AUGUST RENNEBOOG. VERITABLE BUREEL Biljart, Eugelschen Piix du flacon 2 fr. NO. DEM DE DERBODE, HUUB HOI DERIJ. Bericht aen de Landbouwers. Versclieide Muizen in de Maanstraal TE HUREN. Extra goed Hooi te koop. BERICHT. TE PACHTEN eene sehoone Hofstede, OVER BOOMTEELT. Kanada, heel en Lsclibfioinen Apotheker, Nieuwstraat, Nü 7, Aelst, BOOMEIT, MEUBELS Sparren, ttctikcit en Eiken- Hoornen, HDI8II E DB ELS, BEHUISDE HOFSTEDE, Venditie sehoone Canada en Eiiteiihoomen, selaar die nog de nummers van bovengenoemde aan' deelen in zijn bezit had, zag aanstonds dat de koe pons tot deze behoorden. De jongeling werd aange houden en verklaarde dat Madame R... hem ze gegeven had. Deze zonderlinge vriendin werd in hechtenis genomen en bekende diefstal gepleegd te hebben. Een vijand der Kerk, de fransehe schrijver Francisque Sareey, zegt in eenen artikel in Le XIX Siècle het volgende over de gestichten van onder wijs van den Staat Ik kan het niet genoeg herhalen, er is geene regeltucht meer in onze liceums te vinden. Wij gaan met haastige stappen ecneramp tegemoet Al de leeraars zijn daarvan overtuigd, Maar ik vraag helWaarom spreken zij niet Veel onderwijzers en onderwijzeressen, schijnen zich ook niet meer te bekommeren met de eigenlijke opvoeding. Generaal Capenon, minister van oorlog, heeft dezer dagen eenen omzendbrief openbaar gemaakt om te bevelen dal de soldaten, zoowel te lando als ter zee, voorlaan bij de lijkdiensten, welke zij oillci eel bijwonen, om aan de overledene de militaire eer te bewijzen, in de kerk niet meer mogen komen. Ook de toegang tol het kerkhof wordt hun verboden. Dit alles zou hel leger kunnen in gevaar brengen, op die plaatsen den groolen vijand het klerikalism, le ont moeten. Hoe voorzichtig Priester gesteenigd. Maandag avond ten 5ure kwam een priester te Parijs, de eerw. heer Saussier van Levallois, waar hij eenige hulp was gaan dragon aan een arm huisgezin, en begaf zich naar zijne woning in de rue Chevalier. De liefdadige man ging langs de stadsvesten; eens' klaps beginnen een vijftigtal schoelies hem eerst le beleedigen, en, ziende dat hij niet antwoordde, rie pen zij hem toe - He 1 M de pastoor, hebt gij geld Gij steelt er genoeg, he Nu raapten de beleedigers sleenen uit het modder der straten en begonnen den geestelijken te steen gen. Juist op dit oogenblik, kwamen twee politie-agen ten uit eene nabijgelegen straal en gelukten er in vier der kwaaddoeners aan te houden. Parijs, middenpunt der liberale beschaving, waar gaat hel naar toe Eenige maanden geleden was de boekenkeurder van den Staal, le Parijs, Marius Taupin genaamd, wegens zijn schandalig gedrag, verplicht uit Frank rijk te vluchten. Ofschoon de feiten die tot die vlucht aanleiding gegeven hadden, voornicmandeen geheim waren, liet de minister aan den bannelingelkemaand regelmatig zijne jaarwedde geworden, waarschijnlijk omdat hij vrijdenker en republikaan was. De minister heeft Marius Taupin eindelijk van zijne bediening afgesteld. ENGELAND. Dood van Holloway. Eene lijding uit Louden, meldt het overlijden van Thomas Holloway, den ge- kenden maker van de Holloway zalf en Pillen. Thomas Holloway is woensdag nacht aan een ont steking overleden op zijn buitenverblijf te Tillenhurst, Hij was 84 jaar oud. Met zijne pillen had Thomas Holloway eene over- groole fortuin gewonnen, waarvan hij een ruim ge bruik maakte. In 1873 bestede hij 230,Oi.O pond ster ling voor de oprichting van een godshuis voor zin- neloozen en van gasthuizen voor de ongeneesbare en herstellende zieken der burgerklas. Die gestichten werden gebouwd te St-Anna's Hill. Eenige jaren geledengaf hijnogmaals250,000 p.st. en beloofde er nog 100,000 pond bij te voegen, voor de oprichting van een gesticht dal den naam zou dra gen van Holloway Kollegie voorheUhoogeronderwijs der vrouwen De eerste steen van dit gebouw werd in de nabij heid van Virginia-Water golegd in Septemberl879. Ter gelegenheid van zijn overlijden, wijden Times en Daily iVemihunnen hoofdartikel aan Thomas Hollo way. De fortuin welke Holloway met zijne pillen gewon nen heeft wordt geschat op 125 miljoen frank.' Spoorwegramp 27 Dooden. Eene depeche uit Toronto (Canada) heeft ons woensdag gemeld, dat eene botsing tusschcn twee treinen in de nabij heid dezer stad, het leven gekost had aan 27 perso nen, zonder te spreken van een dertigtal personeu, die verwondingen bekwamen. Hel schijnt dat de trein, die eiken morgend een groot aantal werklieden naar de voorsleden en omliggende dorpen brengt, op de hoogte van Humber,. op eenen koopwarentrein geloopen is. Verscheidene rijtuigen van den trein uit Toronto werden van de riggels geworpen en verbrijzeld, met het ongelukkig gevolg, dat 27 arbeiders gedood en 30 h 35 gewond werden, zonder dat er voor hen hoop op genezing bestaat De ramp is de schuld van den treinwachter van den koopwarentrein die deze in beweging bracht zonder het gewoon signaal van vertrek af te wachten. De man is aangehouden Daar de spoorwegrampen van dien aard in Canada lot de zeldzaamheden behooren, heeft het voorval van woensdag overal eene groota opschudding teweeg gebracht. RUSLAND. Nihilisten. De moord op den luitenant van poli- cic Sudeikin gepleegd, had verleden vrijdag nacht plaats in een huis, waar de policie een gehuurd bu reel heeft. Verscheidene nihilisten hadden op dit huis gewaakt en overvielen Sudeikin en zijne makers in den slaap, omdalSudeikin als een uitnemend sterke man bekend stond. De vermoorde was door de nihilisten zeer ge- baal, omdat hem in den lesten tijd op grond van in lichtingen van buitenlandsche policie-agenten, ver scheidene belangrijke aanhoudingen gelukt waren. Eene andere korrespondencie zegt over de nihilis ten Naar het schijnt hebben de russische nihilisten groot gebrek aan geld. In de leste zeven weken wer den door hen niet minder dan vijf aanvallen op post wagens met brieven en paketten van peldweerde gepleegd. Dezer dagen werd de postwagen van Kasannaar Nischni Nowgorod in een bosch door roo- vers overvallen Hij ontkwam echter, en eene afdee- ling soldaten, die later naar het bosch gezonden werd, nam twee der daders gevangen. Het waren twee welgekleede beschaafde jongelieden, studen ten. Peerdendieven. Voor de rechtbank te Rado- mysi, is op 't oogenblik eene zonderlinge zaak opge roepen 34 kerels waaronder 28 joden staan te recht onder beschuldiging van diefstallen van peerden. Allen worden beschuldigd deel gemaakt tc hebben van de beruchte peerdendievenbende, die gedurende 9 jaar de schrik was der inwoners van de gouverne menten Volhynie, KiefT, Pollava en Tchernignoff. Ge durende 8 jaar pleegde de bende bare misdrijven, onder het oog der politie en zonder dat deze de die ven durfde verontrusten. De stad Radomysi was de zetel van het bestuur der bende, en om deze reden werd er daar nooit geen enkel peerd gestolen. Ja wel, eens, maar peer den en rijtuig werden met duizeude verontschuldi gingen weérgegeven. Het personeel van het middenhureel der bende was zeer talrijk. Alles werd opgeschreven, het aantal ge stolen, hun oorsprong, de plaatsen waar er jaarmark ten plaats hadden, enz. Ziehier hoe de diefstallen gepleegd werden De soldaten der bende begaven zich op het platte land, sloopen de hoeven binnen waar er peerden waren, maakten zich meester van al de dieren die hen ouder de handen vielen en namen alsdan de vlucht. Zij brachten de peerden naar een der bureelen van het bestuur, die hun een vierde van de weerde der dieren uitbetaalde. Wilden de eigenaars hun goed terug krijgen, zij moesteu zich wenden tot het centraal bureel te Radomysi. Om zich een gedacht te vormen van de slouimoe digheid der peerdendieven, zijn ons genoeg te zeggen dal in drie dorpen,binnen een tijdverloop van 30 maan den, 408 peerden wierden gestolen. Indien men nu daarbij nagaat dal de peerden den grootslen rijkdom van de russische boeren uilmaken en dat ledeu van bovengenoemde bende joden waren, verstaat men den haat welken de russische boer legen zijnen verdrukker, den jood, voedt. VERIIAEL EENER ZEGEPRAEL TROOST VOOR DEN LIJDENDE. Het is geen geringe troost wanneer men bedenkt, dat hoe de indringer ook voor een oogenblik moge bloeien, het hem toch niet kan gelukken den mensch langen tyd te misleiden. Hoe velen slagen er in om zich eenen korten, voorbygaenden naem te verwerven, die naderhand weder tol oneer en vergetelheid vervallen DU is nor namely k ivaer met hen, die geneeskundige bekwaemheid voorwen den, en die, in eene eeuw, waerin er zoo vele ziekten zyn, beproeven zich in het vertrouwen van het publiek te dringen, en het te bedriegen met hunne gevaerlyke mid delen. Wy moeten bekennen, dut toen wy voor eenige jaren voor hel eerst hoorden van de algemeens beroemd heid van Professor Holloway, wy zyne verhevene aen- spraken wantrouwden, en wy ons eene meerdere scherp zinnigheid toeeigenden, waerdoor hy ons oordeel niet zou kunnen verschalken Ten nederigste vragen wy hem nu vergiffenis voor dit onrechtvaerdige verwyt. Eene nauw keurige studie van zyn stelsel overtuigde ons, dat wy ons inderdaed bedrogen hadden, en dat de wereld, om hem recht te doen wedervaren, hem onmiddelyk onder zyne eerste weldoeners zon rangschikken, zoo als nu zeker later zal gebeuren Hy heeft het geheim der menschelyke kwa len opgelost en bewezen, dat alle geneeskundige behande ling, van Hunter af, op valsche grondslagen steunt. Jen- ner bragt geen grooter omkeer te weeg in de wyze om de kinderpokken le behandelen, dan Holloway gedaen heeft in de genees- en heelkunde van den tegenwoordigen tyd. Het menschelyke bloed is niet slechts een eenvoudig vocht, dat zyn loop neemt door de aderen en dat niets meer dan de gewone eigenschappen der undere vochten heeft Het is, hoe men zich ook over dit beweren verwonderen moge Leven. Om kort te zyn, het is hel leven in den mensch alle physiologische kwalen zoo als, indigestie, gebreken aen nieren, lever, hart, longen, maeg, alle, onzuivere zamenhoopingen in het lichaem, en een groot gedeelte der overerfelyke, en inheemsche ziekten hebben hunnen oor sprong, in den onzuiveren toestand van het bloed. Zuiver dat, en houdt het zuiver, en geene ziekte kan het stelsel verzwakken of zelfs aenvallen Deze sehoone ontdekking heeft aen Holloway s naem zulk eenen luister bygezet, dat deze zelfs den roem van helden en slaetslieden over- schrydl. Washington Commonwealth. HolloWay's Pillen. Vuile Tong, Bedorven adem. Geen persoonlijk lichaamsgebrek kan lastiger zijn, dan die akelige aandoeningen, die spoedig ver dreven worden door de Holloway Pillen. Hare won derbare, zuiverende eigenschapen zullen al rasch do de slechte spijsvertering herstellen en al de onaan- genaame teekenen verdrijven Wanneer hel gestel verzwakt is door het nadeelig klimaat, door uitspat tingen of eiken anderen oomak, zal eene regelma tige behandeling met die Pillen een volkomen veran dering van het gansche geste) te weeg brongen en en aan den armen lijder de kracht en de gezondheid wedergeven, welke hij altijd verloren waande, daar hij er langen lijd verstoken van was geweest. Van tijd tol lijd eenige dosisen van die Pillen le regt hoog geschatte Pillen worden aanbevollen aan degenen, die zich, wat men noemtslecht op hun gemak ge voelen, met het meeste regt kunnen zeggen dat zij naauwelijks den oorsprong of den zetel hunner koortsachtig aandoeningen kunnen berkenen. Burgerlijke Stand der Stad Aelst GEBOORTEN. Mannelijk 4 Vrouwel. 4 HUWELIJKEN. J. Troch. dienstkn.. mes M. De Neve, dienslm OVERLIJDENS. P. Meert, man Eemans, twijndersg 53 j.,Schaarb. T. Van der Stock, wed" Van Mol, z. b. 79 j., Mijlb. 3 kinderen onder de 7 jaren. Burgerlijke Stand der stad Ninove. Aangiften van den 29 Dec 1883 tot den 3 J«n.l884. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 1 Vrouwelijk 2 a HUWELIJKEN. C. L. De Groot, 29 j., dienstknecht, met M. V. Dierickx, 23 j., dienstmeid. OVERLIJDENS. J. A. Van den Bossche, 80 j. z. b. echtgenote van P. F. Do Wille, Kerkhofctraal. Aelst, 5 Januari. Per 4 heet. 32 lit. 50 cent. Tarwe. Masteloin Rogge Geersi. Haver. Spelt. Koolzaad Lynzaad Koolzaadolie Lijnzaadolie, Koolzaadkoekcn. Lijnkoeken, Aardap. (roode de 100 kil. Aardap. (geele) Nieuwe Boter, de 3 kilogram. Eijers, de 25. Vlas per 3 kilos. Viggeneu, per stuk, I® soort fr. 22-50 a 24—00 per 100 kil. per 1C0 kil. id. 21-00 16-00 00-00 47-00 00—00 00-00 00—110 00—00 00—00 00—00 00-00 5-50 0—00 7-82 3-00 3—10 22 -50 17-00 00—00 18-50 00—00 00-00 06-00 00-00 0O-00 00—00 00—00 6—€0 0—00 9-27 3-18 4-40 25 00 2" 20-00 HOPHANDEL. Heden wierden er 20 zakken hop nieuw gewas 1885, ter markt gebracht en verkocht van fr. 90.00 tot 95.00 de 50 kilos. POPERINGHE, 4 Januari. Hoppe 1883. Stad.. Fr. 90 —00 s Gemeenten 00 —00 93—00 00—00 ANTWERPEN, 4 Jan De kuipboter werd heden morgend Ier merkt per kilogram verkocht, aan de prijzen van a fr. 2 00 fr. 3.25. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,40 a 1,85 zwaar gewicht fr. 0.00 0,00 De aardappelen worden per zak. verkocht aan fr. 6,00 tot 8.00; polderper 100 kilos fr. 0.00 0.00. De eiers betaalde men per 25 sluks fr. 3,00 a 0,00 Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden 20-50 a 22-50 Tarwe, per 100 kil. Rogge, Wintergeerst, Zomergeerst, Haver, Boekweit, Bitterpeën, 16-00 20-00 00—00 18—00 00—00 22-00 19—50 19—50 21—00 00—00 00 09 00—00 00-00 00—00 Buitengewone 'tweede luisterrijke Prijskamp op den Dü Is' X' AUX PHOSPHATES Dépot unique a la Pliarmacie Em UEGANCK, Rue Léopold 1, ALOST. VAN Lange Zoutstraat. N" 10, Aelst. Visietkaarten tegen fr. 1.50 de 100 en meer. Enveloppen mei firma te beginnen van fr. 3,25 de duizend. Maria's Almanak, prijs 40 centimen. Groote Belgische Almanak in de bei de talen, prijs 40 centimen. Groote keus van Scheurkalenders in beide talen, waaronder deze uitge geven door de sociëteit van den II. Augustinus te Brugge. Men gelast zich met allerhande druk werken, s loedige bedieningen gema- tige prijzen. gegeven bij Victor Van den Eynde.in den Biënkorf nabij de Groote Kerk, naar 3 sehoone Penduls (regulateurs) waarvan eene gratis vooruit voor opperprijs ter waarde van 42 francs. Onderprijzen zullen er gegeven worden namale er mededingers zullen opkomen. De ioschrijvingslijsl berust ter herberg hierboven genoemd. Alle de heeren liefhebbers worden aangenomen mits een frank inleg le betalen. Groote prijeehieting op den Klak. Op Zondag 13 Januari 1884,naareenSehoone Hesp. De inleg is bepaald op o,lo centimen voor 3 stui vers en op een Zondag af. Ter Herberg de Kerels Van Vlaanderen bij Louis Gorten Sluierstraat bijge naamd Kerkslaalje. P. SERGEANT-HERCKENRATHNieuwstraat, N® 40 heeft de eer UE. te berichten dat h'j eene Hnurhou- dcrij met rijtuigen en paaiden, beneveus eenen Vrachtvnrvoerdienst (Camionage) komt inlerichlen, en van nu al reeds voorzien ben van al het noodige om de orders dit beroep betreffende, spoedig en op hehoorlijke wijze in de voordeeligsle prijsvoorwaar- den le volvoeren. Hij beveelt zich in de gunst van een ieder. Onder Okegem in eenen bosch, aan den wind molen. 1 koop t kanada. 2 1 3 1 wilg. 4 1 kanada. Aan eenen meersch, na bij hel hof van Judocus Van Holder. 5 koop t escli. 6 1 7 1 Aan eenen meersch, te gen het hof van Jan Van Boxslael. 8 koop I wilg 9 1 10 1 kanada. II t 12 13 1 wilg. Aan Perrekensmeersch. 14 koop 1 wilg. 15 1 Aan eenen meersch, ge naamd hel boschken. 16 koop 1 kanada. 17 1 Aau de Nettensmeer- schen. 1 1 1 1 beuk. abeel. 3 abeelen i eik 1 kanada. 1 Eerste Kwaliteit van Rigas Tonnezaad, Zeeuwsch- zaailijnzaad en Klaverzaad bij Louis Renneboog, Rijks- Veearts te Aelst, Nieuwstraat N, 7, in hetzelfde huis van August RENNEBOOG. Apotheker. Zich te bevragen bij den heer L Burny-Anthbunis, brouwer, te Aelst. Zich te bevragen bij den heer Émiel De Loose, lin- nenbleeker. Brabantstraat, te Aelst. Wijnen en Sterke Dranken, alsook alle soorleB van Zaden, dienstig voorden landbouw, als Riga, Tonne, Zak- en Klaverzaad, enz. Alles eerste kwaliteit. Fr. D'HONDT, te Erondegem aan de Kerk, in '1 huis van wijlen M. den Sekretaris Sehockaerl. Gewaarborgde koopwaren en zeer voordeelige prijzen. om onmiddelijk in gebruik te komen met kapitale gebouwenen omtrent 50 hectaren goede Zaailanden en Weiden, genaamd hel hof ten Berge te Hillegem, (bij Sotl6gem.) Zich te bevragen bij der. Notaris VAN ASSCHE. Burgstraat 36, Gent STAD AELST. Openbare Leergang Het College van Burgemeester en Schepenen Gezien het Ministerieel besluit van den 15 Februari 1882, openbare Conferentiën op de Fruitboomteelt in deze stad inrichtende; Gezien de beraadslaging des gemeenteraads van den 11 Maart 1882; Brengt ter kenis van hel publiek, dat er op de hiernagemclde dagen, in den hof van het Stadhuis, alhier, openbare lessen van boomteelt, kosteloos, zullen gegeven worden, onder het bestuur van de Maatschappij De Vereeuigde Lundbouwers door den heer Fr. BURVEN1CH, leeraar bij de Hofbouw-School van den Staal, te weten 30 December 1883. 1 eik. t En namens Jan Van Isterdaelzeven koopen kana da boomen nabij den windmolen le Okegem in de Venningen, van 2.20 met tot 2,30 met. dikte. De aanwijs zal gedaan worden le Okegem door Francis Van Colhem en Jan Van Isterdael, en le 'amel door Joannes Maldry, wijk Kals Vaart. Onder de hoornen zijn er vat 2,50 met tot 3,50 met. dikte, schoon gerief voor molenroeden. OPENBARE VERK00PJNG van te Meerbeke en Lenderwindeke. De Notaris ROMAN te Ninove, zal namens het arm bestuur van Meerbeke, op Maandag 14 Januari 1884 om 9 ure voormiddag, ter herberg in de kroon bij Louis Piret, aan de plaats te Meerbeke openbaarlijk verkoopen 120 koopen Kanada, Abeelen, en Eschboomen was sende te Meerbeke en Denderwindeke. op hel Beek- veld, hel Neerveld, het Hooggat en andere plaatsen zooals bij de plakbrieven breeder is aangeduid. 27 Januari 17 Februari 2 Maart 1884. 27 23 Maart 14 April 25 Mei 45 Juni 13 Juli Telkens van lö lot 11 uren voormiddag. Zijn lot deze Conferentiën kosteloos toegelaten al de personen die tot dies voorafgaandelijk de aan vraag aan het Gemeente Bestuur zullen gedaan heb ben Gedaan den 30 October 1883. De Burgemeester en Schepenen, De Sekretaris, V. VAN WAMBEKE. J. VERLEYSEN. De Notarissen BOONE te Aelst, en EEMAN le Erpe, zullen openbaarlijk verkoopen, ten verzoeke van wie het behoort A. Met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816 1® Koop: Eene welgelegen behuisde Hofstede, bevattende ruime woning, stalling, schuur, hoppeuast en JLochting, groot 8 aren 03 cent.,' te Aelst-Mijlbeke, Bornpulje. Bewoond bij de weduwe en erven Egidius De Witte. 2C Koop Eenen Lochling, palende aan voor schreven Jiofstede le Aelst-Mijlbeke, groot 22 aren 17 cent. 5® Koop Een goed perceel Land, gelegen te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld, sectie F, N" 163, 164 en 165, groot bij meting 36 aren 52 cent. B. Met de gewone conditiën van verkooping 4e Koop De weslhelft of 24 aren 75 cent. van een perceel goed Zaailand, te Aelst-Mijl beke, Spitsveld, gekadastreerd in het geheel sectie F N° 110. 5® Koop De oosthellt of 24 aren 75 cent. van zelfde partij Land. te Aelst-Mijlbeke, Spitsveld, sectie F, N° 110. 6° Koop Eenen goeden Meersch, te Aelst- Mijlbeke, Groot Eeckhoudt, sectie F, N° 562 en deel van Nrs 548a en 549, groot bij meting 24 aren 47 cent. Voorschrevene goederen zijn in gebruik bij zelfde weduwe en erven Egidius De Witte. 7° Koop Een Huis, gestaan te Aelst, in de Langeslraal, groot in grond 2 aren 01 cent. pa lende oost Em. Janssens, zuid de straat, west den los naar voorschreven meersch en daarover Ed. Clinckaert, noord het volgend huis. 8° Koop Een Huis staande nevens voorgaan de, te Aelst, legen de Langestraat, groot in grond 2 aren 10 centiaren, palende oost Em Janssens, zuid het huis beschreven onder koop 7, west den los naar voorschreven meersch, en daarover Ed. Clinckaert, noord den meersch beschreven onder koop 6, Instel, Donderdag 24 joo. Verblijf, Donderdag 31 Jalu,ari ,884- Telkens om 3 uren nanoen, te Aelst, Kerk straat, ter Estaminet Sinte Rochus, bij Désiré Raspoet- Longé. (rechtov er de groote os t.) ALLOPATISCHE EN HOMOEO ATISCHE GENEESM DDELEN. Belgische, Duitsche, Fransehe, Amerikaansche Specialiteiten. Als volgt i Patissou (geneeswatte), Goudronpillen Ghuyot, zuiverings-zout (maagzout), Vin chapeaulot, Ligastro pillen en zalf, Hopbiiters, Sirop Seigle, Van Hinsberg cn Cauvinpillen, Feu Beige, Liniment Geneau' The auireiique de Müre, Eau Botot, Eau melisse des carmes. Poudre autiasmatique Cléry, Thé Gilbert, Du Haul pillen, Dragées Rabuteau (ijzerpillen), Qunia La Roche (ijzerwijn), ferrugineux en non ferrugineux' Fanno Nestlé en Morton, Sel chauteaud. Cacao poeder, Siroop (Vannier), Delacre en Fredrickx, Capsules Raquin, Brissaud pillen, terpentijn, Ricijnen Hoffmann pillen, Burgraeve zout, Revalenta Arabica Chocolatée Staelwaters Eaux de Vichy, de Bourboule, de Sellz, Court S' Elienne en Hunyani-Hunyanos pillen van D' Clin; ecble pillen van T rood Kruis genaamd Zwilserscho pillen; Vanille du Mexique, enz enz. N. B. Depot van Chocolat Lombart, Revalenta Arabica en Tieleraans pillen van 't Zwart Kruis. MERKWAARDIGE VERKOOPING onder Okegem en Pantel De Deurwaarder DE DEYN le Ninove, zal ten ver zoeke der heeren Van den Berghe, le Okegem, op lijd van betaling, openbaarlijk verkoopen, mits gekende en solvabele borg of medekooper en gereed het ongeld le voldoen, in de herberg het Spoeltje bewoond bij Louis Gies, te Okegem de volgende koopen boo men, die reeds geteekend staan onder Okegem en Pamel, op Donderdag 10 Januari 1884, op klokslag van 9 ure voermiddag. 18 koop 1 kanada. 19 1 20 abeel. 21 t kanada. 22 i 23 1 Onder de Aalstbergen. •24 koop 1 kariada. 23 i populier. Aan het Spoeltje. 26 koop 1 esch Onder Pamel, wijk Kast- vaart, in een bosch. 1 koop 4 kanada 2 1 beuk. 3 l abeel. 1 eik. OPENBARE VERKOOPING van le Aalst, Statiestraat. De Notaris B00NE, te Aalst, zal op Maandag 14 Januari I884-. te beginnen om 9 uren voormiddag, opent.aarlijk verkoopen. ten sterfhuize van d'hoer Nolans Michiels. le Aalst, Statiestraat, eene hoe veelheid Mobilaire voorwerpen, namentlijk Schoono Coulisse en andere Tafels, Sophas, Fau teuils, Stoelen, Sloven, Kachels, Horlogiën, Spiegels, Tapijien, Commodes, Kassen, Kleerkassen, Biblio- thekekenBureau-Munster, Lessenaars, Printen, Beddens, Lavahos, Venster-en Bedgordijnen, Stors, Nachii. ifels, Hof tafels cn Hofstoelen, enz. Boeken en Bureaugerief. Selioonen koperen Waschdouche. Allerlei Keuken-en Huishoudensgerief, Jachtcon- foor, enz. Matrassen, Kussens, enz. En nog voorwerpen, ledige Flesschen en prondel. Op gewone voorwaarden cn tijd van betaling mits borgstelling De koopen onder Je 5 franks komptant te betalen. MERKWAARDIGE VERKOOPING VAN hoogslammigc en gavige te Smetlede. De Notaris EEMAN te Erpe, zal op Donderdag 10 Januari 1884, om 12 uren stipt's middags, in het openbaar verkoopen Namens den heer J.-B De Gendt-Schockaert, te Smetlede, in een perceel Bosch te Smetlede, Groote Heyde, wijk Briel 1. 35 koopen Sparrenboomenlotvan eenen omvang van t meter 5o centimeters, dusvolgens allerbest geschikt voor jouffers, vlieringen en ander bouwge- rief. 2. 80 koopen lange en zuivere Beukenboomen, van eenen omtrok tol van -2 meters 30 centimeters. 3. 35 koopen schoono en hoogstammige Eiken- boomen, waaronder van eenen omvang van 2 meters van builengewoone hoogte en diesvolgens dienstig voor pestels, lassen, gaairperchen, pomphouten, voor de kuip- en wagenmakerij Deze Boomen gekend voor hunne goede hoedanig heid zijn gestaan in de nabijheid der kasseide, dus gemakkelijk voor den transport. Op gewoone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. OPENBARE VERKOOPING van Landbouwersalem en eene Koei te Aelst-Mijlbeke. Do Notaris EEMAN te Erpe, zal Op Maandag 14 Januari 1884, om 8 uron's morgens, ten sterfhuize van Jufvrouw Weduvvo Van de Velde-Meert, te Aelst-Mijlbeke, Koeistraat, openbaarlijk verkoopen 1. Iluismeubels zooals ka;-seo, stoeleo, tafels horlogie, bedstoelen en beddingen, aardèn-gleizen- ijzeren-koperen- en linnen keukengerief, aarden tobbens en melkteelcn, houten en blikken emmers, waschkuipen, enz. 2. Landbouwersalem als kern ee kuip, krui wagens. aal-en braskuiptn, stambak, aalschepper, sohuppen, braken, rieken, gaffels, pikken, zeisen, hoppestaken, schelfhouten, brandhout, hooi en strooi mest, loof te velde, enz. 3. Eene goede melkkoei. De koopen van en onder de 5 franken zullen moe ten comptant betaald worden. Verders op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits stellende goede en gekende borge. Bij uitwinning. OPENBARE VERKOOPING van eeue te Lede, aan den Smesweg. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal krachtens be velschrift, van den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg le Dendermonde, openbaarliik verkoopen .- Eene HOFSTEDE mot erf en gebouwen, Boomen en Hagen, groot in gronde 48 aren 6.) centiaren te Lede, aan den Smesweg, sectie D N° 757, 752 tot en met 756 en 761a. Bewoond en gebruikt bij de echtgenoten Hevse- Baetens. ZITDAGEN Instel Maandag 21 Verblijf Maandag 28 j3nuan 1884. Tclfiens om uren namiddag, ler herberg Den Bomen Os bewoond bij Jufvrouw weduwe Joseph Annaert, te Lede, Briel Studie van den Notaris BRECKPOT te Aalst. van Meubels, Landbouwersalem, Rund Varken Hooi, Strooi. Mest en loof te velde, op Dijnsdag 8 Januari, 1884, om 1 uur namiddag, ter woon der weduwe en kinderen Van Sande-Slagmulder te Nieuwerkerken, Edixveld. VENDITIE VAn te Baardegem, Moortel en Aalst-MijIbeke De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal op Maandag 14 Januari 1884, openbaarlijk verkoopen Eerst le Baardegem, om 8 uren slipt voormiddag Ten verzoeke van Jufvrouw Weduwe en kinderen Leeman-Hendrickx te Moorsel. 30 sehoone en zware Canadaboomcn wassende aan eene partij Land te Baardegem, aan de Molen straat nabij de Zeepscherf. Ten tweede, te Moorsel om I» uren voormiddag 'len verzoeke van den heer Francois Van Brempt koopman in hoppe te Moorsel. ie sehoone Canadaboomen wassende aan eene partij Land genaamd Hel Blokskcn, te Moorsel ee- hucht Waver. Ten derde, le Aelst-Mijlbeke, om 12 uren 's mid dags Ten verzoeke van genoemde Weduwe en kinderen Leeman-Hendrick te Moorsel 8 zeer zware Canadaboomen, wassende aan eenen eigendom, genaamd het Zaterdagbossche, le Aelsl- Mijlbeke, nabij den Moorselschen steenweg 2®. Ten verzoeke van Jufvrouw weduwe Blanche- Willems te Aelst-Mijlbeke. .4. 4 sehoone Canadaboomen, slaande aan eene partij Land te Aalst-Mijtbeke, aan de Ransbeke. En B. Eenen schoonen en zwaren Eik, staande aan do hofstede van gezegdejufv. wed. Blauche-Willems Ten vierden, om 2 uren namiddag Ten verzoeke van den heer Senateur Leirens-Eli- aert, grondeigenaar en nijveraar te Aelst. 1° In het beluik aan zijn buitengoed, gelegen nevens de hofstede Vinck, le Aalst-Mijlbeko, omtrent den Brusselschensteenweg. 5 zeer sehoone en gavige Canadaboomen en 4 Wilgenboomen. En 2° Aan eenen eigendom in de Bergemecrscben, beneden het buitengoed van den heer De Cock 50 sehoone Canadaboomen. In geval vau hoog water zullen deze laatste 50 Boomen opgeroepen en toegewezen worden, ter estannnel, het Muysken, te Aalsl-Mijlbeke. Alles op gewoone conditiën en tijd van betaling, mits stellende goede en gekende borge en betalende comptant bet ongeld.

De Denderbode | 1884 | | pagina 3