PERU-GUANO ID IE BOLLE Groote Vogelsciiieliiig met de Holle, TE KOOP BERICHT. Een Huis te huren Te huren of te koop. sparren HOPSTAKEN Zaailand en Meersch, Moteurs PRIJSKAMP ÏOO FRANKEN. Huis met winkel en lahukfabriek BANKLECLERCQeu CieTE AELST. Belgische leening van 1883 aan 4 ten honderd. Kapitaal 164,796,000 fr. Een schoon burgershuis Verandering van woonst. Walle van Doktor Patisson, Verandering van woonst. OVERJARIGE PANDEN. Y^enditie van Venditie van Sparren HOPPESTAKEN TE KOOP 5 perceelen Zaailand behuisde HOFSTEDE, nen slaap gewekt door hel alarmgeroep van builen. Half gekleed vluchtten zij op straat eene partij meubelen meènemende. Eene juffer van 50 jaar oud, zuster van Mal- tart, die op de verdieding sliep, is in de vlam men omgekomen. De brand was zoo hevig dat men er slechts iu gelukt is baar hall verkoold lijk buiten te brengen. Debeenen zijn verkoold tusschen de puinen gebleven, de schedel lag bloot en de oogen puilden uit hunnen holten een afschuwelijk schouwspel. Eene koe inden stal, de kiekens en een trekhond zijn insgelijks in de lammen omge komen. Sedert eenige dagen wordt er te Charleroi veel gesproken over het spoorloos verdwijnen van eenen notaris. Haasten wij ons er bij te voegen, dat de fmancieele toestand er voor niets tusschen is. M. X..., die weduwenaar èh zonder kinderen is, doet alle jaren eene reis in Italië. Drie weken geleden was hij naar Genua vertrokken, en dagelijks schreef hij brieven naar een zijner broedersdoch sedert eenigen tijd vernam men van hem niets meer. Men ging naar Genua in het hotel, waar hij afgestapt was, inlichtingen nemen. Eenige uren voor zijne verdwijning had hij aan den hotelhouder gezegd, dat men hem ten 2 ure moest komen wakker maken, om met den eersten rein naar Marseille te kunnen vertrek ken. Toen de knecht op gemelde uur in de kamer van M. X. kwam, vond hij niets meer dan de reiszakken M. X. was verdwenen. Sedert dien heeft men niets meer van hem vernomen. Kwestie der Zondagrust in En geland. Eene petitie, een echt monster, komt aan 't engelsch parlement toegestuurd te worden. De petitionnarissen vragen dat het Parlement de volstrekte sluiting van alle gaar keukens, koflij- en drinkhuizen op de zon dagen en feestdagen zou stemmen. Bedoelde petitie, bekleedt met vijf honderd negentig duizend handleekens, is geschreven op een enkel stuk papier, hebbende een lengte van vier kilometers en half, en wegende honderd vijf en zestig kilogr. Om deze monster petitie op 't bureel van 't Lagerhuis neder te leggen heeft men de hulp moeten inroepen van drij kloeke deurwaarders. De ontelbare en vruchlelooze middelen, die de fransche wijnbouwers reeds beproefd hebben om hunnen doodsvijand de druifluis uit te roeien, hebben den heer Deleuil, te Cardanne, bij Marseille, op het denkbeeld gebracht den wijn te trekken uit eene andere plant, namelijk uit eene soort van rooden beetwortel. Deze vrucht, schrijft de heer De leuil, is door hare eigenschappen als het ware bestemd tot erfgename van de druif. Zij ver- schalt een uitmuntend alcohol, en hare pulpe, behandeld als de most der druiven, zal eenen uitmuntenden drank opleveren, die beter is dan meest al de wijnen der zuidelijke landen. Ook heeft deze plant het voordeel, dat zij aan alle grondsoort en aan alle klimaat gewoon komt, zoo dat ook de vlaamsche landbouwers melde ontdekking van den Franschman hun voordeel zouden kunnen doen. Het spreekt van zeil, dat wij deze zaak enkel vermelden voor zooveel zij weerde hebben kan. HOLLAND. Belangrijke vond. Tc Lagemierde is dezer dagen een belangrijke vond van goudstukken lol eene weerde van 7 lol 8000 gl. gedaan, omtrent welke aan de Nieuwe Botteidamsche Courant gemeld wordt Het goud werd op gegraven, terwijl men bezig was den vloer op te breken van een gebouw, vroeger pastorij, en behoorende lol de abdij van Postel, thans ge meenten-eigendom. De vond bestaat uit een groot openslaand bisschoppelijk kruis met ketting, een zegehing met een diamant versierd een relikwie, Spaansehe mallen, rijders, duka ten, sovereigns, te zamen 860 stuks en wegende 10 pond. De schat, in een tinnen kan gesloten, is door den burgemeester der plaats verzegeld en in bewaring genomen, lot dat uitgemaakt zal zijn, wien deze kostbaarheden moeten wor den toegewezen Men meent dat in de abdij van Postel de aanwijzing dezer vermiste voorwerpen berustte, en dat daarnaar op last der Norber lijnen meermaals vergeefsche nasporingen i gemeld huis werden gedaan. FRANKRYK. Dom Bosco. Sedert eenige dagen bevindt zich te Parijs een ilaliaansch priester, wereld beroemd geworden, zoo wel door zijn gods- dienstigen iever, als door zijne liefdadigheid. Dom Bosco, zoo heel hij, heeft zijn gansch leven gewijd aan de weldadigheid Hij is er in gelukt, alhoewel zonder persoon lijk fortuin, in Italië, Frankrijk en Spanje een oneindig getal toevluchtsoorden voor onvermo gende!) te stichten. Meer dan honderd duizend kinderen weiden door hem opgenomen en verzorgd. Dom Bosco is een der populairste priesters van Italië. Hij wordt er aanzien als een heilige Verleden zaterdag morgend, officieerde hij in de kerk van Notre-Dame, te midden eene talrijke menigte geloovigen. De aanspraak welke hij alsdan lot de aanwezigen richtte, bracht bij dezen eenen groolen indruk te weeg. Hij preekte verder nog in de Magdalenakerk en in St-Sulpice. Overal werd hij door de toe gestroomde menigte gretig aanhoord. De Paus heeft een vollen aflaat toegestaan voor al die den zegen van Dom Bosco zullen ontvangen. Ter gelegenheid van het overlijden van M. Louis Veuillot, hebben de dagbladen eenige ver zen meegedeeld, die de beroemde dagbladschrij ver gemaakt had om voor zijn grafschrilt te dienen. Dit gedicht heeft M. Gounod zoodani» getroffen, dal hij aan den broeder van den over* ledene M. Eugérie Veuillot, de toelating gevraagd heeft het op muziek te zetten. Die toelating is met de meeste bereidwilligheid verleend. DU1TSCHLAND. Het Spel. Men meldt uit Berlijn, dat er tegen woordig aldaar meer gespeeld wordt dan te Parijs of te Baden-Baden Zekere baron Beibnitz, een der beste officiers van hel leger en die op het gunt stond met eene rijke gravin te trouwen, heeft zich, na eenen nacht aan de speeltafel te hebben doorgebracht, een kogel door het l.oofd geschoten. Een ander officier, een vriend van baron Reib- niU. had zich door aanhoudend spelen zoodanig in schulden gestoken, dat hij het geraadzaam gevonden heeft naar Amerika te vluchten, ten einde aan de vervolging zijner schuldeiskers te te ontsnappen. ITALIË. Het Koninkdom in Italië Men weet dal de ilaliaansche Kamer van afgeveerdigden dezer dagen het jaarlijksch pensioen van den hertog van Genua, dat lol nu toe 500,000 fr. beliep, verhoogd heeft met 100,000 Ir. De diskussie welke te dier gelegenheid heeft plaats gehad, is nog al belangrijk geweest. De verslaggever Miceli zegde dal men de ver meerdering moest toestaan, uil eprhied voor de overlevering, en om een nieuw bewijs van trouwheid aan het vorstenhuis te geven. De afgeveerdigde Luigi Ferrari deed opmerken da1 mende «r overlevering» niet kon inroepen in een land zoo.ds Italië, dat sleehls sedert eenige jaren een grondwettelijk bestaan heeft. Hij voegde er bij dat, zoo men aan het vorstenhuis een nieuw bewijs van getrouwheid wilde geven, 100,000 fr. weinig was. Vijf-en-twintig leden der linkerzij hebben tegen de vermeerdering gestemd die leden vormen de kieine half republiekaansche groep. Die groep is niet talrijk, zegt de korrespondent van hel Journal des Débats, doch men zou onge lijk hebben er geene rekening van te houden. De parlementaire geschiedenis van Frankrijk leert ons wal de kleine groepen kunnen teweeg brengen. De Unila Catholica maakt tedezer gelegenheid de volgende opmerkingen Er zijn te Rome twee koningen, de Paus en Humbert I. De waarborgwet erkent den Paus als vorst, zoowel als koning Humbert. Aan den eersten koning, den Paus, heelt men een pensi oen toegekend van een millioen hij weigert het te ontvangen. Koning Humbert ontvangt elk jaar meer dan 15 millioen, en zijne ministers vragen nog altijd dat men de dotatie der prinsen zou ver meerderen. De Paus weigert het geld van hel budjet, doch hij neemt met erkentelijkheid de hulp aan van hel christen volk. Daarentegen heeft de andere koning, die zoogezegd regeert door den wil van 't volk, de belastingen van dal volk noodig orn in zijn koninkdom te leven. Er zijn dus te Rome twee vorsten, die van de openbare penningen leven de eene leeft van de vrijwillige giften der geloovigen, de andere moet zijn toe vlucht nemen tot zware belastingen. RUSLAND. _De Lente. In eene korrespondentie van april uil St-Peterburg gezonden komt het volgende voor Wij vieren hier vandaag Goeden Vrijdag, en ter dezer gelegenheid zijn alle theaters te St.- Petersburg gesloten, op de stralen is alles dood stil en men ziet slechts lieden van allen stand, die zich ter kerk begeven of van daar naar huis keeren. De lente is te St-Pelersburg voor goed inge vallen hel is nog wel van tijd tot lijd min of meer koud, maar de sneeuw is overal uit de stralen, van de daken en velden verdwenen. De zon is bleek en geeft nog weinig warmte, maar zij staat 's morgens ten 4 uren tien minuten op, om slechts ten 7 u. 47 m. 's avonds onder te gaan. De dagen zijn dus te St-Pelersburg reeds even lang als bij ons in 't midden van den zo mer. De INewa is vrij van ijs en voert thans groole ijsblokken uitliet meer Ladoga, naar de zee. Men hoopte dat met Paschen, t is te zeggen verleden zondag, het ijs overal zou verdwenen zijn. Kroning van den Czaar. Het keizerlijke paviljoen op het Sokolniki-veld te Moskou, waar de hooge adel den Czaar en de Czarin ontvangen zal, is bijna voltooid. Het bestaat uit een groote ronde zaal wier binnen wanden met reusachtige spiegels bedekt zijn en die door eenen groolen koepel overdekt is, op wiens top de keizerlijke vlag zal wapperen. Tusschen de spiegels worden de wapens van ai de russische gouvernementen geplaatst. De voor den keizer bestemde troon is een model van pracht en kunstige bewerking; de kegelvormige" oploopende troonhemel, gedekt door den rijksadelaar, rust op vier reusachtige eikenhouten palen volgens oud-Russischen stijl, kunstig met snijwerk versierd. De koning en de koningin van Denemark zul len eerst na de kroning te St-Petersburg hel russische hot bezoeken. Koningin Olga van Grie kenland daarentegen, de dochter van grootvorst Konstanlijn, zal bij de kroning aanwezig zijn, maar zonder haren gemaal. Mei. Per \hccl. 32 lit. 50 cent. 25-00 27-00 Ma3leluin 22-00 24-50 Kogge 18-50 20-00 00-00 oO-OÖ Haver. per 100 kil. 19-00 22-00 Spelt 00—00 00—00 Koolzaad per HO kil. 00-OU 00- HO Lynzaad 00—OU 00-1 0 Koolzaadolie 00-00 00-10 Lijnzaadolie, 00—00 09-00 Koolzaadkoeken, id. l 0-00 00— f o Lijnkoeken, 0o- 00 00—1 1) lardap. (roode de lOu kil. tl-50 15— Ou Aardap. (geele) Nieuwe u 00 0—00 BolCf, de 3 kilogram. 8-00 927 Eijers, de 25. 1—72 1-91 Vlas per 3 kilos. 0 0o o-ou Viggenen, per stuk, soort 27 50 2' 22-50 Lijnwaden ter markt stuk verkocht ECHTE OPGELOSTE OHLENDORFF EN C°. Depothouder te NieuwerkerkenLeo Van den Hende-Nelis. Vermindering van prijzen voor uilverkoopers HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen fr. 320 tot 000 de 50 kilos. POPER1NGHE, 4 Mei. Hoppe 1882. Slad. Fr. 000—00 000—00 Gemeenten 530—00 000—00 ANTWERPEN, 4 Mei De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2 75 a fr. 3.00. De ponden of halve lulogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,80; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 10.00 lol 16.00; polderper 100 kilosfr. 21.00 24.00 De eiers betaalde incn per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 23—00 a 24—00 18-25 19-50 Wintergeerst, 22—00 22—50 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 18—50 21 - ('0 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, a 23—00 23 -50 Bilterpeên, 20- 00 00-00 GROOTE V0GELSC.HIET1NG met op Maandag 21 Mei 1883, bij Theodoor Beyse, ter herberg DE VALK, Ie Lede. VOORUIT EEN SCHOON VARKEN. De inleg is bepaald op 0, 60 cent. per scheut bol- rapersgeld inbegrepen. De inschrijving van 3 tol 5 uren, en verder con ditiën naar gewoonte. Alle geschillen welke er zouden kunnen ontslaan, zullen door do commissie onwederroepelijk beslist worden. op Maandag 4 Juni 1883, gegeven door de vermaarde en welgekende bolders, Ier herberg DE DESTEL, te Schellebellc, bij Frans Bracq VOORUIT t EEN ZILVEREN SERVIES ter waarde van 25 franks. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut» bolrapersgeld inbegrepen. De inschrijving van 3 tot 5 uren, en verder con ditiën naar gewoonte. Alle geschillen welke er zouden kunnen ontstaan, zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. Fen PONEY PAARDJE met KAR en HAR NASSUUR. Te bevragen ten bureele dezer. M BEBNARD, F- BA1NBEAÜX EN Cu:., hebben de eer hel geacht publiek ter kennis te brengen dal zij, binnen de slad Aelst, Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan I fr. per 1000 courtage. Ontvang van intreslkoepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chêques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossinglermijn. Uitwisselingvanbelgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C". Zich Ie bevragen bij SI. Vin Coetshem-Vju Nuffel, in het begin der Molenstraat, N* 3. HOOI l° kwaliteit a 70 ceniimen de 7 kilos; kwaliteit 50 centimen de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zi^h te bevragen bij M. Frans Bacwehs, vleesch- houwer. Boterstraal le Aelst Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruitboomen, ;root 62 aren, gestaan en gelegen te Aelst St. obslraat, thans bewoond door d'heer Léon Vervack. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopmai in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutstraat, N* 33. VENDITIE VAN 15,000 schoone hollandsche te Aalst, Vaartkaai, op Maandag 7 Mei 1885, rechtover de woonst van de heeren Van Assche, en op Donderdag 40 Mei 1885. en op gemelden donderdag nog 2,600 Boonstaken, nevens de fabriek van Mijn- neer J.-Bj Jelie, telkens om 2 uren namiddag* door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. OPENBARE VËRKOOPING van Te Aelst-Schaarbeke. De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk verkoopen 0 Eene goede partij Zaailand le Aelst-Schaar- beke, op den Siesegemkauler, groot 26 aren 13 centiaren, palende oost en zuid het Hospitaal van Aelst, west de baan en noord Franciscus De Swaaf-Van Droogenbroeck. Ingesteld fr. 2500 2° Eene partij Meersch te Aelst-Schaarbeke, S' Apolonia, groot 60 aren 88 centiaren, sectie N°198. Op te leggen boom en haagprijs frs 300 Ingesteld fr. 2000 ZITDAGEN Instel Donderdag 26 April ,Q0, Verblijf 10 Mei 1883* Telkens om 5 uren namiddag, ter Estaminet den Diepen Lochting,le Aelst, Nieuwstraatpoort, bewoond bij den heer Eduard Van Couter. SYSTÈME OTTO, de la force t/t cheval 50 chevaux, conslruits par MM. Jelu et Deliège Liège. Consommation de gaz 1 inètre cube (18 een times) par heure et par force de cheval effective. Pour prix el renseignements s'adresser L. MATHIKU, Directeur de l'Usine a Gaz, agent de vente, a Alost. GEMEENTE HAELTERT (Dorpplaats). Luisterrijke met den kleinen linalsbal Op Maandag 14 Mei 1883, (2d,n Sinksendag), om 2 1/2 uren slipt namiddag. BEROEPEN SPEL VOOR TUSSCHEN le Eene partij van Brussel, hoofdman AMEDÉ DE IIANDSCH UTTER. 2, Eene partij van Haellerl(met uilgekozeneliefheb- bers der stad Aelst en omliggende gemeenten) hoofd man Charles LAUWERYS. Holloway's Pillen. Verzwakte Levenskracht. Dit geneesmiddel bevat in zich alles wat men Kan verlangen voor een algemeen buismiddel. Zij roeil den oorsprong uit van de ziekte, die ontslaat uit on gezond voedsel of onzuivere lucht. Bij verstoppingen, ontstekingen van den lever, van de longen, van de ingewanden, of eenig ander orgaan, zijn die Pillen bijzonder dienstig en bij uilslekenheid onfeilbaar. In ieder huisgezin moeten zij altijd bij de hand zijn, omdat zij een onfeilbaar geneesmiddel zijn voor jon ge lieden en bon die van een zwak gestel zijn. Zij verwekken volstrekt geen pijn, overprikkelen de gevoeligste zenuwen niet noch de teerste ingewaden. De Holloway.s Pillen zijn de beste bevorderaars van de opslorping cn dc afscheiding, die er uit de voch ten,en uit der vaste deelen al de giftige en schande lijke deeltjes verdrijven. van ouds geklandeerd, te huren of le koop, en koopwaren over le nemen aan prijs van factuur, gestaan te Aelst, nabij de Groote Merkt. Zich te bevragen ten bureele van den Den- derbode. Burgerlijke Stand der Stad Aelst GEBOORTEN. Mannelijk 8 Vrouwel. 7 HUWELIJKEN. B. De Decker, koetsier te Erpe, met M. De Neef, bobijnsler. Velde, z b. G. Sergeant, fabrikant, met S. Van dé 0VERLIJDENS. J. Van Geert. wed. Van den Abeele, z b., 76 j Leopoldslraat. J. Bourgeois, wed. De Meeter, z' b., 61 j., Peperstraat. P. Do Backer, brouwers»., 36 j St Job. D. Linthout, twijndersgast, 69 j, Mijlbcke. A. Schelck, m. Gillade, twijndersgast! 34 j.. Mijlbeke. 5 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1112 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.94 lot 1.10; stieren, 0.74 tot 0.98; koeien en veerzen, fr. 0.74 tot 0.98. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 0 Stieren, 0 00 tot 0 00 14 Ossen, 0 94 1 04 19 Koeien, 0 80 0 80 160 Kalveren, 1 18 1 28 De inschrijvingen worden in gezegde Bank aangenomen londer kosten, van lieden af tot Woensdag toekomende 9 Mei 1883. Oil lipman rif* un comn6s au bureau de AJll tlL IHilIlUL, i'Enregistrement Alost. te koop met alle gemak van betaling, gestaan in de Kapellestraat, een der meest bezochte straten der stad, en dienstig lot ALLE BEDRIJVEN. Zich te be vragen bij d'heer Maes, beeldhouwer, zelfde straat. Gustaaf PElRKEBüÜM-MAES, heeft de eer aan 't geacht publiek kenbaar te maken dal hij van 1 Mei aanstaande zijne woonst zal vestigen in de Korte- Zoutslraat, N* 64, rechtover de Estaminet De Mei boom, alwaar hij den handel van ellegoederen, élas- lieken, enz., nagelaten door de Weduwe De Wolf zal voortzetten. Hij neemt deze gelegenheid te haat om hem voort durend aan te bevelen voor al wat den verwersstiel betreft; zijn magazijn zal gestadig voorzien blijven van borstels, sponsen, zeemvellen, enz alsook van alle soorten van verwen DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flerecijn en reumatiek van allen aard, tandpijn, lombagos,ontstekingen der borst en keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en halve rollen legen 80 centiemen bij den heer VictorMeirschaul,apotheker. Joseph LOCUS, coiffeur, Lange-Zoutstraat, 11, Aelst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat, van den 15 Juli aanslaande, zijn magazijn van tabak, cigaren, pijpen, wandelstokken, reuken, zeep, speel goed, enz zal gevestigd zijn in dezelfde straat, N* 28, oud buis van Mr Gustaaf Peirroboom. Hij beveelt zich voortdurend aan de gunst van eenieder. Aln. Da Rollp 0ude Graanmarkt, te LFc Aelst, heeft de eerhet publiek te laten weten dat hij komt te openen een Bazar van Meubels en Matrassen, houten en ijzeren Beddens, Wiegen, Stoelen, enz., alles aan zeer goed koope prijzen. Hij gelast zich bezonderlijk met het placeren van rouwversieriiigen, Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdng HO Mei IS S3, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in dcszelfs lokaal, gestaan in de Leopoldslraat, door hel ambt van Deurwaarder RINGOIR, openbaarlijk verkocht worden, de over bunnen tijd staande panden der maanden Januari Februari en Maart 1882, beslaande in gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen to veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd van betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. 2000 Hoppestaken en 10,000 Boonstaken, te Moorsel aan de statie op Donderdag 10Mei 1883 om 2 uren nanoen, door hetambl van den No taris DE WINDT, te Moorsel. Hopstaken le Erembodegem aan de Denderbrug, De Notiris DE WINDT, te Moorsel zal door bevoegd ambt openbaarlijk verkoopen op Vrijdag 11 Mei 1883, om 2 uren nanoen 4000 extra schoone hopstaken l'loen 2de klas, alsook 2000 hopstaken van de 3d* klas. VENDITIE VAN 70C0 EN 2000 BOONSTAKEN te Erembodegem aan de Denderbrug, alsmede van 800 oude hoppe staken aan dc herberg van Jan De Coninck op de Leuvestraal, van wegens Mr. en Jufvr. De Cock. Op Maandag 7 Mei 1883, om 1 ure nanoen. Door 'lambl van den Notaris DE SMET, te Erem- bodegem Twee beste Natieplaalsen, met bestaan ver zekerd. Te bevragen bij V. Dupont, scheeps bevrachter Üambruggeslraat24l, te Autwerpen. 'Fp hpbnmAn le Ae|st, bij Gustaaf VAN 11 DER MEEREN, Kerkstraat, N* 16. Wijnen en Likeuren aan gematigde prijzen. OPENBARE VERKOOPING van en een perceel Meersch, GELEGEN TE ERPE. De Notaris EEMAN le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen, den blootcn eigendom van de volgende goederen, te weten EERSTE KOOP. De helft onverdeeld van een perceel LAND, gelegen te Erpe. op- het Kerkveld, gekadastreed, voor het heel, wijk C, nummer 553, met eene grootte van 27 aren, palende ten ooste den Arme van Erpe, ten zuide den weg en daarover den heer Germain De Vos, ten weste Petrus Neetens en ten noorde de erven Emanue! De Saedeleer. TWEEDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Erpe, op. den Ses- kenskauter of Galgeplein, bekend bij kadaster wijk D, nummer 832a, groot 11 aren 70 centiaren, palen de ten ooste mei halfvoetweg den Arme van Erpe, ten zuide Jan Mabille, ten weste den ijzerenweg en ten noorde de gemeente Erpe. DERDE KOOP. Een perceel MEERSCH, gelegen te Erpe, aan de Rommelstraat, groot ongeveer 13 aren 80 centiaren, palende oost de straat, zuid Mijnheer De Woll-van der Noot, west den heer Leonard Stalpaerlen noord Josephus De Nys. VIERDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen le Erpe, op den Hers- singkauier, bekend bij kadaster wijk B, nummer 53 met eene grootte van 11 aren, palende oost de kinderen Boelaert, zuid over 't beeksken het ge- scheed van Aelst, west de erven Adriaan Guns en noord de rede en daarover den heer De Wolf-van derNoot Al de voorschreven goederen zijn in vruchtgebruik bezeten door d'heer Petrus Neetens, bezondere le Erpe, zijn leven gedurende. ZITDAGEN Instel. Maandag 21 Mei iB0, Verblijf, Maandag 28 id. Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg genaamd DEft WILLEKOM.» gehouden door d'heer Leo Van Wezeniaal, te Erpe, Wijwater. OPENBARE VERKOOPING van eene eene partij LAND en eene partij MEERSCH, TE OTTERGEM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Een behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Ottergem, aan de Keer, bekend bij kadas ter, sectie A nummers 665a, 666a, 671c, en 672c, groot aldaar 15 aren 50 centiaren, palendo ten ooste Domien De Thaeye, ten zuide en ten weste Hippolite De Saedeleer en ten noorde de Molonbeek. Boomprijs fr 40. Tweede koop. Een perceel Land gelegen to Oliergem, op den Seskenskauter, bekend bij kadaster, sectie A, nummer 281c, groot aldaar 27 aren 80 centiaren, palende ten ooste Pieter Neetens, tea zuide de erven Schockacrt, ten weste Hippolite De Saedeleer en ten noorde de straat. Verdeeld in oost- en weslhelft. Derde koop. Een perceel Meersch, gelegen te Ottergem, aan de Rustslraat, bekend bij kadaster, sectie A. nummer 398c, groot aldaar 15 aren 90 centiaren, palende ten ooste en ten weste de erven Schockaert, ten zuide de straat en ten noorde de hoek Boomprijs fr. 85,00. ZITDAGEN Instel Maandag 30 April ).C0Q Verblijf 7 Mei y Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door den heer IvoLOPUS, te Erondegem, dorp. De Notaris BOONE, le Aelst, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en met de pleegvormei. der wet van 12 Juni 1816 Een gerieflijk Huis met koer en magazijn, deur en groote poort ter straal, te Aelst, in de Nieuwstraat, sectie A. N°896a. De koer en de groole poort zijn gemeen met den heer Van der Biest. Bewoond bij d'heer Claessens-Milo. Instel, Woensdag 2 loo_ Verblijf, Woensdag 9 Me' 1885' om 3 uren nanoen, te Aelst, in de Zittingzaal van het Vredegerecht, Groote Markt. De Notaris BOONE, te Aelst, zal openbaarlijk erkoopen, met gewin van palmslag en met de vormen der wel van 12 Juni 1816 Eene behuisde Hofstede met stalling, schuur en hof, te Erondegem, aan den steenweg van Aelst op Gent, sectie B, Nos 15 en 16, groot 7 aren 50 centiaren. Bewoond bij de weduwe Serapbien De Sae deleer. Instel, Woensdag 2 too~ Verblijf, Woensdag 9 om 3 uren nanoen, in de Zittingzaal van liet Vredegerecht te Aelst, Groole Markt.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3