GELD. GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID Stad Aelst. - Kermis 1882. GÜOOT BAL Schapershonden. Timmer- en Dakwerken Bericht. NUTTIGE AlUlkEi.S Groote Spaarzaamheid HUIS MEUBELS, VELHVRICHTE N, Meersch en Zaailand MEUBELS, Te huren. HOFSTEDE, velde staande Vruchten, GOEDE ZAAILANDEN, VELDVRUCHTEN, man, zegt een parijzer-dagblad, is niet min dan twee in half milliards rijk; voorwaar een aar dig sommetje M. Van der Bilt, heelt niet zoo als velen zijn fortuin gewonnen, maar hij heeft hel vaderlijk erfgoed veel vermeerderd. Om zich een gedacht te vormen van hetgeen M Van der Bilt bezit, dienen wij slechts te zeggen dat hij alleen een ijzerenweg bezit, wiens belangrijk- beid gelijk staat met het fransch spoorwegnet van het Noorden. Twee wetgevende kiezingen hebben zon dag in Frankrijk plaatsgehad. M. Pain, monar chist, die op 21 augusti 1881 te Vienne gekozen was, doch wiens kiezing ongeldig was verklaard, werd herkozen met 7,895 stemmen tegen 7,099 gegeven aan den republikeinschen kandi daat, M. Marquet. Te Civray, werd insgelijks de konservalieve kandidaat, M. Serph, gekozen. Dit is dus eene dubbele zegepraal voor de kon servalieve partij. Nieuw Patent. Twee radikale afgeveer- digden, MM. Girault en Bellot, hebben inde fransche Kamer een wetsvoorstel neêrgelegd, strekkende om eene belasting te heffen op de.... leêgloopers. De opbrengst zou dienen voor eene voorzi°ningskas ten voordeele van de gebrekke- lijke werklieden. Zielhier de artikels van dit ontwerp Art. 1. Niemand mag zich van hel werk vrij stellen, zonder een patent van leêglooper te betalen. Art. 2. Zijn leêgloopers, alle andere personen dan 1° werklieden2* bedienden5° letter kundigen, ambtenaars, patenlschuldigen, land bouwers, gebrekkelijken of ouderlingen boven de 60 jaar. Art. 3. Zijn geen redens tot ontslaging van het patent van leêglooper le het toezicht van den eigenaar, die rentmeesters of pachters heeft; 2e de kleine mekanieke, landbouw-, letterkun dige of andere werken, die strekken fot het vermaak. Art. 4. Het patent van leêglooper bedraagt jaarlijks 1® vast recht 100 fr.2e geëvenredigd recht 50 p c. op de hoofdrol der rechtslreek- sche belastingen door den leêglooper betaald. En dal voorstel is niet gedaan om te lachen Het is met den mecslen ernst van de wereld, in de Kamer neêrgelegd De kassier van de statie van St-Quentin genaamd Paul Dumont, heeft met eene som van 140,000 fr., toehoorende aan de Compagnie du Nord Beige, de vlucht genomen. Verleden zon dag heeft men zijne verdwijning ontdekt. Hij is met den expresstrein vertrokken, welke ten 2 ure 's morgends te Charleroi aankomt, waar hij afgestapt is. De dief wordt ieverig opgezocht. Zinnelooze gekookt. Was het volgende feit door eene zuster van liefde gepleegd, de liberale bladen zouden geen verwenschingen genoeg naar het hoofd kunnen werpen van de Zusters van Liefde en van al wat een geestelijk kleed draagt. Nu de plichtige eene wereldlijke ziekenoppaster is, zwijgen die eerlijke bladen dat zij zweeten. De Salpctrière is een groot zinneloozengesticht te Parijs. Dezer dagen bevond zich een zinneloos meisje ongeveer 27 jaar oud, in een bad, onder de be waking eener oppasler. Slechts na het vierde uur mocht zij ui', het bad komen. Velen onzer lezers zullen waarschijnlijk weten dal de zinneloozen derwijze in het bad geplaatst zijn, dat zij zich noch kunnen bezeeren, noch het bad ontvluchten, noch eenig kwaad verrich ten. Zelfs de kranen om hel water te vernieuwen zijn derwijze geplaatst, dal de lijder er niet aan kan om ze open of toe le doen Rond huif tien ure bemerkte de oppasler, dat het water van het bad verkoelde en zij zette de kraan met warm water open. Terwijl het kokend vocht in het bad liep, ging de oppasler in een nevenvertrek een handdoek halen en vergat de arme zinnelooze. Inlusschen huilde deze van de pijn zij riep uit al hare krachten om hulp, maar niemand hoorde haar, doordien de andere zinneloozen op de binnenplaats van het geslicht le veel ge rucht maakten. Het arm meisje moet verschrikkelijk geleden hebben. Eindelijk kwam eene andere oppasler bij toeval in de zaal, welke zij vol kokend water en warmen damp vond de zinnelooze was let terlijk in hel bad gekookt. Men draaide aanstonds de kraan toe en het lijk van hel meisje werd naar het doodenhuis gebracht, waar het geneeskundig zal onderzocht worden. De oppasler is naar de gevangenis ge bracht. DU1TSCHLAND, Een hotelhouder van Dresden heeft onlangs etne belangrijke uilvinding gedaan. Hij heeft namelijk oen bed uitgevonden, ten behoeve van hen, die 's morgens vroeg op moeten. Op het aangegeven oogenblik ontsteekt het toestel, aan het bed gehecht, een lichtde wekker ratelt, en als de slaper dan nog niet wakker is, wordt het geheele bed uiteen gerukt en de slaper valt op den vloer. ITALIË. liet jaarboek van den H. Slo«l is verschenen. Daarin is te zien dal Paus Leo XIII de 2635lc opvolger is van den H. Petrus dat het college van kardinalen, dat in 't geheel uit 70 leden bestaat, er nu maar 65 lelt, waarvan 6 der orde van de kardinaal-bisschoppen, 46 der orde van de kardinaal-prirsteis en 13 dei orde van kardi naal-diakens. Onder de kardinalen is er maar I meer die nog door Paus Gregorius XVI wierd benoemd, kardinaal Scharzenberg 46 wiet den tol die weerdigheid verheven door Pius IX en 21 door den regeerenden Paus Leo XIII. Liberale opvoeding. Sedert het ongeloof in de stad Rome baas speelt, ziel men er dage lijks zonderlinge drama's gebeuren. De studenten, onder anderen, durven tegen woordig alles wagen. Eerst zijn zij begonnen met weerlooze pelgrims te beleedigen en den gods dienst op hatelijke wijze bespottelijk le maken. Over eenige dagen gingen zij verder, zij braken in de bureelen van een catholiek dagblad, ver brijzelden de pers en veroorzaakten aldus eene schade van verscheidene duizenden frank. Nu beginnen zij om de nietigste reden te moorden. Inderdaad heel Rome werd dezer dagen in op schudding gebracht tengevolge eener misdaad, gepleegd door een 17jarige student, die den op steller van een groot dagblad tot broeder heeft en een Senateur voor vader. Om eene nietige reden en na een twist, welke men dacht geëin digd le zijn, is die jonge snaak in het grootste koffiehuis op den Corso, een bediende gaan ver moorden. Waar gaan wij naar toe met die revolution- naire en goddelooze jongelingschap en de slechte grondbeginselen onzer dagen? OOSTENRYK. Weenen is dezer dagen wederom het tooneel van een vreeselijk onheil geweest In een woning der Donaustrasse had een apotheker, behalve zijn apotheek nog een inrichting, waar hij ont plofbare solferstekskens verveerdigde. Als werk plaats had hij een groote kamer op de tweede verdieping zijner woning en in deze stonden reeds een aantal kisten niet slekskens die moes ten worden ingepakt. In die kamer waren verleden donderdag zes werksters en de scheikundige August Lonsky, die ook bij den brand in den Riugtheater in het gebouw was, toen op eens in een kist met sleks kens brand ontstond. L)o vonken spatten overal rond in eenige oogenblikken was de kamer ui eene vuurzee herschapen en er heerschle zulk een zware rook, dat aan ontkomen bijna niet te denken viel Toch gelukte het drie meisjes den trap le bereiken zij kwamen geheel door de vlammen omgeven op een binnenplaats terecht, waar zij bewusteloos neêrvielen l)rie anderen sprongen radeloos uil het venster en kwamen met gebroken leden op den grond terecht. Alle zes hadden bovendien ernstige brandwonden bekomen en een van haar overleed reeds 's avonds aan hare wonden. De scheikundige kwam met den schrik en eenige lichte brandwonden vrij. Wal den brand betreft, deze bepaalde zich lot dat enkele ver trek. Het bericht van het ongeluk maakte in Weenen een diepen indruk en duizenden ston den voor het gebouw,toen de ongelukkige slacht offers naar het gasthuis werden vervoerd. VEREENIGDE-STATEN. Strafuitvoering van Guiteau. Guiteau de moordenaar van den voorzitter der Vereenigde Staten van America, is verleden vrijdag op de binnenplaats van de gevangenis van Washing ton opgehangen. Tot op het laatste oogenbiik heeft de moor denaar geweigerd te gelooven, dal hij de dood straf zou moeten ondergaan. In den loop der laatste week nogllians was bij gansch ontmoe digd. Van tijd lol tijd kreeg hij aanvallen van ra zernij, en wierp hij de bedienden der gevangenis de grofste scheldwoorden naar het hoofd Op andere oogenblikken snikte hij en sprak bij de gevangenbewaardersom genade. Verleden vrijdag, een weinig voor den mid dag, werd hij verwittigd dal hij niet lang meer te leven had. Zooals inen wel denken kan,waren bij hel bestuur een groot getal aanvragen inge komen, om de strafuitvoering te mogen bijwo nen. Bijna allen echter werden vau de hand gewezen en Guiteau werd op de binnenplaats der gevangenis le Washington opgehangen, in tegenwoordigheid van slechts enkele perso nen. In de Vereenigde-Staten worden de misdadi gers ter dood gebracht op een schavot, voorzien van eene soort van val. De lijder wordt op die val geplaatst, welke opengaat zoohaast de mis dadiger de koord om den hals heeft. De schok brengt de vervvurging le weeg. Een gelukkig toeval voor Guiteau heeft ge wild, dat de schok zoo hevig was dat de dood om zoo te zeggen oogenbhkkelijk volgde. RUSLAND. De brand in den schouwburg van Riga, waar over wij gesproken hebben, ontstond, zooals wij het reeds zegden, rond half twaalf ure 's morgens, gedurende eene repetitie. Hel gebouw dagleekende van 1873 en kon 1(300 toeschou wers bevatten. Buiten de woning van den be- stuuider bevatte hel nog die van verscheidene tooneelspelers. Het vuur ontstond waarschijnlijk in het bovengedeelte van het gebouw alles werd door de vlammen verteerd, uitgenomen de bibliotheek. Er waren echter geen menschen- levens te betreuren. Als eene bijzonderheid,wijst men er op, dat twee tooneelspelers M. en Mev. Thomas- üomtofer, die den brand van den Ring- theater hadden kunnen Ontvluchten, zich op hel loimeel te Riga bevonden, wanneer men de vlammen ontwaarde. DENEMARK. Luidens het ijslandsche blad Isafold, heeft er van 24 april tot 4 mei laatsleden bijna voort durend in het zuidelijk gedeelte van IJsland een geduchte zandstorm geheerscht. De temperatuur daalde 6 a 9 graden beneden vriespunt, en de lucht was zoo gevuld met droog en scherp zand dal men op eenigen afstand niets kon zien, er. de zon, ofschoon de hemel geheel wolkeloos was, slechts zelden kon doordringen. De rievieren en beken waren in weinige uren met ijskorst be kleed. Er viel voor de inwoners niet te denken aan het verlaten hunner woningen; die geen be schuttend dak boven het hoofd had, bevroos- Daa< bij drong het fijnezand door alle de reten der woningen, en vermengde zich met de spijzen en dranken. Bij elke inademing geraakte het zand in de longen van menschen en dieren. On geveer 2000 schapen en nagenoeg evenveel peer- den kwamen in den storm om. EETLUST, SPIJSVERTEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARABIGA UuBnrryvanl.ondcn. itlillioeneugenezingen. Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- beid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verbijs lering, ruisching in de ooren,zuur,wrangheid,slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging braking na hel eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der hlaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, keelverkoudhedcn, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaeü.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachlzweeten, waterzucht, al dc ziekten der borst, keel, van den adem, de stem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl het fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllesluart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de BréhaD, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzcr, enz., enz. Ziehior eenige genezin gen Genezing N' 79,834 M. II. d'Esclavelles, te Dieppe, stelt de genezing vast van eenen jongen persoon, wiens raaeg geheel vernietigd was, en die sedert 2 jaren leed aan moeilijke spijsvertering, en eene clironieke longkwaal, met slapeloosheid, vermage ring en alle ellenden van een algemeenen verval. Slaap, gezondheid, kracht en welstand zijn terug gekomen in hunnen normalen toestand. Genezing N' 65,311Vervant, 28 Maart 1866. Mijnheer God zij gedankt, uwe Revdenla Ara bica heeft mij hut levengered. Mijn natuurlijk zwak gestel was ten ondergebracht door eene schi ikke- lijke slechte spijsverteering die 8 jaren heeft ge duurd, en die zonder goede uilslag door de genees heeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer te leven had, als lui uitstekend vermogen van uwe Revalenta mij de ge zondheid heeft terug gegeven. i A. Brum lière, pastoor. Teering Roberts van eene longtering mei hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende 2*jaren Viermaal voedzamer dan hel vlccsch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/1 kilo fr. 2,25; 1/2 kil. 4 fr. 1 kilo. 7 fr.8 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; do 48 lassen, 7 fr.; de 120 tassen, 16 fr de 576 tassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaal. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideuiers. Du Barry on C", Limited. Algemeene agent voor België: M. Émlle Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe le Brussel. Depols te Aelsl, by Mecrscbaui en Bcydler, apothe kers. Gecraordsborgen, by L). Witlinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie Holloway's Zalf en Pillen Buiion en vurigheid- Deze lastige ongesteldheden welke zoo vaak de in woners van Java plagen kunnen immer spoedig ge nezen worden door deze krachtvolle en volkomen onschadelijke medicijnen. Wanneer de Zalf op een stukje bruin papier ol linnen wordt gesmeerd en op de buil of wonde wordt gelegd met de hand. op dat gedeelte des ligchaams hetwelk het meest lijdt dooi de vurigheid, dan wordt die vijand van slaap en rust len spoedigste bevredigd en overwonnen. In beide ongesteldheden behoord hel gebruik der Zalf verge zeld to gaan met de inneming der Pillen welke laat ste dadelijk het bloed zuiveren en koelen, en aan het gansche gestel eene veerkracht geven door de spijs vertering le bevorderen. 9. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vnou wel. 3 OVERLYDENS. F. De Noose, z. b. 87 j., Langeridderstraat. A. Van der Biest, wed" De Veylder, z. b. 62 j. Nazarethslraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 3" Juni tol den 6 Juli 1882. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3 - Vrouwelijk 0 OVERLIJDENS. J. U. Menschaert, 32 j. huisschilder, man A De Bie Nederwijkstraat. C. B. Anckaert, 17 j. handschoen maker, Geerardsbergschestraat. HOPMARKT VAN AELST. In den handel wordt de Hop gehouden aan fr. 110 tot fr. 00 de 50 kilog. volgens kwaliteit. POPERINGHE 7 JULI. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 0000 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 947 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.91 lot 1.12; stieren, 0.79 tot 1.00; koeien en veerzen, fr. 0.79 tot 4.00. Aelsl. 8 Juli. Per 1 heet. 32 lit. Tarwefr. 30 M33teltiin 25- Rogge20- Geerst00 - Haver. per 100 kil. 19- Spelt 00- Roolzaad per 1(0 kil. 00- Lynzaad 60- Koolzaadolie 00- Lijnzaadolie, 00- Koolzaadkoeken. id. 00- Lijr.koeken, 00- Aardap. (roode de 100 kil. 0- \ardap. (geele^ Nieuwe Botei, de 3 kilogram. 6- Eijers, de 25. 1 Vlas per 3 kilos. 3— Viggenen, per stuk, I* soort 25 Lnijwaden ter markt stuk verkocht 50 cent. 00 a 32-00 00 27 - 00 21-00 00-00 20—Ou 00-00 00-00 00-00 00 -00 00-00 00 -HO 00—00 0-00 -Ol» 66 80 27 9— PO 8-10 2-00 4-36 ANTWERPEN, 7 Juli De kuiphoter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,4u a fr. 2,50. De ponden of halve kilugr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,50; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,10 h 1,35. De ciers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,50 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 29—00 a 00—00 Rogge, 20- 0C 22-00 Wintergeerst, 27—00 00—00 Zomergecrsl, 00—00 0000 Haver, 20—50 23 - 00 Boekwoit, Op—00 00-09 Boonen, 23—00 24 - 00 Bitterpeën, 18—50 00—00 gedurende de Kermisdagen in de Groote Tenl, Si. Jobslraal. bij Jan Verhulst, (bijgenaamd Spinnekop). VRIJE INGANG. Te-kooplwee jonge Schapershonden, zuiver en groot ras, Nieuwslraal, N° 31. TV liiiroil Ee" zeer Se|,'eflijk Huis, ge- j. C iiuiLii staan en gelegen in de Den- derstraat. Voor alle inlichtingen gelieve men zich le vervoegen hij jufv W® DE CONINCiv-DE SMEDT, in de Korte Zoulstraat alhier. TV hiirnn Een schoon en gerief!yk Huis, IC II UI CU jn de Nieu wslraet, N°42. Zich te bevragen hy den heer P. J. RAES, zelfde strael. TV 1y i*<»n ecne oude geklandeerde Smids, IC II UI A. II van VAN DEN BERGII, le Aelst- Mijlbeek, Langeslraat. Zich le bevragen bij Benoit Khnkaert, Pontstraat. GETERDE KARTONS,GEGALVANISEERD PLAAT IJZER. Zink, Dakpannen, Schaliën, Beklcedingcn voor vochtige muren. J. DE FONTAINE, 84, Noorder laan, te Brussel. Een jongman verlangt een gemeubleerd kwartier te huren met een of twee kamers. Adres te nemen ten bureele van den Den- derbode. Studie van Mlpr ROLAND, Notaris te Sottegem. Groote en kleine kapitalen te bekomen mits hijpotlieek. RTiMÉ 3PENKSWCK, zaakwaarne- mer te Ilaeltert, is gelast methetplaal- sen eener kapitale som van 180.000 franken, op vaste goederen. Verdeel- baar in mindere kapitalen Geringe intrest Onmiddelijk beschikbaar. voor Huishouding Landbouw. Lustrine om stufte en glans aan hemden, man- chette, kollen enz. te geven Met dit poeder in den stijsel gebruikt, schuifi het hel ijzer beter in hel strijken en plekt er niet meer aan men heeft ook minder ameldonk noodig. Pakjes van 10 25 50 centimen. Zeeppoeder Plioeniv,bijzonder geschikt om lijn waad schoon wit te kunnen wasschen zonder te blij ken. Het belet ook dal het lijnwaad geel wordt, en doel er geen nadeel aan. Het is zeer goed om planchcr wit te schuren en alzoo te behouden, alsook om wijnflesscher. le kui- schen. Pakjes van 15 centimen. Alle soorten van Llonrcn voor kleederen en linnen te verwen. Mei een pakje van 30 centimen kan men zeer goed een gewoon kleed verwen die niet afgaat, Pakjes van 10 en 30 centimen. U'ormknrtoezen zeer goed van smaak voor het verdrijven der wormen bij de kinderen. 0,1 centimen de karloes IKoicrpoedcr, verkort don lijd van boteren, geell eenen goeden smaak en eene gcelerc kleur aan de holer, zelf als men er geen kan krijgen, is het een bijzonder middel. Volgens verschillig6 pachters mij verzekerd heb ben is het een zeer verzachtende drank in kalverziekte Mei een pakje van 0,4» c. kan men de proef doen. Exlraklen van likeuren voor likoristen. Op rechte Haarlemsehe Olie. Poeder voor het zwart in de tarwe. Vergiftigde Muizenlarwe. Panama- zeep, enz. enz. Depót IN DEN 0L1PHANT, bij F. Fan der Slap- pen-Sineeslcrs, Drogist, Kapelleslraat, N° 15 Aelst Huis F. W. ALTGELT, te Crefeld. Kleeren vrij van vergiften, huisgebruik lot het ver wen van stoffen in 15 soorten en in pakjes van 15,40 en 75 centiemen Inklpoeder in pakjes van 15 centimen, voor violel- zwarl, blauw en rood. Gemakkelijke bereiding Gebruiksaanduiding op ieder pakje. Onovertroffen duurzaamheid. Verwen voor paescheiérs in 7 kleuren en in pakjes van 15 centiemen. Depot voor Aalsl en omstreken bij M. Hubert Van Steenwinkel, 39, lange Zoutstraat Aalst. Hola Voor 1 frank kan men een kleed op eene vol maakte wijze verwen Zich le bevragen voor het grooi bij N. WALLEN, BORN, vertegenwoordiger, 6, Arsenaalstraat, te Brussel Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem, Koeibeesten en Vruchten te Velde, te Aalst-Mijlbeke, Langeslraat. De kandidaat-Notaris Charles De Vis, le Moorsel, zal, door bevoegd ambt ten aanzoeke van Josepbus Callebaut op Donderdag 20 Julij om 8 uren juist voormiddag openbaarlijk ver- koopen De Huismeubels, Land! ouwersalero, eene hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest. Beir, Brand hout, 400 kilogrammen gedorsschen Hoorn en Masteluin. 2 schooue onlangs gekalfde Melk koeien, een Trekhond, Pluimgedierte en Vruchten te Velde bestaande in 40 aren 75 cen tiaren Aardappels 42 aren 05 centiaren Koorn 23 aren Masteluin 7 aren 75 centiaren Tarwe 4 aren 20 centiaren Haver 90 centiaren Tabak; en 30 centiaren ajuin voor zaad. De beesten zullen verkocht worden om 1 uur slipt nanoen verders gewone, conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. "vENDITlÊ VAN te Erembodegem-Terjoden. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal door bevoegd ambt op Donderdag 13 Juli 1882, om 2 uren namiddag openbaarlijk verkoopen 30 aren Koorn, 1 hectaar Masteluin en 1 hec- laar Tarwe staande te Erembodegem-Terjoden omtrent het Hof-ter-Wilgen. Men zal bijeenvergaderen aan voormeld Hof- ter Wilgen. OPENBARE VERKOOPING VAN eene goede partij te Erembodegem. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal niet gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen le Koop Een goed parceel Meersch gelegen te Erembodegem in den Kapellemeerseh, groot 15 aren 6 centiaren, sectie A N° 1876. In ge bruik bij Constant De Schrijver. 2° Koop. En eene partij Land gelegen te Erembodegem, in het Achterheynbroek, groot 21 aren 52 centiaren, sectie A N° 2194 en 2195. In gebruik bij d'heer Caraille-Ghysens. ZIT DAG FN Instel Dinsdag )8 Verblijf 25 Juh Telkens om 4 uren namiddag ter Eslaminel o De Roos bewoond, bij d'heer Constant Van Geil, De Smedt le Aalst-Mijlbeke, Brusselschcn- steenweg. VENDUTIE VAN landbouwersalem, koeibeesten ea vruchten te velde, te Moorsel Waver. Ten verzoeke en ter hofstede var, d'heer Ca- simir De Bisschop op Donderdag 20 Juli 1882, om 1 uur namiddag door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. De voormelde hofstede groot circa 36 aren, met circa 1 hectaar 15 aren Land in deszeifs nabijheid gelegen zich te bevragen bij den heer Frauciscus De Bisschop te Aalst Pontslraatpoort. VERKOOPING VAN eene Meubelen en Veldvruchten, TE WICHELEN. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal opeo- baarnjk verkoopen A. Eene behuisde Hofstede, groot 34 aren 46 centiaren, le Wichelen, Elsbrug. Inslel 17 Verblijf 31 Juli 1882, om 5 uren namiddag, ter te koopgrslelde hofstede zijnde de herberg Df, Kroon B. Den 17 Juli, ten 9 ure voormidag, ter voor schreven Hofstede, Huismeubelen, Akker- alem, 2 goede koeien, enz. C. Eii om 2 ure namiddag, verscheide Veld vruchten, wassende op landen rondom de Hof stede gelegen. Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aelst. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal, open baarlijk verkoopen 1° Eene partij Zaailand, gelegen te Bambrng- ge Hauwkauler, sectie B, N° 299 groot 30 aren 40 centiaren. 2° Eene partij Zaailand, gelegen le Bambrug- ge, Duppenskauler, sectie B, N° 378, groot 37 aren 20 centiaren. Beiden in gebruik bij sieur De Coninck, her bergier te Bambrugge. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Juli 4QQ, Verblijf Zaturdag 22 Juli Telkens om 5 uren namiddag, ter estaminet De vier Winden bewoond bij d'heer Leo Perreman, le Aalsl, Keizerlijke plaats. OPENBARE VERKOOPING van te te Haeltert, Nieuwerkerken en Erpe. De Notaris EEMAN le Erpe. zal ten verzoeke der volgende eigenaarsr op Maandag 17 Juli 1882, opcnbaarlijk verkoopen A Namensden heer 't Kiut, te Nieuwerkerken, Gemeente Ilaeltert. Om 10 uren slipt voormiddag 1° 37 aren 50 centiaren Tarwe, gestaan op de Kauterhaag. Gemeente \ieuwerkerken. 2° 30 aren 74 centiaren Rogge, gestaan op den Laerenb.oeck. 3° 54 aren 81 centiaren Rogge, geslaan op den Kraaienwiokel. 4° 15 aren 27 centiaren Rogge, gestaan op het Groot Molen veld. 5° 11 aren 06 centiaren Rogge, gestaan od het Groot Molenveld. 6° 23 aren 05 centiaren Tarwe, gestaan op 't Streek. B. Namens Jufvrouw Wede De Trocli, te Nieuwerkerken. Om 2 uren namiddag 1° 59 aren Masteluin, wassende achter het hof van jufv. wed0 Lungendri s. 2° 22 aren Tarwe, op het Groot Sijp. Gemeente Erpe. 3° 54 aren Rogge, aan de Ledeschekasseide, nabij de Vijf Huizen. De verkooping zal aanvang nemen te Haeltert aan de Kauterhaag, en zal geschieden op de ge- woone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg. OPENBARE VERKOOPING VAN gelegen te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, gelegen te Aelst-Mijlbeek, te weten Onderden eersten koop. Een perceel Lacd, groot volgens meting 17 aren 21 cenliaren, gelegen op de Beek, aan den beigenkauter, gekadastreerd wijk F Nr 876, met eene grootte van 17 aren 10 centiaren, palende ten ooste aan Jufvrouw de weduwe Augusle Van do Meersch en anderen, ten zuide aan de Rede of Jufvrouw de weduwe F.oman, ten weste aan den heer Joannes Van der Biest enten noorde 33n do Beek niet mede gemeten. Boomprijs fr. 80,00. En onder den tweeden koop Een perceel Land, groot volgens meling S0 aren 25 cenliaren, gelegen in de Bcrgemcerscben, gekadastreerd wijk F N' 813a met ecne grootte van 79 aren 80 centiaren, palende ten oosle aan Joannes Van Miegbem, ten zuide aan den heer De Schaepdryvcr Gheeraerdts en de liospi- ciën van Aelsl, ten weste ook aan de hospiciën van Aelst en ten noorde aan d'erveu van den lieer Joannes Podevyn. Gebruikers Frans Claessens, Egidius Van den Broeck, Frans De Bruyckcr, Petrus Wauters en Lonis Verdeeld in 3 doelen als volgt 1/3 teD oosle. Boomprijs fr 65,00. 1/3 ten midden, Boomprijs fr 4o,0ü 1/3 ten weste Boomprijs fr. 5,00, ZITDAGEN Instel Zaturdag 1 Juli .eö(ï Verblijf 15 lö02" Ten 3 ure namiddag, ter herberg genaamd Het Dorp, bij Joseph Maes De Smet, te Aelst-Mijlbeke, Botermelkstraat. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwwerktuigen en lliilmmcubcFen, te Haeltert en Agghem. De Zaakwaarnemer René PENNINCK, te Haeltert, zal namens de erven van M. Jacobus De Sadelecr, grondeigenaars en bierbrouwers te Haeltert, eu andere, op Maandag 10 Juli 1882, om 9 uren voormiddag, door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen Gemeente Haeltert, aan de Dorpplaals A. Eene hoeveelheid Huismeubelen en Landbouwgereedschappen, zooals banken, stoe len, taffels, keukengerief. 2 melkschapen, eggen, ploegen, beerkuipen en kleine kuipen, viggenrenne, wanmolen, baaimolen, vedderboo- raen, aanschijers, enz., enz. Vier arduinen verkensbakken, eene groote hoeveelheid gezaagd hout, zooals balken, scheerbalken, schalen, hekkens, rasteelen, eene menigte karre- en wa- gewielen, en meer andere voorwerpen te veel om le melden. Om 1 ure namiddag De Veldvruchten. B. 5 koopen zeer goede masteluin le Hael tert op den Brilkauter alwaar men zal beginnen. C. 4 d° Schokkeloen aan hel Mespelrot te Ilaeltert. D. 2 d" Beste tarwe insgelijks aan het Mes pelrot. Gemeente Aygem. Om 3 uren namiddag. E. 5 koopen zeer goede Rogge wassende te Aygem aan den Meuleweg op het land in ge bruikt geweest door den heer Karei Van Lon- derseele aldaar. Bovengenoemde PENNINCK kan ten allen tijde groote en kleine kapitalen bezorgen mits grondpand.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3