3 MUIZEN PERU-GUANO WILGEN B00MEN, Kadaster. lAgciKloiiisveraiuicringcn. Verautlering van woonst. Alp Dg Bolle 0ude Craanmarkl» le Verandering van woonst. Moteurs k Gaz, Uit der hand te koop. Willie van Doklor Palissen, Ainerütaanselie Zomerlarwc BEU1CHT. VLAS. BERICHT. Pensionnaat. Een Huis te huren ZS. Huis te huren terstond TE KOOP J.GARDOT A DIJON Zaaihaver, Martin Coppens, Te huren of te koop. Sparren HOPPESTAKEM Verkooping van Verkooping sparren HOPSTAKEN Behuisde Hofstede, een perceeltje Zaailand, HOFSTEDEKE, Huizen met medegaande Gronden, Eene nog al groote bres werd in den toren muur gemaakt, welken nogtans op die plaats een meter dik is. Het kasteel van Plessis is eene oude middel- eeuwsche sterkte, onlangs hersteld en gelegen op den top van den heuvel, die het meer van dien naam beheerschl. Het kasteel hoort toe aan graafde Barbaylane, die er slechts zelden verblijt; den dag der ont ploffing was niemand ter plaatse dan de poortier, De wereldlijke gemeente-onderwijzer van La Terrasse bij St-Elienne, is dezer dagen aan gehouden wegens het plegen van schandalige fei len, waarvan zijn achtjarig dochlerke het slach toffer was. Het eerste onderzoek laat geen twij fel bestaan aangaande de echtheid derleiten hein ten laste gelegd. Het meisje Michaux was te St-Etienne, door een ieder gekend haar vader geleidde haar als- naar den grooten schouwburg, om er zekere kin- derrollen te spelen. Vooraleer gemeente onderwijzer te worden, had Michaux te St-Elienne een goddelooze school gehouden, door den Stuiver der scholen onder steund. DUITSCHLAND. Terwijl de landbouwer Woulf en zijne vrouw, te Dresdorf. dicht bij Diedenhoveo, in den Elzas, op 't land wrochten, lieten ze dezer dagen hunne twee kleine kinderen zonder toe zicht te huis. Het oudste kind liep de woning uit, en toen de ouders kort daarna terug kwa men, vonden ze van 't jongste nog alleen hel hoofd en wat beenderen. De verkens waren in de kamer gekomen en hadden het kind verslon den. Brand te Berlijn Een brand is in het ISationaltheater te Berlijn, woensdag mid dag na 12 ure uitgebroken. Eerst zag men slechts een dikken rook, doch reeds toen de pompiers tegen half 1 ure ter plaats waren, had de brand zulk eenen omvang verkregen, dat er niets meer te redden was. Alleen de buitenmu ren en een paar gangen zijn blijven staan. De oorzaak van denbrand schijnt nooit met zekerheid te zullen gekend zijn. Van 10 ure tot half 12 was er nog eene repetitie gehouden, waarbij slechts een zestal gazbekken waren ont stoken, die onmiddelijk na de repetitie waren uitgedoofd zonder dat men toen of daarna iets gevaarlijks had bespeurd. Eerst later be merkten eenige looneelspelers, in de restauratie zaal aanwezig, eene brandlucht. Allen snelden toen naar de tooneelzaal aldaar kon wegens den verstikkenden rook niemand meer binnen en nog geen vijf minuten later, slonder alles in vlam. Een gedeelte van de kleerkamer der looneel- listen en een onbeduidend gedeelte van den in boedel der restauratie is nog gered maar verder waren alle pogingen tot redding gevaarlijk. De zaal kon 5000 personen bevatten en was dus een van de grootste schouwburgen der stad. ENGELAND. Sedert de laatste ontdekking van helsche machienen te Liverpool en de aanhouding van verscheidene samenzweerders aldaar en te Cork, geven de engelsche detectives zich vele moeite om hunne medeplichtigen te ontdekken. Ontmoeten zij een funktionnaris, zij volgen hem overal om te zien of hij geen gevaar loopt. Staat de ambtenaar om iemand aan te spreken, zij volgen al de bewegingen van den aangespro kene, om zich te verzekeren dat deze geen moordenaar is en geene wapens onder zijne kleóren verborgen houdt. Daaruit volgt dat zelfs de slimste detectives zich bedriegen. Zaterdag avond, werd aldus te Cork een algemeen geacht handelaar aangehou den. Denzelfden avond ontmoette eene patrouille te Balysimon, bij Limerick, een schoolmeester Heffernen genaamd. De policie-agenten wilden den man aanhouden onder voorwendsel dat hij dronken was. Heffernen, hierdoor woedend ge maakt haalde een pistool te voorschijn en lost twee schoten op de agenten, gelukkig zonder iemand te kwetsen. De schoolmeester is naar de gevangenis geleid. Nog altijd zaterdag, deed de policie nieuwe huiszoekingen, in de woning van den gevangene Timothy Carmody de planken vloer werd op genomen, men deed opgravingen op de binnen plaats, maar er werd niets gevonden. Patrick Flanagan en Deunis Deasy zijn voor de rechtbank te Liverpool verschenen. Zij wor den belicht, met een misdadig inzicht een zekere hoeveelheid ontplofbare stoffen bewaard te hebben. Uit het scheikundig onderzoek blijkt dat de stoffen bij beiden gevonden, van den zelfden aard waren. Het onderzoek aangaande de misdaad van Phoenix park, wordt in Dublyn-Castle voortge zet. Het schijnt dat eene vrouw dezer dagen eene voor de betichten verpletterendegetuig^uis gegeven heeft. De verdachten zullen nog deze week voor het assisen-hof verschijnen. J. Brady zal de eerste gevonnist worden. Delaney die de moordpoging pleegde op den rechter Lawsen, is niet als getuige, maar als belichte gedaagd. John Dwyer is als onplichtig in vrijheid gesteld. Aanhoudingen. De policie heeft in een huis te Birmingham eene groote hoeveelheid nitro-glycerine ontdekt. Een kerel Wilhead genaamd, is aangehouden. Het huis waar die ontdekking plaats had, had gansch hel voorko men van een winkel. Men seint van eenen anderen kant uit Londen: Donderdag werd op het Strand te Londen, een man aangehouden die van Manchester kwam en drager was van eene kas dynamiet. De policie aanziet deze aanhouding als zeer belangrijk. Zij heeft aanleiding gegeven lot de inhechtenisneming van twee kerels, in wier wo ning men een halvelon dynamiet gevonden heelt. Wij ontvangen nog de volgende depechen Londen 5 april. Eene zeer belangrijke aanhouding door de londesche policie gedaan is die van Peatherstone korrespondent van de New-Yorker-Zeitung. Papieren in zijn bezit gevondan, bewijzen dat hij medeplichtig is aan hel komplot om de amb tenaars van hel gouvernement te vermoorden. De policie. denkt dat Peatherstone de agent is der araerikaansche dynamiet-politiekers, waarvan O Donovan Rossa het opperhoofd is. Een brief van dezen laatste tusschen de pa pieren gevonden, bewijst dat O'Üonovan Rossa, Peatherstone, Morgan, Deassey en Flannigan deel maken van eene zelfde samenzweering. Londen, 6 april. Een vijfde persoon is Donderdag avond aan gehouden in het amerikaansch leeskabinet, op liet Strand te Londen. Het is een Amerikaan, die sedert eenige weken in Engeland is. Volgens de policie zou hij de uilzendeling zijn van de partij in Amerika, en de voornaamste dader der ontploffing van 15 meert, te West- minster. ZWITSERLAND. Mgr Mermillod en Geneve. Wij hebben gemeld dat M. Carleret, voorzitter van den Staatsraad van Geneve. Mgr Mermillod bedreigd heelf met gerechtérlijke vervolgingen, indien de prelaat in hel kanton Geneve durft komen. M. Carleret steunt zich op de twee volgende voorwendsels. Hij beweert dat de konventie in 1519 tusschen Zwitserland en den H. Stoel ge sloten, en waardoor de catholieke parochiën van het kanton Geneve, bij het bisdom van Lausanne gevoegd wtrden, afgeschaft is. Tol nu toe heb ben de Bonds-en Kantonraden altijd staande gehouden dat die konventie van kracht bleef, Nu de H. Vader hun dit toestaat, zou men beweeren dat hel kontrakt niet meer bestaat. Dat is niet ernstig en de Bondsraad alsook de andere Staatsraden, hebben die redeneering der geneefsche radikalen niet aangenomen. M. Carleret beroept zich verder op de kerke lijke wetgeving van 1873, waardoor de geneef sche calholieken zouden onderworpen zijn aan *t nationaal catholiek bisdom van Bern. Maar dat zoogezegd nationaal bisdom hangt niet af van den IJ. Stoel en is door de calholieken niet erkend. De zwilsersche catholieken blijven vrij, krachtens de grondwet, hunnen eeredienst uit te oefenen zij ontvangen enkel geene toelagen van den Staat. Onlangs is een araerikaansche bisschop naar Geneve gekomen, en de Staats raad heeft hem niet belet zijn ambt uit te oefe nen dezelfde vrijheid werd verleend aan eenen aartspriester der russische kerk. Waarom zouden de calholieken dezelfde vrij heid niet bezitten? De bewijsredens door M. Carleret aangehaald om zijn verzet tegen de benoeming van Mgr Mermillod te wettigen, zijn dus niet gegrond. De ware reden van dit verzet moet gezocht worden in de vrees der geneefsche radikalen, dal de herstelling van den godsdienst vrede hun hel gezag zal doen verliezen. Het is daarom dat zij den godsdiensligen strijd in hel kanton Geneve zouden willen voortzetten. RUSLAND. Aanhoudingen Eene depeche uit St- Pelersburg meldt dat de policie twee honderd bedienden van den ijzeren weg en leerlingen der militaire school heeft aangehouden. De overheid heeft de uitdrijving bevolen van ai de Italianen zonder middelen van bestaan. Men denkt dat zij zich naar Warschan zullen begeven, waar het gouvernement besloten heeft verscheiedene spoorweglinies te doen aanleggen. Holloway's Pillen.—Vertrouwlijk berigt. Aan al de lieden, die lijden aan schele hoofdpijn te weog gebracht door de gal, aan eene ongestelde maag en aan eenige andere galziekte, of aan winden, worden deze Pillen ernstig aanbevolen, als het gezondste, het spoedigst werkend, en eindelijk het beste middel om verlichting le erlangen, zonder het zenuwgestel te overprikkelen nog te verzwakken. De Hollovvay Pillen zijn bijzonder geschikt om de overmaat van gal te verdrijven, die gewoonlijk de koorts veroorzaken, ten zij men zonder dralen eene goede behandeling onderga. In gevallen van aanborsligheid, vanbronchi- te en ontsteking der longen, kan men er op rekenen, dat zij alle gevaar zullen verdrijven. Door den bloed somloop te regelen en het bloed te zuiveren, voorko- zij bet wederinstorien. Door den lever tot een goede afscheiding van gal op le wekken, en deze Pillen van neerslachtigheid van geest, van lusteloosheid, en van die onaangehame gewaarwordingen, welke men dik werf zenuwaandoeningen noemt bevrijden. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 15 VROUwel. 9 HUWELIJKEN. B. Goossens dagl. met C. Verhuist naaister F. Perdaens, mandemaker met R Cop, dicnslm. F De Potter, koopmansklerk met J. Wittock, z. b. 0VER1.1JDENS. J. Boone wedw. Calternan z. b. 8G j. Leopolslr J. Van slachmeulen wedw. van der Eecken z b. 76 j. Leopolslr. J. Luycx wedw. van N'ieuwen- hove, z. b. 58 j. Schaarb. F. Liovens, z. b. 58 j Leopolstr. J. Malthieu, man de Smet, magazijnier 47 j Langeridderstr. M. Colin wedw. Basliaens z. b, 84 j Leopolstr. G. Hijmans man GijebreclU wever, 48 j. Langeridderstr V. Van Germeersch, Begijn, 81 j. Begijnhof. M. Capiau vr. Van Bemten bez. 64 j. Esplanadestr. M. Gyselinck, vr. Posse, z. b. 70 j. St Job. 5 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 30 Maart tot den 5 April. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. M Walmens 13 j. z. d. in het hospitaal. A. M. Geerts 65 j. huish. echt. J L. Van den Berghe Sa- voyestr. J. J.-C. Lamquel 83 j. Ridder van Leo polds orde, oud bestuurder van Tkrijgsgevangenhuis van Aelst echt. Agnès Senauq Slaliestr. J. C De Pril89j.wedu P JMilo hospitaal. kinderen onder de 7 jaren. HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen fr. 540 tot 340 de 50 kilos. 22 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1367 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 lot 1.05; slieren, 0.70 tot 0.92; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.92. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 3 Stieren, 0 80 tot 0 00 20 Ossen, 0 95 1 03 25 Koeien, 0 75 0 85 157 Kalveren, 1 18 1 30 Aelst, 7 April. Per \liecl. 32 lil. 50 Tarwe. Masleluin Rogge Geersi. Haver. Spelt Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken. Lijnkoeken, lardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, t» soort Lijnwaden ter markt stuk fr. 25-' 21 16- pcr 100 kil. per 1(0 kil. id. 00 50 00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -00 -0(1 -10 -82 -00 50 2" cent. 27-00 24 00 17-00 00—00 23-00 00—00 OO—HO 00-00 00-00 09-00 00—00 00—00 16—Oo 0—00 9-45 2-00 0-00 17-50 POPERINGHE, 6 April. Hoppe 1882. Stad. Fr. 000—00 000-00 Gemeenten 500—00 000—00 ANTWERPEN, 6 April. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,25 n fr. 3.50. De ponden of halve kilngr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. I.2U a 1,80; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per 1/4 heet. verkocht aan fr. 2.00 tot 2.50; polder fr. 0.00 3 50. De eiers betaalde men per 25 sluks fr. 1,90 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—50 a 24—50 Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Booncn, Bilterpeën, 17 00 21-50 00-00 18-00 Oft-00 21—50 20-00 18-25 22—25 00—09 20 - 00 00—00 22 -00 OO-UO SIAD AELST- De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis van de belanghebbenden dal den heer landmeter des kadasters, zijne zittingen [tot hel doen der eigendomsveranderingen op het ka daster zal houden ten Sladhuize, Militiezaal, den 12, 15, 14 en 16 d. zer maand, van 9 uren 's morgens tot 's middags en van 2 tot 5 uren namiddag. Gedaan en afgekondigd le Aelst, den 6 April 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekrelaris, (Get.) Van Wambeke. (Gal.) Jh. Verleysen. ECHTEN OPGELOSTEN van OIILENDORFF en C°. Depót bij B. ASSCHER1CKX-VAN SANTEN» te Denderleeuw. N. B. Eene vermindering van prijs wordt toe gestaan aan de uilverkoopers. Joseph LOCUScoiffeur, Lange-Zoutstraat, 11 Aelst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dal, van den la Juli aanstaande, ziju magazijn van tabak, cigaren, pijpen, wandelstokken, reuken, zeep, speel goed, enz zal gevestigd zijn in dezelfde straat, N° 28, oud huis van M' Gustaaf Peirreboom. Hij beveelt zich voortdurend aan de gunst van eenieder. Aelst, heeft de eer het publick te laten welen dal hij komt te openen een Bazar van Meubels en Matrassen, houten en ijzeren Beddens, Wiegen, Stoelen, enz., alles aan zeer goed koope prijzen. Hij gelast zich bezonderlijk met hel placeren van rouwversieringen, Gustaaf PE1RREB00M-MAES, Lange-Zoutstraat le Aelst, heeft de eer het publiek te laten weten dal hij met I Mei aanstaande, zijne woonst zal vestigen in de Korte-Zoulstraat, N* 64, rechtover de Estaminel De Meiboom. Hij zal zich voortdurend gelasten met al wat den verwerssliel betreft, alsook zijn magazijn van bors tels, enz voortzetten SYSTÈME OTTO, de la force i/a cheval 50 chevaux, conslruils par MM. Jelu et Deliège a Liege. Consommalion de gaz 1 mètre cube (18 cen times) par heure el par force de cheval effective. Pour prix et renseignements s'adresser a Mr L. MATHIEU, Directeur de I'Usine a Gaz, agent de venle, a Alost. Een schoon Voituurzoo goed alsnieuw op4 wielen eene Dogkar, eenen Tilburij, eenen nieuwen Wagen (vierduimer) en een Paard in twee handen Zich te bevragen bij M. Frans Bauwens, Boterstraat le Aelst. 1° kwaliteit k 70 cenlimen de 7 kilos; .ju kwaliteit Ji 50 centimcn de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zich te bevragen bij M. Fhans Bauwens, vleesch- houvver. Boterstraat te Aelst 1 Nieuwstmipoort. Zich te bevragen ter Estaminet S1» Anna. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flerecijn en reumatiek van allen aard, tandpijn, loiubagos.oulslekingen der borst en keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en halve rollen tegen 80 centiemen bij den heer VictorMoirschaut,apotheker. Eerste kwaliteit VOOR TE ZAAIEN 'u bekomen in den Ouden Itlekorf, bij Victor Van den Eynde, aan de Gioote Kerk te Aelst. Ta mil on k'J Pierre LELEU, Groote fl C. 1ICKU111C.II Markti AelsU eers,e kwa. liteit van Waasklaverzaad, Ajuinzaad en Bloemkool zaadSpaansche Tarwe, Vogelzaad, Boonen, enz. aan eenen zeer geriugen prijs. Jan-Baft. VAN DEN HAUTE, mulder, wa termolen, te Erembodegem, heeft de eer het ouliliek le berichten dat hij zich gelast met het token en zwingelen van vlas tegen fr. 4.25 per nur. Door zijn bezonder toezicht, verhoopt hij de gunst van eenieder te verwerven. M- BERNARD, F- RAINBEAUX EN Cie-, hebben de eer het geacht publiek ter kennis le brengen dat zij, binnen de stad Aelst, Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fo dsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van liet huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chêques op den vreemde. Lecning op publieke fondsen 't zij op langen, t zij op korten lossinglermijn. Uitwisselingvanbelgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en Cio. Ouders, die uwe kindsren wilt plaatsen in scholen waar Godsdienst,deugd en vader in eere gehouden worden, zendt ze naar hetcollegie van den H. Joseph te Laeken, daar ontvangen zij verzorgde lessen en goed voedsel zooveel het hartje lusle. Prijs 400 500 franks. Zich te bevragen bij M. Van Coetshem-Vam Nuffel, in het begin der Molenstraat, N* 3. Tp li li rum Een Huis mel Hof> Slal eR Re" ïiuicu. misiën, le Aelst, nevens de Zeebergschebrug, Pontstraatpoort Zich te bevragen bij den Notaris DE PAUW, Kei- zerlijkeplaals. IN DE BISSCHOPSTRAAT. To koon Dr00?e wi|gen kruiwagentreemen «xuu jJ. aan cjvielen prijsvoor beide zich te adresseren bij B. VAN BREUGEL werf, te Aelst. BY VERANDERING VAN WOONST. Bij M. C. De Coninck-De Windt, koopman in Hop, Cumontslraat ne 5. te Aelst 2 engelsche iioppersen (vierkante). 2 Jachtwielen met reepen. Tp hpl nmpn te Aelst, bij Gustaaf VAN 1C UCKUI11C11 DER MEEREN, Kerkstraat, N° 16. Wijnen en Likeuren aan gematigde prijzen. NOIRE EN ECRIVANT Si la meilleure des encreUs Te bekomen ten bureele van Den Dender-Bode De heer DRUWÉ-JEL1E, te Ninove, komt eene lading Zaaihaver te ontvangen van Groeningen. Die haver brengt een derde meer op als alle andere soorten en wordt bijzonder aanbevolen door de Landbouw-Commissie. -- Vroege haver 22 francs, late 21 francs. 4 vpiirli'C P1AN0 v°ge,san?s Père» 8rand rm. vciiui format. S'adresser au Bureau du journal. heeft de eer hel geacht publiek kenbaar le maken dat er bij hem alle soorten, van Schoenen te verkrij gen zijn, als ook vrouw en mansbollinnen aan een zeer voordeeligen prijs hij beveelt zich in de gunst van eenieder. SEMIERS, Vrijheidstraat, te Aelst Guano, Zeeuwsch-en Rigasch Tonnezaad, beste en goede Zaaitarwe, zaai-en voederhaver. zaai-en voe- dergarst, Spaansche Tarwe, Boekweit, Vjtsen, Dui- venboonen, witte Boonen, Erwten, Klaverzaad, Geerslenmeel, Kortmecl, Gruis, Kempzaad, platte en ronde Mille en zwartzaad. Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruilboomen, groot 62 aren, gestaan en gelegen te Aelst St. Jobslraat, thans bewoond door d'heer Léon Vervack. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutstraat, N' 33. VEND1TIE VAN 80C0 te Erembodegem aan de Denderbrug en aan de Statie des Yzerenwegs, alsmede van 31) koopen Mest aen het hof van Mijn heer en Jufvrouw De Cock, aen de Statie. Op Dijnsdag 1') April 1883, om 1 ure nanoen. Door 'tambt van den Notaris DE SMET, te Erem bodegem. 5000 schoone roode Hollandsche Hopstaken, te Aelst, op de Zaad of Timmerwerf, op Maandag 9 April 1883, om 2 uren nanoen, door het ambt van den Notaris DE WINDT te Moorsel. van 3000 schoone roode Hollandsche Hopstaken, le Aelst-Mijlbeke, Popenrode,tegen den Overzet, op Woensdag 11 April 1883, om 2 uren nanoen, doorliet ambt van den Notaris DE WINDT te Moorsel. VENDIT1E VAN 20 000 schoone hollandsche te Aalst Vaartkaai Op Dijnsdag 10 en zaterdag 14 April 1885, telkens om 2 ure namiddag, door het ambt van den Notaris BREKPOT te Aalst. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene te Nieuwerkerken, Laar. De Notaris BRECKPOT le Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hof stede. le Nieuwerkerken, wijk Laar, sectie B, N°' 1058 en 1059, groot 9 aren 50 centiaren. ZITDAGEN vI"s,1':1' Maandag 2 n Verhlijl, Dijnsdag 1i 1 Telkens 0111 4 uren namiddag, ter herberg va» d'heer Benoit Muylaert.te Nieuwerkerken, Laar. Om uit de onverdeeldheid le scheiden. OPENBARE VERKOOPING van te Aelst, aan de Gentschestraat. De Notaris EEMAN to Erpe, zal ton verzoeke van wie het behoort mei gewin van palmslagen en gela gen, openbaarlijk verkoopen Eersten koop. Een Woonhuis en Erve, geslaan en gelegen te Aelst, aan de Gentschestraat, dragende den nummer 45, gekadastreerd sectie A N" 2060a, palende ten voorhoofde aan de Gentschestraat, van do eene zijde aan een huis van den heer Panne, van de andere zijde aan den tweeden koop, en van achter aan het straatje. Bewoond en gebruikt door d'heer Louis Bogaert, schaliedekker aan fr. 21 63 per maand. Tweeden koop. Een Woonhuis en Erve, zijnde eene tweewoonst, geslaan en gelegen le Aelst, aan de Gentschestraat, dragende den nummer 47, geka dastreerd sectie A Ne 2(J63d, palonde ten voorhoofde aan de straal, van de eene zijde aan den eersten koop, van de andere zijde aan koop drij, en van achter aan het straatje Bewoond en gebruikt door d'heer Jacobus De Schaepdrijver, aan fr 3.36 per week. Derden koop. Een Woonhuis en Erve, gestaan en gelegen te Aelst, aan de Gentschestraat, dragende den nummer 49. gekadastreerd wijk A Nr 2063c, palende ten voorhoofde aan de straat, van de eene zijde aan d'heer Leclercq, van de andere zijde aan den voorgaanden koop, en van achter ook aan 't straatje. Bewoond en gebruikt door d'heer Judocus Luyckx aan fr. 2.80 per week. ZITDAGEN Instel, Maandag 2 .88, Verblijf, Maandag 9 Apr" Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg De vier Gf.kroonden, gehouden door den'heer Louis Bogaeri Brondeel, aan dc Gentschestraat. OPENBARE VERKOOPING van gelegen le Aelsl-Sehaarbeke. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wie het behoort en met de pleegvormen der wel van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Een perceel Land, gelegen te Aelst-Schaarbeke op Sicsegemkauler, groot 6 aren 40 centiaren, gekadas treerd sectie C, nummer 1473, palende ten ooste den heer Baeten, ten zuide de kinderen Pins, ten weste de erven van Jan-Baptist De Smet en ten noorde Donalus Huylebroeck als gebruiker. ENKELE ZITDAG: Zaterdag 14 April 1883, om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van schoone en gavige TE ERPE lil l)E RORPPUV4TS. Dc Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie het behoort, op Maandag 23 April 1883, om 1 uur namid dag, openbaarlijk verkoopen 70 koopen schoone en gavige gevelde Wilgenboo- men, allen ter dikte van t meter 50 centimeters lot 1 meter 70 centimeters, dienstig bezonderlijk voor Kloef- en Wagenmakers, liggende te Erpe, Dorpplaats. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en mei lijd van betalingmitsstellcndegoede en gekende borgc. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Aelst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie hel behoort en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen Een Huisje, geslaan en gelegen le Aelst-Mijlbeke, nabij het Vei brandhof, groot 4 aren 3i> centiaren, palende ten ooste de kasseide, ten zuide M. Van Assche, ten weste eu ten noorde de losbaan. ENKELE ZITDAG Zaterdag 14 April 1883, om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van bet Vredegerecht le Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING VAN TWEE SCHOONE te Erpe, wijk Hoonegem. De Zaakwaarnemer Renê PENNINCK, le Haallert, zal als gemachtigde van den Eigenaar, met het hou den van één enkelen zitdag, en met gewin van palm slag en golagen, openbaarlijk verkoopen VOOREERST Eene behuisde en schoon beplante Hofstede, ge staan en gelegen le Erpe, wijk Hoonegem, sektie B, deel van N" 622, 623, 624 en 625, groot in gronde 11 aren 75 centiaren, palende oost en noord de ervon Cassier, zuid de Beke, west den lieer Jozef De Gheesl. Boom- en haagprijs fr. 100. SUPERABONDANTE ZITDAG Op Maandag 16 April 1883, om 3 uren namiddag, ter herberg, hierna beschreven onder den tweeden koop. Eq onmiddelijk daarna. TWEEDE KOOP Een schoon en nieuw opgebouwd Woonhuis met afhankelijkheden en medegaanden grond, zijnde eene herberg genaamd DeVercadeiung, geslaan en gelegen te Erpe, wijk Hoonegem, sektie C, num mers 250 en 251, met eene grooitc van 5 aren 60 centiaren, palende oost den steenweg, zuid de erven Nooy. west en noord de kinderen Van der Eist. Bewoond bij den Eigenaar. EENIGE ZITDAG Op Maandag 16 April 1883, om 3 uren namiddag, ter te verkoopen herberg De Vergadering, te Erpe, wijk Hoooegem, bewoond door den beer Petrus-Joannes Cassier. Bij bovengenoemden Rbné PENNINCK, zijn er ge stadig groote en kleine kapitalen te bekomen, aan geringen intrest met of zonder bezet.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3