IDE1 BOLLE Groote Vogelscliicliiij» met ilc liolle, Een schoon melkschaap UIÉVRAIN, Commerce a reprendre. Q Te buren terstond Allerbeste Klaverzaad. Huis met winkel en tabakfabriek Een schoon burgershuis Verandering van woonst. Verandering van woonst. Alp Bolle ^,u('e ^raanmar'<l' le Te huren of te koop. PERU-GUANO BERICHT. Moteurs h Gaz, TE KOOP VENDUTIE VAN 2 PERCEELEN LAND 5 perceelen Zaailand HOFSTEDE Meubelaire venditie Maaseik gelegen, heeft de brigadier der gen darmen vier personen aangehouden, die zich sinds twee jaren in het gehucht Pij gevestigd hadden. Zij oefenden den stiel uit van schoen makers, maar waren in wezenlijkheid zeer behendige valschmunters. Zij haalden uit de stukken van twee frank, den gulden en den mark, het zilver en vervingen dit metaal door nickel. De voor-en keerzijde lieten zij, als heel dun plaatje, in het geheel. Een geladen pistool lag op de tafel, toen de policie binnenkwam, doch de valschmunters werden zonder tegen stand aangehouden en naar de gevangenis te Roermonde gebracht. FRA1VI4RYK. Onze lezers weten dat de fransche regeering in de wereldlijke scholen van enkele steden eene soort van leger heeft ingericht. De schoolba- tailjons uit knapen van tien, elf en twaalf jaar gevormd, leeren met stok en geweer spelen, even als de roode broeken die thans naar Tongkin gezonden worden. Tot nu toe waren de geweren dier zonderlinge soldaten nog niet voorzien van bajonetten. In onze eeuw van revolutie en prolestatie moet men zich over niets meer verwonderen Ook hel leger van kinderen heeft geprotesteerd tegen dit gemis aan voldoende bewapeningen. Generaal Thibau- din, de groofe minister van oorlog, heeft den eisch der knapen ingewilligd zij zullen eerlang een bajonnet op hunne geweeren krijgen maar inet ronden, in plaats van een scherpen punt. Zal die punt geene aanleiding geven tol nieuwe protestation. De Patrie van Parijs deelt een prachtig ar tikel meè over de begrafenis van.zekere Juliette Drouet, die openlijk in betrekking stond, se dert 50 jaar, met Victor Hugo. De begrafenis van die vrouw is zegt de Palrie, een openbaar schandaal geweest een voorbeeld dat onzedelijk werken moet op de mindere klas, van wier opbeuring men altijd spreekt. Juliette Drouet was eene figurante op den theater en zij ging weldra in wonen met Victor Hugo geen band des huwelijks vereenigde die twee personen en Juliette Drouet bleef dus vijftig jaren wat zij was een inbreuk op de beslaan de wetten, op de plichten van geloof, op alle plichten der zedelijkheid. Achter hef lijk van die vrouw, zeg' de Palrie gingen niettemin al de vrij-genieters, al de vrij denkers, die altijd zoo streng het woord zedelijk heid in den mond hebben tegen alles wat niet tol hunne partij hoort zij gingen eerbiedig, het hoofd ontbloot. Hel lijk eener gasthuiszusler. die zich ten voor- deele van het volk heeft opgeofferd, zullen zij met verachting voorbijgaan de vrouw die zich zelf en hare zending miskend heelt, wordt ver eerd Indien zij, de ongelukkige, op hel laatst van haar leven, zegt de Palrie, nog tot inkeer geko men ware maar neen bij hel schandaal van haar leven, heelt zij het schandaal gevoegd van hare dood. Geen priesterniets, niets dan een theater stoet figuranten, gelijk in den theaterkoryfeén gelijk in den theater, bedienden gelijk in den theater Maarwatzoudtgijdan gedaan hebben, arlisten, dichters, schrijvers, politieke mannen, overheden, indien, in plaats van zich Julieite Drouet te noemen.de doodde zich genoemd had Mevrouw de burggravin Victor Hugo Huichelarij en hofmakerij want voegt het blad er bij de meeslen van die welke méégin gen, zegden stil en fluisterend wat wij hier luid op zeggen. Heel dat tooneel toont aan hoe de zedelijkheid in onzen tijd zakt zegt de Patrie. SocijM'ISmus te Rijsef.. Wij melden over eenige dagen dat de fransche anaichisten van het noorden-departement, thans het middenpunt hunner propaganda gemaakt hebben. De lijdingen onlangs vandaar ontvangen, bevestigen eens te meer die beweering. Nog verleden maandag, heeft te Rijsel eene bijeenkomst van socialisten plaats, welke door verscheidene duizenden personen werd bijgewoond. Zekere citoyen Pedron van Rheims hield eene redevoering over de ellende, hare oorzaken en mid delen om haar to bevechten Hij deed een hevigen uitval tegen het kapitaal en vroeg dat de fortuinen onder de werkers zouden verdeeld worden. Paula Miock sprak van de herziening der grond wet. Volgens haar kan de samenleving niet gered worden, tenzij door hare omverwerping. En dit alles kan niet op vreedzame wijze gebeuren; er dient geweld, en veel geweld gebruikt te worden. Do vergadering verklaarde alsdan de gedachten te dcelen der veroordeelden van Montceau, Lyon en Rion, en protesteerde tegen de vonnissen tegen hen uilgesproken. De vergadering ging uiteen onder het geroep van Leve de sociale revolutie Almoeseniers. De kwestie der almoeseniers van de parijzer gasthuizen nadert hare oplossing. Eenige parijzer dagbladen melden dal M. Charles Quentin, prefekt der Seme, eenen brief geschreven heeft aan den kardinaal aartsbisschop van Parijs, om hem te verwittigen dat de almoeseniers die van het weldadigheidsbureel en de burgerlijke godshuizen afhangen, te beginnen met 1 julivan hunne bedienin gen zijn afgezet en dat de kapellen der gasthuizen eene andere bestemming zullen krijgen. Hel schijnt dal do republiekaansche prefekt aan den aartsbisschop een voorstel van modus vivendi gedaan heelt, hetwelk bij zegt uitnemend geschikt te zijn om in al de noodwendigheden van den gods dienst in de gasthuizen te voorzien. Figaro denkt dat Mgr. Guiberl het zoogezegd gods dienstig plan van M Quentin en zijne voorstellen in de scheurmand zal werpen. Zakkenrollers. Het volgend verhaal be wijst nog eens lot wat al kunstgrependezakken rollers in groote sleden bunnen toevlucht nemen, om hun bedrijf uit te oelenen Overeenigedagenzagmenopeenderboulevards le Parijs, een man wandelen, die met behulp van zijn stok den weg zocht le vinden. De trage gang van den mail werd stiller, telkens hij le midden van een dichte groep menschen kwam. Hij liep alsdan legen enkelen en toen de voorbijgangers hem hierom soms wat harde woorden toesnauw den, zegde hij op smeekende toen neem het mij niet kwalijk, ik ben blind Twee policie- agenten noglans, die, den man in l' oog gekregeD hadden, vonden deze handel- wije zoo zonderling dat zij hem achterna gingen. Na een der hooger beschreven looneelen van aanraking met een voorbijganger, zagen de agen ten den blinde acl.ter een schutsel verdwijnen, om bijna aanstons zijnen weg le hernemen en hetzelfde spel le herbeginnen.Een agent ging dan de plaats onderzoeken waar de man geslaan had en vond er eenen ledigen geldbeugel op den grond liggeu. De blinde wasduseenzakkenroller. De Policie-agenten legden nu de hand op hem en brachten hem in een rijtuig nanr het policie- bureel. Onder weg speelde hij nog op zeer na tuurlijke wijze zijne rol van blinde maar toen bij over straat slapte, bemerkte de poliedienaren dat bij zeer goed de water plassen wist levermij- den. De jan zit nu achter slot na te denken, hoe ge vaarlijk hel kan zijn den blinde le spelen. DUITSCHLAND. De Germania deelt in een zijner laatste num mers meê, dat er onlangste Berlijn een Boek verschenen is, geschreven door een liberaal in de ziel L. von Bar, professor bij de hoogeschool te Götlingen. Volgens dien schrijver is de wet geving van den kullurkampf eene slaatspolicie. ten deele verborgen achter wettelijke vormen zij is willekeurig, dus slecht. De opschorsing van de jaarwedden der geeste lijkheid is tegenstrijdig aan het positieve recht zij is een maatregel die geene reden van beslaan heefteen maatregel, in onze eeuw van vrij heid en gelijkheid. aan de middeneeuwen ont leend. "t Is waar, antwoordende vijanden der Kerk, maar zoohaast de Kerk denStaat niet meer dient, heeft de Slaat geen enkele verplichting meer je gens de geestelijkheid, Hierop antwoordt de professor, dat de geeste lijkheid nooit den Slaat bestiert, samen met den Staat. Hel kan gebeuren dat de Kerk en niet de Staat, den rechten weg bewandelt. In dit geval dient de Kerk beter den Staat dan het ministerie. M. von Bar eindigt zijn boek met te zeggen dat de opschorsing der jaarwedden van de gees telijkheid s' rijdt tegen de geschiedenis, en be wijst dat die jaarwedden maar eene onbeduidende vergelding zijn voor de onmeèllijke rijkdommen, de geestelijkheid door het gouvernement ontstolen. Het is een liberaal die aldus spreekt, Schrikkelijke doodDe duit- sche gazetten brengen ons het droevig verhaal aan van de dood van eenen aanzienlijken in woner der gemeente St.... In den nacht van 2 tot 3 Mei, rond een uur wierd zijn huisgezin plotseling gewekt door zijn gejammer en zijne hulpkreten de man klaagde van groote pijnen in de ingewanden en smeekte zijne twee zonen zoo baast mogelijk eenen priester bij zijn ziekbed te halen. Ongelukkig was de pastor der parochie door de wetten van Bismarck getroffen geweest en bad zich sedert lang uil bet dorp moeten ver wijderen. Om eenen priester te vinden moest men naar een dorp op twee uren afstand gele gen. Wanneer de priester drie uren later buiten adem in het buis van den zieke aankwam was deze laatste sedert een half uur gestorven, blijken gevende van eene onuitsprekelijke wan hoop. Dit voorval, dat in voornoemde gemeente eenen zeer pijnlijken indruk heeft te weeg ge bracht, toont ons, geachte lezer, wat droevige gevolgen er kunnen spruiten, uit den oorlog tegen de priesters. Bismarck heeft dien oorlog sedert jaren gevoerd en nu begint hij zijne klink achteruit te trekken tot groote vreugde van het duitsch volk. Bara, Frère en consoorten willen dien oor log in ons land ook beginnen zij ook willen onze priesters uit steden en dorpen verjagen, tot groot nadeel van bet belgische volk. Zij hebben reeds over de 200 onderpastors afgesobaft en denken hun hatelijk werk te zul len kunnen volbrengen. Maar, Goddank, de kie zers zuilenbun dat wel beletten en hun toe komende jaar leeren dat ons land nog te godsdienstig en te catholiek is om zich zonder tegenstand van zijne priesters te laten berooven. OOSTENRYK. Men schrijft uit Praag aan het Journal de Druxelles Het staatsblad van Weenen beeft het nieuws be vestigd eener gelukkige gebeurtenis, welke in de aartshertogelijke familie in de maand augusti wordt verwacht. Prins Rudolf en prinses Slophanie hebben Praag verinten, om zich naar hel kasteel Laxenburg bij Weenen, te begeven. Do aartshertogin Stephanie zal er dezelfde vertrekken bewonen, welke eertijds betrekken werden door keizerin Elisabeth, en waar aartshertog Rudolf is geboren. Het kastecl Laxenburg ligt in een practigen hof. In het midden daarvan bevind zich op een eiland, in een klein meer, e^n oude slottoren, welke in de veertiende eeuw is gebouwd en veel overeenkomst heeft met het Museum van Cluny te SParijs. Hot kei zerlijk kasteel zelf is zeer sierlijk en gemakkelijk ingericht en geheel gebouwd in modernen stijl, 's Zondags begeven zich de inwoners van Weenen in groot getal naar Laxenburg de hof slaat dan voor het publiek open. Hierin zal geel verandering worden gebracht, want de aartshertogin heeft verzocht dat het volk gedurende haar verblijf op het kasteel, even vrij zou zijn om in den tuin le gaan als anders. Te Praag betreurt men het zeer, dat het doorluch tig paar Robemen verlaten heeft. Men had gehoopt dat dc toekomstige keizer in Bohcmen het eerste levenslicht zou aanschouwen. Inlussclien troost men zich met de hoop dat de keizerlijke' prins met zijne familie later zal terug komen. RUSLAND. De Kroning. Een parijzer dagblad, wiens bijzondere korrespondent zich reeds le Moskou bevindt, schrijft hel volgende Wij mogen verzekeren dat een hooggeplaatst personnagie van de russische ambassade te Parijs dezer dagen de liieronderstaande zinsnede heeft uitgesproken Sedert omtrent drie maanden, zijn de zorg vuldigste maatregelen genomen om te beletten dat iels de plechtigheid der kroning vau den czaar zou komen sloren de plaatsen onder de kathe draal werden nauwkeurig nagezien, heionder- zocht en alles wat er zich onder bevond, wegge nomen wij zijn dus zeker, dal er van dien kant ten minste, geen aanslag te vrcezen is jammer genoeg, een oud gebruik wil dal gedurende de feesten, de keizer alleen en tol driemaal toe on der hel volk verschijue. Daar is het gevaar en nergens elders. Hollo way's Pillen. Ieders wcnsch. Eene der menigvuldige redenen van den builengewonen opgang, dien dil geneesmiddel maakt is de zachte en zuiveren de uitwerking, welke zij op den omloop van hel bloed uitoefent. Het waak over het nieuwe,door hel gebruikte voedsel, gevormde bloed versterkt de verspreiding van het rijpe bloed en verdrijft het oude, dat zijne werkingen verrigl heeft en waarvan de aanwezigheid schadelijk wordt Eenige dosisen der Hollovvay's Pil len, gebruikt naar de voorschriften, waarin elke doos gewikkeld is, zullen aan een ieder den best mogelijk- ken staal van gezondheid bezorgen, zonder zijne da- gelijksche gewoonten, zijne vermaken of zijne bezig heden te doen staken. De zwakken en de zenuwacb- ligen zullen zich versterkt vinden door eene gepaste behandeling met dit geneesmiddel, en indien zij met oplettendheid daarmede voortgaan, kunnen zij met vast vertouwen op meer kracht, meer Comfort en eeue betere gezondheid hopen, 17 Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 11 VROUWEL. 6 HUWELIJKEN. F Keppens, schrijnwerker, met T Lihaut, z. h J. De Koninck, schocnm. met M. Scliellekcns, landbouwster M. Van Mulders, bed., met J. Pursoons, z. b. P. Saey, bakkorsg. met C. Libnut, naaister. OVERLIJDENS. J. Van Cauter, z. b. 80 j.Schnorb M. De Neef. z. b. 24 j., Mijlb. R De Vos, wed" Vliebergh, twijndersg., 7t j., Leopoldst. A. Steppe, 9 j Schaarb. C. Levionnois, wed' Dekens, ••igenaar, 80 j Albert-Liénarlsl. A. Van Kct, vr Rombaul, 43 jMijlb. 6 kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1247 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.88 tot 1.07; stieren, 0.70 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.94. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 2 Stieren, 0 90 tot 0 00 20 Ossen, 0 95 10® 19 Koeien, 0 80 0 90 202 Kalveren, 1 09 1 18 Aelst, 19 Mei. Per 1 lied. 32 lil. 50 cent. Tarwek- 25-00 a 26-50 Masteluin 22—50 24-00 Rogge 17 00 1800 Geersi. 00—00 00—00 Haver. per 100 kil. 21—00 23—00 Spelt00—00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00—00 00tiO Lynzaad 00O" 00—fö Koolzaadolie 00—09 00—00 Lijnzaadolie, 00—00 09—00 Koolzaadkoeken, id. (0—00 0000 Lijnkoeken, 00—Oö 00—00 Aardap. (roode de 100 kil. 13-00 14—00 Aardap. (geele) Nieuwe 0—0» 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8—00 9—2' Eijers, de 25. 1-82 2-00 Vlas per 3 kilos. 3—50 4-60 Viggenen, per stuk, I" soort 22 50 2* 17—50 Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen (r. 520 tot 000 de 50 kilos. POPERINGHE, 18 Mei. Hoppe 1882. Stad. Fr. 000—00 000-00 s Gemeenten 30000 00000 ANTWERPEN, 18 Mei De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,75 a fr. 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,35 a 1,90 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 13,00 tol 16.00; polder per 1Ö0 kilosfr. 21.00 24.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 3,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2350 a 24—50 Rogge, 18—75 Winlergeerst, 22 00 Zomergeerst, 0000 Haver, 19—00 Boekweil, 00—00 Boonen, 23—00 Bitlcrpcën, 20— 50 19— 22—50 00—09 22 - 00 00—00 23 -50 21-00 GROOTE VOGELSCHIETING met op Zondag 20 Mei 1883, bij Theodoor Bkyse, ter herberg DE VALK, te Lede. VOORUIT EEN SCHOON VARKEN. De inleg is bepaald op 0, 60 cent. per scheut bol- rapersgeld inbegrepen. De inschrijving van 3 lot 5 uren, en verder con ditiën naar gewoonte. Alle geschillen welke er zouden kunnen ontstaan, zullen door de commissie onwedcrroepelijk beslist worden. op Maandag 4 Juni 1883, gegeven door de vermaarde en welgekende bolders, ter herberg DE DESTEL, te Schellehelle, bij Frans Bracq VOORUIT i EEN ZILVEREN SERVIES ter waarde van 25 franks. De inleg is bepaald op 60 centimeu per scheut, bolrapersgeld inbegrepen. De inschrijving van 3 lot 5 uren, en verder con ditiën naar gewoonte. Alle geschillen welke er zouden kunnen ontslaan, zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. af te bollen, bij Frans Van Geert, ter herberg De Larickx te Aetsl-lVIijlbeke, Affligemdreef, op Zondag 20 Mei 1883 om 4 uren namiddag. Gemeente Welle. PRIJSVLUCHT MET DUIVEN uit op Zondag 3 Juni 1883, bij den heer Aug. Beeckman, op het Dorp. Inleg (r. 1.60 per duif. fr. 1.50 voor prijzen en het overige voor de kosten. Inbrenging Zaterdag 2 Juni, van 2 tol 5 uren 's avonds. Conditiën volgens gewoonte. Une agence en charbonnuges, avec spécialité de cliarbons de bois, en pleine aclivilé, situeé h Bruxelles, prèsde la gare du midi, a reprendre pour cause de santé. Une somme de 5,000 francs suffera. Prendre adresse au Bureau du journal. TV een 8r00t en gerieflijk Huis, M. iiuicil dienstig voor alle bedrijven, voorzien van pomp- en regenwater, gestaan te Aelst, Lange-zoutstraat n 53. Zich te bevragen bij den heer Jan De Ridder, zelfde straal n. 54. 6 Nieuwe opgebouwde buizen in de maanstraat. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny Anlheunis Stoofslraat. Te bekomeo aan 2,50 por kilo, bij Louis Renne- boog, Veearts le Aelst, Nieuwstraat N° 37. van ouds geklandeerd, te buren of te koop, .en koopwaren over le nemen aan prijs van Letuur, gestaan te Aelst, nabij de Groote Merkt. Zich te bevragen ten bureelc van den Df.n- DERBODE. l'Enregistrement k Alosl. te koop met alle gemak van betaling, gestaan in de Kapellestraat, een der meest bezochte straten der stad, en dienstig tot ALLE BEDRIJVEN. Zich le be vragen bij d'heer Maes, beeldhouwer, zelfde straat. Gustaaf PE1RREB00M-MAES, heeft de eer aan 't geacht publiek kenbaar te maken dat hij van 1 Mei aanstaande zijne woonst zal vestigen in de Korte- Zoutstraat, N" 64, rechtover de Estaminet De Mei boom, alwaar hij den handel van oliegoederen, élas- tieken, enz., nagelaten door de Weduwe De Wolf, zal voortzetten. Hij neemt deze gelegenheid te baat om hem voort durend aan te bevelen voor al wat den verwersstiel betreft j zijn magazijn zal gestadig voorzien blijven van borstels, sponsen, zeemvellen, enz alsook vaD alle soorten van verwen. Joseph LOCUS, coiffeur, Lange-Zoutstraat, 11, Aelst, heeft de eer het publiek kenbaar le maken dat, van den 15 Juli aanstaande, zijn magazijn van tabak, cigaren, pijpen, wandelstokken, reuken, zeep, speel goed, enz zal gevestigd zijn in dezelfde straat, N" 28, oud huis van M' Gustaaf Peirreboom. Hij beveelt zich voortdurend aan de gunst van eenieder. Aelst, heeft de eer het publiek te laten weten dal hij komt te openen een Bazar van Meubels en Matrassen, houten en ijzeren Beddens, Wiegen, Stoelen, enz., alles aan zeer goed koope prijzen. Hij gelast zich bezonderlijk met het placeren van rouwversieringen, Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruilbooraen, groot 62 aren, gestaan en gelegen te Aelst St. Jobslraat, thans bewoond door d'heer Léon Vervack. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutslraat, N* 33. ECHTE OPGELOSTE OHLENDORFF EN C°. Depothouder te NieuwerkerkenLeo Van den Hende-Nelis. Vermindering van prijzen voor uitverkoopers M BERNARD, F- RAINBEAUX ENCie., hebben de eer liet geacht publiek ter kennis te brengen dat zij, binuen de stad Aelst. Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van het huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chéques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uilwisselingvanbelgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C'\ SYSTÈME OTTO, de la force i/s cheval h 50 c.hevaux, conslruils par MM. Jetu et Deliège a Liège. Consornmalion de gaz 1 mètre cube (18 cen times) par heureet par force de cheval effective. Pour prix et renseignements s'adresser a Mr L. MATHIEU, Directeur de l'Usine a Gaz, agent de vente, a Alosi. Twee beste Nalieplaatsen, met bestaan ver zekerd. Te bevragen bij V. Dupont, scheeps bevrachter Dambruggestraai 241, te Antwerpen. Ta ImUmpn 10 Aelsl' biJ' Gustaaf VAN ÜCRUUICU DER MEEREN, Kerkstraat, N" 16. Wijnen en Likeuren aan gematigde prijzen. straat, Aelst. Zich te bevragen bij M. Van Coetshem-Van Nuffel, in het begin der Molenstraat, N" 3. 2" kwaliteit k 50 centimen de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zi^h le bevragen bij M. Frans Bauwbhs, vleesch- houwer. Boterstraat te Aelst. Studie van Meester DE PAUW, te Aelst. 800 bussels Hooi en Toeraaat, op Maandag 21 Mei 1885, om 2 ure namiddag, te Aelst, Sckaliënhuis. OPENBARE VERKOOPING van gelegen le .lloorscl en Wieze, ALSMEDE VAN HUISMEUBELEN te Moorsel. Do Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens vvien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Een perceel LAND gelegen te Moorsel op hel Steenveld, groot 9 aren 22 centiaren, palende ten oosle den \oetweg en daarover Domini- cus Muylaert, ten zuide de dreef, ten weste en ten noorde Greponus Saeys. Gebruikt door den heer Frans Goossens te MoorSel. Tweede icoop. Een perceel LAND gelegen te Wieze, in bet Corsenbroeck, groot 16 aren 05 centi aren, palende ten ooste Karei Moens en de erven Gillis Van Haute, ten zuide Camiel Cooreman, ten weste Jan-Baptist Moens en noord de Wc Wagon. Gebruikt door den heer Felix Pielers te Wieze. Boomprijs fr.90,00. ZITDAGEN Instel Woensdag 16 Mei .CÜQ Verblijf 23 Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg HET COMMERCIEHUIS, bij den heer Joseplius Van den Meerssclie, te Moorsel, Cokslraat. OPENBARE VERKOOPING van en een perceel Meersch, GELEGEN! TE ERPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen, den blooten eigendom van de volgende goederen, te welen EERSTE KOOP. De helft onverdeeld van een perceel LAND,gelegen te Erpe, op het Kerkveld, gekadastreed, voor het heel, wijk C, nummer 553, mei eene grootte van 27 aren, palende ten oosle den Arme van Erpe, ten zuide den weg en daarover den heer Germain Do Vos, ten weste Petrus Neclens en ten noorde de erven Emanue! De Sacdcleor. TWEEDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Erpe, op den Ses- kenskauler of Galgeplein, hekend bij kadaster wijk D, nummer832a, groot It aren 70 centiaren, palen de ten ooste met halfvoelweg den Arme van Erpe, ten zuide Jan Mabille, ten weste den ijzerenweg en ten noorde de gemeente Erpe. DERDE KOOP. Een perceel MEERSCH, gelegen te Erpe, aan de Rommelslraat, groot ongeveer 13 aren 80 centiaren, palende oost de straat, zuid Mijnheer De Woll-van der Noot, west den heer Leonard Stalpaerlen noord Josephus De Nys. VIERDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Erpe, op den Hers- singkaulcr, bekend bij kadaster wijk B, nummer 53 met eene grootte van tl aren, palende oost de kinderen Boelaert, zuid over 't beeksken het ge- scheed van Aelst, west de erven Adriaan Guns en noord de rede en daarover den heer De Wolf-van derNoot. Al de voorschreven goederen zijn in vruchtgebruik bezeten door d'heer Petrus Neetens, bezondere te Erpe, zijn leven gedurende. ZITDAGEN Instel. Maandag 21 Mei ISR, Verblijf, Maandag 28 id Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg genaamd DEN WILLEKOM,» gehouden door d'heer Le# Van Wezemaal, te Erpe, Wijwater. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde en eene parlij Land alsmede van llutsmeubelen, TE HOFSTADE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal, namens wicn bet behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen EERSTE KOOP. Eene behuisde en beslalde HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Holstade, op d'IIoogslraal, bekend bij het kadaster wijk B, nummers 359, 364a, en 364b en 365, groot 5 aren 44 centiaren palende ten oosle de Molebeek, ten zuide Jan-Baptist Bruylandi, ten weste de kasseide van Aelsl naar Dendermonde on ten noorde Victor Kuys. Boomprijs 100 fr. TWEEDE KOOP. 9 aren 58 centiaren LAND, gelegen te Hofslade op bet Weiveld, palende ten ooste de Kerkfabriek van Hofslade, ten zuide Gustaaf Osselaer, ten weste de kiDderen Heirwegb en ten noorde Gustaaf Buys. Voorschreven goederen zijn gebruikt door jufvrouw Justina De Schepper, W® Malfroot te Hofslade. ZITDAGEN In3lel, Dijnsdag 22 Mei .00, Verblijf, id 5 Juni Telkens om 4 uren van den avond, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst. HUISMEUBELS. Voornoemde Notaris EEMAN zal op Dijnsdag 22 Mei 1883, om 12 ure stipt 's middags, ten huize van jufviouw Justina De Schepper, W° Malfroot, le Hof- stade aan de Hoogstraat, in bet openbaar verkoopen: Huismeubelen zooals tafels, sloeloD, kasken, sloof met toebehoorlen. jachlconfoor, hangende horlogie, printen, Lieve-Vrouwbeeld, koper-tin-ijzer gleisen-en aarden keukengerief, vleesch-en wasch- kuipen, houlen-en zinken emmers, aarden tobbens, broodmouillie, blomstande, balance met gewichten, koperen schaal, winkeltoog, zaadionnen, manden, ledige flesschen en meer andere voorwerpen. Landbouwersalem, zooals korlewagen, riek, meslhaak, reek, braak, spode, gaffels, dorschvlegels handwan, bijl, mesl, brandhout en strooi. De koopen van en onder de vijf franken zullen moeten comptant betaald worden. Verder op gewone voorwaarden £n met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge De Notaris BOOiNE te Aelst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen Een Huis, zijnde de herberg De Blauwpoort,a te Aelst, ten voorhoofde met koetspoort, op den hoek der twee St-Jorisstraten, sectie A, N° 995a groot 1 aar 20 centiaren. Bewoond door den eigenaar Ferdinand Ver longen-De Vriendt. Instel, Donderdag 51 Mei ,£S, Verblijf, Donderdag 7 Juni Ten 4 uren nanoen, ter hierboven beschreven herberg De Blauwpoort, bij d'heer Ver tongen. le Aelsl, brabanlstraat Ne 1, ter gewezen woonst van d'heer J. Blc. De .Meersman, op Dijnsdag 29 Mei 1883, om 9 uren voormiddag. Door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3