GELD. GEZONDHEID ENKI1ACHTMDIGHEID IDIE BOLLE. Te koop. Bericht. Te huren. Timmer- en Dakwerken, NUTTIGE ARTIKELS Groote Spaarzaamheid HOFSTEDE, velde staande Vruchten, HUIS SI li II BELS, Aleersch en Zaailand MEUBELS, Te huren. geen de minste beweging ledoen. De wielen van den trein hebben de hielen zijner leerzen vermorzeld, en hem eenige schrammen aan bet voorhoofd veroorzaakt. Dinsdag rond den middag, heeft in de rue des hospices, te Verviers, een verschrikke lijke moord plaats gehad. De genaamde Fou- lon, schilder, heeft tengevolge van een twist over eene geldsom, zijn grootvader, genaamd J. Brandenberg, zoodanig geslagen dat hij eenige oogenblikken later overleden is. Oe tante van den moordenaar heeft insgelijks hevige slagen op het hoofd bekomen. Men beeft haar naar het gasthuis gebracht. De moordenaar is aangehouden. Maandag, rond 10 ure 's avonds, heeft te Chatelet eene moordpoging plaats gehad. Mad. Hugues, van den ontvanger der Pont- Neuf, stond aan hare deurmet eene buurvrouw te spreken, toen de genaamde Louisa Helson, zangeres in eene naburige herberg, op de straat kwam en twee pistoolschotten loste op Mad. Hugues, waarvan eene haar aan de rech terslaap lichtelijk kwetste. De noodige zorgen werden haar ten spoedigste toegediend Loui sa Helson is aangehouden en naar gevangenis van Charleroi gebracht. Den 3 dezer is te Staden een verschrik kelijke brand uitgeberslen. Een huis, bewoond door den genaamden P. Debeuf. Vier kinderen waarvan het oudste 7 jaar en het jongste 10 maanden, hebben erge brandwonden bekomen aan de handen en het gezicht Twee werklie den hebben den muur der kamer moeten in slaan, om de twee jongste kinderen te kunnen redden. Nauwelijks waren de kinderen buiten gevaar gesteld, als het huis instortte. De oor zaak van den brand wordt toegeschreven aan de onvoorzichtigheid der kinderen, welke het vuur aan de meubelen gestoken hébben, door met fosfoot'stekskens te spelen. De stoffelijke schade is niet aanzienlijk. Niets is verzekerd. Zaterdag avond, rond 8 ure, is in de statie te Rousselaere een schrikkelijk ongeluk gebeurd. Men was bezig met waggons te lossen, geladen met noordsch hout of deel, en die groote planken op eenen wagen te laden. De la ding op den wagen was zeer onkundig gedaan, daar men de planken onder eikanderen niet verbond, maar ze allen de eene op de andere legde de wagen was hoog geladen. Met 't aan komen van den trein uit Brugge, en de grond- davering welke dit veroorzaakte, waggelden de planken met groot gedruisch op den grond. De zoon van den voerman Couvreur en nog een ander persoon kregen een deel der plan ken op zich; spoedig werd hen hulp toege bracht, en de ongelukkigen uit hunnen nete- ligen toestand verlost; een der beenen van Couvreur was zoodanig gebroken, dat de splenters beenderen hem door het vleesch staken. De andere persoon was de twee beenen gebroken. De Sempervirens raadt in zijn laalstenum- mer de kerseneters aan, hunne stelen in het vervolg niet onbedachtzaam meer weg te wer pen. Bewaart ze integendeel en legt ze zorg vuldig op uwen zolder tusschen twee papieren te drogen, zoo dat er geen stof aan kunne. Wanneer zij eens goed droog zijn, bergt ze dan in eene bus of trommel en stelt ze op eene droogeplaats. De kriekenstelen, aldus gedroogd en dan als thee getrokken, zijn een voortreffe lijk middel tegen het hoesten der kleine kin deren en een goed geneesmiddel in geval van langdurige verkoudheid. Ook tegen waterzucht wordt deze thee soms met goed gevolg ge bruikt. De overheid van Kopenhage is met kracht dadigheid te velde getrokken tegen de dron kenschap. Zij wil het aantal drinkhuizen voor de gansche stad op drie honderd brengen. Thans zijn er 1350. In afwachting heeft men een reglement op de drankslijters en huizen gemakt, welke met veel krachtdadigheid wordt 4>ehandhaefd. FRANKRYK. Nog een Priester moorder. In de assisen der Opper-Loire heeft nren weer eene zaak behan deld van eene poging tot prieslermoord, en toen die poging niet gelukte, heeft men legen dien ongelukkigen priester de gruwelijkste lastertaal uitgestrooid; wij willen spreken van den pastoor van Kioude, M. Gilbert. Ha, riep de advokaat, een republikaan uit; ha, die schurken, die aanvallers der priesters, de lasteraars en beleedigers noemen zich repu- blikanen Welnu, naamlooze beleedigers zijn de grootste vijanden der republiek. Ik heb de republiek verdedigd in bare moeielijkste om standigheden; maar nu hou ik mij van haar ver wijderd. Dal zij terugkeere tot de ware vrijheid tot den eerbied voor het geloof en ik zal, zooals vroeger, haar twouwste dienaar zijn. M. de pastoor Rivet is vermoord, den buik opengereten, ijselijk verminkt geworden. Waar om Omdat hij priester is. Jaffre wilde ook den pastoor Gilbert vermoorden. Waarom Alweer omdat hij priester is Ha, zij die deze denkbeelden verspreiden, hebben eene verschrikkelijke verantwoordelijk heid; gij denkt straffeloos in uwe salons, in uwe dagbladen, in uwe romance, in uwe kroegen en uwe kringen God te kunnen verloochenen, las teren en beleedigen. Past op, met dat gevaarlijk spel God wreekt zich zoo als hij het goedvindt; De goddeloosheid wordt eene moorderijde geweeren die de gijzelaars doodden, droegen proppen van dagbladen gemaakt. Wat wilt ge Het volk is logiek. Gij leert het dal er geen God is Wel, waarom dan niet al gedaan watdemen- schelijke beest ons ingeefi? Gij zegtde priester is uw vijand En het doodt den priester gelijk een beenhouwer een os, gelijk men een wolf of een razend hond neêrschiet De advokaat verhaalde hoe Jaffre aan den uit gever der Abeille kwam zeggen, dat als men, cooals M. Rivet, den onderpastoor Gilbert ver moordde, hij, Jaffre, dit zoo gedaan hebben. Eenige dagen later komt Jaffre den onderpastoor tegen in een hollen weg. Jaffre gaat voorbij, doch de priester] vermoedt iets kwaad en keert zich om. Jaffre trekt zijn revolver, en hem zeggende ha, gij tergt mij schiet hij hem twee kogels in het linkerbeen en een derde kwetst hel rechter. De priester toonde veel moed. Hij zag de dood van nabij, zegt de spreker. Wekenlang lag hij op hel lijdensbed en de lidteekens der won den blijven hem bij. Men heeft hem niet licha melijk kunnen dooden; men wil hem nu met een eerloozen, helscben, gevloekten laster vermoor den. Een helsch komplot wordt gesmeed; eerst zegt men de lafste aantijgingen in 't geheim, dan in open daglicht. De republiekaansche pers liegt en lastert meê. En toch wie was die priester M. Gilbert, volgens alle getuigenissen iseen eer lijk, braaf, weldoende priester. Hij is driftig, zegt gij; ja, driftig om het goede te doen. Ziet zijn eerlijk gezicht het weerkaatst als een spie gel de bewegingen zijner ziel. Er is bij dien priester iels van den soldaat. Een geheim onderzoek heelt zelfs niet opge leverd M. Gilbert, zegt hel proces-verbaal, heeft te St-Ilpize een onbesmet leven geleid. Komaan, opent die geheime verslagen, brengt ze in hel licht. Ik daag u uil dit te doen Wonderlijk schouwspel ziedaar een pries ter, een man van eer,sans peurel sans reproche, die als een genade vraagt dat men het geheim onderzoek openlijk doe kennen aan catholieken en vrijdenkers, en men weigert Ik sta alleen, zegt hij, ik word door iedereen nu gezien. Kom aan, spreekt nu Gij, dagbladen dien mij naam loos vervolgde!, verlaat uw maskeren komt hier zooals ik Waar zijn uwe inlichtingen Ben ik schuldig, zelfs van eene dagelijksche zonde, klaagt mij aan bij mijnen bisschop, bij mijne broeders in hel priesterschap, bij dit talrijk ge hoor; verplettert den meineedigen priester Jaffre heeft, niet alleen den priester willen vermoorden, omdat hij priester is; hij heeft hem beschuldigd van overspel met zijne vrouw. Hij liegt en hij weet dat hij liegt, en bij heeft dit eindelijk hier bekent voor de rechtbank. Hij liegt zelfs als hij zegt, dal M. Gilbert onvoorzich tigheden zou gepleegd hebben jegens zijne vrouw dat hij haar meer dan vriendelijk zou gegroet heb ben. Doch waar zouden wij heengaan, als zelfs een vriendelijken groet moet uitgelegd worden als een leeken van bederf, als een bewijs van slechte inzichten Prachtig is het einde der pleidooi, na gezegd te hebben, dal de libe- ale gazetten twee maan den lang, den goeden naam van M. Gilbert heb ben verscheurd en bezwadderd Men heeft hem geen oogenblik rust gelalen opdien Calva rieberg ik heb dien langen dooostrijd bijge woond eu mijn hart is er onder gebroken In deze sombere oogenblikken, vol onrust, heeft men zich niet meer te verdedigen tegen de drogredens der liberale pers, maar tegen het scheermes van Mallet, legen den revolver van JaffreHeeren gezwoornen, laat niet denken, dat die oude en eerlijke grond van Yelay, een schuilhoek van prieslermoordenaarsisgeworden. Zijn er i.og geene puinhoopen genoeg in ons va derland en over den ondermijnden grond ge strooid Denkt aan de priesters die onder de beleediging en het mes leven, en wreekt de eer van ons dierbaar en edel land Ziedaar, zegt de Univers, wat toestand de li berale pers in Frankrijk gemaakt heeft en wij voegen er bij. de liberale belgische pers wil ook hierin de fransche navolgen. - In Frankrijk heeft het feest van 14 juli alle ernstige zaken doen op den achtergrond schui ven en de Kamers zullen zich vöor maandag niet meer met de egypiische kwestie bezighouden. De fransche dagbladen zijn over het algemean niet tevreden over de wending door de egyp iische zaken genomen. De kwestie, zegt de A'LYe Siècle, is niet mper eene engelscbe kwes tie. De Standaid, van Londen schijnt van hetzelfde gedacht te zijn. De onthouding der fransche vloot, zegt het blad, geeft aan het engelsch gouvernement zijne vrijheid van han delen weêr. die tol nu toe verhinderd was dooi de verstandhouding met Frankrijk Dijnsdag morgend is een geweldige brand uitgeberslen in het poeiermagazijn der stad Va lence. dat ongeveer 2000 houwitsers bevatte. Gedurende twee uren regende het om zoo te zeggen stukken ijzer over een groot gedeelte dei- stad. Slechts weinige personen, waaronder een gewezen kolonel, werden lichtelijk gewond. In de fransche Senaat heeft M. Buffet eene interpellatie gedaan aan den minister legen hel schandalige boek van Paul Bert, dal men in de scholen heeft ingevoerd. Men zegt dat het onder wijs onzijdig moet zijn, en men laat er een boek iu komen, dal den godsdienst bespot en belee- digt. De geestelijken hebben gezegd, dat de kin deren die dit goddeloos boek zouden gebruiken niet tot de eerste Communie zouden toegelaten worden. Verscheidene ouders te Beaumont hebben hunne kinderen verboden, dal beleedigend boek te lezen; hierop werden tien leerlingeD uil de school gebannen tn zij mogen er maar in lerug- keeren als zij belooven zich te onderwerpen, dal is het veroordeelde boek te gebruiken. De minister heeft langs eenen zijweg geant woord; doch M. Buffet heeft hem op het ware terrein teruggeroepen en hem bewezen, dat hij door dat boek de wezenlijke onzijdigheid, in de wet voorgeschreven, had geschonden. En wie is de schoolmeester van Beaumont Een persoon die reeds in vier gemeenten ge dwaald heeft en die onlangs voor de rechtbank verscheen omdat hij met eenen bessem het kruis beeld van den muur had gestoolen, dit beeld in zijn burreel wierp en het daarna verbrandde. Nog een schoone vertegenwoordiger der onzij digheid. De priester en de ouders, die het beleedigend boek verbodeu. deden hunnen plicht, zegt M. Buffet zij verdedigen zelfs de wet, die de on zijdigheid wil; doch de republikanen willen eene hypokriete onzijdigheid Even als in België is de onzijdigheid niets anders dan een bedriege- fijk uithangbord. Recht.... voor allen. M. Alphons Karr. een der medeopstellers van den parijzer-Moni- teur doet in een zijner laatste artikelen de drie volgende vonnissen uitkomen, door hem in een zelfde nummer der Gazelle des Tribunaux gevon den Drie beschuldigden staan voor het gerecht. De een heeft een kind vermoord om het 9 frank te ontstelen een andere, 's nacht op heeter daad betrapt, had tweemaal op den ver- onlweerdigden echtgenoot geschoten; de derde een pastoor was beschuldigd op den predikstoel eenige zinspelingen gemaakt te hebben op de godsdienstige vervolging, op dit oogenblik met zooveel dweepzucht doorgedreven. Welnudenzelfden dag werd de medeplich tige eener schandigedaaden die tweemaal op zijn slachtoffer geschoten had, vrijgesproken. De moordenaar van het kind, vrijgesproken En de priester? Veroordeeld lol eene ge vangenisstraf van drie maanden!?! o Ja, wij hadden gelijk het te zeggen Recht.... voor allen. Verleden zondag rond 4 ure werd een luchtbal opgelaten in de wijk der Battignplles te Parijs. In het schuitje zaten twee stoutmoedige luchtreizigers, MM. Decary en Letort. De lucht bal is in de volgende omstandigheden in een bosch le Villeparisis neergekomen. De luchtbal zweelde op eene hoogte van 800 meters, juist boven geroeid uitgestrekt boscji en de reizigers dachten er niet op naar beneden te komen, toen de stof,waaruil 't gevaarte verveer- digd was eensklaps scheurde. Met duizeligwek- kende snelheid kwamen de reizigers naar bene den. Hun val zou waarschijnlijk ook doodelijk geweest zijn, waren zij niet aan de hooge takken der boomen blijven hangen. M. Letort nogtans werd aan den hals en beenen gewond, doch zijn gezel bekwam niet de minste kneuzing. Eenige moedige inwoners der streek gelukten er in, met veel moeite, beide reizigers uit hunnen gevaarlijken toestand te redden. ENGELAND. Fortuin van Koningin Victoria. Wilt gi, welen hoe groot het fortuin is van koningin Vic toria Het bestaat uil niet min dan twee honderd vijftig millioen frank, opsamengeslelden interest geplaast zij bezit verder Osborn, Balmoral en het groot hertogdom Lancaster, dat alléén 1 1/2 millioen frank rente geeft. De civiele lijst der koningin brengt haar 30,000 fr. daags op, geeft haar het gebruik van twee woningen de paleizen van Windsor en Buckingham, en stelt ter hare beschikking zes plaizierbooten, waaronder de Victoria and Al bert, de prachtigste yacht der wereld. EETLUST, SPIJSVERTEER1NG, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgatien en zonder Kosten,aan de volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem,gezegd REVALENTA ARAB1GA llultarry van I.omlen illillioenen genezingen. Sedert 1816 geneest zij do slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsleking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verhijs tering, ruisching in de ooren.zuur.wrangbeid,slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der hlaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitputting, vervalling, rhumatisme, jicht, koorts, groep, kcelverkoudheden, zeuuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keertijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgebrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij liet opstaen,of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de slem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorle af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksols en eischl het fabriekmerk. «Revalenta Arabica du Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Castlestuart, den hertog var, Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Sluarlde Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz. Ziehier eenige genezin gen Genezing n'67,514. Napels. Ten gevolge eener leverziekte was ik in eenen staet van versiompheid gevallen, die zeven jaren heeft geduurd. Het was my onmogelyk te lezen of to schryven. Ik had zenuwach tige kloppingen door gansch het lichaem, despys- verieering was moeilyk, de slapeloosheid aenhou- dend en ik was len prooi aen eene onverdraegbare zcnuwachtigegejaegdeid. Verscheidene geneesheeren hadden my nuttelooze hulpmiddelen voorgeschreven, wanneer ik, niet meer wetende lol wie my wenden, uwe Gezondheidsbloem beproefd heb. Sedert drie maenden is zy myn gewoonlyk voedsel. De Revalenia driegt goed haren naem, want God zy gedanktzy heeft my doen herleven Ik kan my nu bezig houden, bezoeken ontvangen en alleggen, in een woord, mynen maelschappelyken stand hernemen. Markgravin De Bréhan. Napels, 17 April. 2 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende 25 jaren. Viermaal voedzamer dan het vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/4 kilo fr. 2,25; 1/4 kil. 4 fr. t kilo. 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70 fr. De Beschuiten van Revalenta in doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenla in doozen van 12 tassen fr. 2,25; de 24tassen, 4 fr.; de 48 tassen, 7 fr.; de 120 lassen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending legen goed post-mandaat. De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideniers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Finite Tim mermans, 6 en 8, rue Rouppe. te Brussel. Depots le Aelst, by Meerschaut en Beydler, apothe kers. Geeraerdsbergen, by D. Witlinck, apothe ker. Ninove, by E. Druwé-Jelie. Hollow ay's Zalf en Pillen Hebben zulke wonder bare genezingen bewerkstelligd in Suriname dat sommige kooplieden weinige jaren geleden, hunne vrienden in die Kolonie, geschenken maakten van deze beroemde medicijnen, alwaar dezelve hunnen vroegeren goeden naam overtroffen hebben. Wie ook lijdt aan huidziekten, het zij planter of neger, van welke kleur en welk ras ook, hij vindt in deze twee medicijnen een specifiek Nergens in de wereld vind men meerdere verscheidenheden van huidziek ten dan op Java, alwaar de wanhoopigste gevallen gelukkig genezen zijn door deze middelen, welke ofschoon onschadelijk, krachtdadig zijn. In de uit breking en ontroving van uitslag in kinderen, is deze Zalf een onfeilbaar middel, het behoedt den kleinen lijder voor hevige smarten en de moeder voor be- zorgdheid voor zijn leven. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 2 VROUWEL. 4 HUWELIJKEN. C. Van Hover, brouwersg., en M. Van der Haegen, z. b. E. Van Goethem, twijndersg., en M. Van der Heyden, kantw. G. Van der Eist bed. en Ph Do Winne, z. b. 0VERLYDENS. C. Ganseman wed. Heirmans vr. Wauters, z. b. 58 j., Mijlbeek. L. Serganl m3n De Vulder, barbier, 42 j., Sl Jansslraat. J. Boone man Btebuyck, ren tenier, 81 j., Botermerkt.M. Van llimpe vr. Van Geert, z. b. 68 j.. Schaarbeek. A. Gossez vr. Geeu- rickx, bez.tb j.Mijlbeke. P. Ringoir vr. Linthout, kleermaakster, 24 j.. Houtmarkt. 4 kinderen onder de 7 jaren. Aelst, 15 Juli. Tarwe. Mastel ti in - Per 1 liect. 32 lil. 50 cent. Geerst. Haver. Spelt Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geelej PJieuwo Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1* soort Lnijvyaden ter markt sink per 100 kil. per ItO kil. id. fr. 31-00 .1 33-00 21-00 21 - 50 u 20-50 21-50 00 -00 00-00 18-00 00-0" 00—00 00—00 00-0" 00-00 00-00 00-00 00—00 00-00 00—00 00-00 00-oö 00—00 ou- 00 00—00 a 0-00 0-00 M 8-00 9—00 U 6-54 8-36 1-81 2—00 3—27 4-36 30 00 2e 25-00 POPERINGHE 14 JULI. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1210 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voetzyn: ossen, fr. 0.90 lot 1.11; stieren, 0.78 tot 0 99; koeien en veerzeu, fr. 0.78 tot 0.99. ANTWERPEN, 14 Juli De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,30 a fr. 2,50. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,5» zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1,25 li 1,50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2900 a 3000 Rogge, 21-0C 22—50 Wintergeerst, 27—00 2800 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 21—00 23 - 00 Boekweit, 00—00 0000 Boonen, 23—50 oO -00 Bitierpeèn, 19—0ü 00—00 GROOTE VOGELSCH1ETING met naar een jong vet Schaap. Op ZONDAG 23 JULI 1882, ter hei berg van Frans Van Geert-Arys, Afïligemdreel le Aelst- Mijlbeke. Begin 0111 5 uren. 5 hectaren allerschoonste Vlas, wassende te ORTHO (bij Laroche). Men schrijve aan B. Anthonus tot Ortho. Een jongman verlangt een gemeubleerd kwartier te huren met een of twee kamers. Adres te nemen ten bureele van den Den- derbode. verkocht De voorraad der Aelsterhop. gewas 1881, is zeer klein gewordeu. Men verhandelt ze heden legen den prijs van 130 tot 135 fr. de 50 kilos prijs die wel licht nog zal verhoogen,terwijl hel nieuw gewas eene geringe opbrengst doet voorzien door oorzaak der zwartziekte waarvan de planten ernstig zijn aange tast. Twee geriefelijke burgershuizen in d' Achter straat. Zich te bevragen bij den eigenaar M. Mayart-Delcroix, Pontstraat N° 14. Tp liiiri'M Een zeer gerieflijk Huis, ge- c; iiuicu staan en gelegen in de Den- derstraat. Voor alle inlichtingen gelieve men zich le vervoegen bij jufv DE CON1NCr-DE SMEDT, in de Korte Zoutslraat alhier. in de Nieuwstraet, N° 42. Zich te bevragen by den heer P. J. RAES, zelfde strael. HTtf» linnen eene oude geklandeerde Smids, RV HUI CU van van DEN BERGH, te Aelst- Mijlbeek, Langeslraai. Zich te bevragen bij Benoit Klinkaert, Pontstraat. GETERDE KARTONS,GEGALVANISEERD PLAAT IJZER, Zink, Dakpannen, Schaliën, Bekleedingen voor vochtige muren. J. DE FONTAINE, 84, Noorder laan, te Brussel. Schapershonden. Te koop twee jonge Schapershonden, zuiver en groot ras, Nieuwslraat, N° 31. Studie van M'" ROLAND, Notaris te Sottegem. Groote en kleine kapitalen te bekomen mits hijpotheek. RENPENNINCK, zaakwaarne- mer teIlaeltert, is gelast methetplaat- sen eener kapitale som van 180.000 franken, op vaste goederen. Verdeel- baar in mindere kapitalen Geringe intrest Onmiddelijk beschikbaar. voor Huishouding Landbouw. Lustrine om stijfte on clans aan hemden, man- eheite, kollen enz. te geven Met dit poeder in den slijsel gebruikt, schuift het het ijzer beter in hel strijken en plekt er niet meer aan men heeft ook minder ameldonk noodig. Pakjes van 16 25 50 centimen. Zeeppoeder Phoenix,bijzonder geschikt om lijn waad schoon wit te kunnen wasschen zonder te blij ken. Hel belet ook dat hel lijnwaad geel wordt, cn doet er geen nadeel aan. liet is zeer goed om planeher wit le schuren en alzoo te behouden, alsook om wijnflesscher. le kui- schen. Pakjes van 15 centimen. Alle soorten van kleuren voor kleederen en linnen le verwen. Met een pakje van 30 centimen kan men zeer goed een gewoon kleed verwen die niet afgaat, Pakjes van 10 en 3" centimen. fl'ormkartoezen zeer goed van smaak voor hel verdrijven der wormen bij de kindoren. 0,lu centimen de kartoes Boterpoeder, verkort den tijd van boteren, geelt eentn goeden smaak en eene geelere kleur aan de boter, zelf als men er geen kan krijgen, is bet een bijzonder middel. Volgens verscbillige pachters mij verzekerd heb ben is het een zeer verzachtende drank in kaiverzieklc Met een pakje van 0,40 c. kan men de proef doen. Exlrakten van likeuren voor likoristen. Op rechte Haarlemsehe Olie. Poeder voor het zwart in de tarwe. Vergiftigde Muizenlarwe. -r Panama- zeep, enz. enz. Depót IN DEN 0L1PHANT, bij F. Van der Slap- pen-Suieesters, Drogist, Kapelleslraat, N° 15 Aelst. Huis F. W. ALTGELT, te Crefeld. Klccren vrij van vergifteD, huisgebruik tot het ver wen van slofi'en in 15 soorten en in pakj6S van 15,40 en 75 centiemen. Inktpoeder in pakjes van 15 centimen, voor violet- zwart, blaitw en rood. Gemakkelijke bereiding Gebruiksaanduiding op ieder pakje. —Onovertroffen duurzaamheid. Verwen voor paescheiërs in 7 kleuren en in pakjes van 15 centiemen. Depot voor Aalst en omstreken bij M. Hubert Van Sleenwinkel, 39, lange Zoutstraat Aalst. Hola Voor 1 trauk kan men een kleed op eene vol maakte wijze verwen Zich le bevragen voor het groot bij N. W*'FN verleEen,'v^'''lig®''> W 11 VERKOOPING VAN eene Meubelen en Veldvruchten, TE WICHELEN. De Notaris MICHIELS, le Aalst, zal opea- baarlijk verkoopen A. Eene behuisde Hofstede, groot 34 aren 46 centiaren, te Wichelen, Elsbrug. Instel 17 Verblijf 31 Juli 1882, om 5 uren namiddag, ter te koopgeslelde hofstede zijnde de herberg a De Kroon. B. Den 17 Juli, ten 9 ure voormidag, ter voorschreven Hofstede. Huisnieubelen, Akker- alem, 2 goede koeien, enz. C. E11 0111 2 ure namiddag, verscbeide Veld vruchten, wassende op landen rondom de Hof stede gelegen. Studie van Meester DE PAUW, Notaris te Aelst. De Notaris DE PAUW, le Aalst, zal, open baarlijk verkoopen 1° Eene partij Zaailand, gelegen te Bambrug- ge Hauwkauler, sectie B, N° 299 groot 30 aren 40 centiaren. 2" Eene partij Zaailand, gelegen le Bambrug- ge, Duppenskauter, sectie B, N° 378, groot 37 aren 20 centiaren. Beiden in gebruik bij sieur De Coninck, her bergier te Bambrugge. ZITDAGEN Instel Donderdag 13 Juli ,QO, Verblijf Zaturdag 22 Juli Telkens om 5 uren namiddag, ter eslaminet De vier Winden bewoond bij d'heer Leo Perreman, le Aalst, Keizerlijke plaats. OPENBARE VERKOOPING van te te Haeltert, Nieuwerkerken en Erpe. De Notaris EEMAN te Erpe. zal ten verzoeke der volgende eigenaars, op Maandag 17 Juli 1882, opcnbaarlijk verkoopen A. Namensden heer 'tKiui, te Nieuwerkerken. Gemeente llnellert. Om 10 uren stipt voormiddag 1° 37 aren 30 centiaren Tarwe, geslaan op de Kauterhaag. Gemeente ilietiwcrkerken. 2° 30 aren 74 centiaren Rogge, gestaan op den Laerenbroeck.* 3° 34 aren 81 centiaren Rogge, gestaan op den Kraaienwiukel. 4° 13 aren 27 centiaren Rogge, gestaan op het Groot Molenveld. 3° 11 aren 06 centiaren Rogge, gestaan op het Groot Molenveld. 6° 23 aren 03 centiaren Tarwe, gestaan op 'l Streek. B. Namens Jufvrouw Wed® De Trocb, te Nieuwerkerken. Om 2 uren namiddag 1° 59 aren Masteluin, wassende achter bet bof van jufv. wede Langendri s. 2° 22 aren Tarwe, op liet Groot Sijp. Gemeente Erpe. 3° 34 aren Rogge, aan de Ledescliekasseide, nabij de Vijf Huizen. De verkooping zal aanvang nemen te Haeltert aan de Kauterhaag, en zal geschieden op de ge- woone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borg. Bij uilscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem, Koeibeesten en Vruchten te Velde, te Aalst-Mijlbeke, Langestraat. De kandidaat-Notaris Charles De Vis, te Moorsel, zal, door bevoegd ambt ten aanzoeke van Josepbus Callebaut op Donderdag 20 Julij om 8 uren juist voormiddag openbaarlijk ver koopen De Huismeubels, Landbouwersalem, eene hoeveelheid Hooi, Strooi, Mest. Beir, Brand hout, 400 kilogrammen gedorsschen Hoorn eu Masteluin. 2 schoone onlangs gekalfde Melk koeien, een Trekhond, Pluimgedierte en Vruchten le Velde beslaande in 40 aren 75 cen tiaren Aardappels 42 aren 05 centiaren Koorn 23 aren Masteluin 7 aren 75 centiaren Tarwe 4 aren 20 centiaren Haver 90 centiaren Tabak; en 50 centiaren ajuin voor zaad. Ten aanzoekevan dekinderen Podevyn. Eene hoeveelheid bouwmaterialen voortsko- mende van de afbraak van een huis aan de Lan gestraat. Ten aanzoeke van Jan-Baptist De Ridder. 61 aren 50 centiaren Tarwe, Koorn en Geerst aan den Windmolen. De beesten zullen verkocht worden om 1 uur slipt nanoen verders gewone conditiën en tijd van betaling mits borgstelling. OPENBARE VERKOOPING VAN eene goede partij le Erembodegem. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal met gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen le Koop Een goed parceel Meerscb gelegeu le Erembodegem in den Kapellemeerscb, groot 15 aren 6 centiaren, sectie A N° 1876. In ge bruik bij Constant De Schrijver. 2° Koop. En eene partij Land gelegen (e Erembodegem, iu het Achterlieynbroek, groot 21 aren 52 centiaren, sectie A N° 2194 en 2195. In gebruik bij d'heer Camille-Ghysens. ZITDAGEN Instel Dinsdag 18 1DOa Verblijf -25 Jul' 1S8S- Telkens om 4 uren namiddag ter Eslaminet De Roos bewoond, bij d'heer Constant Van Geit, De Smedt Ie Aalst-Mijlbeke, Brusselschen- steenweg. VENDITIE VAN landbouwersalem, koeibeesten en vruchten te velde, te Moorsel Waver. Ten verzoeke en ter hofstede var. d'heer Ca- simir De Bisschop op Donderdag 20 Juli 1882, om 1 uur namiddag door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. De voormelde hofstede groot circa 36 aren. mei circa 1 heclaar 15 aren Land in deszelfe nabijheid gelegen zich te bevragen bij den heer Franciscus De Bisschop te Aalst Pontstraatpoort.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3