Het gerucht had zich aanstonds in de stad verspreid, dat men verscheidene dooden en gekwetsten had te betreuren. Gelukkig had hel ongeval zulke erge gevolgen niet. Slechts drie personen werden ernstig gekwetst al de an deren zijn er met den schrik van afgekomen. Een grijsaard werd met verstuikten voel opgenomen de generaal De Keyn, lijdt aan eene nog al erge verstuiking. M. Delobel, ge wezen kommandant der pompiers van Schaar beek werd met eeue gebroken rib opgenomen. Het gedeelte van den vloer, waar het bureel zetelde, was ongeschondan gebleven. Zoodra de personen, die in de benedenverdieping ge vallen waren, er waren uit gehaald, deed de voorzitter van 't bureel, M. De Potter, advo- kaat en gemeenteraadsheer, eene groeppolicie- agenten roepen en vertrouwde hun de bewa king toe van de stembus, de stembriefkens en de zegels. Daarna begaf hij zich naar het stadhuis, van waar hij weldra terugkwam met den burge meester en verscheiden policie-overheden. De stemming moest natuurlijk uitgesteld worden. M. Bulsdeed echteronmiddelijk maat regels nemen om het kiesbureel in te richten onder een hangaar der school. Ten 11 1/2 ure werden de kiezers van het 50' bureel verwit tigd dat zij konden komen stemmen, en de stemming is zonder verder ongeval afgeloo- pen. Een gerechtelijk en bestuurlijk onderzoek is ingesteld om de oorzaak der instorting te onderzoeken. In een ander kiesbureel, in dezelfde gemeen teschool, is insgelijks de vloer eenigé centi meters ingezakt onder het gewicht der me nigte. De zaal werd echter spoedig ontruimd en men heeft alzoo eene totale instorting kun nen voorkomen. Een ander ongeluk is nog overkomen aan hel 50' bureel. Toen na ne stemming, de voor zitter met de twee getuigen de slembus in rij tuig naar het opnemingsbureel, in het Herto- gelijk-paleis bracht, heeft het rijtuig aan de Pompstraat tegen het gaanpad gestooten en werd verbrijzeld, zonder dat de personen, die er zich in bevonden, eenig letsel bekwamen. De stembus alleen werd een weinig bescha digd; de voorzitter en de getuigen kwamen te voet terug naar het lokaal der Schaarbeeksche- straat, waar proces-verbaal van het ongeval werd opgemaakt. Daarna stapten zij wêer in rijtuig en kwamen ditmaal behouden ter hunner bestemming aan. Tot omtrent 2 ure werd de menigte nog al kalm. Toen echter onstonden zich overal sa menscholingen, vooral voor de bureelen van eenige liberale dagbladen, waardepechen aan geplakt werden van verschillende steden van 't land. Ten 2 ure hoopten de brusselsche radikalen nog slechts op 6 a 700 stemmen meerderheid. De stemopneming gebeurde echter zeer lang zaam. Ondertusschen kwamen verschillende tijdin gen uit Gent, Antwerpen en Brugge aan. De tijding van de neerlaag der liberalen te Brugge, wierp eene groole verslagenheid onder de brusselsche radikalen. Eene liberale depeche uit Gent meldde op zeker oogenblik dat de minislirieele lijst eene meerderheid had van 600 stemmen. Kwart voor 6 ure was de definitieve uit3lag van Brussel gekend. Eene groote bende libera len ging toen manifesteeren voor het lokaal der Association libérale, de blauw bloemekens werden uitgesteken, en de vlaggen verschenen aan de vensters der liberale koffiehuizen en herbergen. Eenige benden hebben zingende en huilende de straten doorloopen, doch tot nu toe, heb ben wij niet vernomen dat er baldagdigheden tegen eigendommen of personen zouden ge pleegd zijn. De burgerwacht is onder de wapens geweest tot 10 ure 's avonds. Het getal onthoudingen te Brussel beloopt ongeveer 4000. Brugge. De liberalen hebben alles in 't werk gesteld om op het laatste oogenblik de twijfelachtige kiezers over te halen. Zij deelden valsche be- lastingbriefkes uit. M. Visart. burgemeester, heeft eene officieele plakkaart doen aanplakken, om het gerucht te logenstraffen,datde liberalen hadden rondgestrooid, als zou het stadsbestuur nieuwe belastingen stemmen. Eene aanklacht is bij het parket neergelegdom de versprei ders der valsche belaslingbriefkens te doen vervolgen. De buitenkiezers mochten bij den liberalen arrondissemenlskommissaris, M. Jooris, porto wijn komen drinken. Niets echter is gelukt. De catholieke candidaat heeft gezegepraald met eene meerderheid van 202 stemmen. Eere aan Brugge Als eene bijzonderheid meldt men dat een honderdjarige grijsaard,van Ruddervoorde den moed gehad heeft naar Brugge te komen, om voor de catholieken te gaan stemmen. Charleroi. De grootste kalmte heeft te Charleroi ge- heerseht. De liberalen zijn langen lijd aan de grootste onrust ten prooi geweest. De catho lieke candidaat voor den Senaat, M. Drion, volgde den liberalen candidaat van zeer nabij, en het is slechts met een tachtigtal stemmen dat hij verliest. Die uitslag is voor de catholieken een veel beloovend teeken voor de toekomst. Soiguie». De kiezing te Soigmes, werd hevig betwist. De catholieken hebben een gedeeltelijken zege praal behaald. Er moet eene dubbele ballot- teering plaats hebben. De catholieken zetten zich met moed aan 't werk om hunnen candidaat voorde Kamer, M. Englebienne, bij de ballotteering van aanstaan den dinsdag te doen gelukken. Doornik. De kiezing is zeer rustig afgeloopen. Er waren weinig onthoudingen. Er zijn geen manitestatien geweest. Gent. De officieele uitslag was eerst gekend kwart voor 5 ure. De speciale korpsen der burger wacht waren bijeengeroepen,doch zijn omtrent den avond weêr naar huis gezonden. De uitslag van Gent strekt aan de catholieken tot eere! Wij hebben Dijnsdag, zegt ae Bien Public, te Gent eene neerleeg ondergaan, doch het is geen van die neerlagen die ontmoedigen. Vier jaren geleden werden wij overwonnen met 571 stemmen meerderheid, eergisteren had M. Willequet slechts 46 stemmen meer dan M. Bracq. In 1878 bekwam M. Willequet 215) stem men meer dan de volstrekte meerderheid dijnsdag zijn die 219 stemmen ingekrompen lot het erbarmelijk cijfer van 3 En nohlans hebben de geuzen aan liet be wind niets veronachtzaamd om zich dijnsdag een verpletterenden zegepraal te verzekeren. 1878 vermeldde die kiezerslijsten 8855 kiezers waarvan 5576 voor de stad en 5479 kiezers voorde voorsteden en den buiten. In 1882 dragen de kiezerslijsten nog slechts 8169 namen van kiezers, 't zij 686 minder dan in 1878. Onder die kiezers liooren er 53oö toe aan de stad, 't zij 41 minder dan in 1878; 2834 kiezers hooren toe aan den buiten, 't zij 645 minder dan in 1878 Op de 41 kiezers der _stad, verliezen de ministerieelen gemiddeld 27 kiezers en wij 14, 't zij een verlies van 15 stemmen. De wet, door het ontslaan van belastingen van een groot getal geestelijken, heeft liet kiesrecht ontnomen aan 160 pastors en onder pastors in den omtrek van Gent; dus een zui ver verlies voor de catholieken. Op de 485 andereafgeschrabte kiezers, altijd volgens de gewone verhouding, heeft de oppo sitie 555 kiezers moeten verliezen legen 150 ministirieelen, 't zij een nieuw verlies van 185 stemmen. De kieswetten hebben dus aan de opposi tie 545 kiezers ontnomen tegen 15, 't zij 552. De ministirieelen moesten dus rekenen op eene meerderheid van ten minste 900stem- men, nog versterkt door al de vlottende stem men, welke een weinig gewetensvol gouver nement er altijd in gelukt voor zich te winnen. In plaats daarvan, wat zien wij n M. de Moerman, die aan 't hoold stond der catholieke lijst in 1878, bekwam 5809 stemmen. Dit iaar komen MM. Bracq en Casier aan't hoofd van'onze lijst met 3725 stemmen. Wij hebben dus 86 stemmen verloren. d Daarentegen werd M. J. De Hemptinnc in 1878 aan 'l hoofd der liberale lijst gekozen met 4486 stemmen. Dit jaar komt M. Lippens de eerste met 5795 stemmen. De geuzen zijn dus in vier jaar tijd, 691 stemmen achteruitgegaan. Ziedaar den uitslag van 4 jaren alleenheer- sching en kiesknoeierijen Volgens de regels der cijferkunst moesten wij beneden de 3350 stemmen blijven en de geuzen moesten tot 4550 stemmen geraken. Er is dus ten onze voordeele, eene ver plaatsing geschiedt van meer dan 400 stemmen. De geuzen, wel is waar, zegenpraleu nog doch zij hebben geen reden om te vreden te zijn over hunne overwinning. Een belangrijke opmerking die wij moeten doen is dat de stad ons een groot getal stem men meer heeft gegeven dan in 1878. Vier jaar geleden gaven de bureelen der stad. waarvan de stemmen werden opgenomen zonder stemmen van den buiten, ons 1155 stemmen tegen 2291. Liberale meerderheid 1156 stemmen. Dijnsdag hebben de stadsbureelen, alleen opgenomen, ons 1406 stemmen gegeven tegen 2562. Liberale meerderheid 956 stemmen. Wij hebben er dus eene zuivere winst ge daan van ongeveer200 stemmen. De buitengemeenten hebben een dergehj- ken uitslag opgeleverd. De 6 bureelen van den buiten jilleen op genomen in 1878, geven ons 81a stemmen tegen 425. Katholieke meerderheid 588 stem men. De 6 bureelen van den buiten dijnsdag op genomen zonder inmenging van de stad, heb ben ons 1214 stemmen gegeven legen 462. Catholieke meerderheid 752 stemmen. Zuivere winst van 400 stemmen. Het is dus onbetwistbaar dat eene gron dige omkeering heeft plaats gehad in het kie zerskorps, zoowel van de stad als van den builen. Dit is nogtans slechts het begin van eene beweging, die ons spoedig zal leiden naar een nieuw soulagement universel,xeé\ machtiger en duurzamer dan dat van 1870. De dag van Dijnsdag is bier nog al rustig afgeloo pen. Zoohaast de uilslag hier gekend was, kropen onze liberale kliekjannen. als van den donder gesla gen, terug naar hunne pijpen. Geen wonder, aan zulk eene verplettering hadden zij zich niet verwacht Zij wisten wel dat de catholieke candidaten zouden triomferen, maar dat het met bijna 850 stemmen zou wezen, dat hadden zij zich met konnen verbeelden... Van den ganschen namiddag was dus niemand onzer liberale kopstukken te zien; de eenen zaten dc kiezers te vermaledijden en te beschimpen, terwijl de anderen zich beklaagden tot speelpop van eenige fijnaards te hebben gediend, en het vastberaden besluit namen zich voortaan nimmer, voor 't vermaak van eer. ander, zulk eene onafmetclijke einde buis te zullen laten knoopen aan dit deel van hunnen mensch waar de rug van naam verandert. Rond 7 uren, wanneer dc uilslagen in de andere arrondissementen gekend waren,zag men de liberale jongens weêr te voorschijn komen. Doch zoodra zij vernamen dal de liberale zegepralen zoo mager waren als pompwater, zonk hun den moed weêr in de schoenen en keerden zij erg misnoegd naar hunne pijpen terug, bij zoo verre, dat niemand, buiten eenige officieele opeters en bedienden der statie op de zaal van den liberalen Kring tegenwoordig was wanneer de barrakkenmuzikanlen, a rato een flesch teuvens de man, de groole merkt onder 'l valsch geschal van hunne trompetten gepaard aan hevige slagen op den trombal deed dreunen Onnood g er bij te voegen dat officieele opeters, enz., aldaar vergaderd, in hunne razende blijdschap omdat hun bestaan weêr, voor eemgen lijd verzekerd was, de gansche litanie van lasterende en beschim pende geroepen tegen de geestelijkheid en de catho lieken uitbraakten. Ook wierd meer dan eens het Van 't ongedieri der papen gehuild, 'l geen onmid- delijk door "t «Van 7 ongtdiert der geuzen met krach tige slem door de catholieken ter merkt vereemgd, beantwoord werd Die liberale slempernij duurde tot zeer hat in den nacht, en meer dan een burger wierd in zijne nachtrust gestoord. Woensdag avond, wilden eenige liberale Haantjes vooruit, eene manifestatie inrichten, doch zij maakte fiasco 't Barrakkenmuziekske voorafgegaan van 3ire Pierrcwitje als lamboermajor, had goed al spelende onze straten te doorwandelenniemand, buiten eenige kleine snaken en een zeer gering getal jeug dige meisjes die beter thuis waren gebleven,wilde er deel aan nemen Zelfs de liberalen van de laagste klas hadden het voorzichtig geoordeeld zich te onthou den. Na eindelijk ondervonden te hebben, dat men zelfs, door 't aanbieden van drank, bij onze brave, deftige en catholieke werklieden niet thuiskwam, 't is te zeggen, dat sire Pierrcwitje en de trompetters van 't laatste oordeel uitgefloten en uitgejouwd wierden, gingen de jongens uiteen en alles trad weêr in de rust.... Dijnsdag wanneer de leerlingen van ons Collegie bestuurd door de EE. PP. Jesuiëten van hunne wan deling huiswaarts keerden, wierden de twee profes sors die hen vergezelden, op 't Esplanadeplein, door zekere liberale 1..., van alle deftige liberalen diep veracht, op de schandelijkste en lafste wijze be schimpt en bespot. Maar gelukkiglijk. twee liberalen bemerkende dal de leerlingen en eenigetoegesnelde catholieken hunne vcronlweerdiging niet verder konden bedwingen, deden den lafaard,niet zonder veel moeite,de herberg van sieur Rummens binnentreden, anders ging hij, zonder verder vonnis, eens duchtig afgedroogd worden. Indien 't een of 't ander krapuleus liberaal onge dierl er op uit is, eens op zijn aelstersch bestraft te worden, dal hel maar de EE. PP. Jtsuiëlen en hunne leerlingen ter straal bespotte of beschimpe, en wij zullen eens zien of het nog den lust zal gevoelen eene tweede maal lo herbeginnen. Tot hiertoe heeft zeker verachtelijk ongedieri nog maar Bokskes ontmoet die een maal stooten, en het schreeuwt reeds moord en brand, wal zal het wezen wanneer hel eens zal geliefkoosd worden door Bok ken die twee maal op dezelfde plaats zullen stoo ten?. Advies aan meester Pannelal'.. Belangrijk bericht.—Men vraagt zeer bekwame buizenmakers ook dienstbaar voor dc verzendingen naar England en Amenka zich te bevragen te Moor- sel bij Aelsl (op 'l Kasteel). xxx- IV'a de Kiezing Een uiilte. M. Baron, had gij u aan zulk eenen uitslag verwacht 't ls te grofAcht honderd ja, meer dan acht honderd stemmen verschil!.... Jandorie, wat eene buis toch Baron Jef. Aan zulk een kolossale buis, neen, daar verwachtte zich niemand van oos aan.... Wij verwachtten ons aan een verschil van ongeveer hou stemmenwant, cnlin, had er voor dc libe ralen eenige kans bestaan om te overwinnen, dan -/.ouden wij voorzeker tocli niet de candi daten geweest zijn Witte - Wel dan heeft de Denderbode gelijk gehad te schrijven, dat gij alle vier onnoozel genoeg waart om tot speelpop te dienen aan zekere liberale fijnaards die zulke politieke slachlofferingen lol hunnen uit- sluitelijkcn profijle zullen weten uil te buiten.... Baron Jef. Zwijg van dien Denderbode want Witte - Want hij voorzegde u de waarheid wan neer hij schreef dal de meerderheid der catholieken naar de 900 zou rekken.. Baion Jef Laat er ons van zwijgen, want 't is te grof. (Historiek Donderdag morgend wierd alhier door de zorgen van het liberaal Verbond, thans onder Voorzitterschap staande van M. Jozef De Windt, geneesheer, eenen doodbrief rondgezonden door den welken al wie in onze stad achting en eerbied weerdig is op de lafste en schandelijkste wijze wordt gelasterd, gehoond en versmaad. Bedoeld factum van 'l liberaal Verbond is zoo krapu leus opgesteld dat, zelfs de liberalen die nog eenige eer in hunne ziel hebben, er van walgen. Verscheidene onzer geëerde abonnenlen hebben ons eenige bemerkingen op die zoo snoode als laffe lasteringen toegezonden; doch wij denken dat het niet noodig is de zelvemeö tedeelcn.omdatde lezing van zulk een walgelijk factuum altijd diepe verach ting doet ontslaan 1° voor dezen die het schreven,en 2° voor dezen onder wiens verantwoordelijkheid het wierd uitgegeven Een vraagske Zou M. Jozef De Windt, de Voor zitter van 't liberaal Verbond, ons niet kunnen zeggen op welke wijze M. Ilanssens van Brussel, een libe raal van eerste bloed, de algemeene legataris is ge worden van den jeugdigen graaf de Grimberghe M. Hanssens was nogtans langs geene zijde bloed verwant van den overledene Als M. de Voorzitter van 't liberaal Verbond wil, kan hij nu ook eenen doodbrief doen uilgeven door den welken hij zijne antwoord op onze vraag aan 't publiek kan meêdeelen Allons.M dc Voorzitter, een antwoordje.... als ge durft.... HANDEL EN NYVERHEID. Kunstboter. Uit New-Orleans wordt thans boter naar New-York en andere steden der Vereenigde-Staten gezonden, die gemaakt wordt uit de olie der katcenpiiten. Geen kunst boter is zoo goed en goedkoop als deze, zeg gen de uitvinders. Ook zeggen zij, een kleur stof gevonden te hebben, die aan de boter zulk een fraaie kleur geeft, dat zij van de fijnste New-Yorker tafelboter niette onderscheiden is. De kunst ook in slechten zin gaat vooruil. Lichting van 1882. De milicianen aangeduid voor den dienst en begrepen in bet gewoon en bijgevoegd kontin- genl der lichting van 1882, zullen op de vol gende dagen in de banden der militaire over heid geleverd worden A. De milicianen voor welke de storting van 200 frank, gemeld door artikel 64/4 van de wel niet gedaan is. Prov. Antwerpen 56, 27, 28, 29 en 50 juni. Brabant19, 20. 21, 22, 25, 24, 26, en 27 juni. W-Vlaand. 26, 27, 28, 29 en 50 juni. «i O-Vlaand. 22, 25, 24, 26, 27, 28, 29 en 50 juni. Henegauw 21, 22, 25, 24, 26, 27 en 28 juni. Luik 22, 25, 24, 26, 27, 28 en 29 juni. a Limburg 27, 28 en 29 juni. a Luxemburg 26, 27 en 28 juni. Namen 26, 27, 28 en 29 juni. B. De milicianen voor welhe de storting van 200 frank gedaan is. Provincie Antwerpen 1 juli. Brabant 29 juni. West-Vlaanderen 1 juli. a Oost-Vlaanderen 4 juli. a Henegauw 29 juni. Luik1 juli. Limburg 30 juni. Luxemburg29 juni. Namen1 juli. ALLERHANDE NIEUWS. De genaamde Backx, van Zeilick, trein wachter te Erembodegem. had dezer dagen, gedurende een onweer, met eenige andere werklieden eene schuilplaats gezocht ineen wachthuisje. Backx was in slaap gevallen en nadat de andere werklieden te vergeefs ge tracht hadden hem te doen wakker worden, hadden zij hem alleen gelaten. Gedurende den nacht had de stoof, die zich in het wachthuisje bevond, het vuur aan de kleerenvan den trein wachter meegedeeld. Backx werd met ver schrikkelijke brandwonden opgenomen, en naar Brussel gebracht, waar hij, na de hevigste pijnen geleden te hebben, overleden is. Er bestaat een oud gebruik, volgens welk de uittredende leden der Kamers gedeco reerd worden met de Leopoldsorde. Dit jaar zoo als voorgaandelijk, is dit oud gebruik gevolgd geworden, maar op eene liberale manier. Inderdaad, op 3T uitgedeelde kruiskens, bekomen de liberale volksvertegenwoordigers en senateurs er 40, de catholieken 11! Wij moeten ook doen opmerken dat onder de gedecoreerde catholieken, er geen een is wier herkiezing bestreden wordt. M. Malou staat eventwel boven aan de lijst der benoemden of bevoorderden in de Leo poldsorde, en hij wordt tot grootlint dier orde verheven. Men leest in 't Handelsblad In den Kelder. Y Heeft er gespannen in de 1° wijk. Zeker Lowieke is een braaf manneke en goed sjap; hij had zich voorgesteld om op 15 juni eens op zijn best voor zijne partij te stemmen; maar zie, 'n mensch wikt, en de vroiiw be schikt Zijne vrouw hangt naar den geuzenkant waarom dat moet zij weten en dat zal zij ook wel weten. Zeker is het dat zij haren man be waakte als 'ne gendarm. Men wist dat Lowieke niet zou mogen uit gaan, en men deed hem weten dat hij 's mor gens op zekere plaats moest komen voor werk; doch te vergeefs. Toen 'ne vriend kwam om Lowieke te halen, zegde de vrouw dat hij al weg was doch 's avonds bekende de goede man dat zijn vrouw hem van hall 9 tot half 12 in den kelder had opgesloten. Bravoziedaar een vrouw die den openbaren dank van de geuzerij verdient.Zijn er niet meer van die gevallekens 'l 'l Ware goed dat men ze bekend maakte. Het geeft een gedacht van de manier, op de welke de geuzerij haren triomf bekomen heeft. Alle mogelijke trucs zijn den 15 juni hier te Antwerpen gepleegd op zekere liberale Banken heeft men de kiezers, waarvan men niet zeker was, zoodanig werk gegeven dal zij niet naar de stembus konden gaan. Men ver traagde het werk, men gelastte hen te wach ten naar dezen of genen mijnheer, die, na tuurlijk, niet kwam op andere bureelen volg de men andere trucs. Of men dezen keer wéér portiers naar Brasscliaat heeft gestuurd, zooals over eenige jaren, met orde van niet terug te komen voor 12 ure, weten wij niet doch een aantal ambtenaars en bedienden zijn van de stembus verwijderd gebleven. Moord in de Wetstraat. Wij lezen in den Clairon van Parijs a Tijdens zijn verblijf te Parijs, heeft Leon Peltzer zijnen intrek genomen in een groot aantal hotels, vooral in den omtrek der Noor- derstalie. Hij liet zich opschrijven onder val sche namen, onder ander onder dien van Lefe- bure. Hij bleef slechts een dag in elk hotel; hij was vergezeld van een persoon die men ver onderstelt zijn broeder te zijn, De hotelhouders hebben bemerkt dat Leon Peltzer in hunne hotels den nacht niet door bracht hij wist echter zijn bed zoo overhoop te werpen en zijne kamer in wanorde te bren- gen.om hen te doen gelooven.dat hij 's nachts in het hotel was gebleven, i Men heeft den persoon nog niet terug gevonden die Leon vergezelde. De papieren, bevat in den reiszak, die de moordenaar naar men veronderstelt, ergens onder weg heeft achtergelaten, zijn ook nog niet ontdekt, even min als de reiszak zelf. Een Aflruggelaar. De poïicie van Brussel heelt verleden zaterdag een kerel aangehou den, genaamd Frans Baudelet, oud 65 jaar, en beschuldigd van aftruggelarij. Baudelet liet in de bijzonderste dagbladen van liet land aankondigingen plaatsen met allerhande beloften. Baudelet zou allen rijk maken zij moesten hem slechts eene kleine borgstelling geven. Een jongeling wonende te Laeken, M. S.... was een der eerste slachtoffers van den altrug- gelaar. M. S.... had dezen eene som van 1000 fr. toevertrouwd. Na verloop van verscheide ne weken bood bij zich bij Baudelet aan, om hem te vragen o( hij eindelijk in bediening zou kunnen treden. Daar hij een ontkennend ant woord kreeg, werd M. S.... kwaad en dreigde Baudelet voor het gerecht te dagen. Dan be loofde Baudelet de 1000 fr. terug te geven bij middel van maandelijksche afkortingen van 250 fr. Tol nu toe heeft hij nog niets ontvan gen. Zekere R... is op dezelfde wijze bedrogen geweest, hij stortte eene borgstelling van 400 fr eindelijk nog een Antwerpenaar had hem 600 toevertrouwd. Dinsdag avond hebben drie gerechtelijke policie-agenten in de Sl-Huibrechts-gaanderij, twee oud-veroordeelden van de gevaarlijkste soort, de genaamden Pieter Van Goelhem, oud 29 jaar en Jan Goos, oud 22 jaar, aangehou den beiden werden op lieeter daad van dief stal betrapt. Men heeft nog verscheidene zak doeken bij hen gevonden, allen voortkomende van diefstallen. Deze twee kerels waren zon der vaste woning en zijn aan het gerecht over geleverd. Denzelfden dag heeft een policie- agent op den Boulevard Anspach, een ander pick-pocket, genaamd Dethier, aangehouden, beschuldigd een wel voorzienen geldbeugel uit den zak eener dame gehaald te hebben. In de Verpondstraat te St- Joos-ten- Noode, kwam vrouw M..., vrijdag avond met eene brandende lamp in de hand van de trap pen. Aan den laatsten trap viel zij- De lamp brak, de petrool geraakte in brand en deelde het vuur aan de kleederen der vrouw meê. Op haar hulpgeroep snelde een bewoner van het eerste verdiep naar beneden. De pompier Schram kwam insgelijks ter hulp geloopen en doofde het vuur uit. Zaterdag morgend is het ongelukkig slachtoffer eventwel aan de gevol gen harer verschrikkelijke brandwonden over leden. Opgepast Dinsdag ging een nog al wel- gekleede jongeling in eenen winkel van elle- goederen omtrent de kerk te Ledeberg, en hij vroeg aan de vrouw of zij van geene nieuwe herberg wist en waarvan de baas naar Frank rijk geweest was daarna volgde eene historie van lijnwaad dat hij bij hem had, enz. En hij haalde eenen pak lijnwaad uit van 50 ellen. Vijf minuten nadien ziet hij eenen zijner man nen passeeren hij riep hem binnen en zegde Koopman, weet gij niet of ik met lijnwaad naar Frankrijk mag gaan, waarop deze vroeg of hij het wilde verkoopen. De andere weiger de, zeggende dat hei nog iets was van zijne brave moeder, waarop hij begon te meten. De ingekomene vroeg nu of hij 50 frank wilde hebben maarhij wilde het niet verkoopen. Madame vroeg W3t de ware prijs daarvoor was, en hij antwoordde er nog met op, waa rop de andere weg ging- Tien minuten later kwam de ingeroepene weder en bood 60 fr.; maar de eerste bleef weigerenhij zou het liever aan madame verkoopen hij zegde dat liet met de hand gesponnen was. Madame bood hem dan 62 1/2 fr. en de koop was spoedig gesloten De man vertrok met het geld, en de vrouw ondervond, doch te laat, dat zij voor een dertigtal fr. bedrogen was Te Pétange, nabij Arlon heeft eene ver schrikkelijke moord plaats gehad. In een twist welke lusschen twee broeders ontstaan was, heelt een dezer laatsten verscheidene messte ken bekomen, welken de dood voor gevolg hadden. De moordenaar, Nicolaas Fogel, 22 jaar oud, schrijnwerker te Diflerdange, heeft na het plegen van de misdaad, de vlucht geno men. Fogel werd te Differt aangehouden, van waar hij zich naar Arlon wilde begeven, om vervolgens naar Parijs te vertrekken, waar hij eenigen tijd gewoond had. Vrijdag morgend zijn te Maizeret twee dieven aangehouden,zekere Ferdinand Delisse. oud 59 jaar, geboren te Noville-les-Bois, en wonende rue Basse Neuville, n. 7, te Namen,en Adolf Montigny, oud 26 jaar, mijnwerker te Namen,wonende te Chtitelet. Zij kwamen terug van Samson, waar zij in den zolder van het huis Daix gedrongen waren, en vier zakken haver gestolen hadden. Bij eeue huiszoeking vond men eenen geheelen bazaar van gestolen voorwerpen in hun bezit. Een schrijnwerker vanWepion vond er het gereedschap terug.dat uit zijne wooning verdwenen was. Men heeft er ook de werktuigen gevonden, die verleden jaar gebruikt waren voor het plegen van een diefstal bij M. Dupont, burgemeester te Beez, alsook nog een menigte andere voorwerpen. In het bosch van Brumagne heeft men aan den voet van eenen boom en onder struiken ver borgen, nog verschillende voorwerpen gevon den. voortkomende van diefstallen. Te Lives heeft men eenen grooten bos sleutels gevonden welke men veronderstelt verloren te zijn. Op de kunsten van Engeland zijn tegen woordig 271 redbooten, welke in 1881 het leven redden aan 1121 personen. Sedert 1828, 'l is te zeggen in 54 jaar, zijn 28,724 schip breukelingen aan die instelling het leven ver schuldigd. De kosten van booten en personeel beloopen nu jaarlijks tot 600,000 fr. De kosten van inrichting bedroegen 1.500,000 frank. Gedurende hetzelfde tijdverloop, gaf de reddienst als buitengewone belooningen 95 gouden medaliën, 958 zilveren medalien en 1,500,000 fr. in gelde. Er is wederom spraak van de plechtige krooning van Czar Alexander III te Moscou zij zou, wordt er gezegd, nog van den jare plaats hebben en dat in hare volle pracht voor de nihilisten zou men niet meer wijken. Ot het zal waar zijn Graaf de Cliambord heeft aan den H. Vader 10,000 fr. gezonden als gifte voor den St-Pieterspenning. Toestand van den oogst in Europa. Uit de verslagen der konsuls van Belgiën in het buitenland, over den toestand van den oogst in Europa, kunnen wij de volgende veronder stellingen opmaken In het noorden van Frankrijk mag de oogst over het algemeen voor zeer goed aanzien worden de beetwortels alleen hadden min of meer van den nachtvorst te lijden, zoo dat zij wal verachterd zijn bij de andere vruchten. In Polen stond de oogst zeer schoon maar de kerfdieren en het slecht weêr in het begin van Mei, hebben nog al merkelijke schade aan de vruchten toegebracht. Eventwel, men mag nog eenen goeden opbrengst verwachten. In Italiën staat de graanoogst allerbest ook de wijngaarden, de olijtboomen en de erwten beloven veel. De andere vruchten te veld hebben van de laatste nachtvorsten gele den en zijn over het algemeen achteruit. In het koninkrijk Saksen (noordelijk Duitsch- land) laat alles eenen goeden oogst verwach ten, zoowel walde hoeveelheid als de hoeda nigheid betreft. Uit Craiova (Turkijen) meldt men, dat de velden een voldoend uitzicht voor den oogst opleveren. De weiden bijzonderlijk bevolen veelook de aardappelen en groenten staan zeer schoon. Serviën heeft insgelijks eenen goeden graan oogst te verwachten maar de tijdingon zijn min goed voor de andere gewassen. In de omstreken van Andrinopel zijn het het gemis van sneeuw gedurende den winter en de drooge lentemaanden, de oorzaak dat men met den oogst beneden het middelmatige vreest te blijven. Beter zijn de tijdingen uit Bulgariën doch de vorst der laatste dagen van April is juist ingevallen, terwijl de gewassen en boomen iu vollen bloei stonden. De fruitboomen inzonder heid hebben daarvan veel geleden. Uit Kunstendje meldt men dat de landbou wers vol hope zijn alles belooft hun eenen overvlocdigen oogst. Ook uil Macedoniën zijn de tijdingen uit muntend men heeft er in buitengewoon goede omstandigheden gezaaid, en indien de vruchten niet te veel van de droogte te lijden hebben, zal ook daar de opbrengst uitmuntend wezen. V ITALIË. Hondenweer. Men weel reeds dat de voorloopige bijzetting van het lijk van Garibaldi op Caprera vergezeld ging van een hevigen storm, zinnebeeld van het stormachtige leven van den -avonturier. Nadere bijzonderheden melden, dat het hondenweér is geweest, waarin de schepen, die de vrienden van Garibaldi overbrachten, groot gevaar liepen van hunne ankers geslagen en op het strand geworpen te worden. Op bet oogenblik, dat de lijkstoet zich in beweging zette, werden de vlaggen, die langs den weg aan stokken waren gebonden, door den wind afgerukt, en wie in den stoet medeliep, had alle moeite om op de been te blijven. De meeslen, die de plechtigheid hadden bijgewoond, konden niet meer aan boord van hun schepen komen, en moesten den heelen nacht velen zonder voedsel of onderkomen op het eiland doorbrengen. In de stallen van Garibaldi's woning waren de vrouwen en kinde ren zoo goed en kwaad mogelijk geborgen. Vrijdag morgend len 9 ure stonden nog honder den le wachten op booten om hen af te halen. De vertegenwoordiger des konings, de hertog van Genua, is met levensgevaar naar een der oorlogschepen overgebracht. AMERIKA Een uurwerk. Te Middelburg in Amerika, heeft een horlogiemaker een zonderling uurwerk verveerdigd. Juist met slag twaalf, ziet men te midden eene groole zaal eener statie en welke vol volk is, president Garfield den trein naderen; dan verschijnt Guiteau, die eene pistool afschiet, en het slachtoffer valt. Eenen oogenblik later ziet men, in eene gevangenis, nevens den moor- deuaar, eenen priester bezig met bidden eene deur wordt geopend en de beul komt bij Guiteau zijne laatste uur is daar, hij moet op gehangen worden.

De Denderbode | 1882 | | pagina 2