WILGEN B00MEN, Kadaster. EigemioiiiSYoramleriiigoii. Gaaiscliicting met de. Bol, Prijsbolling (buiten), Verandering van woonst. GRIJS HAER Verandering van woonst. Alp De Bolle, Out'0 Cr""markl' le Moteurs k Gaz, BERICHT. Pensionnaat. Een Huis te huren ZS: Huis te huren terstond TE KOOP Eit der hand te koop. Wallc van Doktor Palissen, Aiiiorikaansclic Zonierlanve Zaaihaver, Bartin Coppens, Te huren of te koop. Verkooping van Sparren HQPPESTAKEN en 10 koopen Mest, sparren HOPSTAKEN Behuisde Hofstede, vX: X°I n April .883. Z-A.-^IZL.-iAILTID Huizen met medegaande Gronden, Verkooping bij rechtsmacht. [■iTTW De man werd dezer dagen ziek en de porlieres deed de twee nichtjes verwittigen. Zij kwamen aanstonds om oom te helpen. Deze was reeds op het punt den geest te geven. Hoe zag er alles armoedig uil op dit kamerkc in de kom- mode was zelTs geen slaaplaken aanwezig, om des noods hel lijk van den ongelukkigen grijzaard in te begraven. Toen de eene zuster wat hard opdeze bemer king maakte, zette de grijzaard zich recht in zijn bed en wees, geduimde vijf minuten, met zijne vermagerde hand op eene schilderij, waarna hij den geest gaf, zonder een woord te kunnen uitbrengen. De nichtjes namen na zijne dood de schilderij weg. Dit bracht hun geluk bij Achter de schil derij was een gat in den muur gemaakt, en in gat lag eene blaas waarin 18,000 frank in goud stukken en bankbiljetten staken. Ziedaar eene blaas, welke nooit voor een lanleern zou |door- gaau. Men zegt dat G... in een nieuw laken zal begraven worden. Ontvlucht Wij vinden in de Paix het volgende verhaal der ontsnapping van twee galeiboeven In de omstreken van Noumea werden dezer dagen in volle zee. twee veroordeelden gevat, die op een eigenaardig toestel de strafkolonie ontvlucht waren. Dit toestel bestond uit twee groote holle cylinders, met puntige uiteinden en niet ongelijk aan sigaren. Zij waren gemaakt van zinken petrooldoozen, ongeveer twee meters lang en mei hout dicht gen aakt. Tusschen beide schuitjes was eene soort van wiel aangebracht, hetwelk bij middel van twee handvatten in beweging kon gesteld worden. Het schijnt dat het vaartoe6tel hierdoor eene groote snelheid kon bijgezet worden. i De twee veroordeelden op dit zonderlinge vaartuig gevonden, zochten er een ander op waarineë zij hunne vlucht naar een gastvrij oord konden bereiken. Om een goed gedacht te geven, hoe goed Frankrijk onder de republiek bestuurd wordt, kunnen wij het volgende melden: sedert 1870 heeft het departement der Niévre reeds 14 prefekten gehad, dus meer dan een per jaar. De ambtenaars hebben nauwlijks den tijd om de streek te leeren kennen, en zij worden afgesteld of verplaatst Werkstaking te Marseille. Eene depeche uit Marseille meldt dal er sedert eenige dagen eene groote gisting heerschle onder de werk lieden aan de haven van Marseille. Deze gisting is in werkstaking veranderd. Dijnsdag morgend, ten gevolge van eene laatste oneeiiigl.eid tusschen de bazen en de werklieden zijn 7000 werklieden niet naar de haven gekomen. De kaaien zijn verlaten en in de aanpalende stralen staan enkele werkstakers met kalmte te redeneeren. Talrijke agenten en geRdarmen te peerd doorloopen de straten. Men denkt dat er onlusten zullen uitbersten, wanneer de werklieden die den arbeid niet ver laten hebben, de dokken zullen verlaten. Talrijke schepen in bestemming voor Marseille hebben het gebeurde vernomen en wachten te Gibraltar op den uitslag van de werkstaking. Verleden zaterdag rond 9 ure 's avonds, gingen drie personen bij een herbergier der Quai d' lssy te Parijs binnen, en vroegen om eene partij op den biljard te spelen. De baas geleide zijne klienten naar beneden. De drie kerels bra ken nu eerst de deur van een neven gelegen kabi net open en daarna die van het geldkoffer, dat er zich in bevondt Zij maakten zich meester van eene som van 17,000 fr. in geld en weerden en en gelukten er in te vertrekken zonder in iets de achterdocht gaande gemaakt te hebben. De bisschop van Quimper heeft dezer da gen een schrijven gericht tot de algemeane raads- heeren van het departement, om te protesteren tegen het onderwijs in de gemeentescholen gege ven. De eerbiedweerdige kerkvoogd noodigt hen uit de beloofde onzijdigheid te eerbidigen, in plaats van ze eiken dag te schenden door het in voeren van allerlei goddelooze boeken. Moord op den trein Een verschrikkelijke moord heeft verleden zondag op een trein plaats gehad. Terwijl de trein onder den tunnel was tusschen Cbioon en Tours is een jongen soldaat, die zijn volonlariaat van een jaar gedaan had, door twee kareis die hem in de statie een bankbiljet hadden zien wisselen aangerand, dan van alles beroofd en op de baan geworpen. zoo haast de trein onder den tunnel was, vie len de moordenaars hun slachlofler aan en geluk ten er in hem op de baan te werpen, waar hij zulken ongelukkigen val deed, dat zijne hersen pan verbrijzeld werd. De dood moet oogenblik- kelijk gevolgd zijn. Men verondersteld dat de moordenaars te Tours zijn afgestapt en de richting van Parijs genomen hebben. ENGELAND. Brand te Mandalay. Eene depeche uil Londen, dato 12 dezer, meldt dat een verschrik kelijke brand, dezer dagen, duizende huizen vernield heeft te Mandalay, in Cochinchina. Onder de verbrandde eigendommen, bevinden zich van aantal openbare gebouwen, 's Konings paleis ontsnapte slechts door inspanning van krachten, aan de algemeene vernieling. PAUSELYKE STATEN. Pauselijke aanspraak. De Paus heeft ver leden zondag ongeveer 1000 leden in verhoor ontvangen. Zijne Heiligheid drukte hun zijne voldoening uit voor al het goed dat zij doen aan de catholieke zaak, bijzonder te Rome, het mik punt der aanvallen van de goddeloosheid. De Paus wees daarna op het altijd grooler wordende zedebederf, de heidensche opvoeding der jeugd, de ongeloovig^ en zedeloozedrukpers en al de andere middelen door de goddeloosheid gebruikt om het volk van Rome te onttrekken aan den weldoenden invloed der Kerk en zijne getrouwheid aan den Paus tot wankelen te brengen. Om al deze redenen maande Leo XIII de aan wezigen aan in iever te verdubbelen, om de goede pers te ondersteunen en lot bet onder houden der zondagrusl te geraken. De Moniteur de Rome, kondigt het huwe lijk aan van graaf Camille Pecci, neef van den Paus, met jufv. Sylvina Bueno, dochter van een spaansch Senateur. Het huwelijk zal in Juni aanslaande ingezegend worden in de kapel der nunciatuur te Parijs RUSLAND. Kroning van Czar. De eereteekens voor de kroning zijn verleden woensdag le Moskou aangekomen. Zij werden aan destalie afgehaald door den gouvernuer-ge- neraal der stad en andere hooge dignitarissen, in plechligen optocht, omgeven dooreen rigiment dragonders en aldus naar de troonzaal gebracht. Eene groole menigte volks was deplechtigheid gaan bijwonen, en liet de stoet eerbiedig voor bijtrekken. Ramp in tenen Schouwburg. Eene ramp niet ongelijk aan die welke onlangs de steden Weenen en Nizza getroffen heeft, had dezer dagen plaats in den schouwburg le Reval, eene stad op de kusten der finsche golf gelegen. Eene gazont- ploffing gaf hiertoe aanleiding. Meer dan 2000 personen woonden de vertooning bij, wanneer de ontploffing plaats had en de zaal in de groot ste duisternis gedompeld werd. Een ieder nam de vlucht men hoorde hel hulpgeschrei der stervenden zich mengen met geroep der vluchtenden. Toen de lichten weer aangestoken waren, ver toonde zich een verschrikkelijk schouwspel voor de oogen der aanwezigen. Op den grond lagen meer dan 100 lijken, door de vluchtenden onder de voeten getrapt. Beneden in bet parterre, lagen talrijke lijken van personen door losgerukte sleenen of houtwerk verpletterd, terwijl vele anderen door de kracht der ontploffing tegen de wanden desgebouws geslingerd waren. Een streng onderzoek naar de oorzaak der ramp is begonnen. Holloway's Pillen.— Vuile Tong. Bedorven adem. Geen persoonlijk lichaamsgebrek kan lastiger zijn, dan die akelige aandoeningen, die spoedig verdreven worden door de Holloway's Pillen. Hare wonderbare, zuiverende eigenschappen zullen al rasch de slechte spijsvertering herstellen en al die onaangename tee kenen verdrijven. Wanneer het gestel verzwakt is door het nadeelig klimaat, door uitspattingen of elke andere oorzaak, zal eene regelmatige behandeling met die Pillen eene volkomen verandering van het gansche gestel le weeg brengen en aan den armen lijder de kracht en de gezondheid wedergeven.welke hij voor altijd verloren waande, daar hij er een zoo langen lijd versloken van was geweest. Na tijd tot tol tijd eenige dosissen van die Pillen te regt hoogge schatte Pillen worden aanbevolen aan degene, die zich, wat men noemt slecht op hun gemak gevoe len, met het meeste regt kunnen zeggen dat zij nau welijks den oorsprong of den zetel hunner koortsach tige aandoeningen kunnen herkennen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 4 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN. H Beeckman, wever, met M. De Trog, naaister. C. D'Hondt, dagl. te Welle, met J.DeBrul.dienstm. OVERLIJDENS. L. Van den Abeele, man De Loose, z. b. 78 j., Scbaarbeke. M. De Spiegeleer, vr. Tanckere, z.b. 41 j., Schaarb. M. De Brauw, vr. Blanckaert, z b. 55 j., Schaarb. T Collé, wed" Van den Brande, herbergierster, 58 j., Hoogstraat. M. Ledegen, wed" D'Haeselecr, landb. 68 j., Mijlb. H Possé, wed. Gyselinck, z. b. 70 j St. Job. A. Van den Brempt, vr. Bomon, z. b. 76 j., Achterst. J. Meers mans, vr. Van den Broeck, z. b. 37 j., Pontstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 6 tot den April. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 2m Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. J -B. Baevegems, twijnder, met V. M. Colbauf, werkvr 42 j. J. Bonjean, twijnder, 26 jmet L. Ilulsebaul, rondl. 19 j J.-B. Roelant. koolmij- ner, 20 j., met M.-B. De Saedeleer, handschoenm. 19 j P. J. Van Diest, 52 j., twijnder, met M.-J. Wachtelaer, winkel. 35 j. OVERLIJDENS. E.-F. De Mulder, 4 m., Langemuntst. A Valc- keniers, 55 j., winkel, vr. J.-F. Van Opdenbosch, Kerkhofstraat. M. Bruers, 70 j., rentenierster, wed" K Van der llaegeman. Statiestraat. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren H33 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.88 lot 1.08; slieren, 0.70 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.94. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 2 Stieren, 0 85 tot 0 00 12 Ossen, 0 92 1 02 15 Koeien, 0 75 0 85 120 Kalveren, 1 20 1 34 Aelsl, 14 April. Per 4heet. 32 lil. 50 cent. fr. 25-50 a 27-50 Maalelbin 21-00 24-00 Rogge 46-00 47-50 Geersi 00 -00 00-00 Haver. per 100 kil. 21-00 23-00 00-00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00-00 00-00 Lynzaad OO-OO 00-Cü Koolzaadolie 00—00 00-00 Lijnzaadolie, 00—00 09-00 Koolzaadkoeken, id. M 10-00 oo—oo Lijnkoeken, 00-00 00—00 tardap. (roode de 400 kil. 15-00 16-00 Aardap. (geelej Nieuwe U 0—00 0-00 Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. 7-64 1—64 9-27 491 Vlas per 3 kilos. 0—00 o-oo Viggenen, per stuk, l® soort 22 -50 2 47-50 Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen fr. 340 tot 000 de 50 kilos. POPERINGHE, 6 April. Hoppe 1882. Stad. Fr. 000—00 000—00 Gemeenten 300—00 000—00 ANTWERPEN, 13 April. Do kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,00 a fr. 3.25. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,96 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,»0 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 14,00 tol 16.00; polder per 400 kilosfr. 21.00 25.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—50 a 24-50 Rogge, 17-00 18—50 Wintergeerst, 21 50 22—25 Zomergeerst, 00—00 00—09 Haver, 18-00 20 (0 Boekweit, 00—00 00— ui) Booncn, 22—50 23 50 Bittcrpeën, 20—00 00—o0 STAD AELST- De Burgemeester en Schepenen brengen ter kennis van de belanghebbenden dal den heer landmeter des kadasters, zijne zittingen tot hel doen der eigendomsveranderingen op het ka daster zal houden ten Stadhuize, .Militiezaal, den 12, 13, 14 en 16 dezer maand, van 9 uren 's morgens tol 's middags en van 2 lot 5 uren namiddag. Gedaan en afgekondigd te Aelst, den 6 April 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, (Get.) Van Wambeke. (Got.) Jh. Verleysen. STAD AELST. Catholieke Schoolpenning. BUITENGEWONE den heeren liefhebbers aangeboden door de Maat schappij Geen vermaak zonder nul, ten haren lokale a l'Aicle D'Or, bij den heer Domien De Roeck, Zwarten Hoek, op 3 Mei 1883, (0. H. Hemel vaart.) ÏOO fr. Prijzen fr. ÏOO verdeeld als volgt: N° 1. Een Cylinder N°2. 6 Tafelserviezen. N° 3. 6 idem. N° 4 3 idem. N° 5. 3 idem. N° 6. 3 idem. N° 7. 3 idem. VOORWAARDEN Inschrijving om 2 uren aanvang van T spel om 4 uren slipt. Inleg 55 centimen per scheutbolrapersgcld inbe grepen Indien de inleggelden de waarde'der prijzen over treffen, zal die meerdcrwaardcop bijgevoegde gaaien verspeeld worden. De keus der bollen is gansch vrij, doch zij moeten van in den beginne van 't spel af ter algemeene be schikking gesteld worden. Men mag zoovele scheuten nemen als men wil, maar men zal er slechts twee achtereenvolgende mogen spelen. Alle geschillen welke zouden kunnen ontslaan, zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. De Sekretaris, De Voorzitter, 0MER VAN DER LINDEN. VICTOR DE GHEEST. De Schatbewaarder, IVO VLASSENBROEK. N. B. Het Buffet zal voorzien zijn van lekkere Wafel3 en Hesp aan ongelooflijke goedkoope prijzen. Het Feest zal door eenige muziekstukken opge luisterd worden. te Aelsl-Mijlbeek, Langeslraat, ter herberg St. Eloi, bij Joseph Verhulst, naar drij schoone penduls, per peiotons van 3 mannen. Men zal beginnen in te schrijven van Zondag aanstaande 15 April 1883, om 4 uron namiddag, en zal het spelen op de eerste ronde onmiddelijk beginnen. Gustaaf PE1RREB00M-MAES, heeft de eer aan 't geacht publiek kenbaar le maken dat hij van 1 Mei aanstaande zijne woonst zal vestigen in de Korle- Zoutstraat, N" 64, rechtover de Estaminet De Mei boom, alwaar bij den handel van ellegoederen, elas tieken, enz., nagelaten door de Weduwe De Wolf, zal voortzetten. Hij neemt deze gelegenheid te baal om hem voort durend aan te bevelen voor al wal den verwersstiel betreft; zijn magazijn zal gestadig voorzien blijven van borstels, sponsen, zeemvellen, enz., alsook van alle soorten van verwen. 2 Fr. 50 GEEN MEER l!t De Nieuwe London doet hel grijs haer op 14 dagen verdwijnen. Maakt het haer zacht en glansrijk. Belet het uitvallen en is geene verfstof. 2 Fr. 50. Te verkrijgen bij Jufv. Wed" DE PRIL, Leopoldstraat, te Aelst. T lvol»nniAn Aelst, bij Gustaaf VAN IC DLKÜII1LH DER MEEREN, Kerkstraat, N" 16. Wijnen en Likeuren aan gematigde prijzen. Joseph LOCL'S, coiffeur, Lange-Zoutstraat, 11, Aelst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat, van den 15 Juli aanstaande, zijn magazijn van tabak, cigaren, pijpen, wandelstokken, reuken, zeep, speel goed, enz zal gevestigd zijn in dezelfde straat, N° 28, oud huis van M' Gustaaf Peirreboom. Hij beveelt zich voortdurend aan de gunst van eenieder. Aelsl, heeft de eer het publiek te laten welen dat hij komt te openen een Bazar van Meubels en Matrassen, houten en ijzeren Beddens, Wiegen, Stoelen, enz., alles aan zeer goed koope prijzen. Hij gelast zich bezonderlijk met het placeren van rouwversieringen, SYSTÈME OTTO, de la force i/a cheval 50 chevaux, construits par MM. Jelu et Deliège Liège. Consommalion de gaz1 mètre cube (18 cen times) par heure el par force de cheval effective. Pour prix et renseignemeols s'adresser i» Mr L. MATHIEU, Directeur de l'Usine i Gaz, agent de vente, a Alost. M- BERNARD, F- RAINBEAÜX ENCie hebben de eer hel geacht publiek ter kennis te brengen dat zij, binnen de stad Aelst, Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fo :dsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van het huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chéques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 'l zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uit wisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C1". Ouders, die uwe kinderen wilt plaatsen in scholen waar Godsdienst,deugd en vader ineere gehouden worden, zendt ze naar hetcollegie van den H. Joseph te Laeken, daar ontvangen zij verzorgde lessen en goed voedsel zooveel het hartje luste. Prijs 400 500 franks. Zich le bevragen bij M. Van Coetshem-Van Nuffel, in het begin der Molenstraat, N" 3. TV hiirpri Een Huis met Hof» Su,len Re" uu,c,l« misiën, te Aelst, nevens de Zeebergschebrug, Pontstraatpoort. Zich te bevragen bij don Notaris DE PAUW, Kei zerlijkeplaats. IN DE BISSCHOPSTRAAT. Te koOll ^rooge wilgen kruiwagentreemen Xfujj. aan Civiejen prjjs voor be;de z;ch te adresseren bij B. VAN BREUGEL werf, te Aelst. BY VERANDERING VAN WOONST. Bij M. C. De Coninck-De Windt, koopman in Hop, Cumontstraat ne 5. te Aelst 2 engelsche hoppersen (vierkante). 2 Jachtwielen met reepen. Een schoon Voiluurzoo goed als nieuw op4 wielen eene Dogkar, eenen Tilburij, eenen nieuwen Wagen (vierduimer) en een Paard in twee handen Zich te bevragen bij M. Frans Bauwens, Boterslraat le Aelst. ¥ÏOI~feI 1° kwaliteit h 70 centimen de 7 kilos; 2° kwaliteit i 50 centimen de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zich te bevragen bij M. Frans Bauwems, vleosch- houwer. Boterstraat te Aelst. TV lui ron een schoon groot Huis, te Aelst, j. c; "uicu Nieuwslraatpoort. Zich te bevragen ter Estaminet S'" Anna. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flrrecijn en reumatiek van allen aard. tandpijn, lombagos.outstekingen der borst en keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en halve rollen legen 80 centiemen bij den heer VictorMeirschaut,apotheker. Eerste kwaliteit VOOR TE ZAAIEN to bekomen in den Ouden Biekorf, bij Victor Van den Eynde, aan de Gioote Kerk le Aelst. Tp lvplnmon P'^rre LELEU, Groote I C HCKUUICH Markti Ae|st) eersle kwa, liteit van Waasklaverzaad, Ajuinzaad en Bloemkool zaad Spaansche Tarwe, Vogelzaad, Boonen, enz., aan eenen zeer geringen prijs. De heer DRUWÉ-JEL1E, te Ninove, komt eene lading Zaaihaver te ontvangen van Groeoingen. Die haver brengt een derde meer op als alle andere soorten en wordt bijzonder aanbevolen door de Landbouw-Commissie. Vroege haver 22 francs, late 21 francs. A vendre ?IAN(! v°gcls,an?s père, grand du journal. format. S'adresser au Bureau heeft de eer het geacht publiek kenbaar te maken daler bij hem alle soorten, van Schoenen te verkrij gen zijn, als ook vrouw en mansbottinnen aan een zeer voordeeligen prijs hij beveelt zich in de gunst van eenieder. fl'ffc llPlL DniPll k'ï 4 DE TR0CH P0S- lc UC1KUIIILII SEMIERS, Vrijheidstraat, te Aelst Guano, Zeeuwsch-en Rigasch Tonnezaad, beste en goede Zaaitarwe, zaai-en voederhaver. zaai-en voe- dergarst, Spaansche Tarwe, Boekweit, Vitsen, Dui- venboonen, witte Boonen, Erwten, Klaverzaad, Geerslenmeel, Korlmeel, Gruis, Kempzaad, platte en ronde Mille en zwartzaad. Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruitbooraen, groot 62 aren, gestaan en gelegen le Aelst St. Jobstraat, thans bewoond door d'heer Léon VervacK. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutstraat, N" 33. 4000 extra schoone ilollandsche Hopstaken en Kepers, liggende op de Zaat of Timmerwerf, te Aelst, den Maandag 16 April 1883, om 2 uren nanoen, door 't ambt van Deurwaarder RINGOIR Zoon, VENDITIE VAN 80C0 te Erembodegem aan de Denderbrug en aan de Statie des Yzerenuiegs Op Dijnsdag 17 April 1883, om 1 ure nanoen. Door't ambt van den Notaris DE SMET, te Erem- bodegem. VENDITIE VAN 15,000 schoone hollandsche te Aalst Vaartkaai op Dijnsdag 17 April 1885, rechtover de woonst van de heeren Van Assche, en op Woensdag 18 April 1885. nevens de fabriek van Mijnheer J.-B Jelie, telkens om 2 ure namiddag.door het ambt van den Notaris BREKPOT te Aalst. Bij sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van eene te Nieuwerkerken, Laar. De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eene behuisde, beschuurde en beslalde Hof stede, te Nieuwerkerken, wijk Laar, sectie B, N°' 1058 en 1059, groot 9 aren 50 centiaren. ZITDAGEN Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg van d'heer Benoit Muylaert.le Nieuwerkerken, Laar. OPENBARE VERKOOPING van schoone en gavige TE ERPE AAI BE DORPPLAATS. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wie het behoort, op Maandag 23 April 1883, om i uur namid dag, openbaarlijk verkoopen 79 koopen schoone en gavige gevelde Wilgenboo- nien, allen ter dikte van t meter 50 centimeters tot 1 meter 70 centimeters, dienstig bezonderlijk voor Kloef- en Wagenmakers, liggende le Erpe, Dorpplaats. De verkooping zal geschieden op gewone voor waarden en met lijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van eene partij gelegen te Erondegem. De Notaris EEMAN le Erpe, zal ten verzoeke van wien het behoort, met gewin van palmslag en gela gen, openbaarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Een perceel Zaailand, gelegen te Erondegem op het Sport, bekend bij kadaster, wijk B N° 707, groot aldaar 18 aren, palende ten ooste den Arme van Erondegem, ten zuide de erven van den heer Karei Gysels en andere, ten weste de erven Van Doorse- laer en ten noorde de straat. In gebruik bij de kinderen Van den Bossche te Vleckem. ZITDAGEN Instel, Woensdag 25 April ,fiC} Verblijf, 2 Mei "S8i,• Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Den Vlaamsclien Leeuw, gehouden door den heer Jan- Baptiste Van den Bossche te Ottergem. OPENBARE VERKOOPING VAN TWEE SCHOONE te Erpe, wijk Hoonegem. De Zaakwaarnemer Rbné PENNINCK, te Haallert, zal als gemachtigde van den Eigenaar, met het hou den van één enkelen zitdag, en met gewin van palm slag en gelagen, openbaarlijk verkoopen VOOREERST Eene behuisde en schoon beplante Hofstede, ge slaan en gelegeu te Erpe, wijk Hoonegem, sektie B, deel van N" 622, 623, 624 en 625, groot in grondo 14 aren 75 centiaren, palende oost en noord de ervon Cassier, zuid de Beke, west den beer Jozef De Gheest. Boom- en haagprijs fr. 100. SUPERABONDANTE ZITDAG Op Maandag 46 April 1883, om 3 uren namiddag, ter herberg, hierna beschreven onder den twoeden koop. Eq onmiddelijk daarna. TWEEDE KOOP Een schoon en nieuw opgebouwd Woonhuis met afhankelijkheden en medegaanden grond, zijnde eene herberg genaamd De Vergadering, «gestaan en gelegen te Erpe, wijk Hoonegem, sektie C, num mers 250 en 251, met eene grootte van 5 aren 60 centiaren, palende oost den steenweg, zuid de erven Nooy. west en noord de kinderen Van der Eist. Bewoond bij den Eigenaar. EENIGE ZITDAG 7 Maandag 16 April 1883, om 3 uren namiddag, ter te verkoopen herberg De Vbrgadering, te Erpe, wijk Hoonegem, bewoond door den heer Petrus-Joannes Cassier. Bij bovengenoemden RenfI PENNINCK, zijn er gef stadig groote en kleine kapitalen te bekomen, aan geringen intrest met of zonder bezet. De Notaris BOONE, te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en met de pleegvormei. der wet van 12 Juni 1816 Een gerieflijk Huis met koer en magazijn, deur en groole poort ter straal, le Aelst, in de Nieuwstraat, sectie A. N°896a. Bewoond bij d'heer Claessens-Milo. Instel. Woensdag 2 JS8_ Verblijf, Woensdag 9 nie' 1WÓ' om 3 uren nanoen, te Aelst, in de Zittingzaal van liet Vredegerecht, Groole Markt. De Notaris BOONE, te Aelsl, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en met de vormen der wet van 12 Juni 1816 Eene behuisde Hofstede met stalling, schuur en hof, te Erondegem, aan den steenweg van Aelst op Gent, sectie B, Nos 15 en 16, groot 7 aren 30 centiaren. Bewoond bij de weduwe Serapbien De Sae deleer. Inslel. Woensdag 2 Mei)885 Verblijf, Woensdag 9 om 3 uren nanoen, in de Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst, Groole Markt. Deurwaarder LAUREYS, verblijvende te Den- dermonde, zal op Zalerdag 21 April 1883, om 9 uren voormiddag, ter Markt van Aelst. open baarlijk verkoopen Huismeubelen, herberggerief, kleedingstuk- ken, buffel met pomp. glazen, flesschen, bier, muiten.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3