VAN DEN POEL Nieuwe meubels Huis met winkel en tabakfabriek BERICHT. TE kOOP Tc huren of te koop. Allerbeste klaverzaad. Te huren terstond Stad Aelst. Calltolicke Schoolpenning, Schieting met de bol Commerce a reprendre. Te verpachten. Belangrijk bericht. GROOTE KONIJNENKWEEKERIJ. Gemeente Erpe, Sevecoot Handel in kolen en cokes. GENT. Verandering van woonst. Een schoon burgershuis Kasseidingswerken. KOEI, SCHAAP, Rechterlijke verkooping. Huizen te Aelst. HOFSTEDE EN LAND. Venditie van ME EU ELS, PIANO HOFSTEDE Behuisde HOFSTEDE, van een welgelegen HUIS, ZAAILANDEN behuisde HOFSTEDFX tt^ÊÊI Een bediende van het Crédit fonder werd in de reu Richelieu op gelijke wijze aan de linker bil gewond. Op vele plaatsen werd met kannonnekens, pis tolen en geweeren gescholen Zekere Kheun die een speel-bom wilde afste ken werd hierdoor de hand afgeschoten twee kinderen werden door dezelfde bom gekwesl Door de blindekens van zekere M. Fouïna op de Quai de Jemmapes, werd een kogel gescholen Een kogel vloog langs de ooren van eenpolicie- agent, doch zonder hem te treffen. Erne vrouw die met haren man doordepasso- ge Menilmontant wandelde, aan hel been gewond door de lading van een kannonneke Op den Boulevard Belleville werd een jongeling door een kogel aan den arm gewond, Cp den Boulevard des Hatignolles sprong een kannonneke het been van den jongeling die er mee speelde werd letterlijk door een der stukken verbrijzeld. Nog twee andere personen werden door andere stukken gewond. De policie heeft verder nog proces verbaal op gemaakt legen meer dan 150 personen, die in strijd met de verordeningen, sissers, vuurpijlen, enz. verkochten en aftstaken. Twee personen verloren eindelijk hel leven op andere wijze. Ziekte van graaf de Chambord. Volgens eene depeche van den d9 's morgens, had de zieke een zeer goeden nacht gehad. Hij had vier uren geslapen. Sedert den vorigen dag had zich geen enkel geval van braking meer voorgedaan. De zieke schijnt thans op goeden weg om te genezen. De parijzer-Patrie deelt onder alle voorbe- houding eene tijding meê, waaraan zij zegt niet te willen gelooven. Volgens een in omloop zijnde gerucht, zou graaf de Chambord vergiftigd zijn bij middel van cigaren hem uit Lyon gezoiden. Hij had slechts twee van die cigaren gerookt, toen hij door hevige krampen aan de maag werd aangedaan. De geneesheer in alle haast geroe pen, diende hem een verkeerd middel toe, maar hierdoor ontstonden brakingen, die wel den zieke uiterst vermoeiden, doch van eeneD wissen dood redden en de sporen der vergiltiging grooten- deels wegnamen. Een specialist, M. Decroix, beweert insgelijks dat de ziekte van graaf de Chambord aan ver giftiging door overdreven gebruik van tabak moet loi geschreven worden. Wij deelen al hel bovenstaande slechts als in lichting meê. RUSLAND. Men schrijft uil St-Petersburg aan een parij zer radikaal dagblad De nihilisten na gedurende eenigeo tijd in rust gebleven te zijn, doen weer van zich spre ken. Drie opeenvolgende uitgaven van drukwer ken. geven aanleiding lot onrustwekkende vooruitzichten. De eerste in datum was een adres van acht bladzijden, waarin de omkoop baarheid en de onbevoegdheid van hel keizerlijk bestuur geschandvlekt werden. Weinigen tijd na de uitgave van dit adres, werd eene geheime drukkerij ontdekt. Sedert verscheen er een nieuw nummer van de Na- rodnaïa Volia en een ander adres. Men zou ongelijk hebben de belangrijkheid dezer schrif ten te overdrijven maar hunne verschijning blijft daarom niettemin een ergerlijk feil, dal aantoont dat het nihilismus, niettegenstaande alle tegenovergestelde beweeringen, als inge richte macht blijlt bestaan. Ik geloof geen woord van de bewering door een duitsch dagblad vooruilgezet, als zou een hoog russisch ambtenaar van de nihilisten een overgroole jaarwedde genieten, om hen op de hoogte te houden van al wat in zijne omgeving gebeurt maar de policie heeft vaneen anderen kant de verzekering bekomen, dat de bijzon derheden, welke in hel boek van Slrepniak voorkomen en eerst als droombeelden aanzien werden, de zuivere waarheid zijn. Ja, liet is waar dat een deel der geldelijke inkomsten van de nihilisten, gevonden worden in bals, koncerto's en andere zoogezegde lief dadigheidsfeesten, waar de rijken naar toe stroomen. Hel is insgelijks zeker dat de nihilisten de plans bezitten van een overgroot getal huizen te Sl-Petersburg. Wat hunne drukwerken aangaat, deze komen dikwijls uil plaatsen waar men ze niet zou zoe ken. Het is thans bewezen dat de proeven van de Narodna'ia Volia eertijds op hunne beslem ming gebracht werden in de servet van een minister. De nihilisten zijn in betrekking met elkander bij middel van teekenen op de openbare plak brieven, de muren en iu de water-closets ge schreven. 50 officiers van het leger zullen eerlang terecht staan en te verantwoorden hebben over de erg ste feilen. Holloway Pillen. Kracht en Sterkte. Alle ver standige lieden zoeken de gezondheid hel koste wat het wil en verweren maar ongelukkiglijk, denken zij er zelden aan dan wanneer zij hen verlaat; of wan neer zij reeds geheel verloren is. De Holloway Pillen zijn heden ten dage zoo hoog geschat in 't algemeen gevoelen wegens hare eigenschappen var. hel bloed le zuiveren en den eetlust op te wekken en de goede spijsverlenug te bevorderen, dut er nielsanders meer noodig is, dan ze te doen kennen als het beste en zekerste middel om de sterkste gezondheid en eene daarmede ovcreensiemmedc lichaamskracht terug te geven of in stand te houden. Zij werken als zuive rendkrachtherslellend wijzigend en afdrijven middel en zij oefenen op al de organen den wonderbaarsten invloed uil. door ze te voorzien van allerzuiverst bloed en de hoeveelheid en hoedanigheid van elke af scheiding te regelen. De Holloway Pillen zullen aan de zwakste en teerstr zieken kracht en een gevoel vaD gemak te verschaffen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 6 HUWELIJKEN. J. Raes, landb. le Wanzele, met M. Van Geem, landbsMr P. Clarijs dienstknecht met V Breckpot, kleermaakster. OVERLIJDENS. R. Van den Broecli wed. Mornauw, z. b. 74 jaar, Mijlbeke. V. De Smet man Petit, twijndersg., 46 jaren Wind- molenstraatje. A. Bauwens, vr. Van Goelhem, dagl. 43 jaar Mijlb. C. Maltbiou. twijnster, 48 j. Schaerbekc. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 13 tot den 49 Juli 1883. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht t Vrouwelijk 3 4 HUWELIJKEN. J. De Dobbeleer 9.3 j. Uvijnder met P. De Rijck 22 j. handschoenm. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 986 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 tot I 10; stieren,0.75 lot 0.95; koeien en veerzen, fr. 0.75 tot 0.95. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag ',e Antwerpen gehouden Reesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 7 Stieren, 0 80 tot 0 00 97 Ossen, 0 95 1 06 53 Koeien, 0 80 0 90 180 Kalveren, 4 00 1 17 ANTWERPEN, 20 Juli De kuipboler werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 3,00 a fr. 3.IC. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.60 a 1,95; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.50 lol S.50; polderper 100kilosfr. 9.00 10 00 De eiers betaalde men per 25 sluks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merki in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 2*2—00 a 24—00 Rogge, 46- 50 48-50 Winlergeerst, 20—00 21—00 Zomergeersl, 00—00 00—09 Haver, 18U0 21 - 00 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, *24—00 (0 00 Billerpeën, 20— 75 21 50 Aclsl, 2i Juli. Per 4 heel. 32 lil. 50 Tarwe. .Masteluin Rogge Geersi Haver. per 4 00 kil. Spelt. Koolzaad per 1C0 kil. Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, id. Lijnkoeken, \ardap. (roode dr. 100 kil. Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, 1" soort Lijnwaden ter markt stuk fr 23-50 21-00 45-00 48-00 49-00 00—00 37-50 20—110 75-09 47—50 18-00 48-üö 0-00 m 6—00 8-72 4-91 3—00 25 - 00 2« verkocht cent. 24-50 23 - 00 46 50 49-00 24 -0') 00—00 38-50 23-10 00-00 48-00 00—00 20—00 0-00 7—00 9-82 2-09 4 f 0 20- 00 HOPHANDEL» Heden wordt hop gewas 1883, verhandeld tegen fr. 175 tot 000 de 50 kilos. POPERINGHE, 20 Juli. Hoppe 1882. Stad.. Fr. 200 —00 000-00 Gemeenten 000 —00 000—00 Choix considérable de Couronnes Mor- tuaires en fleurs arlificielles, chez J. DE VOS, rue de J'Eglise, Alosl. 1/ AAn eenen goeden Trekhond en eene Bakkerskar. Zich te bevragen ter herberg Den Brussclsclie steenweg,bij Petrus- Joannes Van der Eist, Brusselsche steenweg, Aelst- Mijlbeke. P. J. Lombaerts, Groole Merkt n° 24, achter l oud Stadhuis, te Aelst. Stoelen van 17 fr. tot 120 fr. hel half dozijn. Gematigde prijzen en waurborgd werk. van ouds geklandeerd, te huren of te koop, en koopwaren over re nemen aan prijs van Letuur, gestaan te Aelst, nabij de Groote Merkt. Zich le bevragen ten bureele van den Den derbode. M BERNARD, F- RAINBEAUX ENCie., hebben de eer hel geacht publiek ter kennis te brengen dal zij, binnen de stad Aelst. Albert- Liénartslraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van intrest koepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van cheques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uitwisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C"\ Twee beste Natieplaatsen, met bestaan ver zekerd. Te bevragen bij V. Dupont, scheeps bevrachter Dambruggestraal 241le Antwerpen. Een schoon Buitengoed, hebbende ruime ge bouwen en beplant met allerfijnste fruilboomen, groot 62 aren, gestaan en gelegen te Aelst St. Jobstraat, thans bewoond door d'heer Léon Vervack. Zich te bevragen bij Louis Buekens, koopman in wijnen en likeuren, Aelst, Korte-zoutstraat, N' 55. Te bekomen aan 2,50 per kilo, bij Louis Rcnne- boog, Veearts te Aelst, Nieuwslraat N° 37. 6 Nieuwe opgebouwde huizen in de maanstraal. Zich te bevragen bij Mi nheer Burny Antheaais Sloefsir.wt. ter estaminel T GULDEN VLIES, '2 Juli, om 5 uren namiddag op Zondag TV lliirpn Een schoon renleniershuis in de Statiestraat, nevens hel Hótel de Flandre le Aelst, tegenwoordig bewoond door Mijn heer Ducaju-Camu. Zich te bevragen zelfde straal N° 22. Une agence en charbonnages, avec spécialité de charbons de bois, en pleine aclivité, situeé a Bruxelles, prés de la gare du midi, a reprendre pour cause de santé. Une somme de 5,000 Irancs sulfeia. Prendre adresse au Bureau du journal. Een allerschoonste hof met 3d hectaren land en meerseh, le Beirlegem (arrondissement Audenarde). Zich te begeven in de Studie van Meester Saey, op de Groole Markt le Ronsse of bij den heer Leo Vanderbcken, le Beirlegem. Uil derhand ie koopv^'bS8k vier schoon gelegen huizen recinovcr de Statie van Ninove zijnde 4° Eene herberg genaamd Au Chateau d'Or. '2° Den Bloemhof. S' Een burgeishuis. 4° Een winkelhuis met groote Vitrine. Zich le bevragen hij J B. Meert Stalieplaats t Ninove. Te bekomen bij Amandus VAN MOSSEVELDE, Genl- scheiisteenweg, Schaarbekc 1° klas van scheikundig vet, voortskomende van het huis Achilles Ecman en C'e te Aelst. De Maatschappij der groote Konijnenkweekerijgeves tigd ter herberg Aux Champs Elysées. bij d'heer Frans Franck, Molendries n° 4 heeft de eer de lief hebbers uillenoodigen tol den prijskamp welke zij voornemens is te geven op Zondag 2*2 Juli 1883. De prijzen zullen gratis vooruil gegeven worden en in geldbestaan, te welen 1° 5 franken voor den reier en 2* 5 franken voor de voei (moeder). Indien er een groot getal konijnen zijn, zullen er nog prijzen bij geplaats worden, lnbrengst van 9 lol 10 uren voormiddag. Namens het bestuur, De Sekretaris, De Voorzitter, Fr. Timmermans G. Callebaul. Zondag den 15 Juli Maslkliming puittenrijing met den kortewagen en naar de sponse le bijten met Siroop naar Geldprijzen. To lllirPii Een gerieflijk burgershuis dien- u c;ii« siig |0( a]|e bedrijven geslaan te Aelst in de Brusselschestraal N° 28, lot als nu bewoond door 51. Gustave Podevijn Zich te bevragen bij jufv. \Ve Van Ypersele. Kolen van Bergen, Charleroi en Mariemont. Verzending per schip en per wagon. Bureelen Kleinen ram, 4, Gent. IV Frnnck-Singelijn, koopman in leêr, en in alle soorten van gereedgemaakte Bollinnen, heeft de eer het geacht publiek le berichten dal hij zijne wo ning en magazijn komt over le brengen van de Bra- bantslraal23, naar de Itrusselsclicstraal, 7'i, Goede waren en gematigde prijzen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. te koop met alle gemak van betaling, gestaan in de Kapelleslraat, een der meest bezochte stralen der stad, en dienstig tot ALLE BEDRIJVEN. Zich tc be vragen bij d'heer Maes, beeldhouwer, zelfde straat. Provincie Oost-Vlaanderen (■emcedle Herder.sem. OPENBARE AANBESTEDING VAN Hei College Van Burgemeester en Schepenen der gemeente Herderscm, brengt ter kennis der belang hebbenden dat er op Dijnsdag 7 Augusli 4883, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuizealdaar. zal worden overgegaan lol de openbare aanbesteding van Kasseidingswerken uitttevoeren op eene lengte van 325 meiers en eene breedte vaD 3 meiers op den buurtweg N° 4, derzelfde gemeente. Het schattend bestek beloopt lot 3073 franks 25 centimen Deze aanbesteding zal geschieden volgens de voor waarden van het kohier van lasten, door de bevoegde Overheid goedgekeurd, waarvan eenieder zal kunnen kennis nemen lot den dag der aanbesteding, ten Ge- meentcbuize van bovengemelde gemeente. Herdersem, den 19 Juli 1883. Op Bevel De Sekretaris, De Burgemeester, S.BUYLE. J -A. MOENS. Bij uilscheiding VENDITIE VAN Lundbouwersalem en Veldvruchten, TE HERDERSEM. Ten verzoeke van den heer Charles VerhelstMat- thys,za\ Deurwaarder VAN MUYLEM, onder den ont vang van Pieter De Winter,op Maandag 23 Juli 4883, in hel openbaar verkoopen Ten 12 uren te middag aan de woning van den Ver zoeker, te Herdersem, nabij de nieuwe kerk Eene zeer schoone Melkkoei, op hel punt van kalven, een schoon vet Schaap, (Ram van 1 jaar oud). Botervat, Melkkuip, groote Waschkuip, Raapmolen, en eenig klein Landbouwcrsalem. En daarna op de volgende goederen, gelegen te Herdersem, de nagemelde Vruchten 1° Meerseh, achter de oude kerk 13 aren Nagras. 1 koop. 2° Land aan den Breedenweg of Bieslersveld 45 aren Koorn 2 koopen. 3d aren Tarwe. 3 koopen. 3° Land op hel Heldersveld 30 aren Masteluin. 3 koopen. 23 aren Haver. 2 koopc-n. 8 aren Klavers. 1 koop. 4° Land aan den Beekkant 30 aren Aardappelen, (witte vossen.) 6 koopen. 23 aren Aardappelen, (barons.) 4 koopen. 5° Meerseh, aan het Koeiveld 26 aren Nagras. 2 koopen. 6° Land gezegd aan Doomsens 30 aren Koorn. 3 koopen. Tijd van betaling mits borgstelling. Woensdag aanslaande om 9 ure voormiddag op de marktplaats te Oordegein zal worden ver kocht de aangeslagenene goederen bestaande in eene schoone melkkoei, varken, geil, muiten, 700 bussels roggestrooi en andere voorwerpen. Dit met comptante penningen zonder onkosten. Le Notoire B00NF., Alost, vendra publiquement avec bènéfices de paumées Une belle Maison, recemment construile, siluée k Alost, rue Albert Liénart, connue au cadastre section A, N° 366ws k2. Louée jusqu'au 4 Octobre 1883, a Monsieur le docteur Bauwens. (Pour les renseigiiements s'adresser k l'étude du dit Nolaire BOONE, rue Neuve.) 3° SÉANCE Marti 3i Juillet 4883, a 4 beures de relevé, a l'Esiaminct Au Comte d'Ecmont, chez Monsieur Banneville, Grand Place, Alost. Om uit de gemeenzaamheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal ten over slaan van den heer Vredei echter des kantons Aelst, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkonpen 1. I'.en Huis met g; ond, te Ai 1st, in de Bra bandstraat, sectie A. iV 1585. Bewoond bij d'heer De Ürauwuan IS fr, ter maand. 2. Een Huis en Ene le Aelst, in de nieuw geopende straat, beginnende ia de Sint-Jan straal. Bewoond bij Léon Rogghé aan 3 Ir per week. 3. En een Huis en erve als voren. Bewoond bij Benoit Schellinck aan 3 fr. per week, ZITDAGEN: Inslei, Dijnsdag 10 JOO- Verblijf, Dijnsdag 24 Juh l88°- Telkens om 3 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter te Aelst. OPENBARE VERKOOPING van eene behuisde te Nieuwerkerken, wijk Brempt. De Notaris BRECKPOT, te Aelst, zal ten overslaan van den heerVrederechler des kantons Aelst, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen 1° Eene behuisde Hofstede le Nieuwerkerken, wijk Brempt, groot circa 13 aren 68 centiaren, sectie C, N'° 444d en 446d. Bewoond en ge bruikt bij de verkoopers kinderen van Petrus Piron. 2° En een perceel Land, te Nieuwerkerken, op den Hout, groot circa 9 a.en 22 centiaren, sectie C deel van N° 264. Gebruikt bij de verkoopers. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 10 loo, Verblijf, Dijnsdag 24 Jul' ,883' Telkens om 2 uren namiddag, ter zittingzaal van den heer Vrederechter te Aelst. Meubelaire voorwerpen, landbouwalem, koei, varken, vruchten te velde en boomeu Ier boven gemelde hofstede dèr kinderen Piron, te Nieu werkerken, wijk Brempt, op Donderdag 26 Juli 1883, om 9 uren voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT te Aelst. vÊNDiTIE VAN schoone en herber^gerief, TE AELST, HOOGSTRAAT. Op Woensdag 25 Juli 1883, om 9 uren 'smor gens, ten sterlhuize van Jufvr. wed. Van den Branden-Collé, door hel ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. OPENBARE VERKOOPING VAN eene behuisde Bouwgrond en 'i partijen Land, TE EREMBODEGEffi. De Zaakwaarnemer René PENNINCk, te Haellert aan de Statie, zal als gevolmachtigde over de eigenaars, op de liiernagesleldezitdagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. - Eene BEHUISDE HOFSTEDE met Stalling en medegaanden grond,gestaan en gelegen te Erembodegem op hel Dorp, gekend bij kadasterseclie B, deel van n" MO, en 547i, groot volgens meting 2 aren 33 centiaren, palende noord aan de Kerkstraat, oost en zuid aan Joannes Coppens en west aan den volgenden koop. Tweede koop. —Eenen BOUWGROND, gelegen als voren, ook deel van n05 546l en 547i, sectie B, met eene grootte \olgens meting van l aar 62 centiaren, palende noord aan de Kerkstraat, oost aan den eerste koop, zuid aan Joannps Coppens en west aan Louis Van den Driesche-D'Herde Derde koop Eene partij ZAAILAND, gelegen te Erembodegem op den Alolenkauler, gekend bij kadaster sectie B, n°2l2A, 10 aren 40 centiaren, volgens me ling 4 0 aren 30 cGnliuren, palende oost Jan Baptist Giets, zuid de Godshuizen van Aelst west den heer De Prcz te Aelst en noord den heer Francois Moyersoen, Vierde koop. Eene partij ZAAILAND, gelegen alsvorens op den Molenkoutcr, gekend onder de sec tie B. n° i93a, groot volgens kadaster en volgens meting 9 aren 80 centiaren, palende oost de kinderen Van Langenhove, zuid Constant Eeckhoul en den heer Moyersoen, west Elisa Van de Maele en noord Frans Steenhout en Frans De Gols. ZITDAGEN Instel Maandag 30 Juli l8a. Verblijf Maandag 6 Augusli Telkens om 4 uren namiddag, ter te verkoopen herberd genaamd Den Roskam, bewoond doorden heer Romain Buyl-Coppens, te Erembodegem, aan de Kerkstraat, Bij bovengenoemden RENÉ PENNINCK zijn ten allen tijde groote en kleine geldsommen le bekomen aan gematigden intrest, met ol zonder bezet onder voldoende waarborg. OPENBARE VERrOOPING van eene 2 perceelen ZAAILAND en een perceel MEIiRSCH, alsmede van Iluismeubelen, Landbouwcrsalem, Koei. ltund. Varken en Vruchten te velde, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien hel behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste zoop Eene behuisde Hofstede, geslaan en gelegen te Erpe, Bosschestraat,groot 14 aren 75 cen tiaren, bekend bij het kadaster wijk A, deel van nummers 637, 638 en 643, paleude ten ooste den voetweg en daarover verseheide, ten zuide Francies Noël, ten weste verseheide eigenaars en ten noordc de Bosschestraat. Boomprijs fr. 37. Tweede koop. Een perceel Meerseh, gelegen te Erpe, Bosschestraat, bekend bij kadaster wijk A, nummer 646b, groot 7 aren iu centiaren, palende ten ooste Bernard D'Hondl en J -B. De Craeckcr, ten zuide August De Meerleer, ten weste Romanus De Mol en len'noorde de Bosschestraat. Boomprijs tr. 75 Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, op Kamcnsput, bekeDd bij kadaster wijk A, num mer 359a bis, groot 15 aren 40 centiaren, palende ten ooste de rijbaan, ten zuide de weduwe van Petrus-Joannes De Boeck, ten weste de rede en daarover Victor De Brouwer en ten noorde den heer Nooy. Vierde koop. Een perceel Land en Meerseh,gelegen tc Erpe, nabij de Gentschekasseide, groot 28 aren 74 centiaren, bekend bij hel kadaster wijk A, num mers 628 en 629, palende oost den voetweg en daarover de heeren Nooy en Props, zuid Jan Mabille, west den voetweg en daarover den heer De Saede- leer en noord de kinderen Lopus en andere Boomprijs fr 75. ZITDAGEN Instel, Woensdag 48 Juli ,00., Verblijf, Woensdag 1 Augusli Telkens om 4 uren van deu avond, ter herberg De Roos, gehouden door den heer Romanus De Mol, te Erpe, Bosschestraat. OPENBARE VERKOOPING te Aelst, Molendries, hoek der Varkensmurkl, De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 4816, openbaarlijk verkoopen Eemge koop Een Huis met zijne toebehoorten en ei f, zijnde eene herberg genaamd «De stad Leuven,gestaan en gelegen le Aelst, aan den Molendries, uitmakende den hoek der Varkensmarkt gecadusireerd wijk A, nummer 579,met eene grootte van 6 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Molendriesstraat, van dc eene zijde aan de Varkens- markt. on van de andere zijde aan den heer Michel- Leo Gheeraerdts, en van achter aan zelfden heer Gheeraerdls Bewoood en gebruik dooi den heer Chavé, her bergier. ZITDAGEN Instel, Zalurdag 28 Juli .u0} Verblijf, Zalurdag 4 Augusli Telkens om 4 uren namiddag, tor zittingzaal van het Vredegerecht, te Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING TE CHERSCAMP. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien he behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen: Eerste koop. Eene partij Land geleger. te Chers- camp op het Kruisveld, bekend bij het kadaster wijk B, nummer 202b, groot 26 aren 8U centiaren, palende noord-oost de straat, zuid de erven Van Sieendam, west den graaf Goethals. Gebruikt door den heer Bernard Ramam, te Chers- camp. Tweede koop. Eene partij Land gelegen te Cherscamp op den Meulenkauter, groot 44 aren 88 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den Armo van Massemen-Westrem, ten weste de straal en ten noorde den voetweg. Gebruikt door de heeren Petrus Keymolcn en Frans De Sutler, te Cherscamp. Derde koop. Eene partij Land gelegen te Chers camp, Kruisveld, bekend bij hel kadaster wijk B, nummer 206a, groot 26 aren 86 centiaren, palende oosten zuid den heer graaf de Kerckhove-Delimon, west de erven Frans Baert en noord de straat. Gebruikt door den beer Frans Goossens, te Chers camp. Vierde koop. Een perceel Land gelogen te Chers camp. op Havenswinkel, groot 32 aren 57 centiaren, palende oost Jozef De Naeycr, zuid Mijnheer Matthys, en noord de weduwe Vcrhofsladt. Gebruikt door den heer Jozef Van Steendam, le Cherscamp. Vijfde koop. Een perceel Land gelegen le Chers camp op Boygem, groot 27 aren 70 centiaren, palende oost en noord Jan-Baptist De Winter, zuid Pepinus Baert en west den Arme van Cherscamp. Gebruikt door voornoemde heer Van SÏeendam, te Cherscamp. Zesde koop. Een perceel Land gelegen te Chers camp, aan de Steenijesstroal, genaamd Cherscamp- stuk, bekend bij het kadaster wijk B, nummer 34, groot 27 aren 59 centiaren, palende oost de straat, zuid de kinderen De Taey, west den heer graaf Vilain XIV en noord Casimir Blancquarl. Gebruikt door den heer Karei Goossens, te Chers camp. ZITDAGEN: Instel Maandag 46 Juli loeo Verblijf id. 30 Juli <8 Telkens om 3 uren van den avond, ter herberg ge houden door den heer August Van Steendam, le Wan zele, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van twee alsmede van Iluismeubelen, LundbouwersalemKoei, Rund en Vruchten te velde, TE NIEUWERKERKEN. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, Laar, aan de Berg straat, bekend bij kadaster wijk C, nummers 473, J7i en 175, groot 26 aren 80 centiaren, palende oost Joannes De Smet en andere, zuid de Bergstraat, west den heer Baeten en noord den heer Felix De Schaep- dryver, Donalus en Auguste Verleysen Bewoond door Donatus en Auguste Verleysen. Tweede koop Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, Laar, op het Kapelle- veld, bekend bij kadaster wijk C, nummers 129 en 130, groot aldaar 8 aren 70 centiaren, palende oost deri heer Baeten, zuid den los en daarover den heer Van Limberghen, west den arme -van Nieuwerker ken en noord zelfden heer Baeten. Bewoond en gebruikt door Gregorius Verleysen. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 34 Juli IQQQ Verblijf, Dijnsdag 7 Augusli Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg van den heer Donatus Verleysen, te Nieuwerkerken, Kwalestraat. Huismeubelen, Landbouwersalem, Koei, Rund, en Vruchten te velde. Voornoemde Notaris EEMAN, zal op Dijnsdag 31 Juli 4883, om 8 uren 's morgens, ten sterfhuize van Jan-Baptist Verleysen, te Nieuwerkerken, Laar, Bergstraat, opeubaar verkoopen A. Huismeubels zoo a!s lafels, stoelen, kleer-en andere kassen, koffer, bedstoelen en beddingen, stoof met toebehoorten. hangende horlogie, printen, quinquels, gleizen lellooren, koffiejalten en tassen', bierglazen, linnen lepels en tourchctlen, ijzeren potten en kasserollen, koperen moor, kolTijpot, haker, melkversijp, bollanteern en lampen; kofflj- mo'.en en doos, aarden-en gleizen kommen, testen, melkteelen, kannen en tobbens, melk-vteescb-en waschkuipen, keern, houten-en zinken emmers, broodmouillie en meer andere voorwerpen. B. Landbouwersalem, als kruiwagens, wanen, raapmolen, aalkuipen, egge, scliuppen, pikken, zeisen, braken, rieken, gaffels, meslbaak, aalschep per, bookhamers, dorschvleugels, kapmes, houtza gen. Eene melkkoei, een rund, trekhond en hoenders. C. Vruchten te velde Op een perceel land te Nieuwerkerken aan de hofstede hiervoren beschreven bij den eersten koop 9 aren ajuin, 8 aren dooren, 18 aren rogge. Op een perceel land le! Nieuwerkerken, achter Laarkapelle 3t> aren masteluin. Op een perceel landteNieuwerkerken kraaiwinkel: 22 aren tarwe. Op een perceel land le Nieuwerkerken kraai winkel: 22 aren vlas. Op een perceel land te Nieuwerkerken kraaiwinkel: 42 aren aardappels, 4 aren beleraven. Op ven perceel land le Nieuwerkerken Bergstraat 9 aren tarwe, 9 aren aardappels. Op een perceel land le Nieuwerkerken Bergstraat 48 aren masteluin, 42 aren aardappels, 9 aren rogge. En bet fruit wassende op 5ü appel-peer en nole- boomen slaande op de hierboven beschreven twee hofsteden. Op gewone conliliën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3