Groole Vogelscliieting met dc Bolle, Q IJ IVR A I N Groole Vogelsehieling met dc Bolle Commerce a reprendre. Te buren terstond PERU-GUANO BERICHT. Moteurs k Gaz, TE KOOP Huis uiet winkel en tabakfabriek Een schoon burgershuis Verandering van woonst. Verandering van woonst. Te huren of te koop. Allerbeste Klaverzaad. SCHORS WINDMOLEN Woningen, Land en Meerscli. 3 perceelen Zaailand HOFSTEDE PERCEEL LAND Meubelaire venditie Zaailanden te V lier/.elc. Een Huis te huren ;°rada° 'S. S9W» grootte, al de gekende rassen verre te boven gaat. De eenige gekende soort die aan den thibe* taanschen hond nog wat gelijkt, is de newloud landsche doch de basser uit Thibet overtreft den Nuwfoudland nog verre. Voor wal den kop betreft, hebben de twee rassen veel overeen komst met elkander, buiten dat de Thibetaan veel grooter is ook de uitdrukking zijner oogen is edeler. De hairen van nek en hals zijn lang en maken eene maan uit, die aan de mune van den leeuw nog al gelijkt. Dit hairsieraad geeft aan het dier een zeer schoon aanzien. Voor zoovele men weet, heeft de thibelaan- sche hond geene booze hoedanigheden doch gelijk alle dieren, kan hij toch wel eensin woede geraken, en alsdan is hij recht gevaarlijk, door zijne buitengewone kracht. De Kleur der thibetaansche honden is bruin, van bleek tot hoogbruin. De hongaarsche reiziger heeft een paar dier honden ten geschenke ge geven aan den prins van Wallis, en deze gaat ze, zoo men zegt, eenen tijd in den dierentuin- van Londen laten zien. HOLLAND. De koninklijke fabriek van stoom en andere werktuigen te Amsterdam was gisteren gesloten. Daar zeker werk niet spoedig genoeg kon vol tooid worden, had het bestuur 46 werklieden uit Engeland doen komen. Toen dezen maandag morgend hun werk wilden beginnen, zochten de hollandsche werklieden twist tegen hen. Gisteren morgend weigerden zij zelfs stellig met de En- gelschen te werken. Het bestuur der fabriek weigerde van zijnen kent de engehche werklieden weg te zenden. De Hollanders^hebben daarop het .werk gestaakt. Een groot gedeelte onder hen zijn bij troepen, met Oranje en nederlandsche vlaggen, door de stad gelrokken. Zij hadden een kartel bij zich, met het opschriftWeg met de cngelschen Leve Holland Voor het paleis op den Dam hielden zij stil en hieven het Wien Neèrlands bloed aan De policie heeft eenige aanleiders aangehouden; op den Binnen-Amstel heeft zij gebruik moeten maken van hare wapens om de samengeschoolde menigte uiteen te drijven. Hel getal werkstakers beloopt ongeveer 4000^ Woensdag is er in de Tweede kamer der Stalen-Generaal van Nederland, spraak geweest van het verplichtend onderwijs, ter gelegenheid van een verslag over eene petitie, waarin de invoering van de leerplicht gevraagd werd, Reeds vroeger was eene dergelijk petitie bij de Kamer ingekomen, doch deze was toen tot het dagorde overgegaan, op eenversl.ig vanM.CIercx waarin deze zegde dal leerplicht gelijk staat met slavernij en daarom in strijd is met het burgerlijk wetboek, De kommissie, gelast met het onderzoek der nieuwe petitie, stelde nu voor deze op de griffie neer te leggen. Zij prol- testeerde terzelfder!ijd tegen de woorden van M. Clercx en beweerde dat de leerplicht, wel verre van te zullen leiden lol slavernij, de kin- deren behoudt voor lediggang, die lol ver- waarloozing, ja tot misdrijf voert. M. Clercx verdigde nu ook zijn verslag, a Leerplicht, zegde hij, is leerdwang, en dwang komt overeen met slavernij. Het grootste deel der natie is afkeerig van de openbare school, maar die alkeer zou nog grooter worden bij a de invoering van leerdwang, In België heeft minister van openbaar onderwijs, M. Van Humbeeck. die invoering niet durven onder- o nemen en in Frankrijk heeft Jules Simon er zich stellig tegen verklaard. Op aandringen van den voorzitter werd de konklusie der kom missie aangenomeu en de petitie ter griffie neêr- gelegd. Men mag dus, den eenen of anderen dag in de nederlandsche Kamer eer.e wijdloopige diskussie over het verplichtend onderwijs ver wachten. FRANKRIJK. Tot nu toe heeft de H. Stoel nog niet officieel over de handelwijze van hel fransch gouverne ment ten opzichte der geestelijkheid geklaagd. De Paus heeft enkel aan het gouvernemen eene officieuze nota doen overhandigen door een prelaat, onlangs uil Rome naar Parijs gekomen. De 11. Vader heelt alzoo willen bewijzen, dat hij slechts met het grootste spijt lot eene af breuk zou overgaan, doch lerzelfderlijd het gouvernement verwittigt, dat hij in de onmo gelijkheid is nog langer te dulden wal thans in Frankrijk gebeurt. De kerkvervolging in Frankrijk is nog niet geëindigd. De fransche dagbladen melden dat weêr 32 pastoors, de armste van allen, in het bisdom van Langres van hunne jaarwedden be roofd zijn. Deverloopen monik, pater Hyacinlhe, heeft dezer dagen te Parijs eene voordracht gegeven over scheiding van Kerk en Staal. De gewezen pater zou die scheiding begeven, maar zij is vol gens hem niet politiek dat heeft de grootste staatsman der republiek, M. Gumbetla, hem hem gezegd en daarom wil hij er Diet van, enz, enz. Inderdaad een zonderling schouwspel een priester die zich van de Kerk heeft losge scheurd en die de vereeniging dier zelfde Kerk met den Staat durft aanprediken. Bepubliekaansclie Overwinning. Te Dorat, een stadje in het departement der Haute Vienne, had dezer dagen een zonderling feit plaats Jaarlijks wordt aldaar eene groole pro cessie gehouden tereerevan de beschermheiligen der streek en die door talrijke geloovigen uit den omtrek wordt bijgewoond. Dees jaar was er spraak den godvruchligen ommegang te verbieden, men zegde hel ten minste. Dit was genoeg om eene ongehoorde menigte geloovigen op de plechtigheid uit te lokken. Verleden zondag was de processie ge volgd door minstens 45,000 personen. Aan het hoold der deputaliën uit de omliggende dorpen stapten de mairs, zelfs de republiekaanse.be. De maunen ten getalle van 4000, waren allen met geweeren gewapend. En zonderling genoeg, zelfs protestanten namen deel aan den stoet. Nog nooit was de processie te Dorat zoo plech tig geweest. Dit was eene schoone proleslalie tegen de onverdraagzaamheid der republiekanen. DUITSCHLAND. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung heeft den tekst meegedeeld van de laatste nota van het pruissisch gouvernement aan het Vatikaan. De Defense van Parijs kondigt nu den beknoplen inhoud af van het antwoord van kardinaal Jaco- bini, dat reeds verleden vrijdag aan M. von Schlozer zou overhandigd zijn. In die nota drukt de kardinaal-slaatssekretaris zijne verwonde ring uit, dat het pruissisch gouvernement hel stilzwijgen bewaard heeft over de twee punten, waarop de organische herziening der meiwetten moet plaats hebben. In de briefwisseling lusschen den H. Vader en keizer Wilhelm, waren die punten nogtans aangewezen als grondslag r'cr onderhandelin gen. Het Vatikaan hoopt dan ook dat men tot dien grondslag zal lerugkeeren. Volgens de Gertnania meldt, zou M. von Schlozer reeds nieuwe voorstellen bereid hebben voor de ver dere onderhandelingen. Hel schijnt dat M. von Bismark van zijne eerste vooistellen enkel had afgezien, omdat hij wilde gebruik maken van de geschilllen tusschen Frankrijk en den II. Stoel, om koncessicn te bekomen. Die poging om de kwestie af te leiden, is hem echter mislukt. DE WELDOENER DER WEREED. Wie, die gelegenheid gehad heeft, om te lezen heeft niet gehoord van den menschenvriend Howard, die het grootste gedeelte van zijn leven doorbracht met de gevangenissen van Europa te bezoeken, en hulp te verleenen aan de tallooze lijdende bewoners daarvan, en wiens naam zal bestaan lol in de verste eeuwen, bekroond met de eer, die millioenen ster velingen, welke nog geboren moeten worden, hem zullen bewijzen. In dezelfde afdeeling plaatsen wij den naam van Miss Nightingale, de zich zelve opofle- rendo heldin van de Krim. Maar brengen wij huldo aan zulke namen, wij zouden onrechtveerdig zijn je gens een edelmoedig hart, indien wij, al ware het slechts voor een eDkel oogenblik den naam van Prof. Holloway vergaten. Alhoewel, in het bezit van eene aanzienlijke fortuin, welke hem zou toeslaan, om de wereld te doorreizen, ten einde genoegens na te ja gen, verkiest hij, zijnen ledigen lijd en zijne talenten .e wijden, ter gunste van zijne medeschepselen door onder hen de opmerkelijkste geneesmiddelen, tot nu toe zamengesteld te verspreiden, geneesmiddelen, welke hij zelf ontdekte na jaren van onvermoeide inspanning en onderzoekingen in het uitgebreide rijk der natuur. Tot deze onderzoekingen werd Prof. Holloway het eerst aangespoord door het verschrik kelijke lijden, dal hij overal rondom zich zag, en het ontoereikende van de geneeskunde om dit legen te eaan en te overwinnen en de goede uilslag, die hem bij elke schrede is te beurt gevallen of schoon deze niet beter was dan hij verwacht had- is het bewijs van zijne welverdiende beloouing. Zoo groot is inderdaad de populariteit van zijne medicijnen geworden, zelfs in de verst afgelegene oorden onzei aarde, dat zijne inrichting te Londen de grootste der wereld overtreft, en de zeldzame deugden er van zijn in bijna elke taal van pool tot pool overgedragen. Wij hebben tallooze getuigschrif ten opgehoopt gezien van personen, die zich van deze middelen bediend hebben, en die daarin hunne wondervolle kracht ten zeerste roemen. In een zoo veranderlijk klimaat als het onze, zullen de bedrie- gelijkste ongesteldheden wortel schieten, voor dat de patient het zeil weel, en groot is het lijden dat daardoor veroorzaakt wordt, dat in vele gevallen de dood tengevolge heeft, bij gebrek van bekendheid met de geschikte middelen, welke, indien zij bijtijds gebezigd waren geworden, dezen n^odloltigen uit slag zouden hebben voorkomen. In elke beginnende ongesteldheid, en zelfs in reeds gpvorderde gevallen, neem uwe toevlucht tol Prof. Holloway's onfeilbare middelen, deze zullen u maanden van pijnlijk lijden besparen, zoo niet liet leven zelve behouden. Wij nemen geene te hooge vlucht met den man noch met zijne geneesmiddelen, maar van hetgeen ons bekend is leggen wij vrijwiliig getuigenis ter zijner gunste ofen zoo ver onze volstrekte kennis strekt, die op tal van jaren ziet, zien wij ons bevoegd om in de warmste bewoordingen over dit onderwerp te spre ken. Hei is daarom onze ernstige wensch, dat niet ééne familie in hel land onbekend zij met de midde len van den Professor, en dat zij altijd in voorraad mogen gehouden worden, voor het geval van spoedig opkomende krankheden, daar zij even goed als voor behoed middelen,als geneesmiddelen zullen werken; terwijl er onmogelijk gevaar uit kan voortspruiten zij ze te gebruiken. Chicago Times. Holloway's Pillen. Verzwakking der zenuwen. Geen gedeelte van het lichaamsgestel eischtmeerzorg dan hel zenuwgestel, waarop de gezondheid en het leven zelfs berust, Deze Pillen zijn de beste Regula leurs en versterkers der zenuwen en in 't algemeen hel gezondste zuiverde geneesmiddel. Misselijkheid, Schele Hoofdpijn, Duizelingen, Verdoovingendeneer- slagtigheid van den geest worden door deze Pillen genezen. Zij verdrijven, dadelijk, de noodlottige tee kenen der moeielijke spijsvertering, de Maagdpijnen, de zwaarlijvigheid, de uitzetting van den onderbruik en zegevieren over een grilligen eetlust of de trage ingewanden de gewone voorboden van de ongesteld heid van het zenuwgestel De Holloway's Pillen wor den bijzondcraanbevolen aan devcelzittendeen weinig bewegingnemende menscben, van wien het zenuw gestel langzamerhand veazwakl en ziekelijk wordt, ten zij die, van lijd tot lijd een of ander kractlier- slellend middel gebruiken zoo als de Holloway Pillen. 10. Burgerlij ke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 4 Vuouwel. 9 HUWELIJKEN. E. Poriau, twijndersgasl, met V. De Geest, kantw. OVERLIJDENS. M. Ghijsbrecht vr. De Racve, herbergierster, 48 j. Zoutstraat.F. Pieters, wed. De Cock, landbouwsl 86 j. Mijlbeke. B. Van der stoelen, twijndersg. 15 j. Mijlbeke— J. Van de Velde, z. b. 76 j. brabant- slraat. J. De Sacdeleer man Eemnns, kommissi- onnaris, 48 j. S' Janstr. G. Van llaudenhove man Van de meerssche, brouvversg, 38 j. Mijlb. F. Ernst, vr. Podevijn, twijndersg. 69 j. Schaarb. M. Viuck, wed. Sergani, z. b 84 j. Mijlb. E Van Goethem man Van der Heyden. twijndersg. 29 j. Mijlb. -R Van den Cammen wed. Bascourtz. b. 84 j. St. Janstr. 6 Kinderen onder de 7 jaren. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 4470 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 lot 4.08; stieren,0.70 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.94. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 2 Stieren, 0 80 tot 0 00 50 Ossen, 0 80 4 00 24 Koeien, 0 80 0 85 18i Kalveren, 0 95 4 48 Aelst, 26 Mei. Per 4 heel. 32 lit. 50 cent. pc. Tarwe. Ma stel u Rogge Geersi. Haver. Spelt Koolzaad per 4CO kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. Lijnkoeken, \ardap. (roode dc 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, do 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per sluk, t' soort Lijnwaden ter markt stuk 100 kil. fr. 22-50 a 22-00 16-50 00 -00 20-00 00—00 00—00 00-00 00—09 00—00 (0-00 00-00 12-00 0—00 8-00 1—80 3-30 22 50 2« verkocht 26-00 24-00 17-50 00—00 21-50 00—00 00—00 00-00 00-00 09-00 00—00 00—00 13-00 o—oo 9-27 2-00 4-40 17-00 HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 4882, verhandeld tegen Ir. 300 tot 510 de 50 kilos. POPERINGHE, 25 Mei. Hoppe 1882. Slad. Fr. 000—00 000-00 Gemeenten 00000 00000 ANTWERPEN, 25 Mei De kuipbotcr werd heden morgend Ier mcrkl per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,»< a fr. 3.15. De ponden of halve kilngr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.70 at.80; zwaar gewicht fr. 0,u0 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 12,00 tot 44.00; polderper 100 kilosfr. 21.00 24.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 4,75 a 2,00 Ziehier de prijzen der granen op de merki in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2350 a 24—50 Rogge Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, Bitlerpeën, 18-75 22-00 00-00 19-00 (10-00 24-00 21-00 49 00—00 00-09 22 - ('0 00—00 00-00 21-50 op Maandag 4 Juni 1883, gegeven door de vermaarde en welgekende bolders, ter herberg DE DESTEL, te Schellebelle, bij Frans Bracq VOORUIT t EEN ZILVEREN SERVIES ter waarde van 25 frank3. De inleg is bepaald op 60 centimeu perscbeut, bolrapersgeld inbegrepen. De inschrijving van 3 tol 5 uren, en verder con ditiën naar gewoonte. Alle geschillen welke er zouden kunnen ontslaan, zullen door de Commissie onwederroepelijk beslist worden. Gemeente Welle. PRIJSVLUCHT MET DUIVEN op Zondag 3 Juni 4883, bij den heer Aug. Beeckman, op liet Dorp. Inleg fr. 4.60 per duif. fr. 4.50 voor prijzen en het overige voor de kosten. Inbrenging Zaterdag 2 Juni, van 2 tot 5 uren 's avonds. Conditiën volgens gewoonte. STAD AALST. NAAR GELDPRIJZEN, Vooruit vijftien franks, gegeven door de Maatschappij De Ware Vrienden van St. Job, gevestigd ter EstaminetHet Hof van Regelsbrugge, bij den heer P SCHOUPPE, le Aelst St. Job, op Zondag 27 Mei om 4 uren namiddag stipt. De inleg is bepaald op 60 centimen per scheut, bolrapersgeld medebegrepen. Une agence en charbonnages, avec spécialité de charbons de bois, en pleine activité, situeé a Bruxelles, prés de la gare du midi, a reprendre pour cause santé. Une somme de 5,000 francs sulïera. Prendre adresse au Bureau du journal. Té» lm i t'll een 8ro°l en ««"dijk Huis, c uuicu dienstig voor alle bedrijven, voorzien van pomp- en regenwater, gestaan le Aelst, Lange-zoutstraat n 53. Zich te bevragen bij den heer Jan De Ridder, zelfde straal n. 54. 6 Nieuwe opgebouwde huizen in de maanstraat. Zich te bevragen bij Mijnheer Burny Anlbeunis Stoofstraat. ECHTE OPGELOSTE OHLER2DQRFF EN C°- Depóthouder te Nieuwerkerken Leo Van den Hende-Nelis. Vermindering van prijzen voor uitverkoopers U BERNARD, F- RAINBEAÜX ENCie., hebben de eer liet geacht publiek ter kennis te brengen dat zij, binnen de stad Aelst. Alberl- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan I fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van cheques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uit wisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uilgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C". SYSTÈME OTTO, de la force t/i cheval i 50 chevaux, conslruits par MM. Jetu et Deliège a Liège. Consommalion de gaz 1 metre cube (48 cen times) par heure et par force de cheval effective. Pour prix el renseignemenls s'adresser a Mr L. MATHJEU, Directeur de I'Usine a Gaz, agent de veute, a Alost. Twee beste Natieplaatsen, met bestaan ver zekerd. Te bevragen bij V. Dupont, scheeps bevrachter Dambruggestraat 241, le Antwerpen. van ouds geklandeerd, te huren of te koop, en koopwaren over te nemen aan prijs van factuur, gestaan te Aelst, nabij de Groote Merkt. Zich te bevragen ten bureele van den Dfn- DERBODE. Ou rlom-» nrln un commis au bureau de vfii utiiidllUC l'Enregistrement h Alost te koop met alle gemak van betaling, geslaan in de Kapelleslraal, een der meest bezochte straten der stad, en dienstig tot ALLE BEDRIJVEN. Zich lo be vragen bij d'heer Maes, beeldhouwer, zelfde straal. Gustaaf PEIRREB00M-MAES, heeft de eer aan 't geacht publiek kenbaar te maken dal hij van t Mei aanstaande zijne woonst zal vestigen in de Korte- Zoulstraat, N* 64, rechtover de Estaminet De Mei boom, alwaar hij den handel van oliegoederen, élas- tieken, enz., nagelaten door de Weduwe De Wolf, zal voortzetten. Hij neemt deze gelegenheid te baat om hem voort durend aan te bevelen voor al wat den verwersstiel betreft; zijn magazijn zal gestadig voorzien blijven van borstels, sponsen, zeemvellen, enz., alsook van alle soorten van verwen. Joseph LOCUS, coiffeur, Lange-Zoutstraat, 41, Aelst, heeft de eer het publiek kenbaar te maken dat, van den 45 Juli aanstaande, zijn magazijn van tabak, cigaren, pijpen, wandelstokken, reuken, zeep, speel goed, enz., zal gevestigd zijn in dezelfde straal, N* 28, oud huis van Mr Gustaaf Peirreboom. Hij beveelt zich voortdurend aan de gunst van eenieder. Aln ft a DA]|n Oude Graanmarkt, te ure Aelst, heeft de eer het publiek le laten weten dat hij komt te openen een Bazar van Meubels en Matrassen, houten en ijzeren Beddens, Wiegen, Stoelen, enz., alles aan zeer goed koope prijzen. Hij gelast zich bezonderlijk met het placeren van rouwversieringen, Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruitboomen, groot 62 aren, gestaan en gelegen te Aelst St. Jobstraat, thans bewoond door d'heer Léon Vervack. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutslraat, N* 33. Te bekomeu aan 2,50 per kilo, bij Lont* Renne- boeg, Veeart3 te Aelst, Nieuwstraat N* 37. Om uil de onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERK00P1NG VAN EENEN schoonen en welgeklandeerden ook bewogen door den sloom, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeek en "Wichelen. De Notaris VERBRUGGHEN te Aelst, tot dies in rechte benoemd, zal met tusschenkomst van Meester DE WINDT, Notaris te Moorsel, en ten overslaan van Mijnheer de Vrederechter des kantons Aalst, inge volge de wet van 12 Juni 1816, en met winst van palmslag, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, le weten Aalst-Schaarbeek. Eerste koop. Eenen schoonen en welgeklandeer den steenen Schorswindmolen, ook bewogen door den stoom, met alle zijne staande, roerendeen draai ende werken en gereedschappen,alsmede helGebouw daarneven, thans dienende voor twee Woningen met den grond er van afhangende, te zamen eenen blok uitmakende, zoo alles is gestaan en gelegen op den Siesegemkauter, gekadastreerd wijk C,N°M224d, 1225e, 1225f en I225g, met e6ne oppervlakte van 40 aren 60 centiaren en volgens titel groot 40 aren 93 centiaren, palende teu oosle aan den heer Philippe Raes, ten zuide aan de kasseide naar Meire. ten wesle en ten noorde ook aan den heer Raes. Onmiddelijko ingebruiktreding. Tweede koop. De Gebouwen van Woonhuis, Schuur, Stallingen, Dorschplaatsen, Bakoven en verdere afhangclijkheden, gebruikt door den heer Van Mossevelde en zijne kinderen, alsmede het Woonhuisje hangende aan voormelde Schuur, be woond door De Rrucker, zoo alles zich bevindt op een perceel grond behoorende aan het Weldadigheids- Bureel van Aalst, gelegen op den Siesegemkauter, ten voorhoofde aan den steenweg naar Gent, geka dastreerd wijk C, Nnt 1237a, 1236a, 1235a, 1285b, 1235c en 1238a, met eene grootte van 60 aren 60 cen tiaren, palende ten oosle aan den heer Liénart, ten zuide aan den heer Josephus Van Neck en d'erven Haleydt, ten weste aan d'erven De Sadeleer en ten noorde aan den grooten steenweg. De kooper van dezen koop zal gesteld en gesubro - geerd zijn in de rechten van de veikoopers tot den cijnspacht van voorschreven 60 aren 6" centiaren grond, eindigende den 24 December 1898, mits de jaarlijksche pachtsom van fr. '/00, boven de openbare belastingen. Derde koop. Een Woonhuis, gemaakt van hel Gebouw voortijds geweest zijnde de zoogenaamde Lazerijkapelle, gestaan en gelegon op den Siesegem kauter, aan den Gentschcsteenweg, gekadastreerd wijk C, N° 1236a, met eene oppervlakte gronds van 80 centlaren, palende ten oosle, ten zuide en ten weste aan den cijnsgrond onder.den tweede koop en ten noorde aan den steenweg In gebruik bij Hippolyte De Deyn h 13 fr. per maand, Sierde koop Een perceel Land, groot 22 aren 70 centiaren, gelegen op den Siesegemkauter, ge kadastreerd wijk C, N* 1316, met eene grootte van 24 aren, palende ten ooste en ten weste aan Domi- nicus Van Sande, ten zuide aan Baeten en jufvrouw Van Lierde en ten noorde over den gracht en weg aan de weduwe van Oominicus Van Nuffel. Gemeente Wiebelen Vyfdekoop. Een perceel Meersch, gelegen in den Bergenmeersch, gekadastreerd wijk A, N° 980, met eene grootte van 7 aren 80 centiaren, palende ten oosle, ten zuide en ten weste aan den Arme van Wichelen, ten noorde aan de kinderen Lalemant. Zesde koop. Een perceel Meerscb, gelegen in den Bergenmeersch, gekadastreerd wijk A, N° 991met eene grootte van 23 aren; palende ten ooste aan Deminicus Vliebergh.ten zuide aan CarolusBlondee), ten weste aan J. B. Temmerman en ten noorde aan de kinderen Matlhys. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 9 ,88„ Verblijf, Zaterdag 16 JUDI 18*'5' Ten 2 ure namiddag, ter Zittingzaal vau bet Vre degerecht, op het Stadhuis te Aalst. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kan- tooren van bovengenoemde Notarissen VERBRUG GHEN en DE WINDT. OPENBARE VERK00P1NG van en een perceel Meersch, GELEGEN TE ERPE. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen, den blooten eigendom van de volgende goederen, ie weten EERSTE KOOP. De helft onverdeeld van een perceel LAND, gelegen te Erpe, op hel Kerkveld, gekadastreed, voor het heel, wijk C, nummer 553, met eene grootte van 27 aren, palende ten ooste den Arme van Erpe, ten zuide den weg en daarover den heer Germain De Vos, ten weste Petrus Neelens en ton noorde de erven Emanue! De Saedeleer. TWEEDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Erpe, op den Ses- kenskauler of Galgeplein, bekend bij kadaster wijk D, nummer 832a, groot 11 aren 70 centiaren, palen de len ooste met halfvoelvveg den Arme van Erpe, ten zuide Jan Mabille, ten weste den ijzerenweg en ten noorde de gemeente Erpe. DERDE KOOP. Een perceel MEERSCH, gelegen te Erpe, aan de Rommclslraat, grooi ongeveer 43 aren 80 centiaren, palende oost de straal, zuid Mijnheer De Wolf-van der Noot, west den heer Leonard Stalpaerten noord Josephus Dc Nys. VIERDE KOOP. Een perceel LAND, gelegen te Erpe, op den Hers- singkauter, bekend bij kadaster wijk B, nummer 53 met eene grootte van 11 aren, palende oost de kinderen Boelaert, zuid over 't beeksken het ge- scheed van Aelst, west de erven Adriaan Guns en noord de rede en daarover den heer De Wolf-van derNoot Al de voorschreven goederen zijn in vruchtgebruik bezeten door d'heer Petrus Neetens, bezondere le Erpe, zijn leven gedurende. ZITDAGEN Instel, Maandag 21 Mei Verblijf, Maandag 28 id Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg genaamd DEN WILLEKOM,» gehouden door d'heer Le* Van Wezemaal, te Erpe, Wijwater. OPENBARE VERK00PING van eene behuisde en' eene partij Land alsmede van lluismciibelcn, TE HOFSTADE. De Notaris EEMAN le Erpe, zal, namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen EERSTE KOOP. Eene behuisde en bestalde HOFSTEDE, gestaan en gelegen te Holstade, op d'Hoogstraal, bekend bij het kadaster wijk B, nummers 359, 364a, en 364b en 365, groot 5 aren 44 centiaren palende ten oosle de Molebeek, ten zuide Jan-Baptist Bruylandt, ten weste de kasseide van Aelst naar Dendermonde en ten noorde Victor Kuys. Boomprijs 400 fr. TWEEDE KOOP. 9 aren 58 centiaren LAND, gelegon le nofslade op het Weiveld, palende ten ooste de Kerkfabriek van Hofstade, ten zuide Gustaaf Osselaer, ten weste de kinderen Heirwegb en ten noorde Gustaaf Buys. Voorschreven goederen zijn gebruikt door jufvrouw Justina De Schepper, We Malfroot te Hofstade. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 22 Mei J00, Verblijf, id 5 Juni Telkens om 4 uren van den avond, ter Zittingzaal van het Vredegerecht te Aelst. OPENBARE VERKOOPING van een te Wanzele, Beekveld. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eon perceel Land, gelegen te Wanzele op het Beek veld, bekend bij kadaster sectie A, nummers 541a en 544b, groot 27 aren 91» centiaren, palende ten oosle den Arme van Wanzele, len zuide den heer Burge meester Bloudeel en Mathildc Blancquacrt, ten weste den heer Fraters en de gebroeders Van Hauwcrmciren en ten noorde jufvrouw Leopoldina Van Innis. ZITDAGEN Instel, Maandag 41 Juni JOOO Verblijf, 25 Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg gehouden door den heer August Van STEENDAM, le Wanzele, dorp. De Notaris BOONE te Aelst, zal met winst van palmslag en gelagen, in het openbaar ver koopen Een Huis, zijnde de herberg De Blauwpoort,a le Aelst, ten voorhoofde met koetspoort, op den hoek der twee Sl-Jorisstraten, sectie A, N° 995a groot 1 aar 20 centiaren. Bewoond door den eigenaar Ferdinand Ver tongen-De Vriendl. Instel, Donderdag 54 Mei ,00„ Verblijf, Donderdag 7 Juni Ten 4 uren nanoen, ter hierboven beschreven herberg De Blauwpoort, bij d'heer Ver tongen. te Aelst, brabanlstraat Ne 4, ter gewezen woonst van d'heer J. Blc. De Meersman, op Dijnsdag 29 Mei 1883, om 9 uren voormiddag. Door hel ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal open- baarlijk verkoopen GEMEENTE VLIERZELE. I. 61 aren 30 c. Zaailand, op Grootenberg; II. 61 aren 40 c. Zaailand, op Grootenberg; III, t/4 ten westen van 1 hectaar 57 aren 30 centiaren Zaailand, genaamd Kruisbosch. Instel 9, Verbluf 23 Juni 1883, om 3 ure namiddag, bij Eugeen Goedertier, te Aalst, Nieuwstraatpoort. Tp lipbnnipn le Aelsl» bÜ Gustaaf VAN IC ULKUIIICII der MEEREN, Kerkstraat, N* 16. Wijnen en Likeuren aan gematigdo prijzen. Zich te bevragen bij M. Van Coetshem-Van Nuffel, in bet begin der Molenstraat, N# 3. fftlftl 1° kwaliteit 70 centimen de 7 kilos; L*-""* i» kwaliteit 50 centimen de 7 kilos; kladden aan 40 en 45 centimen de 7 kilos. Zieh te bevragen bij M. Frans Bauwebs, vleeseh- houwer. Boterstraat to Aelst.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3