BUREEL DEX DENDERBODE, OVER BOOMTEELT. schoone Canada en Eikenlioonten, TE PACHTEN eene schoone Hofstede, BERICHT. Verscheid Huizen in de Maanstraal TE HUREN. Extra goed Hooi te koop. Bericlil aen de Landbouwers. IB O OME1T, Kanada, Abeel en Eschboomen MEUBELS Booimenditie. Venditie BEHUISDE HOFSTEDE, Sparren. Reuken en Eiken- Hoornen, BOOMEM Hofstede, Landen en Meersch, reeds ten 11 1/2 ure gesloten worden. Ook de diensten van 's morgends werden druk be zocht. Gelukkige tijding Dezer dagen was een kunstenmaker bezig met toeren te doen op eene openbare plaats te Havre, toen een poli- cie-agent hem kwam zeggen, dat de hoofd- kommissaris hem begeerde te spreken. Een kwartier uurs later vernam de man dat een zijner ooms in Amerika overleden, hem eene fortuin van 4 millioen achterliet. Wanneer zullen de domme parijzer ver- wereldlijkers toch eindelijk hunne dwaasheden staken Wij hebben reeds meer dan eens gezegd wat er al gedaan werd om de nonnen uit de gasthuizen te krijgen. De nonnen zijn thans weg, maar de haal tegen al wat gods dienstig en kristelijk is, blijft nog bestaan en eischt nog altijd nieuwe veranderingen. Een gemeenteraadsheer, zekere Fiauxdenaam van dien man verdient vereeuwigd te wor den heeft in den gemeenteraad een protest ingediend om de naamverandering te vragen van vijf gasthuizen, wier tegenwoordige be noeming wat al te kristelijk klinkt. Wanneer zal de gemeenteraad van Pa rijs ter eere der Communards en brandstichters van de stad een gederikleeken oprichten Die tijd, antwoordt een blad,zal welhaast komen, ten minste te oordeelen naar het geen reeds gebeurt. Inderdaad, die gemeenteraad heelt voor het oprichten van dergelijk monument, den grond op het kerkhof Père-Lachaise geschon ken, en besloten dat die grond niet dan na vijf-en-twintig jaar van bestemming mag ver anderen. In dezelfde zitting werd aan de be graafplaats der Zusters van Liefde die bestem ming afgenomen. Dijnsdag morgend, rond 9 ure, deed eene verschrikkelijke ontploffing gansch de stad La Rochelle op hare grondvesten daveren. De stoomketel van de stoomboot Coligny, die dienst doet iusschen die stad en het eiland Ré, was met een ijsselijk gedruisch in de lucht gesprongen. Overgroote stukken gegoten ijzer werden van alle kanten tot op eenen afstand van 400 me ters geslingerd. De huizen werden beschadigd, deuren en vensters in stukken geslagen, de boomen der kaaien verbrijzeld. De stoomboot, de eigendom van M. Delmas broeders, is totaal vernield. De achtersteven is om zoo te zeggen tot stof geslagen en bijna ge- hpfl verdwenen. Het ongeluk wordt toegeschreven aan de on voorzichtigheid de machinisten. HOLLAND. Wij lezen het volgende in een hollandsch blad Door den timmerman G. W. Fukking, te Brakel, is een zelfwerkende karnmolen uilge vonden. en de proef welke men er meê gedaan heeft, is uitmuntend gelukt. De molen is in omtrek 1 meter in het vier kant, terwijl de hoogte 2 meters bedraagt. Door een gewicht van 100 kilos wordt hij in bewe ging gebracht en bijna een ure lang gehouden, met enkele koord, Met dubbele koord beloopt het gewicht dubbel. Eenvoudig is 't maaksel van hel werktuig, dat overal geplaatst en ge makkelijk verplaatst kan worden. DUITSCHLAND. De bevolking van Metz heeft het sedert eenigen tijd op de duitsche schildwachten gemunt. Het was maandag nacht den derden keer in eenige dagen, dat er op het leven van een hunner werd aangelegd. Twee werklieden losten een revolverschot op eenen soldaat die op wacht stond, doch zonder hem te treffen. De soldaat zette de plichtigen achterna en hield hen aan met behulp van eene patrouille, die op het hooren van het schot was toege sneld. Moord. Te Keulen is eene geheimzin nige misdaad gepleegd, waarover het volgende wordt geschreven De horlogiemakerStockhausen, een man van 33 jaar, die zich voornamelijk met het reparee- ren van horlogiën bezig hield en er ook maar weinig in zijn winkel had, bewoonde met zijne moeder een huis in de Glockengassein de on middelijke nabijheid van het postkantoor en het hoofdbureel van policie. Een letterzetter der Kölniscde Zeituvg, en eene stokdoove vrouw van 90 jaar woonden op kamers in datzelfde huis. Dijnsdag kwam de letterzetter, na eenige dagen uit de stad te zijn geweest, des namiddags ten 5 ure thuis, en vond de deur en winkel gesloten. Daar hij dit op zon- en feestdagen gewoon was, zag hij daarin niets bijzonders en opende de deur met zijn eigen sleutel. Bij het binnen komen struikelde hij in hel donker over iemand die op den grond lag. Verschrikt liep hij naar een buurman, die een lanteern haalde en met hem mééging. Men vond toen inden winkel het lijk van den horlogiemaker en naast den trap dal van zijne moeder. Bij het voorloopiggerechterlijk onder zoek bleek dat beiden met een mes in het hart waren getroffen. In den winkel ontbraken slechts eenige horlogiën. Naar de verklaring der geneeskundigen, moet de moord reeds in den afgeloopen nacht begaan zijn. De negentigjarige doove vrouw, die een ach tervertrek schijnt te bewonen, heeft verklaard niets te hebben gehoord. Gruson en Krupp. Duitschland heeft op 't oogenblik zijne Gruson-Kruppkwes- tie. Krupp kent een ieder. Wat Gruson betreft, deze is een smid van talent, die het door wer ken zoover gebracht heeft dat hij voor den roem van den kanonman eengeduchtmededin- ger geworden is. Kruppgiet kanonnen; Gruson legt er zich op toe om die kanonnen onscha delijk te maken hij heeft eene soort van me talen platen uitgevonden, waarop de kanon- nenkogels van Krupp niets meer vermochten. Krupp nogthans hield zich niet voor gesla gen, hij maakte een reusachtig kanon en met dit kanon, dat dezer dagen te Maagdeburg in de sraelterij van Gruson plaats had, verbrijzel- dehij eender metalen borstweeringen of torens van Gruson. Krupp is op 't oogenblik de over winnaar. Wie zal het morgen zijn en waar zal de uit vindingsgeest der twee mannen eindigen. ITALIË. De Revolutie. De romeinsche korrespondent van een brusselsch liberaal blad. hangt een treurig tafe reel op van den politieken toestand in Italië Al wat gedaan werd ter gelegenheid van het be zoek van der. kroonprins, bestempelt hij met den naam van commedia. Italië heeft volgens hem goed zijne rol gespeeld, maar de feesten, hoe schitterend ook, lieten een gevoel var. koudheid en droefheid achterna het hart was er niet. Het volk deed niet meé met het hofde twee vorsten en niet do twee volkeren hebbe verbroederd E finita c commedia Terwijl richtte de revolulionnaire partij overal betoogingen in ter eere van deu triestscheu stndcnt Oberdank, verleden jaar in Oostenrijk wegens poging lol polieliek moord gehangen. De revolutie wint van dag lot dag meer en meer veld. De rechtbank van Bologna veroordeelde dezer dagen lot zes maanden gevangenis, drie kerels die geroepen hadden Leve Oberdanlt Weg met den oorstenrijksche kolonel Te Genua, Napels, Itegglo werden duizenden bellelijnen rondgestrooid ter eere van Oberdank Een blad van Ravenna werd gevat omdat het een artikel meêdeelde over de ophanging van Oberdank, De naam van Oberdank van den renen uithoek van het schiereiland lot aan den anderen herhaald, be wijst genoeg men vergcle niet dat de schrijver liberaal is dal het volk bij de ontvangst van prins Wilhelm, niet met het hof was. PAUSELYKE STATEN. Koningen en Keizers in 'l Vatikaan. Het is de eerste maal niet dal een protestantschc prins van het huis der Holienzollern's eenen paus gaal bezoeken. In 1822 kwam de koning van Pruisen, Frederik Wilhelm 111, met zijne twee zonen, waarvan de eene thans keizer van Duitschland is, bij Pius Vil te Rome. De koning bezocht al de groote monumenten der stad, en had verscheidene samenkomsten met den H. Vader De reis van Frederik Wilhelm 111 had den godsdieiistigen vrede in Duitschland voor gevolg Drie-en-twintig jaar later, in 184?., kwam hel op perhoofd van de russischc scheurmakende kerk, te Rome deu H. Vader bezoeken. De czaar vervolgde op dit oogenblik de Polen en de katholieken in Rus land. De czaar kmam tweemaal bij den paus en het gevolg van die samenkomsten was, dat de kerkver volging in Rusland, een einde nam. TURKYE. Brand te Konstantinopel. De korrespondant van bel Berliner Tageblall,sebn]h uit lvonslantiuepel het volgende: Eene niewe brandramp, veel schrikkelijker dan de leste in de voorstad Hanikoi, heelt in de turksche hoofdstad de wijk Galata gelreflen De kinderschool aldaar voor duilsch sprekende Jo den is gedurende de schooluren afgebrand Op het oogenblik dat de brand uilberste, bevonden zich 45 kinderen in het lokaal, van welke ongeveer de helft gered is. De haastig toesnellende buren hielden dek ens en kleeden op. Wie van de kleinen nog niet door de rook verslikt het venster wist te bereiken en moedig naar beneden sprong, werd gered. Het schouwspel was ontzettend. Ik bevond mij op de plaats van het onheil en telde met eigen oogen 18 verkoolde lijken. Behalve mij bevonden zich in de ruimte, waar de lijken der kleinan lagen, slechts de ongelukkige ouders welke men lot herkenning hnn- ner vermiste lievelingen toegelaten had Te herken nen was in deze hoop van verbrande en verkoolde overblijfselen niets meer. Te vergeefs staarden de moeders handenwringend en de vaders, die zich ha ren en baard uitrukten, op de half verbrande over blijfselen die voor hen lagen. Om mij heen klonk hel gejammer en snikken der arme ouders Een looneel vooral was ontzettend. Een man, wien van angst en smart de oogen uil hel hoofd puilden, liep zoekend van groep tol groep. Plotseling rukte hij een hoop zwarte lompen die met geronen bloed bedekt wareu omhoog. Mijn kind, mijn zoet lief kind, huilde en jammerde hij de afzichtelijke overblijfsels teeder in zijne armen wiegelende De met bloed bedekte draagbaar van de synagoge bleef onophoudelijk naar de plaats des on- geluks op weg. Elke niewe lading riep een nieuwe uilbersliug van jammer te voorschijn, want deze kinderen waren de eenige bezitting hunner bitter arme ouders. AMERIKA. l'lamingcn in Amerika. Uit Amerika wordt het volgende geschreven aan bet Journal de la socie/ê agricole de Brabant In T jaar 1840 stak een Bruggeling met zijne vrouw uit Rotterdam naar Amerika over. Een en andere waren 28 jaar oud. Zij ontscheepten te New York en trokkeli naar het westen. Onze Karei vond eerst werk in lowa, aan 't leggen van don Burlington spoorweg. Op 't eindpunt, die deze lijn alsdan bereikte, bouwde de man een huisje voor hem en zijne jonge vrouw. Weldra begon Karei te boeren en werfde al de Vlamingen uit den omtrek aan. Op die wijze had onze Bruggeling weldra een dorp geslicht, en naar den naam v.in deu stichter werd hel dorp Karelsstad (Charles City) genaamd. Ten zuiden van Karelsstad lagen wijduitgestreklebosschen. K3rel, de Bruggeling begon ze uit te roeien. Daar, te midden de uitgeroei de bosschen, slichtte de wakkere man de stad Water loo, beden zoo vermaard wegens haren haudel in bouvvhout. In 1870-doorsneed de Illinoisspoorweg, den Bur- lingtonspoorweg, slecht op acht mijlen afstands van Waterloo. Karei bouwde op dal punt eene nieuwe stad en noemde haar Onafhankelijkheid. Onlangs heb ik den achtbaren man mogen zien. Hij is de stam vader van 84 kinderen en kleinkinderen, in de door hem drie gestichte sleden verspreid, en bezit eene groote fortuin. In heel die streek is alles vlaamsch en hoort men geene andere dan de vlaamscke spraak. Hollowav's. Vertrouwelijk berigt. Aan al de lieden, die lijden aan schele hoofdpijn te weeg ge bracht door de gal aan eene ongestelde maag en aan eenige andere galziekje, of aan winden worden deze Pillen ernstigaanbevollen,3ls hel gezondste lie spoe digst werkend, en eindelijk hel heste middel om ver- ligting te orlangen zonder het zenuwgestel te over prikkelen noch te verzwakken. De Holloway Pillen zijn bijzonder geschikt om de overmaat van gal te verdrijven, die gewoonlijk de koorts veroorzaken ten zij men zonder dralen eene goede behandeling onderga. In gevallen van aamborstigheid, van bron- chite en onsleking der longen, kan men er op reken en, dat zij alle gevaar zullen verdrijven Door den bloedsomloop te regelen en het bloed te zuiveren, voorkomen zij hel wederinstorten. Door den lever tot een goede afscheiding van gal op te wekken, en deze zoo haast mogelijk uil het gestel to verdrijven, zullen deze Pillen van neerslatigheid van geest, van lusteloosheid, en van die onaangenaam gewaarwor dingen, welke men dikwerf zenuwaandoeningen noemt bevrijden. 16. Burgerlijke Stand der Stad Aelst. GEBOORTEN. Mannelijk 6 Vrouwbl. 10 HUWELIJKEN. A. Verbeiren, smedersgast, met E. Claessens, z. b. OVERLIJD ENS. A. Van Moorter, landbouwster, 58 j. Schaar- beke C. Meert, wed Van de Vel<je, 84 j Mijlbeke. D. De Wael, man De Meersman, landb. 33 j. Mijl beke J. Vertongen wed. Van Branteghem, rente nierster, 77 j. Vrijheidstraat. C. De Brul, z b. 35 j. Leopoldstraal. b kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 21 tot den 27 Dec. 1883. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 4 Vrouwelijk 2) HUWELIJKEN. J. Renders, 25 j.. schrijnwerker, met M. T. Van Heghe, handschoenmaakster. OVERLUDENS. A. Van der Goete, 76 jz. b. ongeh. Hospitaal 2 kinderen onder de 7 jareu. VAN Lange Zoutstraat, N" 10, Aelst. j Visietkaarten tegen fr. 1.50 de 100 en meer. Enveloppen met firma te beginnen van fr. 3,25 de duizend. Maria's Almanak, prijs 40 centimen. Groote Belgische Almanak in de bei de talen, prijs 40 centimen. Groote keus van Scheurkalenders in beide talen, waaronder deze uitge geven door de sociëteit van den H. Augustinus te brugge. Men gelast zich met allerhande druk werken", s loedige bediening en gema- tige prijzen. Op de veemarkt, welke donderdag te Brussel gehouden werd, waren 847 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zyn: ossen, fr. 0.90 tot 1.10; stieren,0.70 lot 0.90; koeien en veerzen, fr. 0.70 tot 0.90 Aelst, 29 Decembi r. Tarwe. Masteluin Rogge G eerst. Haver. per lOti Spelt Koolzaad per 1(0 Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoekon. id. Lijnkoeken, ■\ardap. (roode dr, I0( Aardap. (geelej Nieuwe Botei, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. •/iggenen, per sluk, le HOPHANDEL. Heden wierden er 36 zakken hop nieuw gewas 1885, ter markt gebracht en verkocht van lr. 80.00 tot 85.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 28 December. Hoppe 1885. Stad.. Fr. 86 00 90—00 Gemeenten 00 —00 00—00 - Per 1 heet. 32 lil. 50 cent. fr 23 -00 25-00 21-00 22 -50 16-50 17-50 011-00 00-00 lui. 17-00 18-50 00—00 00—00 kil! 00-Oü 00-00 00—011 06-CO 00—00 00 -00 0O—00 00-00 00-00 00—00 >i 00 -00 00—00 kil. 5-50 6 0 u (l—OO O-G0 u 7-82 9-09 3-27 3-45 3-60 3-80 soort 22 50 17-50 ANTWERPEN, 28 Dec De kuipboter werd heden morgend Ier merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2,75 fr. 3.00. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,70; zwaar gewicht fr. 0,00 a 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6.00 tol 7.00; polderper 100 kilos fr. 7.00 8.60. De eiers betaalde men per 25 stuks fr. 2,75 a 3,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr 21—00 a 23—00 Rogge, 16-50 00—00 Wintergeerst, 20—00 21—00 Zomergeerst, 00—00 00—00 Haver, 18—00 48 - 5') Boekwoil, Ou—00 00—0ö Boonen, 22—50 00—00 Bitterpeën, 19— 5ft 00—00 STAD AELST. Openbare Leergang Hel College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferenliën op de Fruitboomteelt in deze slad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van hel publiek, dat er op de hiernagemelde dagen, in den hof van liet Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereenigde Landbouwers door den heer Fr BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouvv-School van don Staal, le weten 30 December 1883. 23 Maart 1884. I 14 April 27 Januari 1884. 27 17 Februari 25 Mei 2 Maart I 15 Juni 13 Juli Telkens van lu tot 11 uren voormiddag. Zijn tol deze Conferenliën kosteloos toegelaten al de personen die tol dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. VENDITIE VAn te Baardegem, Moorsel en Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal op Maandag 14 Januari 1884, openbaarlijk verkoopen Eerst le Baardegem, om 8 uren stipt voormiddag Ten verzoeke van Jufvreuw Weduwe en kinderen Leeman-Hendrickx te Moorsel. 30 schoone en zware Canadaboomcn wassende, aan eene partij Land te Baardegem, aan de Molen straat nabij de Zeepscherf. Ten tweede, te Moorsel om 10 uren voormiddag Ten verzoeke vacj den heer Francois Van Brempt, koopman in hoppe te Moorsel. Ie schoone Canadaboomen wassende aan eene partij Land genaamd Het Bloksken, te Moorsel, ge hucht Waver. Ten derde, le Aelsl-Mijlbeke, om 12 uren 's mid dags Ten verzoeke van genoemde Weduwe en kinderen Leeman Hendrick te Moorsel 8 zeer zware Canadaboomen, wassende aan eenen eigendom, genaamd het Zaterdagbossche, te Aelsl- Mijlbeke, nabij den Moorselschen-steenvveg 2°. Ten verzoeke van Jufvrouw weduwe Blanche- Willems to Aelsl-Mijlbeke. A. 4 schoone Canadaboomen, slaande aan eene partij Land le Aalsl-Mijlbeke, aan de Ransbeke. En B. Eenen schoonen en zworen Eik, staande aan de hofstede van gezegdejufv. wed. Blauche-Willems. Ten vierden, om 2 uren namiddag Ten verzoeke van den heer Senaieur Leirens-Eli- aert, grondeigenaar en nijveraar te Aelst. 1° In het beluik aan zijn buitengoed, gelegen nevens de hofstede Vinck, te Aalsl-Mijlbeke, omtrent den Brusselschcnsleenweg. 5 zeer schoone ,en gavige Canadaboomen en 4 Wilgenboomen. En 2° Aan eenen eigendom in de Bergemeerscben, beneden hel buitengoed van den heer De Cock. 50 schoone Canadaboomen. In geval van hoog water zullen deze laatste 50 Booraen opgeroepen en toegewezen worden, ter estaminet, het Mugskente Aalsl-Mijlbeke. Alles op gewoone copditien en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge en betalende comptant het ongeld. Grooten kampstrijd met Konijnen. Op Zondag 30 December 1883, te beginnen om 10 uren voormiddag ter herberg Aux Champs-Elisecs. bij Frans Franck Molendries N° 4 le Aalst. om onmiddelijk in gebruik le komen met kapitale gebouwenen omtrent 51" bedaren goede Zaailanden en Weiden, genaamd het hol ten Berge te Jlillegem, (bij Soitegem Zich te bevragen bij den Notaris VAN ASSCHE, Burgstraat 36, Gent Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle sooiten van Zaden, dienstig voor den landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz. Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT, le Erondegem aan de Kerk, in 'l huis van wijlen M. den Sekretaris Scbockaert. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. Zich te bevragen bij den heer L Burny-Artheünis, brouwer, te Aelst. Zich te bevragen bij den heer Émiel De Loose, lin- nenbleeker, Brabantstraat, te Aelst. Eerste Kwaliteit van Rigas Tonnezaad, Zeeuwsch- zaailijnzaad en Klaverzaad bij Louis Renneboog, Rijks- Veearts te Aelst, Nieuwstraat N, 7, in hetzelfde huis van August RENNEBOOG Apotheker. MERKWAARDIGE VERKOOPING van onder Okegem en Pamel. De Deurwaarder DE DEYN te Ninove, zal len ver zoeke der heeren Van den Berghe, le Okegem, op tijd van betaling, openbaarlijk verkoopen, mils gekende en solvabele borg ofmedekooper en gereed het ongeld te voldoen, in do herberg het Spoellje bewoond bij Louis Gics, te Okegem de volgende koopen hoo rnen, die reeds geleekend staan onder Okegem en Pamel, op Donderdag 10 Januari 1881, op klokslag van 9 ure voermiddag. Onder Okegem in eenen bosch, aan den wind molen. 1 koop 1 kanada. 2 1 3 1 wilg. 4 1 kanada. Aan eenen meersch, na bij het bof van Judocus Van Holder. 5 koop i escb. 6 1 7 1 Aan eenen meersch, te gen het hof van Jan Van Boxstael. 8 koop 1 wilg. J I 10 13 t wilg. Aan Perrekensmeersch. 14 koop 1 wilg. 15 1 18 koop 1 kanada. 19 l 20 i abeel. 21 1 kanada. Onder de Aalslbergen. 24 koop 1 kanada. 25 1 populier. Aan het Spoeltje. 26 koop 1 esch. Onder Pamel, wijk Kasl- vaart, in een bosch. I koop 1 kanada 2 1 beuk. 3 1 abeel. 4 1 eik. 5 1 6 a 1 7 1 8 1 beuk. 9 1 abeel. 10 3 abeelen 11 1 eik 12 1 13 1 14 1 kanada. 15 0 1 16 1 eik. 17 1 Aan eenen meersch, ge naamd het boschken. 16 koop l kanada. 17 1 Aan de Ncitensmeer- scben. En namens Jan Van Isterdaelzeven koopen kana da boomen nabij den windmolen te Okegem in de Venningen, van 2.20 met tot 2,3u met. dikte. De aanwijs zal gedaan worden le Okegem door Francis Van Cothera en Jan Van Isterdael, en te Jamel door Joannes Maldry, wijk Kals Vaart. Onder de boomen zijn er van 2,50 met lot 3,50 met. dikte, schoon genei voor moietiroeden. OPENBARE VERKOOPING van te Meerbeke en Denderwindeke. De Notaris ROMAN te Ninove, zal namens het arm bestuur van Meerbeke, op Maandag 14 Januari 1884 om 9 ure voormiddag, ter herberg in de kroon bij Louis Piret, aan de plaats le Meerbeke openbaarlijk verkoopen 120 koopen Kanada, Abeelen, en Eschboomen was sende te Meerbeke en Denderwindeke, op het Beek- veld, het Neerveld, het Hooggat en andere plaatsen zooals bij de plakbrieven breeder is aangeduid. OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Slnlieslraal. De Nolaris BOONE, le Aalst, zal op Maandag 14 Januari 1884, te beginnen om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verkoopen, ten sterfhuize van d'heer Nolaris Michiels, te Aalst, Statiestraat, eene hoe veelheid Mobilaire voorwerpen, namenllijk Schoona Coulisse en andere Tafels, Sophas, Fau teuils, Stoelen, Stoven, Kachels, Horlogiën, Spiegels, Tapijten, Commodes, Kassen, Kleerkassen, Biblio- thekekenBureau-Minister, Lessenaars, Printen, Beddens, Lavabos, Venster-en Bedgordijnen, Slors, Nachttafels, Hoftafels en Hofstoeten, enz. Boeken en Bureaugerief. Schoonen koperen Waschdouche. Allerlei Keuken-en Huishoudensgerief, Jachtcon- foor, enz. Matrassen, Kussens, enz. En nog voorwerpen, ledige Flesschen en prondel. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling mits borgstelling. De koopen onder de 5 franks komptant te betalen. De Notaris BRECKPOT te Aalst, 2al op Donderdag 3 Januari 1884, openbaarlijk verkoopen l°0m 9 uren voormiddag, 15 schoone Kanada en Abeelen Boomen le lmpe, Oostpias. 2° Om 11 uren voormiddag, 4 koopen Eikjes en Kanadas, le Lede, Brakkenhaag, en 13 schoone Kanadas, en 1 Eik, te Lede, Suikerstraat. 3° Om 1 uur namiddag, 15 zware Kanada Boomen van 2 tol 3 meiers dikte, le Gijsegem, hoek. Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. van Meubels, Landbouwersalem, Rund, Varken, Hooi, Strooi. Mest en loof to velde, op Dijnsdag 8 Januari, 1884, om 1 uur namiddag, ter woon der weduwe en kinderen Van Sande-Slagmulder, le Nieuwerkerken, Edixveld. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eonc te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT, lu Aalst, zal krachtens be velschrift, van den heer Voorzitter der Rechtbank van echten aanleg te Dendermonde, openbaarlijk verkoopen Eene HOFSTEDE met erf en gobouwen, Boomen en Hagen, groot in gronde 48 aren 60 centiaren, te Lede, aan den Smesweg, sectie D N° 757, 75*2 tot en met 756 en 761a. Bewoond en gebruikt bij de echtgenoten Heyse- Baetens ZITDAGEN g Inslel Maandag 21 t(.Q. Verblijf Maandag 28 j3nuan 1884 Telkens om 3 uren namiddag, ter herberg Den Bonten Os bewoond bij Jufvrouw weduwe Joseph Annaert, te Lede, Briel MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN hoogslammige en gavige te Smetlede. De Nolans EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 10 Januari 1884, om 12 uren slipt's middags, in het openbaar verkoopen Namens den heer J.-B De Gendt-Schockaerl, te Smetlede, in een perceel Bosch te Smetlede, Groote Heyde, wijk Briel 1. 35 koopen Sparrenboomentotvan eenen omvang van t meter 50 centimeters, dusvolgens allerbest geschikt voor jouffers, vlieringen en ander bouwge- rief. 2. 80 koopen lange en zuivere Beukenboomen, van eenen omtrek tot var. 2 meters 30 centimeters. 3. 35 koopen schoone en hoogslammige Elken- boomen, waaronder van eeneu omvang van 2 meiers van buitengevvoone hoogte en diesvolgens dienstig voor pestels, lassen,gaairperchen, pomphouten, voor de kuip- en wagenmakerij Deze Boomen gekend voor hunne goede hoedanig heid zijn gestaan in de nabijheid der kasseide, dus gemakkelijk voor den transport. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE MERKWAARDIGE VERKOOPING van 150 koopen allerschoonste dikke Canadu, Wilgen, Beuken, Abeelen, Essclien, Olmen en Eiken- zeer dienstig voor MOLEN- EN SCHEEPMAKERS, onder Moorsel en Meldert. De Kandidaat-Notaris CHARLES DE VIS le Moor sel, zal door T ambt van Deurwaarder VAN MUYLEM, le Aalst, op Donderdag 3 Januari 1884, op klokslag van 9 uren 's morgens, opcnbaarlijk verkoopen ONDER MOORSEL. 1. Namens Louis De Rop, te Moorsel 2 koopen zuivere Wilgen aan zijne hofstede, wijk Dries. 2. Namens Frans De Smct-De Bisschop, te Moorsel 5 koopen hoogstammige Canadas staande aan de Ransbeek op het grondgebied van Aelsl-Mijlbeke, gescheid Moorsel-Aelst. 3. Namens de kinderen Cassiman, te Moorsel 1 schoone Wilg aan hunne hofstede, wijk waver. 4 Namens den heer Th. Robyns-Cooreman, ,te Erem- bodegem 13 koopen zuivere en langstammige Eiken en 1 schoonen Esch, waaronder verscheidene molenpes- tels en molenroeden in zijnen bosch, wijk Waver. 5 Namens Mad. De Vis-De Geest, grondeigenares le Moorsel 5 koopen schoone Olmen aan eene partij Land in gebruik bij Felix Thomas op de Geer, wijk Waver. ONDER MELDERT. 6. Namens jufv Maria De Geest, grondeigenares te Lebbeke - 30 koopen zware Canadas staande aan de Molen beek in de Faluintjesmeerschen. 7. Namens Joseph De Gols, te Meldert 1 Esch en I Wilg aan den Koeisteert. 8. Namens Jan Van Frachen, brouwer te Meldert a) 8 koopen zuivere Wilgen aan eene partij Land neven zijne woning. b) 7 koopen zware Canadas omtrent zijne woning, (kasseide van Moorsel-Baerdegem). c) 2 koopen gekap'.e Kerzelaars aan zijne woning. 9. Namens Henricus en Maria Bceckman, le Meldert: 1 extra schoonen Beuk in hunnen bosch op den Berg, Klaarhaag 10. Namens Petrus Philips, le Meldert a) 2 koopen Esschen, 2 koopen Canadas en 3 koo pen Eiken aan eene partij Land op den Zavel b) 4 koopen zuivere Eikenboomen aan eene partij Land op Kokerij. c) 6 koopen Wilgen, 1 mageren Olm, 1 Esch en 2 koopen zware Eiken nabij zijne hofstede, Kokerij. 11. Namens de kinderen Beeckman voornoemd 1 Abeel en 1 Canada van 3 meters omtrek aan het hof van Benoil De Vos, Kokerij. 12. Namens Benoit De Vos, te Meldert 1 dikke Canada aan zijne woming. 13. Namens Judocus Van Cauwelaert, te Meldert a) 44 koopen schoone Canadas. 8 koopen magere Olmen en 1 Wilg aan zijne woonst wijk Dorp. b) 1 magere olm en 3 koopen zware Eiken, aan t hof van Anselmus Van Cauwelaeri wijk Nivel. 14 Namens de weduwe Antoon De Coster-Van deu Brceck a) 1 Wilg aan eene partij Land, op den Hoorinck, Nivel. b) 2 koopen Wilgen en 3 koopen Canadas van 3 me ters omtrek op hel Zwijn, wijk Nivel. 15. Namens Judocus Van Cauwelaert voornoemd 1 mageren Olm en 3 koopen schoone Abeelen op hel Zwijn en zijnen bosch. '6. Namens Petrus Philips voornoemd. 1 Canada, 2 koopen Eiken en 8 koopen schoone Beuken op den Mijsberg, (geschied van Baerdegem en Meldert,) Onmiddelijk na de verkooping zullen de koopen toegewezen worden, ter herberg, De Koeisteert, bewoond bij den brouwer Jan Van Frachen, alwaar eenieder zal moeten voorzien zijn van goede en ge kende borge, alsook van penningen tot het comptant betalen van hel gewoon ongeld. VERKOOPING VAN te Aelst-Schaarbeek. De Notaris DE WINDT, te Moorsel, zal openbaarlijk verkoopen 2° Eene behuisde Bolstede, te Aelst-Schaarbeek, Lindestraat, groot 95 aren 31 centiaren. Gebracht op 6700 fr. 2° Eene partij Land, le Aelst-Schaarbeek, achter voorschreven hofstede, groot 30 aren 75 centiaren. Gebracht op 1850 fr. 3° Eene partij Land, gelegen als voren, groot 30 aren 75 centiaren. Gebracht op 1900 fr. i' Eene partij Land, gelegen als voren, groot 30 aren 75 centiaren. Gebracht op 1800 fr. 5° Eene partij Land, te Aelst-Schaarbeek, Kerse- larei.veld of Krockhage, groot 26 aren 17 centiaren. Gebracht op 1750 fr. 6* En eenen Meersch, te Aelst-Schaarbeek, Linde straat, groot 38 aren 53 cent. Verhoogd op 2740 fr. DERDE EN LAATSTE ZITDAG: Zaturdag 5 Januari 1884, om 3 uren namiddag, ter estaminet De Diepen Lochting, le Aelst, Nieuw- straatpoorl.

De Denderbode | 1883 | | pagina 3