MAGAZIJN JACQUES BACKAERT, GASGESTICHT VAN AELST. Gas gedurende gansch den dag. Molendriesch, 24, te Aelst, GELD. ZE^L^JLTSIZLTO- IDIEIR, GLAS en verkoop der Toestellen aan den koopprijs. ONDERNEMING BIJ AANBESTEDING. Plaatsing der buizen voor een bek gereedstaande om te werken in eene plaats op straat uitkomende fr. 30. Like bek meer, tot 5 bekken fr. 10. Rekenaar (coinpteur) voor 5 bekken in huur voor fr. 0,50 per maand voor meer bekken overeen te komen. Plaatsingen, rekenaars (compreurs), verwarm- en verlichting-toestellen in huur. Prijs per kubieke meter: ACHTTIEN CENTIEM EN. HIEIROIPIEIISriILTa- onder de firma DE KINDEREN J. B1CKERT. 80,000 franken nieuwe Koopwaren, le Aelsl, op den MolendrieschjVr 24. bij de KINDEREN J. BACKAERT, Molendriesch, 24, le Aelsl. Prijsschieting met de bolle Groote Vogelschieling met de Dolle Stad Antwerpen. Lcening van 58,300,000 frs. Brandverzekeriiigs-Maatscliappij BERICHT. Externat de Demoiselles Enseignement. ZAAI- en HOOILANDEN HU IS MEUBELEN, SCHOON WOONHUIS, Iluismeubels e» Herberggerief, Verkooping van Landen. van Drooge Houtwaren, GOEDE ZAAILANDEN. vXrEÊS 2| Te bekomen. Om dergelijke misdrijven voorlaan te belet ten, eischt de gouverneur Heyvaert dat er eene nieuwe meesterwoning,ten beloope van 24,000 fr., voor den oflicieelen kinderkoning zal ge bouwd worden. A rato van die som zullen de officieele steke- bezién gewroken zijn Een correspondent, die zegt Hollander te zijn, schrijft aan de Gazette van Brussel, dat hij te Luik in de passage Lemonniereen goed ge kleed grijsaard ontmoet beeft, die het lierrin- neringskruis van 1830 droeg, hem eene aal moes vroeg en zegde dal hij een gewezen officier was van het eerste belgische leger, en door den nood gedwongen was thans de open bare liefdadigheid in te roepen. De Gazette meldt dat hel noodig is over deze zaak inlich tingen te nemen. Een verschrikkelijke misdaad is dezer da gen teRumbeke-Beylhem gepleegd. Een meisje 12 jaar oud, was door hare ouders naar het veld gezonden om aardappelen te rapen. Een jonge kerel heeft het meisje aangevallen,en na haar eerst schandelijk mishandeld te hebben, heeft hij het meisje met de beenen aan eenen boom opgehangen vervolgens heeft hij de vlucht genomen. Toen men het meisje terug vond, was het reeds een lijk. De dader is aan gehouden. —De aanhoudende regen dezer laatste dagen, heeft het water der Vesdre, te Luik. aanzienlijk doen klimmen, alsook dat van het meer van Gileppe. Indien het slecht weêr blijft voort duren, vreest men voor overstrooining. Maandag morgend rond 3 1/2 ure, heeft een ongeval op den ijzerenweg in de statie van Quinqempois te Luik plaats gehad. Een koop- warentrein is op een dertigtal wagons gebotst, die in de statie stonden. De schok was zeer hevigde fourgon van den koopwarentrein, waarin zich de kondukteur-treinoverste, M. Lepage, bevond, is totaal verbrijzeld. Lepage was om zoo te zeggen begraven onder de over blijfsels van den fourgon, Hoe hij uit zijn ge vaarlijken toestand gekomen is, weet hij zelf niet. Hij heeft eenige kneuzingen bekomen,die eventwe! niet gevaarlijk zijn. Men meldt dat de zwaluwen reeds volop vertrekken. Dat is veel vroeger dan gewoonlijk en belooft een strengen winter. Bericht aan de reizigers. Er is thans in Duitschland een bericht uitgegeven door het bestuur der ijzerenwegen, dat de reizigers aanmaant de beenen op te heffen bij de kleinste schok dat hun de trein zou veroorzaken. De werkdadigheid van dit voorschrift is bevestigd geworden bij de schrikkelijke ramp die tus- schen Freiburg en Colmar heeft plaats gehad. Inderdaad, eene briefwisseling luidt als volgt Feit dat dient opgemerkt te worden: deze welke, van zoohaast den schok gevoeld werd, de voeten op de banken plaatsen, zijn er best van afgekomen. Alzoo meldt men een coupé (rijtuig van eerste klas) waarvin al de ingeze tenen ontsnapt zijn, dank aan dien maatregel en dan nog wanneer het rijtuig schier van een gescheiden werd. De amerikaansche dr Mac Lean heeft, zoo zegt men, uitgevonden 1° een geweer waarmede men, als het geladen is, 128 scheu ten achtereen kan lossen 2® een veldkanon dat door twee personen kan worden behandeld en per minuut 26 scheulen lost met groote juistheid, op eenen afstand van meer dan twee mijlen 3° een kanon van zwaarder kaliber, dat 48 bommen per minuut uitbraakt 4" nog een kanon welk twee personen kunnen doen manceuvreeren en dat in weinige seconden 156 bussen uitwerpt 5° eene mitrailleuse of spouwend kanon, dat den vijand 1152 kogels per minuut toezendt. FRANKRYK. De Kerk van 't II. Hart. De inschrijvingen voor hel bouwen der kerk van hel H. Hart, te Parijs, bedroegen in augusti laatstleden 97,804 fr. en 15 c. Deze som, gevoegd bij de vroegere ontvangsten brengt het geheel op 11,566,143 Ir. en 31 c. De totale uilgaven beliepen tot nu toe 11,188,091 fr. en 36 c., zoodat er thans nog 378,047 fr. 93 c. in kas beschikbaar blijft. De werkzaamheden gaan goed vooruit en de voorloopige kapel wordt druk bezocht. Gedu rende de afgeloopen maand augusti werden in de kerk 274 missen gelezen door vreemde priesters, waaronder 83 in de onder-kerk. Meer dan 4000 kommuniën werden uitgedeeld 53,685 aanbe velingen werden van den predikstoel afgelezen, waaronder 1342dankbeluigingen voor bekomene weldaden. De fransche revolutionnairen zetten zonder ophouden hunnen oorlog tegen de overheid voort. Zij bestrijden alle gezag, in welke handen het ook zij, en hoe het wordt uitgeoefend. In eene vergadering van zoogezegde republiekanen- anarchisten, werd hel volgende dagorde ge stemd De ciloyens, verdedigers der republiek, verontweerdigd over de handelwijze van den genaamden Duclerc, voorzitter .van den minis terraad, verklaren hem tol verrader en leveren hem over aan de verachting van het volk. De republiekaansche dagbladen lachen met die stemming. Men moet inderdaad weinig re kening houden van dit dagorde. Ongelukkig is het weêr een bewijs te meer van de beweging die in Frankrijk tegen alle gezag ontslaan is. o De aanvallen tegen de regeering, zegt de Patrie van Parijs, worden te talrijk. De eerbied voor het gezag bestaat niet meer. De volgende gebeurtenis,welke de geschie denis mag genoemd worden van duizenden, be wijst eens Ie meer hoeveel ontgoochelingen de eenvoudige jongelingen wachten, die zich naar Parijs begeven, om er fortuin te zoeken. In het begin der verleden maand ging een jongeling naar Parijs, met hel inzicht er eene betrekking te zoeken. Ilij had ongeveer 2000 frank, al wat hij bezat, meegebracht. Aanstonds na zijne aankomst en op aanbeveling van een on bekende, begaf hij zich naar een bureel van plaatsing in de rue Saint-Martin. Hier ontving hij een aanbevelingsbrief van wegeden bestuur der van hel bureel en werd naar een zoogezegd bankiershuisin het Faubourg St- Denis gezonden. Hij vond er op de derde verdieping op eene meer dan eenvoudige kamer, een mijnheer met innemend voorkomen en die, na gehoord te heb ben dal de jongeling 2000 fr. had meegebracht, hem wel wilde aaunemen als klerk, wel te ver staan mits hij eene waarborg stelde van 1500 fr. De jongeling, zonderling genoeg moest thuis zijn werk verrichten. Hij zou de eerste maand 250 frank en de tweede maand 300 frank verdienen. Hij aanveerdde noglans de voorgestelde voor waarden. De jongeling werkte een veertiental dagen neerstig voor zijnen patroon en deze zegde zeer over zijn klerk te vreden te zijn Op zekeren dag noglans, vond de jongeling zijn meester niet thuis, 's anderdags ook niet. Dé man was spoorloos verdwenen en had de waarborg van den jongeling alsook die van verscheidene andere ongelukkigen meegenomen. Niettegenstaande al de opzoekingen van de policie heeft deze den zonderlingen bankier nog niet gevonden. Tusschen Alais en Nismes heeft dezer dagen op den ijzerenweg weêr eene poging tol diefstal plaats gehad, gevolgd van doodsbedreigingen. Zekere M. A.., bevond zich alleen in een rij tuig van tweede klas en begaf zich naar Nismes met den trein die aldaar rond 10 uren 36 minu ten aankomt. Te Saint-denier kwam een sierk- gebouwde kerel van aansloolelijk uiterlijk, neven hem plaats nemen. Nauwelijks was de trein de statie van Fons voorbij gereden, of de kerel be- vool aan M. A... al het geld al te geven dat hij op zich had. M. A... was gelukkig gewapend en, in plaats van aan het bevel te gehoorzamen, haalde hij zijnen revolver te voorschijn. Hij verklaarde dal hij op deze wijze geen geld zou geven. De kerel noglans had op zijne beurt een langen dolk.dien hij onder zijnen kiel verborgen hield,getrokken, en wilde M. A... hiermeê aanvallen,toor. hij over een voorwerp wegslibberde en op den rug viel. M. A... zette den bandiet de knie op de borst en dreigde hem, met zijnen revolver te schieten, indien hij de minste beweging durfte maken. In- lusschen riep hij gedurig om hulp. Zijne kreten werden eindelijk gehoord en zijn aanvaller aan gehouden. RUSLAND. De briefwisselaar van een parijzer dagblad, te Si-Petersburg,spot met al het lawaai dal de radi- kale drukpers van Europa gemaakt heeft rond hetgeen zij den aanslag van Ishora noemen. Men mag noglans niet zeggen dat deze bladen alles hebben uitgevonden aangaande deze zaak maar de plaats waar het ongeval plaats had,droeg zelfs den naam niet van Ishora, en de wilde stroom die in de diepe kloof liep, was niet anders dan eene kleine be k, waarin ten gevolge van den laatslen regen een weinig modder was. De brug was in boomtakken. De keizer, de keizerin en hunne kinderen gingen er over.Ach ter hen kwamen de groothertog Michael metgene- raal Costanda en niet Kos andi zij waren in levendig gesprek met elkander en stapten zonder hel te welen op den rand der brug Eens klaps bogen de takken een weinig, de generaal strunkelde en viel in het modder der beek, ter wijl de groothertog op den eerste terecht kwam. Ook de minister van oorlog, generaal Vanovski, die nevens hem slapte, viel en verstuikte een weinig zijnen voet. Men lachte om het ongeval,de keizer hel eerst. Ziedaar het echt verhaal, zegt de korrespon dent, van dien verschrikkelijken aanslag van Ishora,waarin de verbeelding der dagbladschrij vers of de kwaadwilligheid der nihilisten niets dan koningsmoorders en bommen gezien heeft. Ook hel spoorweg-ongeval op den ijzerenweg te Kolpino, waarin men insgelijks een ongehoor- den aanslag meende te zien. bleek bij onderzoek niets anders te zijn geweest dan eene gewone gebeurtenis. COLOMBIE. De oudste man der wereld woont zonder twij fel te Bogota. Hij zegt zelf dat hij 180 jaar telt, maar zijne geburen beweeren dat hij ouder is. Hij is van half spaanschen oorsprong en heet Michael Solie. Het beslaan van dezen man wordt vezekerd door den geneesheer Hernandez,die verhaalt dat hij een der oudste inwoners der stad heeft hooren zeggen, dat Michael Solio reeds zijn honderdste i jaar bereikt had toen hij een tiental jaar oud was.De handleekening van den man staal onder eeneakt van het jaar 1712. De geneesheer Hernandez wildeden ouderling zien en vond hem in zijnen hof bezig met werken. Zijn vel, zegt hij verder, is geel gelijk perka ment en zijn haar dat zoo wit is als sneeuw, om ringt zijn hoold in vorm van tulband. Hij zegt dat hij zijn lang leven te danken heeft aan zijne matigheid. Hij eet slechts eens daags,gedurende een halfuur,wanlhij beweertda! de verteerings- kracht bij een inensch in 24 uren. gelijk slaat met de hoeveelheid levensmiddelen in 30 minu ten genomen. Wal meer, den eersten en den vijftienden van elke maand vast hij, maar hij drinkt dan zooveel water mogelijk. Hij gebruikt slechts koude en voedzame spijzen en denkt dal hij zijn lang leven aan deze levenswijze te danken heeft. Holloway's Zalf en Pillen. Huidziekten, uilslag in kinderen, gesprongene ooren, likdoorns en alle verhardingen der huid worden gekoeld, verligt en genezen door deze onvergelijkelijke Zalf. De heet der mospuilo, en de prikkeling veroorzaakt door vele inseklen in dit eiland en de gcheele verzengde luchtstreek, worden dadelijk verdreven door deze onschatbare Zalf In alle kinderlijke kwalen, van de geringste krabbing af aan tot aan de ingeworlelle schurft op het hooft, kan de minne zeker zijn een veilig en zeker tegengift te vinden in dit heelend middel. Iedereen die negers bezit behoort immer eenen voorraad gereed ie hebben, dezclver onmid- delijke aanwending keert hel lijden af, en bespaart den eigenaar verlies van lijd en arbeid. Do Pillen bevorderen in hoogen graad de uilwerking der Zalf. 14. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 7 Vrodwel. 7 OVIRLYDENS. P. J. De Cokcr, man Camu, laudbr 56 j., Mijlbeke. B Van Achten, vr Van Essche, naaister, 64 j. Schaarbeke. A. De Vriend'., man Eemans, gep. 76 j. St Janstr. U. Vcileysen, wed" Van Hover, landb' 56 j. Sl-Job G. Schellekens, daglr 59 j., Mijlbeke. H- Schoon, vr. Keymeulen, 33 j.z. b. Schaarbeke. R. De Bruyn, landbr 57 jMijlbeke 2 kinderen onder de 7 jaren. HOPHANDEL. Heden wierden er 92 zakken hop nieuw gewas 1882, ter markt gebracht en verkocht 1° kwaliteit fr. 250 de 50 k0$ 2° id. fr. 235 De hop van 1881 wordt heden verhandeld tegen 210 fr. de 50 k05. POPERINGI1E, 22 September. Hoppe 1882. Stad. Fr. 250—00 00-00 Gemeenten 230—00 230—00 Aelst, 23 Sept. Per 1 heel. 32 lit. 50 cent. 24-00 26-50 Masteluin 20-00 22 -50 Rogge. 16-50 I7-5o Geerst. n 18-50 19-50 Haver. per I00 kil. 17-50 19-50 Spelt 00—00 00-00 Koolzaad per If0 kil'. 34-00 00-00 Lynzaad 00-00 00-00 Koolzaadolie 00-00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 00-00 Koolzaadkoeken, id. 00— 00—00 Lijnkoeken, 00-00 00—00 Aardap. (roode de 100 kil! 9-00 10-00 Aardap. (geelej Nieuwe 0—00 0-00 Boter, de 3 kilogrum. u 8-37 10-45 Eijers, de 25. 2—40 2-60 Vlas per 3 kilos. 3—27 4-36 Viggencn, per stuk, 1® soort 20 00 2 15-00 Lnijwaden ter markt stuk verkocht VAN HET Dit huis sedert lange jaren gekend, zoo wel door zijne deftige handelwijze als door de goede koopwaren welke het aan zijne talrijke klienten afgeleverd heeft, zal met de heropening zijner magazijnen, aan zijne koopers de schoonste keus NIEUWIGHEDEN aanbieden, welke men ooit gezien heeft. zijn ingekomen, bestaande in Zwarte Lakens, eenen schoouen keus van Mérinos en Cachemirs in alle breedten, Paramatas, 150 stukken Brillantine en Orleans van 0-60 cmou tot fr. 1-50, schoon assortiment zwaile Zijden, buitengewonen keus van nieuwe BroekstoüVn, enz., enz. Met de handelcrisis welke er heerscht, hebben wij deze Koopwaren van de Fabrikanten, ter. minsten 20 ten honderd onder hunne gewone prijzen gekochtdeze 20 ten honderd geven wij aan onze klienten, welke alsdan schoone nieuwe Koopwaren kunnen koopen ver onder den prijs, welke zij in andere magazijnen geven aan verouderde Stoffen. NA ij bezitten nu Nieuwigheden welke door alle beurzen kunnen gekocht worden; want indien den eenen kooper 30 franken kan besteden voor eene broek, hoeveel zijn er niet, vooral op dezen oogenblik, die zich moeten tevrede houden met een Costuum van 12, 15 of 20 franken ehwel, voor deze prijzen koopt gij een schoon Costuum Vooraleer elders te koopen, doel u de moeite van naar bovengemeld Huis le gaan en gij zult u overtuigen dat gij nooit schoonere keus van koopwaren zult gezien hebben aan zulke lage prijzen,als: ANTWERPEN, 22 Sept. De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,00 a fr. 3,10. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,70 a 1,80 zwaar gewicht fr. 0,00 3 0,00 De aardappelen zyn per 1/4 heel. worden verkocht fr. l,5-i b 2,00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,50 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 21—00 a 23—00 Rogge, 22- 0" 00—00 Wintergeerst, 21-50 22—50 Zomcrgeerst, 00—00 00— bo Haver, 22 -00 22 - 50 Boekweit, a P—00 18-00 Boonen, 0000 00 - 00 Bitlerpeën, 19-50 00—00 gegeven door de Maatschappij De Stalen Arm, in haar lokaal l'Aigle d'Or. bij I). De Roeck, le Aelst, Zwarten Hoek, achter de Statie, op Zondag 1 October 1882. - Vooruil 15 franks. STAD AELST. naar geldprijzen, Vooruit vijftien franks, gegeven door de Maatschappij De Ware Vrienden van St. Job, gevestigd ter EstaminetHel Hof van Regelsbrugge, bij den heer P. Schouppe, te Aelst, Sl Job, op Zondag 24 September 1882. De inschrijving zal beefnnen van 3 lol 4 uren namiddag om slipt ten 4 uren hel spel aantevangen. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. De schieling zal in 't droog plaats hebben. intrest 3 ten honderd Ts jaars. Ulet 29 franks neemt men deel aan de 7 eerste trekkingen van 10 October en 10 November 1882, 10 Januari, 10Maart,10 Mei, 10 Juli en 10 September 1883. VOORNAAMSTE LOTEN 3 van 100,000 Irs. 1 vau 25,000 frs. en 3 van 10,000 frs. Men kan zich deze obligatiën verschaffen bij Xli. Vanden Bossche enO.IMae- quet, wisselaars, Albert-Liénartslraal, te Aelst. N. B. De personen de stad Aelst niet bewo nende, kunnen deze obligatiën verkrijgen, mits ous in een posl-mandaat zooveel maal 29 franks le zenden als zij titels verkiezen. NAAMLOOZE der Vereenigde Eigenaars, P. R. op vaste premiën alsook tegen donder, gas-en stoomketelsontploffing. Gevestigd te Brussel, Loxumslraat, 16. Gemachtigd door koninklijke besluiten van 15 Maart 1821 en 17 October 1871. Hoofdagent: Michaél-Frans VAN DE PUTTE, Deurwaarder, teSottegem. De personen welke zouden genegen zijn een commerciehuis of anderszins in Brussel over te nemen, mogen zich, in alle vertrouwen, adres seren aan de Commerciale Agenlie, St-Micliiels- straat, N° 1, tot Brussel. A"V~¥S 100,000 francs a placer sur pre mière hypothèque et biens ruraux a 4 1/4 pour cent, remboursables par annuilés. S'ad'esser au Notaire DEREGNAUCOURT a Brugelelte, (Hainaut). REHÉ PENNINCK, zaakwaar nemer te Haeltert, is gelast met het plaatsen van groote en kleine kapitalen op vaste goederen. Verdeelbaar in min dere kapitalen Geringe intrestOn- middelijk beschikbaar. T„ 1E011 zeer gerieflijk Huis, g6- staan en gelegen in de Dcn- derstraat. Voor alle inlichtingen gelieve men zich te vervoegen bij jufv W® DE C0N1NCr-DE SMEDT, in de Korte Zoulslraat alhier. Ta li4Ir n ill 31 Aelsl, bij Gustaaf VAN Jl C DCKUIIICII DER MEEREN, Kerkstraat, 16, wijnen, genever, franscben, enz., aan 90 centi men, niet 5 flesschen aan 85 centimen. QUART DE PENSION ET JARD1N D'ENFANTS, dirigés par .VI. Snel et Soeurs. A parlir du mois d'Octobre prochain, cette insti tution sera transférée, ruo Léopold, N°77,oüolle sera pourvue de classes bien aérées, d'une cour spacieuse ct d'un vaste jardin, propres aux récréa- lions des élèves. Outre le jardin d'enfanls, l'enseigncmenl com- prendra cinq années d'éludesun cours de dessin et un cours d'ouvrages manuels de tous genres. Les IcQons d'agiéments solfège el piano, se donnenl en dehors des heures de classe. La renlréc des élèves est flxéo au Jcudi 28 Sep- terobre, au local de l'école, rue des Moulins, N° 34. d'informer les parents, que l'Externai de Demoi selles qu'elle vient d'ouvrir, le 15 Septembre dernier, ruo de l'Esplanade, sera transferé a parlir du 15 Oc- tobre rue de l'Etuve n° 9. Elle se recommande it la confiance des parents. Prix trés modcrés. nn<loi>\viac Juffer Hnrie l'an der VIIIUCI 1TIJ8. B„rghi, heeft de eer den ouders ter kennis le brengen dat het ExU rnaat voor Juffers 'l welk zij, sedert den 15 Septemb r lest,komt te openen in de Esplanadestraat, te rekei on van 15 October aanslaande, zal overgebracht zijn naar do Stoofstraal n° 9. Zij beveelt zich aan 't vertrouwen der ouders. Zeer gematigde prijzen. te St-Gillis bij Dendermonde en Waesmunster. De Notaris VAN ASSCHE te Gent, zal verkoopen St-Gillis bij Dendermonde. Koopen 1 tol 4. Zes perceelen zaailand le St-Gil lis, wijken kwade weido en moeskouter, sectie C, N01 176, 179, 184, 359, 360 en 365. Samen groot 3 hectaren, 17 aren 20 cent. gebruikt door Pieter Ver- leyen, Benedikl l.afonl en Egidius De Cocq. Waasmunster Koopen 5 en 6 Zaailanden in Bollewijk en wijk Hemelschebrecilie, sectie A, nos 873a. 875a, 876, 1612a en 1613 Samen groot 2 heet. 27aren, 20 cent! Gebruikt door Thijsman en Joseph Van Dammo. Koopen 7 tol to. Hooilanden in Dommelwijk en Wijnenbroek, sectie B, n°M723. 1724, 1938cbis en 2001; en in Riewijk, sectie C, n"' 2306, 2307a en b 2308 en 2319. Samen groot 2 heet. 56 aren 50 cent! Onverpacht. EENIGE ZITDAG VOOR TOEWIJZING Dijnsdag 10 October 1882, om 2uron namiddag, in het koflij huis, Graaf Van Vlaanderen bij M' R Van derStraeten, op hel Slatieplcin te Dendermonde. Plakbrieven en inlichtingen zijn te bekomen bij den notaris VAN ASSCHE te Gent, Burgstraat n° 36. OPENBARE VERK00PING van Winkelgerief Houtwaren, TE HAELTERT, AAN DE DORPPLAATS. De Zaakwaarnemer René PENNINCK, le Haeltert, zal, namens zijne principalen, door bevoegd ambt, op Maandag 2 October 1882, om 9 uren voormiddag, aan de herberg van Petrus De Meyer, opoubaarlijk verkoopen A. Huismeubelen van allen aard, zooals banken, stoelen, tafels, 5 groote koperen mooren, 12 zinken emmers, 12 gegalvaniseerde emmers, 6 koffijmolens, 12 groote vergulde koffijdoozen, 6 blikken koflijpot- ten, 4 ijzeren mooren, 3 verlinde ijzeren ketels, 12 koolschuppen, 12 schinklellooren, 6 koperen solfer* stekbakken, 6 blikken kannen, 2 basculs ieder 150 kilogrammen kunnende wegen en 1 dito van 20 kilo grammen, 3 koperen bollantaarns, 3 idem blikken, een zeer schoone toonbank (buffet) met zinken blad, 5 herbergtafels, een schoon draaiorgel, sloven, een kachel, horlogiën, eene groote boeveelheid schilde rijen en eene gemonteerde zaagmachien. B. Een volledig winkelgerief, weegschalen, ge wichten, bakken, enz. enz. C. Eene groote hoeveelheid kanadaberd, kepers, planken, schalen, latten, brandhout, enz. I) Vijftig paar gebreide koussens en meer andere voorwerpen te veel om te melden. OPENBARE VERKOOPING van een zijnde eene herberg en winkel, Ie Mcrkxken, (nnn de ItceLsirnal De Zaakwaarnemer Renè PENNINCK te Haeltert, daartoe door de eigenaars bemachtigd, zal op de hiernabepaaldc zitdagen, met een half ten honderd 'nstelpenning, openbaorlijk verkoopen Een zeer schoon Woonhuis zijnde eene herberg en winkel met alle daarvan afhangondheden, gebou wen en medegaande grond en erve, gestaan en gelegen to Kerkxken aan de Beekstraat, groot volgens meting zes aren drie-en-veerlig centiaren, gekadas treerd sectie B N° 457®, palende oost de Beekstraat, west Louis-Anselmus Heindrickx, noord de kinderen Jan-Baptist Meganck, zuid do Erven Sciau. Slechts gebracht op fr. 1,950-GO. DERDEN ZITDAG Woensdag 4 October 1882 Telkens om 4 uren namiddag, ter te verkoopen herberg bewoond door Renier Van der Hoeven. Bij bovengenoemde PENNINCK zijn ten allen tijde kapitalen le bekomen mits goed bezet op vasto goe deren. OPENBARE VERKOOPING van to KERKXKEN, a.a.11 de Beekstraat. De Zaakwaarnemer René PENNINCK, te Haeltert, zal door bevoegd ambt, namens M. Renier Van der Hoeven en Eduard Van der Hoeven landbouwers te Kerkxken, op tijd vaD betaling, op Maandag 9 Okto ber 1882, om 9 uren voormiddag, openbaarlijk ver koopen Alle de aldaar zich bevindende Huismeubels zoo als: tafleis, stoelen, banken, kassen, horlogiën, kaders, potten, pannen,schotels,drankemmers,lendbouwers- gereedschappen van allen aard, zoo als rieken, vor ken, reeken, braken, kruiwagen, vlegels, alsmede eene groote hooveelheid strooi, hooi, brandhout, enz., enz. Immers alles wat er zich ten gemelde huize bevind. Een volledig Herberggerief, beslaande voornament- lijk in: eene schoone toonbank, bierpomp, bierstellin gen, glazen, liciers, halve lioters, kappers, karaffon, flesschen, schiklellooren, enz enz. N. B. De koopen onder de drie franken moeten gereed betaald worden. De Zaakwaarnemer René PENNINCK, te Haeltert, is bemachtigd over te gaan lot de verkooping van een-en-twintig heclaron beste Zaailanden in oenen blok, gelegen binnen de gemeente Vloesbergho. Voor de voorwaarden wende men zich aan boven- genoemden PENNINCK, die ten allen tijde groote en kleine kapitalen kan bezorgon. VENDITIE ZONDER INTREK te Aelst, ter Estaminet Het Klein Gent op Donderdag 28 September 1882, om 2 uren namiddag, door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, le Aelst. TV tl lir4*TI een schoon BURGERSHUIS, met 1 slagie, stallingen, afgemaakten koer, groote en ruime kelderingen, dienstig voor allen bundel, schoonen hoi met fruilboomen, geslaan en gelegen le Hofstade, Hoogstraat,om er met januari aanslaande van ingebruik le treden. Voor de conditiën zich le bevragen bij Si. De Pero in St-Cornelius, le Hofstade, Dorp OPENBARE VERKOOPING van TE OPWYCK. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. 16 aren 44 centiaren Land te Opwyck, op het Boschveld, genaamd den voor sten Notelaar, sectie E deel van Nr 186, In gebruik bij Ch. Van Biesen. Ingesteld fr. 620-00: Tweede koop. 26 aren 95 centiaren Land, te Opwyck, op het Boschveld, sectie E deel van N' 186. Ingesteld fr. 1000-00. Derde koop.En 31 aren 85 centiaren Land te Opwyck, op Waeyenberg, genaamd den Oost- jeppen, sectie I) deel van Nr 402. Koop 2 en 3 in gebruik bij Franciscus Van de Voorde. Ingesteld fr. 740-00. ZITDAGEN Telkens om 3 uren namiddag ter Estaminet van den heer brouwer Jooslens te Baerdegem, aan de Kerk. Do zink van de Vieille Monlagne is erkend verre uit voor de beste kwaliteit; op elke plaat staat deD numero en hel merk. Hel gewicht van de numeros is tc bekomen bij den Depositaris Em. De Coen-Moyer- soen.

De Denderbode | 1882 | | pagina 3