Timmer- en Dakwerken Rationale Militie. De zittingen der drij zittijden van den Militie raad des arrondissements Aelst, zijn bepaald als volgt Eerste en tweede vereemgde zittijden, bestemd tot hel onderzoek van de reklamen der militia- nen, uitgestelden der klassen van 1880, 1881 en 1882, gebracht ten hoofde der lotingsregis- ters, alsmede van de militianen welke lijdelijk van den dienst of van de inlijving zijn ontsla gen geworden, overeenkomstig art. 29 cn 28 der wet en van diegenen welke voor de lichting van 1883, aan de loting hebben deel genomen Ten Stadhuize te Aelst, ten 9 uren des morgens. Den maandag 12 maart 1883, voor de mili tianen van hel 25' kanton den dijnsdag 13 maart, voor de militianen van het 2G" kanton den woensdag 1-1 maart voor de militianen van het 27e kanton den donderdag 15 maart, voor de militianen van het 28° kanton den vrijdag 1G maart, voor de militianen van het 29" kanton den zaterdag 17* maart, voor de militianen van het 30® kanton den maandag 10e maart, voor de militianen van het 51* kan ton den dijnsdag 20 maart, voor de militianen van het 31e kanton den woensdag 21 maart, voorde militianen van het 33c kanton; den donderdag 22 maart, voor de militianen van het 34* kanton den vrijdag 25 maart, voor de militianen van het 35* kanton; den zaterdag 24 maart, voor de militianen van het 56° kanton. Derde zittijd, bestemd om op de reklamen te beslissen, opzichtens welke, gedurende de vo rige zittijden, geene uitspraak is gedaan. Den maandag 2 april, voor de militianen van al de kantons van het arrondissement. Wij zijn deze week de nieuwe ofiicieele school van Mijlbekc, Langestraat, gaan be zichtigen. Toen wijde gebouwen in de verte zagen staan, dachten wij waarlijk eene abtdij of een hospitaal voor onze oogen te hebben. Doch, neen, 't was wel degelijk de nieuwe officieele school met hare onderwijzerswoonst, een echt paleis, en het gebouw dienende voor de klassen, 't welk aan eene halle gelijkt Voor iemand met dit deel van Mijlbeke be kend, is 't onbetwistbaar, dat, ondanks al den dwang van zekere liberale fabrikanten, die ofiicieele school ten hoogste 12 leerlingen kan tellen, jongens en meisjes te samen. Ja, 12 leerlingen en meer niet. Wij willen heden deze zaak niet verder behandelen, en zeggen wij alleenlijk tot onze medeburgersNeemt den eersten schoonen namiddag waar om naar Mijlbeke. Langestraat te wandelen, bezichtigt de school, en gij zult u met eigen oogen overtuigen op welke schan delijke wijze onze in zuren arbeid gewonnen gelden verkwist worden, en dit alleenlijk om de dwaze en hoogmoedige grillen te voldoen, van eenen lompen kwispel waarvan Piet Faro 'nen schoolkijker heeft gemaakt Die ofiicieele school zal met de steerten en meubels ongeveer 45 duizend franks kosten, doch eene zaak troost ons, n.amelijk, dat de liberalen ze neven ons zullen moeten helpen betalen Volkskamer. De Kamer zette deze week den redetwist over 't budjet van oorlog voort. De Senaat. Het lijk van M. Bisschofiheim is nog niet koud en reeds komen de plaatsvervangers in den Senaat in groot getal opmen citeert als kandidaten voor den Senaat MM. Alphonse Willems, professor aan de brusselsche hooge- school, M. Wambeke, wisselagent, M. Edmond Picard, advokaat en M. E Lyon. RECHTERLIJKE KRONIJK. Dijnsdag namiddag werd voor de korrekti- onneele rechtbank van Brussel, 6( kamer, voor gezeten doorM. Drugman, de zaak opgeroepen van den Derby Club en van den Club des Augus- tins. Er waren zestien beschuldigden, waarvan zeven voor den Derby Club en negen voor den anderen kring. De meeste beschuldigden zijn vreemdelingen, Franschen. De zetel van het openbaar ministerie werd bekleed door M. Dieudonné, substituut van den prokureur des konings. Allen zijn beschuldigd van, zonder wettige toelating, een speelhuis gehouden te hebben. De Club des Augustins, was vertegenwoor digd door 9 beschuldigden. De voorzitter van dezen kring is een koop man, wonende te Brussel, die zich eerst lid had laten maken, omdat er veel personen on der den kring waren die hem geld schuldig wa ren, en hij hoopte terug in bezit te komen van zijn geld, door zijne schuldenaars van nabij te bewaken. De leden van den kring kozen hem tot voorzitter. De beschuldigde werd veroor deeld tot 100 fr. boete. Jan David, die beweerde handelsreiziger te zijn, maar de wezenlijke bestuurder van den kring was, werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenis, 200 fr. boet en in geval van niet betaling, 2 maanden gevangenis. De broeder van dezen betichte, Anloon Da vid, werd veroordeeld tot eene maand gevan genis en 100 frank boet. Werden vervolgens veroordeeld Paul Padgi bediende, Ladislas De Glatz, rentenier, en Paul Duchenim, ieder tot 15 dagen gevangenis en 100 fr. boel. Abraham LequanoH, tot 8 dagen en 100 fr. boet. D. Duprat, handelsreiziger, enO.Jubert, id., ieder tot 100 fr. boet. De beschuldigden werden daarenboven nog veroordeeld tot een negende deel der kosten. Daarna kwamen de betichten van den Derby Club. Zij waren ten getalle van negen een enkele was afwezighet was Tricoche, de voorzitter van den kring, waarvan Pioche, de bestuurder-stichter was. c Ik dacht, zegde Pioche. dat ik niets onwet tig deed. Hij was overigens op het punt te sluiten de zaken gingen niet meer, de kon- kurrencie was te groot, geworden. De rechtbank beeft Pioche veroordeeld tot 1 maand gevangenis en 100 fr. boet. L. Reau en Gaston de St-Colombe werden veroordeeld ieder tot 8 dagen gevangenis en 100 fr. boetJ. Monthaye, onder-voorzitter, Paul Lamy, kommissaris,ieder tot 100fr. boete. De bijzondere sekretaris van Pioche, Adolf de Keukeleer, werd vrijgesproken. De korrectionneele rechtbankvan Gent heeft zaturdag uitspraak gedaan iu de zaak der ha nen, waarover wij onlangs verslag gegeven hebben. Een der beschuldigden heeft er van zijne pluimen gelaten, voor eene weerde van 300 fr., onder den vorm van boete. Maandag verscheen voor het beroepshof "an Gent, derde kamer, M. Cesar Matthys, catho- liekc onderwijzer te Lokeren, beschuldigd van mishandelingen op verscheidene leerlingen zijner school. Na de pleidooi van Mr. Leger, zoon, heelt hel hof een vierdubbel arrest van onplichligheid verleend, waardoor M.Matthijs van de vier beschuldigingen tegen hem ingebracht, werd vrijgesproken. PRTESTERLYKE BENOEMINGEN. Zijn onderpastor benoemddeEerw. Heeren: te Geeraardsbergen, M. Drossens, onderp. van Baasrode, te Nazareth. M. Yerhaert, onderp. van Poeke te Baasrode, M. Van den Herre- weghe, onderp. van Kruibeke; te Poeke. M. Van der Meerseh, onderp. van Overmeire; te Kruibeke, M. Van Herreweghe, en (e Overmei re M. Herrebaut.beidepriestersuit'tSeminarie. De Eerw. Heer Van Goethem, professor in het college an Oudenaarde, volgt M. De Na mur op, in 't klooster der Zusters van Liefde. GETERDE KA R TONS, GEGA L V'.l NISEERD PL A t T IJZER, Zink, Dakpannen, Schaliën, Dekleedingen voor vochtige miKun. J DE FONTAINE. 84, Noorder- laan, te Drussel. ALLERHANDE NIEUWS. Maandag lest gebeurde alhier aan de Leo- poldstraatpoort, een vreeselijk ongeluk. De sneltrein uit Gent bier aankomende om 1 uur namiddag, was in zicht, de bareelen waren gesloten en de baanwachters stonden op hun nen post Juist toen de trein over den steen weg ging lijden, kwam de zesjarige Keiels, zoon van den nachtwaker in de stoomzagerij der heeren Van Severen en Cic, en dus niet de zoon van den baanwachter, uit hel huis be woond door zijne ouders, geloopen, en wierd door 't locomotief getroffen en ijselijk ver minkt. liet slachtoffer stierf twee uren later. Ketels bewoont met zijn gezin liet huis vroeger gebruikt door den grafmaker; de bezonderste ingangdeur geeft door de verplaatsing van den bareel rechtstreeks op den ijzerenweg uit. De droefheid der ouders was groot de vader vooral was dolzinnig van droefheid bij zooverre dat bij den baanwachter Van Guclit met zijnen tweeloop bedreigde. Doch later bedaarde bij. De \astenavonddagen zijn bier tamelijk rustig afgeloopen. Geeue erge baldadigheden en vechtpartijen wieiden bestaiigd. Niet een enkel proces-verbaal wierd tegen de gemas- kerden opgesteld. 'Eene enkele proefneming zal bewijzen dat tegen verstopping en derzei ver aanverwan ten als opstijging van bet bloed, naar het hoofd en de borst, aanvallen van duizeligheid, gebrek aari eetlust, bet zuur, aandoeningen der maag, darmen, lever en van de gal, geen enkel middel zoo zeker werkt als de Zwit- serschc pillen van Rich. Brandt. Men vindt dezelve in doozen aan 70 centimen, welke vijf weken duren in alle beste apotheken: te Aelst, bij M. V. Meirschaut, apotheker, opvolger van Van den Herreweghe, Korte-Zoutstraat. Men schrijft ons uit Haeltert Op 7 Februari 11. werd het huwelijk van Donatus Van den Berglie en Léonia Iliano land bouwers binnen onze gemeente, gezegend door de geboorte van een zevenden zoon. Die zeven zonen zijn allen in leven. Het feit werd onmid- delijk ter kennis gebracht vanZ.M. den koning welke aan de echtgenoten Van den Berglie eene som vau 150 frank schonk en tevens den heer Boelants dienstdoende burgemeester verzocht, hem te vertegenwoordigen bij bel II. Doopsel. Het H. Doopsel werd aan den nieuwgeboren toegediend den 9 Februari door den E. II. Pessemierspastoor der parochie. De lieer Roe- lants was Peter en juffer Marie üe Sadeleer zuster van onzen jeugdigen Volksvertegen woordiger, Meter'; zij gaven aan bun doopkind de namen van Leopold-Bcnedict-Maria. Het rijtuig der familie De Sadeleer bespannen met twee paarden, haalde den doopeling en zijnen vader aan de woon van dezen laatste af, en bracht ben ook na de plechtigheid naar buis terug. Voegen wij hierbij dat de groote klok de plechtigheid aankondigde en alle de buizen der gemeente bevlagd waren. M. Bissclioffsheim, senateur voor het ar rondissement Brussel, is maandag, ten 4 uren namiddag overleden. Men meldt dat Belgie, bij gebrek aan den wettigen erfgenaam van den hertog van Wel lington, in bezit ging komen van een kapitaal van 8 millioen, zijnde de begiftiging aan den held van Waterloo. Naar liet schijnt zou dit nieuws onnauwkeurig zijn. De Figaro meldt dat liet niet goed gaat met de fransche komedien in België de direk- teur van den theater van Brugge zou op reis zijn te Luik speelt men in sociëteit; te Namen en te Bergen speelt men nog, maar zal men blijven spelen Te Gent spreekt men ervan in Associatie te spelen. Maandag morgend werd de portier van M. Nicaise, aannemer van werken, te Brussel, door zijn patroon naar de Nationale Bank ge zonden, om er eene som van 15,720 fr. te ont vangen. Terug gekomen zijnde tot aari de Zui derstraat, werd hij aan denhoek derKoolmarkt en Amigostraat, door een onbekende omge worpen. Eenige oogenblikken later bemerkte de portier dat zijne poitefeuille met de 15,720 fr, verdwenen waren. Onder de groepen gemaskerden die dijns dag de straten der stad Gent doorliepen, waren er verscheidene, die kloosternonnen verbeel den, met witten halsdoek, gevleugelde pijpmuts, eenen paternoster en een grooten kerkboek. Hel oogenblik is uiterst goed gekozen om te schimpen opliet nonnenkleed. Terwijl te Luik 200 Zusters van verschillende orden aan de sponde der anders verlatene typliuslijders nacht en dag waken met engelachtig geduld en zorg, vindt men te Gent eene vrouwelijke jonkheid, leerlingen der onpartijdige stadsscholen, die voor de lieldhatligheid der Zusters van Liefde niet anders over hebben dan verach ting, schimp en smerige liedjes- Welk een volkske 1 Donderdag morgend tussclien 10 en 41 ure, had een kerel aan de uitstalling van een ellengoedwinkel, in de Vondelstraat te Antwer pen een stuk merinos gestolen. Eenige voor bijgangers hadden echter den dielstal bemerkt en"vervolgden den kerel. Deze werd aangehou denen naar het policiebureel der 2C wijk ge bracht. Hier werd hij ondervraagd door den adjunkt- kommissaris Denef, doch in plaats van te ant woorden greep de dief den adjunt bij de keel. Op de noodkreten van Denef, kwamen de kom missaris en de andere agenten toegesneld, doch de kwaaddoener haalde een ir.es te voorschijn, en dreigde er de agenten meê, die liern wilden vastgrijpen. Een der agenten trok toen zijn sabel uit de schee, en mot liet hot van den lemmer, bracht hij den dief een slag toe op de arm. De kwaad doener was verplicht Denet los te laten de agenten grepen hem toen te samen vast, en gelukten erin hem te ontwapenen. De kerel werd vervolgens geboeid en naar den amigo gebracht. Men schrijll riit Oppuers Een koopman van Bornhem, Jan Ivens, oud 60 jaar, was ver leden maandag tol omtrent 9 ure 's avonds in eene herberg te Oppuers gebleven. Tuen Ivens naar Bornhem terugkeerde deed de zoon uit dé herberg hem uitgeleide tot op oiigeveer tien minuten afstand van zijne woning. Zij gingen nog beiden een glas bier drinken in eene her berg, waarna de koopman alleen zijnen weg voortzette. Twee minuten later verliet zijn gezel ook de herberg, volgde den koopman op, randde dezen aan, wierp hem op den grond, mishan delde hem en nam hem ten slotte eene som van 525 franken af. De dader van dien aanslag een jongeling van 25 jaar, is door de gendar merie van Bornhem aangehouden. Wij vernemen op 't oogenblik zegt^ hel Fondsenblad, dat de gouverneur van West- Vlaanderen, de dwaasheid zijner speciale kom- missarissen tc Kortrijk inziende, bevolen beeft al de geestelijken, kloosterlingen en broeders af te schrabben, welke op de rollen der garde civiek waren gebracht. Een heer van Luik, die zondag naar Gent gekomen was om er den karnaval te zien, is, naar men meldt, het slachtoffer geworden van eene brutale aanranding vergezeld van diefstal. Na lot maandag morgend, rond G ure, rondge wandeld en wal meer dan gewoonlijk gedron ken te hebben, bevond die heer zich in eene herberg, in gezelschap van eenen vriend die hem praamde om met hem meê te gaan. Hij liet echterden vriend vertrekkenen viergemaskcr- den, die daar aanwezig waren en bemerkt had den dat de heer geld had, besloten hem te achtervolgen. Toen nu de heer van Luik de her berg verlaten bad, werd hij door de vier ge- maskerden van \erre gevold. Op den Hooiaard gekomen, werd hij vastgegrepen, erg mishan deld, en beroofd van eene som van 130 fr. welke bij bij zich had. Gansch buiten kennis werd de man opgenomen en in eene naburige herberg gedragen, alwaar bij, in den morgend, tot liet bewustzijn gekomen, alles beeft ver haald. De (laders zijn onbekend. Er is weer een ongeluk gebeurd ten ge volge van het gebruik van vuurwapens bij het vieren van huwelijken. Dezer dagen werd in eene gemeente van bet omliggende van Dix- mude zulke feest gevierd, en een werkman, ondanks bet verbod zijns meesters, had het geweer dubbel geladen om een lelie schoot te geven. Ongelukkiglijk sprong het wapen en de man werd afgrijselijk gewond aan de hand en liet aangezicht. Dezer dagen kwam een bakker met zijne kar, waar een groote hond aan lag, iu de Knok- kestraat te Lokeren gereden. Zijn trekdier, dat reeds den ganselien dag aardige manieren bad, wierd eensklaps razend. Hel wilde zijnen meester niet meer herkennen en heet met woede naar iedereen. Gelukkiglijk was de beest goed vastgemaakt, en moest zich vergenoegen zijne vreeselijke tanden in het bout en zelfs in het ijzer der kar te printen. Iedereen vluchtte toen eindelijk een persoon bij gebreke van ge weer, met eenen revolver kwam toegesneld en bij de derde scheut den hond neervelde. Mooi*<l 4e Wijnkel. Eene verschrikkelijke misdaad werd zondag te .Wijn kei gepleegd.Ziehier eenige inlichtingen, welke wij iri het Fondsenblad van Gent aantreffen Üe Moeder-Overste van het godshuis voor ouderlingen en gebrekkelijken dier gemeente, eene vermaning moetende doen aan eenen der kostgangers van het geslicht, aangaande zeke re overtredingen van het reglement, deed hem roepen om bij haar te komen. In plaats van onmiddelijk bij de Moeder te gaan, begaf Pieler De Waele zich in den hof om er een mes te wetten. Vervolgens in de kamer komende waar de overste zich bevond bracht bij de weerdige kloosterlinge drie mes steken toe in liet hart en eene in de keel. De dood moet oogenblikkelijk geweest zijn. Het was slechts mëer dan een uur na dit bloedig drama, dat de Zusters van bet godsbuis ongerust begonnen te worden, daar zij haar, die altijd op baren post was, niet naar de ves pers zagen komen. Zij waren nogtans verre van de verschrikkelijke misdaad te \ermoeden die gepleegd was. .Men oordeele over bunnen schrik toen zij haar lijk vonden liggen. Het slachtoffer (in de wereld jufvrouw Rosa lie Vermeulen) was nog maar 50 jaar oud en werd algemeen bemind en geacht. Wat den moordenaar betreft, na de misdaad te hebben gepleegd, is hij uit het geslicht ge vlucht en in de vaart gesprongen, alwaar hij verdronken is. Zijn lijk is nog denzelfden avond opgevischt geworden. Het parket van Gent heeft zich maandag naar Wiinkel begeven, om een onderzoek te begin nen. Nadere bijzondei heden. Pieter De Waele was een kosiganger met eene onverdragelijke inborst sedert lang hadden de zusters zijne wegzending gevraagd, om de orde in het geslicht'te behouden. De moeder had medelijden met den ongeluk kige, eu trachtte door raadgevingen hem te verbeteren. Sedert verscheidene dagen had De Waele weêr allerlei klachten en verwen- schingen doen liooren, niet alleenlijk over het eten, maar over alles en die klachten waren van geweldenarijen vergezeld. De moeder besloot eene laatste maal met goedheid te probeereo, en deed den barsclien man bij haar komen. In de kamer daarneven bevond zich eene zuster, met eenen persoon die eene kommissie was komen doen. Daar die zuster den kosiganger hoorde lawijd maken, sloot zij de deur barer kamer een oogenblik .daarna hoorde zij den woeslaard wegloopen en opende de deur, om te zien wat er voorgevallen was. Moeder lag ten gronde badend in haar bloed. Wat is er vroeg de zuster, Niels antwoordde zij. De zuster nam degekwetsle op en zette baar op ec-nen stoel. Op hare kreten kwamen ver scheidene personen toegesneld. Men liep om den geneesheer, die afwezig was. De pastoor kwam aanstonds bij en bediende de gekwetste van de laatste H. Sacramenten. Een half uur later gal zij Jen geest. De moeder had maar eenerf steek bekomen en was in liet hart getroffen geworden. Die steek was toegebracht bij middel van een oud mes, dat De Waele in het wagenhuis gevonden en met inzicht eene moord tc begaan, geslepen had. De Wnele was uit het kloostergevlucht naar de Moervaart-Hij sprong in het water, niet verre van de plaats waar een tachtigjarige man zat te visschen. Deze kon hem niet redden, doch op zijn ge schreeuw kwamen mensclien toegeloopen, die een uur nadien het lijk van den moordenaar ophaalden. Moeder-overste, in de wereld Rosalie Ver meulen, oud 50 jaar, was van Wijnkei geboor tig en behoorde tol eene uer meestgeachte familien dier gemeente. Wat de moordenaar betreft, Pieter De Waele hij was nauwelijks 45 jaren en geboortig van Eename. De sclioolminisler had aan den gemeen teraad van Nijvel gevraagd eens te willen be raadslagen, om te weten of er geene reden bestond om het traktement der ofiicieele on derwijzers dier stad te verhoogen. De raad berbadslaagde en vond dat de lieve lingen van M. Van llumbeeck ruim genoeg trekken. Te samen heelt de hootd-onderwijzer 5,561 frank 's jaars de hulp-onderwijzers, twee te minsten, trekken elk 2,365 frar.k de hoofd-onderwijzeres heeft 2,207 frank elk der hulp-onderwijzeressen ontvangt 1 519 frank. Wat heelt de schoolminister daar nu meê gedaan gedaan? Eb wel, hij heeft dwangsgewijze al die traktementen.... verhoogd Vrijdag lest werd de gansche zitting van liet triburaal van eersten aanleg te Hasselt door de zaak Leduc ingenomen. Men weet dat dezen notaris, lid van het officieel schoolcomiteit te Peer, zicli in de jaren 1880 en 1881 aan menige deugnieterij iieeft plicblig gemaakt, 't Was waarlijk droevig de lange rij der slachtoffers van dezen libera len notaris hunne lotgevallen te liooren ver halen. Leduc werd voor eene gansche reeks strafbare feilen lot ongeveer G jaren gevang en boeten veroordeeld. IVotaris gevlueSït. Dijnsdag heeft er nogmaals eene huiszoeking plaats gehad bij den notaris Barbier. Men gelooft dat deze thans te Parijs verblijft. Zooals wij gemclhebben, heeft Barbier bij twee bankiers te Luik geld geleend de totale som bedraagt nog geen 200.000 Ir. Andere Banken hadden hem ook geld voorgeschoten, onder ander de Bauque populaire. Het schijnt dat Barbier geen schriftverval- sching gepleegd heeft. Hij gebruikte enkel het geld dat hij in zijn bezit had, om aan zijne drift tot bet spel te voldoen. Barbier wordt dus enkel beschuldigt van misbruik van ver trouwen en aftruggelarijen, door hem gepleegd in hel uitoefenen zijner bediening. Het Journal de Liége geeft nog de volgende inlichtingen betreffende de zaak van den nota ris Barbier. Al de in omloop zijde verbalen zijn allen min of meer onnouwkeurig. Ziellier eeriige bijzon derheden waarvan wij de echtheid kunnen ver zekeren. Sedert lang was notaris Barbier verslaafd aan liet spel. In augusii 1880 bad bij een tekort van 150,000 frank. Dit'tekort werd grootelijks gedekt door Mad. Barbier, die geheel bare for tuin opofferde. Men dacht dat Barbier eindelijk van liet spel zou afzien. Zijne familie bewaakte hem zeer goed doch zijn drift tot het spel werd nog heviger Hij stelde zelfs een persoon in zijne plaats, die voor item spelen moest. BehaDe de aanzienlijke sommen geld die hij aan dezen persoon gaf om te spelen, heeft hij hij hem nog leeningen gedaan die n.eer dan 40,000 fr. beloopen Verscheidene andere spelers hebben Barbier ook nog aanzienlijke sommen ontleend. In twee jaar en half heeft Barbier een nieuw tekort dat 173,000 fr. beloopt. Deze som bevat enkel 50,000 lr. die men aan Barbier, in zijn hoedanigheid van notaris toevertrouwd had. Het overige van het passief bestaat uit eene som van 40.0O0 fr., die hij schuldig was aan een persoon zijner familie, en 80,000 fr. van kredieten geopend door verscheidene bankiers van Luik, Brussel, Charleroi en Sl-Ilubert, aan den persoon die voor Barbier speelde. Het is ten gevolge van een reklaam van zekere Mej. B., die hem in de maand mei laatsleden eene som van 18.000 fr. toevertrouwd had, dat Barbier gevlucht is. Donderdag 25 januari, in den aiamiddag, is bij van Luik naar Dinant ver trokken, waar bij, naar bij zegde, eenen zieken ging bezoeken. Van dan al heeft men zijn spoor verloren, en ondanks al de opzoekingen van liet parket, beeft men nog niet bet minste lee- ken ontdekt, dat toelaat te gelooven dat bij spoedig zal terug gevonden worden. Tot nu toe is er nog maar een klacht bij liet parket ingediend, namelijk die van Mej. B... Men zegt dat eene gewezen dienstmeid van Barbier hem. eene som van 16,000 fr. toever trouwd heeft. Dit zijn de nauwkeurige feiten. Zij toonen nog eens te meer tot welk gevaar de verschrik kelijke drift tot liet spel de ongelukkigen voert, die zich door hem laten overlieerschen. Ondanks de groote les die Barbier de eerste maal gehad bad, niets beeft liern van zijn ver lies kunnen redden, noch de gevoelens van eer waarvan zijne familie liern het voorbeeld gege ven had, noch het aandenken zijner kinderen, noch de vriendschap der zijnen, noch de ver kleefdheid der ongelukkige vrouw, die, na eerst liare gansche fortuin opgeofferd te hebben, na te vergeeefs, meer dood dan levend, gewor steld te hebben om den vader barer kinderen van zijnen ondergang te verwijderen, de ver schrikkelijke laak op zich heelt moeten nemen om aan liet gerecht te vragen een onderzoek te beginnen tegen den man wiens naam zij draagt. Misdaad te Meïsen. Men schrijft uit Gaver Dijnsdag 11. was liet loling te Melsen voor de omliggende gemeenten. Rond 11 uren 's morgens kwam men den brigadier der gendar merie, die in de zaal van liet gemeentehuis van dienst was, verwittigen dat er, niet ver van de school, lievig gevochten werd tussclien de lo- telingen van Meirelbeke en Dickelvenne. Hij ging zien, maar toen bij daar aankwam, was alles gedaan. De genanmden Theofiel Van Impe mi Gustaaf Uwijn, beiden werklieden te Meirel beke, hadden elk een messteek bekomen in den buik, zoodanig dat hunne ingewanden zich zich door de wonde vertoonden. Zij bevonden zich in zulken bedenkelijke toestand, dat men ze naar bun hui - niet kon overvoeren. Het is M. de doktor Haeghens die hun de eerste zorgen heeft toegediend. De twee gekwetsten waren in de onmogelijk heid de daders te doen kennen. De brigadier der gendarmerie van Gaver begon een eerste onderzoek, en verwittigde terstond het parket. Vrijdag morgend zijn M. Würih, procureur des koningsPenneman, onderzoeksrechter, en Colpaert, griffier, ter plaatse geweesL^Zij hebben de gekwetsten en andore getuigen ondervaagd. De genaamde Oscar Meire, oud 19 jaar, land bouwerszoon te Dickelvenne. is tegenover den gekwetsten Theofiel Van Impe gestold, eu deze laatste heeft zonder eenige aarzeling Meire herkend voor dengenedie liern den doodelijken steek heeft toegebracht, Oscar Meire is aangehouden, onder betich ting van Moordpoging en door de gendarmerie naar de gevangenis te Gent overgebracht. Het schijnt dat men ook op het spoor is van dengene die den steek heeft toegebracht aan G. Uwijn. Men heelt zijne klak gevonden. Het is eene zwarte zijden klak, bezet met pluimen en bloemen zonder twijfel is de dader ook een loteling. Diefstal te Doornik. Een der stoutmoedigste diefstallen is donderdag morgend ten 11 ure, te Doornik gepleegd, Gebruik makende van liet oogenblik dat de poortier eener maatschappij van ouderlingen bijstand uitgegaan was, kwamen twee kerels op de deur kloppen. De portierster opende de deur en de twee personen traden oogenblik kelijk binnen. Zij hadden hun gezicht met een masker bedekt. Eeri hunner greep de vrouw bij de keel, ter wijl de andere een groot mes uit den zak haalde, en dreigde haar te dooden, indien zij hun de kas der maatschappij niet aanwees. De arme vrouw, half dood van schrik, leidde de kwaaddoeners op de eerste verdieping, waar zich de bureelcn bevinden de man met het mes, moest liet huis goed kennen, want hij ging recht naar het meubel, waar zich het geld der maatschappij bevond, en brak het open. Maar het geld was daags te voren op de spaarbank geplaatst, en er lag slechts nog 20 a 25 fr. in kas. De dief maakte er zich van meesterde ongelukkige moest de schurken vervolgens in hare slaapkamer leiden, vanwaar zij eene som van 125 a 150 fr. meenamen. Ditgedaan zijnde, hebben zij hel huis verlaten. Een onderzoek is begonnen. FRAiVKRYK. Spoorwegramp.D Petit Lyonnais meldt dal cr tusschen de station van Sainl-Romain-de Popev en l'Albresle op den ijzerenweg van Lyon naar Parys, eene spoorwegramp heeft plaatsge had. Een trein is gedurende den nacht op een lokomotief geloopen, die in tegenovergestelde richting aankwam. De schok was verschrikkelijk in zoo ver dat hij omtrent drie kilometers in den omtrek gevoeld werd. De tender van hel machien dat alleen opkwam, drong door tot in den lieeid der lokomotief van den trein, en stootte deze achteruit tot op den eersten waggon van den trein, die gansch ver-"" brijzeld werd. Twee waggons, 2P klas werden gansch uiteen geslagen. Hel hulpgeroep der reizigers, omtrent 40 in getal en gekerm dergewonden, waren verschrik kelijk om aan te hooren. De wanorde was groot. De verschrikte reizigers niet wel wetende wat er gaande was, verbrijzelden de vensters en kwa men langs daar op de baan maar in de duister nis wisten zij eerst niet wat aanvangen. Het duurde nog al gei uimen tijd vooraleer de red ding kon ingericht worden. Toen de bewoners uit de omtrek en de bedienden der naastgelegen statiën eindelijk met fakkels en lanleems aan kwamen, vertoonde zich een akelig schouwspel voor hunne oogen. Twee dooden en 9 gewonden werden onder de puinen gehaald Deze gewonden bevinden zich allen in bedenkelijke!» toestand. Hel pai kei is ter plaatse geweest. Reeds 's an- derdags was het verkeer hersteld. RUSLAND. Een Prokeet. Volgens het schijnt is er in Rusland een profeet verschenen, die reeds een groot getal volgelingen heef'.. Het is zekere bul len, een Saks, van. gemeene afkomst, maar die groote theologische studiën gedaan heeft, De man predikt in het engelse!» of in duitsch, en alhoewel hij zeer gebrekkig de eerste dezer ta len spreekt, geniet hij veel bijval. Het grootste deel zijner sermónen rolt over de kracbï van het geloofliet geloof echter, zegt een korrespondent, schijnt voorden man eerder het geld dun wat anders te zijn. Ofschoon hij het geluk heelt thans in den overvloed te leven, gaat hij op reis zonder eenen centiem in den zak. Onder weg weet hij zich altijd het noodige te verschaffen en hetzij ter loops gezegd er blijft allijd wel wat over om zijue bijzonder fortuin te vergrooten. Hoe hij op reis zijne onkosten weel te betalen verhaalt hij in zijne sermónen om te toonen dat het gelool de bergen verzet. De schismatieke priesters schelden hem uil voor een bedrieger, maar hunne gramschap is het klaarste bewijs van den bijval welken hij overal ontmoet. De proleet is getrohwd, en vader van een tal rijk gezin, dat van den opbrengst zijner sermó nen op vorslelijken voet schijnt te leven. VEREENIGDE-STATEIV. Tegenwoordigheig van geest. Als een staaltje van tegenwoordigheid van geest kan hel volgende dienen Te Cholseaville, Texas, was over eenige we ken de schouwburg lot de laatste plaats bezet. Op het oogenblik dat na hel laatste tusschenbe- drijf, hal gordijn weêr opgehaald zou worden snelde de bestuurder doodsbleek naar de eerste tooneelspeellcr en duisterde haar toe In den kelder is er brand hulp is onmogelijk b:nneu weinige minuten zal het gebouw in de vlammen slaan Aan liet publiek moet het meegedeeld worden maar hoe De Dame antwoordde koelbloedig Dat neenj

De Denderbode | 1883 | | pagina 2