GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID Aan de huishoudsters. Gasgestichl te Aelst. B IE IR, x c n t - Remplacement. SSs?"Buitengewone occasie! Te koop 2 Jachthonden, Prijskamp buiten met de krullxil. Te huren. OVERJARIGE PANDEN. 6000 HOPPESTaKEN Openbare verkooping Openbare verkooping van: Behuisd Hofsteedje, 2 Hofsteden en Zaailanden Sparren Hoppestaken, Welgelegene HUIZEN, VERKOOPING^ Jufvrouw, hoe zoudt gij beginnen om aan de kinderen de plichten aan te leeren, welke de zedelijkheid hen oplegt Mijnheep, ik zou hen eerst hunne plichten jegens God aanleeren. Laat eens uwen God ter zijdedat vraag ik u niet. Indien gij God ter zijde stelt, dan zijn het waarschijnlijk de ouders, die gij eerst bedoelt Het is nog dat niet. De plichten jegens de oversten Dat is het niet, zeg ik u. Wilt gij dan aan u zeiven niet denken De plichten jegens ons zeiven Jazeker! Moet men niet eerst en vooral zijn eigen zeiven beminnen Men moet de kin deren hunne plichten leeren 1° jegens zichzel- ven; 2° jegens de samenleving; 3C jegens de mindere wezens, de dieren bijvoorbeeld. Moet men de kinderen niet leeren de peerden en hon den niet mishandelen? En dan.... wel dan, plaats hier uwen God zoo gij wilt, de laatste plaats moet voor Hem zijn!... Dat onze lezers ons vergeven zooveel afschu welijke domheid meê te deelen. Wij doen het slechts om aan de belanghebbenden te toonen, tot waar de haat van God geleidt en wal de op voeding in de officicele scholen zal worden Voegen wij om te eindigen hier nog slechts bij, dat aan de non tegen wie de onderzoeker op dergelijke onbetamelijke wijze uitviel haar di ploma, als onbekwaam geweigerd werd. Men meldt uit Parijs de dood van jufvrouw Emelie Loisset, aldaar verleden maandag in de volgende omstandigheden overleden Zaterdag repeleerde de rijderes eene oefening op een engelsch peerd hetwelke zij voorde eerste maal bereed. De deur van den stal wasgesloten. Het peerd was buitengewoon kwaadwillig en weigerde de hinderpalen over te springen. Op een gegeven oogenblik bleef hel zelfs eensklaps stil staan, Jufv. Loisset gaf het nu een geweldi gen slag met hare karwats. J'y pense, zoo heette hel peerd hinnikte van de pijn, maakte rechtsomkeer en vluchtte naar de stalling. Aan de deur gekomen richtte hel zich op zijne ach terste pooten en viel dan op den grond ju!sl op het oogenblik dat M. Franconi die de rijderes nazag, het bij den loom wilde vatten. De rijderes lag onder het dier en moest r.aar de kamer gebracht worden, waar men gewoonlijk de gewonden in den cirk verpleegt. Toen men haar opnam, zag men, dal er een der uitsteeksels van den vrouwenzadel haar in 't lichaam was gedrongen. Naar hare woning gebracht zijnde, hestaligden de geneesheeren dat het uitsteeksel hare lever doorboord had en er weinig hoop op genezing overbleef. Zij overleed maandag morgend in de hevigste pijnen. Jufvrouw Emilie Loisset was slechts 25 jaar oud, Einde van een worsteneter. Een tele gram dato 15 april uit Auxerre gezonden, luidt: Een der worsteneters, die deel nam aan het banket der Vrijdenkers, dat op Goeden Vrijdag alhier plaats had, werd den eersten Paaschdag 's morgens dood op zijne kamer gevonden. Helsch Machien. Dezer dagen werd te Avignon een helsch machien ontdekt maar nooit zal men misschien er in gelukken den maker ervan, noch zijn doel te kennen. Het machien bestoud uit twee zinken doozen die vol dijnaraiet staken en waaraan eene koord was vastgemaakt, welke op gansch hare lengte in eene laag poeier lag, dat op den grond was uitgestrooid. De doozen stonden in de nabijheid van den oostelijken muur van het klein semina rie en in de nabijheid van 's stads waterbakken. Men schrikt bij de gedachte aan de ongeluk ken, welke zouden hebben plaats gehad, indien dezelfde misdadige hand, die het machien had aangebracht, het vuur aan de laag poeier gesle- ken had. Hel klein seminarie, een stuk der stadsmuren, een deel der wandeling gezegd du Rocher des Doms, zouden zonder twijfel in de lucbt gesprongen zijn men vreest zelfs dat hel paleis der Pauzeu en de hoofdkerk, die er aan paalt, hetzelfde lot zouden gedeeld hebben. Waar gaan wij naar toe In strijd met hetgeen eerst gemeld werd, zijn de municipale kiezingen var, zondag in Frankrijk, over het algemeen niet zeer gunstig geweest voor de republikanen. De republi kaansche dagbladen spreken er weinig of in 'i geheel niet over- In verscheidene groote steden zullen er balloteeringen noodig zijn. liet inini- terie van binnenlandsche zaken houdt zich reeds bezig met de rangschikking der nieuw- gekozen in opportunisten en werkstakers. Welke de reden dier verdeeling zijn, weten wij niet. De republiekaansche dagbladen van Frank rijk klagen over de verdeeldheid die lusschen de republiekanen beerscht, en die de schuld is dal in vele der municipale kiezmgen van zondag de konservatieven de meerderheid behaald hebben. De katholieken mogen tevreden zijn over den uitslag dier kiezingen. Wal de zittingen deral- gemeene raden betreft, niettegenstaande de willekeurige bevelen van het ministerie, zullen verscheidene raden een blaam stemmen tegen de nieuwe wet op het onderwijs. PAUSELYKE STATEN. Gehoor bij den Paus. Baron de Hauleville, hoofdopsteller van het Journal de Bruxelles en der Revue Générale van Brussel, werd verleden zondag door Zijne Heiligheid Leo XIII in bij zonder gehoor ontvangen. Hij bracht den Paus de som van 6858 frank, opbrengst der inschrij vingen door eerstgenoemd blad geopend, voor de nieuwjaarsgiften aan Zijne Heiligheid. De Paus bedankte en zegende M. Hauleville en zijne medewerkers. In al zijne woorden straalde eene groote genegenheid door voor het katholiek België, en hij drukte zijn spijl uit over het afbreken der diplomatieke betrekkin gen, tusschen den H. Stoel en hel belgisch gou vernement. Hij zegende verder de familie van M. de Hauleville eu onderhield zich met hem over de personnagien, welke hij vroeger in Bel gië gekend had. Het Journal de Rome waarvan wij die bijzon derheden ontleenen, zegt dat M. de Hauleville geen artder doel had, dan zijne gevoelens van christelijke onderwerping aan de voeten van den H. Vader neêr te leggen en dezes zegen te vra gen voor hem, voor zijn huisgezin en zijne me' deopstellers. ZWITSERLAND. De beerenkuil. Over eenige weken werd er gemeld dat Martin de groote beer uit den beerenkuil van Bern en die eens een onvoor- zichligen Engelschman verscheurd en verslon den had, gestorven was. Nu verhalen de dagbla den dat er een afstammeling van Martin geboren is. Ter dier gelegenheid deeleu zij nog de vol lende bijzonderheden meê over den beerenkuil Men weet, dat de inwoners van Bern altijd voor de beeren eene bijzondere voorbelde toon den. Overal ontmoet men aldaar de beeldtenis dier dieren, en de beeren uit den groolen kuil worden op kosten der inwoners onderhouden. De geschiedenis van den kuil is meldenswaardig: Eene oude mevrouw stierf zonder erfgenamen en liet bij testament aan twee jonge beeren, eenige dagen vroeger uil Oberland te Bern aan gebracht, de som van 1,200,000 franks, die in de staatskas gestort werd. De beeren aldus in eens zonder liet te welen schatrijk geworden, werden onmondig verklaard, en in voogdij gesteld. De twee dieren leefden in weelde voort, tot dat de fransche sans-culotten zich van de stad meester maakten en de gansche fortum der beeren naar Parijs meêvoerden.Wal meer is, de beeren zelf werden naar Parijs gebracht, waar zij tot groot vermaak der knapen in den Jardin des Plantes in een ijzeren hok geplaatst werden. Een hunner, even als de overledene van vóór eenige weken, heette Martin. Toen Zwitserland weêr zijne vrijheid beko men had, openden de inwoners van Bern eene inschrijving en bouwden eenen nieuwen kuil, waar de beeren sedert in vrede leven, al zijn zij ook geen miliioniiairs meer. DEITSCHLANDe De CuUurkampf in Pmisen, lezen wij in een duilsch dagblad, loopt ten einde. De katho lieke Kerk komt weer in 't bezit van hare vroe gere gestichten en inrichtingen. Reeds eenige lijd geleden, meldden wijde heropening van hel katholiek seminarie te Fulda, tijdens den Cul- turkampf gesloten was thans wordt aan de Vossische Zeitung gemeld, dal ook te Breslau toebereidsels gemaakt worden, om hel semina rie aldaai weêr te openen. De Germattia zegt dat, tijdens zijn verblijf te Rome, groot-hertog Wladimir een briel van den keizer van Rusland aan den Paus heeft over handigd. In dien brief zou de czaar verklaren, dat de nihilistische bewegingen in Rusland de uoodzakelijkheid bewijzen van eene gezament- lijke werking van al de chrislene volkeren, voor de verdediging der samenleving de czaar zou dan ook meer dan ooit geneigd zijn eene over eenkomst met Rome te sluiten. De weldoener der wereld. Wie, die gelegenheid gehad heeft, om le lezen heeft niel gehoord van den mcnschenvriend Howard, die het grootste gedeelte van zijn leven doorbracht met de gevangenissen van Europa te bezoeken, en hulp te verleenen aan de tallooze lijdende bewoners daarvan, en wiens naam zal bestaan tot in de verste eeuwen, bekroond met der eer, die milhoenen ster velingen, welke nog geboren moeten worden, hem zullen bewijzen. In dezelfde afdeeling plaatsen wij den naam van Miss Nightingale, de zich zelve opoffe rende heldin van de Krim. Maar brengen wij hulde aan zulke namen, wij zouden onrechtvaardig zijn jegens een edelmoedig hart, indien wij, al ware het slechts voor een enkel oogenblik den naam van Prof llolloway vergalen. Alhoewel, in het bezit van eene aanzienlijke fortuin, welke hem zou toestaan, om de wereld te doorreizen, ten einde genoegens na le agen, verkiest hij, zijnen ledigen tijd en zijne la- enten te wijden, ter gunste van zijne medeschepse len door onder hen de opmerkelijkste geneesmidde len, tot nu toe zamengesteld te verspreiden, genees middelen, welke hij zelf ontdekte na jaren van on vermoeide inspanning en onderzoekingen in het uil- gebreide rijk der natuur. Tot deze onderzoekingen werd Prof. Holtbway het eerst aangespoord door het verschrikkelijke lijden, dat hij overal romdom zich zag, en het ontoereikende van de geneeskunde om dit tegen te gaan en te overwinnen en de goede uitslag, die hem bij elke schrede is te beurt ge vallen ofschoon deze niet beter was dan hij ver wacht had is het bewijs van zijne welverdiende belooning. Zoo groot is inderdaad de populariteit van zijne medecijnen geworden, zelfs in de verst afgelegene oordenonzeraarde.dat zijne inrichting le Londen de grootste der werold overtreft, en de zeldzame deugden er van zijn in bijna elke taal van pool tot pool overgedragen. Wij hebben tallooze getuigschrif ten opgehoopt gezien van persoonen, die zich van deze middelen bediend hebben, en die daarin hunne wondervolle kracht ten zeerste roemen. In een zoo veranderlijk klimaat als het onze, zullen de bedrie- gelijkste ongesteldheden wortel schieten, voor dat de patient het zelf weet, en groot is het lijden dal daardoor veroorzaakt wordt, dat iD vele gevallen de dood ten gevolge heeft, bij gebrek van bekend heid met de geschikte middelen, welke, indien zij bij lijds gebezigd waren geworden, dezen noodlot- ligen uits'.jg zouden hebben voorkomen In elke be ginnende ongestelheid, en zelfs in reeds gevorderde gevallen, neemt uwe toevlucht lot Prof. Holloway's onfeilbare middelen, deze zullen u maanden van pijn lijk lijden besparen, zoo niet hel leven zelve behou den. Wij nemen geene tehooge vlucht met den man noch met zijoo geneesmiddelen, maar van hetgeen ons bekend is leggen wij vrijwillig getuigenis ter zijner gunste alen zoo ver onze volstrekte kennis strekt, die op tal van jaren ziet, zien wij ons bevoegd om in de warmste bewoordigen over dit onderwerp te spreken. Het is daarom onze ernstige wensch, dat niet éént familie in hel land onbekend zij met de middelen van den Professor, en dat zij altijd in voor raad mogen gehouden worden, voor het geval van spoedig opkomende krankheden, daar zij even goed als voorbehoed middelen, als geneesmiddelen zullen werken terwijl er onmogelijk gevaar uil kan voort spruiten ze te gebruiken Chicago Times. onmogelyk te lezen of te schryven. Ik had zenuwach tige kloppingen door gansch hel lichaem, despys- verteenng was moeilyk, de slapeloosheid aenhou- dend en ik was ten prooi aen eene onverdraegbare zenuwachtige gejacgdeid. Verscheidene geneesheeren hadden my nutteloozc hulpmiddelen voorgeschreven, wanneer ik, niet meer wetende tot wie mv wenden, uwe Gezondheidsblocm beproefd heb. Sedert drie maendeu iszy myn gewoonlyk voedsel. De Revalenta draegt goed haren naem, want Godzy gedanktzy heeft my doen herleven. Ik kan my nu bezig houden, bezoeken ontvangen en afleggen, in een woord, mynen maetschappelyken stand hernemen. Markgravin De Brèiian. Napels, t'i April. 2 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende 2*jaren Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. t kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta n doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24tassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.de 120 tassen, 16 fr de 576 tassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°. Limited. Algemeene agent voor België: M. Emile Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe le Brussel. Depots te Aelst, by Meeischaut cn Bcydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wiltinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. EETLUST, SP1JSVERTEER1NG, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten,min de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsblocm,gezegd REVALENTA ARABICA Uultarrj van Eondcn.Millioenen genezingen Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in dcooren, zuur, wrangheid, slijme righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaen,of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachlzweelen, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt dc namaeksels en eischl hel fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Castlestuart, den hertog van Pluskow, mevrouw do markiezin de Bréhan, lord Stuarlde Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genczin gen Genezing nr 67,514. Napels Ten gevolge eener leverziekte was ik in eenen staet van verslompheid gevallen, die zeven jaren heeft geduurd. Het was my Ilolloicay's Zalf en Pillen. Koningszeer, scheur buik, uitslag, zweren, gezwellen, wonden, vurigheid en alle huidziekten verdwijnen zoodra men deze on schatbare medicijnen gebruikt. Dc eigenaars der landgoederen in Java hebben onlangs groote hoeveel heden derzelve ingevoerd niet alleen voor hunne eigene familien maar ook voor hunne slaven. De zalf heelt alle uitwendige krankheden zeer spoedig en krachtdadig, en de Pillen, welke verscheidene dui- zende Europeëers goed gedaan hebben, zijn bevon den geworden eene bijzondere gelukkige uitwerking te veroorzaken op het lichaamsgestel der negeisen kunnen door hen met de grootste veiligheid, zonder verlies van lijd of arbeid, ingenomen worden Op elke ilantaadje waareenen goeden voorraad dezer kost- )are medicijnen is, behoeft men geenen Doctor. 17. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 9 Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. C De Roeck, twijndersgast, en C. Schockaert, dagloonster. B. Verbeiren, twijndersgast, met M. Meert, dagloonsler. F. Commerman, landbouwer, met A. Van der Eecken, braaistor 0 Moock, broodbakkersgast, met J De Pauw, dienstmeid G. De Waele, barreelwachter, met R Van den Brempl, braaister. OVERLIJDENS. V. De Windt, vr. Beeckman, kantwerkster, 77 j Graanmerkt A. Wauters, 8 j., Langeridderstraat. - G Ledegen, wed' Anudde, vr. MerteDs, z. b 85 Mijlbeke. C. Tombeur, vr Bal, kantwerkster, 31 j., Mijlbeke. —V. Cammaert, winkelierster, 58 j Zoutstraat. P. Ileirman. vr. Temmerman, z. b., 29 j., Mijlbeke M. Van den Bergh, vr. Van den Broeck, z b., 52 j Mijlbeke. 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 14 April tot den 21 April 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 - Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN. L. Le Clair, 24 j. twijnder, met M. C. Pauwels, 19 j. handschoenm. E. Van Varenbergh, 24 j. twijnder, met J. De Wit, 24 j. handschoenm. OVERLYDENS M. S. Van der Taelen; 27 j, z. b. Geerardsberg- schestraat. 1 kind onder de 7 jaren. HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 74 tot fr. 00 de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPERINGHE 21 APRIL. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 0 Stieren, 0 00 tot 0 00 21 Ossen, 0 88 v 0 90 11 Koeien, 0 70 0 80 117 Kalveren, 1 05 1 25 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1230 stuks vee le koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.75 tot 1.03; stieren,0.65 tot 0.85; koeien en veerzen, fr. 0.62 tot 0.85. Aelst, 22 April. Per 1 Tarwe Ma3teluin Rogge Geerst. Haver. Spelt Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geelej Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per sluk, 1* soort Lijnwaden ter markt sluk per 100 kil. per 1C0 kil. id. heet. 32 lit. 50 fr. 28 ('0 a 25-00 20-00 00 -00 21-00 00—00 00-00 00-00 00—00 00—00 00-00 00- 00 8-00 0—00 8-00 1-54 3-27 32 50 2* verkocht cent. 29-50 27 -00 21-00 00-00 23-00 00-00 00-00 Oo-OO 00-00 00-00 00—00 00-00 9 Oft 0—00 9-45 1-72 4-36 27-50 ANTWERPEN, 21 April De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 0,00 a fr. 0,00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,85 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,25 k 1,50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,10 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 27—50 a 29—00 Rogge, 20—75 22—75 Wintergeerst, 26—00 üO-r-OO Zomcrgeerst, 00—00 00—00 Haver, 19-50 22 - 50 Boekweit, 0ü—00 00—00 Boonen, 2300 00 -00 Bilterpeën, 20—Oö 00DO Ik heb de eer 't geacht Publiek te berichten, dal ik de van ouds gekende bleekerij van den heer Schuer- v.ans, nabij de Zeebergbrug, kom over te nemen Ik beveel mij aan voor het bleeken van lijnwaden en vooral voor 't bleeken van huishoudelijke waschcn die, ik durf hel verzekeren, goed zullen bezorgd en bij dag en nacht onophoudend bewaakt worden. Ik verhoop,door goede zorgen en gematigde prijzen, 't vertrouwen van eenieder te verwerven. Aanveerd, M.,de;verzekering der ware achting van uwen Dienaar, Albert DE L00SE-N0TERIS, Brabantstraat. De concessionnarissen der onderneming van de gasverlichting der stad Aalst, hebben de eer aan 't publiek le herinneren d.it, te beginnen van 8 Mei aanstaande, de prijs der gas, op achttien centiemen per kubieke meter zal gebracht worden. Deze buitengewoon malige prijs stelt het gas licht ten gebruike van iedereen. De uitbreiding van dit verlichlingsmiddel was lot nu toe in Aelst verhinderd gebleven door de betrekkelijke hoogte des vroegeren prijs; doch heden, dal deze hinderpaal verdwijnt, is hel onmogelijk dat het gasgebruik niel algemeen worde. Men kent de voordeelen, welke het op alle andere verliclitingsmiddelen aanbiedt, onder opzicht der gemakkelijkheid en der zekerheid, want de hooge preraiën, welke de verzekerings maatschappijen legen brand, eischen, in gestich ten door petrool verlicht, doen ons zien, hoe zeer het gebruik dezer zelfstandigheid gevaar lijker is dan het gaslicht. De concessionnarissen zullen niets verwaar- loozen om alles onberispelijk uil te voeren. Reeds heeft men de groote verbeteringen kunnen bestatigen, die er aan de gasverlichting geschied zijn, sedert zij in hel bezit van hel gesticht zijn. De concessionnarissen herinneren insgelijks de inwoners, dat alle instellingswerken zonder eenige winst gedaan worden, en dat alle noodige inlichtingen, op vraag, gegeven worden in 't bureel des gestichts. Gemak van betaling zal kunnen toegestaan worden, op het reglement der instellingen, aan de personen die zulks begeeren. Te beginnen van 8stc0 Mei aanslaande zal het gaslicht in den dag ter beschikking der verbrui kers gesteld worden, aan de vereischte voor waarden, ten einde het te kunnen benuttigen tot alle huiselijke-of nijverheidsgebruiken, hetzij als verwarmingsmiddel, hetzij als voortbrengsel der beweegkracht. Opdat iedereen de voordeelen kunne waardee- ren, welke het gaslicht, gebruikt als brandstof, aanbiedt, bevinden er zich specimens van ver warmingstoestellen voor kamer en keuken ten bureele des gasgeslichts. Vrijheidstraat, n° 47, alwaar de proeven geschieden, op verzoek der bezichligers. Die toestellen zullen afgestaan worden zonder winst, en, in geval van nood zul len zij gratis ter beschikking van de verbruikers, die ze zullen beproeven, geplaats worden. Tp Tvvee §roole schoone knurier- -I tvuuji» boomen van de fijne soort. Zich te bevragen bij S. De Boe, Nieuwstraat N° 32. Een jongeling van goed gedrag verlangt als remplacant op te treden voor een burgerszoon. Zich te beviagen ten bureele van den Dender- bode Lange Zoutstraat, Nr 10, te Aalst. Door verandering en vergrooting van woonst. Bij Fn. SEMEY-BEAUDIN, tapissier, Sluier- straal, N° 5, (bij de Groote Kerk), te Aalst. Groole vermindering van prijs op al de artikels zijnen stiel betreffende, zooals schoone nieuwe behangpapieren te beginnen van 25 centimen den rol, en boorden van 75 c. den rol en meer; schouwstukken, geschilderde en papieren storen; wol, peerdsliair en erin végétal voor matrassen en ressorts, aan alle prijzen coulils, canevas en madapolam voor stors koorden en franjen, passemenleriën en galon in alle kleuren trap- vloer-en tafeltapijten, foyers en matten in alle grootten en prijzen; galeriën rolstokken en latten, ijzerwerk en gewichten, immers al het noodige voor stors en gordijnen, bedhemels, toile cirée, toile gommée en bavetten, cuir américainmode stoffen en cretonne voor gor dijnen, enz., enz. N. B. Te rekenen van 15 Juni aanslaande, zal bet magazijn verplaatst zijn Café de FUni- vers Esplanade, hoek der Statiestraat, Aelst. stalling en koer, Nieuwstraat, N° 40, Aalst. 1?^ 4^ |.Anik twee sterke Kamions-en voi- EJ1 ie KOOp tuurpaarden. Zich le bevragen bij M. Francois MOYERSOEN, Nieuwstraat, 36, le Aalst. bij Henri-Ferdinand BAETEN, Hekelgem, Ten-Bosch. bij Louis WALTERS, Moorsel, Hoeksken, voor dnj schoone elastieken broeken en gilets. Men schrijft in van heden af. Tp hurpn Een Sroot en gerieflijk Huis 1 c 11 ui cn hebbende verscheidc beneden en bovenplaalsen, twee groote kelders, bakhoven, stalling, remissie en lusthof, geslaan te Aalst, aan de Zeebergschebrug. Zich te bevragen ten kanloore van den Notaris DE PAUW, te Aelst. Een schoon Huis in de Nieuwstraat dienstig voor groote bedrijven met groot en welbeplanten Hof. Zich le wenden bij den eigenaar Charles VAN HAU- WERME1REN, Nieuwstraat Aelst. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIE VAN Op Donderdag 4 Hei 1S82, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm- herligheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door het ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen tijd slaande panden der maanden Januari, Februari eu Maart 1881, bestaande ingouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen le veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. VEND1TIE VAN en 1200 BOONSTAKEN, te Aalst, Vaartkaai. op Maandag 24 April 1882, om 2 uren namid dag, door het ambt van den Notaris BRECK POT te Aalst. Door 't ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst, van een uilgebakken parceel Land zeer dienstig voor bouwgrond eu meerscb, te Aelst-Mijlbeke, Geldhofslraat, sectie D N°' 707 en 708, groot 21 aren 32 centiaren. LAATSTEN ZITDAG Dunsdag 25 April 1882,om4 uren namiddag, Ier Eslaminet liet Slot», te Aelst, Molenstraat poort, bij d'heer Désiré Podevyn. Donr het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst, 30 aren 75 centiaren allerbeste Zaailand le Erembodegem op den Molenkauter of Goede- zyde. I11 gebruik bij den verkooper. ZITDAGEN Instel Zaterdag 29 April Verblijf 6 Mei Telkens om 4 uren namiddag ter Eslaminet Het Slachthuis, bewoond bij d'heer Victor Hauwermeiren, te Aelst Molenstraalpoort, recht over het Slachthuis. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoorl, openbaarlijk verkoopen Een behuisd Hofsteedje gestaan en gelegen to Aalsl-Mijlbeke, nabij de Moorselschebaangroot ongeveer 2 aren 60 centiaren, palende ten ooste den heer Van Assche en Martinus Scheerlinck, ten zuide genoemden heer Van Assche, ten westo de Paarde- kensslraat.en ten noorde genoemden MarlinusScheer- linck. Onmiddelijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Zaterdag 15 Mei 1882, om 4 uren juist van den avond, ter Eslaminet genaamd In den kleinen Wijn gaard, gehouden bij den heer Judocüs Schoonjans, te Aalst, Karmelietestraatje. Om uil de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van lc Aalsl-llijlbeck. De Notaris EEMAN, verblijvende te Erpe, zal na mens de eigenaars, met winst van palmslag en gela- genin het openbaar verkoopen, de volgendegoederen, te weten AALST-MIJLBEEK Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen aan de Langestraal, gekadastreerd wijk F, N" 635dis, 636, 637, 638, 639a, 639b, 640, 641, 642 en 643a, met eene grootte van 76 aren 10 centi aren, palende ten ooste aan d'hofstede van Leonardus De Rybcl, d'erven Wezemael en anderen, ten zuide aan den voetweg en daarover aan d'erven Podevyn en anderen, ten weste aan Philemon Cleempul en anderen en ten noorde aan de Langeslraat. Be woond door de weduwe De Smet en de echtgenoten Cautaert, en verder den grond gebruikt door Egidius Van den Broeck, Petrus Wauters cn anderen. Verdeeld in 3 deelen als volgt Eerste deelDe gebouwen mei 36 aren 90 cen tiaren grond komende lot aan den voelweg ten zuide. Tweede deel 19 aren 61) centiaren grond ten woste der hofstede. Derde deel 19 aren 60 centiaren grond, neven voorgaanden, palende ten weste aan Philemon Cleem- put. Tweede koop. Eeu behuisd Hofstedeken, ge slaan en gelegen nabij de Langeslraat, gekadastreerd wijk F, Nrs 801f, 801g en 801e, met eene grootte van 8 aren 10 cenliaren, palende ten ooste aan de Cau- terbaan, ten zuide aan d'erven Pyck, ten weste aan de weduwe De Smet en ten noorde aan d'erven Van de Meerssclie als gebruikers. Bewoond door Petrus Wauters en Lodewijk Derde kgop. Een pereeel Land, gelegen op den Bergenkauter, gekadastreerd wijk F, N'r 813a, met eene grootte van 79 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan Joannes Van Mieghem, ten zuide aan den heer Gheeraerdts, ten weste aan de Hospiciën van Aalst en ten noorde aan d'erven Podevyn. Gebruikt door Frans Claessens.Eg. Van den Broeck, Frans De Bruycker, Petrus Wauters en Lodewijk Verdeeld iD a deelen als volgt1/3 ten ooste, 1/3 ten zuide, 1/3 ten weste Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Bergenkauter, gekadastreerd wijk F, N' 670, met eene grootte van 6 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan d'erven De Pauw, ten zuide aan den heer Burny, ten weste aan de kinderen Boterberg en ten noorde aan Joannes Van Welle. Gebruikt door Maria-Theresia De Hauwere. ZITDAGEN Instel Maandag 17 April Verblijf Maandag 1 Mei Telkens ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd In het Dorp, bewoond door Josephus Maes De Smet, te Aelst-Mijlbeek, in de Bolermelkslraat. VENDITIE VAN 7,000 en 2,000 Boonstaken, Ie Ereuibodogem, aan de Denderbrug en aeD de Statie. Op Donderdag 27 April 1882, om 1 uer namiddag door't ambt van den Notaris DE SMET, le Erembo degem. Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aalst. VERKOOPING VAN te Aelst, in de Korte Zoutstraat. De Notaris DE PAUW, te Aelst, zal open- baarlijk verkoopen i° Een schoon en welgelegen Huis, met groolen hol' beplaul met goede fruitboomen. te Aelst, in de Korte Zoutstraat, 't zamen groot 16 aren 90 centiaren en geschikt voor allebedryveo. Lest bewoond geweest door wijlen dame Vau den Bossche-Eeman. 2° Een Huis eD erve met groolen hof, wel beplant met goede fruitboomen, te Aelst, in de Korte Zoutstraat, 't zamen groot 5 aren. Bewoond bij d'heer Behaegliel apotheker. 3° Een Huis en erve, te Aelst, in de Korte Zoutstraat, groot 70 centiaren. Bewoond bij d'heer Camille Branteghem. Instel Zaturdag 22 April; Verblijf Zatur- dag 29 April, telkens om 4 ure namiddag, ter herberg De Meiboom bewoond door de ge zusters Van Cleempulle, te Aelst, aan de Zout- straatpoort. Alles breedvoeriger beschreven bij plak brieven. De Zaakwaarnemer Emiel WAGON le Wieze zal, door bevoegd ambt, openbaarlijk ver koopen Eene Hofstede, met woonhuis, schuur en stal len, le Herdersem op de Kluis, nabij de Vaart en het Dorp, sectie A N° 5072, groot 10 aren. Instel 12 April, Verblijf 26 April 1882 telkens om 4 uren namiddag ter herberg van Felix De Vis, te Herdersem, Kluis.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3