«miji m aausBïBiïEa Bijvoegsel aan DE DENDERBODE VAN AALST INTEEKENINGSBEWIJS van heden dasr Aifohs BE BECKER Bekroond door de Koninklijke Academie van België) Den 9» Mei 4881, heeft de klas der letteren der Koninklijke Academie van België, aan het opstel van M. Alfons DE DECKER over den oorsprong, de ontwikkeling en den politieken invloed van de partij der Malcontenten den eersten prijs toegekend. Volgens M. Baron Kervijn de Lettcnhove en M. Th. Juste, beiden alom hekend door hunne talrijke geschriften over de Geschiedenis van ons Vaderland, getuigt het werk van M. Alfons de Decker van ernstige opzoekingen bijna al de gedrukte oorkonden, zegde eerstgenoemde verslaggever, werden door hem benut tigd als ook een groot getal onüitgegevene door hem in openbare archieven verzamelingen gevonden De Geschiedenis der Malcontenten is de Geschiedenis van België gedurende eene korte reeks van jaren zij begint na het vertrek van den hertog van Alva en loopt tot aan de onderwerping der zuidei- provinciën aan Spanje. Zij behandelt dus verscheiden belangrijke feiten die inmiddels voorvielen, zoo als de tocht in Zeeland, de Spaansche Furie en de Pacificatie van Gent, de Unie van Brussel, van Utrechten Atrecht, de Kalvinische beweging en de vijandelijkheden der Malcontenten in Vlaanderen, enz. Het ontstaan, de strekking en de gevolgen van de partij der Malcontenten waren om zoo te zeggen totaal onbekend. Wij hopen dat de vrucht der nasporingen van M. Alfons de Decker een welwillend onthaal bij hetVlaamsch publiek zal ontvangen. Binnen eenige dagen zal de Geschiedenis der Malcontenten verschijnen in een boekdeel in-8° van meer dan 200 blz. op schoon papier en in zeer compacten druk, de stof behelzende van 500 blz. in gewone drukwijze. Bij inschrijving kost het werk 5 franks. In den handel zal den prijs verhoogd worden. De ondergeteekende verklaart in te teekenen op gewoon exemplaar tegen 5 frs. of.prachtexempl. aan 10 frs. (Het exempl. dat men niet verlangt schrabbe men door) van de Geschiedenis der Malcontenten door Alfons de Decker. Naam_ Straat Woonplaats (Handteeken) P.-S. Dit inteekeningsbewijs weer te zenden, gefrankeerd met 4 centiem, aan den Boekhandel P. KOC.KX, Oude Koornmarkt, 28, te Antwerpen, of aan den boekhandelaar die het gezonden heeft.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3