieuwstraat dienstig voor groote bedrijven met groot en welbeplanten Hof. Zich te wenden bij den eigenaar Charles VAN HAU- WERMEIREN, Nieuwstraat Aelst. Door 't ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst, van een uitgebakken parceel Land zeer dienstig voor bouwgrond en meerscli, le Aelst-Mijlbeke, Geldholstraat, sectie I) Nos 707 en 708, groot 21 aren 52 centiaren. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 18 April 1882, om 4 uren namiddag, ter Eslaininel Het Slot te Aalst, Molen- slraalpoort, bij d'heer Désiré Podevyn. Om uil de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst-Mtjlbeek. De Notaris EEMAN, verblijvende te Erpe, zal na mens de eigenaars, met winst van palmslag en gela- genin hel openbaar verkoopen.devolgendegoederen, te welen AALST-MIJLBEEK Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen aan de Langeslraat, gekadastreerd wijk F, N" 635bis, 636, 637, 638, 639a, 639b, 640,641, 642 en 643a, met eene groolte van 76 aren <6 centi aren, palende len ooste aan d'hofsledc van Leonardus De Rybel, d'erven Wezemael en anderen, ten zuide aan den voetweg en daarover aan d'erven Podevyn en anderen, ten wesle aan Philemon Cleemput en anderen en ten noorde aan de Langeslraat. Be woond door de weduwe De Smet en de echtgenoten Caulaert, en verder den grond gebruikt door Egidius Van den Broeck, Petrus Wauters en anderen. Verdeeld in 3 deelen als volgt Eerste deelDe gebouwen met 36 aren 90 cen tiaren grond komende tol aan den voctweg ten zuide. Tweede deel 19 aren 60 centiaren grond ten weste der hofstede. Derde deel <9 aren 60 centiaren grond, neven voorgaanden, palende ten weste aan Philemon Cleem put. Tweede koop. Een behuisd Hofstedeken, ge slaan en gelegen nabij de Langeslraat, gekadastroerd wijk F, N" 804 k801g en 801e, met eene grootte van 8 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan de Cau- terbaan, ten zuide aan d'erven Pyck, ten wesle aan de weduwe De Smet en ten noorde aan d'erven Van de Meerssche als gebruikers. Bewoond door Petrus Wauters en Lodewijk Derde kgop. Een pereeel Land, gelegen op den Bergenkauier, gekadastreerd wijk F, N'813a, met eene grootte van 79 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan Joannes Van Miegbem, ten zuide aan den heer Gheeracrdls, ten wesle aan de Hospiciên van Aalst en ten noorde aan d'erven Podevyn. Gebruikt door Frans Claessens, Eg. Van den Broeck, Frans De Bruycker, Petrus Wauters eu Lodewijk Verdeeld iD deelen als volgt1/3 ten ooste, 1/3 ten zuide, 1/3 ten weste Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Bergenkauier, gekadastreerd wijk F, N' 67", met eene grootte van 6 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan d'erven De Pauw, ten zuide aan den heer Burny, ten wesle aan de kinderen Boterberg en ten noorde aan Joannes Van Welle. Gebruikt door Maria-Theresia De Hauwere. ZITDAGEN Instel Maandag 17 April ,RR„ Verblijf Maandag 1 Mei lö0ï' Telkens ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd In het Dorp, bewoond door Josephus Maes De Smet, to Aclst-Mijlbeek, in de Botermelkstraai. VEND1TIE VAN 6,060 Ie Erembodcgem, aan de Denderbrug en aendeStalie. Op Woensdag 19 April 1882, om 1 ucr namiddag door 't ambt van den Notaris DE SMET, le Erembo- Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aalst. VERKOOPING VAN te Aelst, in de Korte Zoutstraat. De Notaris DE PAUW, te Aelst, zal open- baarlijk verkoopen 1° Een schoon en welgelegen Huis, met grooten hof beplant met goede fruitboomen. te Aelst, in de Korte Zoutstraat, 't zamen groot 16 aren 90 centiaren engescbikt voor allebedryven. Lest bewoond geweest door wijlen dame Van den Bossche-Eemao. 2° Een Huis en erve met grooten hof, wel beplant met goede fruitboomen, te Aelst, in de Korte Zoutstraat, 't zamen groot 5 aren. Bewoond bij d'heer Behaeghel apotheker. 3° Een Huis en erve, le Aelst, in de Korte Zoutstraat, groot 70 centiaren. Bewoond bij d'heer Camille Branleghem. Instel Zaturdag 22 April; Verblijf Zatur- dag 29 April, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg De Meiboom bewoond door de ge zusters Van Cleemputte, te Aelst, aan de Zout- straatpoort. Alles breedvoeriger beschreven bij plak brieven. De Zaakwaarnemer Emiel WAGON le Wieze zal, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen Eene Hofstede, met woonhuis, schuur en stal len, le Herdersem op de Kluis, nabij de Vaart en het Dorp, sectie A N° 5072, groot 10 aren- Instel 12 April, Verblijf 26 April 1882 telkens om 4 uren namiddag ter herberg van Felix De Vis, te Herdersera, Kluis.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3