VAN DEN POEL Liiisterhjke Kruiboliing Nieuwe meubels Huis met winkel en tabakfabriek BEIiKHT. Te verpachten. Handel in kolen en cokes. GENT. Verandering van woonst. Kasseidingswerken. Belangrijk bericht. OVERJARIGE PANDEN. Rogge, Tarwe en Haver, HOFSTEDE vau eu welgelegen HUIS, ZAAILANDEN behuisde HOFSTEDEN der armen gebracht door onze geuzen, en zulks om de geuzenschoolmeesters vet de mesten. Welke lage handelwijs Duizende en duizende franken betalen van het geld van den arme aan de geuzenscholen en geuzenmeesters voor arme kinderen, waar van slechts eenigen het geuzenouderwijs ge nieten, en voor rijke kinderen, waarvan geen enkel de geuzenschool bijwoont welke wraakroepende ontvreemding van het geld van den arme Schande en schandaal Men schrijft uit Wanfercée-Baulet, (Namen) Verleden zondag 15 juli, had alhier eene der indrukwekkendslebeloogingen plaats en onder opzicht van het getal en onder opzicht van de godsvrucht der deelnemers. In deze parochie, gelegen op de grenzen der provinciën Namen en Henegouwen, op eene hhlve uur afstands van Fleurus, wordt de H. Maagd vereerd onder den titel van O. L. V. der Bedrukten. Een mirakuleus beeld rust aldaar in eene kapel door loofrijke linden omgeven. De guns ten op die plaats aan de voelen der Moeder van Barmhartigheid bekomen zijn ontelbaar. Derhalve is zij het toevluchtsoord van heel de omstreek. Meermalen 's jaars komen daar duizenden bedevaarders henen in één en het zelfde gedacht van geloof, van godsvrucht en liefde. Mgr Du Rousseau, bisschop van Doornik, op wiens gebied de gewijde kapel gelegen is, had zijne diocesanen van het land van Charleroi uitgenoodigd zich daar met hem te vereenigen ten einde de zegeningen van Maria al te smee- ken over zijn bisdom, over de Kerk en haar Opperhoofd. Het beeld van O. L. V. der Be drukten werd in grooten luister in het park van het kasteel des heeren Bon d'Udekem over gebracht. Deze had edelmoediglijk zijnen ei gendom ter beschikkiug van Monseigneur ge steld, en daarenboven door zijne ijverige me dewerking al de noodige maatregelen genomen om den uitval dier schoone zege van Maria te verzekeren. De uitval was ook volkomen. Dertigduizend personen, van godsvrucht ingetogen, knielden daar voor de trappen van het praalaltaar in de opene lucht, waarop Mgr omgeven van meer dan 50 priesters het Goddelijk offer op dring. Hel schouwspel was grootsch en indruk wekkend. De glorie der Troosteres der Bedruk ten werd in eene welsprekende toespraak van Mgr Carluyvels, onder-rector der Leuvensche Universiteit, verheerlijkt. Wonderlijke samentref van datums. Op eenen 15 Juli werd door de kerkelijke overheid over 105 jaren de vergunning toegestaan om iu het heiligdom het Miraculeus beeld der II. Maagd te plaatsen, ten gevolge van eene wonderbare genezingeener persoon van Wanlercée-Baulel. Soortgelijke gebeurtenis wilde bij de solem- neele 105jarige feestviering heden plaats grijpen, Een jonge dochter van Leuz-Longehamps, met name Sophia Maniquet, was onder de menigte. Sedeit 10 jaren leed zij aan het lin kerbeen een zeer dat aan al de pogingen der geneeskunst weerstaan had. Na langen tijd roerloos geweest te zijn, kon zij nauwelijks op krukken gaan. Na de mis, bij het verlaten van het park, begeeft zij zich naar de Kapel der Bedrukten, zij werpt er de krukken weg die haar op dit oogenblik hinderden, roepende Ik ben genezen. En zij begint te gaan tot groote verwondering der omstaanders. Eene ontelbare menigte omringt haar men stelt haar vragen, men doet haar gaan, men weent, men verheugt zich. Begeleid door deze menigte begeeft zij zich ter kerke, van daar naar hel kasteel alwaar zij een eerste onderzoek on dergaat van wege Mgr den Bisschop. Zij gaal nog een weinig mank, maar zij gaat met eenen lichten en spoedigen tred. Een onderzoek is begonnen het zal ons doen kennen wat men van deze gebeurtenis die zulke groote opschudding heeft gemaakt' moet denken. FRANKRIJK. Ziekte van graaf de Chumbord. De beter schap blijft aanhouden. volgens liet laatste ge- zondheidsbullelijn, geleekend Clacas en gedag- teekend van 24 dezer, 6 u. 50 m. 'savonds, was de graal verscheidene uren op zijn bed, onder de tent iu den hof, gebleven. Dief gedood. Maandag nacht, rond half twee, hooide een kunstschilder, M. Bernière wonende in de rue de I'Orient te Parijs, het ge- ruchl'vau gebroken ruilen, die op den groi,d vielen uil zijn bed springen, zijn geweer nemen het venster opentn en een schot lessen in de richting langs waar hij het gerucht vernomen had, was voor M. Bernière het werk van een oogenblik. De dief die juist de glazendeur van de werk plaats des schilders verbrijzeld had om binnen te dringen, werd aan den schouder getroffen en viel zuchtend van de pijn op den grond. De kommissaris aanstonds geioepen, deed den gekwetste naar het gasthuis brengen, maar de ongelukkige stierf nog denzelfdeu nacht. Onze lezers zullen zich nog herinneren dal Boland (van den belgischen National) voor de rechtbank te Marscli. verklaarde, dat hij aan twee republikaansche algeveerdigden eene som van 16,000 Ir. betaald had. De fransche dagbladen vragen sedert weken, om de namen te kennen der twee mannen die zich voor geld hebben laten uitkoopen. De radikale leden der linkerzij zijn gisteren bijeengekomen, met het doel te beraad slagen over hetgeen hun te doen staal en hebben besloten een parlemantair onderzoek te vragen om de twee plichtigen te vinden. Het wereldlijk kollegie te Castres is dezer dagen aan een groot gevaar ontsnapt. Wanneer de leerlingen s' avonds te bed waren, vond een knecht in een schommelkol, eene brandende lont liggen. De lont uitdooven was 'l werk van een oogenblik. Nog eene andere bom insgelijks met brandeude lont, werd op eene andere plaats gevonden. De daders zijn gekend en weggezon den. AMERIKA. Parlementaire manieren in Pensyl- vanië. De sluiting van de wetgevende ver gadering van Pensylva«»ië is vergezeld gegaan van tooneelen, die een zonderling licht over de daar heerschende parlementaire gewoonten wer pen. Daar hel uur der sluiting herhaaldelijk werd vertraagd, hield de Kamer den heelen nacht a terrible night zitting. Het was smoorheel in de zaal en elk oogen blik zag men de opgewonden afgeveerdig de zaal verlaten, om een bezoek aan het buffet te brengen en zich nog meer op te winden. Weldra maakte dan ook het gewone laisser aller plaats voor la waai en verwarring. Een der amerikaansche bladen schildert hel schouwspel, volgens een oogeluige, aldus Proppen pappier vlogen van hel eene einde der zaal naar het andere, en iedere keer weer klonk een schaterlag als eene propop den neus of den bill van een hoogmogei.de te rech- kwam. Weldra echter begonnen de proppen den grooten kinderen te vervelen en gebruikten zij boeken, cahiers en dossiers als werpraid dels. Men schreeuwde, tierde, schetterde kor tom, het waSeenhelschlawaai, nog vermeerderd, doordien de president op zijn bureel met een bessemsleel kl >ple. Met het andere einde van den stok sliet hij de hoeden af van de leden, die onder zijn bereik kwamen. Boven hel bureel van den voorzitter, is een kleine gaanderij, dienende als slaapplaats voor den nachtwaker. Een algeveerdigde kreeg het in zijn hersens en naar toe te klauteren de matras. er lag, te nemen en ze naar 'l hoofd van den sprekenden president te werpen, was het werk n een oogenblik. De voorzitter lachte hierom dapper met de andere meê doch wreekte zich mei een goed gerichten slag van zijnen stok, sloeg hij den nachtwaker, die op de estrade zij matras kwam opcisehen, den hoed van den kop. Een andere afgeveerdigde juloersch op hel succes van den matraswerper, ging op zijne beurt heimelijk naar de gaanderij met een pot water in de hand. Op het oogenblik dat de voorzitter den mond opende om zijn onderbroken speech te hervatten, wordt ensklaps de pol boven hem omgekeerd, en kletste hem het water om de ooren dat het een lezier was. De zaal daverde var. hel gelach; maardevooi- zitler was de grap te kras: brullend van gram schap sprong hij den grappenmaker naar de keel. en zou hem gewurgd hebben, zoo men het slacht offer niet aan zijn handen, had ontrukt. Men lachte, bleef lachen en hoe meer men lachte, des Ie kwader werd natuurlijk de dupnattevoorzitter Met alle geweld wilde hij vechten, en in zijn zak ken tastende, bood hij aan voor 500 dollars te wedden, dat hij ieder, die van de vergadering zich met hem durlde nieten, zou afrossen. Daar echter niemand de handschoen opnam, kwam hij van zelf weer lot bedaren, hief de zitting op en sloot de wetgevende vergadering. Holloway Pillen. De Lever, de Longen, en de Nie ren. Een groot aantal inwendige ziekten komen voort uit verstoppingen welke de beroemde HollowayPillen volkomen verdrijven. Dc behandeling met deze Pil len wordt ernstig aanbevolen als geneesmiddel voor de meeste langdurige ziekleaandoemngen; zoo als leverziekten, longonstekingen, trage werking der nie ren en andere slooringen, der werkingen, die veel pijn veroorzaken en ongeneeslijke ziekten doen ge boren worden, wanneer zij verwaarloosd worden. De Holloway Pillen zijn bijzonder geschikt voor jonge en teere lieden hare zachte en bloedzuiverende werking geeft de voorkeur boven elk ander genoes- middel. Voordeslechtespijsverteringde zenuwziekten jicht en de rhumatieke pijnen hebben die Pillen door hare boedanigheden eene wereldkundige faam ver worven Zij verdrijven al de onzuiverheden van het blood cn herstellen de.gezondheid endekrachton. Burgerlijke Stand der Stad Aelst, GEBOORTEN. 5 H -MANNELIJK Vrouwel. 6 HUWELIJKEN. T. Wasleels, twijodersgast, met C. Van Mol, braai ster. OVERLIJDENS. L. Van Tittelboom, man Bourgeois, tvvijndersgasl. 63 j. Schaarbeke, 1 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 20 tot den 26 Juli 1883. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht I Vrouwelijk 4 OVERLIJDENS. C. Van der Schueron, 79 j winkelierster, ongel)., Biezestraat P. Temmerman. 84 j., z. b. wed. van D. Dander- haut, gehuchtc d'Eenc. K. De Rooselaer, 68 j z. b wed' van P. J. Die- rickx, echtgenoot van D. Van Lierd6, Hospitaal. 0. E. De Vleminck. II jz. b. Veslbarmstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. ANTWERPEN, 27 Juli De kuipbolei werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,80 a fr. 3.0C. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.50 a 1,75; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,(10 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.50 lol 7.00; polder per ICOkilosfr. 9.00 10.00 De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,10 Ziehier dc prijzen Aer granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil fr. 22—50 a 24—00 Rogge, 17-00 19-00 Wintergeerst, 19-00 21—00 Zomergeerst, 00—00 00-09 Haver, 19—00 21 - 50 Boekweit, a 00—00 00-00 Boonen, 24—00 00 00 Bilterpeen, 20-75 21—25 per 100 kil. per 1(0 kil. Aelst, 23 Juli Tarwe. Masteluin Rogge Geersv. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken, Lijnkoeken, tardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggenen, per stuk, I* soort Lijnwaden ter markt stuk Per I heet. 32 lit. 50 Ir 25-50 a 21-50 16-M) 18-00 19-00 00—00 38-50 20—00 73-03 47—00 18 00 18-00 0-00 id. cent. 27-00 23 - 50 17-00 19-00 21 —0') 00—00 39-00 23-CO 00 -00 0n00 20—00 22—00 0-00 6 00 7—00 8-46 9-81 1-90 3-00 25 00 2® verkocht 2—09 4-00 20-00 HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen ir. OoO tot 000 de 50 kilos. POPERINGIIE, 27 Juli. Hoppe 1882. Stad.. Fr. 150 —00 000-00 Gemeenten 000 —00 000—00 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1171 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 tot 1.10; stieren,0.80 tot 1.02; koeien en veerzen, fr. 0.80 tot 1.02. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht, besteedde prijzen op voet. 20 Stieren, 0 85 tot 0 00 106 Ossen, 0 96 v 1 06 80 Koeien, 0 82 0 95 91 Kalveren, 10-4» 1 20 Gemeento Erpe. naar ila fr. prijzen, ter herbergen van August Vermooriel en Fr X. Ver- meiren, te Erpe, dorp, op Zaterdag 8 September 1883, (0. L V. Geboorte). De prijzen zullen verdeeld worden als volgt 1® prijs 2b frs 2® prijs lOfrs. en 5 frs. voor het grootste getal partijen, ten minste 7 in getal van eene en dezelfde Gemeente, mits een behoorlijk getuigschrift. ART. t. Dc inleg is bepaald op fr. t-50 per partij var. 3 man waarvan een ontleenden mag me despelen van dezelfde gemeente. ART. 2. De inschrijving zal plaats hebben in bet Gemeentebuis bij F X Vermeiren van 12 tot 3 uren Begin om 3 1/4 ure, om nog den zelfden dag te eindigen. Men kan zich ook van heden a( laten inschrijven. ART. 3. Indien net getal partijen de 25 le boven gaat, zullen dc prijzen vermeerderd worden. Dc prijskamp zal voortgezet worden onverschillig 'l ge tal partijen Alle geschillen die zouden kunnen ont slaan, zullen door dc Commissie beslist worden. ART. 4. De voorwaarden zullen voor den aan vang van hel spel bekend gemaakt worden door de ondergeteekende Commissie. De Schrijver, De Voorzitter Domjen VERHOEVEN. Alp. BL0NDEEL. Choix considérable de Couronnes Mor- luaires en lleurs arlilicielles, chez J. DE VOS, rue de l'Eglise, Alosl. TV kiftnn oenen goeden Trekhond en eene Bakkerskar. Zich te bevragen ter herberg Den Brusselsclie steenweg, bij Petrus- Joannes Van der Eist, Brusselsche steenweg, Aelst- Mijlbeke. P. J. Lombaerts, Groote Merkt n° 24, achter 'l oud Stadhuis, te Ae!st. Stoelen van 17 fr. tol 120 fr. liet half dozijn. Gematigde prijzen en waarborgd werk. van ouds geklancleerd, te huren ol te koop, en koopwaren over te nemen aan prijs van fdetuur, gestaan te Aelst, nabij de Groote. Merkt. Zich te bevragen ten bureele van den Den DERBODE. M BERNARD, F- RA1NBEAÜX EN Cie., hebben de eer het geacht publiek Ier kennis le brengen dat zij, binnen de stad Aelst. Albert- Liénartslraal, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van intreslkoepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Kostelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van cheques op den vreemde. Leening op publieke fondsen '1 zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uil wisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Bainbeaüx en C,e. Een allerschoonste bof met 30 hectaren land en meerseh, te Beirlegem (arrondissement Audenarde). Zich te begeven inde Studie van Meesier Saey, op de Groote Markt te Ronsse of bij den heer Leo Vanderbeken, le Beirlegem. Uit derhand te koop™ met gemak 'an betaling vier schoon gelegen buizen rechtover de Statie van Ninove zijnde 1° Eene herberg genaamd Au Chateau d'Or. 2° Den Bloemhof. 3® Een burgershuis. 4° Een winkelhuis met groote Vitrine. Zich le bevragen bij J.-B. Meert Slatieplaats lo Ninove. Kolen van Bergen, Charleroi en Mariemont. Verzending per schip en per wagon Bureelen Kleinen ram, 4, Gent. II. Frniick-Singclijn, koopman in leér, en in alle soorten van gereedgemaakte Boltmnen, heeft de eer het geacht publiek le berichten dat hij zijne wo ning en magazijn komt over le brengen van de Bra bantstraat. 23, naar de llrusselsclieslraaf, 73, Goede waren en gematigde prijzen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. Provincie Oost-Vlaanderen Gem eed le ÏSerdersem. OPENBARE AANBESTEDING VAN Het College Van Burgemeester en Schepenen der gemeente Herdersem, brengt ter kennis der belang hebbenden dal er op Dijnsdag 7 Augusli 1883, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuizealdaar.zal worden overgegaan lot de openbare aanbesteding van Kasseidingswerken uittlevoeren op eene lengte van 32-r. meters en eone breedte van 3 meters op den buurtweg N° 4, derzelfde gemeente. Hel schattend bestek beloopt lot 3073 franks 25 centimen Deze aanbesteding zjl geschieden volgens de voor waarden van liet kohier van lasten, door de bevoegde Overheid goedgekeurd, waarvan eenieder zal kunnen kennis nemen tot den dag der aanbesteding, ten Ge- meentehuize van bovengemelde gemeente. Herdersem, den 19 Juli 1883. Op Bevel De Sekrelaris, De Burgemeester, S.BUYLE. J.-A. MOENS. Tc bekomen bij Amandus VAN MOSSEVELDE, Gent- scheusteenweg, Schaarbeke 1° klas van scheikundig vet, voortskomende van het huis Achilles Beman en Cie te Aelst. Tp UllPAn Een gerieflijk biirgershuis dien- .UI uil. Stig tot alle bedrijven gestaan te Aelst in de Brusselschestraat Nü 28, tot als nu bewoond door M. Guslave Podevijn Zich te bevragen bij jufv. We Van Ypersule. Le Notaire BOON F, h Alosl, vendra publiquement avcc hèr.éfices de paumées Une belle Maison, recemment construite, siluée 5 Alosl, rue Albert Liénart, connue au cadastre section A, N° 36öbis k2. Louée jusqu'au t Octobre 1883, ;i Monsieur le docteur Bauwens. (Pour les renseiguemenls s'adrcsser a l'étude du dit Notaire B00NE, rue Netive.) 3° SÉANCE Marti 31 Juillet 1883, a 4 heures de relevé, l'Eslaminel Au Comte d'Egmont, chez Monsieur Banneville, Grand Place, Alost. OPENBARE VERIttOPING Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VENDITIE VAN Op Donderdag '3 August! 1$$3, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid le Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in de Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, do over bunnen lijd staande panden der maanden April, Mei en Juni 1882, bestaande in gouden en zil teren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juvvee- len,Koper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau betaling, mits stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/0 voor alle kosten. Openbare Verkooping van elf hectaren allerschoonste TE MARIA-LIERDE De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK le Haalterl, aan de Statie, zal len verzoeke der heeren gebroeders Dc Mulder, grondeigenaars te Maria-Lierdc, door be voegd ambt, op Dijnsdag 7 Augusti 1883, om 10 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen Circa elf hectaren allerschoonste Rogge, Tarwe en Haver wassende op de eigendommen der heeren verzoekers gelegen le Maria-Lierde, op hel Rijstveld, aan het Hof ten Berge,opdenKrakeelenberg,opd'Helle, op d'oude Schepoore, op den Molenkauter, enz. enz. Alles verdeeld in koopen t'elks gerief Men zal vegaderen op het Rijstveld nabij het Hof ten Berge. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits borgstelling enbetalendekomplanlhet ongeld eu verdere kosteu OPENBARE VERKOOPING VAN eene behuisde ■Bouwgrond cn partijen Land, TE EREMBODEGEM. De Zaakwaarnemer René PENNINCK, te Haeltert aan de Statie, zal als gevolmachtigde over de eigenaars, op de tiierriagesleldezildagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. - Eene BEHUISDE HOFSTEDE met Stalling en medegaauden grond,gestaan en gelegen te Erembodegcm op liet Dorp, gekend bij kadasterseclio B, deel van n®5 546l en 547i. groot volgens meling 2 aren 33 centiaren, palende noord a m de Kerkstraat, oost en zuid aan Joannes Coppens en west aan den volgenden koop. Tweede koop. —Eenen BOUWGROND, gelegen als voren, ook deel van nos 546l en 547i, sectie B, met eene grootte volgens meting van f aar 62 centiaren, palende noord aan de Kerkstraat, oost aan den eerste koop, zuid aan Joannes Coppens en west aan Louis Van den Driesche-D'Herde Derde koop Eene partij ZAAILAND, gelegen to Erembodegem op den Molenkauter, gekend bij kadaster sectie B, n°212A, 10 aren 40 centiaren, volgens me ting in aren 30 centiaren, palende oost Jan Baptist Gicts, zuid de Godshuizen van Aelst west den heer De Prcz teAelsten noord den lieer Francois Moyersoen, Vierde koop. Eene partij ZAAILAND, gelegen alsvorens op den Molenkoutor, gekend onder de sec tie B. n° i93a, groot volgens kadaster eo volgens meting 9 aren 80 centiaren, palende oost de kinderen Van Langenhove, zuid Constant Eeckhoul en den heer Moyersoen, west Elisa Van de Maelo en noord Frans Sleenhout en Frans De Gols. ZITDAGEN Instel Maandag 30 Juli .fie„ Verblijf Maandag 6 Augusli ,0Kd- Telkens om 4 uren namiddag, ter te verkoopen herberd genaamd Den Roskam, bewoond door den heer Romain Buyl-Coppens, te Erembodegem, aan de Kerkstraat, Bij bovengenoemden RENÉ PENNINCK zijn ten allen tijde groote en kleine geldsommen le bekomen aan gematigden intrest, met ol zondei bezet onder voldoende waarborg. OPENBARE VERkOOPING van eene Behuisde HOFSTEDE, 2 perceden ZAAILAND en een perceel MEERSCH, alsmede van HuismcubelenLandbouwersalem, Koei. llitnd, Varken en Vruchten te velde, TE ERPE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen Eerste koop Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Erpe, Bosschestraat, groot t i aren 75 cen tiaren, bekend bij het kadaster wijk A, deel van nummers 637, 638 cn 643, palende ten ooste den voetweg en daarover verscheide, ten zuide Francies Noël, ten weste verscheide eigenaars en ten noorde de Bosschestraat. Boomprijs fr. 37. Tweede koop. Een perceel MeerSch, gelegen te Erpe, Bosschestraat, bekend bij kadaster wijk A, nummer 646b, groot 7 aren lü centiaren, palende ten ooste Bernard D'IIondt en J -B. De Craecker, ten zmde August De Meerleer, ten weste Romanus De Mol en ten noorde de Bosschestraat. Boomprijs fr. 75 Deiide koop. Eeu perceel Land, gelegen le Erpe, op Kamensput, bekend bij kadaster wijlt A, num mer 359a nis, groot 15 aren 40 cemiaren, palende ten ooste de rijbaan, ten zuide de weduwe van Petrus-Joannes De Boeck, ten weste de rede eu daarover Victor De Brouwer en ten noorde den heer Nooy. Vierde koop. Een perceel Land en Meerseh,gelegen le Erpe, nabij de Gentschekasseide, groot 28 aren 74 centiaren, bekend bij het kadaster wijk A, num mers 628 en 629, palende oost don voetweg en daarover de heeren Nooy en Props, zuid Jan Mabille, west den voetweg en daarover den heer De Saede- leer en noord de kinderen Lopus en andere Boomprijs fr 75. ZITDAGEN Instel, Woensdag 18 Juli 1000 Verblijf, Woensdag 1 Augusli 3' Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg De Roos, gehouden door den heer Romanus De Mol, te Erpe, Bosschestraat. le Aelst, Molendries, hoek der Varkeiismarkl, De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met de pleegvormen dei wet van den 12 Juni 181 f-, openbaarlijk verkoopen Eenige koop Een Huis met zijne toebehoorlen en eif, zijnde eene heiberg genaamd De stad Leuven. gestaan en gelegen le Aelst, aan den Molendiies, uitmakende den hoek der \arkensmarkt gecadasireerd wijk A, nummer 579, met eene grootte van 6 centiaren, palende ten voorhoofde aan de Molendriesstraat, van de eene zijde aan de Varkens- markt. en van de audere zijde aan den heer Michel- Leo Gneeraerdts, en van achter aan zelfden heer Gheeraerdls. Bewoond en gebruik dooi den heer Chavé, her bergier. ZITDAGEN Instel, Zaturdag 28 Juli Verblijf, Zaturdag 4 Augusti b8t Telkens om 4 uren namiddag, tor zittingzaal van het Vredegerecht, te Aelst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van TE CHERSCAMP. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open- baarlijk verkoopen: Eerste koop. - Eene partij Land gelegen te Chers- camp op het Kruisveld, bekend bij bel kadaster wijk B, nummer 202b, groot 26 aren 80 centiaren, palende noord-oost de straal, zuid de erven Van Sleendam, west den graaf Goetbals. Gebruikt door den heer Bernard Ramam, te Chers- camp. Tweede koop. Eene partij Land gelegen te Cherscamp op den Meulenkauter, groot 41 aren 88 centiaren, palende ten ooste en ten zuide den Armo van Massemen-Westrem, ten weste de straal cn ten noorde den voetweg. Gebruikt door de heeren Petrus Kcymolcn en Frans De Sulter, te Cherscamp. Derde koop. Eene partij Land gelegen te Chers camp, Kruisveld, bekend bij het kadaster wijk B, nummer 206a, groot 26 aren 86 centiaren, palende oosten zuid den heer graaf de Kerckhove Delimon, west de erven Frans Baert en noord de straat. Gebruikt door den heer Frans Goossens, te Chers camp. Vierde koop. Een perceel Land gelegen te Chers camp. op Hnvenswinkel, groot 32 aren 57 centiaren, palende oost Jozef De Naeycr, zuid Mijnbeer Mallhys, en noord dc weduwe Verhofsladt. Gebruikt door den heer Jozef Van Sleendam. te Cherscamp. Vijfde koop. Een perceel Land gclegcTi (c Chers camp op Bovgem, groot 27 aren 70 centiaren, palende oost en noord Jan-Baptist Dc Winter; zuid Pcpinus Baert en west den Arme van Cherscamp. Gebruikt door voornoemde heer Van Sleendam, te Cherscamp. Zesde koop. Een perceel Land gelegen le Chers camp, aan de Stcenljesstrnal, genaamd' Cherscamp- stuk, bekend bij het kadaster wijk B, nummer 34, groot 27 aren 59 centiaren, palende oost de straat, zuid de kinderen De Taey, w est den heer graaf Vilain XIV en noord Casimir Blancquart. Gebruikt door den heer Karei Goossens, te Chers camp. ZITDAGEN: Instel Maandag 16 Juli l000 Verblijf id. 30 Juli 1883 Telkens om 3 uren van den avond, ter herborg ge houden door den heer August Van Steehdam, le Wan- zele, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van twee alsmede van Huismeubelen, Landbouwersalem. Koei, Rund en Vruchten te velde, TE NIEUWERKERKEN. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met tusschen- komsl van zijnen ambtgenoot den Nolaris YERRRUG- GHEN, te Aelst, namens wien het behoort, met gewin van (palmslag en gelagen, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen le Nieuvverkerken, Laar, aan de Berg straat, bekend bij kadaster wijk C, nummers 173, 174 en 175, groot 26 aren 80 centiaren, palende oost Joannes De Smet en andere, zuid de Bergstraat, west den heer Baelen en noord den heer Felix De Schaep- dryver, Donatus en Auguste Verloysen Bewoond door Donatus en Auguste Verlcysen. - Tweede koop Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen le Nieuwerkerken, Laar, op bet Kapelle- veid, bekend bij kadaster wijk C, nummers 129 en 130, groot aldaar 8 aren 70 centiaren, palende oost den lieer Baelen, zuid den los en daarover den heer Van Limberghen, west den arme van Nieuwerker ken en noord zelfden heer Baelen. Bewoond en gebruikt door Gregorius Verloysen. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 31 Juli Verblijf, Dijnsdag 7 Augusti 18b,i- Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg van den heer Donatus Verleysen, te Nieuwerkerken, Kwalestraat. Huismeubelen, Landbouwersalem, Koei, Rund, en Vruchten te velde. Voornoemde Notarissen EEMAN en VERBRUGGHEN zullen op Dijnsdag 31 Juli 1883, om 8 uren 's mor gens, ten sterfhuize van Jan-Baptist Verleysen, te Nieuwerkerken, Laar, Bergstraat, openbaar verkoo pen A. Huismeubels zoo als: tafels, stoelen, kleer-en andere kassen, koffer, bedsloelen en beddingen, stoof met toebehoorten, hangende horlogie, printen,' quinquets, gleizen lellooren, koHlejntien cn tassen' bierglazen, linnen lepels cn fourchcuen, ijzeren potten en kasserollenkoperen moor, koifijpot, haker, melkversijp, bollant'eern en-lampen; koflij- molen en doos, aarden-en gleizen kommen, testen, melkleelen, kannen en tobbens, melk vleescb-eu waschkuipen, keern, houten-en zinken emmers, broodmouillie en meer andere voorwerpen. B. Landbouwersalem, als kruiwagens, Wanen, raapmolen, aalkuipen, egge, schuppen, piUën, zeisen, braken, rieken, gaffels, mestliaak, aalschep per, bookhamers, dorschvleugels, kapmes, houtza gen. Eene melkkoei, een rund, trekhond en hoenders. C. Vruchten le velde Op een perceel land te Nieuwerkerken aan de hofstede hiervoren beschreven bij den eersten koop 9 aren ajuin, 8 aren dooren, 18 aren rogge. Op een perceel land te; Nieuwerkerken, achter Laarkapelle 3o aren masteluin. Op een perceel landteNieuwerkerkenkraaiwinkel: 22 aren tarwe. Op een perceel land tcNieuwerkerkenkraaiwiokclj 22 aren vlas. Op een perceelland le Nieuwerkerkenfcraaiwinkel: 12 aren aardappels, 4 aren béteraven. Op ven perceel land le Nieuwerkerken Bergstraat 9 aren tarwe, 9 aren aardappels. Op een perceel land te Nieuwerkerken Bergstraat: 18 aren masteluin, 12 aren aardappels, 9 aren rogge. En hel fruit wassende op 50 appel-peer-cn note- boomen staaDde op de hierboven beschreven twee hofsteden. Op gewone contiliën en lijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3