VAN DEN POEL Belangrijk bericht. Prijskamp mei tie Krulliollc. Plcisierreis naar Antwerpen Luisterlijke Kruibolling Nieuwe meubels Huis met winkel en tabakfabriek BERICHT. Te verpachten. Uit derhaud te koop™fbSj Handel in kolen en cokes. GENT. Verandering van woonst. Kasseidingswerken. Uit der hand te koop ltogge. Tarwe en Haver, HOFSTEDE HUIS SCHOONEN HOF, behuisde HOFSTEDEN lijdt, ie» gevolge dezer ongewone weergesteld heid, aan onpasselijkheden van onbeduidenden aard, maar die ernstig kunnen worden, zoo men ze niet reeds bij den aanvang krachtig bestrijdt. He meeste personen die zich in de badplaatsen bevonden, nemen geene baden meer. Ook den II. Vader is dit door zijn geneesheer en aange raden, en bovendien gaven zij hem te kennen, dat hij voorzichtig zou handelen, door zijne krachten een weinig te sparen. Ziedaar all^s de onderbreking der verhooren heelt ternauwernood twee dagen geduurd. ITALIË. Aardbeving. Wij ouilecneu aan denParijzer Gaulois do volgende bijzonderheden over de verschrikkelijke ramp, die voor de tweede maal in twee jaar, het eiland Ischia getroffen heelt. Groote donkere wolken omhulden eensklaps het geheele eiland de zee schuimde in hei ronde, zware en schrikverwekkende geruchten schenen aan te duiden, dat Ischia op hel punt was in de golven weg te zinken de grond schudde dan wchl op één punt cene geweldige aardbeving gevoeld, vergezeld van een ijzingwekkend gedruisch. De bevolking vluchtte verschrikt, huilend cn ker mend en even als bij de laatste dagen van Pompei allen ijlden naar hel strand. Elk sprong vooruit ten einde een plaalske in te winnen in een der talrijke kleine vaartuigen, die op de rcede lagen. De wanorde was onlzeggelijk. Do ingeboren drift lol zelfbehoud dreef do vluchtenden tol eene ongehoorde wreedheid Zonderlinge bijzonderheid, die insgelijks aan de verwoesting van Pompt! doet denken de ramp had plaatst gedurende de verlooning in den kleinen schouwburg te Casamicciola. De lampen werden om geworpen en bet gebouw vatte vuur. De aardbeving deed vele huizen instorten, waaron der eenige hotels te Forio en te Lacco maar de gevolgen der ramp waaren vooral'verschrikkelijk te Casamicciola Hel stadje is bijna totaal vernield en vormt nog slechts een overgroote puinhoop, waar boven enkele overeind slaande balken, vallende mu ren en hangende meubelen te zien zijn. Een detachement pompiers eti soldaten is ter plaats om hulp te brengen aan ben die niet konden vluchten. Zij hebben reeds meer dan 200U lijken van onder de puinen gehaald en men vreest dat er nog even veel onder liggenIlartververscheurende kreten gaan van uil de gruishoopen op. Men ziel noch ge wonden, noch gekwetsten, maar hoort hnn ijzing wekkend hulpgeroep. Verscheidene honderden gekwetsten werden ins- gtl::l nods te voorschijn gehaald. Zij zijn naar Napels op anderhalf uur afstand overgebracht De be volkiug dra3gl hen van de haven naar de verschil lende gasthuizen der groote stad, maar velen sterven onder weg. De gasthuizen worden door de troepen bewaakt. Hier wedievert iedereen om de ongelukkigen te heioen. Een groot getal senaleurs en afgeveerdigden bij de Kamer, waren op Ischia maar men zegt dat nie mand van hen zich onder de slachtoffers bevond. De romemscho adel verkeert in doodelijken angst. Velen zijner leden bevonden zich te Ischia en hunne betrekkingen zijn zondei lijdingen van hen. Men zegt dat do vrouw van den markgraef Laurati onder de slachtoffers is. Het eiland Ischia is hel grootste der eilanden van den baai van Napels het heeft 24 kilometers in den omtrek en 25,('00 inwoners. De berg Espameo is het hoogste punt des eilands zijne kruin verheft zich 769 meters boven den waterspiegel. Van op zijn toppunt ontwaart het nieuwsgierig oog de kusten der golven van Napels en van Baïa, het strand voor Cumes, Manoragow en Gaëta. In hel verschiet lee- kenen de bergen der Abruzzen eene lange zwarte streep aan den gezichteinder De bijzonderste sleden en dorpen zijn Ischia, 659o inwoners Casamicci ola, 3700 Forio, 7000 ;Lacco, 160)Pansa, 1600 Moropano, 3u00 Serrara, Fonlana, Barano, Testa- cio en een groot getal gehuchten, villa's en eenzaam gelegen hoeven. Casamicciola ligt op de noordelijke helling van den Eporno Forio en Lacco wat lager dan Casamic ciola. In de nabijheid dezer drie steden bevinden zich waterbronnen van verschillenden aard, maar die allen eene genezende kracht bezitten. Aan den ingang van Casamicciola ontwaart de reiziger de grot Vcnlarolo, waaruit voortdurend eene koude luchttocbt opstijgt. De Epomeo heeft twaalf verschillende vulkani sche bergtoppen de laatste uitbersting had plaats in 1302. In 1881 vernielde eene aardbeving reeds te Casa micciola en ta.lrijke menschen verloren bij die ramp hel leven. Dit kleine aardsch paradijs wordt dikwijls door groote onheilen getroffen, maar nergens ge waagt de geschiedenis van dergelijke ramp Wij ontleenen nog hel volgende aan eene andere bijzondere korrespondenlie Casamicciola bestaat niet meerDit zijn de bc- woordigiugen, waarin de prefekl van Napels de ramp aan de overheid te Rome aankondigde. De eerste depechen spraken van 1000 dooden later sprak men van 20l!u thans schijnt hel dal ook dit laatste getal nog beneden de waarheid is. Het zal waarschijnlijk nog al eenige dagen duren vooraleer men het juiste aantal on de namen der slachtoffers zal kennen, maar men noemt reeds den prefekt van Bagliari, den prefekl van Sessari, den bisschop van Casamicciola, graaf Philipani uit Korae, de vrouwen en de kinderen van MM. Cecere, Siciliani, Ali en Mariano, de markgravin Laurati, baronnes de Riseis, den kommandant Zappuli, twee voorname Engelsclien onder de gekwetsten bevinden zich de markgravin Zeppa, Mev. Corcale enz. liet scbijni dat gten enkel der hotels of villa's op de kusl, is blijven rechtstaan. Het hotel Piccola Sen- linello, dal bij de laatste aardbeving gespaard bleef, is nu totaal verwoest. De stad Ischia heeft dezen keer niet geleden, maar Lacco, Ameno, Forio en Sarrara zijn bijna totaal ver woest het aantal dooden nogtans is er veel kleiner dan te Casamicciola. Zooals men weel, werd het eiland Ischia in dc vroegere eeuwen, dikwijls door aardbevingen ge- teilerd, ten gevolge van losberstingen vandenEpcmeo of van den San-Nicolas, op 8 uren afstand van den Vesuvius, en onder welke, volgens de overlevering, de reus Typhceus begraven ligt. De 6erste gneksche koloniën, die zich op liet eiland kwamen vestigen, waren zelfs gedwongen helle verlaten, zoo talrijk en gevaarlijk waren de aardbevingen, die er zieli voordeden. De laalse losbersting van den Epemeo.die van 1302, duurde 8 weken, maakte talrijke slachtof fers en veroorzaakte onmoenlijke schade. Sedert dan schijnt de vulkaan uitgebrand, en dc aardbevingen zijn van jaar lol jaar zeldzamer gewor den. Die van 4 meert 1881 had nogtans nog al erge gevolgen.Er hadden twee schokken plaats: de eerste duurde zeven seconden en de tweede omtrent de helft van dien lijd dc eerste werd gevoeld ten 1 1/2 ure, de tweede een half uur later. Drie dagen nadien werd zelfs een derde, maar veel min hevige schok gevoeld. Een groot deel van Casamicciola werd alsdan ver nield 700 huizen vielen in en men telde 126 dooden en 177 gekwetsten. Professor Palmierie schreef toen de oorzaak der ramp toe aan eene plaatselijke aard- inzakking. Hij is van gevoelen dat die vau zaterdag aan de zelfde oorzaak moet toegeschreven worden. De aardbeving bleef ditmaal 13 seconden aanhou den. Dit en hel uur van den dag waarop de ramp plaats had, alsook hetbadsesoen, schijnen aanleiding gegeven te hebben tot de bijzonderheid dal er dit maal veer meer dooden en gekwetsten zijn. Ten half tien bevonden zich een groot getal bad gasten in den schouwburg van Casamicciola, in de nabijheid der baden van Manzi. Die schouwburg is enkel in hout opgetrokken. Bij den eersten schok, vielen de luchters ten gi onde en deelden het vuur aan de zaal meë maar dezelfde beweging had de deuren uit hare hangels gerukt en aldus eenen uilgang geo pend voor de verschrikte menigte die de straat op liep, gedurig roepende Al mare Al mare Naar de zee 1 Een verpestende reuk van solfer en vuur vervul do lucht men hoorde hel gekraak der instortende huizen zich mengen met hel hulpgeroep der gewon- don en stervenden. Het was een verschrikkelijk oog- enblik slechts de verwoesting van Pompeï kan hierbij vergeleken worden, Eene latere depeche zegt dat er nog slechls 5 hu;- zen te Casamicciola overeind staan en dal hel a3nlal dooden 2000 overtreft. Bijna op hel zelfde uur dat de ramp op Ishia plaals had, ontplofte eene solvermijn te Trabia, bij Calta nïsella (Sicilië) Er zijn 33 dooden. Wij ontvangen dato 30 juli dc volgende depeche uil Rome Het gouvernement heeft een hulpgeld van 200,000 lires naar Ichia gezonden. Talrijke inschrijvinglijslon zijn geopend. De paus zond 20.000 lires. Volgens een gerucht zouden de afgeveerdigden Lazzaro, bestuurder van het Journaldc Borne cn Miceli, gewezen minister, zich onder de slachtoffers bevin den. Napels 31 juli. Gisteren avond ten 11 uren werd te Casamicciola eene gansche familie gered, die op het oogenblik der aardbeving in den kelder was gevlucht en er sedert 33 uren in opgesloten zat. Men heeft overgroote moeite om de dooden te be graven. 300 pullen werden in het kerkhof van Casa micciola gegraven, 100 in dit van Lacco Ameno en 70 in dit van Forio Het is onmogelijk meer lijken in die kerkhoven te plaatsen. De minister van openbare werken heeft groote putten doen maken om er de lijken in te begraven, welke dezen nacht en dezen morgend gevooden wer den maar overwegende dat 10T000 man niet vol doende zouden zijn om al de lijken van onder de pui nen tc halen en te begraven, en dat men zonder voor deel hun leven zou in het gevaar brengen, heeft hij besloten groote hoeveelheden kalk te doen strooien op de plaatsen waar de lijken bij hoopen van 50 tot 60 liggen, zooals bij voorbeeld op de puinen der ho iels Cassamicciola zal aldus een echt kerkhof worden. De koning zal morgen Cassamicciola bezoeken in gezelschap van MM. Depretis, Genala en Aclon. Onder de dooden is de kommandeur Conté, divisie overste in het ministerie van oorlog te Rome. Wij laten bier het verhaal volgen van een ander voorval, dat jammer genoeg, een min gelukkigen afloop had zekere graaf Sergaxdi was bij den eer sten schok, het hotel Piccola Sentinella op de kust der zee te Casamicciola, ontvlucht Toen hij, eenige minuten later, een weinig van zijn schrik bekomen was. dacht hij aan zijne zuster en keerde naar hel hotel terug om zoo mogelijk, haar te redden. Het zoo even nog grootste gebouw was nog slechts een vormlooze gruishoop. De graaf waagde zich onbe schroomd op de puinen on redde opvolgenllijk 11 personen, terwijl hij voortdurend met luider stem op zijne zuster riep. Deze antwoordde eindelijk mei gebroken slem op zijn herhaald geroep. Met groote inspanning van krachten kon hij zindelijk over ver scheidene gruishoopen, lot bij haar geraken. Toen hij bij haar was, was zij dood en hij zelf viel op dit oogenblik, en bleef met gebroken been liggen. Napels, 1 augusti. Vandaag, ten 12 1/2 ure, heeft te Casamicciola, eene nieuwe aardinzakking plaats gehad. Er werd tevens een onderaardsch gedommel gehoord. Men gelooft niet dat er nieuwe slachtoffers te betreuren zijn. Het aantal dooden schijnt le beloopon voor Forio 316; voor Lacco Ameno i 000voor Casamicciola 2500 a 3000. Eene latere tijding zegt dat de bronnen le Casa micciola, die door de puinen gestopt waren, zich door de gruishoopen heen met geweld eenen door tocht gebaand hebben. Hel schijnt dat haar warmte graad gelijk staal met kokend water. Wij lezen in de parijzer France Op het strand zijn groote onsmeltingsvuren aan gestoken. Volgens officieele opgaven, liggen nog meer dan 1500 lijken onder de puinen. Verschrikkelijke bijzonderheid de soldaten heb ben de grootste moeite gehad, om eene bende hon den en varkens tc verjagen, die door den honger gepraamd, de lijkeu wilden verscheuren Uit de verte gezien, heeft Ischia zijn gewonen aan blik behouden. De ramp werd verscheidene dagen le voren aan gekondigd, door eene plotselinge verhooging van den warmtegraad der minerale bronnen en het uit- droogen der waterputten. De personen, die aan de dood onlsnaptcif, verzekeren dat zij den schok gedu rende 15 a 20 minuten gevoeld hebben in rechtstaan de richting. Het is waarschijnlijk dat die schokken de pilaren zullen omgeworpen hebben, die de gewel ven der grotten ondersteunen waarop Casamicciola gebouwd was Nog voor het einde der week zullen de puinen met een dikke laag aarde en kalk bedekt zijn. Het volgende komt voor in eene ItorrespoDdencie waarvan wij reeds een en ander meêdeelden Er waren achtereenvolgens drie schokken de eersle zeer hevig, de beide volgende veel zwakker, doch begeleid van een sterk onderaardsch gerom mel. Men zag, men onderscheidde niels, niets dan een geweldigen wervelwind van slof, die ons om wikkelde, ons verblinde, ons verstikte. Men begreep ook niets Men lag als verplet, vernietigd door eene groote, geheimzinnige en meêdoogenlooze macht. Zoodra wij eenigzins tot onszelven gekomen waren, richtten wij ons al tastend en stronkelend naar het strand, waar wij een groot vuur aanlegden, bij wijze van noodsignaal. Want de telegraaf was vernietigd met de rest Slechts den volgenden mor gend ten zeven ure, kwam de eerste stoomboot aan cn niet met ern geschreeuw, maar mei een gebrul van vreugde werd zij begroet door de ongelukkigen die deze akelige slachting overleefd hadden. Allen wilden aan boord om weg te komen, weg van dit eiland des doods. Maar de gekwetsten moesten voor gaan. Binnen weinige minuten was het dek belegd met blceke gestalten, wier kleèren stijf waren van modder en bloed, en wier oogen strak stonden van pijn en ontzetting. Napels, 2 augusti. De bevolking van het eiland Ichia, is min of meer bekomen van een schrik door den schok van gisteren veroorzaakt. De reddingswerken zijn herbegonnen. De muren die dreigen in te vallen, doet men springen bij mid del van dynamiet. Dc sloomboolen voeren nog altijd gekwetsten naar Napels Gisteren werd een 80jarige grijzaard nog levend van onder de puinen gehaald. Men heeftop het eiland reeds 4 000 lijken begra ven en 650 gekwetsten gevonden. verdwenen voor hunnen invloed op de gezondheid. Hoogst waarschijnlijk beslaan ergeenzeslal nieuws bladen, welke niet vrijwillig getuigenis af gelegd hebben van dc wonderlijke heilzaamheid van de Pillen en Zalf van Holloway. Tol nu toe is de bijna algemeene klagt, zelfs tegen de meest populaire ge neesmiddelen geweest, die misschien tijdelijk de pijn verdrijven, maar die nimmer de bcstanddeelen der ongesteldheden in het bloed materies morbi bereikon. De pillen van Holloway daarentegen wer ken in 'l bijzonder op de voornaamste aanleiding lot de ziekten, en de vochten van het lichaam waaruil zij voortkomen Bij uitwendige kuilen wordt de Zalf aan de Pillen toegevoegd, en «1c heilzame uit werkselen daarvan zijn zeker niet minder le bewon deren. Wij geven deze verzekeringen hoe stout zij ook schijnen op zeer vaste grond. n. Wij hebben de waarborgen er van in de toelating der faculteit, in de berichten van de beste geneeskundige tijd schriften aan weerszijden van den Allantischen Oceaan, in de openbaar gemaakte verklaringen van duizende dankbare herstelden, en eindelijk, (uaar onze inzigten voorzeker niet de geringste.) in onze eigene ondervinding en opmerkingen. Aan hem door wiens grondig onderzoek, en prac- ti3che bekwaamheid op het gebied der genees-of heelkundige wetenschappen zulke onvergelijkelijke geneesmiddelen zijn voortgebracht, en door wiens bemoeiing, doorlastmg en onderneming zij in elke bewoonde streek lusschen den Evenaar en de polen zijn verspreid, komt de hulde der wereld toe. Deze is hem ten deel gevallen. Overal schenen zijne reizen eene soort van triomfiogten le zijn en de hoogste Europeesche aristocratie was er trolsch op om bij zijne vergaderingen tegenwoordig le zijn. Sunday Courier. Holloway Pillen De Lever, de Longen, en de Nieren Een groot aantal inwendige ziekten komen voort uit verstoppingen welke deberoemde Holloway Pillen vólkernen verdwijnen. De behandeling met deze Pillen wordt ernstig aanbevollen als geneesmid del voor de meeste langdurige ziekteaandoeningen; zoo als leverziekten, longonslekiogen, trage werking de nieren, en andere slooringen. der werkingen die veel pijn veroorzaken en ongeneeslijke ziekten doen geboren worden, wanneer zij verwaarloosd worden De Holleway Pillen zijn bijzonner geschikt voor jonge cn teere lieden; hare zachte en bloedzui verende werking geeft de voorkeur beven elk ander geneesmiddel. Voor de slechte spijsvertering, de zenuziekten, de jicht en de rhumatieke pijnen, heb ben die Pillen door hare hoedanigheden eene wereld kundige faam verworven. Zij verdrijven al de onzui verheden van hel bloed en herstellen de gezondheid en de krachten. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vkouwel. 8 HUWELIJKEN. J. Arents, bouwkundige, met C. Meersman, z. b. P. Podevyn, stokersgast, met M Van den Steen, dugloonstcr. - C. Roggeman, kleermaker, met F Van Goelhem, kleermaakster. OVERLIJDENS. L Lenssens, m. Brauwers, schrijnwerker, 46 j., Werf. C. Merlens, z. b., 14 j., Leopoldstraat. M. Meert, vr.Van derPaelt, z, b., -43 j., Si-Jorisslraat. J. De Gheesl, m Van Temsche, bezondere, 64 j.. Keizerlijkeplaats A. Spaens, vr. De Smet, z. b. 69 j.. Lange Ridderstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 27 Juli tot den 2 Augusti 1883 GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 2 OVERLIJDENS. 1 kind onder de 7 jaren. Te bekomen bij Amandis VAN MOSSEVELDE, Gent- schensteenweg, Schaarbeke 1° klas van scheikundig vet. voortskomende van hel huis Achilles Eeman en Ci8 te Aelst. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren H71 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 tot 1.10; stieren, 0.80 tot 1.02; koeien en veerzen, fr. 0.80 lot 1.02. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 9 Stieren, 0 90 tot 0 00 83 Ossen, 0 98 1 08 06 Koeien, 0 80 0 90 222 Kalveren, 1 05 1 18 ANTWERPEN, 3 Augusti. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van fr. 2,60 n fr. 2,90. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.30 a t,6C zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 7,00 tot 8.50; polderper lOOkilosfr. 9.00 10.00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 Ziehier de prijzen der granen op de merkt 1 n hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 22—50 a 24—00 Rogge, 18-60 19-50 Winlergeerst, 20—00 22—00 Zomergeerst, 00—00 00— 09 Haver, 19—00 22 - 50 Boekweit, 00—00 00—00 Boonen, 2400 00 —00 Billerpeën, 20—25 2100 ROEMRIJKE EERZUCHT. Zeiden eens de Schijthische afgezatlen tot Alex ander Ware uwe persoon zoo groot als uwe eerzucht, dan zoude de wereld u niet kunnen bevat ten wij hebben nu in ocs middel een, veroveraar wiens eerzucht even grenzeloos is als die van Alex ander. Wij hebben hei oog op Professor Holloway, wiens begeerte om den mensch wel le doen, over- zadigd door de lallooze genezingen, welke zijne medicijnen ten gevolge hebben gehad, nu bezig is, om aan de behandeling der ziekten in dit land eene andere wending le geven. Hij stelt zich ten doel om de verschillende kwalen, waarmede de mensch le worslellen heeft, te overwinnen te onderdrukken Overal kunnen de zegeteekens van zijne bekwaam heid gevonden worden, want zijne middelen vermo gen alles, en waar zij doordrongen, zijn alle kwalen Aelst, 4 Augusti. Per 1 heet. 32 lil. 50 cent. Tarwe. fr. 26 ut) a 28—00 Ma3telnin 21—50 23—50 Rogge 17 00 18—00 Geersi. 17 -00 18-00 Haver. per 100 kil. 19—00 21—00 Spelt00—00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 38—50 39—00 Lynzaad 20on 23 CO Koolzaadolie 75—09 -00 Lijozaadolie, 47—00 Otl—00 Koolzaadkoeken, id. 18—00 20—00 Lijnkoeken, 18-uö 22—00 Aardap. (roode dc 100 kil. 0 00 0 0o Aardap. (geele)Nieuwe 6—00 7—00 Boter, de 3 kilogram. 8—10 9—54 Eijers, de 45. 1—90 2—u9 Vlas per 3 kilos. 3—00 4—00 Viggenen, per sluk, l® soort 40 60 2* 21 00 Lijnwaden ter markt sluk verkocht HOPHANDEL. Heden wordt hop gewas 1882, verhandeld tegen Ir. OoO tot 000 de 50 kilos. POPER1NGHE, 3 Augusti. Hoppe 1882. Stad.. Fr. 100 —00 000-00 b Gemeenten 000 —00 000—00 GEMEENTE ERPE bij Edouatd Troch en J. De Wolf, wijk zevencoot, op Zondag 26 Augustus 1883, vooruit 35 franken prijzen, De inleg is bepaald op fr. 1,50 per partij Men schrijft in van 12 tol 3 uren namiddag. rPp luirPll Een gerieflijk burgershuis dien- C tl ui uil. stig iot alle bedrijven gestaan le Aelst in de Brusselschc3traat N" 28, tot als nu bewoond door M. Gustave Podevijn Zich te bevragen bij jufv. W' Van Ypersele. op Zondag 19 Augusti. Inteckening tot 15 Augusti, bij J. Rydant, te Erpe, Dorp. 2 fr. heen en weer per coupon. Gemeente Erpe. naar 35 fr. prijzen, Ier herbergen van August Vermoortel en Fr. X. Ver- meiren, te Erpe, dorp, op Zaterdag 8 September 1883, (0. L. V. Geboorte). De prijzen zullen verdeeld worden als volgt 1* prijs 20 frs 2* prijs lOfrs. en 5 frs. voor het grootste getal partijen, ten minste 7 in getal van eene cn dezelfde Gemeente, mits een behoorlijk getuigschrift. ART. t. De inleg is bepaald op fr. 1-50 per partij van 3 man waarvan een ontleenden mag me despelen van dezelfde gemeente. ART. 2. Dc inschrijving zal plaats hebben in het Gemeentehuis bij F X Vermeiren van 12 tot 3 uren Begin om 3 114 ure, om nog den zelfden dag te eindigen. Men kan zich ook van heden al laten inschrijven. ART. 3. Indien het getal partijen de 25 te boven gaat, zullen de prijzen vermeerderd worden. De prijskamp zal voortgezet worden onverschillig 't ge- lal partijen. Alle geschillen die zouden kunnen ont slaan, zullen door de Commissie beslist worden. ART. 4. De voorwaarden zullen voor den aan vang van hel spel bekend gemaakt worden door de ondergeteekendc Commissie. De Schrijver, De Voorzitter Domien VERHOEVEN. Alp. BLONDEEL. P. J. Lombaerts, Groote Merkt n° 24, achter 'l oud Stadhuis, te Aelst. Stoelen van 17 fr. tol 120 fr. liet half dozijn. Gematigde prijzen en waarborgd werk. van ouds geklandeerd, te huren of te koop, en koopwaren over te nemen aan prijs van factuur, geslaan le Aelst, nabij de Groote Merkt. Zich te bevragen ten bureele van den Den DERBODE. M BEBNARD, F- RAINBEAUX ENCie., hebben de eer liet geacht publiek ter kennis te brengen dat zij, binnen de stad Aelst. Albert- Liénartstraat, 24, een wisselkantoor hebben ge opend. Koop en verkoop van publieke fondsen aan 1 fr. per 1000 courtage. Ontvang van inlrestkoepons kosteloos voor de klanten van hel huis. Koslelooze inlichtingen over alle waarden. Aanschaffing en plaatsing van chéques op den vreemde. Leening op publieke fondsen 't zij op langen, 't zij op korten lossingtermijn. Uitwisseling van belgische en vreemde munten. Inschrijving aan openbare uitgaven. M. Bernard, F. Rainbeaux en C". Een allerschoonste hof met 30 hectaren land en mcerscb, te Beirlegem (arrondissement Audenarde). Zich te begeven in de Studie van Meester Saey, op de Groote Markt te Ronsse of bij den heer Leo Vanderbeken, le Beirlegem. vier schoon gelegen buizen rechtover de Statie van Ninove zijnde 1® Eene herberg genaamd Au Chateau d'Or. 2° o Den Bloemhof. 3® Een burgershuis. 4® Een winkelhuis met groote Vitrine. Zich le bevragen bij J.-B. Meert Statieplaats te Ninove. Kolen van Bergen, Charleroi en Mariemont. Verzending per schip en per wagon. Bureelen Kleinen ram, 4, Gent. Tp Iznnn eenen goeden Trekhond en eene c- tvuujj Bakkerskar. zich te bevragen tor herberg Den Brusselsche steenweg, bij Petrus- Joannes Van der Eist, Brusselsche steenweg, Aelst- Mijlbeke. D. Franck-Singelljn, koopman in leér, en in alle soorten van gereedgemaakte Botlinnen, beeft de eer het geacht publiek le berichten dat hij zijne wo ning en magazijn komt over te brengen van de Bra bantstraat, 23, naar de Rruggelschestraat, 79, Goede waren en gematigde prijzen. Hij beveelt zich in de gunst van eenieder. Choix considérable de Couronnes Mor- tuaires en fleurs artificielles, chez J. DE VOS, rue de TEglise, Aiosl. Provincie Oost-Vlaanderen Geiueedte Herdersem. OPENBARE AANBESTEDING VAN Het Collego Van Burgemeester en Schepenen der gemeente Herdersem, brengt ter kennis der belang hebbenden dat er op Dijnsdag 7 Augusti 1883, om 2 uren namiddag, ten Gemeentehuizealdaar.zal worden overgegaan lot de openbare aanbesteding van KasseidingswerkeD uitttevoeren op eene lengte van 325 meiers en eene breedte van 3 meters op den buurtweg N® 4, derzelfde gemeente. Hel schallend bestek beloopt tol 3073 franks 45 centimen Deze aanbesteding zal geschieden volgens de voor waarden van hel kohier van lasten, door de bevoegde Overheid goedgekeurd, waarvan eenieder zal kunnen kenDis nemen lot den dag der aanbesteding, ten Ge- meenlehuize van bovengemelde gemeente. Herdersem, den 19 Juli 1883. Op Bevel De Sekretaris, De Burgemeester, S. BUYLE. J.-A, MOENS. Studie van de Notaris BOONE. te Aelst. Een schoon nieuwgebouwd Huis, te Aelst, Albert-Liénarlslraat, komende van de eene zijde aan den lieer De Vis en van deandere zijde aan M""1 Leclercq. Laatst bewoond geweest door den heer doctor Bauwens. Openbare Verkooping van elf hectaren allerschoonste TE MARIA-LIERDE. De Zaakwaarnemer RENÉ PENNINCK te Haaltert, aan de Statie, zal ten verzoeke der heeren gebroeders De Mulder, grondeigenaars le Maria-Lierde, door be voegd ambt, op Dijnsdag 7 Augusti 1883, om 10 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen Circa elf hectaren allerschoonste Rogge, Tarwe en Haver wassende op de eigeudommen der heeren verzoekers gelegen te Maria-Lierde, op het Rijstveld, aan het Hof ten Berge, op den Krakeelenberg, op d'Helle, op d'oude Sehepoore, op den Molenkauler, enz. enz. Alles verdeeld in koopen t'elks gerief. Men zal vegaderen op het Rijstveld nabij het Hof ten Berge. De verkooping geschiedt onder de gewone voor waarden, mits borgstelling enbetalendekomptanthet ongeld en verdere kosten. OPENBARE VERKOOPING VAN eene behuisde Bouwgrond en 9 partijen Land, TE EREMBODEGEM- De Zaakwaarnemer René PENNINCK, te Hiellert aan de Statie, zal als gevolmachtigde over dc eigenaars, op de hiernagesteldezitdagen openbaarlijk verkoopen Eerste koop. - Eene BEHUISDE HOFSTEDE met Stalling en medegaanden grond,gestaan en gelegen te Erembodegem op het Dorp, gekend bij kadastersectie B, deel van n" 546l en 547i, groot volgens meting 2 aren 33 centiaren, palende noord aan de Kerkstraat, oost en zuid aan Joannes Coppens en west aan den volgenden koop. Tweede koop Eenen BOUWGROND, gelegen als voren, ook deel van n°' 546i, en 547i, sectie B, met eene grootte volgens meting van 1 aar 62 centiaren, lalende noord aan de Kerkstraat, oost aan den eerste koop, zuid aan Joannes Coppeus en west aan Louis Van den Driesche-D'Herde Derde koop Eene partij ZAAILAND, gelegen te Erembodegem op den Molenkauler, gekend bij kadaster sectie B, n®2l2A, 10 aren 40 centiaren, volgens me ling 10 aren 30 centiaren, palende oost Jan Baptist Giets, zuid de Godshuizen van Aelst west den heer De Prez le Aelst en noord den heer Francois Moyersoen, Vierde koop. Eene partij ZAAILAND, gelegen alsvorens op den Molenkouter, gekend onder du sec tie B. n® i93a, groot volgens kadaster en volgens meting 9 aren 80 centiaren, palende oost de kinderen Van Langenhovc, zuid Constant Eeckhout en den heer Moyer3oen, west Elisa Van de Maele en noord Frans Steenhout en Frans De Gols. ZITDAGEN Instel Maandag 30 Juli Verblijf Maandag 6 Augusli Telkens om 4 uren namiddag, ter te verkoopen herberd genaamd Den Roskam, bewoonddoorden heer Romain Buyl-Coppens, te Erembodegem, aan de Kerkstraat, Bij liovengenoemden RENÉ PENNINCK zijn ten allen lijde groote en kleine geldsommen te bekomou aan gematigden intrest, met o( zondei bezet onder voldoende waarborg. OPENBARE VERKOOPING van een schoon en nieuw opgebouwd te Aelst, Kor te-Ridderstraat. De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal met ge win van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen Een schoon en nieuw opgebouwd Huis te Aelst, Korte-Ridderstraal. Bewoond bij den heer Camiel Hoevelinck, Herbergier. ZITDAGEN Instel Woensdag 8 JOO- Verblijf 22 Augustus 1883. Telkens om 4 uren namiddag Ier Estaminet, Het Commerciehuis, bewoond bij den heer Pieter Cornand, te Aelst, Groote Markt. Om uil de gemeenzaamheid le scheiden. OPENBARE VERKOOPING van eenen te Erembodegem. De Notaris BRECKPOT te Aelst, zal met gewin van palmslag en gelagen openbaarlijk ver koopen Eenen schoonen Hof omringd van hagen, le Erembodegem, op den Konijnenberg, nabij den Geerardsbergschen steenweg, groot 34 aren 18 centiaren. Ingebruik bij sieur Hofman wild- verkooper. ZITDAGEN V^elDo-derdaglS, Augustus,883 Telkens om 3 uren namiddag, ter Estaminet Den Posthoorn, bewoond bij den heer Be- noit De Strooper-De Prez, te Aelst Nieuwslraat- poort. OPENBARE VERKOOPING van twee alsmedê van Huismeubelen, Landbouwersalem. Ho ei. Rund en Vruchten te velde, TE NIEUWERKERKEN. De Nolaris EEMAN, le Erpe, zal met tusschen- komst van zijnen ambtgenoot den Nolaris VERBRUG- GHEN, te Aelst, namens wien hel behoort, met gewin van {palmslag en gelagen, openbaariijk verkoopen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, Laar, aan de Berg straat, bekend bij kadaster wijk C, nummers 173, 174 en 175, groot 26 aren 80 centiaren, palende oost Joannes De Smet en andere, zuid de Bergstraat, west den heer Baoten en noord den beer Felix De Schaep- dryver, Donalus en Auguste Verleysen. Bewoond door Donalus en Auguste Verleysen. Tweede koop. Eene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Nieuwerkerken, Laar, op het Kapelle- veld, bekend bij kadaster wijk C, nummers 129 en 130, groot aldaar 8 aren 70 conliaren, paleode oost den heer Baeten, zuid den los en daarover den heer Van Limberghen, west den arme van Nieuwerker ken en noord zelfden heer Baeleo. Bewoon'd en gebruikt door Gregorius Verleysen. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 31 Juli Verblijf, Dijnsdag 7 Augusti Telkens om 4 uren van den avond, ter herberg van den heer Donatus Verleysen, te Nieuwerkerken, Kwaleslraat.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3