GELD. GEZONDHEID MKIIACHTDADIGHBID Openbare aaiilioslrdiiig der Danken Luisterrijke Verlichting en Volksbal Schieting met de Bolle, Stad Aelst. Kermis. VOGELSCHIETING MKT DE BOLLE Slad Aelst. - Kermis 18 82. GROOT BAL Groote vogelschieling met de Bolle NUTTIGE ARTIKELS Timmer- en Dakwerken, Paarden, Koeibeeslen en Varkens, GOEDE ZAAILANDEN, VELDVRUCHTEN, dide gaan bestellen een nieuwe lamp om in haren r.ollidor te hangen, en daarenboven had ze, voor haren man, sel de milresurface de magnésie en brrrr ordure de potasse besteld. Ordure... aaak Al die woorden sprak ze met eene stelligheid uit, die bewezen dat zij dacht we! zeker van haar stuk te zijn. Ze wilde gewis doen zien hoe geleerd een liberale vrouw kan worden Ik kon er niet toe besluiten om dat gezel schap te verlaten op mijne bestemming geko men, hernieuwde ik mijnen koepon, in de hoop van nog wel iets op te vangen. Het gesprek ging echter stiller dan te voren; er werden confidences gedaan, denkelijk over de kiezingen die toen nog moesten komen. Eensklaps hoorde ik de frou-frou zeggen Je dis a mon mari, il faut battre le fr 'ere pendant qu'tl est chaud. Duivels, dacht ik, dat is eene aardige varian te den broêr kloppen als hij warm is het mensch wist misschien niet dat wij zeggen le fer, het ijzer kloppen als het warm is. Madame liet zich ook hevig uit tegen de papen bij wie vroeger haar kleine jongen naar school was geweest, maar die papen zagen meer naar den zoon van den baron dan wel naar haren Ildefonse of zoo iets. Ces moines zegde zij, ont toujours deux poils et deuz mésures.... Wel was de jongen eens wat stout geweest, maar hij had bekend dat hij den pater tegen de schenen had geschupt, maar zegde die lieve madame, un péché d'avoué.... Bliksems, de zonde van eenen avoué, wat mag die toch eigenlijk wel zijn Men sprak over Dr. V..., die haar behan deld had en zij noemde dien dokter twee of drie maal een hommapalle letterlijk een man met pooten ze balbelde over hare groote kennissen, over al de soirées die ze moest bij wonen en waar zij in gezelschap was van allons, groot volk, en ze maakte gebruik van al die plezieren, zei ze lachend, want, niet waar, l'occasion fait le baron. Dat is wel eens waar, Madame had ik willen antwoorden. Ten slotte ging zij alstappen de tegenover- zittende dame die heel vereerd scheen met de hooge kennis van de frou-frou, vroeg haar nog iets, doch op onverstaanbaren toon de dame antwoordde luid en op beschermenden loon Je soinnerai ca je le connais. Un blond De vnagster knikte. Oui, oui, il fait dans les draps 1 Neen neen, die niet Ah, celui qui place les canondefér. Hetgeen waarschijnlijk zeggen wilde... les caroliferes. Ik viel achteroveriemand die ijzeren kanons in de huizen zet, die in zijn lakens doetDat was al te erg, gevoegd bij al de propreteiten, die de groote dame reeds gezegd had. Ik had trek om haar reukfleschke te vra gen. En dat spreekt fransch, en dal veracht zijn vlaamsch, en dat maakt zich belachelijk voor de oogen van een schooljongen Ik gaf wel vijftig frank om eens een partij bij te wonen, door die madame gegeven vijftig frank, niet om haren sampagne te drinken en haren sucre candide te eten neen, enkel om haar te hooren... vloeken in het zoogezegd fransch. Met hoogachting, Een Flamingant. HOLLAND. Bij een zondag middag ten 3 ure boven Groningen woedend allerhevigst onweér, is een man, die zich slapen had gelegd op het vestingterrein, bij het op slaan door den bliksem getroffen en gedood. Boven Gorredijk sloeg de bliksem in een in aan bouw zijnde molen van M De Boer. Een der roeien, daags te voren aangebracht, werd tegen den grond geworpen. Onder Bornwerd is een man door de bliksem Te Ontsweddeis een boerderij door bet inslaan van deu bliksem totaal afgebrand. Dichtbij de statie le Groningen werd een arbeider, die voor de deur zich ophield, door den bliksem ge dood. Hij werd aan het hoofd getroffen,en de kleeren hingen hem al3 lappen aan het lijf. Te Beilen sloeg bijna gelijktijdig de bliksem in het kerkgebouw en in een aan de andere zijde van het dorp gelegen molen van Hartsuiker. De molen is totaal afgebrand, doch de kerk behouden geble ven. Ook een nieuwe boerderij van D. Wiggerink in Laag-Halcn, onder dezelfde gemeente, is gelijkertijd afgebrand door hel inslaan van den bliksem, en dat terwijl de man en de vrouw afwezig waren. Hel vee en de te huis zijnde kinderen zijn gered. Te Assen zochten bij het onweér drie jongelingen een schuilplaats onder een boom twee hunner wer den door don bliksem getroffen, de een in meerdere, de ander in mindere mate. Dadelijk is geneeskundige hulp ingeroepen, en men hoopt beiden in het leven te behouden. Do derde bleef ongedeerd. FRANKRYK. Eea Prleslermoorder. Sainle-Mariedos-Cba- zes is een klein dorpke dat lusscben do bergen van het Loire-departement als verloren ligtde Allier- rivier stroomt voor zijne voeten, tusschen loodrechte rol8eu en de Durande, een uitgebrande vuurberg, met reusachtige boomen bekroond, schijnt bel van bet overige der wereld af te willen scheiden. Neven de oude romannsche kerk uit de XII eeuw, staal de pastorij, een klein huis met eene verdieping, maar omringd van eenen lommerrijken hof Wij zijn in bel midden van den winter, dun 3 janu ari, en het is 7 ure 's avonds. Een man met afstoote lijk uiterlijk en wiens blauwe kiel gansch gescheurd :s, belt aan hel ijzeren hekken. De zuster van den pastor gaal openen en leidt den vreemdeling in de voorkamer, waar de pastor bezig is met zijn avond maal le nemen. Wat belieft er u, vriend vraagt de priester. Mijnheer de pastor, gij zoudt moeten zoo goed zijn aanstonds meê te komen mijne meesteres Mev. Joubert, is doodelijk ziek zij kan elk oogenblik sterven. Eene barer koeien heeft haar eenen steek met hare hoornen toegebracht. De pastor, M. Garraud, kende den man niet, die beta dit kwam vragen zijn uiterlijk kwam hem ver dacht voor maar zijn plicht riep hem hij moest meé. Goud, zegde hij, ik kom meé. En hij opende ter zelvertijd eene kas, waaruit hij een revolver nam. Bah zegde de man, wij zullen niemand ont moeten. Dieven hebben bier niets te doen. Gij zijl dus goed met de streek bekend Ik ben hier geboren ik was langen lijd mis- diener te Saint Argons-d'Allier. Beide mannen vertrokken. De kleine, smalle, slib- berachtige weg, kronkelde over den hoogen bergrug; het pad was op zekere plaatsen zoo eng, dat geen twee mannen neven elkander het konden volgen. De man, die zich jegens den pastor voorkomend wilde tooneu, liet den priester vooruitmaar deze scheen geen dc minste trouw in zijnen zonderlingen gezel te hebben, want, alhoewel hij een man was van bui tengewone vastberadenheid, keerde hij herhaalde maal hel hoofd om en verloor zijn makker zoo weinig mogelijk uil het oog. Eindelijk kwamen beiden aan eene builengewoone woeste plaats. Hel pad slingerde door het duistere woud voor hen lag eenu smalle brug over een af grond geworpen. De pastor wende een laatste maal het hoofd om. Zijn gezel was vijf of zes slappen ach ter, in de houding van iemand, die zijnen loop wil nemen. De pastor vatte zijn revolver, haalde den haan over, en het kraken van het wapen weerklonk in hel holle van den nacht. De onbekende bleef staan, nam zijne klak in de hand, en zegde Vergeef, M. de pastor, maar ik wou vooruit om te zien hoe het gaat met mijne meesteres, en bij nam ijliogs de vlucht. M. Garraud. door dit zonderling voorval diep aan gedaan, keerde naar zijne woning teiug. Slechts één uur was verlooper.. Op den weg, die van Sainte-Marie-des Chazes naar Saint-Arcons-d'Al- lier geleidt, liep of liever vloog dezelfde man buiten adem in de richting van dit laatste dorp en de dor pelingen, die nog niet slapen waren, openden hunne deuren bij hel weérklinken zijner met ijzer beslagen schoenen op de vervrozen baan. Eindelijk komt de man voor de pastorij hij staat en belt. De oude meid van den pastor opent de deur en vraagt wal dit laat bezoek mag beteekenen Mijnheer de pastor Daar is hij wal wilt gij Haastig1 de Heilige Sakramenlen meester Martin, le Rognac, is door een lioornslcek van zijn stier gewond Spoed, als 'i u belieftde arme man sterft M. Rivet, de goede herder van Saint-Arf.on3 ver scheen op zijne beurt Ik kom, zegde hij en hij bood den hijgenden man een glas wijn aan. Terwijl deze hel glas ledigde, aanzag hem de pas tor en ook hij schudde mistrouwend het hoofd. De pastor van Saint Arsons echter was geen vastberadig, moedig man, zooals zijn gebuur van Sainte-Marie. M. Rivet was schroomachtig en weinig verveerd doch hij zegde Ik herinner mij niet ooit uw wezen gezien te hebben, vriend Dat verwondert mij niet, M. de pastor ik be woon nauwelijks sedert Allerheiligen het dorp. Vroe ger werkte ik te Creuse. De pastor nam bet beursje, welke de Heilige Hostie en Olie bevatte boven zijne soulaan trok hij een koorhemd, en zegde na zijnen mantel aangetrokken te hebhen Laat ons gaan Ik zou dezen avond niet terugkeeren, M. de pastor, zegde de oude moid. Het zal sneeuwen. Wij zullen maken, dal de pastor te Rognac kan slapen, antwoordde de vreemdeling, terwijl beide mannen in de duisternis verdwenen. Rond tü ure 's avonds klopte men eene tweede maal aan de pastorij van Saint-Argons. De meid van den pastor zal in hare kamer te pra len met eene gebuurvrouw, zekere Josepbina Aoubt. Beide vrouwen aarzelden om te openen. Men klopte eene tweede maal. Nu opende do meid een weinig het venster en vroeg wie daar was. Vrees niet, zegde een man, ik ben het, die daar zoo even den pastoor ben komen halen en ik kom nu zeggen, dat bij volgeos afspraak te Rognac zal blijven slapen. En M. Martin? Deze is beter. Wilt gij een oogenblik binnenkomen om u le warmen Wel, ja Inderdaad Ik beb zulke koff voeten. Het vriest geweldig. De man scheen niets anders te verlangen. De meid kwam naar beneden; de sleutel krijschtc in het holle van den nacht maar een drietal buren, die de sa menspraak gehoord haddeu, openden op dit oogen blik hunne vensters en een hunner kwam zelfs op straat. De onbekende verwijderde zich nu een weinig in de duisternis en ziende, dat dc man naar liern kwam, vluchtte hij it. de richting van de Allicr rivier. 's Andercndags morgends, op een half uur gaans afstand van het dorp, vonden de dorpelingen hel lijk van den ongelukkigen pastorhet hoofd was met bloed bedekt en de moordenaar, niet te vreden zijn slachtoffer gedood le hebben, had hem nog op afschuwelijke wijze verminkt. Het uurwerk en de snuifdoos van M. Rivet, alsook bet dooske, dat de H. Olie bevatte, waren verdwe nen. De moordenaar had zijn slachtoffer langs achter met een hamer getroffen. Wie was nu de ellendeling, die het feit pleegde Het gerecht vond weldra hel rechte spoor. 's Nachts van de moord riep een landbouwer, zekere Firmin Dclair, den ovcrzeller van Sainl- Arrons, toen een man buiten adem bij hem kwam geloopen, en zegde Ik zal met u over gaan. De kleeding echter van den bijkomende zag er zoo ellendig uit, en zijn uiterlijk zoowreed.dat Delair zonder een woord le spreken de vlucht nam en bij den veldwachter ging slapen. Delair had bemerkt, dat de kerel een hamer in de hand had. De kerel vroeg nu niet meer om over de rivier gebracht te worden. Hij volgde hel pad, welk er langs loopt. Een vijftigtal stappen verder ontmoette hem de horlogiemakcr van Saint-Argons, die een vriend in hem meeuende te herkennen, vroeg Zijl gij het. Martin De kerel ging voorbij zondereen woord le spreken, en men vond 's anderdags, op twintig stappen van daar, een bebloeden hamer. Twee dagen later vond een pachter van Auteyroi een man in zijne schuur liggen slapen. De man vroeg aan den pachter om zich een weinig te mogen war men en bood een uurwerk te koop aan. De pachter bemerkte dal de man een vinger aan de linker hand miste De man at of liever hij verslond den maaltijd, welken de landlieden hem aangeboden hadden, 's Avonds vertrok hij in de richting van Yssingeaux. Hier vond men zonder veel moeite hel spoor van den moordenaar. Hij had in eene herberg geslapen, en de hoornen snuifdoos van den pastor van Saiot- Argons aan den stalknecht verkocht. Eenige dagen later was hij in het dorp Dunières, waar hij eenige dagen werkte. Hier liet hij zijn livretboekje zien. Het was gete6kend Pierre Mallet, in 1846 le Saint-Argons d'Allier geboren. Nog twee volle maanden dwaalde de moordenaar van dorp tol dorp, lot dal hij eindelijk den 1 meert te Dunières werd aangehouden. Toen hij gevangen werd genomen, had hij nog hel uurwerk van zijn slachtoffer bij zich. Maandag verscheen Mallet voor het hof van assisen de Hauto-Loire, om voor bovenstaande feiten le ver antwoorden. Mallet loochent stellig don moord gepleegd te heb ben Hij had aan de priesters een onverbiddelijken haat gezworen. Sedert een tiental jarer. dwaaldo hij rond in het westen en het midden van Frankrijk. Hij was reeds tot verscheidene straffen voor diefstal ver oordeeld en de gendarmen zaten hem overal op.de hielen. Vooraleer zich te laten aanhouden, wilde hij een afschuwelijke belofte houden, welke hij eenige jaren te voren in eene herberg deed Ik zal bij... tevreden sterven, wanneer ik een priester den buik zal hebben opengesneden. Na eene korte beraadslaging van den Jury werd Mallet tot de dood veroordeeld. Toen de moordenaar dit verschrikkelijk vonnis hoorde aflezen, was met hel minste teeken van aan doening op zijn gelaat te lezen. Hij keerde met vas ten stap naar de gevangenis terug. M. Hovelacque sprak dijusdag de volgende woorden uit, in den municipalen raad van Parijs De prefekluur van policie is een voortdurend gevaar voor de persoonlijke vrijheid en voor de openbare veiligheid Was de prefekt van policie in die zitting tegen woordig geweest, hij zou hebben kunnen antwoor den, dat helDood aan de policie! tegenwoordig om zoo te zeggen een wachtwoord gewotden is. Nog dijnsdag, juist op liet oogenblik dut M. Hove lacque,bovenstaande woorden uitsprak,wilden eenige policie-agenlen,lwee vechters scheiden, die in de me de Charonne bezig waren met elkander deerlijk toe te lakeien maar zij zagen zich op denztlfden stond omringd van eenen hoop slechte kerels,die op hunne beurt de ongelukkige agenten begonnen tc stomp°n en te slaan. Dezu moesten hunne sabel.- trekken, en nog zouden zij waarschijnlijk vermoord zijn gewor den, zonderde lusschenkomst van eenige voorbijgan gers cn hel aankomen van eene tweede afdeeling agenten Vier der gewelddadigcrs werden nu aangehouden an naar de gevangenis gebracht. Drie agenten werden in dit gevecht nog al erg gewond. Waarom ook wilden die agenten twee vechters beletten elkander le vermoorden Men hci-ft daar bij in den gemeenteraad gezegd, dal du policie dus niet de moordenaars een gevaar zijn voor de sa menleving. AMERIKA Eene firma te Pittsburg is op het denkbeeld geko men, de daken der huizen met glazen dakpannen te beleggen Behalve dat men dan helderlichtc zolders krijgt, is men levens ook bevrijd van nachtelijke be zoeken van katten, enz op 't dakdaar deze, hoe uitmuntende klimmers ook, toch niet langs een glazen dak kunnen klimmen en hunne nachtelijke concerten dus ergens anders moolen geven. Aelsl, I Juli. Per I heet. 32 lil. 50 cent. EETLUSl\ SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten, aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Cezondlieidsbloem,gezegd REVALENTA ARABICA Du ICarrv vnn Ijondcn. .Ilillioenen genezingen. Sedert 1816 geneest zij do slechte spijsverterin gen, longziekte, maagonlsleking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verhijs tering, ruisching in dc i,oren,zuur,wrangheid,slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging braking na hel eten of in zwangerschap, pijnon, opdrang, ontsteking der longwanden en der blacs, krampen en sluipen, slapeloosheid, lering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuw prikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstacn.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachlzvveeten, waterzucht, al de ziekten der horst, keel, van den adem, de slem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af. is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eisehl het fabriekmerk. Revalunta Arabica du Barry. Onder dc genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllestuart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decios, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz. Ziehier eenige genezin gen Genezing Nr 76,448 Scdeit vijf jaren had ik pijn in de rechterzijde en in het holle der maag, slechte spijsverleering, enz. Ik aarzel niet u de getuigenis te geven.dat Uwe Revalenta mij helleven heeft gered. ErnkstCatté. muziekant bij het 63® linie. Verdun. Nr 49,811. Mm® Marie Joly, van vijftig jaren verstop ping, slechte spijsverleering, zenuwachtigheid, sla peloosheid, asthma, hoest, krampen en brakingen.— Genezing nr 50,935. Barr (Neder-Rhyn) De Revalenta Du Barry heeft op mij wonderbaar gewerkt; mijne krachten komen rerug en een niouw leven bezielt mij, zooals dat der jeugd. Mijn eetlust, die gedurende verscheidene jaren nietig was, is wonderbaar terug gekomen en de hoofdpijn, die mij sedert veertig jaren bijna niet verliet, kwelt mij niet meer. David Ruff, eigenaar. Nr 19,522, M. Baldwin, van de volledig ste uitpuiling, lamheid der blaas en der lenden, ten gevolge van buitensporigheid in de jeugd. c Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende25jaren. Viermaal voedzamer dan hel vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo, 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70fr. De Beschuiten van Revalenta n doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lasse», 4 fr.; dc 48 lassen, 7 fr.; dc 120 tassen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending legen goed posl-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers cn kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emile Thu- inerninus, 6 en 8, rue Rouppe, te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Wittinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Holloway's Zalf. De Damesin Javabehooren achl- legeven in hoeverre zij zich knnnen verlaten op de gewone schoonhuidbevorderende waters Indien Hol loway's Zalf eenen zoo even zoo aangenamen reuk bezit als andere middelen van dien aard is dezelve toch ooeindiglijk veiliger cn bezit ze eene veel groo- ler heelende kracht voor alle verbrandingen der zon zomersproeten, uilslag, puisten en alle huidziekten, dan eenige andere Zalf of water, hoe kostbaar of geurig ook, bij het toilet gebezigd. Voor dezelve wijkt tegelijkertijd de ziekte en haren oorsprong, en doet niet, als de andere hierboven vermelde toebe reidselen, de ongesteldheid naar binnen drijven en hel gansche lichaimgeslel ondermijnen, integendeel deszelfs invloed is altijd heilzaam voor het gestel en de gelaatskleur. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 2 Vrouwel. 5 HUWELIJKEN. J. Meganck, steenkapper, met F. Barbieux, dienst meid. P. Van Bever, dienstknecht, metM. Nevens, dienstmeid. A. Ruyssinek, twijndersgast, met M, Rabier, twijnster. J. Bal, ajusteur, met E Cogen, dienstmeid. OVERLIJDENS. F. Boone man Snouck, rentenier 8t> j. Molenstraat. C Ruissinck braaisier 16 j. Schaarbc-kc. J. Vanvden Broeck, soldaat 26 j. overl te Vilvorde. C. Batens, landbr 27 j. Mijlbeke. C. Caulaert z. b. 16 j. 3 kinderen onder do 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 16 lot den 3'» Juni 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 6 Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN. C. J. Van Oudenhove, 20 j.bakker, met A. Cobbaert, 20 j. handschoenmaakster. OVERLYDENS. J. Raes, 78 j daglooner, man V. Van der Steen, Burgtstraat 6 kinderen onder de 7 jaren. HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 100 tot Ir. 00 de 50 kilog. volgens kwaliteit POPERINGHE 30 JUNI. Hoppe 1881. Slad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1173 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0..X5 lot 1.06; slieren, 0.73 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.73 tot 0.94, Tarwe. fr. 29-00 a 31-00 Masteluin 25-00 26 -50 Rogge 19-00 20-00 Geersl 00 -00 00-00 Haver. per 100 kil. 19-50 20-50 Spelt 00—00 00-00 Koolzaad per 1(0 kil. 00-Of1 00 ('0 Lynzaad i0-00 0(1-00 Koolzaadolie 00—03 00-00 Lijnzaadolie, (ill—00 00- to Koolzaadkoeken. id. oo-uo 00—1 0 Lijnkoeken, 00-00 00—011 Aardap. (roode de, 100 kil. 0-00 0-Oü Aardap. (geele^ Nieuwe M 8 -on 9—I-I Bote,, de 3 kilogram. 6 -30 8-81 Eijers, de 25. 1 8'J 2-03 Vlas per 3 kilos. 3—27 4 36 Viggenen, per sluk, 1' soort 25 -00 2' 20-00 Lnijwaden ter markt sluk verkocht ANTWERPEN, 30 Juni De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,4u a fr. 2,50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,50 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 0,00 k 0,00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 29—00 a 00—00 Rogge, 20- 00 22—00 Wintergeerst, 27-Oft 00—00 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 20—50 23 - 00 Boekweit, 0D—00 00—P9 Boonen, 23—00 24 -00 Bilterpeën. 18—50 00—00 Kaatspel. Houtmarkt. op ZalurJag 8 Juli om 8 uren s' avonds,ten huize van den heer Aug. Kieckcns, a la Maison de Baviére, aan de Houtmarkt, alhier. De Secretaris De Voorzitter G. Cammaert Eug Van Itterbeek. Studie van Mur ROLAND, Notaris te Sottegem. Groote en kleine kapitalen te bekomen mits liijpolheek. RENÉ PENNirecii, zaakwaarne- mer teHaeltert.isgelast methetplaat- sen eener kapitale som van 180.000 franken, op vaste goederen. Verdeel- baar in mindere kapitalen Geringe intrest Onmiddelijk beschikbaar. Stad Aelst. Kermis I HM'.'. onder de Overdekte Botermarkt, op Zondagavond 2 Juli, ten 9 ure, stipt. ter afspanning De Meiboom, te Aelst. Op Woensdag 5 Juli 1882, om 4 ure namid dag. Inleg 60 cenlimen. VOORUIT 20 FRANKEN. NAAR GEL0PRIJZEN, gegeven door de MaatschappijDe Vlaajhsche Broeders, in haar lokaal, bij den heer Louis Lens- sens, op de Zaal, achter de Werfkopel, op Donderdag 6 Juli 1882, VOORUIT 15 FRANKS. De inschrijving van 2 tol 4 uren namiddag De inleg is bepaald op 60 cenlimen per scheut, bolra- persgeld medebegrepen. De schieling is in het droog. Alle geschillen die er zouden kunnen ont slaan, zullen door de Commissie omvederroepelijk beslist worden. gedurende de Kermisdagen in de Groote Tent. St. Jobstraat, bij Jan Verhulst, (bijgenaamd Spinnekop). VRIJE INGANG. STAD AELST. iMaatschappij De .Scherpschutters. naar geldprijzen in het droog, bij Leopold Podevyn, ter herbergHet Muisken,» Brussclscbensteenvveg Vooruil 25 franken. Op Maandag 3 Juli 1882. Inschrijving van 3 tot 4 uren namiddag, om korts daarna het spel aantevangen De inleg is bepaald op 60 cenlimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. voor Huishouding Landbouw. Lustrine om stijfte en glans aan hemden, man- chelle, kollen enz. te geven Mei dil poeder in den slijsel gebruikt, schuift het hel ijzer beier in hel strijken en plekl er niet meer aan men hcefl ook minder ameldonk noodig. Pakjes van to 25 50 cenlimen. Zeeppoeder Plncnix,bijzonder geschikt om lijn waad schoon wit le kunnen wasschen zonder ie blij ken. Hel belet ook dat hel lijnwaad geel wordt, en doet er geen nadeel aan. Het is zeer goed om plancher wit te schuren en alzoo te behouden, alsook om wijnfle3scher. te kui- schen. Pakjes van 15 cenlimen. Alle soorlen van kleuren voor kleederen en linnen te verwen. Mei een pakje van 30 cenlimen kan men zeer goed een gewoon kleed verwen die niet afgaat. Pakjes van 10 en 3" centimen. ll'ormkarloezen zeer goed van smaak voor het verdrijven der wormen bij de kinderen. 0,lo cenlimen de kartoes Itoterpoeder, verkort den tijd van bolercn, geelt eenen goeden smaak en eene geelere kleur aan de boler, zelf als men er geen kan krijgen, is het een bijzonder middel. Volgens verschillig6 pachters mij verzekerd heb ben is hel een zeer verzachtende drank in kalverziekle Mei een pakje van 0,40 c. kan men de proef doeD. Exlrakten van likeuren voor likoristen. Op rechte Haarlemsche Olie. Poeder voor hel zwarl in de tarwe. Vergiftigde Muizenlarwc. Panama- zeep, enz. enz. Depót IN DEN OLIPHANT, bij F. Wan der Stap- pen-Smecsters, Drogist, Kapellestraat, N"15 Aelst. Tp L.,,,,,. Een zeer gerieflijk Huis, ge- j. c staan en gelegen in de Den- derstraat. Voor alle inlichtingen gelieve men zich t« vervoegen bij jufv W® DE CONINCk-DE SMEDT, in de Korte Zoulslraalalhier. TV hllPPn Een schoon en gerieflyk Huis, 51 c" in de Nieuwstraei, N°42. Zich te bevragen by den heer P. J. RAES, zelfde slraet. TV hnrrui eer,ü oude geklandeerde Smids, IIUIL van VAN DEN RERGH, te Aelst- Mijlbcck, Langeslraat. Zich te bevragen bij Benoit Klink.lert, Ponislraat. GETEROE KARTONS, GEGALVANISEERD PLAAT- IJZER, Zink, Dakpannen, Schaliën, Bekleedingen voor vochtige muren. J. DE FONTAINE, 84, Noorder laan, le Brussel. OPENBARE VERKOOPING van schoone en goede alsmede van Landbouwersalem en Vruchten te velde, op en nabij de Pachthoeve van het HI9TEELTEGVSEGEM. Dc Notaris BRECKPOT te Aelst, zal namens Juf. vrouw de Weduwe en de Erven van den heer Pru. deus Lejuste, op VRIJDAG 7 JULI 1882, overgaan lot de openbare verkooping van het volgende, te welen Eerst, oui 7 ure 'g worgend* op goederen gelegen rond en nabij het Pachthof van het Kasteel. De vruchten op die goederen wassende, namelijk 21. Tarwe 20 aren 60 c. 1. Tarwe lo aren 50 c. 2 13 30 c. 3. 19 40 c. 4. 15 40 c 5. Koorn lü 10 c. 6. 45 20 c. 7. 14 70 c. 8. 15 60 c. 9. 15 00 c. 10. 0 23 00 c. tl. Gras 45 30 c. 12 29 70 c. 13. Koorn 14 lü c. 14. 17 90 c. 15. 19 10 c. 16. 18 70 c. 17. 19 30 c. 18 Tarwe 28 60 c. 19. 19 u 80 c. 20. 19 s 90 c. Tei tweede, nanoen, 21 23. -20 24. d 20 25 20 26. Aardap pels 18 12 17 16 14 44 3X. Koorn 19 34. 19 35. 17 36. 17 37. Vlas 90 52 70 50 C. 30 c. 30 c. 40 c. 80 c. 20 c 10 e' 00 c. 10 c. CO c. 00 c. 30 c. 50 c. 80 c. 70 c. 00 c. 00 c. 00 Cm liof van voormeld Pachthof Paarden, Merrie, oud 9 5 10 jaar met Veulen van 3 maand. Ruin, 5 jaar, en Ruin, 4 jaar. Melkkoeien, ten gelalle van 5, allen onlangs ee- kalfd hebbende. 6 8 Vaarzen, ten gelalle van 3, waarvan twee bekalfd. Slier, oud 14 maanden. 2 Runderen, en 7 Mullens. Varkens, zijnde 1 Berg en 2 Zeugen met Viggens. Landbouwersalem, twee Wagens gezegd vierdui- mers, Zijkkar met Bak, 3 Ploegen, 3 Sledden, 2 Eggen, 1 Sleep, ijzeren Schoepper voor 3 paarden, Spaden, Braken, Rieken, Gaffels, Reken, Bijlen en ander klein alem, Wiclbussen, Wielbanden en oud ijzer, Beerbakken, Planken voor Karrelremen, Har- nassuren, en meer andere voorwerpen, le veel om le vermelden. Gewoone konditien en lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Men zal vergaderen ler herberg Do Warande bij JAN ROMBAUT, achter hel Pachthof. Later nog vendilic van Aardappelen, Haver, Boekweit en Beeten, welke bijbezondere plakbrieven zal bekend gemaakt worden. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verlroopen, de volgende goederen, gelegen te Aelst-Mijlbeek, te weten Onder den eersten koop. Een perceel Lacd, groot volgens meting 17 aren 2i centiaren, gelegen op de Beek, aan den Bergenkauter, gekadastreerd wijk F N' 876, met eene grootte van 17 aren 10 centiaren, palende ten oosle aan Jufvrouw de weduwe Augusle Van de Mcerscli en anderen, ten zuide aan de Rede of Jufvrouw de weduwe Ecman, ten weste aan d6n heer Joannes Van der Biest en ten noorde aan de Beek niet mede gemeten. Boomprijs fr. 80,00. En onder den tweeden koop Een perceel Land, groot volgens meting 80 aren 25 centiaren, gelegen in de Bergemcerschen, gekadastreerd wijk F Nr 813a met eene grootte van 79 aren 80 centiaren, palende ten ooste aan Joannes Van Mieghem, ten zuide aan den heer De Schaepdryver Gbeeraerdts en de hospi- ciën van Aelst, ten weste ook aan de hospiciën van Aelst en ten noorde aan d'crven van den heer Joannes Podevyn. Gebruikers Frans Claessens, Egidius Van den Broeck, Frans De Bruycker, Petrus Waulers en Lonis Verdeeld in 3 deelen als volgt 1/3 teD ooste. Boomprijs fr. 65,üo. 1/3 ten midden, Boomprijs fr 4u,00 1/3 ten weste Boomprijs fr. 5,00, ZITDAGEN Instel Zalurdag 1 Juli Jooa Verblijl 15 Ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd Het Dorp, bij Joseph Maes De Smet, te Aelst-Mijlbeke, Botermelkslraat. OPENBARE VERA'OOPING van Landbouwwerktuigen en Hulsmeubelen, te Haeltert en Ayghem. De Zaakwaarnemer René PENN1NCK, te Haeltert, zal namens de erven van M. Jacobus De Sadcleer, grondeigenaars en bierbrouwers le Haeltert, en andere, op Maandag 10 Juli 1882, om 9 uren voormiddag, door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen Gemeente Haeltert, aan de Dorpplaats A. Eene hoeveelheid Huismeubelen en Landbouwgereedschappen, zooals banken, stoe len, taffels, keukengerief. 2 melkschapen, eggen, ploegen, beerkuipen en kleine kuipen, viggenrenne, wanmolen, baalmoleii, vedderboo- men, aanschijers, enz., enz. Vier arduinen verkensbakken, eene groote hoeveelheid gezaagd hout, zooals halken, scheerbalken, schalen, hekkens, rasteelen, eene menigte karre- en wa- gewielen, en meer andere voorwerpen te veel om te melden. Om i ure namiddag De Veldvruchten. B. 5 koopen zeer goede masteluin te Hael tert op den Brilkauter alwaar men zal beginnen. C. 4 d° Schokkeloen aan het Mespelrot le Haeltert. D. 2 d° Beste tarwe insgelijks aan bet Mes pelrot. Gemeente Aygem. Om 3 uren namiddag. E. 5 koopen zeer goede Rogge wassende te Aygem aan den Meuleweg op het land in ge bruikt geweest door den heer Karei Van Lon- derseele aldaar. Bovengenoemde PENNINCK kan ten allen tijde groote en kleine kapitalen bezorgen mits grondpand.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3