GEZONDHEID ENKRACHTDADIGHEID BERICHT. Waux-Hall van Aelst. COHC E JEh T Celestine VAN ASSCflE, Te huren een schoon en groot Huis, IDE BOLLE, Uit der hand te koop BERICHT. Verandering- van woonst. Groote Spaarzaamheid liBuitengewone occasie 432 oude en nieuwe Schilderijen. E L L E G O E DEKEN IIOOIGRAS en NAGRAS Te koop, VAM JU E I B E L S allerbeste Vliiclitdiiiven, HERBERGEN, LANDEN EM WEIDEN, Openbare verkooping W BERICHT. Communie gedaan en was eenige maanden ouder dan 10 jaar. Deze sprakeloosheid, zegt men, was ontstaan ten gevolge van eenen schrik, dien het meisje had gevat toen het met hare ouders nog te Leuven verbleefhet was waarlijk pijnlijk om aan te zien hoe zij zich moest moeite doen om hare gedachten uil te drukken. Vruchteloos wendden zich de bedroefde ouders tot de beste geneesheeren van Leuven; deze zagen geen middel ter genezing en konden zelfs de ouders met geene woorden van hoop gerust stellen. Vrijdag 's morgens begaf zich Maria NV. met hare moeder ter bedevaart naar Scherpenheu- vel en woonde het H. Sacrificie der Mis met godvruchtigheid bij. Omtrent de Consecratie sprak eensklaps Maria tot hare moeder Mama, ik kan weêr spreken De gelukkige moeder weende van aandoening en vreugde. De talrijke bedevaar ders, die de kerk vervulden waren getuigen van deze schielijke genezing; de Courrier de Nivelles van Zondag, sprekende over dit feit, zegt dat onder andere 158 bedevaarders van Nijvel de Hoogmis bijwoonden, tijdens deze gebeurtenis voorviel. Maria NV. spreekt nu wéér met hetzelfde ge mak als vóór dat haar het ongeluk der stem- melooosheid overkwam; zij vertelt zelve hare genezing aan wien het hooren wil en geniet eene volkomene gezondheid. Vóór eenigen tijd deelden wij meê, dat en hoe onder de trekvogels de kleinen op de rug gen van grooten de groote reis maken. In Saksen-NVeimar, te Ettersburg, nam men voor eenige dagen waar, dat van drie scholen kraan vogels, die aan den rand van een bosch aldaar waren aangekomen, een gedeelte was gaan rusten. De vleugelmannen schreeuwden echter luid en onophoudelijk, totdat de geheele troep zich weer reisveerdig maakte en zich opwaarts bewoog. Toen zag men ;hoe een massa kleine vogels zich weêr op de ruggen der grooten plaatste en met de dragers noordwaarts trok. Men weet wat vooroordeelen aan het getal 15 gehecht zijn gebleven. Om dit eigenaardig bijgeloof te bestrijden, is er te New-York eene maatschappij gevormd zij draagt den naam van Club de dertien». Zij moet 169 leden tellen dat is te zeggen 13 maal 15; het regle ment heeft 13 artikels; de jaarlijksche bijdracht is gesteld op 13 dollars; de vergaderingen ge schieden den 13 van elke maand; de sociëta- rissen eten slechts per tafel van 13. De rede voeringen zullen van 13 volzinnen moeten zijn, ieder van 13 woorden. Bericht aan wien geerne goodkoop reist NVord jood en begeef u naar Rusland. Men zal u uit het land drijven. Gij zult naar Oostenrijk gevoerd worden, waar eene menschlievende maatschappij u de middelen zal verschaffen om naar Amerika over te steken. Hier geeft gij u uit voor Chinees en eene andere vereeniging geeft u geld om naar China terug te keeren. Nauwelijks zijtgij daar aangekomen, of gij zegt dat gij Rus zijt en de chineesche overheden brengen u kosteloos over derussische grenzen. Hier herbegint gij het zelfde spel en gij kunt uw leven lang reizen zonder eenen centiem te verteeren. HOLLAND. Te Rijssen werd over eenige dagen een daglooner de som van 118 gulden, waarvoor hij zijne koei ver kocht had, ontstolen. De man was radeloos en wist niet hoe wéér aan eene koei te komen.Ten einde raad, wordt er besloten eene waarzegster te raadplegen, om alzoo den dief in handen te krijgen, en wal ge beurt nu Nog vóór hij een onderhoud met de be wuste waarzegster heeft,ligt zijn geld,in een papierko gewikkeld, op een hoop aardappels in de nabijheid zijner woning. De dief, niet minder bijgeloovig dan ziju slachtoffer, had waarschijnlijk lont geroken en was misschien bang dat zijn naam door het onder houd met de waarzegster aan 't licht'zou komen. ZWITSERLAND. Inhuldiging van den St-Gothardslunnel. Graaf Hatzfeld, is den 18 dezer uit Berlijn vertrokken, om de feestelijkheden bij ds algemeer.e inhuldiging van den St-Golbardsiunnel bij te wonen. De tunnel is 14,900 meters lang (ongeveer drie uur gaans), dus 2667 meters langer dan die van den Hont-Cenis Hij loopt in eene rechte lijn van Gösche- nen, in Zwitserland, lot Ariolo, in Italië. Met het bo ren is men in october 1872 begonnen. De tunnel is van overgroot belang voor den duitschen handel, die hierdoor ouafhankelijk wordt voorden franschen weg door den Mont-Cenis. Duitschland hoeft belwerk dan ook krachtdadig ondersteund. Doch hel belang van den nieuwen tunnel strekt zich verder uitdan Duitsch land. Voor Engeland, Nederland en België levert hij den koristen weg naar de Zuid-ltaliaansche havens en verder naar Oost-lndië. Men meent dat de Oost-Indi sche trein, gozegl Malles des Indes, weldra dien weg zal volgen. De hoofdingenieur Bridel begroot het aantal treinen, die dagelijks door den tunnel zullen loopen, op dertig. Hij heeft getracht de gewone stoomwerktuigen, die overigens niet slecht voldoen, te vervangen door raachienen, welke door saümge- perste lucht in beweging worden gebracht; deze proef is echter mislukt. Thans heeft hij zich lol M. Siemens te Berlijn gewend, om het met electrieke machienen te beproeven. De eigenllijke inhuldigingsfeesten zijn verleden zondag to Basel begonnen, door de ontvangst der duitsche geuoodigden. Na een kort oponthoudt ver trokken die afgeveerdigden naar Lucern, waar zij 's avonds ten half negen ure aankwamen, terwijl de muziek Die wacht am Rhein speelde. Het duitsche gozantschap bestond uil ongeveer 150 persoonen. Een uur te voren was te Lucern de eerste Italiaan- sche feesttrein, bestaande uit twee met bloemen versierde lokomotieven en 20 rijtuigen, uit Milaan aangekomen. Bij de aankomst werden er kanonscho ten gelost en speelde de muziek een italiaansch lied. Onder do 320 gasten welke deze trein aanbracht waren de voorzitter van den ilaliaanschen Senaat, de ondervoorzitter der Kamer van afgeveerdigden, do ministers Baccarinni en Aeton, benevens een groot aantal leden der Kamers en de duitsche gezant te Rome, vou Kcudell. Zoowel de trein uil Basel als die uit Milaan werd overal op de tusschengelegene plaatsen met salvo- schoten en muziek begroet. Inmiddels waren ook de duitsche gezant uit Bern de zwitsersche gezant uit Berlijn te Lucern aange komen. Maandag middag deden de gezamentlijke aanwe zige feestgenooten bij prachtig weêr, een tocht naar den Rigi. De offlcieele ontvangst door de zwitsersche bonds- regeering moest dinsdag plaats hebben, bij de ope ning van het feestmaal te Luzern. Volgens het programma werden de feestgonooten dinsdag avond te Milaan verwacht. Aldaar zal dan eene gezellige bijeenkomst plaats hebben, aangebo den door het stedelijk bestuur. Dezen morgend zul len zij gezamentlijk de stad worden rondgeleid, waarna 's middags een bijeenkomst in den Grooten Tuin en 's avonds een feestmaal zouden plaats heb ben, gevolgd door eene verlichting van den dom en een concert in het Scala-theater. eerzucht even grenzeloos is als die van Alexander. Wij hebben het oog op Professor Holloway, wiens begeerte om den mensch wel te doen, onverzadigd door de tallooze genezingen, welke zijne medecijnen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziexten in dit land eene andere wending te geven. Hij stelt zich ten doel om de ver schillende kwalen, waarmede de mensch te worste len heeft, te overwinnen te onderdrukken Overal kunnen de zegeleekens van zijne bekwaamheid ge vonden worden,want zijne middelen vermogen alles, en waar zij doordrongen, zijn alle kwalen verdwenen voor hunnen invloed op do gezondheid Hoogst waarschijnlijk bestaan er geen zestal nieuwsbladen, welke niet vrijwillig getuigenis af ge legd hebben van de wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tol nu toe is de bijna algemeene klacht, zelfs legen de meest populaire ge neesmiddelen geweest, dat zij niets meer zijn dan verzachtende middelen, die misschien tijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de besianddeelen der ongesteldheden in het bloed («materies morbi») hereiken. De pillen van Holloway daarentegen werken in 'l bijzonder op de voornaamste aanleiding lol de ziekten, en de vochten van het lichaam waaruit zij voortkomen. Bij uitwendige kwalen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en de heilzame uitwerk selen daarvan zijn zeker niet minder te bewonderen Wij geven deze verzekeringen hoe stout zij ook schijnen mogen op zeer vaste gronden. Wij heb ben de waarborgen er van in de toelating der facul teit, in de berichten van de beste geneeskundige tijdschriften aan weerszijden van den Atlantischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelijk,(naar onze inzichten voorzeker niet de geringste,) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem, door wiens grondig onderzoek, en prak tische bekwaamheid op hel gebied der genees- of heelkundige wetenschappen zulke onvergelijke ge neesmiddelen zijn voortgebracht, en door wiens be moeiing, doortasling en onderneming zij in elke be woonde streek tusschen dtn Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hom ten deele gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomftochten te zijn en de hoogste Europesche aristocratie was er trolsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig te zijn. Sunday Courier. Holloway's Pillen en Zalf. Korstige Melaalschheid, Leproosheid, en alle huidziekten heerschen veel erger en vreeselijkcr in warme dan in gematigde luchtstre ken. In Oost-lndië, Java eu de Mauritius worden dui zenden door de melaalschheid aangetast en slacht offers dezer ziekte. Wanneer de huid begint dik en ruw te worden en zich eenige plekken van eene donkerachlige roode kleur vertoonen, dan wordt hel lijd dat men den vijand tegengaat. Gewapend met Holloway'sZalf en Pillen wordt de overwinning spoe dig bchaaldl hel bloed werpt hel vergift uit het lichaam, en allo spoor der krankheid verdwijnt, de eetlust komt terug.en de geestvermogens, kwijnende door de gedachte aan mismaaktheid en misschien de dood zelve, worden door het gebruik dezer onschat bare medicijnen, van vreugde opgetogen. Roemrijke Eerzucht. Zeiden eens de Schijthische afgezanten tot Alexan der Ware uwe persoon zoo groot als uwe eer zucht, dan zoude de wereld u niet kunnen bevatten Wij hebben nu in ons midden een' veroveraar, wiens EETLUST, SP1JSVERTEER1NG, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgalien en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARAB1CA hu Harry van loonden, Millioeneu genezingen. Sedert 18 4H geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagonlsleking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijs tering, ruisching in de ooren,zuur,wrangheid, slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging braking na hel eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen en sluipen, slapeloosheid, tering, huiduil- slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudhedeo, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaen,of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweetcn, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af. is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl het fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder do genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllestuart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuartde Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz Ziehier eenige genezin gen Genezing N' 79,834. M.H. d'Esclavelles, te Dieppe, stelt do genezing vast van eenen jongen persoon, wiens maeg geheel vernietigd was, en die sedert 2 jaren leed aan moeilijke spijsvertering, en eene chronieke longkwaal, met slapeloosheid, vermage ring en alle ellenden van een algemeenen verval. Slaap, gezondheid, kracht en welstand zijn terug gekomen in hunnen normalen toestand. Genezing Nr 65,311. Vervant, 28 Maart 1866. Mijnheer. God zij gedankt, uwe Revdenta Ara bica heeft mij het leven gered. Mijn natuurlijk zwak gestel was ten ondergebracht door eene schiikke- lijke slechte spijsverteering die 8 jaren heeft ge duurd, en die zonder goede uitslag door de genees heeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer te leven had, als het uitstekend vermogen van uwe Revalenta mij de ge zondheid heeft terug gegeven, i A. Brunelière, pastoor. Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende 25 jaren Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo. 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en70fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; do 120 lassen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen dc las. Verzending tegen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emlle Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe. lo Brussel. Depots te Aolst, by Meerschaui en Beydler, apothe kers. Georaerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 9 Vhouwel. 8 HUNVELIJKEN. P. Hofman, dagl, met M. Van Geit, naaister. H Becque, smedersg. met R. Schouppe, kleerm. 0. De Gent, dagl. met B. Klinckspoor, dagl. OVERLIJDENS. T. Van Geit, vr. De Slorcke, z. b. 57 j., Mijlb. A. Hutsebaut, kanlw. 35 j. Mijlb. M. Cammaert, winkclierst. 72 j. Zoutst. J. Meert, man Van der Beken, voerman, 56 j. Mijlb. H. Leclercq, man L'iclercq, koopman in hoppe, 60 j., Statiesl. R# D'Hiver, wed* Schellekens en Van Schuerbeeck, z. b. 75 j. Mijlb C. De Smet, wed* De Bruyn, hov. 83 j. Mijlb. C. Osselaer, wed* Daelman, landh' 77 j wonende te Schepdatl E. Schelck, vr. De Soek, z. b. 74 j. Mijlb. M. Van Mol, wed* Van de Meers- sche, 81 j. Hovenierst. J. Van Hosselaere, vr. De Bisschop, winkel. 77 j. Pontst. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 19 lot den 25 Mei 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2 Vrouwelijk 2 HUNVELIJKEN. Th Du Prez, 41 j. tvv. met M. Th. J. Dclbauf, 23 j dienstin. OVfcRLYDENS. F. Van den Berghc, 55 j tvv. man A. M. De Mol, Burglst. V De Waegent-ire, 44 j schoenm man C A. Nieuwborg, Langemuiitsl. J. li Liessens, 66 j schrijuw Pamelst 2 kinderen onder de 7 jaren. HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 75 lot fr. 0') de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPEIUNGHE 26 MEI. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00-00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1292 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.77 tot 1.05; stieren, 0.67 tot 0.87; koeien en veerzen, fr. 0.67 tot 0.87. Aelst, 27 Mei. Per I lied. 32 lit. 50 cent. Tarwe28 - 0» a 30-00 .Masleluin 24-50 26 - 50 Rogge19 - 00 20-50 Geerst. i»o nr 00—00 Haver. per 100 kil. 19 -00 21—0ü Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per U0 kil. 00 O" 00 00 Lynzaad u0—03 00—00 Koolzaadolie 0ü—00 00 -00 Lijozaadolie, 00—00 00—00 Koolzaadkoekcn, id. 00 uó 00—00 Lijnkoeken, 00—00 0000 Aardap. (roode dc 10(1 kil. 9 50 lö 00 Aardap. (geelej 000 00 Botei, de 3 kilogram. 7- 63 9—00 Eijers, de 25. 1—82 2—00 Vlas per 3 kilos. 3-27 4-36 Viggenen, per stuk, 1* soort 27 50 2° 00— 00 Lijnwaden ter markt stuk verkocht ANTWERPEN. 26 Mei. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,6ü a fr. 2,80. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,25 a 1,60; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,10 k 1,50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,60 a 1,90 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 29—00 a 00—00 Rogge, 21-0C 22—75 Wintergeerst, 27—00 28—00 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 21—00 23 - 00 Boekweil, 00—00 00—09 Boonen, 23—00 00-00 Bitlerpeën, 20— 00 00—00 Kieskollege van het Arrondissement Aelst. Uie/.ing vandon 1 CT.Juni 1 HM'i. De Voorzitter van hel hoofdbureel brengt Ier ken nis aan de heeren kiezers dat hij de voorstelling der candidaten, hunne aanvaarding en de lijsten der ge tuigen dal zij zullen aangewezen hebben, zal ontvan gen te rekenen van den maandag 5 tolden woensdag 7 Juni bijbegrepen, van 2 uren lot 6 uren 's namid dags, ten zijnen huize leopoldstraatpoort. Eens dit tijdbestek verloopen zal geene voorstel ling of aanvaarding van candidatuur, meer ontvanke lijk zijn. De officieele lijst der candidaluren zal ler inzage liggen van den vrijdag 9 Juni, ter zelfde plaats en uren. De Voorzitter, S. VERLYNDE. MAANDAG 2" SINXENI1AG, het publiek van Aelst aangeboden door het muziek der Troepskinderschool om o uren stipt namiddag. Ingangprijs: 0,20 cmei1 waarvan 0,10 c,nen voor den Arme. heelt de eer hel geëerd publiek ter kennis te brengen dat zij,na haren stiel grondig te hebben doorleert in de beste buizen dezer stad,zich komt te vestigen als Kleermaakster op de Hout markt alhier, Ne 10. Zij beveelt zich in de gunst van eenieder voor spoedig, goedkoop en sterk maaksel. geslaan en gelegen in de Brabantstraat, Nr 43, dienstig vooralle bedrijven* Zich te bevragen bij den eigenaar 1g. Cam maert, Brabantstraat, Nr4l. GRÖOTE VOGËLsCHÏeTiNG MET SA AR GELDPRIJZEN gegeven door de maatschappij De Kappellemannen in haar lokaal, ter herberg Au Garde Route, bij H. De Deyn, te Aalst Schaarbeke Genlschesteenweg, op Zondag den 4 Juni 1882. VOORUIT 15 FRANKEN. De inschrijving van 2 tol 4 uren namiddag. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. 5 Molenreeden, 5 Molenborslen en eene Molenas bij DE CALUWE, molenaar, te Den derbelle. Frans D'HAESE, gediplomeerde hove nier en oud-hovenier van de heeren baron Bethune en J. B. Jelie, brengt ler kennis van 't geëerd publiek dat hij zich als hovenier komt te vestigen te Nieuwerkerken, Grooten Dries. Door de grondige kennis van zijnen stiel, zijne ervaring en goed gedrag, hoopt hij de gunst van eenieder te winnen. Voorde aanvragen wende men zich bij M. De Poorter, Kleine St. Jorisstraat (Kiekenstraatje). Benoit VAN STICHEL, herbergier en vleeschhou- wer te Wieze, brengt ter kennis van 't geëerd publiek dat bij zijne woning heeft overgebracht van hel dorp naar de Nieuwstraat, recht over T Gemeentehuis. Huis F. W. ALTGELT, te Crefeld. K eeren vrij van vergiften, huisgebruik lot het ver wen van stollën in 15 soorten en in pakjes van 15,40 en 75 centiemen. luktpoeder in pakjes van 13 cemimcn, voor violcl- zwarl, blauw en rood. Gemakkelijke bereiding Gebruikaaanduuling op ieder pakje.Onovertroffen duurzaamheid Verwen voor parscheiërs in 7 kleuren en iu pakjes van 15 centiemen. Depot voor Aalst en omstreken hij M. Hubert Van St< üowinkel, 39, lange Zoutstraat Aalst f£H'oin Voor 1 frank kan men een kleed op eene vol maakte ijze verwen Zich te bevragen voor het grooi Lij N. WALLEN, BORN, vertegenwoordiger, 6, Arsenaalstraal, te Brussel Door verandering en vergrooting van woonst. Bij Fr. SEMEY-BEAUD1N, lapissier, Sluier straat, N° 5, (bij de Groote Kerk), te Aalst Groote vermindering van prijs op al de artikels zijnen stiel betreffende, zooals schoone nieuwe behangpapieren te beginnen van 25 cenlimen den rol, en boorden van 75 c. den rol en meer; schouwstukken, geschilderde en papieren storen; wol, pcerdshair en erin végétal voor matrassen en ressorts, aan alle prijzen coulils, canevas en madapoiam voor slors koorden en franjen, passeraenteriën en galon in alle kleuren; trap- vloer-en taleltapijten, foyers en matten in alle grootten en prijzengaleriën rolstokken en lallen, ijzerwerk en gewichten, immers al hel noodige voor stors en gordijnen, bedhemels, toile cirée, loile gommée en buvelten, cuir américainmode sloffen en cretonne voor gor dijnen, enz., enz. N. B. Te rekenen van 15 Juni aanslaande, zal het magazijn verplaatst zijn Café de l'Uni- vers Esplanade, hoek der Statiestraat, Aelst. MERKWAARDIG VERKOOPING van 65 Gravuren en Boekwerken, TE MOORSEL, NABIJ AELST. De Candidaat-Notaris Charles DE VIS, te Moorsel, zal door bevoegd ambt op Maandag 5 Juni 1882, om 9 ure juist 's morgens, open- baarlijk verkoopen 432 Schilderijen toegekend aan oude meesters uitmakende het van ouds gekend kabinet nage laten door wijlen den lieer Jan Cooreman in leven koster der parochiale kerk van Moorsel; alsmede 65 Gravuren en menigvuldige Boek werken aangaande de schilderkunst. De verkoopingzal plaats hebben ten sterfhuize van den heer Cooreman op vijf minuten afstand der Statie van den ijzeren weg van Moorsel (linie Aelst-Antwerpen). De betaling moet geschieden met gereed geld voor het wegruimen der voorwerpen. De lief hebbers zullen op Zondag 4 Juni, van 10 uren 's morgens lot 5 nren 's namiddags de schilde rijen en gravuren mogen bezichtigen. Btj uitscheiding van bedrijf. VENDUTIE VAN NIEUWE TE ERPE, aan den Gentschensteemceg, nabij Erondegem, Ter woonst van de gebroebers De Craecker, op Maandag 12 Juni 1882, om 9 uren voormid dag,door liet ambt van den Notaris BRECRPOT te Aelst. VEN DIT IE VAN TE NIEUWERKERKEN. De Notaris BRECKPOT. te Aelst, zal op Don derdag 22 Juni 1882, om 2 uren namiddag open baarlijk verkoopen, 2 hectaren 88 aren hooi- gras en nagras van verschillende mcersschen gelegen te Nieuwerkerken en Aelst-Schaerbeke Siesegem, te Nieuwerkerken Male, Teirlings- veld, Brempt, Edixveld, Spechtmeersschen en aan 't Dorp. Men zal beginnen aan den Siesegem. Eenen nieuwen dokkar, een voiluur op 4 wielen en eenen goeden sterken Camion bij J. Van der Biest Rijtuigmaker, Nieuwslraat, N° 50, Aelst. Bij Sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING en van te Aelst, Albert Liênarlslraa{ en Hopmarkt. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Maandag 5 Juni 1882. ten verzoeke der erven van wijlen den heer Edmond De La Rotjère, le Aelst, op de nagemelde plaatsen en uren, openbaarlijk verkoopen 1° Ten sterfhuize van den genoemden heer De La Royère, in de Albtrt Liénartslraat, om 8 uren 's mor gens Schoon salon garniersels, coulisse-lafel, gebou- reerde stoelen en buffel in acajou, tafel in acajou met marineren blad, kerzelareu en andere houten tafels, stoelen en fauteuils, schoone kachel, salon- en andere stors en venstergordijen, lapijl, groote en kleino spiegels, suspension, vasen en beelden in porselein en albater, ecnig oud porselein, eene anlieke commode, crislalen champagne cn andere roomers, bierglazen en karaffen, oude cristalen fruilcorbeille, porseleinen telloorcn en scholels, eiken en kerzelaren commoden, buffetten, klecrkas- scn, lessenaar, 1 cofl're-forl, bedstoelen met ressorts, lavahos en nachttafels, printen, hangende horlogic met eiken kas en andere uurwerken, wollen matras sen, huppelingen en sargien, pluimen hoofdkussen, eene hoeveelheid slaaplakens en overtrtksels. Een volledig keukengerief, koperen mooren, koflij- pollen, gleizen tellooren, dienschotels sauspannen, euz lepels, fourchetten, messen en bierglazen, eene groote hoeveelheid seivietten en hammblakens, ijzeren-tinnen-cn koperen schotels, potten cn kasse- rollen, quinquets, schoon jachlconfoor, kachels cn stoven met toebehoorlen, aarden tobbens, bloembak, broodmoullie, bloemzifter, houten cn zinken eemers, waschkuip6n en andere voorwerpen. 2° Aan hel magazijn van voornoemden heer De La Royère, op de Hopmarkt, om 2 uren stipt namiddag Ledige vaten en suikerkassen. oude deuren, dak- geboaden, zinken dakgoten, arduinen vensterdor pels, cimentsteenen, verscheidene groote en kleine ladders en ander bouwgerief, eiken en ander ge zaagd berd van alle dikten, twee goede camion- deksels, genaamd Rachen, 3 paardharnassuren, ba lance, bascule 2500 ledige champagne en andere flesschen, lleschrek, eene groole hoeveelheid brand hout. 3° En ter herberg van den heer Edward Kiekens, aan de Hopmarkt Ken vijftigtal Duiven, genaamd voyageurs, bekend voor de slerksle en snelste vluchlduiven der streek. De koopen van en ouder dc vijf frs. zullen moeten comptant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling, mits gevende goede en gekende borgo. OPENBARE VERKOOPING van twee van ouds welgekalandeerde le AELST, aan de Veemarkt of Hopmarkt. De Nolaris EEMAN, le Erpe, zal nameos wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopan, de volger.de goederen, le weten: Eerste koop Een Huis, zijnde de herberg ge naamd De stad Aelst gestaan en golegen le Aelst aan de Veemarkt of Hopmarkt, bekend bij kadaster wijk A, nummer i008e, groot 40 centiaren, palende van de eene zijde en van achter den beer Petrus Leleu, cn v3n de andere zijde den volgendeu koop. Bewoond door den beer Constant Verbrugghen. Tweede koop. Een Huis, zijnde de herberg ge naamd v De Hopmarkt geslaan en gelegen te Aelst aan dc Veemuikl of Hopmarkt, bekend bij kadaster wijk A, nummer 1005a, groot aldaar 60 centiaren, palende van de eene zijde den heer Locus, van de an dere zijde liet huis onder den eerste koop en van achter dame wed* Petrus Moons Bewoond door den heer Ludovicus Roels. ZITDAGEN Instel Zaterdag 27 Mei Verblijf id. 10 Juni ,0ÖZ" Telkens om 4 uren van den avond ter herberg De stad Aelst bewoond bij den heer Constant Verbrug ghen, te Aelst, aan de Veemarkt. OPENBARE VERKOOPING van (e Hekelgem, Essclienc cn Heldert. De Notaris BOONE, le Aelst, zal ten verzoeke van wie hel behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen, de vol gende goederen, te weten Gemeente Hekelgem. koop l Eene Weide, gelegen in de Bekke- neelen, groot 86 aren 77 cent., sectie A, Nos 29, 30, 24, 23, 22. 21. Verdeeld in 3 deelen. Ten deele gebruikt door Benedictus Van den Bergh, ten deele in regie. koop 2 Een perceel Land. gelegen op den Asscherenboscb, groot 17 aren 60 cent., sectie A N° 48. 1» gebruik bij J.-B. Van Nieuwenborg. koof 3 Een perceel Land, gelegen wijk Lan- gestraal, groot 14 aren 65 cent., sectie A,N°65. In gebruik bij Guillielmus Bornauw. koop 4 Een perceel Land, gelegen in de Domentbroeken, groot 72 aren 50 cent., sectie B, N° 219a. Verdeeld in 3 deelen. In gebruik bij Van Kansbeek, Buggeuhout en Van de Velde. koop 5 Eene Weide genaamd Steentje- raeersch, groot 11 aren, sectie A, N° 52. In gebruik bij M. Verleysen. Boomprijs fr.32. koop 6 Land e» Weide, gelegen in de Do* mentmeerschen, groot 83 aren 03 cent., sectie B, Nos 200, 201a, 205. Verdeeld in 3 deelen. In gebruik bij Van den Brande, Van Ransbeek en anderen. koop 7 Een perceel Land, gelegen in de Broekstraal, groot 20 areu 24 cent., sectie A. Nr173. In gebruik bij Van Ransbeek. koop 8Een perceel Land, genaamd Sint Hubert, groot 20 aren 84 cent., sectie B, N° 102. In gebruik bij Van den Bossche. kqop9: Een perceel Land, genaamd Piasbroek, groot 18 aren 73 cent., sectie B,N° 158b. In gebruik bij Van den Bossche. Gemeentens Hekelgem en Esschene. koop 10 Land en Weide, gelegen gedeeltelijk op Hekelgem en gedeeltelijk op Esschene, groot 1 heel. 69 aren, gekadastreerd le Hekelgem, sectie C, N,s 149d, 150a, 152a, 155b, en le Es schene sectie A, N" 209, 209b, 209c, 209d. Verdeeld in 6 deelen. In gebruik hij verscheidene. Gemeente Esschene. koop 11: Land en Weide, gelegen aan de Broeckstraat, groot 50 aren 94 cent., sectie A, Nr150. In gebruik bij Bruyninckx. koop 12: Een perceel Land, genaamd hel Trommelveld, groot 77 aren 46 cent., sectie A, Nr 237. Verdeeld in 3 deelen. In gebruik bij Elskens, De Meersman en Scbeerlinck. Gemeente Meldert. koop 15 Land en Meersch, gelegen op 't Huvsseveld, wijk Doment, groot 1 heet. 17 aren, sectie C. N" 231, 232, 233, 235, 236, 237, 240, 241. 242, 243a. Verdeeld in 4 deelen. In gebruik bij Van den Bossche, Bruyninckx, Steppe en Van Keere. koop 14: Een perceel Land, gelegen op Kwerrelsveld, groot 24 aren 08 cent., sectie C, Nn' 183, 184, 185. In gebruik bij Steppe. koop 15 Een perceel Land, gelegen op 't Huissevtld, wijk Doment, groot 17 aren 20 cent., sectie C, Nr 248. In gebruik bij Steppe. koop 16 Een perceel Land, gelegen op Klein Doment, groot 25 aren 68 cent.,sectie C,Nr404. In gebruik bij Bruyninckx. Instel Dijnsdag 30 Mei 4fiöC) Verblijf Dijnsdag 6 Juni Om 1 ure nunoen, te .Moorsel, aan de Statie van den ijzerenweg, bij d'heer Pieler-Joseph De Wolf. DOOR STERFGEVAL. van eene groole hoeveelheid schoone eu gerief lijke meubels en meubeluirc voorwerpen, volle dig keukengerief in ijzer, koper, tin en aarden- werk. bedstoelen met wollen matrassen, wolleu sargiën en ander slaapgerief, lavabos, zetels, commoden, lijnwaad, schoone en goede mans kleederen, eene schoone gouden zakhorlogie met gouden ketting, boog en pijlen, en veel andere geriefelijkheden, breed beschreven in de plakbrieven, door het ambt van den Notaris BOONE, le Aelst, op Donderdag 1 Juni 1882, om 1 uur stipt nanoen, ten sterfhuize van den heer Cornelius Van der Taelen, te Aelst, inde Brabantstraat. P. J. Lefebure, bijgenaamd De Engeisch- man, «i Slatieplaats, te Hamme, heelt de eer hel publiek te berichten dat er bij hem if te bekomen zijn Engelsche Kweek- zeugen in alle ras, alsook Engelscb Lijnwaad, en Engelsche Tarwe ge naamd Champion. v

De Denderbode | 1882 | | pagina 3