BANDAGE GELD. Mannei.uk geslacht 2 Te koop. Bericht. Te huren. GEZONDHEID EN KRACHTDADIGHEID ID ZE BOLLE. Groote Likeurwijn van den Oosten DE GULDEN WIJN Zaailanden, Meersch, Groote Spaarzaamheid 40 ANNÉES de SUCCÈS! EEN BKAAIMACUIEN, Alphonse VA X NUFFEL, NUTTIGE ARTIKELS OVERJ ARIGE PANDEN Zaailanden. Meersch en Bosch, HOFSTEDE, AARDAPPELEN Meersch en Zaailand ging an loon. De orde werd geen oogenblik gestoord. Zaterdag avond, ten 9uren, is een orkaan vergezeld van hagel en regen, over de stad Hasselt en omstreken losgebersten. De hagel en de stortregen hebben groote schade veroor zaak aan de veldvruchten der gemeenten Ste- voort, Kermpt, Curingen, Alken en andere; wij hebben met landbouwers gesproken die diep ontmoedigd waren over hel aangebrachte na deel aan den zooveel belovenden oogst. De rogge halmen liggen plat ten gronde. Op den steenweg van Hasselt tot Curingen zijn 4 hoo rnen ontworteld, en van Curingen tot Kermpt 23. Wij vreezen dat dit zelfde orkaan op andere plaatsen dier provincie even nadeelig zal ge weest zijn. Maandag avond, rond 10 1/2 ure, heelt te Seraingeen hevig gevecht plaats gehad lus schen Duitschers en eenige inwoners der stad. De kommissaris van politie, met een deel van zijn personeel en verscheidene gendarmen heb ben zich ter plaats van het gevecht begeven De vechters waren gewapend met revolvers, casse-tétes, poinjaards, messen, enz. De poli- cieagenten met behulp hunner sabels, en de gendarmen met de bajonnetten op het geweer, zijn er eindelijk in gelukt de orde te herstellen. Een der vechters is doodelijk gewond. Negen tien personen zijn aangehouden, waarvan vier tien naar Luik gevoerd en ter beschikking van den procureur des konings gesteld zijn. In den nacht van donderdag tot vrijdag zijn er dieven in de pastorij van Dadizeele ge broken. Met geweld hebben zij de buitenvens ter, die op het voorhoveken uitkomt, openge slagen. Langs daar zijn zij binnengekomen. In eene benedenplaats hebben zij een kasken ge opend, waaruit zij 50 centiemen in kopergeld gestolen hebben. Er lag nog een vijffrankstuk bij,doch dit hebben zij vergeten mee te nemen. De dieven hebben nog gepoogd in andere ka mers te breken. Gelukkig was de eerw. heer Ghesquière door het gerucht ontwaakten opge staan. Hij nam zijn geweer en loste een schot langs den kant der straat. Aanstonds namen de dieven de vlucht, niets anders meedragende dan hunne 50 centiemen. -Maandag is de genaamde J.B. Schmitt, glasblazer in een der glasblazerijen van Charle roi, in eenen smeltoven gevallen. De ongeluk kige heeft gedurende een minuut in het bran dend glas gelegen, waardoor hij op eene afgrijselijke wijze gewond werd. Op zijn hulp geroep zijn eenige werklieden toegesneld, en hebben hem uit den oven gehaald. Zijn arm en geheel zijne rechterzijde is totaal gebraden. Op geheel zijri lichaam en vooral aan het hoofd, heeft hij verschrikkelijke wonden bekomen.On danks zijn erbarmelijke toestand hoopt men hem te redden. Een inwoner van Nimy, wiens hoofd in eene pijpenfabriek is gemouleerd geworden, heeft den fabrikant vervolgd,en deze is veroor deeld om al de pijpen, met het hoofd van dien inwoner, te vernietigen en hij moet daarenbo ven nog eene som van 5000 fr. als schadeloos stelling betalen aan den man, wiens hoofd als pijpenkop was afgegoten. re schandaal te verwekken. Dit was ook nu het geval. Eens dat zij besloten hadden de schandigsle der heiligschenderijen niet een gastmaal te vie ren, besloten zij hiertoe de restauratie te kiezen, welke het dichtst bij het Valikaan gelegen is. Van uit de vensters van hel Valikaan moest men de wallebakkerij kunnen nagaan en de verwen- schingen der sektarissen kuni en hooren. Ten einde het schandaal nog wat grooler te maken, werd er insgelijks besloten eene uitnoo- diging te zenden aan den kardinaal vikaris van Leo XIII. Men kan denken of het voorstel werd goedgekeurd en of de radikalen toejuichten De uilnoodiging werd gezonden, maar de korres- pondent waaraan wij het bovenstaande onth e- uen, zégt niet in welke bewoordingen zij gedaan werd, of welken indruk zij in het Valikaan te weeg bracht. Van mannen die de lijken onleeren mag men zich aan alles verwachten. PAUSELYKE STATEN. De vertrekken van den Paus. Wanneer de catholieke dagbladen beweeren, dat de toestand van den Paus te Rome alles is behalve benij- densweerdig. dan lachen en spotten hunne tegen- I strevers met hen. Wij welen reeds lang wat die r0ppc toestara onder zedelijk oogpunt is. De waar- borgwetlen het is bewezen zijn een doode letter, niets meer. De korrespondent van Figaro te Rome be schouwt dien toestand vandaag uit een ander oogpunt. De vertrekken van den Paus, zegt hij, geven uitzicht op de plaats der St-Pielerskerk De vensters blijven altijd gesloten gedurende den dag om de zon, en 's nachts 0111 de koortsen te vermijden. De Paus bewoont de vertrekken der eerste verdieping en Mgr Jacobini die der tweede ver dieping. Hij de groote hitte, welke thans heerscht en de koortsen (ma/' aria), die hunne verwoestin gen aanrichten, kan men niet nalaten den onge- ukkigen Paus Ie beklagen, die reeds oud is, een zeer zwak gestel heeft, en aldus verplicht is gansch den zomer door te brengen, tusschen die gloeiende muren,zonderde noodige verluchting. Wat knrJinaal Jacobini betreft, de korrespon dent beweert, zonder overdrijving te mogen zeggen, dat hij, sedert zijne benoeming tot staalssekrelaris, wel tieo jaar verouderd is. Hij is nogtans veel vrijer dan de Paus, gaat waar hij wil en kan versche en gezonde lucht inademen. Wat meer is, Mgr Jacobini begeeft zich alle weken van 's zaterdags 'savonds tot den maandag morgend, naar zijn landgoed van Glazano, dal in een der gezondste streken van Italië gelegen OVERLYDENS. B Schelfhout wed" De Brucker.z. h. 57 j. schaerb C. Van Quel, landb' 77 j. Schaerb. C. Van Ghysegem m. Ctaessens landm. 63 j. Leo poldslraal.— M. Van Bockstaal z. b. 22 j Zourslraat. J. De Wolf wedr Eeman schoenm. 6t j. Langerid- derstraat G Van Droogenbroeck, landb' 77 j Schaerbeke.— 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke "stand der stad Ninove Aangiften van den 7 lot den 21 Juli 1882 GEBOORTEN. Vrouwelijk 3 HUWELIJKEN F. Mattens 24 j. twijnder en M, Th Volckacrt 23 j handschoenmaakster De voorraad der Aelslerschehop, gewas 1881,is zeer klein geworden, illen verhandelt ze heden tegen den prijs van 150 lol 155 fr. de 50 kilos prijs die wel. licbt nog zal verhoogen, terwijl helnieuwgewas eene geringe opbrengst doet voorzien door oorzaak der zwariziekte waarvan de planten ernstig zijn aange- Aclsl, 22 Juli Per I lied. 32 hl. 50 cent. Tarwe. Geerst. Haver. pe.- ioü kil. Spelt Koolzaad per HO kil Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken. id. Lijnkoeken, Aardap. (roode de. 100 kil. lardap. (geele; Nieuwe Botei, de 3 kilogram Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per sluk, t» soort Lnijwaden ter markt sluk ANTWERPEN, 21 Juli De kuipboter werd heden morgend ler merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr 2 lü a fr. 2,-15. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens a CM) '>20 a 1,80 zwaar gewicht fr. 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heet. worden verkocht fr. 1.00 1,10. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Ir 30-50 a 32-50 25-50 27 - 50 21 - 50 22-00 18 -00 19-50 20-00 22-0i 00-00 00—00 30-0" 32-50 22-00 26-00 69-00 70-00 00—00 00-00 65-00 00—00 Ou - 00 00—00 0 -00 0-00 5-00 6 -00 u 6-81 8-18 1 —81 2-00 3-27 4-36 27 50 2® 22-50 3 hectaren allerschoonste Vlas, wassende 0RTI10 (hij Laroche). Menschrijvtaan B. Anthonus tot Ortho Een jongman verlangt een gemeubleerd kwartier te huren met een of twee kamers. Adres te riemen ten bureele van den Den dei bode. I wee geriefelijke burgershuizen in d' Achtei straat. Zich te bevragen bij den eigenaar M. Mayarl-Delcroix, Pontstraat N° 14. TV 11II l'tfk l Een zeer gerieflijk Huis, ge- staan en gelegen in de Den- derstraat. Voor alle inlichtingen gelieve men zich Ie vervoegen bij jufv W' DE CONINCn-DE SMEUT, in de Korte Zoulsiraat alhier. Tp hllTPn Een sc,1°on en gerieflvk Huis ,u,cu in de Nieuwstraet, N® 4*2. Zich te bevragen by den beer P. J. RAES, zelfde straet. Studie van M'" ROLAND, Notaris te Sottegem. Groote en kleine kapitalen te bekomen mits hijpotheek. Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. HOLLAND. Postduiven. Men weet dat de holland- sche Adder op korten afstand van de kust gezon ken en de bemanning groolendeels verdronken is. Een duivenliefhebber maakt nu op deze ramp de volgende bemerking, die ons heel juist voor komt Wanneer aan boord van de Adder zes goed afgerichte postduiven waren geweest, hadden zij in zeer korten lijd het bericht van den nood der opvarenden kunnen overbrengen, waarvan dan onmiddelijk per telegraafaan debetrokken over heden kennisgegeven had kunnen worden. FRANKRYK. Terwijl vrijdag 14 juli duizenden en dui zenden nieuwsgierigen zich rond liet stadhuis verdrongen, dwaalden twee straalloopers rond in de wijk Charonne te Parijs. Zij waren waar schijnlijk bezig met onder elkanders den eenen of anderen aanslag te beramen, toen zij een per soon ontmoetten, die in dronken toestand ver keerden. Oogenblikkelijk vielen zij den ongelukkige aan. en, niette vreden hem zijn geldbeugel en uurwerk te ontnemen, hadden zij hem reeds van zijne broek beroofd, toen twee politie-agentc-n, op hel hulpgeroep van den dronkoerd kwamen toeg«neld en aanstonds een der dieven achter na liepen. Daar zij dezen niet konden tot staan brengen, losten zij drie revolverschoten, zonder den vluchteling te raken. Een voorbijganger wilde dezen alsdan tegen houden en daar den man nog altijd weigerde te staan, loste hij ook drij scholen met een revol ver welken hij in den zak had. De drie laatste schoten troffen den vluchteling twee kogels drongen hem in den schouder en een in den voorarm. De gekwetste viel ten gronde en is naar het gasihuis moeten gebracht worden. Nog altijd verwereldlijken Te Parijs be staan er een zeker getal huizen door de Zusters van Liefde bediend en hulphuizen (maisons de secours) genaamd. De 125,000 armen der groote stad vinden daar altijd hulpveerdige vrouwen, die geneeskundige dranken, kruiden, enz berei den en altijd gereed zijn om de ongelukkigen te helpen. Welnu, er wordt tegenwoordig in liet ministerie van binnenlandsche zaken een regle ment opgemaakt, voor doel hebbende de Zusters v,an Liefde in bovengemelde huizen door wereld lijke, gediplomeerde apothekers te vervangen. De municipale raad zal zonder twijfel dit nieuw reglement goedkeuren, maar zullen de armen het even welwillend aanveerden Dat is iels waaraan wij sterk twijfelen. Zgnderlinge eetzaal. Bij het ontbijt eene bil gebruiken van een kieken, een kalkoen of eene eend, dal gebeurt alle dagen, maar dat iemand in eene bil hel ontbijt gebruikt, dat is zonder twijfel eene zeldzame gebeurtenis. Dit is nogtans dezer dagen hel geval geweest te Parijs; de beeldhouwer Barlholdi, die hel veel besproken monslerbeeld der Vrijheid aan het maken is, had enkelen zijner vrienden uitge- noodigd, om met hem in zijn standbeeld een morgendmaal te nemen. De tafel was in de bil geplaatst en de uitge- noodigden konden er gemakkelijk rond zitten. Het standbeeld is bijna gemaaktnaar hel bovenstaande te oordeelen, zal het eene kolos sale afmeting hebben. ITALIË. Radikaal Banket. Ook de radikalen van Rome hebben den 13 Juli, verjaardag van den schandigen aan val, tegen het stoffelijk overschot aan Pius IX gericht,willen vieren. Wanneer zij een feestvieren, van welken aard ook,moeten de radi- EETLUST, SPIJSVEP.TEERING, SLAAP, aan allen teruggegeven zonder Medecynen, zonde Purgalien en zonder Kosten, een dc volwassene en aan de kinderen door de smakelijke Gezondheidsbloem, gezegd REVALENTA ARAB1CA Wintergeerst, Zomergeersl, Haver, Boekweit, Boonen, Bitterpeën, 50—00 a 00 *21 -SC 23 27-00 00-00 21—00 00—00 23-50 19-00 -00 -00 28—00 00—00 23 - 00 00—09 24 -00 UO-OO Du B«rry van loonden. VI illioeneu genezingen. Sedert 1846 geneest zij de slechte spijsverterin gen, longziekte, maagontsteking, maag-en buikpijn, verstoptheid, speen, slijm, winden, opgezwollend- heid, hartklopping, afgang koliek, gezwel, verhijs tering, ruisclnng in de ooren,zuur,wrangheid,slijme righeid, hoofdpijn, migraine, doofheid, walging braking na het eten of in zwangerschap, pijnen, opdrang, ontsteking der longwanden en der blaes, krampen en stuipen, slapeloosheid, tering, huiduit slag, abcessen, zweren, droefgeestigheid, zenuw kwalen, uitpuiling, vervalling, rhumatismc, jicht, koorts, groep, keelverkoudheden, zenuwprikkeling, hysterie, vallende ziekte, lamheid, de kwalen van den keerlijd des ouderdoms, scheurbuik, bleekzucht, bloedgobrek en bloedarmoede, alsook ontsteking en koortsachtigheid bij het opstaen.of na zekere spijzen ajuin, look, enz., of sterke dranken, zelfs na gebruik van tabak, zwakte, nachtzweeten, waterzucht, al de ziekten der borst, keel, van den adem, de slem, de luchtpijpen. Insgelijks als voedsel voor kinderen van hunne geboorte af, is zij verkiesbaar boven alle andere spijs. Vermijdt de namaeksels en eischl liet fabriekmerk. «Revalenta Arabica dit Barry. Onder de genezingen komen diegene voor van mevrouw de hertogin Casllesluart, den hertog var. Pluskow, mevrouw de markiezin de Bréhan, lord Stuart de Decies, pair van Engeland, den heer doctor professor Wurzer, enz., enz. Ziehier eenige genezin gen Nr 9,180: M. Gautbier, te Luzarches, van eene aanhoudende verstoptheid, verlies van eollust, zware verkoudheid en eetlust. Genezing nr 65,311 Mvnheer. God zy gedankt, uwe Revalenta Ara bica heeft my het leven gered. Myn natuurly* zwak gestel was ten onder gebracht door eene schrikke- lyke slechte spysverleering die 8jaren heeflgeduurd, en die zonder goeden uitslag door dc gencesheeren behandeld werd, welke verklaarden, dat ik maar eenige maanden meer te leven had, als het uitstekend vermogen van uwe Revalenta my de gezondheid heeft terug gegeven. A. Bruneliére, pastoor. Genezingen nr 45,27fl. 5 Teering Roberts van eene longtering met hoest, braking, verstoptheid en doofheid gedurende 25jaren. Viermaal voedzamer dan liet vleesch, spaart zij 50 maal den prijs der medecijnen. In doozen van 1/1 kilo fr. 2,25; t# kil. 4 fr. 1 kilo. 7 fr.6 kilo, 36 fr.; 12 kilo, 70fr. De Beschuiten van Revalenta n doozen van 4, 7 en 70 fr. De Chocolade-Revalenta in doozen van 12 lassen fr. 2,25; de 24lassen, 4 fr.; dc 48 lassen, 7 fr.; de 120 tassen, 16 fr de 576 lassen, 70 fr., of ongeveer 12 centiemen de tas. Verzending tegen goed post-mandaat. - De doozen van 36 en 70 fr. franco. Depot by de goede apothe kers en kruideuiers. Du Barry en C°, Limited. Algemeene agent voor België: M. Emile Tiui- luerniauK, 6 en 8, rue Rouppe. te Brussel. Depots te Aelst, by Meerschaut en Beydlcr, apothe kers. - Geeraerdsbergen, by D. NVittinck, apothe ker Ninove, by E. Druwé-Jelie POPERINGHE 21 JULI. Hoppe 1881. Stad. Fr. 00—00 00—00 Gemeenten 00—00 00—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1210 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.90 tot 1.11; slieren,0.78 tot 0.99; koeien en veerzen, fr. 0.78 tot 0.99. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt maandag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. II Stieren, 0 78 tot 0 00 81 Ossen, 0 92 v 1 00 106 Koeien, 0 75 0 86 71 Kalveren, 0 95 1 05 kalen eten. Eten is echter voor die mannen niets, J indien zij 'tdoen moeten zonder het eene of ande- Holloway's Zalf en Pillen, Huidziekten. In de Oostersche landen waar, door de builenccwone grootte hitte deze ziekten geduriglijk heerschen, en in Java in het bijzonder, is de kwaadaardigheid de zer lastige ongesteldheden waarlijk rampspoedig veroorzakende somtijds door dezelver bovenmatige ontsteking hevige koortsen. Voor alle klassen van huidziekten hoe ingeworlelt ook zijn de Zalf en Pillen van Holloway een zeer genees en heelmiddel Terwijl de Zalf door de huid dringt, even als water door den grond ingezogen wordt, herstellen en zuiveren de Pillen hel bloed, en dus oefenen ze tegelijkertijd eenen wonderbaren genezenden invloed uil op de buitenste laag der huid en het binnenste merg der beenderen. Het groot voordeel van deze algemeene handeling over plaatselijke aanwending is, dat de ziekte volko men genezen en uitgeroeid wordt en niet van buiten tot naar sommig inwendig orgaan gedreven wordt. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 4 8 Vrouwel. 4 HUWELIJKEN. A. De Rouck brouwersg met M. Snel dionstmeid. J. Verboeren bed. aan den ijzerenw. met M. Eeck- hout z b. - P. Coppens houtz, metM. Colpaert dagl. P. Moyersoen metser met P. Van Mol. dienstmeid D. Van Droogenbroeck dagl. met P. Wellekensz. b. STAD DENDERÜIONDE. Stremming der Scheepvaart op den Dender. Het College van Burgemeester cn Schepenen der stad Dendermonde heeft de eer ter kennis te brengen van de koophandelaars der Dender vallei, dat eene bijzondere losplaats te Dender monde aan de Schelde, bekend onder den naam van Dendermonde kaai, toelaat de koopwaren voortkomende uil de sehepen, beurten, enz., of voorde zelve bestemd, rechtstreeks op of af den ijzeren weg over te laden. De koopwaren moeten bij de verzending ver klaard worden op Dender monde-kaai, welke bijzonder gelarifeerd is. Deze gemakkelijke en goedkoope vervoer- dienst zal van liet grootste nul wezen gedurende den iijd van de stremming der scheepvaart op den Dender. Dendermonde, 20 Juli 1882. Burgemeester en Schepenen. Van wegehetCollegie(get.) LéonDeBruyn. De Secretaris. (gel.) Th. Roels. GROOTE VOGELSCHIETING met naar een jong vet Schaap. Op ZONDAG 23 JULI 1882, ter herberg van Frans Van Geert-Arys, Affligemdree! te Aelsl- Mijlbeke. Begin ori 5 uren. RENE PENNirecxt, zaakwaarne- mer teHaeltert.isgelastmethetplaat- sen eener kapitale som van 180.000 franken, op vaste goederen. Verdeel- baar in mindere kapitalen Geringe intrest Onmiddelijk beschikbaar. 200 smakelijk als versterkend. De Gulden Wijn bevalt aan allen en op alle uren. Eenige concessionnarissen C E. DU FAUT en C1®, Kasteel van Pierry bij Epernay. Depóts BrusselRoziëre 37 St. Jansslraat. Antwerpen Van de Walle, Verwersvliet. Doornyk Baulhier en Folscheid, St. Martens- straat. Luik PClonet, 64 Gretrystraat. Namen: Javaux-Fraikin, Engelstraat. VERKOOPING VAN Bosch. Cijnsgronden en Hofstede, te Lede, Impe en Erpe. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal op Za« turdag 29 Juli 1882, openbaarlijk verkoopen i LEDE. Koop. 1. Eene partij Land te Lede, in de Boschstraat, groot 35 aren 40 centiaren. Ge bruikt bij Henricus Peyusaert. Ingesteld fr.2000 Koop 2. Eene partij Land, gelegen als voren, op den grooten Kauter, groot 16 aren 92 cent. Gebruikt bij de weduwe Benedictus Osselaer. Ingesteld fr. 1150. Koop 5 Eene partij Land gelegen alsvoren, groot 59 aren 92 centiaren. Gebruikt bij Frans Redant te lmpe. Ingesteld fr. 2000. Koop 4. Eene partij Lar.d en Rootput gelegen alsvoren, op de Kiev, groot 97 aren 20 centia ren. In gebruik bij Petrus Lemmens en andere. Ingesteld fr. 3200. Koop 5. Eenen Bosch gelegen alsvoren, op het Brakveld, groot 28 aren 70 centiaren. Ge bruikt bij Joseph Van den Steen. Boomprijs fr. 500. Ingesteld fr. 300. Koop. 6. Eenen Cijnsgrond gelegen alsvoren op den Heyplas, groot 31 aren 98 centiaren. Gebruikt door Frederic Van Hauwermeiren en Aloys Tas. Ingesteld le deel fr. 1100 2® deel 1000. Koop 7. Een perceel Land, gelegen alsvoren op de Heyplas, groot 9 aren 22 centiaren. Ge bruikt bij de kinderen De Lannoy en Paul Temmerman. Ingesteld fr. 300. Koop 8. Een perceel Land, gelegen alsvoren op het Hoogveld, groot 92 aren. In gebruik bij Benedictus Vermeulen. Ingesteld lc deel 2600. 2° deel 2600. 3® deel 2600. IMPE. Koop. 9. Een perceel Meersch te Impe, op den Handerick, groot 70 aren 10 centiaren. Gebruikt bij J. B. Adam. Ingesteld 1® deel 1000 2' deel 1000 ERPE. Koop 10. Eene bebouwde Hofstede te Erpe* op den Hoonegem, groofS aren 18 centiaren. Lest bewoond on gebruikt geweest door Benoit Schollaert en Leander Van der Brempt Inces- steld fr. 620. Ten 1 ure namiddag ter Estaminet de 4 Win den bij d'heer Perreman te Aalst, Keizerlijke plaats. Verwen lot huiselijk gebruik voor zijde, wol, katoen en lijnwaad in 15 kleuren en in pakjes van 15, 40 en 75 centimen. Inklpoeder niet vergiftig, blauw. violet, rood, zwart en Koud zeepsop om laken, wol en zijde uit den nieuwen tewasscben, in fleschjes van 50 centimen. Brillantine om glans en stijfte aan 't lijnwaad le geven in doozen van 20 centimen. La Valentine poeder om de metalen le kuisschen n doozen van 10 centimen Nota. De gebruikswijze staat op ieder pakje, doos of flescbje te lezen Groote eenvoudigheid voor het gebruik To verkrijgen bij alle de drogisten des ands. Voor 't groot zich te wenden tot den depot houder voor Belgie, N, WALLENB0RNE, Arsenaal- straat N° 6, te Brussel. LE NOUVEAU saus sous-cuisses, léger solide et élégan t, reconnu le plus efficace pour la GUÉ- RISON DES HERNIES ne se trouve que cltez l'invenleur Henri BION- DETTI, chevalier de plusieurs ordres. Ret?u sa 19® médaille k i'Exposition universelle de Paris. Ceintures abdominales et contre les 'maux de reins. Suspensoirs pour cava liers. Traitement des dilformités de la taille. Consultations gratuites de 2 a 4 heures, BUE SAINT-GILLES, 7. prés de la Porte Louise, a Bruxelles. Bij occasie, uitderhand te koop echt amerikaansch, stelsel Lamb van 192 naal den, op ijzeren stoel. Adres te nemen ten bureele van den Dender- bode. gezworen Landmeter en Prijzer te Herdersem, heeft de eer het publiek kenbaar te maken, dat hij zich komt te vestigen ten huize van zijn onkel Charles Van Gyseghera, le Aelst, Leopoldstraat. voor Huishouding Landbouw. Lustrine om stijfte en glans aan hemden, man- chette, kollen enz. te geven Met dit poeder in den stijsel gebruikt, scbuift het het ijzer beter in het strijken en plekt er niet meer aan men heeft ook minder ameldonk noodig. Pakjes van 10 25 50 centimen. Zeeppoeder Phoenix,bijzonder geschikt om lijn waad schoon wil te kunnen wasschen zonder te blij ken. Hel belet ook dat hel lijnwaad geel wordt, en doet er geen nadeel aan. Het is zeer goed om plancher wit te schuren en alzoo le behouden, alsook om wijnflessehen le kui- schen. Pakjes van 45 centimen. Alle soorien van kleuren voor kleederen en linnen te verwen. Met een pakje van 30 centimen kan men zeer goed een gewoon kleed verwen die niet afgaat. Pakjes van 10 en 30 centimen. IVorinkarloezcn zeer goed van smaak voor hel verdrijven der wormen bij de kinderen. 0,1 o centimen de kartoes Boterpocdcr, verkort den tijd van boteren, geelt eenen goeden smaak en eene geelere kleur aan de boter, zelf als men er geen kan krijgen, is het een bijzonder middel. Volgens verschillige pachters mij verzekerd heb ben is het een zeer verzachtende drank in kalverziekle Met een pakje van 0,40 c. kan men de proef doen Exlrakten van likeuren voor likoristen. - Op rechte Haarlemsehe Olie. Poeder voor het zwart in de tarwe. Vergiftigde Muizentarwe. Panama zeep, enz. enz. Depót IN DEN OLIPHANT, bij F. Van der Slnp- pen-Smcesters, Drogist, Kapelleslraat, N° 15 Aelst Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag il August! 188$, om t ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid le Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over bunnen tijd slaande panden der maanden April, Mei en Juni 1881, bestaande in: gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,Koper, lin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen to veel om le melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. OPENBARE VERKOOPING van goede te Baardegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des kan tons Aalst, met gewin van palmslagen, open baarlijk verkoopen de volgende goederen gele gen binnen de gemeente Baardegem, te weten 1® Koop. 45 aren 83 centiaren Meersch en Land, aan den Vinkweg, sectie A n° 318 en 319 Verdeeld in 2 declen. Ingebruik bij De Wolf en Baert, 2® Koop. 24 aren 62 centiaren Laud op het Broekveld sectie A n® 342a en 343a. Inge bruik bij Baert en Van Unchem. 3® Koop. 14 aren 60 centiaren Land, alsvo ren, sectie A n. 250. Ingebruik bij De Wolf, 4® Koop. 14 aren Land, alsvoren, sectie A n. 251. Ingebruik bij De Wolf. 5® Koop. 14 aren 90 centiaren Bosch, aan de Vinkweg, sectie A n. 322. Ingebruik bij Van Mulders. Boomprijs fr. 80,00. 6® Koop. 44 aren 34 centiaren Land, op het Broekveld, sectie A n 358. Verdeeld in 2 deelen Ingebruik bij Baert. Van Mulders enz. Boom prijs 1® deel fr. 95,00 en 2® deel fr. 100,00. 7® Koop. En 29 aren 32 centiaren Land op Kerkhofkauter, sectie C n. 254a. Ingebruik bij F. Van der Straeten. ZITDAGEN Instel Donderdag 27 Juli JOO, Verblijf d 3 Augusti ,882- Telkens om 2 uren namiddag, ter Estaminet van den heer Brouwer Joostens, aan de Kerk, te Baardegem. VERKOOPING VAN eene Meubelen en Veldvruchten, TE WICHELEN. De Notaris MICHIELS, le Aalst, zal open- baariijk verkoopen A. Eene behuisde Hofstede,'groot 34 aren 46 centiaren, le Wichelen, Elsbrug. Instel 17 Verblijf 51 Juli 1882, om 5 uren namiddag, ter te koopgestelde hofstede zijnd de herberg o De Kroon, d VENDITIE VAN op struik slaande BEETEN, HAVER en BOEKWEIT. TE GYSEGEM. De Notaris BRECKPOT ie Aelst, zat ten verzoeke van Jufvrouw de weduwe en de erven van den heer Pru- dens Lejuste, te Gysegem, op Dinsdag I Augusti 1882, ten 1 uur namiddag, in hetopenbaarverkoopen de vruchten wassende op de volgende goederen ge legen nabij de Pachthoeve van de verzoekers, aan het kasteel le Gyse em Eerst, op de Lakenstede: 13 aren 45 centiaren Aardappelen. (3 55 14 44 21 45 Beeten. Ten tweede aan het Sparrendreefke 24 aren 66 centiaren Boekweit. 15 62 Haver. 16 24 16 04 17 64 En ten derde aan de Statie 17 aren 58 centiaren Haver. 18 46 18 68 17 80 17 98 17 69 ling0W°ne k0n<U"ën 00 "Jl1 bela|i»E mils borgslel- OPENBARE VERKOOPING VAN eene goede partij te Erembodegem. De Nolaris BRECKPOT. le Aelst, zal mei gewin van palmslagen en gelagen, openbaarlijk verkoopen 1® Koop Een goed parceel Meersch gelegen le Erembodegem in den Kapellemeersch, groot 15 aren 6 centiaren, sectie A N° 1876. In ge bruik bij Constant De Schrijver. 2® Koop. En eene partij Land gelegen te Erembodegem, in hel Achlerheynbroek, groot 21 aren 52 centiaren, sectie A N® 2194 en 2195. In gebruik bij d'heer Camille-Ghysens. ZITDAGEN Instel Dinsdag 18 Verblijf 25 j Jul' 1882. Telkens om 4 uren namiddag ter Esramfnet De Roos bewoond, bij d'heer Constant Van Geit, De Siuedt te Aalsl-Mijlbeke, Brusselschen. steenweg.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3