POKKENZETTING. GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID IDIE BOLLE, Verandering -van woonst. Te koop, 'JSS? Buitengewone occasie HUIS. HOFSTEDE en ZAAILANDEN Openbare verkooping HERBERGEN, VOEDER-GRAS, PERCEEL ZAAILAND twee perceelen LAND, extra schoone Klaveren, 452 oude en nieuwe Schilderijei, W BERICHT. dien altruggelaar te Luxemburg kunnen aan houden hij was nog in bezit van 10,000 tr. In den nacht van donderdag, is in de ker ken van Jesseren eu Haereu, bij middel van een ploegijzer, de kerk binnengedrongen en zijn de offerblokken bestolen. Vandaar hebben voorzeker de zelfde kerk dieven zich naar Piriiigen begeven, alwaar zij vergeefsche pogingen hebben aangewend oni binnen te geraken. Het geblaf der honden moet hen in hunne bezigheid verstrooid hebben, want zij zijn daar spoedig weggetrokken en hebben er hun ploeg ijzer laten liggen. De gendarmerie is op zoek. Hopen wij dat zij er in gelukken zal,al is het ook «eene oflicieele school die men heeft willen bestelen. Het parket,vergezeld van gendarmen,heeft verleden week een onderzoek gedaan te St- Genois, ten gevolge van eene aanklacht door de liberalen dier plaats gedaan. De pastor, de dienstdoende burgemeester en de grafmaker werden ondervraagd aangaande twee begrafe nissen op het oud kerkhof, na dat het konink lijk besluit waardoor dit kerkhofgesloten werd, inden Moniteur verschenen was. Zij antwoord dendat zij den Moniteur niet ontvangen hadden, noch geen officieel bericht van dit besluit, toen de twee begrafenissen geschiedden. Het parket is terstond daarop zonder verder onderzoek vertrokken. Zrterdag namiddag is een hevige brand ontstaan te Habay-la-Vieille, en in minder dan twee uren tijdswaren twaalf huizen, waaronder dit van den burgemeester, de prooi der vlam men geworden. Gelukkig is er niets dan stof felijke schade te betreuren. Onze trekvogels bij de Arabieren. Wie in de herfst of wintermaanden uit onze stre ken in Egypte komt, voelt zich aangenaam verrast, als hij daar zoovele onzer inheemsche vogels, die reeds voor hem naar het Oosten vertrokken waren, zoo vroolijk en welvarend in het warme klimaat terugvindt. Duizenden zwaluwen doorklieven in Kairo bij dag de zui vere lucht, vangen muggen, muskieten, hor zels, wespen en vliegen van alle soort en over nachten vreedzaam in de naburige steengroe ven. In de Delta aan den oever der armen van den Nijl leven de van zooverre gekomen wa - tervogels rustig en kalm. Op het meer van Menzaleh ziet men ze dikwijls in zoo dichte zwermen, dat men ze, als men niet wist dat men in Egijpte was, uit de verte voor sneeuw velden zou kunnen houden. Kwikstaartjes, spreeuwen en kievieten nemen de Nijloevers tot Thebe-Luxor in beslag en leven in de dor pen der Feilens, de spreeuwen ondernemen somtijds in dichte zwermen, die op zwarte wolken gelijken, uitstapjes uit de Nijldorpen tot diep in de woestijn. Onze zangvogels gaan meestal nog verder, tot in hel binnenland van Afrika. Het is dui delijk dat de trekvogels gaarne onder de Arabieren leven. Maar hoe worden zij daar behandeld Niemand denkt er aan hen kwaad te doen, en zelfs de in Egypte zoo talrijke aasdieren laten de vogels, althans de levende vogels ongemoeid. De bij ons zoo schuwe kievit vliegt in Egypte bij de menschen op de hand, evenals kwikstaartjes en dergelijke. De trekvogels hebben Egypte bijzonder lief. In het vroegjaar, als de trekzin vaardig over hen wordt, zijn er talrijke exemplaren die dit an ders zoo machtige instinct weten te overwin nen eu den zomer in het warme zonneland verblijven, daar nestelen en hunne kroost op voeden. De jongen echter gaan dan steeds in het volgende jaar, als de ouden geen weer stand meer kunnen bieden aan den innerlijken drang naar het noorden, met hen naar onze streken mede. FRANKRYK. Te Parijs is tegenwoordig eene prachtige verzameling vleeschetende planten ten toon ge steld. Die zonderlinge sarracenia, zegt Figaro, komen van Gent en wekken de aandacht op van alle liefhebbers van bloemen. Men zou zeggen, als men ze ziet, zooveel hongerige muilen, ge reed om de nieuwsgierigen te verscheuren, en dat is inderdaad het geval met al de vliegen en andere kerfdiertjes.die. het ongeluk hebben er zich op te wagen. Eene bende republiekanen heeft dezer dagen het standbeeld van den H. Vincentius-a- Paulo, dat te Mont-de-Marsan te Parijs in eene nis boven het zinneloosgestichl stond, van zijn voetstuk gerukt. De beeldstormers hielden zoo veel lawaai, dat al de bewoners van het geslicht wakker werden; maar geen enkel policieagent heeft iets gehoord. Een onderzoek is begonnen, doch ieder vreest dat er niets ernstig zal van komen. ENGELAND. Moord op lord Cavendish en M. Burke. Verleden zondag zijn duizenden nieuwsgieri gen naar Phoenix-park, de plaats gaan zien waar de moord gepleegd werd. Er is gïUl'fJiiks spraak op die plaats een ge- denkteeken op te richten mil nagedachtenis der slachtoffers. Dit gedenkleeken zou gemakke lijk van uit de vensters van het paleis des onder- konings kunnen gezien worden. Enkele personen denken, dal de moordenaars met inzicht die plaats gekozen hadden, om hun misdadig inzicht ten uitvoer te brengen, omdat hunne slacht offers onder de oogen der bewoners van het paleis zoudeD gevallen zijn. En zeggen dat niet tegenstaande deze omstandigheid, en de vlucht der moordenaars in open rijtuig, deze door nie mand herkend of verraden werden. Al de eigenaars van cars te Dublijn zijn ver leden zondag door het park gereden, opdat de getuigen het rijtuig zonden hebben kunnen aan wijzen, waarin de moordenaars ontsnapt waren. Dit rijtuig echter was er niet lusschen, ol liever het werd door niemand herkend. Lord Spencer heeft eene tweede proklamalie afgekondigd, waarin gezegd wordt, dat ai wie weteDsen willens eene schuilplaats zou verleenen aan een der moordenaars, zich plichtig zou maken aan misdrijf, dat door de wet met levens lange dwangarbeid gestraft wordt. Eene nieuwe belooning van 125,000 fr. is beloofd aan al wie diegenen zou aanklagen, welke de plichtigen eene schuilplaats verleend hebben. Men meldt dat de poiicie van Dublijn de car ontdekt heeft, waarvan de moordenaars van Phoenix-park gebruik gemaakt hebben. Men heeft ook den koetsier gevonden, doch men wil hem niet onmiddelijk aanhouden, om hem den lijd te laten zich als vrijwillige getuige aan te bieden. De car was regelmatig in gebruik; het is een rijtuig dat soms aan koetsiers verhuurd werd, wanneer deze hunne cars moesten laten herstel len. De car was gehuurd slechts eenige minuten voor de misdaad,en isonmiddelijk daarna terug gebracht: het peerdwas toen met schuim bedekt. De eigenaar der car zegt dal hij den persoon niet zou kunnen herkennen, aan wien hij het rijtuig verhuurd had. Reeds dinsdag avond was te New-York hel gerucht in omloop, dat een der moordenaars zich aan boord bevond van de stoomboot Scythia, die nog dien dag aldaar verwacht werd. Hel gouvernement der Vereenigde-Slalen had een kotter uitgezonden, met poiicie aan boord, om de Scythia in zee op te wachteB. Tien kerels, verdacht de moord gepleegd te hebben, zijn te Liverpool aan boord der stoom boot Egypte, gevangen genomen op het oogen- blik, dat hel anker reeds gelicht was om te vertrekken. Men denkt dat er zich onder de tien aange houden personen, twee Amerikanen en twee Ieren bevinden. De overigen zouden engelsche passagiers en malroozen zijn. Er liep woensdag een gerucht, dat de poiicie te Dublijn den car gevonden had, waarvan de moordenaars zich bedienden. Wij ook deelden dit gerucht meê. Reeds vleide men zich met eene spoedige ontsluiering van het geheim te verhopen, doch een later bericht spreekt het goede nieuws weêr tegen. Het moet nu zelfs gebleken zijn dat de 15 personen, die hel rij tuigje zageD, in hunne aanduidingen er over in 't geheel niet overeenkomen. Terwijl eenigen verklaren, dat het rood was, beschrijven anderen het als groen, sommigen als grijs of wil of geel. De korrespondent van de Times, vóór een paar dagen nog zoo hoopvol, seinde dan ook gisteren aan zijn blad, dal de poiicie nog geen stap verder is met hare nasporingen, en dat zij zelve geen kans meer ziet de schuldigen te ontdekken, tenzij er een der saamgezwoornen bezwijke voor den lust om de 10,000 p. st. belooniug te ver dienen. Later. De tien kerels aan boord van den Egypte aan gehouden, zijn door den rechter van Bow streel onderhoord. Men twijfelt reeds of zij wel eenig werkzaam deel genomen hebben in het drama van Phoenix-Park. Zij schijnen het geweien niet heel zuiver te hebben, maar toch niet plichtig te zijn aan den moord op lord Cavendish en M. Burke. Te New-York was de poiicie niet gelukkiger in hare opzoekingen aan boord der Scythia. Niemand werd gevonden, die van den moord verdacht kon voorkomen. RUSLAND. De waarheid over dc Joden. Men schrijlt uit Weenen aau de parijzer Union Eene logenstraffing, zoowel in hel belang der geschiedenis, als van de eer der menschheid. Sedert eenigen tijd maken bijna al de euro- peesche dagbladen, maar inzonderheid de libe rale bladen van Weenen en Londen, een lawaai, alsof men al de joden van Rusland vermoordde. Eenige verhalea zouden zelfs die van den stouls- ten romanschrijver in de schaduw stellen. Lady Albion (Engeland), die ikzuchtige koningin, heeft de tranen in de oogen, zij die sedert drie eeuwen nog geen enkelen traan gehad heeft voor het wee van Ierland Gansch het huis van Jacob heeft van afschuw getrild, iets dat zeer natuur lijk is ik verwachtte zelfs, dat de diplomatie zou tusschenkomen te St-Pelersburg, zij, die zooveel napelsche soldaten liet verwurgen, die getrouw aan hunne koning onder hel juk niet wilden buigen van eenen piëmontesschen sol daat. Welnu, hoeveel waarheid is er in die fantasti sche verhalen, waarin de leugentaal, onbeschoft nevens zekere onweêrlegbare feilen, plaats neemt Ziehier het antwoord mij, op die vraag gegeven, door een onpartijdig ooggetuige, over acht oftien dagen uit Rusland alhier aangeko men lk ben bijna in al de steden geweest, waai er jodenjachten zouden hebben plaats gehad, en heb er nergens zelfs de schaduw ontmoet van een verwurgden jood, noch de puinen van een joodsch huis dat geplunderd en verwoest was, noch het minste spoor van gevechten lusschen christenen en joden. Op- verschillende plaatsen hadden er betreurensweerdige wanorders plaats maar zij werden allen door de dagbladen veel overdreven. Zeker is het dat de jood in Rusland niet bemind wordt, en het schijnt dat die haat van den Rus legen den jood meer dan eene reden van bestaau heeft waarvan wij ons in het westen geen gedacht kunnen vormen want die reden zijn ter zelfdertijd van polilieken en godsdiensligen aard, zij spruiten voort uit het verschil van nationaliteit en de geneigdheid lot woekeren den joden zoo eigen. Ik moet er bijvoegen, dal de afstammeling van Sem in Rusland, overal als eene kaste van vreemdelingen vormen met eigen taal, eigen zeden, eigen manier van kleeding en eten. Er was zelfs een keizerlijk ukase noodig, om hun te verbieden zich als zekere joden uit het oosten te kleeden. Nu, met wat doel al die fabelachtige verhalen over üoorderijen, bijna altijd ingebeeld en overdrevei. in de wereld geworpen En hoe komt hel dat'iët goevernement ze niet kracht dadig logenstraft' Vooreerst de logenstraffingen worden niet geloofd, wanneer de leugen stout moedig staande wordt houden, en dat on weerlegbare feilen het gez«K eener logenstraf fing zouden verminderen. Yat meer is, die uitvindingen der dagbladen zijn mr&chien eene Uktiek van wege de nihilisten of de [ïjislavis- len, die helpers zoeken en zich van alle midle- len ter hand bedienen om hun doel te bereiken. Iels dat zeker schijnt, is dat het medelijden met den russischen jood, geen doel is voor de revo- lutionnairen van Rusland, noch voor aan Rusland vijandige dagbladen 't is een middel van werking. Water van zij Israël zou er wel het slachtoffer kunnen van worden. Overigens hel goevernement heeft hem reeds doen behan delen als een vreemdeling uil het Oosten, en welke uit al de openbare funkliën verdreven wordt. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zoDder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem,gezegd REVALENTA ARABICA Du Barry van Londen. Alillioenen genezingen. Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsleking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijs tering, ruisching in de ooren,zuur,wrangheid, slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging, braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen on sluipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumalisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij liet opstaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den arlcm, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alk andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischt het fabriekmerk. Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Castlesluart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen Genezing Nr 76,448 Sedert vijf jaren had ik pijn in de rechterzijde en in het holle der maag, slechte spijsverteering, enz. Ik aarzel niet u de getuigenis te geven, dat Uwe Revalenta mij het leven heeft gered. Ernest Catté, muziekanl bij hel 63e linie, Verdun. N'49,811. Mm* Marie Joly, van vijftig jaren verslop- ping, slechte spijsverteering, zenuwachtigheid, sla peloosheid, asthma, hoest, krampen en hrakingen.— Genezing nr 56,935. Barr (Neder-Rhyn) Do Revalenta Du Barry heeft op mij wonderbaar gewerkt; mijne krachten komen rerug en een niouw leven bezielt mij, zooals dat der jeugd. Mijn eetlust, diegedurende verscheidene jaren nietig was, is wonderbaar terug gekomen en de hoofdpijn, die mij sedert veertig jaren bijna niet verliet, kwelt mij niet meer. David Ruff, eigenaar. Nr i9,522, M. Baldwin, van de volledig ste uitputting, lamheid der blaas en der lenden, ten gevolge van buitensporigheid in de jeugd. 6 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurendeSsjaren. Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revaleuta in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24tassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; de 120 tassen, 16 fr de 576 tassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de las. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emile Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe. te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf en Pillen. ln de eilanden der Indische Archipel worden de bewoners, die op een te karig voedsel leven, vaak aangetast door huidziek ten, zeere beenen, zeereborsten, zweren eu wonden. Alle deze krankheden kunnen op de krachtdadigste wijze genezen worden door deze onschatbare Zalf De ontlasting van opene zweren behoort niet te spoedig beteugeld te worden wantzulk eenespoedige beperking is altijd gevaarlijk Alle dergelijke wonden zijn voor zekeren tijd de vijligheidsklep voor het gestel en moeten niet geheeld worden vóór dat ze een gezond karakter verkrijgen, en dit bekomen ze zeer spoedig indien men dezo krachtvolle zalf gebruikt tegelijkertijd mei de Pillen, welke het bloed zuiveren en aan hel gansche ligcbaamgestel eene behoorlijke veerkracht geven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 8 HUWELIJKEN. II. Eeckhaut, loodgieter, met J. D'Haens, z. b. J. Van der Schueren, wagenmaker, met M.Van den Berge, dienstmeid. C. Van Goethem, twijndersg. met M. De Waeu, braaisier. OVERLIJDENS. E. De la Royère, koopman in hoppe, 36 j., over leden te Beernem (West-Vlaanderen P. Eemans, man Ballinckx, schoenm. 31 j. Nazarethslraat. M De Man, vr. De Smet, z. b. 41 j., Mijlb. E. Pac- qué, z. b 18 j., Schaarb. - R. Buys, kleermaker, 69 j Kapellest. J. Audenaerd, z. b. 73 j Alberl- Liénartst. T. Van Geit, vr. DeStorcke, z. b. 58 j. Mijlb. C. Vermoesen, 8 j. Schaarbeke. 1 kind onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 12 tot den 18 Mei 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 0 HUWELIJKEN. Aug. Brantegem, 28 j. tw. met M. Coiissous, 32 j. dienstm. OVERLYDENS. J P. Sertin, 38 j. huishoudst. vr. D. De Bock. Burgtdamstraat. A. De Bruck, 37 j. huishoudster, vr. P. De Troyer, Geerardsbergscbeslraal. 1 kind onder de 7 jaren. HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 75 tot fr. 00 de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPERINGHE 19 MEI. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 996 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zynossen, fr. 0.78 tot 1.06; stieren, 0.68 tot 0.88; koeien en veerzen, fr. 0.68 tot 0.88. Aelst, 20 Mei. Per Tarwe. Masteluin Rogge Gcerst. per 100 kil. per ICO kil. id. Haver. Spelt Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, '.ijnkoekeu, Aarun.IV (i'oode dc 100 kil. \ardap. Qfiolej Boter, de "3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, le,A9rl Lijnwaden ter markt stuk heel. 32 lit. 50 cent. fr. 29-00 a 30-50 25-50 27-50 20-00 00 -00 20-00 00—00 00-00 00—00 00—00 uo—00 00-00 00- 00 9-00 0—00 7-63 1—76 3-27 27 50 2* 22-50 verkocht 21-00 00-00 21-01' 00-00 00-00 Oo-OO 00-00 00—00 00—00 00—00 10 00 0-00 8-76 1-91 4-36 ANTWERPEN, <9 Mei. De kuipboter werd heden oorgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de pijzen van fr. 2,75 a fr. 2,85. De ponden of halve kilogr. leaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,60 zwa.r gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heit. worden verkocht fr. 1,40 h 1,50. De eiers betaalde men per 25 suks fr. 1,60 a 1,75 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. tr. 29—00 a 00—00 Rogge, 21-5C 23—00 Wintergeerst, 27- 00 00—00 Zomergeerst, 00--00 00—00 Haver, iV--00 23 - 00 Boekweit, 0ü—00 00—00 Boonen, 23—00 00-00 Bitterpeön, 2fj- 00 00—00 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 0 Stieren, 0 72 tot 0 00 52 Ossen, 0 92 v 0 98 17 Koeien, 0 70 0 80 173 Kalveren, 1 05 1 20 WELDADIGHEIDS BUREEL D ER STAD AELST. De Besturende Commissie van liet Weldadig heidsbureel dezer stad, brengt Ier kennis van het publiek dat te rekenen van Vrijdag 12 dezer maand Mei, en vervolgens alle Vrij dagen van 3 tot 6 uren namiddag, gedurende het zomerseisoen, in het Bureel aan de Hout markt alhier, door de heeren Doktors van het Bestuur pokken zullen gezet worden. In het belang der openbare gezondheid, wor den alle ouders uitgenoodigd hunne kinderen pokken te laten zetten. Aan degenen welke stof zullen geven, zal eene vergelding toegestaan worden. Gedaan te Aelst, den 7 Mei 1882. NAMENS HET BESTUUR De Voorzitter, (Get.) M. F. GHEERAERDTS. De Sekretaris, (Get). P. DE WINTER. STAD AELST. Groote Vogelschieting MET NAAR GELDPRIJZEN, VOOI6L1T Vijftien franks, gegeven door de MaatschappijDe Ware Vrienden van Sl, Job, gevestigd ter EstaminetHet Hof van Regelsbrugge.bij den heer P. Schouppe,te Aelst, St. Job, op ZONDAG 21 MEI 1882, om 4 uren nanoen. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bol- rapersgeld medebegrepen. Inschrijving van 3 uren. Ingeval van slecht weder zal de scbietiog in 't droog plaats hebben. Benoit VAN ST1CHEL, herbergier en vleeschhou- wer te Wieze, brengt ter kennis van 't geëerd publiek dat hij zijne woning heeft overgebracht van het dorp naar de Nieuwstraat, recht over 't Gemeentehuis. Een gediplomeerde Hovenier, ge trouwd met drij kinders, voorzien van goede getuigschriften, verlangt eene plaats. Zich te bevragen ten bureele van den Denderbode, Lan- ge-Zoutslraat, N° 10, te Aelst. Eenen nieuwen dokkar, een voituur op 4 wielen en eenen goeden sterken Camion bij J Van der Biest Rijtuigmaker, Nieuwstraat, N° 50, Aelst. Door verandering en vergrooting van woonst. Bij Fr. SEMEY-BEAUDIN, tapissier, Sluier straat, N° 5, (bij de Groote Kerk), te Aalst. Groote vermindering van prijs op al de artikels zijnen stiel betreffende, zooals schoone nieuwe behangpapieren te beginnen van 25 centimen den rol, en boorden van 75 c. den rol en meer; schouwstukken, geschilderde en papieren storen; wol, peerdshair en erin végélal voor matrassen en ressorts, aap alle prijzen coulils, canevas en madapolam voor stors koorden en franjen, passemenleriën en galon in alle kleuren; trap- vloer-en talellapijlen, foyers en mallen in alle grootten en prijzen; galeriën rolstokken en lallen, ijzerwerk en gewichten, immers al hel noodige voor stors en gordijnen, bedhemels, toile cirée, toile gommée en bavetten, cuir américain; mode sloffen en crélonue voor gor dijnen, enz., enz. N. B. Te rekenen van 15 Juni aanstaande, zal het magazijn verplaatst zijn Café de TUni- vers Esplanade, hoek der Statiestraat, Aelst, T« hnrpii Een. groot en eeriefl'jk Huis hebbende verscheidc beneden en bovenplaatsen, twee groote kelders, bakhoven, stalling, remissie en lusthof, gastaan te Aalst, aan de Zeebergschebrug. Zich te bevragen ten kantoore van den Notaris DE PAUW, te Aelst. Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aelst. VERKOOPING VAN EEN te Gysegem, Wichelen en Lede. De Notaris DE PAUW, te Aelst, zal open baarlijk verkoopen 1° Een schoon en welgelegen Huis met wel beplanten Hof te Gysegem, Dorp, sectie A, Nos 277e en 276 groot 25 aren 10 centiaren. Lest bewoond geweest door d'heer August Ver bustel, Thans onbewoond. 2° Eene Hofstede te Wichelen-Elsbrug, sec tie B, N°' 886a, 886b, 886d, 887, 888 en 889, groot 31 aren 90 centiaren. Verdeeld in 2 gelijke deelen.Lest bewoond geweest door sieur Van Driessche-Presiaux. Thans onbe woond. 5° Land te Lede, Zolegemwijk, sectie C, N° 628, groot 59 aren 20 centiaren, Verdeeld in 2 deelen. Gebruikt door Joannes Verbustel. 4° Land te Lede, Toren, sectie C, N° 864, groot 57 aren 30 centiaren. Verdeeld in 2 deelen. Gebruikt door denzelven. Boom prijs frs. 100. Verblijf Zaturdag 27 Mei 1882, om 5 ure namiddag ter estaminet oSt-Eloi» bij sieur Jean Meert, te Aelst, Esplanade. DOOR STERFGEVAL. van eene groote hoeveelheid schoone en gerief lijke meubels en meubelaire voorwerpen, volle dig keukengerief in ijzer, koper, tin en aarden- werk, bedstoelen met wollen matrassen, wollen sargiëu en ander slaapgerief, lavabos, zetels, commoden, lijnwaad, schoone en goede mans kleederen, eene schoone gouden zakhorlogie met gouden ketting, boog en pijlen, en veel andere geriefelijkheden, breed beschreven in de plakbrieven, door bet ambt van den Notaris BOONE, te Aelst, op Donderdag 1 Juni 1882, om 1 uur stipt nanoen, ten sterlhuize van den heer Cornelius Van der Taelen, te Aelst, inde Brabantstraat. OPENBARE VERK00PJNG van twee van oucls welgekalandeerde te AELST, aan de Veemarkt of Hopmarkt. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien bet behoort met gewin van palmslag en .gelagen, open baarlijk verkoopan, de volgende goederen, te weten: Eerste koop. Een Huis, zijode de herberg ge naamd De stad Aelst gestaan en gelegen te Aelst aan de Veemarkt of Hopmarkt, bekend bij kadaster wijk A, nummer 1008e, groot 40 eentiaren, palende van dc eene zijde en van achter den beer Petrus Leleu, cn van de andere zijde den volgenden koop. Bewoond door den heer Constant Verbrugghen. Tweede koop. Een Huis, zijnde de herberg ge naamd De Hopmarkt gestaan en gelegen te Aelst aan de Veemarkt of Hopmarkt, bekend bij kadaster wijkA, nummer 10U5a, groot aldaar 60 centiaren, palende van de eene zijde den heer Locus, van de an dere zijde liet huis onder den eerste koop en vap achter dame wed* Petrus Moons Bewoond door den heer Ludovicus Roels. ZITDAGEN Instel Zaterdag 27 Mei ,flö- Verblijf id. 10 Juni Telkens om 4 uren van den avond ter herberg De stad Aelst bewoond bij den beer Constant Verbrug ghen, te Aelst, aan de Veemarkt. Door 't ambt van Mcr EEMAN, Notari6 te Erpe, OPENBARE VERKOOPING VAN te Aelst-Mijlbeke, nabij den Windmolenep Zaturdag 27 Mei 1882, om 2 ure namiddag. De Notaris EEMAN le Erpe, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kantons Aalst, openbaarlijk verkoopen I. Eene Hofstede, te Moorse) aan de Kek- straat, groot 14 aren 58 centiaren. Boomprijs fr. 150. II. 20 aren Land.le Moorsel op den Haveren- bosch, wijk E, N' 149a bis. Boomprijs fr. 15. III. 24 aren Land en Meersch, te Moorsel op den Triest, genaamd den Stinkbosch, wijk A, N" 256a, 256b en 256c. Boomprijs fr. 60. IV. 10 aren 30 cent. Land te Moorsel op het Zaveland, wijk B. n° 125e V. 8 aren 75 cent. Land te Moorsel op den Varent, sectie B, n* 508e VI. 32 aren 62 cent. Land en Bosch te Moor sel, in 't Spruithoek, sectie B. n° 293. Boomprijs 275 fr. Instel Dijnsdag 16 Mei ,QQCI Verblijf 23 ,bb2- Telkens om 3 uren van den avond bij Petros De Wolf Moorsel Kokstraat. OPENBARE VERKOOPING van een goed gelegen te HOFSTADE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal met wiasl vaa palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Een zeer goed perceel ZAAILAND, groot volgens meting 27 aren 40 centiaren, gelegen te Hofstade, op bel Kruisveld, lusschen de gehuchten Kortenboek ca Euverenbosch, gekadastreerd wijk G, N* 750, palen de ten ooste aan de erven Matlbys en Guillsume De Haeck, ten zuide over de weg ook aan De Hseck, lea wejte aan Bernardus Buyse en ten nooide met half beek. Gebruiker Joseph De Smet-De Vos. ZITDAGEN Instel Woensdag t7 M Verblijf Woensdag 24 Mei Ten 4 ure namiddag, in den Bonten Os, bij Joseph Clinckaert, te Hofstade, aan de Brug, nabij bel Dorp. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Impe, Hefsmeer. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in bel openbaar te koop aanbieden, de volgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Impe aan het Dooreken, op het Hofsmeer, groot 15 aren 38 centiaren, palende oost den Arme van Impe, zuid Josephus Van den Eeckhout, weit de straat en noord Karei Vaereman. Tweede koop Een perceel Land, gelegen te Impe, op den Haesberg, groot 17 aren 22 centiaren, palende ten ooste Dame W* De Bast, ten zuide de kinderen van Jan-Frans Luwaert en den heer Victor Blondeel, ten westc zelfden heer Blondeel en ten noorde jufvrouw Coleta D'Hondt. ZITDAGEN Instel Maandag 15 Verblijf Donderdag 25 8,61 Telkens om 4 ure van den avond, ter herberg In 't huis ten halve, bij Camille D'Haese, ta Impe. Hofsmeer. VENDITIE VAN Ie Hofstade, linmdries. Fr. CRICK, Cemeenle-Sekretaris van Hof stade, zal door bevoegd ambt, op Donderdag 25 Mei 1882, om 2 uren namiddag, namens den heer Emmanuel Van Wezemael, te Hofstade, openbaarlijk verkoopen Circa 1 hectaar 70 aren Klaveren, wassende op het Hofveld, achter den Wal en op het Rot, Verdeeld in koopen l'elks gerief. Alen zal vergaderen en beginnen aan 's ver- koopers hofstede, wijk Kamdries. MERKWAARDIG VERKOOPING van 65 Gravuren en Boekwerken, TE MOORSEL, NABIJ AELST. De Candidaat-Notaris Charles DE VIS, te Moorsel, zal door bevoegd ainbl op Maandac 5 Juni 1882, om 9 ure juist 's morgens, open baarlijk verkoopen 432 Schilderijen toegekend aan oude meesters uitmakende het van ouds gekend kabinet nage lalen door wijlen den heer Jan Cooreman in leven koster der parochiale kerk van Moorsel; alsmede 65 Gravuren en menigvuldige Boek werken aangaande de schilderkunst. De verkoopingzal plaats hebben ten sterfhuize van den heer Cooreman op vijf minuten afstand der Statie van den ijzerenweg van Moorsel (linie Aelst-Anlwerpen). De betaling moet geschieden met gereed geld voor het wegruimen der voorwerpen. De lief hebbers zullen op Zondag 4 Juni, van 10 uren 's morgens tol 5 nren 's namiddags de schilde rijen en gravuren mogen bezichtigen. P. J. Lefebure, bijgenaamd De ENanscB- man, v Stalieplaats, te Hamroe, heelt de eer het publiek te berichten dat er bij hem le bekomen zijn Engelsche Kweek- zeugen in alle ras, alsook Engelscb Lijnwaad, en Engelsche Tarwe ge naamd Champion.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3