Merktpryzen. Kaatsspel. Pryskamp van 1883. Groote beslissing. Engelschen Billard, Watle van Doktor Patisson. Soldaten in verlof Gemeente Welle. Jitarlijksche Bolvogelschieling Voorbereiding lot het Kiesexaam. Te koop. Verandering van woonst. Hij uitscheiding van bedrijf. EENEN A1EERSCH Openbare verkooping, LAND EN WEIDE, 20 afleveringen aan 50 centimen. Volksuitgaaf van de Meesterwerken HENDRIK CONSCIENCE. Delvaux daagde de twee gebroeders Van Auweghem uil om mot hem te vechten, en na van wederzijds den frak uitgedaan te hebben, gingen zij met dit dool naar buiten Nauwelijks op den dorpel der deur gekomen, is Desideer Delvaux gevallon, getroffen door een messteek, die hij in de richting van hel hart ontvangen had. De steek heeft de dood veroorzaakt en hol slachtoffer heeft niet hel minste woord meer kunnen uitbrengen. Onderlusschen werd do policie verwittigd en een der gebroeders Van Auweghem werd nog gedurende den nacht ter plaatse aangehouden, terwijl hel lijk van het slachtoffer naar dc Bijloke gebracht werd, na eerst te zijn onderzocht geweest door den genees heer Bastine. De wonde die op bet slachtoffer vast gesteld is, schijnt toegebracht te zijn bij middel van een dolkmes en is zeer diep in bet hart. Zij is nau welijks een centimeter breed. Een der gebroeders des nachts aangehouden, heeft beweerd dal bij niet de plichlige is. Men houdt mij aan als moordenaar, zegde hij, maar dat ben ik niet. Ik zal wel eenige maanden ge vangen zitten, maar indien alles rechtveerdjg gaat, zal ik dan toch losgelaten worden Ten gevolge van dubbelzinnige verklaringen van den aangehoudene, wegen er vermoedens op zijnen broeder en deze ook is maandag morgend aangehou den en ter beschikking van hel gerecht gesteld. liet parket samengesteld uit MM. Wurth, prokureur des konings, Van Egeren, onderzoeksrechter en Le- maire, adjunkl-grifiier, zijn ter plaatse geweest om een onderzoek in te stellen. Ziehier nog volledigeRde bijzonderheden De tweede broeder Van Auweghem werd maandag morgend ten 6 ure van zijn bed gehaald. M De Waele, adjunkt-policie-kommissaris van de 5* wijk, werd kwaart na l uur geroepen door een burger der Korlrijksche poort, die hem zegde daler een persoon vermoord was in de Ganzendriesstraat. Hij begaf zich spoedig ter plaats en daar gekomen, vond hij hel lijk van het slachtoffer op de straat lig gen Het toegesnelde volk leverde een der gebroe ders Van Auweghem in handen van den policie-kom- missaris. Volgens men nog meldt, zouden de vechters van de kermis van Zwijnaarde teruggekeerd zijn. Een der gebroeders zou hel slachtoffer twee stam pen met den hiel op het aangezicht hebben toege bracht. Men heeft vastgesteld dat een der armen van den- gene die 's nachts aangehouden is, tot aan den schouder met bloed besmeurd was Hel schijnt dat hij geen leedwezen heoft over de misdaad die hij gepleegd heeft. Hel slachtoffer was slechts 27 jaar oud. Ern ander gentsch dagblad meldt dat men het lijk op cene hondenkar naar de Bijloke gebracht heeft. Akelige bijzonderheid De hond wilde met zijne vracht niet voort en huilde verschrikkelijk met de grootste moeite is men er in gelukt het dier zijnen weg te doen voortzetten —Ramp te Sclaigneaux. Men schrijft uit Sclaigneaux Alle hoop om de reddingswerken te kunnen voortzetten is verloren. Zooveel opofferingen, zooveel moedige krachtinpauningen zijn vruch teloos geweest. Men heeft moeten erkennen dat alle hoop verloren was om de ongelukkige werklieden, die in de mijn opgesloten zijn, levend terug te vinden, en het bestuur der mijnen, vreezeude nog nieuwe ongelukkigen te voegen bij die welke men reeds betreurt, heeft dezen namiddag besloten de pogingen niet meer te herbeginnen, die dezen nacht en dezen middag het getal slachtoffers bijna nog grooter gemaakt heeft. Ziehier het verhaal der feiten die aanleiding gegeven hebben tot het nemen van dit droevig besluit Verleden vrijdag avond waren de redders, onder het bestuur van MM. Néve en Lechat, in de mijn afgedaald en poogden de galerien. 8 te bereiken, waar men dacht de werklieden levend terug te vinden. Met groote moeite en krachtinspanningen was men er zondag mor gend in gelukt in de galerie n. 8 te komen. Het vertrouwen was nogmaals teruggekeerd en eene talrijke brigade redders stelde zich in beweging om de galerie te onderzoeken. Vier moedige mannen gingen voorop en waren reeds gekomen op ongeveer 65 meters diepte, toen zij om hulp riepen. Spoedig kwam men toegesneld, doch acht dergenen welke hen wilde helpen, vielen insgelijks machteloos neer. Dit was een oogenblik van wreeden angst voor de ingenieurs die de reddingswerken bestuurden en ook voorde andere werklieden. Men gelukte er eventwel in de half verstikte werklieden op te halen en ze tot het leven terug te roepen. Doch deze droevige gebeur tenis gaf de overtuiging dat de galerie waar men de werklieden levend hoopte terug te vinden, met gaz opgevuld was en dat allen omgekomen waren. Onder de moedige redders, bevonden zich vaders van slachtoffers, die met de grootste smart, herkenden dat |men moest afzien van de hoop hunne zoons te redden, en dat nieuwe pogingen om in de .rnijn te komen, de nood- lottigste gevolgen zouden kunnen hebben. Het is een dag van uiterste droefheid voor de ouders der slachtoffers, een dag van rouw voorden bestuurder en werkbazen der mijn en voor al degenen, die met zooveel opoffering en met gevaar van hun leven, gepoogd hebben de werklieden terug te vinden, die door eene verschrikkelijke ramp in de mijn begraven zijn. De bestuurraad van de maatschappij heeft besloten dat het werkloon der omgekomen arbeiders, tot latere schikkingen, aan hunne ouders of familie zal betaald worden. De lijken der ongelukkige slachtoffers zullen ongetwijfeld niet meer opgehaald worden, want hei schijnt dat het werk voor altijd zal gestaakt worden. De mijn Vezin-Brichebo was bijna uitgeput, zegt men nog omtrent 2 jaar zou men er heb ben kunnen in werken. Ziedaar 350 werklieden die elders werk zul len moeten zoeken. Dat is dus eene dubbele ramp 19 of 21 werklieden levend begraven en 350 zonder middelen van bestaan. De toe stand is akelijk 1 Spoorwegramp. Vijf dooden. Men meldt uit Spa, 29 september. Een spoorwegongeval dat de verschrikke lijkste gevolgen gehad heeft, is verleden zater dag morgend voorgevallen Tijdens de man- oeuvers gedaan in de statie te Spa met een koopwarentrein, zijn zeven waggons losgeraakt en met eene ongehoorde snelheid de helling afgereden naar Pépinster. Ondanks al de sig nalen die gegeven werden, zijn de waggons voortgereden tot Theux, waar zij onlriggelden en op het huiske van den baanwachter neer stortten. Deze, die den nachtdienst gedaan had, was op'tpunt van te bed te gaan. Hij werd op den slag gedood, even als drie kin deren welke aan 't eten waren, toen het huiske omgeworpen werd door de met kolen geladen waggons. Bij toeval was de vrouw van den barreel- wacliter uitgegaan daardoor is zij aan eenen gewissen dood ontsnapt. Alles wierd aangewend om de ontsnapte wagons in hunne helsche vaart tegen te hou den. De statieoverste van La Reid wierp 30 mutsaards op de riggels, doch de wagons sneden er door. Verder legde men 30 houten billen op de riggels en ze sneden er weer door als of 't boter ware geweest. Men bracht ze eindelijk op het afleidingsspoor en gingen in de statie van Theux los door een aardenhoop van drij meiers lengte en twee hoogte om van daar 25 meters verderop 'tbaanwachtershuisje te stooten 't welk gansch verbrijzeld werd. Een onderzoek is geopend door het parket van Verviers. Men meldt ons dat het huiske, waarin zich de vader, zijne vijf kinderen en zijne nicht bevonden, omgeworpen en onder de puinen der waggens begraven werd. Onmiddellijk is men aan de reddingswerken begonnen. Men vond eerst de lijken van den baanwachter, van zijne twee kinderen en van zijne nicht twee andere kinderen werden vervolgens ontdekt met erge wonden aan de beenen en aan het hoofd eindelijk na lang zoeken vond men het misvormde lijk van het vijfde kind. Ziehier de namen der dooden Remacle-Dumotit, 45 jaar baanwachter H. Remacle, 10 jaar J. Remacle, 3 1/2 jaar Th. Remacle, 7 1/2 jaar; Cl. Remacle, 22jaar, nicht van den baanwachter, Zijn gekwetstJos Remacle 13jaar, wonden aan het hoofd, enz. Maria Remacle, 16 1/2 jaar, wonden aan het been. De ongelukkige moeder is om zoo te zeggen zinneloos van smartzij denkt dat haar man niet gedood is, en wil zich gedurig naar de statie begeven, waar men de dooden in de wachtzaal van 1° klas gelegd heeft. Nadere bijzonderheden. Ziethier wat wij nog over deze ramp door de dagbladen vernemen Het huiske, omgeworpen door de met kolen geladen waggons, was bewoond door den barreelwachter, Hendrik Remacle en zijne familie, bestaande uit zijne vrouw, die insge lijks de bediening uitoefent van barreelwach ter; zijne nicht, een meisje van 23 jaar, en vijf kinderen. Remacle, die nachtdienst gedaan had, was op het punt van te bed te gaanal de andere personen bevonden zich in de zelfde kamer der beuedenplaats. De nicht was bezig een der kleine kinderen te verzorgen, terwijl een auder meisje aan het venster zat te breien. Toen deze laatste den trein hoorde aankomen, verwittigde zij hare moeder, welke zich naar haren post begaf om den barreel te sluiten. De vrouw, de waggons zonder machien ziende aankomen en de kreten hoorende van het personeel der statie, begreep aanstonds het gevaar dat hun bedreigde: Spoedig! spoedig! komt buiten, riep zij, of gij zult allen verpletterd worden. Een harer dochters, Maria, oud 16 jaar en een kind van 10 jaar, Hendrik, snelden naar buiten en werden gered. Het meisje werd eventwel omgeworpen en ontving verscheidene kneuzingen aan het been. Het huiske werd toen door de waggons om vergeworpen en letterlijk verbrijzeld. Onmiddelijk begon men aan de ontruimings- werketi. Men vond eerst onder de puinen vader Remacle hij was op den slag gedood en hield zijne pijp nog in den mond hij was een uit muntend barreelwachter en sedert langen tijd in dienstook werd hij van zijne overste zeer geacht. Na eenige oogenblikken van een verschrik kelijk werk, ontdekte men eender kinderen Jos. Remacle oud 13 jaar. Hij leelde nog doch werd opgenomen met verbrijzeld rechterbeen en erge wonden aan het hoofd. Men bracht hem naar het hotel Gola, waar hij van twee geneeshee- ren de noodige zorgen ontving. Eenige minuten nadien, ontdekt men het lijk van Clementina Remacle, nicht van denbarreel- wachter.op eene verschrikkelijke wijze vermikl, en dat van Jöanua Remacle, oud 3 1/2 jaar, welke zij in hare armen hield op het oogenblik der ramp. Het was eerst ten 4 ure namiddag, toen men er in gelukte het vierde slachtoffer. Teresia Remacle, 7 1/2 jaar, onder de puinen uit te halen. De toestand van den kleinen gekwetste is zeer onrustwekkend, Hel meisje is veel beter en zal binnen eenige dagen hersteld zijn. De echlgenoote Remacle heeft bewijzen van groote krachtdadigheid zij verzorgt met de grootste verkleefdheid, de gekwesten. De begrafenis der slachtoffers heeft maandag morgend Ie midden der algemeene droefheid ien 10 ure plaats gehad. De policie van Oostende bemerkte maan dag, dat een veertienjarige jongeling overdre- vene uitgaven deed. In het policiebureel ont boden, om er zijn naam op te geven, verklaarde hij dat hij, eene maand geleden, eene som van 1900 fr. gestolen had, ten nadeele zijner ouders. Hij was nog in bezit van 300 fr. Zaterdag avond is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd in de koolmijn van Ressaix. Een werkman, oud 17 jaar, genaamd Antoon Blondiau, van Binche, is tusschen de machien geraakt en letterlijk vermorseld. Eerst 's an derdaags hebben de ouders dit droevig nieuws vernomen, toen men het lijk van hunnen zoon thuis bracht. In Nederland gaat men nieuwe lasten heffen officieele schooldienst vergt ook daar niewe geldvermorsing Men leest in de Dagelijk- sche Beurscourant Het in de zitting der Tweede Kamer ingeko men wetsontwerp tot voorloopige versterking van 's rijks middelen, strekt tot herstel van de invoerrechten op granen en hout, tot gelijk bedrag als vroeger tot verhooging van in voerrecht op thee tot fr. 40 tot veroogiug van den accijns op het gedistilleerd van fr. 57 op 60 tol tijdelijke heffing van 20 opcenten op het personeel en van 12 opcenten op de suc cessierechten. Later zal, naar men verneemt, nog een wetsvoorstel worden gedaan, om in plaats van 4/5 slechts 3/5 van het rijksperso neel aan de gemeenten uit te keeren. Kleine reoepten. Wilt gij voor den winter de noten bewaren in den staat van verseh- heid waarin zij zich op dit oogenblik bevinden 9 Ontdoe dan deze vruchten van hunne bolster en plaatst ze in wel gestopte entoegelaktefles- schen, of overtrek het toegestopte deel met hars. Men kan op dezelfde wijze met de hazelnoten handelen alleenlijk laat men dezen hun groen omhulsel behouden. Om de vergiftiging door de mosselen te voor komen. laat men ze gedurende vijf of zes uren rusten in water waarbij men eenige greepjes zout of wat azijn gevoegd heeft. De menschheid moet van zich zelf een armzalig gedacht hebben. Iedei maal dat men eene deugd of eene hoedanigheid levendig wil uitdrukken, gaat men de vei gelijking bij de dieren zoeken De zachtmoedigheid van het lam. De zuiverheid der duif De getrouwheid van den hond. De moed van den leeuw. Tot schande der diplomaten/.egt men ge slepen als een vos. slim als een aap. Wil men van eene zangeres spieken, dan schildert men de bewondering die men voor haar heeft af, met te zeggen dat zij zingt gelijk een nachtegaal. 't Is wel, de moeite waard drij jaren in het conservatorium doorgebracht te hebben FRANKRIJK. De beleedigingen den jeugdigen vorst van Spanje aangedaan, vormen nog altijd hel onder werp van alle besprekingen in de dagbladen. Zelfs vooruitstrevende bladen noemen de han delwijze van hel parijzer gepeupel jegens den Alfonso, ten minste eene dwaasheid. Wal zal nu van dit alles hel gevolg zijn Wij kunnen lo nu toe niels stelligs verzekeren. Zal Spanje slecht op de straten en in de dagbladen protesteeren, legen de beleedingen hem in den persoon van zijne vorst aangedaan Hier ook moeten wij een stellig antwoord schuldig blijven. In afwachting schijnt het dat men verder gaan zal, ten minste te oordeelen naar de volgende woorden, ontleend aan den Impartial van Madrid Spanje heeft o zijn onverdeelde genegenheid voor zijnen koning geloond de Spaansche diplomatie zal thans haar werk beginnen. Zalf en Pillen van Hollowvy Uilwendigelichaams gebreken. Voor de uilvinding van die geneesmiddelen werden verscheidene opene wonden van verschillende aard, elterwonden enz voor ongeneeslijk gehouden omdat de behandeling welke meu volgde diende om de lichaamskracht te vernietigen, welke zij niet kon behouden, en om de toevallenaantewakkeren, welke zij onvermogend was te verdrijven. Do Holloway Pillen oefenen de wonderbarste kracht uit op het vleesch en de huid die niet gezond zijn zonder den hij der de versche lucht of de ligchaamsbeweging te ontmoeten en op die wijze wordt de lichaamskracht behoudeu Gedurende dien tijd komt de genezing der kwaadaar digste etterbuilen ettergezwellen en huidziekten lot stand De Zalf en Pillen van Holloway maken hetbloed krachtiger en zuiverder in plaats van het arm en waterachtig te laten worden, eon toestand zoo nood lottig voor degene die door langdurige veretteringen zijn aangedaan, 17. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwel. 11 HUWELIJKEN. G. De Schaepdrijver kleerm' met M Ganzeman, braaisier. J. Maquesliau, bed. te Geerardsbeigen met M Marcelle z. b. F. Rimbaut schoenmaker met M. Van den Eynde kantw. OVERLIJDENS. D Cautaerl, man De Pril, winkelier, 64 j. Geerards- bcrgscheslr F. Snel, z b. 3ü j. Zoutslr. G. De Schrijver, twijndersg. 66 j. Scbaarb. J. De Beul, man Scheerlinck, twijndersg. 54 j. Schaarb. A. De Gend, dienstm. 54 j. Leopoldslraal. Burgerlijke Stand der stadNinove. Aangiften randen 29 Sept. tot den 4 October 1833. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 5 Vrouwelijk 2 HUWELIJKEN. J. Lauwaerl 27 j. vleeschhouwersgast, met M. De Troyer oud 20 j. Dienstmeid. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 7 Stieren, 0 85 tot 0 00 82 Ossen, 0 96 1 06 93 Koeien, 0 80 0 90 159 Kalveren, 1 05 1 18 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1181 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.90 lot 1.12; stieren, 0.75 tot 0 95; koeien en veerzeu, fr. 0.75 tot 0.95 Aelst, 6 October. Per t heet. 32 lil. 50 cent. Tarwefr 24 00 a 25 50 Ma3teluin 22 00 23 -00 Rogge 17-50 18 50 Geersi18-00 19-00 Haver. per 100 kil. 17—00 19—GO Spelt00—00 «0—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00—00 00 00 Lynzaad 0OOf 06 f« Koolzaadolie 00—00 00 -00 Lijnzaadolie, 0000 on— 00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 0000 Lijnkoeken, 00—00—00 Aardap. (roode dc 100 kil. 6 00 7 00 Aardap. (geele/ Nieuwe O—00 0—00 Boter, de 3 kilogram. 8—36 9—54 Eijers, de 25. 2—54 2—72 Vlas per 3 kilos. 320 4—40 Viggenen, per stuk, l* soort 27 50 2« 22—50 Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL* Heden wierden er 97 zakken hop nieuw gewas 1883, ter markt gebracht en verkocht van Ir. 70 tot 80 de 50 kilos. POPERINGHE, 5 October. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 75 —00 78-00 s Gemeenten 65 —00 70—00 ANTWERPEN, 5 Oct De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,00 fr. 3.30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,60 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.50 tot 7.00; polderper tOOkilosfr. 9.00 9.50. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,75 Ziehier de prijzen der granen op ie merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. CO—00 a 00—00 Rogge, 16-50 1700 Wiotergeerst, 20—00 21—00 Zomergeerst, 0000 0000 Haver, 20—00 20 - 59 Boekweit, 17—00 1750 Boonen, 0000 00—00 Bilterpeën, 20—00 20—50 Stad Aelst. Club der XXX. Zondag 7 October om 2 uren namiddag BESLISSENDE PARTIJEN Lessen (Pierre Meunicr) legen Haellerl (Lau- Prijzen der plaatsen voor 't publiek Eerste plaats kanapeen en stoelen 0.50 cent. Eerste plaats banken 0.25 cent., tweede plaats 0.15 cent., derde plaats 0.10 cent. GROOTEN KAMPSTRIJD OP DEN gegeven bij den heer Victor Van den Eynde in den Biënkorf, nabij de groote kerk te AHst. l5tB Prijs. Een prachtig zilveren Ser vies, vooruit gegeven door den heer Camille Bonner. 2* Prijs. Een schoon zilveren Servies. 3* Prijs. Een schoon zilveren Servies. De inleg is bepaald op 75 centimen. De kampstrijd zal den eersten November aanslaande aanvang nemen. De partijen zullen uit 3 mannen samengesteld zijn, bij lolsgeval. Eens afgespeeld, zal men het recht hebben er op den tweeden toer, op nieuw in te komen mits eene tweede maal den inleg te betalen. De prijzen zullen vermeerderd worden naar mate er mededingers zullen wezen. Alle verdere voorwaarden zullen in 't lokaal bekend gemaakt worden. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flerecijn en reumatiek van allen aard, tandpijn, lombagos, ontstekingen der borst en keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en have rollen tegen 80 centiemen bij den heer Victor Meirschaut, apotheker, te Aelst. die gediend hebben als vrijwilligers met premién kun nen de premiën welke zij nog te goed hebben, ver- koopeti voor geld, door zich te wenden tol Constant IKuys, oud garde-ville en gepatenteerds agent voor militaire remplacemenlen, te Aelst Kapelleslraal.N* 3, nabij de Graanmerkl. Bovengenoemde Constant Bvys heeft de eer aan het publiek kenbaar te maken dat de jongelingen van 20 tol 30 jaren die niet godiend hebben en van 30 tot 40 jaren die gediend hebben zich kunnen engageren als rempla^ant af als vrijwilliger met premie voor het Belgische leger waaraan hij de hoogste prijzen moge lijk zal geven De bedroefdo vaders moeders of voogden welke bevreesd zijn geen replacant te vinden voor hunne zonen of pleegzonen, mogen in volle vertrouwen bij hem komen, hij zal altijd mannen ter hunner disposi tie houden. Hij hoopt door eerlijken en deftigen handel alle vertrouwen te winnen. Goede belooningon voor die welke treffelijke jonge lingen aanbrengen. Hij zal gratis alle inlichtingen verschaffen aan de belanghebbenden, ter gelegenheid der Kermisfeest, Op Donderdag M Oktober 1883, bij den heer A. Beeckman op hel dorp. Vooruit eenen Vetten HaaD, voorwie bet meeste getal scheuten zal schieten en eenen voor den verst afgelegen persoon ten minste 6 loten spelende. Inleg 55 ceniimen bolrapersgeld medebegrepen. Geschrift Robyns' schriftboekleer, n* 1 lot 5. ieder boek 6 centimen. LezingNieuw leesboek, door Robyns, 1* deel, 0 60 cent. 2* deel, t» 75 cent 3* deel, fr. 1,05. Rekenkunde Rekenkunde, door Robyns, 1* eu 2* deel, elk 6o cent. Geschiedenis Geschiedenis van Belgie, door Mouzon, 80 cent. Vaderlandsche geschiedenis, door Defays, 80 cent. Aardrijkskunde Kleine aardrijkskunde, door Alexis, 15 cent. Middelbare koers van aardrijkskunde, door Alexis, 50 cent. Atlas, 16 kaarten met lexte, door Alexis, 65 cent. Te koop bij II. DESSA1N te Luik, en bij al de boek handelaars. Verzending per post. Een schoonc Voituur op twee wielen voor vier a vijf personen een schoon harnassuur; eenen schoo- nen Engelschen Zadel, toom en cravache. Te bevragen bij Colleta Van Cauter Lede. Ta li ii paii Een geriefelijk huis te it li i cu Aejst in de statiestraat, zich te bevragen bij Borreman-Van Melkebeke. Gusinaf Potlevyn-Yan Alalderen, slachter Brusselscbestrnal, heeft de eer het publiek te be richten dat hij zijne woonst komt overtebrengen naar het huis n° 49 der zelfde straal, recht over 't Begijn hof. Spécerijwinkel goed gekalandeerd van den buiteo over te nemen. Voor de conditiën zich te bevragen bij Mm* wed. Maes-Van Kelecom, Hopmarkt Ta hllPPn De a'sPaoning'herberg D* uUI CU nieuwe Keizer, gestaan en ge legen teNinove, aan de Groenselmerkt. Zich te bevra gen bij den heer Ch. Fransmau, aldaar. OPENBARE VERKOOPING VAN Ie Opwyck. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien bet behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen EENIGE KOOP. Eenen Meersch, gelegen te Op- wvck, in de Dokkenbosschen, gekadastreerd sectie G, niimmor 527, groot 23 aren,palende ten oosto den heer Van Haelen, ten zuide Gillis Fasseel, ten weste de weduwe Ludovicus De Hauwere, en ten noorde deu heer Vac den Meerscbe. ZITDAGEN: Instel. Donderdag 27 September lfia, Verolijf Donderdag tl Oktober ,ö1"- Telkens om 3 uren namiddag ter herberg Relt Kaatspel gehouden door den beer Karel-Lodewyk van Nuffel, te Moorsel dorp, De Notaris BOONE te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een gerieflijk en welgelegen HUIS, te Aelst in de Leopoldstraat, zijnde eenen winkel mei vitrine, en bevallende ruime beneden-en bo- venplaatsen, achlerbouw, koer en bakoven, sec tie A, n° 191, groot 1 are 70 cent. Verhuurd zonder voorwaarde. Bewoond bij d'heer Backaart. Verblijf ^0>,da® j October 1883. Cm 4 uren nanoen, te Aelst Esplanadeplein, bij d'heer Théodore Van der Smissen. De Notarissen BOONE, te Aelst en EE MAN, te Erpe, zullen openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen, de volgende goederen. 1° Koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, Langenbroek, sectie D. nummer 965a, met eene grootte van 13 aren 40 centiaren. In gebruik bij J. B. Bogaert. 2° Koop. Een perceel Land, gelegen te Erpe, iMeulekauter, sectie D, nummer 801a, met eene grootte van 9 aren 30 centiaren. In gebruik bij Pieter Bogaert. 5r Koop. Een perceel Land. te Erpe, Schoonegeni, sectie C, nummer 843, met eene grootte van 9 aren 90 centiaren. In gebruik bij P. Bogaert. ZITDAG Verblijf Donderdag 18 October 1883. Om 3 uren nanoen, te Erpe, bij August Van Moorsel, Dorp. van 10 aren 40 centiaren lochling te Baardegem molenstraat sectie c. n° 542 a bis, hij eenige zitdag 22 October 1883, om 2 uren nanoen bij d'heer Frans Verhoeven te Baardegem, door het 't ambt van den notaris DE WINDT te Moorsel. VERKOOPING VAN 30 hectaren te Sarlardtngen, Deftinge en St.-Martens-Lier de. De Notaris Coppens, te Geerardsbergen, zal ter tusscbenkomst van zijnen ambtgenoot De Ro, te Sl-Joos-ten-Noode, openbaar ver koopen 75 partijen Land en Meersch, gelegen in de bovengenoemde gemeenten. Gebruikt door verscbeide mits fr. 5,677 's jaars. Instel Woensdag 17 October ,öfl_ Verblijf 31 ,8Ö5# Telkens om 10 uren voormiddag, tPr hótei au Lion d'Or, gehouden door M. De Block, aan de statie te Geerardsbergen. Er zijn figuratieve plans te bekomen bij ge melde Notarissen. BOEKHANDEL VAN A.-N. LEBÉGUE ek C', UITGEVERS 46, Magdalenastraat, Brussel en bij alle Boekhandelaars. VERSCHIJNT VAN De Leeuw van Vlaanderen. De arme Edelman. Hoe men Schilder wordt. De Plaag der dorpen. De Gierigaard. De Omwenteling van 1830. Moeder Job. Blinde Rosa. Hou ten Clara. De Jonge DokteP. Moederliefde. Lambrecht Hensmans. Hugo van Craan- hove. De Ziekte der verbeelding. Het IJzeren Graf. De Loteling. Rikke Tikke Tak. Siska van Rooseraaul. De Grootmoeder. Het Geluk van rijk te zijn. Wat eene Moeder lijden kan. Baas Gansendonck. Bavo en Lieveke. Eene O te veel. Avondstonden. De Geldduivel. Menschenbloed. Deze Volksuitgaaf in post-octavo formaat zal do voornaamste werken van COüSCIEIiCE bevatten, en zal uitgegeven worden in afleveringen van 64 bladzijden aan 50 ceniimen per aflevering. Elk deel van 10 afleveringen, dus ongeveer 701» bladzijden druks, zal den lnteekenaar slechts op eenen ongeloofelijken prijs van 5 franken te slaan komen en daarenboven zal bel Portret van Conscience nog gratia worden bijgevoegd. Het Prospectus wordt op franco aanvraagafgez onden en men word verzocht het inschrijvingsbiljet, dui delijk ingevuld, franco terug te zenden aanjden Uitgever van Denderbode, Lange-zoulstraat. 10 te Aelst.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3