Militie-Lichting 1883. Moteurs k Gaz, Uit dei- hand te koop. BERICHT. M BERNARD, F- RAINBEAUX ENCie., Pensionnaat. Een Huis te huren ZS.' Prijsschieliug wel de Bolle Luislerrykc schieting met de Bolle Groote vogelschieting Huis te huren terstond TE LOOI». Te bekomen IIer^iÉeren, k«,ksimi, J.GARDOT A DIJON Zaaihaver, Martin Coppens, MEN VRAAGT Verandering van woonst. Te huren of te koop. Sparren HOP PEST AKEN Verkooping van Behuisde Hofstede, Meubelaire venditie. Venditie van 22,000 een perceeltje Zaailand, HOFSTEDEKE, eene behuisde Hofstede, [luizen met medegaande Gronden, maakt, op de graven neer te IcggeD. üil was te veel voor den radikalen raair van het dorp en een zijner raadsheeren dees jaar werd het hek ken, waarmee het kerkhof wordt afgesloten, voorzien van eene zware ijzeren kelen en twee hangsloten. Toen desloet der dorpelingen aan kwam, was hel hun onmogelijk, h. i hekkeu te openen maar nu klommen zij 'en voor ren over den afèlultin gsmuur en legden eerbiedig hunne kronen op de graven der dierbare afgestorvenen. De radikale mair liet de dorpelingen begaan hij kon ook niet beter. Zonderlinge Zaak. Voor de rechtbank van Parijs zal eerlang eene zonderlinge zaak gepleten worden. Over eenige jaren ontving zekere Yrouw S het bericht van hel overlijden van haren echt genoot, die haar 10 jaar geleden, verlaten had om in Amerika fortuin te gaan zoeken. Bij deze ongelukkige lijding was er een ande re gevoegd, die de tranen der weduwe grooten- d eels deed opdroogen de overledene liet aan zijne vrouw eene zeer schoone fortuin, welke hij in het verre Amerika gewonnen had. Vrouw S.... beweende gedurende twee lange jaren haren echtgenoot en weldoener, maar na dien tijd, was zij moede alleen haar geld te ver teeren en zij gevoelde de noodzakelijkheid het met iemand te deelen. En vrouw S.... werd weldra vrouw G.... Over veertien dagen nogtans werd de deur geopend van het vertrek, waarin deechlgenoo- ten zich bevonden en daar voor l.en stond M. S.... in vleesch en beenen hij vroeg en zijne gade, en zijn geld terug. Wat was er nu gebeurd? Op het oogenblik dat M.S.... uit de binnenlanden van het zuiden te Buenos- Ayres aankwam, om naar Europa in te schepen werd hij eensklaps ?iek en was wel dra zoo ver gekomen, dat hij zijn testament maakte. Hij verloor alsdan het bewustzijn en toen hij eenige dagen later het bezef zijner daden en ook de gezondheid terugkreeg, bpstaligde hij tot zijn grooten schrik, dal al zijn geld en zijne papieren verdwenen waren. S... was echter niet ontmoedigd hij keerde naar de binnenlanden terug en begon te werken om een nieuwe for- tuin te vergaderen. Intusschen stierf de dief, die hem bestolen had, te New-York en de papieren alsook het geld bij hem gevonden werden naar Europa gezonden. Hel is aldus dat vrouw S...., de fortuin van eenen levende erlde. M. S... wij herhalen het, is zoo springlevend dat hij voor de rechtbanken en zijne vrouw en zijn geld terugeischt. Dit zal een zonderling proces zijn. Handel in Frankrijk. De Economiste Francais deelt eenen langen brief mee van eenen parijzer koopman, en waarin klaar bewezen wordt dat de handel van Frankrijk met hel bui tenland van dag lot dag achteruit gaat en met volkomen ondergang bedreigd wordt, indien er geene krachtdadige middels legen dien stand van zaken genomen worden. Volgens den schrijver, is de eerste oorzaak van dien jammerlijken toestand, de vermindering van den invloed van Frankrijk in het buiten land. Frankrijk onder politiek oogpunt, wordt niet meer geteld en de mode verlaat van liever lede de fransche produkien, om den voorkeur te geven aan die van Duischland, Engeland, enz., omdat deze landen zoo machtig zijn. Onnoodig te bewijzen dat Engeland een mach tig en rijk land is Oostenrijk breidt dagelijks zijnen invloed uit in het Oosten, en doorliet vol trekken van hel lurksch-servisch-ooslenrijksch spoorwegnet, zal men weldra in eenige uren Konstaniinopelen kunnen bereiken. Wal Duitschland betrelt, het maakt, door de beste machienen te gebruiken, goedkoope arti kels voor de menigte, en aldus is het er in ge lukt eene belangrijke plaats in te nemen als voortbrengende natie. Amerika van zijnen kant, heeft Frankrijk van t grootste deel zijner markten in de Nieuwe We reld verdrongen. LUXEMBURG* Wilde Varkens. In verschillende deelen van Luxemburg vertoonden zich in de laatste dagen tot onder den rook der steden wilde var kens, en met goeden uitslag wordt op die on welkome bezoekers, die zooveel schade aanrich ten, jacht gemaakt. Zoo meldt men uit Diekirch dat den 18 dezer vier jonge Nemrods in een dei- gemeentelijke bosschen, Bockelsgrond geheeteh, een wild varken van ongeveer twee centenaars hebben neergeveld, hetwelk op eene handkar zegevierend door de stad werd rondgevoerd. Te Hofingen zijn in de vorige week drie van die ondieren gedood, op den zelfden dag dat te Diekirch een zijner rasgenoten is geveld, den 18, legcfë bij Rögen een landbouwer een der akker- verwoesters met een goed gemikt schot ter neêr. Twee uren later had een der burgemeesters dier gemeente het voorrecht een kolossaal var ken dood te schieten, dat men echter moest ont weien om het naar het dorp te kunnen vervoe ren. Wanneer het zoo voortgaal, zal spoedig het Groot Hertogdom bevrijd zijn van den overlast, welke die woeste klanten den landbouwer aan doen. DUITSCHLAND. Men weet dat de pruisische gezant bij den H. Stoel, M. von Schiüzer, onlangs aan kardi naal Jacobini eene nota heeft overhandigd, waarin hij protesteert tegen het gerucht, als zou Pruisen aan Italië de uillevering van kardinaal Ledochowski gevraagd hebben. De Germania vau Berlijn hield nogtans staan dat Pruisen in dertijd wel degelijk zijne uitlevering geëischt had. Een adjudant van Victor Emmanuël kwam zelf den Paus verwittigen, die daarop den kardi naal in het Valikaan zijnen intrek deed nemen. Men mag overigens niet vergeten dat Prui sen vroeger ook van Oostenrijk de uitlevering van kardinaal van Krakau geëischt heeftIn hel Valikaan schijnt men ook niet veel betrouwen te stellen in de prolestalien van het pruisisch gouvernement. Inderdaad kardinaal Jocobini heeft niet geantwoord op de nola van M. von Scblözer betreffende kardinaal Ledochowski, en enkel aan den gezant ontvangst beteekend van de overhandigde nota. ENGELAND. Volgens de laatste volkstelling gedaan in 1881 beloopt de bevolking der stad Londen en harer voorsteden 4,764,512 zielen (878,672 meer dan in 1861.) In deze overgroole uitgestrektheid worden jaarlijks verbruikt ongeveer 2 millioen tonnen tarwe, 400,000 ossen, 1,500,000 scha pen, 130,000 kalveren, 250,000 varkens, 8 mil lioen stukken gevogelt en wild 400 millioen pond visch, 1,200,000 oesters, 3,000,000 zal men, 31 millioen liters wijn, 8 millioen liters sterken drank. ZWITSERLAND. Men varwacht met groote spanning de beslis sing welke de zwilsersche Bondsraad zal nemen betreffende Mgr Mermillod. Volgens de Moni tuer de Rome verklaart, heeft hel zwitsersch gouvernement jn die kwestie niet al te rechlzin nig gehandeld. Het was met de toestemming van de Bondsregeering. dalZ. II. Leo XIII Mgr Mermillod benoemd had tot bisschop van Lau sanne en Gerieve", ten einde alzoo gelegenheid te geven, om het veibanningsdekreet tegen den prelaat in te trekken. Mgr Mermillod had kennis gegeven van zijne benoeming aan den Bondsraad, en in een sprek melden voorzitter van den staatsraad van Freiburg, hul de president der Bondsregeering verklaard, dat de Bondsraad geen beletsel zou stellen legen de benoeming van Mgr Mermillod hij bracht zelfs hulde aan de vredeliefde in zichten van den Paus en drukte zijne voldoe ning uit over de beslissing door den H. Vader genomen. De aarzelingen, die de Bondsraad thans aan den dag legt, moeten dus zeer zonderling voor komen. Het is de Staatsraad van Geneve die daarvan de schnld is, en den Bondsraad verzocht heeft geene definitieve beslissing te neineu, voor aleer hij al de kantonale gouvernementen zou geraadpleegd hebben. Zelfs de liberale bladen keuren de handelwijze van het zwitsersch gou vernement afde Bondsraad had op voorhand de kantons moeten raadplegen, indien dit noo- dig was. a Onze diplomatie, zegt het proteslantsch- liberaal blad la Gazette de Lausanne, onze diplo matie heeft een zeer zonderlingen rol gespeeld ten opzichte van den II Stoel en van Eropa. De Bondsraad zal dit ook wel inzien, en zonder verder gehoor te geven aan de ophitsingen der radikalen, het verbanningsdekreet legen Mgr Mermillod doen intrekken. De radikalen hebben nogtans gedreigd, Mgr Mermillod te doen aan houden en vervolgen, indien hij in het kanton Geneve zijn bisschoppelijk ambt wil uitoefenen. In hel kanton Geneve beslaat er echter schei ding tusschen den Staat en den katholieken gods dienst. De wet erkent orde katholieke kerk niet, doch de overheid heeft dan ook niets te zien in de uitoefening van den eerediensl. Mgr Mermil lod zaldus vrij en onafhankelijke bisscoh de plich ten van zijn ambt kunnen vervullen. Holloway's Zalf en Pillen Een Officier in Indië vermeldt, dal gedurende de laatste muiterij, hij dik werf in slaat was dc ellende der arme getrouwe In dianen to verlichten door hun deze medicijnen, im mer zijn reisgezel, te geven. Deze lieden reisden na derhand honderde mijlen om hunne geheelde wonden te vertoonen en den zegen van hunnen God over hun nen weldoener af le smeeken. In hel bezit van deze Geneesmiddelen is iedereen zijn eigen Doklor, Dezelfde Officier zegl dat in het Ooslen niemand ooit zonder dezelve behoord le zijn In China, Java en hel gansche Ooslen worden deze medicijnen veel gebruik! en grootelijks geacht in Java inderdaad wordi een geschenk van eene doos met Holloway's Zalf en Pillen als eene hoogst kost bare gift beschouwd. 18. Burgerlijke Stand der Stad Aelst GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 12 HUWELIJKEN. V. Verhoeven, twijndersgast, mei M. De Troch, twijnster.P Stuyver, twijndersgast,met M. Luycx, twijnster. F. Van Goetbem, melsersgast, met II. Lieveus, twijnster. E. Spillebaut, twijndersgast, met C Van der Snickt, z. b. A. Sterck. smid, met M, De Moor, kantwerkster. P. Van de Meerssche, schoenmaker, met P. De Maeseneer, z. b. A. De Zwael, pontonnier, met E. Iloevelinck, z. b. OVERLIJDENS. H. Brcckpot, z. b 57 j. Kerkstr. B. Raes, vr. Van Vaerenbergh, dagl. 57 j. schaarb. J Van de Meerssche, landb. 68 j. Zoulstrpoort. N Ringoir, man levens, twijnderg. 56 j. Schaarb. M. Thion- pont, wed* Van der Donck, z. b 77 j. Begijnhof. J. Schellaert wed. DeStrooper z.b. 76j. Schaarb. J. Boone wedw. Van Havermaat z. b 88 j. Leo- poldslr J. Van Slachmeulen, wedw,Van der Eecken z. b 76 j. Leopoldstr. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 23 tot den 29 Maart. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 3- Vrouwelijk 0 HUWELIJKEN. F.-X. Van Snick, schoenmaker, 23 j., met M.-L. De Muyler, 27 j., werkvrouw. OVERLIJDENS. J.-P. De Mout, 57 j., ongeh. reiziger, Burgtdamsl. B. De Pril, 89j.,z. b. weduwe J. Raes, Hospitaal. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 868 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.90 lot 1.08; slieren, 0.70 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.94. Aelst, 31 Maart. Per 1heel. 32 lit. 50 cent. Tarwefr. 21-00 a 26-00 Masleluin 21 00 23-00 Rogge 16-00 16-75 Geersi00-00 00—00 Haver. per 100 kil. 19—00 20—50 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per ItO kil. 00-00 00-oft Lynzaad 00— 00 00—00 Koolzaadolie 00—03 00—00 Lijnzaadolie, 00—00 09—00 Koolzaadkoeken, id. (0—00 00—00 Lijnkoeken, 00—oö 00—00 Aardap. (roode de 100 kil. 15-00 16—0o Aardap. (geelej Nieuwe fto 0-00 Boter, do 3 kilogram. 6- 64 9 -72 Eijers, do 25. 1—8(> 2—00 Vlas per 3 kilos. 0—00 o—00 Vigganen, per stuk, l'soort 27 50 2° 20-00 Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld legen Ir. 000 tot 000 de 50 kilos. POPERINGHE, 30 Maart. Hoppe 1882. Stad. Fr. 000—00 000—00 Gemeenten 300—00 000—00 ANTWERPEN, 30 Maart De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3 25 a fr. 3.45. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,80 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per 1/4 heet. verkocht aan fr. 2,00 tot 2.50; polder fr. 0.00 3.50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,90 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in 'het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—00 a 24—00 Rogge, 16-75 18-25 Wintergeerst, 21—00 22—00 Zomergeerst, 00—00 00—09 Haver, 17—00 20 - co Boekweit, 00—00 00—00 Booneo, u 21—00 00-00 Bitterpeën, 20-00 20—50 STAD AELST. Vervroegde Inlijving. De Burgemeester en Schepenen der Stad Aelst. brengen ter kennis van het publick dat de niililianeu der klas van 1883. die under de wapens begecren te inden \óór het bepaald tijdstip der alk-vering van het contingent zich alle dinsdagen zullen moeten aanbieden, te re kenen van 20 Maart toekomende tol 15 Mei daaropvolgende om 9 1/2 ure 's morgens, in het miliiiebureel van 't provinciaal Gouvernemenls- Hótel te Gent. De stukken welke de militianen zullen voor- tebrengen hebben en die ter Stads-Sekretarij verkrijgbaar zijn, zullen in bovengemeld Gou- vernemeuts-Hötel moeten toegezonden worden, den zaterdag van elke week vóór 3 uren 's na middags. De jongelingen die hel hooger genoemde ver mogen zullen te baat nemen, worden gewaar schuwd, dat, indien het Departement van Oor log er in toestemt voor hunne betamelijkheden, hun de gunst toe te slaan der vervroegde inlij ving, zulks op voorwaarde geschiedt dal zij maar te zelfden tijde als de andere militianen van hunne klas en van hetzelfde wapen, in onbepaald verlof zullen teruggezonden worden. De legerskorpsen waarin zij volgens hunne lichamelijke geschiktheid, hunne gestalte en hun bedrijf zullen kunnen geplaatst worden, zijn de volgende Hel regiment der carabiniers. Het 3de re giment jagers te voet. De 9', 10% lle en 13' iinieregimenlen.De acht regimenten ruiterij. De zeven regimenten geschut. De companie der pontonniers. De companie der artificiers. Het bataljon van den trein. Het regiment genie. Het bestuur bataljon en het regiment der grenadiers. Aldus opgemaakt en aangeplakt ten Sladhuize (e Aelst, den 15 Maart 1883. De Burgemeester en Schepenen, VAN WAM BEK E. De Sekretaris, J. VERI.EYSEN. SYSTÈME OTTO, de la force t/i cheval 50 chevaux, construits par MM. Jetu et Deliège k Liège. Consommalion de gaz 1 metre cube (18 cen times) par heure el par force de cheval effective. Pour prix et renseignemenls s'adresser a Mr L. MATHIEU, Directeur de l'Usine h Gaz, agent de vente, a Alost. Een schoon Voiluurzoo goed alsnieuw op4 wielen eene Dogkar, eenen Tilburij, eenen nieuwen Wagen (vierduirner) en een Paard in twee handen Zich te bevragen bij M. Frans Baunvrns. Boterstraat te Aelst. 2° kwaliteit 50 centimen de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zich le bevragen bij M. Frans Bauwens, vleesch- houwer. Boterstraat te Aelst hebben de eer het geacht publiek ter kennis te brengen dal zij, binnen de stad Aelst. Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan I fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chéques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uitwisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C'% Ouders, die uwe kinderen wilt plaatsen in scholen waar Godsdienst,deugd en vader in eere gehouden worden, zendt ze naar hetcollegie van den II. Joseph te Laeken, daar ontvangen zij verzorgde lessen en goed voedsel zooveel het hartje luslc. Prijs 400 500 franks. Zich te bevragen bij M. Van Coetshem-Va.m Nuffel, in het begin der Molenstraat, N* 3. Tp liiipp>n Een Huis nlel Hof» Stal er. Re- c; li u i C/ii* misiên, te Aelst, nevens de Zeebergschebrug, Pontsiraatpoort Zich le bevragen bij den Nolaris DE PAUW, Kei zerlijkeplaats. gegeven door de Maatschappij de stalen arm bij Dom. De Boeck le Aalst, Zwarten Hoek, achter de Statie op tweeden Paaschdag 1883. VOORUIT EEN CYLINDER. Gemeente Welle. op Zondag 1 April 1883, naar 3 schoone Kalkoenen, ter herberg van d'heer Aug. Beeckman, op het Dorp Inleg 55 centiemen per scheut bolrapersgeld medebegrepen. t schoon Corinlhebrood voor wie het meest getal scheuten zal schieten. t Corinlhebrood voor den verst afgelegen persoon ten minsle 6 loten spelende. Conditiën volgens gewoonte. met de Bolle naar Geldprijzen, gegeven door de Maatschappij Dc Kapellemannrnin haar lokaal, ter herberg Au Garde Route, bij II. De Deyu, te Aelst-Schaarbeke, Gentschesteenweg, op Dijnsdag 3 April 1883, om 4 uren namiddag. VOORUIT 15 FRANKEN. De inleg is bepaald op 60 centiemen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. In geval van slecht weder zal do schieting in hot droog plaats hebben. IN DE BISSCHOPSTRAAT. Tn Loftn DrooSe wilgen kruivvagenlreemen iauujj. ,,an civielen prijs; voor beide zich le adresseren bij B. VAN BREUGEL werf, te Aelst BY VERANDERING YAiTw55nS~ Bij M. C. De Coninck De Windt, koopman in Hop, Cumontstraat u° 5. le Aelst 2 eugelsche koppersen (vierkante). 2 Jachtwielen met reopen. hij Gustaaf VAN REN, Kerkstra N* 16. Wijnen en Likeuren aan gematigde prijzen. Tn een schoon groot Huis, te Aelst, Nieuwstraatpoort. Zich te bevragen ter Estaminct Su Anna. rIOLET N0IR COMMUHICAT1VY MËME jjJlLA MElUEURjDES ENCRÊS] Te bekomen ton bureele van Den Dender-Bode De heer DRUWÉ-JELIE, te Ninove, komt eene lading Zaaihaver le ontvangen van Groeuingen. Die haver brengt een derde meer op als alle andere soorten en wordt bijzonder aanbevolen door de Landbouw-Commissie. Vroege havor 22 francs, late 21 francs. 4 VPllfll'P P,AN0 Vogelsangs père, grand rm. tcuuic format. S'adresser au Bureau du journal. heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken daler bij hem alle soorten, van Schoenen lo verkrij gen zijn, als ook vrouw en mansbollinnen aan een zeer voordeeligen prijs hij beveelt zich in de gunst vau eenieder. Te lieknmen biJ A DE troch pos- iC JJCIVU111CI1 SEM1ERS, Vrijheidstraat, te Aelst Guano, Zeeuwsch-en Rigasch Tonneïnad, beste en goede Zaaitarwe, zaai-en voederhaver. zaai-en voe- dergarst, Spaansche Tarwe, Boekweit, Viisen, Dui- venboonen, witte Boonen, Erwten, Klaverzaad, Geerslenmeel, Korimeel, Gruis, Kempzaad, platte en ronde Mille en zwarlzaad. eenen DIENSTBODE gedienstig voor paardenknecht en hofwerk. Zich te bevragen ter Estaminet 't Spjegelhof, Molenstraat, Aelst. Van heden af: OUDE GRAANMERKT, neven de Dekenij. We DE BOLLE-DE SMEDT, magazijn van wasse en roete keersen en bougiën. Alfons DE BOLLE, tapissier, schoone keus van nieuwe meubelpapieren, le beginnen van 25 centie men den rol, geschilderde stors, schouwstukken, tafel-en vloertapijten, wol, peerdshair, enn vegetal, zeegras voor matrassen, foyers, matten, bedhemels en galeriën in alle soorien van houl, rolstokken, franje» voor stors en galeriën, toile gommée, toile cirée, cuir américain, voorschotten, bavetten, enz. Rouwversieringen a3n zeer gematigde prijzen. Zij bevelen zich in de gunst van eenieder. Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant niet allerfijnste fruilbooraen, Jroot 62 aren, geslaan en gelegen le Aelst St. obstraat, thans bewoond door d'heer Léon VervacK. Zich le bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutstraat, N* 33. VEND1T1E VAN 80CO te Erembodegem aan de Denderbrug en aan de Statie des Yzerenwegs, alsmede van 20 koopen Snoei, aen de woonst der We Van Vaerenberg, aen den Hoogenweg, en eenige koopen Hooi en Toemaet, aen de Kapelle-Ter-Muren. Op Maandag 2 April 1883, om I ure nanoen. Door 't ambt van den Nolaris DE SMET, te Erem bodegem 5000 roode hollandsche hoppeslaken te Moorsel aan de statie, op maandag 2 April 1883 om 2 uren nanoen door hel ambt van den Notaris DE WINDT te Moorsel. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene te Nieuwerkerken, Laar. De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hof stede, te Nieuwerkerken, wijk Laar, sectie B, N°' 1058 en 1059, groot 9 aren 50 centiaren. ZITDAGEN vX; Dijnsdag 1? Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van d'heer Benoit Muyloert,te Nieuwerkerken, Laar. Voornoemden Nolaris BRECKPOT, zal op Maandag 2 April 1883, om 1 uur namiddag openbaarlijk verkoopen ter voormelde hofstede der kinderen Maesschalck, alle de meubels en meubelaire voorwerpen, eene goede bekalfde melkkoei, mest, hooi, strooi, brand en andere houten, zich aldaar te bevinden. schoone Hollandsche Sparren Hopstaken, (e Aelst, Vuartkaai. op Donderdag 29 Maart en Dijnsdag 3 April 1883. Telkens om 2 uren na middag, door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aalst. Om uil'do onverdeeldheid to scheiden. OPENBARE VERKOOPING te Aelst, aan de Gentschestraat. De Notaris EEMAN tc Erpe, zal ten verzoeke van wie het behoort met gewin van palmslagen en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eersten koop. Een Woonhuis en Erve,gestaan en gelegen le Aelst, aan de Gentschestraat, dragendo den nummer 45, gekadastreerd sectie A N* 2060a, palende ten voorhoofde aan de Gentschestraat, van do eene zijde aan een huis van den heer Panne, van de andere zijde aan den tweeden koop, en van achter aan hel straatje. Bewoond en gebruikt door d'heer Louis Bogaert, schaliedekker aan fr. 21.63 per maand. Tweeden koop. Een Woonhuis en Erve, zijnde eene tweewoonst, gestaan en gelegen te Aelst, aau de Gentschestraat, dragende den nummer 47, geka dastreerd sectie A Ne 2o63o, palende ten voorhoofde aan de straat, van de eene zijde aan den eersten koop, van de andorc zijde aan koop drij, en van achter aan hel straatje Bewoond en gebruikt door d'heer Jacobus De Schaepdrijver, aan fr 3.36 per week. Derden koop. Een Woonhuis en Erve, gestaan eu gelegen te Aelst, aan de Gentschestraat, dragende den nummer 49. gekadastreerd wijk A Nr 2063c, palende ten voorhoofde aan de straat, van de eene zijde aan d'heer Leclercq, van de andere zijde aan den voorgaanden koop, en van achter ook aan 't slraatjo. Bewoond en gebruikt door d'heer Judocus Luyckx aan fr. 2.80 per week. ZITDAGEN Instel, Maandag 4 ,Rfi„ Verblijf, Maandag 9 Apr" 1*83' Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Db vier Gekroonden, gehouden door den heer Louis Bogaerl Brondeel, aan de Gentschestraat. Door 't ambt van den Notaris EEMAN te Erpe Verkooping op 3 April 1883, om 2 ure namid dag van Meubels, herberggerief, bekalfde koei, hooi en strooi, tonGennenlelniize.te Erpe dorp. OPENBARE VERKOOPING van gelegen Ie Aelst-Selianrhclte. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie hel behoort en met de pleegvormen der wel van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Een perceel Land, gelegen te Aelst-Schaarbeke op Sicscgemkauter, groot 6 aren 40 centiaren, gekadaz trcerd sectie C, nummer 1473, palende ten oostc den heer Baeten, ten zuide de kinderen Pins, ten wesle de erven van Jan-Baptist De Smet en ten noorde Donatus Huylebroeck als gebruiker. ENKELE ZITDAG Zaterdag 14 April 1883, om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie hel behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Een Huisje, geslaan en gelegen te Aelst-Mijlbeke, nabij hel Veibrandhof, groot 4 aren 30 centiaren, palende ten ooste de kasseide, ten zuide M. Van Assche, ten weste en ten noorde de losbaau. ENKELE ZITDAG Zaterdag 14 April 1883, om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst, Groote Markt. Bij dadelijke uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van te Erembodegem. De Notaris ARENTS te llaeltert, zal krach tens bevelschrift van den heer Voorzitter der rechtbank van eersten aanleg zitting houdende Te Audenaarde den 10 Januari 1883, ingevolge liet artikel 90 en volgende der wet van den 15 Augusti 1854, openbaarlijk verkoopen. Eene behuisde en bebouwde Hofstede, te Erembodegem, op Kapellen, groot 23 aren 5 centiaren, sectie A nummers 1813, 1814, en 1815. Bewoond en gebruikt geweest bij Ju docus Cassiman. LAATSTEN ZITDAG Zaterdag 7 April 1883, om 3 uren namid dag, ter herberg, A la Station du IS'ord be woond bij d'heer De Backer, aan de Slatie, (e Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING VAN TWEE SCHOONE te Erpe, wijk Hoonegem. De Zaakwaarnemer Rune PENNINCK, te Haaltert, zal als gemachtigde van den Eigenaar, met het hou den van één enkelen zitdag, en met gewin van palm slag en gelagen, openbaarlijk verkoopen VOOREERST Eene behuisde en schoon beplante Hofstede, ge slaan en gelegen te Erpe, wijk Hoonegem, seklie B, deel van N" 622, 623, 624 en 625, groot] in gronde 11 aren 75 centiaren, palende oost en noord de ervon Cassier, zuid do Beke, west den heerJozefDeGbeest. Boom- en haagprijs fr. 100. SUPERABONDANTE ZITDAG Op Maandag 16 April 1883, om 3 uren namiddag, ter herberg, hierna beschreven onder den tweeden koop. Eq onmiddelijk daarna. TWEEDE KOOP Een schoon en nieuw opgebouwd Woonhuis met afhankelijkheden en medegaanden grond, zijnde eene herberg genaamd De Vergadering, gestaan en gelegen te Erpe, wijk Hoonegem, sektie C, num mers 250 en 251met eene grootte van 5 aren 6t> centiaren, palende oost den steenweg, zuid de erven Nooy. west en noord de kinderen Van der Eist. Bewoond bij den Eigenaar. EENIGE ZITDAG Op Maandag 16 April 1883, om 3 uren namiddag, ter le verkoopen herberg De Vergadering, to Erpe, wijk Hoonegem, bewoond door den heer Petrus-Joannes Cassier. Bij bovengenoemden Rbné PENNINCK, zijn er ge stadig groote en kleine kapitalen te bekomen, aan geringen intrest met of zonder bezet.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3