AARDEN EN VEEMARKT, Musique. Merktpryzen. 1883. MILITIE. ITijsschieling op den Buk naar eene hesp, MEN VRAAGT. Verandering van woonst. St-MARTENSDAG. KARABIEN FLOBERT, Uiterhaud te koop. Walle van Doktor Palisson. O VER JARIGE PANDEN. MET DE VEOERBOL, Engelschen Billard, Te koop. HUISMEUBELEN van 8 8 Knopen Canada Hoornen, HOFSTEDEN, HUIZEN, LAND EN WEIDE, 2 2 HUIZEN", Soldaten in verlof 20 afleveringen aan 50 centimen. Volksuitgaaf van de Meesterwerken HENDRIK CONSCIENCE. Een hunner was terslond dood. De drie an dereu wierden door de ter hulp gesnelde solda ten onbermharlig neergesabeld en gedood. De vier overigen, die voorzichtiger geweest waren, namen toen over het veld de vlucht en verdwe nen in den naburigenbosch, waaruit zij gekomen waren. Den volgenden dag smulde de bezetting van het fort aan 'l vleescli der verslagenen vier wilde zwijnen, waaronder eene bijzondere groote zeug DUITSCHLAND. Volgens de Magdeburger Zeitung is het duitsch leger tbans samengesteld als volgt manschap pen 2,800,01)0, waarvan 780,000 belmoren tot den landsturm, wier inrichting slechts op het papier beslaat, maar die, aangezien hij gevormd is uil oude soldaten, in korten lijd tot een geoe fend en goed ingericht leger kan gemaakt wor den. De 2,000,000 man van het leger in werke- lijken dienst, bestaat uit1,450,000 die aan stonds kunnen te velde trekken 150,000 man tweede reserve 220,000 landwehr jaarlijksche rekruten 150,000 man vrijwilligers 50,000 en vrijwilligers van 1 jaar 30,000. Moorden. Dijnsdag nacht ten 1 uur werd te Straatsburg bij een apotheker gebeld. De bediende, een man van 50 jaar, ging de deur openen, en werd eenige oogenblikken later vermoord gevonden. Zijn hoofd was in 't midden gespleten hij had een steek in de borst en de polsaderen waren doorgesneden. Het geld In den winkel aanwezig, ten beloope van onge veer 15 mark, was gestolen. Dicht bij hel lijk vond men een slachtmes. Toen een uur later de schildwacht bij den poeiertoren aan de hospitaalpoorl zou worden afgelost, vond men dien man bijna vermoord. Er waren hem zeventien steken toegebracht en men had hem op de hersens geslagen, naar het scheen met zijn eigen geweer, voor zoover men uit de ligging en uit het bloed aan den kolf kou afleiden. Op eenigen afstand, lagen een mes en een valscbe baard. Volgens de berichten gaf deze ongelukkige, toen men hem vond, nog lee- ken van leven maar er wordt niet bij vermeld of hij later bezweken is. ITALIË. Velen onzer lezers, zoo niet allen, weten dat het stoffelijk overschot van Rome's overweldi ger, Victor-Emmanuel, voorloopig in het Pan theon eene heidensche tempel tol catholieke kt. k herschapen rust in eene soort van kas. Na jaren talmen heeft koning Humbert eindelijk in eene kapel der kerk een grafmonument laten oprichten, waarin het stoffelijk overschot van Victor-Emmanuel den 9 januari aanslaande, zal overgebracht worden. Dien dag, zeggen de re- volulionnaire bladen, zal het feest zijn te Rome; duizenden Italianen zullen van alle werelddeelen naar de nieuwe hoofdstad komen om den stich ter vau hel ééne Italië nog eens hulde te bren gen. De tijd zal uitwijzen of er den 9 januari te Rome zooveel geestdrift zal heerschen, als de ministerieele bladen bet wel zeggen. VERHAEL EENER ZEGEPRAEL. TROOST VOOR DEN LIJDENDE. Het is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dal hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeienhet hem toch niet kan gelukken den mensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden naem te verwerven, die naderhand weder tot oneer en vergetelheid vervallen. Dit is voornamelyk waer met hen, die geneeskundige bekwaemheid voorwen den, en die, in eene eeuw, waerin er zoo vele ziekten zyn, beproeven zich in hel vertrouwen van het publiek te dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dat toen wy voor eenige jaren voor het eerst hoorden van de algemeene beroemd heid van Professor Hollowaywy zyne verhevene aen- spraken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scherp zinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oordeel niet zou kunnen verschalken Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechlvaerdige venvyt. Eene nauw keurige studie van zyn stelsel overtuigde ons, dal wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dat de wereld, om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeners zon rangschikken, zoo als nu zeker later zal gebeuren Hy heeft hel geheim der menschelyke kwa len opgelost en bewezen, dat alle geneeskundige behande ling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jen- ner bragt geen grooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken te behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de genees- en heelkunde van den tegenwoordige» tyd. Hel menschelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dal niets meer dan de gewone eigenschappen der andere vochten heeft Het is, hoe men zich ook over dit beweren verwonderen moge u Leven.» Om kort te zyn, hel is het leven in den mensch alle physiologische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, maeg, alle onzuivere xamenhoopingen in het lichacm, en een groot gedeelte der overerfelyke, en inheemsche ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van hel bloed.Zuiver dat, cn houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aenvallen Deze sehoone ontdekking heeft aen Holloway's naem zulk eenen luister bygezel, dat deze zelfs den roem van helden en slaetslieden over- schrydl. Washington Commonwealth. Aprés l'éclataol succès de la Vierge de Raphael de Jules Klem, le méme compositeur vient de nous donner IMnmnnt du L'oeur.une valse nouvelle dom les melodies, d'une exquise fraïcheur, ont le charme pénótrant d'une matinee de priniemps! La valse Fraises au Champagne a done trouvé, dans Diamant du Cceur, line adorable soeur que voudront posséder tous les admirateurs de Jules Klein. Cette année d'ailleurs, les muvres suivantes du célèbre maltrefrangais fontabsolumeut fureurRoyal- Caprice, gavotte Louis XV, Parfums Capiteux Lèvres de Feu, Au Pays Bleu, Neige et Vol- can, Péché Rêvé, Pazza d'Amore, Cerise Pompadour, Patle de Velours, valses, Radis Roses, mazurka. Coup de Canif Cceur d'Artichaul, Peau de Satin, Tèle de Linolle, Truile aux Perles, polkas. Chaque oeuvre franco contre 2 fr 50 c. en limbres- poste adressés a M F. de Avnssa et C'° (H. Oeliège), k Bruxelles. Broderies d' ArgentNouvelles éditions très-faciles de Diamant du Coeur, Vierges de Raphaël, Patle de Velours, valscs, Peau de Satin, polka, 1 fr. 70 c. chaque. Ziehier de prijzen van het vee, op de markt woensdag ie Antwerpen gehouden beesten verkocht. Besteedde prijzen op voet. 6 Stieren, 0 85 tot 0 00 81 Ossen, 0 90 1 02 11G Koeien, 0 80 0 90 177 Kalveren, 1 05 1 18 Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 1195 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.85 lot 1.08; stieren,0.75 tot 0.94; koeien en veerzen, fr. 0.75 tot 0.94 Aelst, 27 October. - Tarwe. Mastelnin Rogge Geersi. Haver. per 100 Spelt Koolzaad per ICO Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoeken. id. Lijnkoeken, lardap. (roode de 10< Aardap. (geele) Nieuwe Bote., de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Lijnwaden ter markt stuk verkocht HOPHANDEL. Heden wierden er 70 zakken hop nieuw gewas 1883, ter markt gebracht en verkocht van Ir. 70 lot 75 de 50 kilos. POPERINGHE, 26 October. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 80 —00 00—00 s Gemeenten 70 —00 00—00 ANTWERPEN, 26 Oct. De kuipboter werd heden morgend ter merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 3,10 fr. 3,30. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1.30 a 1,8R zwaar gewicht fr. 0,00 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tot 7.00; polderper 100 kilos fr. 9.00 0 00. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 4,50 a 4,75 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 20—00 a 22—00 Rogge, Winlergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Boonen, tlerpeën, Hollow at Zalf en Pillen. - De waarschu wing vat) de Natuur. De pijn is hel kenmerk van eene of andere ongesteldheid of ziekte wanneer zij ver waarloosd wordt, kan uit de ligchaamssmert van beden; morgen de doodstrijd, geboren worden. De geneesmiddelen worden aldijd gezocht en bevelen zich overal aan door den spoed, waarmede zij alle ziekten verdrijven, zoodra de minste ongesteldheid haren zetel en haren aard heeft geopenbaard. Deze geneesmiddelen zuiveren het bloed en regelen den omloop er van zoo goed dat elk orgaan volmaakt werkt, elke afscheiding van vochten natuurlijk is, en tegen de uitgave van eene kleine som kan een ieder zich een volkomen welstand verschaften. Het doel van de geneesmiddelen van Holloway is de pijn te lenigen, de smarten weg le nemen en de ziekte te verdrijven; zij bewerkstelligen zulks behoorlijken altijd. Eene enkele proefneming zal den hardnekkig- sten twijfelaar daarvan overtuigen. 21. Burgerlijke Stand der Stad Aelst GEBOORTEN. Mannelijk 9 VttOUWKL. 12 HUWELIJKEN. V. De Vijlder, bed. met A. De Coninck, z. b. C. Van Vaerenbergb stokersg. met S. De Mol, twijnster. OVERLIJDENS. J. Bauwens wed. Muylaert, z. b. 73 j. Scbaarb P. Sedeyn, z. b. 16 j. St Janstraarl. J. Daems gep. Pastor, 87 j. Langeridderstraat. A. Waulhier man Corbisier, handelaar, 37 j. Zonnestraat. 7 Kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den f9 tot den 25 October 1883. GEBOORTEN. Maunelijk geslacht 0 Vrouwelijk 1 HUWELIJKEN. J. Spinnael 27 j. fruitkoopman, met C. De Mol 2! i. handschoenmaakster. OVERLIJDENS. M. Van Cauter 56 j. winkelierster echtgenote van P. J. Reus Burcbtdamslraat. J. M. Truft 77 j wed. van A. Goubert, Hospitaal. - Per 1 heet. 32 lil. 50 cent. fr. 24-00 a 25-00 22-00 23-50 17-50 19-00 19—50 00—00 kil. 19-00 41-00 00—00 00—00 kil! 00-00 00-00 00—on 06 f 0 00—09 00-00 00—00 oo-00 00-00 00-00 OO-Oö 00—00 kil! 6-00 6-50 W tl—00 O—00 M 8-00 9-45 4-82 3-00 >1 3-20 4-40 soort 25 00 2 20-00 19-50 20-50 00-00 20—00 17—00 23—50 19-50 19-25 21— 00 00- 0O 00 09 17-50 24-00 20-00 STAD AELST Wapenschouwing van de in onbepaald verlof zijnde manschappen, DE rURGEMEESTER, Gezien de verwittiging van den lieer Distriktbevel- hebber van Dendermonde, in date 15 October jl N° 192 en de ministerieele aanschrijving van den 23 October 1878 N° 3. Gelet op het koninklijk besluit van den 7 Augusti 1877, N° 4699, wijzigende het besluit van den 10 October 1874, N° 3618. Verwittigt de manschappen dai «le Wapenschou wing, bij voornnlde koninklijke besluiten voorge schreven, in deze stad, zal plaats hebben den. liijdag 9 November ten Sladhuize, fllilitiezaal, ten 8 uren 's morgens. De millilianen dor 9d* en lod« klassen (1874 en 1875) zijn niet verplicht zich ter wapenschouwing aan te bieden. De manschappen moeten voorzien zijn van hunne krijgselleklen en drager zijn van hun dienslboekje (li vi el). Aangezien de Wapenschouwing altijd des winters plaats heeft, is hel de mililianen toegelaten, onder de broek en de vest, een warm kleedsel te dragen, hel welk langs buiten niet zichtbaar is. De Burgemeesier herinnert de manschappen dat degenen welke zouden nalatig blijven zich lot dn Wapenschouwing op genielden dag en uur aan te bieden, zullen gestraft worden met eene terugroeping in dienst van één tel 6 maanden, overeenkomstig het artikel 22 des koninklijken besluits van den 18 Oc tober hierboven beroepen. Gedaan en afgekondigd den 20 October 1883. De Burgemeester, VAN WAMBEKE. Op Zondag 'ÏH October 1S83, le beginnen om 10 ure voormiddag, bij Frans Van der Straelen, Moorselschebaan, Aelst-Mijlbeke. Eenen bekwamen Reiziger voor een koophan delshuis dezer stad voor de plaatsing der hop en brouwerij artikels. Onnoodig zich aan te geven zonder van goede getuigschriften voorzien te zijn. Eene goede jaarwedde is verzekerd. Men ge lieve zich te adresseren ten bureele dezes blads onder de letters C. D. T*» li n i i'n Een geriefelijk huis te IC IlUl CU Aelst in de Statiestraat, zich te bevragen bij Borreman-Van Melckebeke. Guslnaf Podevyn-Van IHaldercn, slachter Brusselschestraat, heeft de eer het publiek le be richten dal hij zijne woonst komt overtebrengen naar het huis n° 49 der zelfde straat, recht over 't Begijn hof. A.,a_ nAniA|l Een welgeklandeer- A_FVer te nemen* jen Specerijwinkel. te Dendermonde. Voordeelige voorwaarden, bureele van den Denderbode. - Zich te bevragen ten JAARLIJKSCHE De Burgemeester en schepenen, Gezien de beraadslagingen des Gemeenleraads van 7 Oktober 1878 en van 18 Oktober 1879. Besluit De jaarlijksche Paarden-en Veemarkt van St. Mar- tensdag, zal plaats hebben op Zaterdag 10 November 1883. De maandelijksche Veemarkt van den eersten Za terdag der maand November is verschoven tot den dag der jaarmarkt hiervoren. De Paardenmarkt beeft plaats op de Esplanade, nabij de Statie des IJzerenwegs de Veemarkt op de Houtmarkt, aan de Brusselschepoort. De Paarden en hei Vee Ier markten gebracht zijn vrij van plaatsgeld. Alle hulp en bijstand zullen aan de koopers en verkoopers verleend worden. De volgende Premiën zullen voor het Hoornvee uitgereikt worden A. Aan den verkooper die het grootste getal Hoornvee ter markt zal brengen l. 45 franken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 2. 15 franken voor een getal van ten minste 4 3. tü franken voor een getal van ten minste 3. B. Aan den verkooper die hel grootste getal Kalf- beesten zal hebben ter markt gebracht t. 25 fianken voor een getal van ten minste 6 Beesten. 15 frankeu voor een getal van ten min ste 4. C. Aan den verkooper die do schoonste Kalfvaars (2 tanden), zal ter markt brengen, eene premie van van 15 frank3. Ingeval van gelijk getal, zullen de premiën toege kend worden aan den verkooper die de schoonste verzameling zal hebben ter markt gebracht. De voorschrevene premiën zullen eeniglijk toege- wezon worden, na vaststelling en bewijs dat hel daartoe vereischte getal Vee ter markt zal verkocht en geleverd geweest zijn. De verkoopers welke zullen vermeenen recht te hebben tot eene der voormelde premiën, zullen ge houden zijn zich te doen inschrijven op gemelden dag, vóór het eindigen der markt, bij den Sekretaris der Commissie of Jury, die zich ter plaats zal bevin den. De uitreiking dor premiën zal plaats hebben den zelfden dag, met klokslag van 12 uren 's middags, na het eindigen der markt, en dit op het verslag van eene door hel College van Burgemeester en Schepe nen, aangestelde Jurij, samengesteld uil Landbouwers Stokers, Brouwers, Vleesehbouwers, enz., die over alle deze schikkingen zal beslissen, zonder beroep. Gedaan ten Stadbuize tfen 23 October 1883. De JJprgemeester en Schepenen. De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEVSEN. STAD AELST. Groote Kampstrijd MET HET (6 millimeters,) uitgeschreven door de maatschappij Nut en Ver maak, gevestigd ter EstaminetHel Reiersche Huis,» gehouden door den heer August Kiekens, le Aelst, Houtmarkt. AFSTAND 12 METERS. Hoog getal Prijs. 1 schoon zilveren Servies fr. 25.00 2° 1 uurwerk (cilindrc) fr. 2o 00 3® 6 zilveren koffielepels fr. 18.00 4« 3 fr. 9.00. 5* 1 sehoone pijp (cumer) fr. 6.50 6* o 1 sigaar-koker fr. 4.50 Leeg getal Prijs. 1 likeur-servies 2* 1 ki3tje sigaren Grootste getal witten gedurende den kampstrijd 1* Prijs, t extra schoon labakpot fr. 7.50. 2° 1 sigarendoos fr. 10.00 fr 9.00. 5.50. Een schoon Buffet servanteeen Speeltafeleen j Likueur kasen eene sehoone antieke kas, al in acajou. Zich te bevragen bij Severin De Wolf herbergier S'Jorisstraat N° 8 te Aalst. DE ANTI-REUMATISCHE verlicht dadelijk en geneest flerecijn en reumatiek van allen aard, tandpijn, lombagos, ontstekingen der borst cn keelpijn. In rollen tegen fr. 1.50 en have rollen tegen 80 centiemen bij den heer Victor Meirscliaut, apotheker, te Aelst. Berg van Bermhertigheid der stad Aalst. OPENBARE VEND1TIEVAN Op Donderdag H November 1883, om 1 ure nanoen, en des noods den volgenden dag, zal er wegens de Administrative Commissie van den Berg van Berm hertigheid te Aalst, en in deszelfs lokaal, geslaan in do Leopoldstraat, door hel ambt van Deurwaarder RING01R, openbaarlijk verkocht worden, de over hunnen lijd staande panden der maanden Juli, Augusti en September 1882, bestaande in: gouden en zil/eren voorwerpen, horlogiën, ooringen, juwee- len,soper, tin, kleederen, Lijnwaad, katoenen en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping wordt gedaan op tijd vau betaling, mils stellende voldoende borge, met vermeerdering van 5 p. °/o voor alle kosten. OPENBARE VERKOOPING van 3 perceelen te Haeltert. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, open baarlijk verkoopen, de volgende goederen te weten Eersle koop. Een perceel Land, gelegen te Hael tert op D'hoeve, bekend bij hel kadaster wijk C, nummer 723bis, groot aldaar 22 aren, palende ten ooste den heer Leirens, ten zuide Jufvrouw Wed. Jespers-De Bièvre, ten weste Jufvrouw De Biévre en ten noorde de straal. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Haeltert, op het Roshoutveld, groot 17 aren 12 cen tiaren bekend bij het kadaster wijk C, deel van num mer 1246, palende oost Livinus D'Hondt, zuid de Kauterbaan, west Nicodemus Lievens en noord den voel weg. Derde koop. Een perceel Land gelegen te Hael tert, op den Grootkauter, groot 18 aren 78 centiaren, bekend bij het kadaster wijk A, deel van nummer 1037bis, palende ten ooste Jan De Smet, ten zuide de Lange Haag, ten weste Karei Van Cauter en ten noorde de Straat en daarover den heer Edward Van Houck. Al de voormelde goederen zijn gebruikt door de kinderen Van den Steen, te Haeltert. ZITDAGEN Instel Dijnsdag C November) .Ull, Verblijf 13 ,ww- Telkens om 4 uren van den avond, ter heiberg gehouden door den heer Jan Van Bleyenbergh, te Nieuwerkerken, Dorp. GROOTE PRIJSKAMP gegeven door de maatschappij Nut en Vermaak gevestigd A la maison de Bavière bij d'hcor August Kiekens op dc Houtmarkt. 1® Prijs 3 Cylinders (gewaarborgd goed.) 2® Prijs 3 prachtige Pijpen in kassen Het spel zal aanvang nemen op 2 den Zondag van November 1883. Elke partij moet bestaan nil 3 mannen. De Inleg is bepaald op fr 1,50 per partij te betalen op hel oogenblik der inschrijving. De Sekretaris, De Voorzitter C. LIBAUT. Eug. VAN 1TTERBEECK. De Schatbewaarder, Ivo VLASSENBROECK GROOTEN KAMPSTRIJD OP DEN gegeven bij den heer Victor Van den Eynde, in den Biënkorf, nabij de groote kerk te A*lst. !,te Prijs. Een prachtig zilveren Ser vies, vooruit gegeven door den heer Camille Bonner 2® Prijs. Een schoon zilveren Servies. 3° Prijs. Een schoon zilveren Servies. De inleg is bepaald op 75 centimen De kampstrijd zal den eersten November aanstaande aanvang nemen, De partijen zullen uit 3 mannen samengesteld zijn, bij lolsgeval. Eens afgespeeld, zal men het recht hebben er op den tweeden toer, op nieuw in te komen mits eene tweede maal den inleg le betalen De prijzen zullen vermeerderd worden naar mate er mededingers zullen wezen. Alle verdere voorwaarden zullen in 't lokaal bekend gemaakt worden Een sehoone Voituur op twee wielen voor vier vijf personen een schoon harnassuur; eenen schoo- nen Engelsghen Zadel, toom eD cravache. Te bevragen bij Coleta Van Cauter Lede. np |._An 12,000 kilos Sehoone Betera- I C KllOp. ven bij de Gebroeders Schoon- jans, aan de Vaart, te Aalst. Bij uitscheiding van Bedrijf. OPENBARE VERKOOPING VAN Landbouwersalem ingeoogste vruchten, Loof te velde, EN 4 MELKKOEIEN, te Aelst-Mijlbeke, Botermelkstraat. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 15 November 1883 om 8 ure 's morgens, en desnoods den volgende dag, ten hove van den heer Egidius De Smet, te Aelst-Mijlbeke, Botermelkstraat, in het penbaar verkoopen 1. HUISMEUBELEN, zooals groot jachtconfoor, ^toof met toebehoorten, kleer-en andere kassen, tafels, stoelen, aarden-geleizen-ijzeren-tinnen-en ko peren keukengerief, aarden tobbens, houten-zinken en blikken emmers, waschkuipen, broodmouillie en meer andere voorwerpen. 4. LANDBOUWERSALEM, zwingel, raap eu wan molen, korlewagen, aal-en braskuipen, slambak, eggen, sleep en rolblok, aalschepper, schuppen, braken, bekker, pikken, zeisen, rieken, gaflels, bo tervat, melkkuip en teeien, schelfhouten, eecegroote hoeveelheid braudhout, ongeveer 2000 hoppeslaken. 3. Ingeoogsle en le velde slaande vruchten, 1 hec- taar ongedorschen rogge, masleluin en tarwe. Eene groote hoeveelheid aardappelen, 900 banden ongezvvingeld vlas. Ongeveer 4000 kilos goed hooi. Eene groote hoeveelheid strooi. Eene groote hoeveelheid mest. I hectaar 50 aren loof le velde, verdeeld in koo- pen t'elks gerief 4. Vier sehoone Bekalfde Melkkoeien. De kocibeesten zullen op Donderdag 15 November 1883, om 1 uur namiddag, verkocht worden. De koopen van en onder de 5 franks, moeten comp- tant betaald worden. Verders op gewone conditiën en met tijd van be taling, mits te geven goede cn gekende borge. VERKOOPING te Gijsegem. De Notaris DE PAUW te Aelst zal op Maan dag 5 November 1883, om 9 ure s'morgens penbaarlijk verkoopen 88 Koopen Canadas Boomen te Gijsegem nabij den Wijnbosch. Charles Boeykens is ge last er den aanwijs van te doen. OPENBARE VERKOOPING van 66 hektaren Wind-en Watermolen, Landen, Weiden en Bosschen, onder de gemeenten Maria- Lierde, Michelbeke Goorix-Audenhove. Maria-Audenhove, Jloosebeke, Erwetegem en Overboulaerc. De Zaakwaarnemer Renè PENNINCK te Haal- lert, aan de Statie, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van t/a ten honderd inslelpremie, ten verzoeke zijner mandunten,. de hierboven be roepen goederen, bij gedrukte plakbrieven breedvoerig beschreven. ZITDAGEN: Instel, Maandag 29 October 1883, om 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Michelbeke, Goorix-Audenhove, Maria-Auden- hove, Roosebeke, Erwetegem eu Overboulaere. Op Dijnsdag 30 October 1883, om 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Maria Lierde. En Verblijf, op Maandag 19 November 1883, om 2 uren juist namiddag, voor de goederen gelegen onder Michelbeke, Goorix-Audenhove, Maria-Audenhove, Roosebeke, Erwetegem en Overboulaere. En op Dijnsdag 20November 1883,om 10 uren juist voormiddag, voor de goederen gelegen onder Maria-Lierde, in het Hótel i Het Land van Aalst, bij den heer Prosper Van Crom- brugghe, le Sottegem, aan het Statieplein. Ten kanloore van voornoemden René PEN NINCK, alwaar de eigendomstitels berusten, kan men alle inlichtingen bekomen alsook plans en beschrijvingen der goederen. De Notaris BOONE te Aelst, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslag en gelagen Een gerieflijk en welgelegen HUIS, te Aelst in de Leopoldstraat, zijnde eenen winkel met vitrine, en bevattende ruiine beneden-en bo- venplaatsen, achterbouw, koer en bakoven, sec tie A, n° 191, groot 1 are 70 cent. Verhuurd zonder voorwaarde. Bewoond bij d'heer Backaart. Verbid Dij"Sdag 1! j October 1883. Cm 4 uren nanoen, te Aelst Esplanadeplein, bij d'heer Tbéodore Van der Smissen. VERKOOPING VAN 30 hectaren te Sarlardxngen, Deftinge en St.-Martens-Lierde, De Notaris Coppens, te Geerardsbergen, zal ter lusschenkomst van zijnen ambtgenoot De Ro, te St-Joos-ten-Noode, openbaar ver koopen 75 partijen Land en Meersch, gelegen in de bovengenoemde gemeenten. Gebruikt door verscheide mits fr. 5,677 's jaars. Instel Woensdag 17 October .^g, Verblijf o 31 Telkens om 10 uren voormiddag, ter hólel au Lion d'Or, gehouden door M. De Block, aan de statie te Geerardsbergen. Premie van 1/2 instelpenning. Er zijn figuratieve plans te bekomen bij ge melde Notarissen. Om uit de ongemeenzaamheid le scheiden. OPENBARE VERKOOPING van gestaan en gelegen te Aelst, in de Pontstraat, Hoogstraat, Houtmarkt en Brabantstraat. De Notaris BRECKPOT le Aelst, zal ten varzoeke van die hel behoort met gewin van palmslag openbaarlijk verkoopen 22 buizen, breeder bij plakbrieven beschreven. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 6 N h Verblijf 20 Wmember i»»3- Telkens om 2 nren namiddag ter Zittingszaal van den beer Vrenerechter te Aelst, Groote Markt. die gediend hebben als vrijwilligers met premiën kun nen de premiën welke zij nog le goed hebben, ver koopen voor geld, door zich te wenden tol Constant Buys, oud garde-ville en gepatenteerds agent voor militaire remplacementen, teAelstKapelleslraal,N# 3, nabij de Graanmerkt. Bovengenoemde Constant Bvys heeft de eer aan het publiek kenbaar te maken dat de jongelingen van 20 tol 30 jaren die niet gediend hebben en van 31» tot 40 jaren die gediend hebben zich kunnen engageren als remplagant af als vrijwilliger met premië voor het Belgische leger waaraan hij de hoogste prijzen moge lijk zal geven. De bedroefde vaders moeders of voogden welke bevreesd zijn geen replagant te vinden voor hunne zonen of pleegzonen, mogen in volle vertrouwen bij hem komen, bij zal altijd maDnen ter hunner disposi tie houden, Hij hoopt door eerlijken en defligeu handel alle vertrouwen te winnen. Goede belooningen voor die welke treffelijke jonge lingen aanbrengen. Hij zal gratis alle inlichtingen verschaffen aan de belanghebbenden, BOEKHANDEL VAN A.-N. LEBÈGUE en C-, UITGEVERS 46, Magdalenastraat, Brussel en bij alle Boekhandelaars. VERSCHIJNT VAN De Leeuw van Vlaanderen. De arme Edelman. Hoe men Schilder wordt. De Plaag der dorpen. De Gierigaard. De Omwenteling van 1830. Moeder Job. Blinde Rosa. Hou ten Clara. De Jonge Dokter. Moederliefde. Lambrecht Hensmans. Hugo van Craan- hove. De Ziekte der verbeelding. Het IJzeren Graf. De Loteling. Rikke Tikke Tak. Siska van Roosemaal. De Grootmoeder. Het Geluk van rijk le zijn. Wal eene Moeder lijden kan. Baas Gansendonck. Bavo en Lieveke. Eene O te veel. Avondstonden. De Geldduivel. Menschenbloed. Deze Volksuitgaaf in post-octavo formaat zal de voornaamste werken van COWSCIEMCE bevatten, «o zal uitgegeven worden in afleveringen van 64 bladzijden aan 50 centimen per aflevering. Elk deel van 10 afleveringen, dus ongeveer 700 bladzijden druks, zal den Inteekenaar slechts op eenen ongeloofelijken prijs van 5 franken le slaan komen en daarenboven zal het l'ortrel van Conscience nog gratis worden bijgevoegd. Het Prospectus wordt op franco aanvraagafgezonden on men word verzocht hel inscbnjvingsbiljet, dui delijk ingevuld, franco terug te zenden aan den Uilgever van Denderbode, Lange-zoutstraat. 10 te Aelst.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3