ZAAILANDEN, Kaatsspel op 'I Esplanadeplein. MILITIE. l'rijsscltielins op den Dak naar eene hesp, men it u\<; i. Uiterhand te koop. Verandering van woonst. Verandering van woonst. Te koop. Walte van Doktor Patisson. (literhand te koopeo. eene behuisde Hofstede eene partij Land HUISMEUBELEN HOFSTEDEN, HUIZEN, Meubels en LanilboBwersalem, veVbYijf Dii"ïdae IE 10C'„b«r Openbare verkooping, LAND EN WEIDE, Soldaten in verlof Engelschen Billard, 20 afleveringen aan 50 centimen. Volksuitgaaf van de Meesterwerken HENDRIK CONSCIENCE. weken geleden de verschrikkelijke ramp heeft plaats gehad, welke onze lezers kennen, wor den ieverige opzoekingen gedaan om de lijken te vinden der 23 verstikte werklieden. Men heelt reeds de kleederen gevonden die zij bij het verlaten van hun werk aandeden. Sedert eenigen tijd worden in de ge meente Dampremy allerhande misdaden ge pleegd. Eenige weken geleden werd eene vrouw aangehouden, beschuldigd van schan dalige leiten, alsook eene vroedvrouw welke hare medewerking verleend had. Acht dagen geleden werd een logementhouder aangehou den, beschuldigd van de walgelijkste daden gepleegd te hebben zijne slachtoffers waren meisjes van 5 tot 14 jaren oud. Dijnsdag heelt de policie van Dampremy, vergezeld van de gendarmerie, eene huiszoeking gedaan bij een genaamden M. X... om vijf aktiën van 1000 fr. ieder en eene schuldbekentenis van 1000 fr. op te zoeken, ontvreemd door dezen kerel. Men heelt slechts drie aktiën van 1000 fr. teruggevonden het overige is verdwenen. FRANKRIJK. De parijzer dagbladen melden dat de nonnen dezer dagen uit een der gevangenissen te Parijs die van Ste-Anne, zullen verjaagd worden. Den 16 dezer maand was het 90 jaar gele den dal koningin Marie-Antoinelle hel schavot beklom. Ter dezer gelegenheid is in de boet- kapel te Parijs, eene mis gelezen lot lafenis der ziel van de martelares. De haat tegen Pruisen wordt door de Pa- rijzenaars tot het belachelijke toe gedreven. Zoo heeft een bloeraenfabriek in de rue du Caire sedert eenigen tijd de volgende aankondiging op zijne deur geplaats On ne vend pas aux Prussiens (aan Pruisen wordt hier niet verkocht) Zonderlinge revanche In het dorp Auberins-en-Bovans woont eene vrouw met name Girard, die 123 jaar oud is. In Januari 1883,washell00 jaren geleden dal zij getrouwd is. Vrouw Girard is marketentster geweest onder het eerste keizerrijk. Hare twee zonen werden op het slagveld gedood. Vrouw Girard is arm en moet door de gemeente onder houden worden. Sedert vele jaren eet zij bijna anders niet dan pap van brood en wijn, waar zij soms een beetje jenever in doet. Zij is nooit ziek en nog goed te been. Behalve dat zij een weinig doof is, let haar niets. Onderden titel Verjaardag van eea hou ten been, deelt de parijzer-Clairon het verhaal meê van het afzetten van een been in gansch bezondere omstandigheden. Het was den 8 Octo ber 1842. Op een ziekbed te Epernau-sous-St- Denis lag een jongeling, wiens been moest afgezet worden II geneesheeren omringden hem, maar hij wilde niet dat men hem aanraakte, vooralleer eene noveen welke hij hield ter eere van O.-L.- Vrouw, om zijne genezing of het welgelukken der heelkudige behandeling te bekomen, was afgeloopen. En de neveen zou slechts den 13 der maand eindigen. Gedurende de vijf volgende dagen had de lijder vurig: den 13 werd het been afgezet en de jongeling was spoedig genezen. Wie was nu die jongeling, vraagt de Claironl En hij antwoordt: Niemand anders dan de thans zoo radikale Raspail En wie verhaalde zelf eerst het boven staande Raspail va der Ongeveer twintig jaar geleden kwam te Berre, een dorp nabij Marseile, een Italiaan wonen die het door werken zoover bracht dat hij weldra aan hel hoofd stond van een goed burgersfortuin Hij was eerlijk en liefdadig en al de bewoners uit den omtrek beminden hem. om zijne menscb- lievendbeid en dienstwilligheid. Welke was dus de verwondering niet van de bevolking toen die geëerde man dezer dagen als een gemeen misdadiger werd aangehouden en naar de gevangenis gevoerd. Ziehier wat gebeurd was De Italiaan had in zijn land eenige bloedverwanten gelaten onder anderen een neef die hem soms kwam bezoeken. Deze was een dronkaard en verkwister. Telkens hij kwam gaf zijn oom hem geld. De man werd eindelijk het geven moede en joeg den neef de deur uit De neef noglans besloot zich te wreken. Hij begaf zich naar den prokureur des koning en verhaalde daar dat zijn oom een moordenaar was. De beschuldiging bleek weldra waar te zijn de mildadige Italiaan was twintig jaar geleden, naar Frankrijk gevlucht omdat hij in een aan val van jaiouzij zijne vrouw neer gesleken had. Hij werd alsdan bij verstek veroordeeld tot de doodstraf. Men hoopt dat de koning ingezien het goed gedrag van den man hem genade zal schenken, Maandag avond is te Lyon, in de wijk Brotteaux, weer een bom ontploft, gelukkig zonder iemand letsel of schade toe te brengen. De schrik onder de inwoners was er nochtans niet minder om. Eenige dagen geleden deelde de Drapeau noir het middel meê, om ontplofbare bommen te ver- veerdigen. Dat de les niet vruchteloos gegeven werd, bewijst de omstandigheid, dat de bom van Brotteaux juist gemaakt was op de aange wezen manier. De bom van de mairie te Croix Rousse was insgelijks volgens het zelfde stelsel gemaakt. De citoyen Vitri, hoofdopsteller van den Dra- peaux noir, is dinsdag avond aangehouden, op 'toogenblik dat hij zijne bureelen verliet. Hij is opgesloten onder beschuldiging van ophitsing tot brandstichten en moord. Een policie-agent in een koffiehuis geroepen om er de orde te erstellen, die door eenige la waaimakers was, is er op eene schandige wij ze mishandeld. Zonder de aankomst van eenige andere agenten, zouden de oproermakers, allen socialisten, hem in de Rhone geworpen hebben. CHINA. De Keizer van China. De keizer van China is den 31 juli laatstleden zijn vijftiende jaar in getreden. Ziehier eenige bijzonderheden over den persoon en het paleis van den keizer. De jonge keizer Kwang-Su bewoont dezelfde vertrekken, die door zijne voorzalen bewoond waren. Zij bevinden zich te midden van het grenzelooze paleis des keizers van China te Pekin, en niet ver van de kamers der keizerin moeder. Dit paleis is zoo groot dat, om van een der poorten naar bovengenoemde kamers te komen, men ten minste een kwartier uurs noo- dig heeft. Slechts bejaarde ministers krijgen de toelating om dien weg in een draagstoel af te - leggen. De bijeenkomsten der manderijnen, en de verhooren hebben altijd 's morgens plaats en dat nog wel ten 4, 5 of 6 uren. De vertrekken des keizers zijn ten getalle van zeven. In elke kamer staat een klang of sofa in noordelijk China algemeen in gebruik. De klang's zijn bedakt met roode vilten stof van inlandsch fabrikaatop deze sofa's liggen kostbare kus sens van dezelfde slof waarop gouden feniksen en draken gestikt zijn. Overal zijn kostbare kunstvoorwerpen te zien, op de tafels, de klangs, de elagèren, enz. De jonge keizer heeft zelf dit alles gekozen. Op den grond liggen rijke Euro- peesche tapijten. De keizer slaapt en rust in een breed bed van Ning-Po, prachtig met goud en ivoor bewerkt, en hetzelfde waarin op vroegere dagen zijne adelijke voorouders sliepen. Kwang-Su wordt door de hofdienaars bediend, die hem niet dan op de knieën mogen naderen. Er is geen mensch in de wereld, die min weet wal er romdom hem gebeurt, dan de keizer van China. Acht bedienden staan altijd rond den keizer om zijne kleinste bevelen ten uitvoer te brengen: in zekere gevallen, bij voorbeeld wanneer hij eene plechtigheid, gelijk welke, moet voorzitten wordt dit getal grooler. De keizer werdt de pok ken ingeënt, nog voordat men wist welke hooge bestemming voor hem was weggelegd. Ilij mag zich hierover gelukkig achten, want eens keizer, mag noch ijzer, noch staal zijn heilig lichaam ineer naderen. Een geneesheer die bij voorbeeld zou voorstellen een keizer bloed te laten, zou gevaar loopen onthoofd te worden. Zijne moeder, de princes Ch'un, zuster der keizerin van het Westen, zal lot keizerin weduwe verbeven worden, zoohaast haar zoon zijn zes tiende jaar zal bereikt hebben. Slechts eens per maand bezoekt zij haren zoon zij valt voor hem op hare knieën om de eerste woorden tot hem te s'uren en staat dan recht. Zijn vader doet hetzelfde. De keizer studeert anderhalf uur per dag de- chineesche taal en even.laugde taal van Maud- chourië. Gedurende twee uren schiet hij met den boog, rijdt te peerd, of 's winters gaat hij op de schaatsen rijden. Hij heeft een vijfjarig broer ken dat de moeder meêleidl wanneer zij naar het paleis gaal. Zijne professors wanneer zij hem naderen, zetten zich op hunne knieën en mogen dan gaan zitten. De keizer eet alléén bij middel van kleine ivooren verguldep stokskens; de acht dienaars die hem omringe, zorgen opdat hij zijne spij zen met goede manieren en zonder overhaasting zou gebruiken. Slechts aanslaande jaar zal de keizer geroe pen zijn om zelf zijn land te besturen maar welke dan ook zijne zienswijze zij, men mag verzekeren dat de regeule, die thans in zijnen naam handelt, nog lang het beheer feitelijk in handen zal houden. Zalf en Pillen van Holloway. Toevallen. Een ongeluk kan somtijds aan de voorzichtigste men- schen overkomen. Eene verstuiking eene brandwon de of een slag, kunnen niet altijd voorgekomen wor den, maar eene spoedige en gemakkelijke genezing kan verkregen worden door het gebruik van de uit muntende Zalf van Holloway Zij ververscht aan stonds het gekneusde of gekwesle deel, doet de ont steking der zenuwen bedaren, belet het bloed om ter plaatse van de zieke te zetelen, zoodat op die wijze de onsteking of de vorming van een abces verhoed wordt. Om de bij ongeluk bekomen wonden te genezen, overtreft die zalf elke verzachtende zalf. uitwasching, inwrijwing. Zij geeft aan de huid hare gezonden toestand, en aan de spieren hare kracht weder. Zij geeft dubbele veerkracht aan de stramme zenuwen, aan de zaamgctrokken geledin gen, en aan de te veel gespannen binspieren, Om de kneuzingen te herstellen veroorzaakt door een uit wendig toeval, is geen invloed zoo snel, geen aan gewend middel zoo heelend. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 12 aa VnouwEL. 10 HUWELIJKEN. L. De Paepe bed. met J. Beeckman, naaister. E. De Strooper, landb met M. Daens, z. b. J. De Backer, twijndersg. met C Van de Velde twijnster F. Sunou twijndersg. met M Boone twijnster. F. Luycx, twijndersg. met M. De Wolf twijnster. J. De Somcr, schrijnwerker, metN.Penneman, kleer maakster. OVERLIJDENS. F Meert vr. Schockaart, landb'53 j. Mijlb. J. De Vleeschauwer wed. Verleysen, kleermaker 84 j. Moulstraat. B. De Boeck man Van Huynegem, vleeschouwer 51 j. Schaarb. H. Van Geert, win kelierster 71 j Molenstraat Ph. Liénard, z. b. 57 j. Langezoutstraat. R. Sonck vr. Lievens, z. b. 69 j. St. Job. 2 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangipen van den 12 tot den 18 October 1883. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 - Vrouwelijk 1 Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag te Antwerpen gehouden Beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 3 Stieren, 0 90 tot 0 00 107 Ossen, 0 90 1 02 83 Koeien, 0 80 0 90 149 Kalveren, 1 05 1 18 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1248 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn ossen, fr. 0.85 lot 1.07; stieren, 0.75 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.75 tot 0.94 Ziehier de prijzen .ter granen op de vierki in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 2050 a 22—50 Rogge. 17-00 00—00 Wintergeersl, 20 50 2150 Zomergeerst, 0000 0000 Haver, 20—00 00 - 00 Boekweit, 17—00 175o Boonen, 2300 24—00 Bitterpeën, 19—50 2000 Stad Aelst. Zondag 21 October 1883. om 2 uren namiddag BEROEPEN KAMP VOOR 200 FRANKEN. Tusschen (Lessen) parlij Meunier en (Brussel) partij Broucitain. Banken voor het publiek Voorbehoudene plaatsen 0.50 cent. Eerste plaals 0.20 cent., tweede plaats 0.15 cent., der- je plaats 0.10 cent. STAD AELST. Wapenschouwing van de in onbepaald verlof zijnde manschappen, DE BURGEMEESTER, Gezien de verwittiging van den heer Distriklbevel- hebber van Dendermonde, in date 15 October jl N° 192 en de ministerieele aanschrijving van den 23 October 1878 N° 3. Gelet op hel koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende hel besluit van den 10 October 1874, N® 3618. Verwittigt de manschappen dat de Wapenschou wing, bij voormelde koninklijke besluiten voorge schreven, in deze stad, zal plaats hebben den. Vrijdag 9 November 14813. ten Sladhnize, Militiezaal, ten 8 uren 's morgens. De millitianen der 9de en 1ód* klassen (1874 en 1875) zijn niet verplicht zich ter wapenschouwing aan te bieden. De manschappen moeien voorzien zijn van hunne krijgseflekten en drager zijn van hun dienslboekje (li vt el). Aangezien de Wapenschouwing altijd des winters plaats heeft, is het de militianen toegelaten, onder de broek en de vest, een warm kleedsel te dragen, het welk langs buiten niet zichtbaar is. De Burgemeester herinnert de manschappen dat degenen welke zouden nalatig blijven zich tot do Wapenschouwing op gemelden dag en uur aan te bieden, zullen gestraft worden met eene terugroeping in dienst van één tot 6 maanden, overeenkomstig hel artikel 2-2 des koninklijken besluits van den 18 Oc tober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 20 October 1883. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. Op Zondag; «4 October 1443, le beginnen om 10 ure voormiddag, bij Fraos Van der Straeteo, Moorselschebaan, Aelst-Mijlbeke. Eenen bekwamen Reiziger voor een koophan delshuis dezer stad voor de plaatsing der hop en brouwerij artikels. Onnoodig zich aan te geven zonder van goede getuigschriften voorzien le zijn. Eene goede jaarwedde is verzekerd. Men ge lieve zich te adresseren ten bureele dezes blads onder de letters C. D. T„ L|iPpn Een geriefelijk huis te IC IIUIC1I Aelst in de Statiestraat, zich te bevragen bij Borreman-Van Melckebeke. Een schoon Buffet servanteeen Speeltafeleen Likueur kasen eene schoone antieke kas, al in acajou. Zich te bevragen bij Severin De Wolf herbergier S' Jorisslraat N° 8 te Aalst. Aelst, 22 October. Per 1 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwe. fr. 24 00 a 2600 Ma3teluin 22—50 24-50 Rogge 17-50 19-50 Geersi00-00 00-00 Haver. per 100 kil. 18—00 20—00 Spelt00—00 00—00 Koolzaad per 1C0 kil. 00—00 00—00 Lynzaad 6000 06—00 Koolzaadolie 00—00 00—00 Lijnzaadolie, GO—00 00—00 Koolzaadkoeken, id. 00—00 00—00 Lijnkoeken, 00—00 00—00 Aardap. (roode de 100 kil. 6—CO 7—00 Aardap. (geelej Nieuwe 0—OU u—00 Boter, de 3 kilogram. - 8-00 9—45 Eijers, de 25. 263 2—81 Vlas per 3 kilos. 3—20 4—40 Viggenen, per stuk, l* soort 27 50 2*22—50 Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL. Heden wierden er 100 zakken hop nieuw gewas 1885, ter markt gebracht en verkocht van lr. 65 tol 75 de 50 kilos. POPERINGHE, 19 October. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 80 —00 00—00 s Gemeenten 70 00 7500 ANTWERPEN, 19 Oct. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,00 fr. 3,25. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,90 zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00. De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,50 tot 9.00; polderper 100kilo8fr. 8.00 9.50. De eiors betaalde men per 25 stuks fr. 2,25 a 2,75 Gnstaaf Podevyn-Van Malderen, slachter Brusselschestraat, heeft de eer het publiek le be richten dal hij zijne woonst komt overtebrengen naar hel huis n* 49 der zelfde straat, recht over 't Begijn hof. »0 nampn Een vvelgeklandeer- UVfir IG DCmeQ# den Specerij winkel Zich te bevragen ten te Deudermonde. Voordeelige voorwaarden, bureele van den Denderbode. Het alom gekend en oud gekalandeerd huis J. L1M- PENS-COPPENS, fabrikant iu alle soorten van Galo- chen. Magazijn van blokken, leêren, witleêr, pan- toefels iD feuter, canava en andere stoffen, laat aan hel geëerd publiek welen, dat hij zijn fabriek en magazijnen komt over le brengen van 1 November 1883, uil de Pontstraat, N* 20, neven de fabriek van Mijnheer Lcirens, naar de Kerkstraat, N° 33, oud huis van M. Gustaaf Bosteels-De Smedt, neven de herborg St. Rochus, rechtover de Kerk van den II. Marlinus Zeer goede waar en gemaatigde prijzen. Hij beveelt zich in de gunst vaneenieder. Een schoone Voituur op twee wielen voor vier a vijf personen een schoon haroassuur; eenen schoo- nen Engelschen Zadel, toom en cravache. Te bevragen bij Colleta Van Cauter Lede. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flerecijn en reumatiek van allen aard, tandpijn, lombagos, ontstekingen der borst en keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en bave rollen tegen 80 centiemeu bij den heer Victor Meirschaut, apotheker, te Aelst. rp Ir finix 12,000 kilosSchoone Betera J RDU|). venbijdeGebroedersSchoon- jans, aan de Vaart, le Aalst Een schoon eu groot lenlenierslmis mol cour, tuin en achterbouw, le Aalst Keizerlijke-plaals, lest bewoond geweest bij Mad.mie Van den Broeck, met een pakhuis of magazijn daarneven twee huizen daaraankomende in de Korte-Nieuw- straat, en vijf woonsten achter voorschreven twee huizen. Zich te bevragen ten kantore van den Notaris DE PAUW Keizerlijke-plaats N° 26. VERKOOPING VAN te Schoonaarde. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal op 25 October 1885, om 2 ure namiddag, ter herberg van d'heer Jean Jaspaert te Schoonaarde Dorp, openbaarlijk verkoopen. Eene behuisde Hofstede te Schoonaarde aan den migrodriesch, groot 9 aren 50 centiaren, Bewoond bij de echtgenoten Gheeraerdls-De Lathouwer. VERKOOPING VAN te Hofstade. De Notaris DE PAUW te Aalst, zal op 26 October voor Instel, en op 9 November 1883 voor Verblijf telkens om 3 ure namiddag ter herberg van Frans D'llaese te Hofstade wijk Babbelaar, openbaarlijk verkoopen Eene partij Land te Hofstadein d'Huiverspul- len groot 22 aren 75 centiaren. Gebruikt door Leo Van Sinay. OPENBARE VERKOOPING TE HOFSTADE. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal ten verzoeke van wio het behoort, met gewin van palmslagen gelagen openbaarlijk verkoopen 1* Koop Eene partij Land, gelegen te Hofstade, op de Weede, groot 16 aren 72 centiaren, palende ten ooste de erven Dominicus Blondeel, ten zuide de erven Frans De Noose, ten weste de weduwe Joseph Lanckman.en ten noorde Casimir De Smeten andere. 2* koop. Eene partij Land, gelegen le Hofstade, op de Huiversputten, met eene grootte van 40 aren 5 centioren, palende ten ooste den heer Van Mosse- velde, ten zuide de erven Van Sinoy en andere, ten weste de straat, en ten noorde Jan-Baptist Hofman. 3' en laatste koop Eene parlij Land, gelegen le Hofstade, op Gellinsberg, groot 31 aren 72 centi aren, palende ten ooste de erven Egidius De Smet, ten zuide den heer Liénart, ten weste Germanus Van Wezemael, en ten noorde voornoemden heer Liénart. Alles gebruikt door den heer Jan-Baptist Hofman, te Hofstade. ZITDAGEN: Instel, Maandag 29 October 18g3 Verblijf, Maandag 5 November Telkens om 3 uren namiddag ter herberg Het Gemeentehuis, gehouden door Jufvrouw weduwe De Schampheleer, le Hofstade, Dorp. Bij uitscheiding van Bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem ingeoogste vruchten, Loof te velde, EN 4 MELKKOEIEN, te Aelst-Mijlbeke, Boteriuelkstraal. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 15 November 1883 om 8 ure 's morgens, en desnoods den volgende dag, ten hove van den beer Egidius De Smet, te Aelst-Mijlbeke, Botermelkstraat, in hel openbaar verkoopen 1 HUISMEUBELEN, zooals groot jachlconfoor, stoof met toebehoorten, kleer-en andere kassen, tafels, stoelen, aarden-geleizen ijzeren-iinnen-en ko peren keukengerief, aarden tobbens, houten-zinken en blikken emmers, waschkuipen, broodmouillie en meer andere voorwerpen. •2. LANDBOUWERSALEM, zwingel, raap en wan molen, kortevvagen, aal-en braskuipeu, stambak, eggen, sleep en rolblok, aalschepper, schuppen, braken, bekker, pikken, zeisen, rieken, gaffels, bo tervat, melkkuip en tcelen, schelfhouten, eer.egroole boeveelheid brandhout, ongeveer 2000 hoppestaken. 3. Ingeoogste en te velde slaande vruchten, 1 hec- laar ongedorschen rogge, masteluin en tarwe. Eene groote hoeveelheid aardappelen, 200 banden ongezwingeld vlas. Ongeveer 4UOO kilos goed hooi. Eene groote hoeveelheid strooi. Eene groote hoeveelheid mest. 1 heclaar 50 aren loof te velde, verdeeld in koo- pen t'elks gerief. 4. Vier schoone Bekalfde Melkkoeien. De koeibeesten zullen op Donderdag 15 November 1883, om 1 uur namiddag, verkocht worden. De koopen van en onderde5 franks, moeten comp- tanl betaald worden. Verders op gewone conditiën en met lijd van be taling, mits le geven goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van 66 hektaren Wind-en Watermolen, Landen, Weiden en Bosschen, onder de gemeenten Maria-Lier de, Michelbeke, Goorix-.4 udenhove. Mar ia-A udenhove, Roosebeke, lirwetegem en Overboulaere. De Zaakwaarnemer Renè PENNINCK le Haal- tert, aan de Statie, zal openhaarlijk verkoopen, met gewin van i/a ten honderd inslelpremie, ten verzoeke zijner mandanlen, de hierboven be roepen goederen, bij gedrukte plakbrieven breedvoerig beschreven. ZITDAGEN Instel, Maandag 29 October 1883, om 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Michelbeke, Goorix-Audenhove, Maria-Auden- hove, Roosebeke, Erwelegem eu Overboulaere. Op Dijnsdag 50 October 1883, om 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Maria Lierde. En Verblijf, op Maandag 19 November 1883, ont 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Michelbeke, Goorix-Audenhove, Maria-Audenhove, Roosebeke, Erwetegem en Overboulaere. En op Dijnsdag20November 1883,om 10 uren juist voormiddag, voor de goederen gelegen onder Maria-Lierde, in liet Hótel Het Land van Aalst, bij den heer Prosper Van Crom- brugghe, te Sollegem, aan het Slalieplein. Ten kantoore van voornoemden René PEN NINCK, alwaar de eigendomstitels berusten, kan men alle inlichtingen bekomen alsook plans en beschrijvingen der goederen. VENDITIE VAN te Lede, aan het groot Kasteel. Ten verzoeke der kinderen van Seraphten D'haesc, op Dijnsdag 23 October 1883, om 9 ure voormiddag, door het ambt van den Notaris BRECKPOT, te Aelst. De Notaris BOONE te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen, niet gewin van palmslag en gelagen Een gerieflijk en welgelegen HUIS, le Aelst in de Leopoldstraat, zijnde eenen winkel niet vitrine, en bevattende ruime beneden-eo bo- venplaatsen, achterbouw, koer en bakoven, sec tie A, ti° 191, groot 1 are 70 cent. Verhuurd zonder voorwaarde. Bewoond bij d'heer Backaart. Cm 4 uren nanoen, te Aelst Esplanadeplein, bij d'heer Théodore Van der Smissen. van 10 aren 40 centiaren lochting te Baardegem molenstraat sectie c. n° 542 a bis, hij eenige zitdag 22 October 1883, om 2 uren nanoen bij d'heer Frans Verhoeven te Baardegem, door hel 'l ambt van den notaris DE WINDT te Moorsel. VERKOOPING VAN 30 hectaren te SarlardtngenDeftinge en St.-Marlens-Lier de, De Notaris Coppens, te Geerardsbergen, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot De Ro, le Sl-Joos-ten-Noode, openbaar ver koopen 75 partijen Land en Meersch, gelegen in de bovengenoemde gemeenten. Gebruikt door verscheide mits fr. 5,677 's jaars. Instel Woensdag 17 October ,Sq, Verblijf 31 Telkens om 10 uren voormiddag, ter hotel <c au Lion d'Or, gehouden door M. De Block, aan de statie te Geerardsbergen. Er zijn figuratieve plans te bekomen bij ge melde Notarissen. die gediend hebben als vrijwilligersmetpremiënkun- nen de premiën welke zij nog te goed hebben, ver koopen voor geld, door zich le wenden tol Constant ■Buys, oud garde-ville en gepatenteerde agent voor militaire"remplacementen, te AelslKapelleslraat, N* 3, nabij de Graanmerkt. Bovengenoemde Constant Bvys beeft de eer aan het publiek kenbaar le maken dat de jongelingen van 20 tol 30 jaren die niet gediend hebben en van 30 tot 40 jaren die gediend hebben zich kunnen engageren als remplagant af als vrijwilliger met premië voor het Belgische leger waaraan hij de hoogste prijzen moge lijk zal geven. De bedroefde vaders moeders ol voogden welke bevreesd zijn geen replagant te vinden voor hunne zonen of pleegzoneu, mogen in volle vertrouwen bij hem komen, hij zal altijd mannen ter hunner disposi tie houden, Hij hoopt door eerlijken en deftige» handel alle vertrouwen te winnen. Goede belooningen voor die welke treffelijke jonge lingen aanbrengen. Hij zal gratis alle inlichtingen verschaffen aan de belanghebbenden, GROOTEN KAMPSTRIJD OP DEN gegeven bij den heer Victor Van den Eynde, in den BiEnkorf, nabij de groote kerk te Aelst. i,te Prijs. Een prachtig zilveren Ser vies, vooruit gegeven door den heer Camille Bonner. 2* Prijs. Een schoon zilveren Servies. 5° Prijs. Een schoon zilveren Servies. De inleg is bepaald op 75 centimen. De kampstrijd zal den eersten November aanstaande aanvang nemen. De partijen zullen uit 3 mannen samengesteld zijn, bij lolsgeval. Eens afgespeeld, zal men het recht hebben er op den tweeden toer, op nieuw in te komen mits eene tweede maal den inleg le betalen. De prijzen zullen vermeerderd worden naar mate er mededingers zullen wezen. Alle verdere voorwaarden zullen in 't lokaal bekend gemaakt worden. BOEKHANDEL VAN A.-N. LEBÊGUE en Ce, UITGEVERS 46, Magdalenastraat, Brussel en bij alle Boekhandelaars. VERSCHIJNT VAN De Leeuw van Vlaanderen. De arme Edelman. Hoe men Schilder wordt. De Plaag der dorpen. De Gierigaard. De Omwenteling van 1830. Moeder Job. Blinde Rosa. Hou ten Clara.De Jonge Dokter. Moederliefde. Lambrecht Hensmans. Hugo van Craan- hove. De Ziekte der verbeelding. Het IJzeren Graf. De Loteliug. Rikke Tikke Tak. Siskavan Roosemaul. De Grootmoeder. Het Geluk van rijk te zijn. Wat eene Moeder lijden kan. Baas Gansendonck. Bavo en Lieveke. Eene O te veel. Avondstonden. De Geldduivel. Menschenbloed. Deze Volksuitgaaf in posl-octavo formaat zal do voornaamste werken van CONSCIENCE bevatten, en zal uitgegeven worden in afleveringen van 64 bladzijden aan SO centimen per aflevering. Elk deel van 10 afleveringen, dus ongeveer 700 bladzijden druks, zal den Inteekenaar slechts op eenen ongeloofelijken prijs van 5 franken te staan komen en daarenboven zal het Portret van Conscience nog gratis worden bijgevoegd. Het Prospectus wordt op franco aanvraag afgezonden en men word verzocht het ïnschrijvwgsbiljet, dut- f delijk ingevuld, franco terug te zenden aan den Uitgever van Denderbode, Lange-zoutstraat. 10 te Aelst.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3