GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID IDIE3 BOLLE, Kaatsspel. Boorsel. Aan de huishoudsters. Groote Spaarzaamheid Watte van Doktor Patisson, Gasgesticht te Aelst. BERICHT. Remplacement. IfitE?"Buitengewone occasie Eu te koop Te koop 2 Jachthonden, OVERJARIGE PANDEN. Hollamlsche Sparren LAND cn MEERSCif Openbare verkooping van: scLcoii Hcriïepaari! niet iiarnassiireii 10,000 HOPPESTAKEN twee perceelen LAND, Behuisd Hofsteedje, 2 Hofsteden en Zaailanden Mobilaire venditie, Te huren. scbot liad eenen braven werkman, die juist voorbijging, getroffen. De dood was oogenblik- kelijk. Maandag morgend heeft M. W. S... zich gevangen gegeven. Dinsdag nacht is een nog al hevige brand uilgebersten in het modemagazijn, Meirebrug, n. 6, te Antwerpen, gehouden door de echt- genoote Kerremans Pottoff. Het vuur was ontstaan in den winkel omtrem kwart na 12 uren,en werd het eerstdooreenige voorbijgan gers opgemerkt. Deze poogden de inwoners van het huis, die allen slapen waren,wakker te maken door op de vensterluiken en de deur te kloppen, en daar dit niet gelukte, wierpen zij met een steen door een venster der eerste ver dieping. In weinige oogenblikken stond gansch de benedenverdieping in brand. Men had uit de buurt eene ladder bij gebracht om de inwoners langs het venster te redden, doch dit was on- noodig. De toegesnelde personen hadden de voordeur, die op den gang uitgeeft, ingeslagen en de echtgenooten Kerremans.de kinderen en de dienstmeid hebben zich langs daar, half ge kleed, kunnen redden. Bij het afstijgen van den trap, is Mad. Kerre mans uitgegleden en heeft zich lichtelijk be zeerd. Zij werd in eene naburige woning gebracht, waar men haar de noodige zorgen toediende. Ondertusschen waren de pompiers, die per telefou en door een voorbijganger verwittigd waren, ter plaatse gekomen en hadden de ven sterluik aan stukken geslagenZij drongen langs daar in den brandenden winkel,en gelukten er in, bij middel van een darm op eene monding der waterleiding geplaatst, het vuur in een half uur tijds te blusschen. Ten een uur was alle gevaar geweken. De beneden-verdieping heeftalleen door den brand geledenal de goederen die in 't maga zijn waren, zijn vernield. De winkel was bij de Helvetia verzekerd voor 15,000 fr. De oorzaak van den brand is niet gekend. Dezer dagen moest te Rhodenem.bij Hal, een huwelijk plaats hebben. Alles was reeds gereed, en de zegeboog door de geburen bijna gansch opgericht. Den avond vóórhel huwelijk, omtrent 10 ure,ontstond er brand inde woning der verloofden. Het huis werd gansch door het vuur vernield. Niets is kunnen gered worden de trouwkleederen, juweelen en eene groote som in bankbilletten is de prooi der vlammen geworden.Ounoodig te zeggen dat het huwelijk uitgesteld is. Men denkt dat kinderen met vuur gespeeld, en door onvoorzichtigheid den brand veroorzaakt hebben. Eene Aanhouding. Adolphe Colonval, een beruchten wildstrooper van Couillet, is zaterdag in die gemeente aangehouden door de gendarmerie van Charleroi. Die aanhouding heeft in zonderlinge omstandigheden plaats Colonval werd, sedert eenige dagen, opge zocht om eene kleine veroordeeling voor wild- strooperij te voldoen. Alle opsporingen om hem aan te houden waren tot hiertoe vruch teloos gebleven, en men wanhoopte reeds hem in handen te krijgen. Zaterdag vernam men dat hij thuis was. Terstond verwittigde men de gendarmerie van Charleroi. Deze zond acht mannen, die omtrent drie ure namiddag, het huis van den wildstrooper omringden. Colonval sliep, maar nauwelijks was de po- liciekommissaris van Couillet over den dorpel van het huis gestapt, of de wildstrooper ont waakte, deed in minder tijd dan wij noodig hebben om het ie beshrijven, zijne kleeren aan en vluchte op 't dak. Vandaar klom hij op een naburig huis, bewoond door een modiste, maakte er eene opening in het dak, en verborg zich op den zolder. Een der gendarmen had dit bemerkt, en weldra gelukte het hun, hem op den zolder aan te houden. FRA1MKRYK. De uitslag der gedeeltelijke municipale kiezing vin R hei nis kan ons den maatstaf geven van den st.<3 van zedelijk verval tot welken men in zekere >ieden van Frankrijk gekomen is. Er waren 22,601 ingeschreven kiezers, doch er werden slechts 3,199 stemmen uitgebracht, en nog vond men in de stembus 1586 witte briefkens.De 1205 geldige steramen waren op de volgende wijze verdeeld M. Lagrive, gepensionneerd kapitein bekwam 433 stemmen citoyen Florion, voor moordpoging tot 20 jaar dwangarbeid veroor deeld 272 stemmencitoyen Fournière, onlangs lot 8 maanden gevangenisstraf verwezen 231 steramencitoyen Fournier die te Roanne op zijnen meester schoot, 226 stemmen. Ziedaar zonder twijfel een uitslag van kiezing, die meer dan stof levert tol nadenken Waar gaan wij naartoe'i De twee vol gende feiten toonen zonneklaar wal men ver wachten mag van debevolking vaneen land waar hel misprijzen van den godsdienst een stelsel geworden is: Zaterdag nacht werd te Lapyrade in het Herault-deparlement eene afschuwelijke heilig- schenderij gepleegd. Kwaaddoeners zijn in de kerk gedrongen en hebben al de deuren verbrij zeld. Dan braken zij het tabernakel open, strooi den de heilige hostiën op d«n vloer en trapten de gewijde vaten met de voeten. Dit alles was nog niet voldoende voor de boos wichten nu drongen zij bel sakristij binnen, sloegen er alles aan stukken en scheurden de alben eu kasuifels in flarden. Godsdiensthaat alleen kan tot die woeste daad aanleiding gege ven hebben, want de daders hebben niets mee genomen dat eenige weerde had. Tweede feit: M. Gilbert, onderpastor te Brioude, begaf zich zondag avond, rond 5 ure, ter kerk, toen hij inge haald werd door zekeren JafTre, veldwachter van het dorp. Op eenige stappen van den priester bleef Jaf- fre staan, haalde eenen revolver te voorschijn en loste drie schoten op den dienaar des Heeren. De drie kogels, waarvan er nog slechts een is kunnen uitgehaald worden, drongen den pries ter in de bil. JafTre is aangehouden en naar de gevangenis gebracht. DUITSCHLAND» Een der staathuishoudkundige ontwerpen waaraan M. von Bismark het meest houdt, het ontwerp op de werkmans-verzekeringen in geval van ongelukken, is maandag in den duitschen Bondsraad neergelegd. De nieuwe wet zal bij keizerlijk besluit in voege gebracht worden. Volgens het ontwerp, zal de schadeloosstelling verschuldigd aan de gekwetste werklieden, de kosten begrijpen voor de geneeskundige zorgen gedurende de veertien eerste weken na het onge val; daarna, gedurende gansch den tijd dat arbeiders onbekwaam zijn tot werken, zal hun eene rente betaald worden, gelijk aan 66 2/3 p. C. van hun loon. In geval van overlijden, zullen de kosten der begrafenis van den werkman betaald worden en de familie zal eene rente ontvangen van 20 p. c* van hel dagloon voor de weduwe,en van 10 p. c. voor elk kind, tot zijn vijftiende jaar. Was de werkman weduwenaar, dan zal er 15 p. c. voor elk kind betaald worden. De verzekering zal worden ingericht op het princiep der wederkee- righeid al de nijveraars, tol een en hetzelfde vak behoorende, zullen er aan deelnemen tot beloop van 60 p. c. der schadeloosstelling 25 p.c. zullen betaald worden door 't gouvernement, en de overige 15 p. c. door het geslicht waar het ongeluk heeft plaats gehad. Dit ontwerp wordt in Duitschland hevig be streden wij hebber, reeds vroeger de reden daarvan doen kennen. De plannen van staats- socialismus van M. von Bismark, zijn voorzeker door een menschlievend doel ingegeven, doch zij zijn bezield met een geest van centralisatie, die alle vrijheid te niet doel. De Rijksdag heeft reeds vroeger de ontwerpen van den Rijkskanse lier, betreffende de werkmansvereenigingen ver worpen, en men twijfelt niet, of ook het ontwerp op de werkmansverzekeringen zal hetzelfde lot ondergaan. PAUSELYKE STATEN. M. von Schloezer bij den Paus. Men seint uit Rome, dato 24 dezer Dezen morgend ten 11 ure heeft de nieuwe gezant van Duitschland, M. von Schloezer, den Paus zijne geloofsbrieven aangeboden. Bij zijne intrede in liet Vatikaan, werden den gezant, vol gens oud gebruik, door de wachten de wapens aangeboden. De plechtige ontvangst had in de troonzaal plaats. Vooraleer zijne geloofsbrieven af te ge ven, deed M. von Schloezer, die vergezeld was van heel het personeel der ambassade, eene aan spraak, waarin hij al zijn genoegen uitdrukte omdat hij de eer had gehad uitgekozen te zijn geweest, om de betrekkingen te herstellen tus- schen den H. Stoel en het duilsch keizerrijk. Het antwoord van den Paus luidde in gelijken zin en toen Leo XIII ophield met spreken, ver lieten al de aanwezigen de zaal, M. von Schloe zer alleen uitgezonderd Het bijzonder gesprek lusschenden Paus en den duitschen gezant duurde drie kwailier uurs. Na dit vertrouwelijk onderhoud steldede gezant zijn personeel voor aan den Paus. Bij het ver trek van het gezantschap boden de wachten nog eens de wapens aan. Daarna heeft M. von Schloezer kardinaal Jacobini bezocht. Volgens men zegt. zou de Paus binnen kort nog eens gansch het personneel der duilsche ambassade in gehoor ontvangen. De korrespondenl van Figaro beweert te weten, dal toen de Paus hel duitsch gezantschap ontving, Zijne Heiligheid lichtelijk ongesteld was. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem,gezegd REVALENTA ARABICA. Du Barry van I.ondcn. iHillioenen genezingen Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijste ring ruisching in de ooren, zuur, wrangheid, slijme righeid, hooldpijn. migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der hlaes, krampen eu sluipen, slapeloosheid, lering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweelen, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischt het fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllestuart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Sluartde Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzcr, enz., enz Ziehier eenige genezin gen N' 9,180: M. Gaulhier, te Luzarches, van eene aanhoudende verstoptheid, verlies van eetlust, zware verkoudheid en eetlust. Genezing n' 65,311. Mvnheer. God zy gedankt, uwe Revalenta Ara bica heeft my het leven gered. Myn natuurlyk zwak gestel was ten onder gebracht door eene schrikke- lyke slechte spysverteering die 8jaren heeflgeduurd, en die zonder goeden uitslag door de geneesheeren behandeld werd, welke verklaarden, dal ik maar eenige maanden meer te leven had, als hel uitstekend vermogen van uwe Revalenta my de gezondheid heeft terug gegeven. A. Bruneliére, pastoor. Genezingen nr 45,270. s Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; do 120 tassen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Émlle Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe, te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaui en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Pillen Dit wonderbaar geneesmidde- zoo algemeen bekend in Holland wordt thans met hel beste en gelukkigste gevolg in Java gebruikt. Gelukkiglijk zijn deze Pillen in de hospitalen inge voerd geworden en hebben dezelve wonderbare ge nezingen bewerkstelligd in gevallen die men als ho peloos beschouwde. Voor Lover en Maag ongesteld heden zijn ze een zeker geneesmiddel, en de ont stekende galachtige krankheden, zoo gemeen in heete luchtstreken, de ongeregeldheden van hel ligchaams- geslel voortvloeiende uit gebrek aan veerkracht, ten gevolge der kwijning welke aldijd meer of min uil eene langdurige hitte ontstaat, kunnen nimmer zoo volkomen genezen worden als door Hoiloway's Pillen Dezelve hergeven aan maag, lever en niereu, wan neer de een of ander dezer organen ongesteld is, eene gezonde actie. 11. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 3 Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. F. Labens, magazijnier te Brussel, met J. M. Mie- hiels, kleermR. De Meyer, koopmansklerk, met M. De Coninck, kleerm. A. Arys, landb'met J. Meganck, dagl. - F. Meert, barbier, met M. Cooman, herberg. J. Boelaert, barreelwachter, met M. De Man, braaister. C. Rossel, landb. met C. De Smet. landb. OVERLIJDENS. H. Van Eesbeeck, z. b. 14 j., Schaarb. M. Ver hulst, man Roelandt, comrr.issionnaris, 50 j., St. Job. M. Bruylandt, wed® Backaerl, z b. 64 j., Schaarb. M. Sedeyn, vr. Praet, z. b. 26 j Zonnestraal. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove Aangiften van den 21 April tot den 28 April 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 0 Vrouwelijk d 5 HUWELIJKEN. P. J. Van Hove 30 j vuurstoker cn M. L. Arents, 28 j. handschm. L. Renders 29 j brouwersg. en D, Egerickx 31 j. handschm Eii. De Clerck 26 j Iw. en L. Bayens, 25 j. dienslm G De Ville oud 22 j. tw. en C.Dumst, 19j. handschm. en van dén 17 April 1»82— Ed. K. Van de Maele 33 j. handel, te Aelst wed' A. Van Cakeubergb, met M. P Rens 26 j. z. b. 0VERLYDENS P. J. Cayman, 55 j. tw. man J. Geeroms Burglstr. C. De Vlecschouwer, 17 j. handschm. Burglstr. 1 kind onder de 7 jaren HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 74 tot Ir. 00 de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPEHINGHE 28 APRIL. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 998 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.77 tot 1.05; stieren, 0.67 tot 0.87; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.87. Aelst, 29 April. Per Tarwe Mastelnin Rogge Geerst Haver. per 100 kil. Spelt Koolzaad per 1(0 kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele^ Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1* soort Lijnwaden ter markt stuk 1 heel. 32 lil. fr 28-50 25-50 20-00 00 -00 21-00 00—00 00-0" 00-03 00—00 00-00 00-00 00- 00 8-00 0—00 8-00 1-62 3—27 30 00 verkocht 50 cent. a 30-50 27-50 21-00 00-01' 23-00 00-00 00-00 OO-OO 00-00 00-00 00—00 00—00 9 00 0—00 9-00 1-81 4-36 2® 25- 00 ANTWERPEN, 28 April De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,85 a fr. 3,05. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,45 a 1,85 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,25 h 1,40. De eiers betaalde men per 25 sluks fr. 1,70 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 28—00 a 29—00 Rogge, 21-0C 22—75 Wintergeerst, 26-50 27—00 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 19—50 22 - 50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 2300 00 -üü Bitterpeën, 20—00 00—00 STAD AALST. Maatschappij De Scherpschutters. Groote Vogelsehictlng met Dl AAR GELDPRIJZEN IN HET DROOG, bij Leopold Podevynter herberg Het Muisken, Brusselscbensteenweg. Vooruit 15 FRANKEN Op zondag 7 Mei 1882. Inschrijving van 3 lot 4 uren namiddag, om korts daarna hel spelaantevangen. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Alle geschillen die er zouden kunnen ontstaan, zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. Op zondag 7 Mei zal te Moorsel om 3 uron namid dag een groote kampstrijd met den kaatsbal plaats hebben bij Ch. L. De Bom, dorpplaals tusscben de partijen van Aelsl-Schaarbeke en Moorsel. Prijs. 100 franks. huis dezer stad eenen goeden reiziger zeer wel geschikt voor de plaatsing der brouwerij-artikels. Onnoodig zich aan te bieden, indien men geen bewijzen van een goed gedrag kan geven. Voor alle inlichtingen, gelieve men zich bij franco brieven te adresseren ten bureele dezes blads onder do letters A. G. Ik heb de eer 't geacht Publiek te berichten, dat ik de van ouds gekende Weekerij van den heer Schuer- ti.aiis, nabij de Zeebergbrug, kom overle nemen Ik beveel mij aan voor het bleeken van lijnwaden en vooral voor T bleeken van huishoudelijke wascbeu die. ik durf het verzekeren, goed zullen bezorgd en bij dag en nacht onophoudend bewaakt worden. Ik veihoop, door goede zorgen en gematigde prijzen, 't vertrouwen van eenieder te verwerven. Aanveerd, M.,de verzekering der ware achting van uwen Dienaar, Albert DE LOOSE-NOTERIS, Brabantslraat. Huis F. W. ALTGELT, te Crefeld. Kleeren vrij van vorgiften, huisgebruik tot bet ver wen van sloffen in 15 soorten en in pakjes van 15,40 en 75 centiemen lnktpoeder in pakjes van 15 centimen, voor violet- zwart, blauw en rood. Gemakkelijke bereiding Gebruiksaanduiding op ieder pakje.—Onovertroffen duurzaamheid. Verwen voor paescheiërs in 7 kleuren en in pakjes van 15 centiemen. Depot voor Aalst en omstreken bij M. Hubert Van Steenwinkel, 39, lange Zoulstraat Aalst. Nota Voor 1 frank kan men een kleed op eene vol maakte wijze verwen Zich te bevragen voor het groot bij N. WALLEN, BORN, vertegenwoordiger, 6, Ar&enaalstraat, te Brussel DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelyk en geneest radikaal FLERECYN en REUMATIEK van allen aard, landpyn, lombagos, ontstekingen der borst en keelpijnen In rollen tegen fr. 1 50 en halve rollen tegen 80 centimen bij den heer Victor Meirschout* apotheker Korte Zoutstr. Aalst De concessionnarissen der onderneming van de gasverlichting der stad Aalst, hebben de eer aan 't publiek le herinneren dat, te beginnen van 8 Mei aanstaande, de prijs der gas, op achttien centiemen per kubieke meter zal gebracht worden. Deze buitengewoon matige prijs stelt het gas licht ten gebruike van iedereen. De uitbreiding van dit verlichlingsmiddel was lot nu toe in Aelst verhinderd gebleven door dc betrekkelijke hoogte des vroegeren prijs; doch heden, dat deze hinderpaal verdwijnt, is het onmogelijk dat het gasgebruik niet algemeen worde. Men kent de voordeelen, welke hel op alle andere verlichtingsmiddelen aanbiedt, onder opzicht der gemakkelijkheid en der zekerheid, want de hooge premiën, welke de verzekerings maatschappijen tegen brand, eischen, in gestich ten door petrool verlicht, doen ons zien, hoe zeer het gebruik dezer zelfstandigheid gevaar lijker is dan het gaslicht. De concessionnarissen zulleu niets verwaar- loozen om alles onberispelijk uil te voeren. Reeds heeft men de groote verbeteringen kunnen bestatigen, die er aan de gasverlichting geschied zijn. sedert zij in het bezit van het geslicht zijn. De concessionnarissen herinneren insgelijks de inwoners, dat alle inslellingswerken zonder eenige winst gedaan worden, en dat alle noodige inlichtingen, op vraag, gegeven worden in 't bureel des gesticbls. Gemak van betaling zal kunnen toegestaan worden, op het reglement der instellingen, aan de personen die zulks begeeren. Te beginnen van 8,lco Mei aanstaande zal het gaslicht in den dag ter beschikking der verbrui kers gesteld worden, aan de vereischte voor waarden, ten einde het te kunnen benuttigen tot alle huiselijke-of nijverheidsgebruikpn, hetzij als verwarmingsmiddel, hetzij als voortbrengsel der beweegkracht. Opdat iedereen de voordeelen kunne waardee- ren, welke hel gaslicht, gebruikt als brandstof, aanbiedt, bevinden er zich specimens van ver warmingstoestellen voor kamer en keuken ten bureele des gasgeslichts. Vrijheidstraat, n# 47, alwaar de proeven geschieden, op verzoek der bezichtigeus. Die toestellen zullen afgestaan worden zonder winst, en, in geval van nood zul len zij gratis ter beschikking van de verbruikers, die ze zullen beproeven, geplaats worden. Tp Lftftll Twee groote schoone Eaurler- M. ivuujj. hoornen van de fijne soort. Zich te bevragen bij S. De Boe, Nieuwstraat N° 32: Een jongeling van goed gedrag verlangt als remplacant op te treden voor een burgerszoon. Zich te bevtagen ten bureele van den Dendcr- bode Lange Zoutslraat, Nr 10, te Aalst. Door verandering en vergrooting van woonst. Bij Fr. SEMEY-BEAUDIN, tapissier, Sluier- straat, N° 5, (bij de Groote Kerk), te Aalst. Groote vermindering van prijs op al de artikels zijnen stiel betreffende, zooals schoone nieuwe behangpapieren le beginnen van 25 centimen den rol, en boorden van 75 c. den rol en meer; schouwstukken, geschilderde en papieren storen; wol, peerdshair en erin végétal voor matrassen en ressorts, aap alle prijzen coulils, canevas en madapolam voor stors koorden en franjen, passementeriën en galon in alle kleurentrap- vloer-en taleltapijten, foyers en matten in alle grootten en prijzen; galeriën rolstokken en latten, ijzerwerk en gewichten, immers al hel noodige voor stors en gordijnen, bedhemels, toile cirée, loile gommée en bavelten, cuir américainmode sloffen en cretonne voor gor dijnen, enz., enz. N. B. Te rekenen van 15 Juni aanstaande, zal het magazijn verplaatst zijn Café de FUni- vers Esplanade, hoek der Statiestraat, Aelst. Tp lllU'Pll een Kuis,out/e Posfery,met ruime M. e: li ui c 11 staiiing en i(0er) Nieuwstraat, N# 40, Aalst. twee sterke Kamions-en voi- luurpaarden. Zich te bevragen bij M. Francois M0YERS0EN, Nieuwstraat, 36, te Aalst. bij Hkniu-Ferdinand BAETEN, Hekelgein, Ten-Bosch. Tp lllirPIl Een 8root en gei-ieflijk Huis lillikll. hebbende vcrscheidc beneden en bovenplaalsen, twee groote kelders, bakhoven, stalling, remissie en lusthof, gestaan te Aalst, aan de Zetbergschebrug. Zich te bevragen ten kanloore van den Notaris DE PAUW, le Aelst. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag '1 .Hei l&V-ï, om i ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid tc Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder R1NG01R, openbaarlijk verkocht worden, do over bunnen lijd staande panden der maanden Januari, Februari en Maart 1881, bestaande ingouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, oormgen, juwee len, Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. GROOTE VERKOOPING VAN 10 duizend extra schoone en Larickx Hopstaken en Kepers, liggende op de Zaad of Timmerswerf, legen de Vaart te Aelst. Op Maandag 1 Mei 1882 om 2 uren nanoen di[ door het ambt van Deurwaarder RINGOIR,zoon VERKOOPING ~VAN te Moorsel, Rijger, groot 34 aren 90 centiaren, sectie D, N05 489 490, 49Ibis. Instel, 2, Verblijf, 16 Mei 1882, om 4 uren nanoen, bij d'heer Albien Bosteels, te Moorsel, Dorp. Door '1 ambt van den Notaris DE WINDT. Door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst, 30 aren 75 centiaren allerbeste Zaailand te Erembodegem op den Molenkauter of Goede- zyde. In gebruik bij den verkooper. ZITDAGEN Instel Zaterdag 29 April JOQ(l Verblijf 6 Mei ,88S' Telkens om 4 uren namiddag ter Estaminet Hel Slachthuis, bewoond bij d'heer Victor Hauwermeiren. te Aelst Molenstraalpoort, recht over het Slachthuis. VENDITIE VAN EEN verder Paardengerief en 2 Karren (vierduimers) te Aelst, Statiestraat, aan de Estaminet Au Messager op Woensdag 3 Mei 1882, om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. VENDITIE VAN en 8,000 Boonstaken, te Aelst, Vaartkaai, op Woensdag 5 Mei 1882, om 2 uren namiddag, door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. OPENBARE VER IOOPING van gelegen (e Impe, Hof-smeer. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, mei gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar te koop aanbieden, de volgende goederen, tc weten Eerste koop. Een perceel Land, gelegen le Impe aan het Dooreken, op hel Hofsmeer, groot 15 aren 38 centiaren, palende oost den Arme van Impe, zuid Josephus Van den Eeckhout, west de straat en noord Karei Vacreman. Tweede koop Een perceel Land, gelegen le Impe, op den Haesberg, groot 17 aren 22 centiaren, palende ten ooste Dame We De Bast, ten zuide de kinderen van Jan-Frans Luwaert en den heer Victor Blondeel, ten wesle zelfden heer Blondeel cn ten noorde jufvrouw Coleta D'Hondt. ZITDAGEN Instel Maandag 15 Verblijf Maandag 22 niei ,8ÖZ- Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg In 't huis ten halve, bij Camille D'Haese, te Impe. Hofsmeer OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst-Mijlbeke. Do Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Een behuisd Hofsteedje gestaan en gelegen to Aalst Mijlbeke, nabij de Moorselschebaangroot ongeveer 2 aren 60 centiaren, palende ten oosle den heer Van Assche en Martinus Scheerlinck, ten zuide genoemden heer Van Assche, ten vveste de Paarde- kensstraal.en ten noorde genoemden MartinusScheer- liuck. Onmiddelijke ingebruiklreding. ENKELE ZITDAG Zaterdag 15 Mei 1882, om 4 uren juist van den avond, ter Estaminet genaamd In den kleinen Wijn gaard, gehouden bij den heer Judocus Schoonjans, te Aalst, Karmelietestraaije. Om uit de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van le Aalst-tVlijlbeek. De Notaris EEMAN, verblijvende te Erpe, zal na mens de eigenaars, met winst van palmslag en gela gen in het openbaar verkoopen, de volgendegoederen, te weten AALSTMIJLBEEK Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, geslaan en gelegen aan de Langestraat, gekadastreerd wijk F, N" 635ms, 636, 637, 638, 639a, 639b, 640, 641, 642 en 643a, met eeue grootte van 76 aren 10 centi aren, palende ten oosle aan d'hofslede van Leonardus De Rybel, d'erven Wezemael en anderen, len zuide aan den voelweg en daarover aan d'erven Podevyn en andenen, ten wesle aan Philemon Cleemput en anderen en ten noorde aan de Langestraat. Be woond door de weduwe De Smel en de echtgenoten Caulaert, en verder den grond gebruikt door Egidius Van den Broeck, Petrus Waulers cn anderen. Verdeeld m 3 deelen als volgt Eerste deelDe gebouwen met 36 aren 90 cen tiaren grond komende tot aan den voetweg ten zuide. Tweede deel 19 areu 60 centiaren grond ten wesle der hofstede. Derde deel 19 aren 60 centiaren groDd, neven voorgaanden, palende ten wesle aan Philemon Cleom- put. Tweede koop. Een behuisd Hofstedeken, ge slaan en gelegen nabij do Langestraat, gekadastroerd wijk F, N" 801f, 801c en 801e, met eene gioolte van 8 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan de Cau- terbaan, ten zuide aan d'erven Pyck, ten weste aan de weduwe De Smel en ten noorde aan d'erven Van de Meerssche als gebruikers. Bewoond door Petrus Waulers en Lodewijk Derde kgop. Een pereeel Land, gelegen op den Bergenkauler, gekadastreerd wijk F, N' 813a, met eene grootte van 79 aren 80 centiaren, palende ten oosle aan Joannes Van Miegbem, ten zuide aan deD heer Gheeracrdts, ten vveste aan de Hospiciën van Aalst en ten noorde aan d'erven Podevyn. Gebruikt door Frans Claessens, Eg. Van den Broeck, Frans De Bruyckcr, Petrus Waulers cn Lodewijk Verdeeld in 3 deelen als volgt4/3 ten ooste, 1/3 ten zuide, 4/3 ten wesle Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den Bergenkauler, gekadastreerd wijk F, N' 67»», met eene grootte van 6 aren 20 centiaren, palende ten oosle aan d'erven De Pauw, ten zuide aan den heer Burny, ten weste aan de kinderen Boterberg en ten noorde aan Joannes Van Welle. Gebruikt door Maria-Tberesia De Hauwere. ZITDAGEN Instel Maandag 47 April löflj} Verblijf Maandag 1 Mei Telkens ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd In het Dorp, bewooud door Josephus Maes De Smet, te Aelst-Mijlbeek, in de Botermelkstraal. le lEnmbrugge, door 't ambt van MUr DL WILDE, Notaris te Gent, bij St. Baefs, 12, len aauzoeke en huize van d'heer Angelus De Mulder, te Bambrugge, van Eenen volledigen huisraad, schoone en kloeke eiken en olmen kleerkassen, commoden, banken en tafels, waschmacbien, kern, kuipen, stoven en kachels. Al 't landbouwersalem, als ploegen, rollen, karren, wagens, heerstukken, wanmolens, aal- pomp, veikensbakken, harnassuren, enz., enz. Op Maandag 8 Mei 4882, om 8 uren 's mor- gens. Een schoon Huis in do Nieuwstraat dienstig voor groote bedrijven met groot en welbeplanten Hof. Zich te wenden bij den eigenaar Charles VAN HAU WERMEIREN, Nieuwstraat Aelst.

De Denderbode | 1882 | | pagina 5